DODEN BI| BOTSINGEN IN MAROKKO VERZET OP CYPRUS NEEMT TOE Engelse „Volkswagen" zou alle andere merken slaan Inwoners op beschuldiging van vijandelijke daden gearresteerd Conferentie Ned*~Indonesië op neutraal terrein Deel van Noord-Holland zat lang zonder stroom De heer J. A. janse de Jonge volgt wijlen notaris J. L. van der Harst op Kalief door menigte gelyncht Oude man beroofd Ernstig treinongeluk in Engeland PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Heksen op bezemstelen ,,Stad Zwolle' gelicht; slechts één stoffelijk overschot gevonden Ouders van verwaarloosde kinderen gearresteerd Mr Ramelan„Genoeg goede wil aanwezig Radio, spoorwegen en kustverlichting in de knel De heer D. Botje ontving benoeming te Dwingelo (Dr.) Telegram aan Soekarno Amerikaanse mist 100.000 dollar televisie-prijs Inbraken in W*-Brabantse scholen Ongave; Stichting „Zeeuwsch Dagblad" Giro 274289. Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststr. 90, Tel. 2438 (b.g.g. voo- redactie 2435, voor advent, enz. 2970), Kantoren: Vlissingen: Nieuwstr. 68. Telef. 326; Middelburg: Korte Noordstr. 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie 2347; Ter- neuzen: Dijkstraat 26-28. Exploitatie: Óosterbaan Le Cointre N.V., Goes ZEEUWSCH DAGBLAD lie JAARGANG No. 3249 Abonnementsprijs 0.47 per week, i 2.p. maand, 5.85 p. kwartaal. Losse nummers 13 cent. Advertentieprijs 24 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 et per woord. Waarnemend-hoofdredacteur Prof. Dr J. J. de Jong MAANDAG 21 NOV. 1955 Directeur: JACQ DE SMIT Medewerkers: J. A. van Bennekom, Middelburg; Ds W. C. van Burgeier, Kruiningen; A. I. Catsman, Aardenburg; Os D. J. van Dijk, St. Annaland; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huiissen, Terneuzen; t)s J. Karelse, Goes; Ds J. Kwast, Vlissingen; J. Laport Goes; J. Lodder, Vlissingen; J. 'Moll, Vlissingen; K. C. van Spronsen, Goes; A. H. S. Stemerding, Souburg; R. Zuidema, Goes. (Zie pagina 3). RABAT, 20 Nov. (A.F.P.-Reuter) Doden en gewonden in Ma rokko. In het land, waar sultan Ben Joessef nog maar pas zijn troonredê heeft uitgesproken en waarin hij de onafhankelijkheid die Marokko zal gaan verwerven besprak, hebben leden van de nationalistische militie verscheidene Marokkanen op beschuldiging van „vijandige daden" ge arresteerd. Ernstig is vooral het incident dat zich afspeelde voor het paleis van de sultan Zaterdagochtend en waarbij de plaatsvervanger van de Pasja van Fez, door een woedende menigte werd gelyncht. Taieb Bagdadi heet deze plaatsver vanger van de Pasja; hij is kalief en was een der leiders van de beweging, die in Augustus 1953 leidde tot het af zetten van Ben Joessef als sultan van Marokko. Met zes metgezellen bezocht hij de sultan om hem vergeving te vragen voor zijn optreden van toen maals. Bij het verlaten van het paleis werd hij herkend door een gedeelte van de duizenden belangstellenden, die zich nabij het voorplein van het paleis had den verzameld in de hoop een glimp van de nieuwe heerser te kunnen op vangen. Toen men hem herkende, wierp een aantal personen zich op hem en zijn gevolg. Met messen en stenen ging men hen telijf en zowel Bagdadi als zijn lijfwacht werden hierbij gedood. Leden van de uit negers bestaan de lijfwacht van de sultan renden naar buiten en verdreven, zwaaiend met hun sabels, de bloeddorstige menigte. Een der dodelijk gewonden is een kaid (stamhoofd) uit Arboea, nabij de grens met Spaans Marokko. Toen bekend werd dat de kalief was vermoord trachtte men te Fez zijn huis te plunderen. Het blijkt dat deze aanslag niet de enige was. Ook op andere veronder stelde tegenstanders van de sultan zijn aanslagen gepleegd. Ben Joessef heeft nu een beroep op het volk gedaan, kalm te blijven en alles te vermijden, wat de openbare orde zou kunnen verstoren. Hij ver klaarde voorlopig geen delegaties meer te zullen ontvangen. Binnenkort zou hij bezoeken aan verschillende streken van Marokko gaan afleggen. Ook in Marrakesj deed zich een In cident voor, dat aan twee personen het leven heeft gekost en waarbij ver- scheidenen gewond werden. Hier werd een Marokkaans politie-commandant, die ruw optrad tegen een jonge Ma rokkaan door omstanders aangevallen, rokkaan, door omstanders aangevallen, leeg doch toen zijn revolver leeg was stortte men zich op hem, doodde hem en verbrandde het stoffelijk overschot. Elders werd een man ufi zijn auto ge sleurd en onthoofd. KAMPEN, 20 Nov. Hedenmiddag is door de N.V. Rederij v.h. Gebr. Goedkoop te Amsterdam het zand- schip „Stad Zwolle" gelicht dat Don derdagmorgen jl. in de IJssel bij Kam pen is gekapseisd. Nadat het schip boven water was gebracht werd het leeggepompt. In de machinekamer werd, vastgekneld on der een omgeslagen werkbank, het stoffelijk overschot gevonden van J. H. Venneman uit Zwolle. Het lichaam be vond zich ongeveer bij de plaats waar men Donderdag een gat in de scheeps bodem had gebrand en waar men nog met het slachtoffer gesproken heeft vóór de ontploffing. Daarna werd de kajuit in 't voorschip leeggepompt met de hoop, dat men het lichaam van het andere slachtoffer, R. de Vries, daar zou vinden. De kajuit bleek echter leeg te zijn, zodat het vermoeden dat De Vries tijdens het kapseizen met het zand over boord is geslagen is be waarheid. In Fedala werd een dronken Marok kaan door landgenoten in benzine ge dompeld en vervolgens levend ver brand. (Islamieten mogen geen alcohol gebruiken). Verscheidene Marokkanen, die of 'n afbeelding van Ben Joessef hadden vernield of hadden bespogen werden in arrrest genomen. Zij zouden voor Joessefs rechtbank worden geleid. Een Frans officier van de lijfwacht ver klaarde, dat de sultan elke straf kan opleggen, die hij wil. „Vroeger", zo vertelde hij, „was Ben Joessef zeer streng. Eens liet hij een man levend inmetselen en een andere beklaagde voor de leeu wen van zijn particuliere dierentuin werpen". De Franse autoriteiten hebben thans de nationalistische partijen in de Ma rokkaanse stad Meknes bevolen haar geüniformeerde milities te ontbinden, zulks naar aanleiding van een botsing met Franse politie. De ontbinding van deze militie in andere delen van Ma rokko wordt overwogen. UTRECHT, 19 Nov. Twee weken geleden zijn, zoals gemeld, bij een echtpaar uit de B. F. Suermanstraat in Utreeht de vier kinderen uit het gezin weggehaald omdat zij In hoge mate bleken te zijn verwaarloosd. Een jon getje van twee en half jaar, dat slechts negen pond woog, overleed kort daar na in het Wilhelmina-Kinderzieken- huis aldaar. Gisteravond zijn de ouders op last van de Officier van Justitie gearres teerd en te zijner beschikking gesteld. AMSTERDAM, 20 Nov. Twee tot nu toe onbekend gebleven mannen hebben een 79-jarige grossier in de Hemonystraat te Amsterdam in zijn huis overvallen en beroofd. Nadat de grossier hen op hun bellen had open gedaan, ging hij de mannen voor naar zijn magazijn. Zij zeiden met zakelijke bedoelingen te zijn gekomen. Plotse ling wierpen de beide bezoekers de oude man een zak over zijn hoofd, sloegen hem neer, en verdwenen daar op met medeneming van 230 gulden, die los op een tafel lagen. De 79-jarige is met bloedende hoofd wonden in het gasthuis opgenomen. LONDEN, 20 Nov. Zondag is, ten westen van Londen, bij Didcot (Berk shire) een reizigerstrein ontspoord. Hierbij hebben tenminste negen per sonen het leven verloren, terwijl er 99 werden gewond. Tot nu toe is pas één der stoffelijke overschotten geïdentificeerd. De politie vreest, dat zich nog meer doden in de wrakstukken bevinden. Hiernaar wordt thans door reddings ploegen koortsachtig gezocht. Het is het vierde ernstige spoorweg ongeluk, dat dit jaar in Engeland is voorgevallen. Drie dezer ongelukken geschiedden op Zondagen. De verongelukte trein was met dag jesmensen uit Zuid-Wales op weg naar Londen. Hij ontspoorde toen hij naar een bijspoor werd geleid. Slechts twee van de negen wagons bleven in de rails. De 150-ton zware locomotief en de drie voorste wagons stortten van een ruim zes meter hoge spoordijk. De machinist en de stoker brachten er het leven af. De stoker redde de machinist door hem op het ogenblik dat de locomotief van de spoorbaan stortte van de loco motief aftrok, en onderscheidde zich voorts door, op een overhellende wa gon staande, met zijn rug een losge slagen stalen plaat omhoog te houden, waardoor gewonden de wagen konden verlaten. Een R.A.F.-man hing aan zijn handen aan een andere wagon en vormde met zijn lichaam een brug, waarlangs de mensen uit die wagon de begane grond bereiken konden. Het reddingswerk duurde de gehele nacht voort. Brits militair gedood, zeven gewond NICOSIA, 20 Nov. (Reuter) De verzetsactiviteit op Cyprus is over een uitgestrekt gebied van het eiland opgelaaid. Leden van de on dergrondse Cyprische organisatie Eoka hebben in de afgelopen 24 uur 47 bommen geworpen. Een Britse militair werd gedood en zeven mili tairen gewond. Gisteren en de afgelopen nacht heb ben goed gewapende verzetslieden Britse militaire posten en installaties aangevallen alsook politiebureaux in steden en dorpen. Teneinde te voorkomen, dat de ver zetsbeweging op Cyprus verder van wapens en munitie wordt voorzien, zijn nieuwe en scherpe voorzorgsmaat regelen getroffen tegen het binnen smokkelen van deze goederen. De ka piteins van alle schepen die Cyprus aandoen, moeten thans uitvoerige op gave doen van de wapens en munitie, die zij vervoeren. Gistermorgen is een bom ontploft bij de woning van de hoogste autoriteit van het dorp Frenaros, ten zuiden van Famagusta. Hij zou geen gehoor ge geven hebben aan het bevel van aarts bisschop Makarios, de leider van de beweging voor aansluiting bij Grie kenland, aan alle dorpshoofden, af te treden bij wijze van lijdelijk verzet tegen de Britse autoriteiten. Politie en militairen hebben gister morgen In Lanarca met traangas beto gende scholieren verjaagd. De beto ging gold als protest tegen het dood vonnis uitgesproken over de 22-jarige DE BILT ZEGT: Opklaringen DE BILT, 21 Nov. Weersverwach ting, medegedeeld door het K.N.M.I., geldig tot hedenavond. Opklaringen, maar ook enkele ver spreid optredende buitjes. Overwegend matige wind uit Noordelijke richtin gen. Ongeveer dezelfde temperaturen als gisteren. „Geheim" van Ferguson LONDEN, 19 Nov. (Reuter) Harry Ferguson, die in Juli j.l. aftrad als president-commissaris van de Mammoth Massey Herris Ferguson tractor, heeft in alle stilte een „volkswagen" gebouwd, waarvan de bijzonderheden volkomen geheim gehouden worden. Naar men zegt zijn ontwerp en presta tie van deze auto zodanig technisch verbeterd, dat alle. andere ooit gepro duceerde auto's er door in de schaduw gesteld zullen worden. Er ïs slechts één „outsider", die de geheimen van de auto kent, welke naar het zich laat aanzien voor elke Engelsman betaalbaar zal zijn, de Hertog van Edinburgh. Deze heeft in de afgelopen winter in Gloucesterhire met de wagen gereden over beijzelde wegen en door met sneeuw bedekt terrein. Michael Karaolis wegens het dood schieten van een politie-agent en te gen het sluiten van een middelbare school in Nicosia. A. Hofstede overleden 's-GRAVENHAGE, 19 Nov. Op 69-jarige leeftijd is Vrijdagnacht te Leeuwarden overleden de heer A. Hof stede, hoofdvertegenwoordiger van de reelasseringsvereniging „Het Hooge- land". Nog op 20 October j.l. kon de heer Hofstede het feit gedenken, dat hij 35 jaar de belangen, eerst van de Ver. Nederlandse Landkolonisatie en inwendige zending en daarna van de vereniging „Het Hoogeland", had be hartigd. In 1925 waren nl. de kolonies „Filadelfia" en „Wilhelminahoeve" welke door een financiëeel zeer on gunstige situatie in haar voortbestaan bedreigd werden, door „Het Hooge land" overgenomen. SCHIPHOL, 19 Nov. „Aan het eind van dé volgende week hoop ik mijn regering te kunnen mededelen, dat de onderhandelingen op ministerieel ni veau tussen Nederland en Indonesië kunnen beginnen". Dit zei vanavond mr Utoyo Ramelan, buitengewoon en gevolmachtigd ambassadeur van Indo nesië, die met een speciale missie ter voorbereiding van deze conferentie, op Schiphol arriveerde. „Indonesië streeft er ernstig naar goede betrekkingen met Nederland te onderhouden. Er is voldoende goede wil aanwezig om de problemen onder ogen te zien". Getracht zal worden de besprekin gen die men van Indonesische zijde gaarne in een derde land, gehouden zou zien zo kort mogelijk te houden en wel vóórdat de kwestie Nieuw Gui nea in de Verenigde Naties aan de or de komt. Hij hoopte Maandag het in formele overleg te kunnen beginnen met de ministers Luns en Beyen. Op de vraag of ook de kwestie N.- Guinea op de komende conferentie ter sprake zal worden gebracht, ant woordde de heer Ramelan bevesti gend. „Wij moeten uitgaan van de be langen van de bevolking van Nieuw Guinea" zei hij voorts op de vraag of ook de Nederlandse souvereiniteit over Nieuw Guinea onderwerp van bespreking zal uitmaken. VERKIEZINGEN Of een oplossing van deze kwestie kan worden gezocht in een uitspraak van de bevolking van Nieuw Guinea, zo vroeg men voorts. Doch mr Rame lan wilde hierop geen antwoord ge ven; hij kon niet vooruitlopen op het geen op ministerieel niveau zal ge schieden. De huidige regering van Indonesië is nooit erg ingenomen geweest met de Indonesiseh-Nederlandse overeen komst die het vorige jaar op de Haag se conferentie is bereikt, zo zei hij tenslotte nog. Brand in P. E. N.-schakelsfation, gevolgd door kortsluiting ALKMAAR, 20 Nov. Zaterdagavond omstreeks half zes is brand uitge broken in het 50.000 volt schakelstation van het Provinciaal Electriciteits- bedrijf Noord-Holland te Oterleek. Als gevolg hiervan kwam een groot deel van Noord-Holland zonder licht te zitten, en kwamen radio, spoorwegen en kustverlichting in de knel. Tegen kwart voor zeven was men het vuur mees ter. De brand ontstond in het schakelmechanisme van een regeltransfor- raator en werd met schuimblusapparaten bestreden. Er ontstond daardoor een damp, die zich in het gehele gebouw verspreidde en zich als vochtdeel- tjes op de machine afzette. Na een uur hard werk was men bijna gereed om de stroomlevering te hervatten toen zich door nog onbekende oorzaak een ernstige sluiting voordeed. De weerslag hiervan deed zich in de Pen-centrale te Velsen gelden, waardoor de stroomvoorziening ontregeld raakte. Des nachts om kwart over twee kreeg de kop van Nrd Holland weer electri- sche stroom en in Alkmaar werd om vijf uur in de morgen de stroom weer ingeschakeld. SPOORWEGEN ONDERVONDEN LAST Uiteraard viel ook het licht op de stations in het betrokken gebied uit alsmede de lichtseinen op het baanvak AmsterdamHaarlem. Alleen de bovenleiding op het traject AlkmaarZaandam is stroomloos ge weest. Het treinverkeer in Noord-Hol land ondervond enige vertraging. Op de stations behielp men zich evenals elders met kaarsen. Bij de kustverlichting van Den Helder de vuurtoren bij Kijkduin en ten Zuiden daarvan moest op gasverlich ting worden overgegaan, die uiteraard minder sterk dan de normale is. De havenlichten van Den Oever hebben een deel van de avond gebrand op een noodaggregaat. De Afsluitdijk lag ge heel in het duister. De lichten en de mistsirenes op de havenhoofden van Medemblik en Enkhuizen konden hun taak niet vervullen, hetgeen juist in verband met de dikke mist moeilijk heden voor de scheepvaart kon ople veren. OOK DE RADIO REAGEERDE In de Nederlandse huiskamers wer den de bewoners op vrij komische wijze met de storing geconfronteerd, doordat om twintig minuten voor zeven de vrolijke radiomuziek plotseling vals werd. In de studio's te Hilversum viel na melijk de stroom gedeeltelijk uit. Het werd er schemerdonker, doch de stroom voor de zenders bleef intact. In het VARAprogramma speelde juist het ballroomorkest o.l.v. Jan Corduwener liedjes, die door een juffrouw werden aangekondigd. Mochten de luisteraars al gedacht hebben, dat het orkest werkelijk ach ter de microfoon zat, dan werd het hun nu duidelijk, dat het hele programma, inclusief de aankondigingen, op een band werd afgedraaid. De muziek zak te plotseling vals In toonaard naar be neden, juist als bij een gramofoonplaat, die door een mankement van de gra- mofoon langzamer gaat draaien, en bleef toen op de lage toon en In ver traagd tempo het lied uitspelen. Nog verrassender werd daarna de juf frouw, die het volgende liedje lang zaam sprekend aankondigde. Zij had een mannenstem gekregen. Op de andere zender was het bij de K.R.O. van hetzelfde laken een pak. Daar werd juist een programma van het niet aanwezige K.R.O.-octet op een band afgedraaid. Twee Middelburgers benoemd tot notaris MIDDELBURG, 19 Nov. De heer J. A. Janse de Jonge is met ingang van de dag, waarop hij als zodanig zal worden beëdigd bij Kon Besluit benoemcl tot notaris te Middelburg in de vacature van wijlen notaris J. L. van der Harst, welk notariaat hij reeds waarnam vanaf diens overlijden op 22 April 1955. De heer Janse de Jonge, die op 29 April 1918 te Middelburg werd geboren, ziet met deze benoeming zoals hij ons vertelde een ideael in vervulling gaan, want steeds is het zijn wens geweest in zijn ge boortestad nog eens notaris te worden. In de praktijk van zijn werk zal er dus niet veel veranderen, want hij kent dit notariaat reeds vele jaren. De heer Janse de Jonge, die zijn middelbare opleiding ontving aan het Gymnasium, studeerde voor het nota riaat o.a. in Breda en aan de Leldse Uuniversiteit. Zijn eerste praktijkja ren bracht hij door in Hardenberg en Molenaarsgraaf van eind 1939 tot eind 1942. Toen keerde hij (na in 1941 ge slaagd te zijn voor het examen can- didaat-notaris) naar Middelburg terug als candidaat-notaris op het kantoor van de heer Van der Harst. Hier is hij gebleven met een onderbreking van enkele jaren direct na de oorlog, toen hij secretaris was van het Ned. Be heersinstituut vertegenwoordiging Zeeland. DIVERSE FUNCTIES De nieuwe notaris bekleedt in het maatschappelijke leven verschillende functies. Zo is hij bestuurslid der Ver eniging tot Werkverschaffing aan Zeeuwse Blinden, alsmede van de A.R. Kiesvereniging in zijn woonplaats. Voorts is hij secretaris der commissie tot voorbereiding van de bouw van 'n nieuw Geref. rusthuis. Enkele jaren was hij voorzitter der afdeling Wal cheren van „Philatelica". Het notaris kantoor blijft voorlopig in de Lange Noordstraat gevestigd. De heer D. Botje, candidaat-notaris op het kantoor van notaris B. A. van Verre, is bij Kon. Besluit benoemd tot notaris te Dwingelo (Dr.). De heer Botje, die op 5 Juni 1913 te Hoogc zand (Gr.) werd geboren, volgde de hbs te Groningen, waar hij ook-zijn opleiding voor het staatsexamen no tariaat ontving. In 1938 werd hij can didaat-notaris. Hij was werkzaam in Genemuiden, Vlaardingen en Coevor- den, waarna hij in Emmen optrad als waarnemend notaris. In October 1946 kwam de heer Botje naar Middelburg, waar hij in zijn functie van candidaat-notaris met tal van wederopbouw- en herverkave lingsperikelen te maken heeft gehad. Zijn benoeming te Dwingelo geschiedt in de vacature van notaris Heering (een broer van de Zierikzeese notaris) die op 8 Januari j.l. overleed. KERKELIJKE FUNCTIES Met name in het Hervormd kerke lijk leven bekleedt de heer Botje eni ge belangrijke functies. Zo is hij ouderling der Herv. Gemeente en als zodanig afgevaardigd naar de Classi- cale Vergadering. Deze vaardigde hem weer af naar de Generale Synode als primus. In deze functie heeft de heer Botje de laatste jaren van zeer nabij de ontwikkeling der Herv. Kerk mo gen dienen. Voorts is "hij lid van het breed moderamen der Prov. Kerkver gadering in Zeeland en vooral als quaestor van het Prov. Kerkcentrum heeft hjj belangrijk werk verricht. AMSTERDAM, 19 Nov. De inter nationale commissie tegen het concen tratiekampsysteem heeft zo wordt ons van die zijde medegedeeld een telegram gezonden aan president Soe karno, luidende: „Het bureau van de internationale commissie tegen het concentratie kampsysteem heeft na nauwkeurige bestudering van het witboek dat onder de titel „Justice en Indonesië" door de Nederlandse regering is openbaar ge maakt en van de daarin aangevoerde ernstige onregelmatigheden besloten uwe excellentie met klem te verzoeken te willen intervenieren opdat de rech ten der verdediging doeltreffend ver zekerd worden en opdat de rechtsbe deling geschiede op een zodanige wijze dat de rechten en de waardigheid der menselijke persoon geëerbiedigd wor den. In de overtuiging dat uwe excellentie in deze zin zal willen intervenieren betuigen wij haar onze dank en ver zoeken wij haar de verzekering van onze hoogachting te willen aanvaar den". Het telegram was voor hc >em- de bureau ondertekend doo,, ïenri Reumont, secretaris-generaal. NEW YORK, 20 Nov. Mevr. Kyra Petrovslaya Shink, die tij dens de oorlog luitenant in het rode leger was en later met een Amerikaan trouwde, heeft in een vragenspel van de Amerikaanse televisie, getiteld „de grote ver rassing", de hoogste prijs van 100.000 dollargemist! Zij was de eerste etappen, waarin vragen over militaire kwesties waren ge steld, goed doorgekomen en had daarmee al recht op 50.000 dollar, maar deze laatste maal kon zij slechts vier delen van een zes voudige vraag goed beantwoor den.. Deze betrof wederom een militaire zaak, namelijk het Ar dennenoffensief en de strijd in de Koraalzee. Bij bet spel geldt de regel „quite of dubbel". Mevr. Shirk kreeg echter een „troost prijs" van 25.000 dollar. De vra gen waren opgesteld door Veld maarschalk Montgomery en Ad miraal Chester Nimltz, voormalig bevelhebber van de Amerikaanse vloot in de Grote Oceaan. Mevr. Shirk woont met haar echtgenoot op een boerderij in Pennsylvania. Amateur maar veel hij vernielt OUD-GASTEL, 19 Nov. In West Brabant wordt de laatste dagen onge rustheid gezaaid door een individu dat er zijn gewoonte van maakt inbraken te plegen in scholen. In de nacht van Woensdag op Donderdag kreeg de nieuwe kleuterschool te Halsteren be zoek van een onbekende, die aan de achterzijde van de school was binnen gedrongen na het indrukken van een paar ruiten. Toen men de volgende morgen de school betrad trof men er een geweldige ravage aan. De inbre ker had zich nl. met een breekijzer toegang verschaft tot alle deuren waarachter hij maar buit vermoedde. Deze buit was betrekkelijk gering. Een overgordijn, een matje en een doosje sigaretten vormde de gehele opbrengst van de nachtelijke rooftocht, die ern stige beschadigingen heeft achtergela ten aan het nieuwe gebouw. Een dag na de melding van deze in braak, kwam uit Oud Gastel de twee de. In de St. Joannessehool aldaar werd in de nacht van Donderdag op Vrijdag ingebroken, wederom op de zelfde wijze, door het indrukken van een ruit aan de achterzijde van het ge bouw. Ook hier werd een bezoek ge bracht aan alle klaslokalen, werden kasten gefferceerd en lessenaars open gebroken. In totaal werd hier aan klei ne geldsbedrag®», privégeld van leer krachten en een kastje voor kinder lectuur, ongeveer 200 gulden ont vreemd. Voorts werden vermist een stofjas en ongeveer 20 sleutels van kasten en lessenaars. De politie, die het onderzoek in bei de zaken met speurhonden heeft in gezet ziet een gegronde overeenkomst tussen beide. Men heeft kennelijk te doen met een „amateur" in het vak, aldus constateerde men tijdens het on derzoek-

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 1