TWEE VLIEGTUIGEN IN AMERIKA NEERGESTORT Chr. Bond van Begrafenis ondernemers vergaderde ZO LIGT DAAR DAN HET ONTWERP DELTAWET 15 Nederlandse getuigen naar Djakarta? Ben Yoessef kreeg schrik van zijn leven VALDA Kriebelhoest Amerika opgeschrikt door onheilstijdingen Reeds ti ntallen doden geborgen, w.o. 27 militairen-verlofgangers Saarlandse verkiezingen op 18 December Geen overeenstemming tassen A.R. en C.V.P. Oostenrijks -Westduitse besprekingen geëindigt Ambtenaar schendt geheimhoudingsplicht Een zakelijk stuk met een grootse visie Van illegale vluchten blijkt nog steeds niets Pogingen tot instelling van bedrijfschap mislukt Sterrewacht vraagt foto's De toekomst van het Deltagebied Studiecommissie weers invloed bouwbedrijf Paleis van Rabat veranderde in ravage PACTOLAN Westen kan nog geen aanval afslaan Zaterdag 19 November 1955 ZEEIIWSCH DAGBLAD pagina 3 SEATTLE, 18 November. Vandaag werd Amerika opgeschrikt door twee onheilspellende tijdingen: twee Amerikaanse vliegtuigen neergestort, tenge volge waarvan tientallen personen om het leven kwamen. Op een vliegveld bij Seattle verongelukte een vliegtuig met 66 militairen reeds direct na de start, waarna de kist in brand vloog. Een tweede vliegtuig, dat te Burbank in Californië was opgestegen, met als bestemming het atoomproefterrein van Nevada, is op een vijftig kilometer van Las Vegas verongelukt. Er bevonden zich veertien personen in 't toestel. In het vliegtuig van Seattle, een gecharterde DC-4, bevonden zich behalve de 66 militairen uit het Ver re Oosten, ook een vrouw met twee kinderen en een bemanning van drie. Het ongeval vond plaats in een lich te sneeuwstorm. De DC-4 vloog te gen een huis en stortte neer. Een vrouw en vijf kinderen, die in het huis aanwezig waren, bleven onge deerd. Een speciale reddingsploeg is in ijzi ge konde in de bergen van Nevada op zoek gegaan naar de slachtoffers. Drie uur na het vliegtuigongeluk is gemeld; dat er 32 lijken zijn gevonden. Het militaire vliegtuig, dat bij Las Vegas verongelukte, vloog tegen een berghelling. Er is een hulpploeg vertrokken naar het wrak, dat op ongeveer 3.000 meter hoogte ligt. Er bevonden zich geen atoomgeleer den aanboord. Hoeveel slachtoffers er onder de veertien passagiers zijn, is nog niet bekend. SAARBRüCKEN, 18 Nov. Het parlement van Saarland heeft beslo ten, dat op 18 December, bijna twee maandeh na de volksstemming waar bij het Europese Saarstatuut verwor pen werd, verkiezingen voor een nieuw parlement zullen worden ge houden. Het wetsontwerp voor de verkiezingen werd in derde lezing goedgekeurd, nadat de pro-Duitse partijen, die tegen het statuut waren, die niet in het parlement vertegen woordigd zijn, ermee ingestemd had den geen uitdrukkingen als „separa tisten" te gebruiken in de verkiezings campagne, die op 26 November begint. "naezonden Mededeling (Adv.) BIJ HOEST EN KEELPIJN PASTILLES ONTSMETTEND- VERZACHTEND GOES, 18 November. In een ge meenschappelijk communique delen de A.R. partij en de Chr. Volkspartij mede, dat na een tweetal conferenties het niet gelukt is om tot overeenstem ming te komen. Op verzoek van de C. V. P. is een samenspreking gehou den tussen een drietal vertegenwoor digers van deze partij en een zelfde aantal van de A.R.P. Twee onderwer pen werden door de C.V.P. aangesne den: ten eerste de noodzakelijkheid van een vereniging van de prot-chr. partijen, waarvoor naar het oordeel van de C.V.P. ook van de zijde der A.R. te weinig ernstige pogingen wor den aangewend en ten tweede de noodzakelijkheid van het varen van een andere koers in de practische po litiek dan tot heden door de A.R.P. en de C.H.U. is gevolgd, teneinde tot die vereniging te geraken. Van A.R. zijde werd in het licht ge steld, dat de A.R.P. in de huidige om standigheden niet meer kan doen dan zij gedaan heeft om de samenwerking met de C.H.U. te bevorderen en dat tegen de door haar gevolgde poli tieke koers moeilijk bezwaren kun nen worden ingebracht van een aard, die de vorming van een nieuwe poli tieke partij aannemelijk zou moeten kunnen maken. WENEN, 18 Nov. Na afloop van de Oostenrijks-Westduitse besprekin gen is officieel medegedeeld, dat beide landen overeen zijn gekomen hun di plomatieke betrekkingen via ambas sades te onderhouden. Tot nu toe ge schiedde dit door diplomatieke ver bindingskantoren. Von Brentano en zijn Oostenrijkse ambtgenoot Figl zijn overeengekomen zo spoedig mogelijk een twee-zijdige commissie in te stellen, welke alle vraagstukken omtrent de toekomstige betrekkingen tussen West-Duitsland en Oostenrijk moet behandelen. 's-Gravenhage, 18 Nov. Wederom is een geval aan het licht gekomen, waarin een ambtenaar met schending van zijn geheimhoudingsplicht be paalde inlichtingen aan de pers heeft verstrekt. Het betreft hier een advies van de Raad van State, dat door een archief-ambtenaar van het ministerie van Verkeer en Waterstaat ter inzage is gegeven aan een journalist van een landelijk dagblad. Ook deze zaak zal strafrechtelijke gevolgen hebben. De journalist is uitgesloten van alle faci liteiten. Op weg naar een nieuwe toekomst De stilte van de laatste weken rond de indiening van het ontwerp Deltawet is nog vrij plotseling verbroken. Anderhalf jaar was er in spanning op gewacht en ein delijk is het dan zover. Het is één der belangrijkste wetsont werpen, zo niet het belangrijkste van de laatste tientallen jaren en zeker een ontwerp, dat buitengewoon sterk tot de verbeel ding van ons volk spreekt. Wij Nederlanders zijn sedert be gin 1953 al vertrouwd geraakt met het begrip Deltaplan. De rapporten van de Deltacommissie vormden de meest gelezen lectuur in dagbladen en tijdschriften. De woorden fantastisch en gigantisch waren (en zijn) niet voldoende om de reactie op de voorgenomen plannen uit te drukken. Het Deltaplan is waarschijnlijk het allergrootste vredeswerk, dat ooit is onder nomen. Iedereen krijgt er straks mee te maken. Iedereen praat erover, omdat het hem of haar persoonlijk aangaat, in het bij zonder in Zeeland en op de Zuidhollandse eilanden. Op Schiphol is het 25-jarig jubileum van het korps boordtelegrafisten van de K.L.M. herdacht. Eén van de hoog tepunten van de herdenking was de overhandiging van een model van de Fokker F-9 „Adelaar", het eerste K. h.M.-toestel, dat bij wijze van proef uitgerust met radio naar Nederlands- Indië vloog. Links de heer I. A. Aler, rechts de heer W. v. d. Smagt, chef van het korps. De zaak Jungschlasger DJAKARTA, 18 Nov. Rechter Maengkom heeft tijdens de 42e zitting in de zaak Jungschlaeger medegedeeld, dat hij op de volgende zitting op 24 November zal antwoorden op het verzoek van de verdedigster, me vrouw Bouman, om 15 Nederlandse getuigen uit Nederland op te roepen. Mevrouw Bouman deelde mede, dat zij allen bereid zijn te komen, doch dat de officieren onder hen eerst toestemming dienen te hebben van het Ne derlandse ministerie van Oorlog. Op de vraag van rechter Maengkom, of de getuigen voor half December kunnen worden gehoord, zeide mevrouw Bouman, dat dit afhangt van de te verstrekken visa. Vrijdagochtend zijn ook gehoord de 29- jarige Barkey, makelaar in Bandoeng, die 10 .Januari 1953 is gearresteerd en de 37-jarige Renée de Mey van Gerwen, klerk op het parket te Bandoeng. Beiden verklaarden, dat zij bang waren voor mishandelingen en om erger te voorko men de processen-verbaal voor de poli tie ondertekenden met het plan deze ver klaringen later voor de rechter te her- Geschil over interne organisatie (Van één onzer verslaggeefsters) UTRECHT, 18 Nov. In het afgelopen jaar is het ledental van de Prot. Chr. Bond van Begrafenisondernemers in Nederland met een kleine 100 ge stegen tot 215. Dit is niet alleen het gevolg van een intensievere propaganda, maar ook van de opheffing van de Vakgroep voor het Begrafeniswezen. De Ned. Centrale voor het Begrafenisbedrijf heeft dit apparaat overgenomen, zodat voortaan een deel van de contributie afgedragen moet worden aan de Centrale. Daar de Centrale een federatie is en geen individuele leden kent, zullen degenen die contribuant van de Centrale zijn, zich moeten aansluiten één van de drie ondernemersbonden, indien zij niet afgevoerd willen worden. Hoewel de termijn waarbinnen dit moet gebeuren is verlengd tot 31 December 1956, heeft dit de Chr. Bond toch reeds 44 nieuwe leden be zorgd. In zijn openingswoord op de algemene vergadering van de bond sprak de voor zitter, de heer J. K. Rietdijk, met dank baarheid over de vrijwillige samenwer king die er tussen de drie bonden is ge groeid na de opheffing van de vakgroep. Het resultaat van deze samenwerking was de vestigingsbeschikking voor het begrafenisbedrijf, die waarschijnlijk bin nen afzienbare tijd gevolgd zal worden door de afkondiging van een vestigings- oesluit, waarin de vestigingseisen ten aanzien van vakbekwaamheid en cre- dietwaardigheid uitgebreid zullen wor den. Op initiatief van de Centrale is er nu een Stichting Vakexamens Uitvaart verzorging in het leven geroepen. De opleidingscursus, die tien maanden duurt, was dit jaar volkomen volgeboekt. De heer Rietdijk deelde nog mede, dat de pogingen om te komen tot een be drijfsorgaan in het raam van de P.B.O., zijn mislukt door gebrek aan medewer king van de zijde van de werknemers, georganiseerd in de Unie Verkeer (de drie organisaties van fabrieks- en trans portarbeiders) GESCHIL Tussen de afdeling Amsterdam van de Bond en het bestuur is verschil van me ning ontstaan over bepaalde bestuurs aangelegenheden. De Chr. Middenstands bond heeft geprobeerd de zaak recht te zetten. Toen dit niet lukte is er op zijn advies een z.g. Commissie van Goede Diensten ingesteld, bestaande uit de he ren H. de Mooij en mr M. G. v. d. Kaa, die in een objectief rapport haar stand punt zal mededelen en een bindend ad vies zal uitbrengen. Mede in verband met bovengenoemd verschil weigerde Amsterdam een be stuurslid aan te wijzen. Deze functie zal openblijven, zo lang het rapport van de commissie nog niet is verschenen. Secre taris J. Nagtegaal en de heer J. F. Dun- weg werden herkozen. De vacatures van de heren D. J. Boeve en W. Schaaij zul len worden vervuld door P. H. J. Kroeze (Kampen) en G. Homburg (Ede). In de middagvergadering sprak voor zitter Rietdijk over „Onze houding ten aanzien van reclame en propaganda in het begrafenisbedrijf". De meteoor boven ons land UTRECHT, 18 Nov. Uit medede lingen, die bij de Utrechtse sterre wacht zijn binnengekomen over de waargenomen vuurbol, blijkt, dat deze wel een zeer bijzondere is geweest. Het opvallende was, dat hij een lich tend spoor aan de hemel naliet, dat tien minuten lang zichtbaar bleef. De vuurbol is boven Noord-Frankrijk verschenen, hij is boven geheel Noord- West-Europa gezien. De afdeling me teoren van de sterrewacht te Utrecht verzoekt ieder, die foto's van zijn waarneming heeft gemaakt, daarvan een exemplaar met nauwkeurige tijds aanduiding te zenden. roepen. Zij verzochten in vrijheid te wor den gesteld. AFGERANSELD Barkey vertelde, dat hij ervan beschul digd werd tijdens een autorit van Ban doeng naar Lembang Baden te hebben laten uitstappen voor het doen van ille gaal werk. Barkley erkende, dat hij met een auto een proefrit had gemaakt. Hij was echter met alle inzittenden, onder wie Baden, in Bandoeng teruggekeerd. Bij de politie zo verklaarde hij was hem gezegd: als je niet naar onze pijpen danst, zal je worden afgeranseld. Hij had toen met anderen, o.w. Manoch, afge sproken een proces-verbaal te tekenen, dat overeenstemde met dat van Baden. Gerwen verklaarde te zijn afgeranseld door Tomasoa, die hem aanried te doen zoals Baden, als hij geen verdere moei lijkheden wenste. Gerwen was ervan beschuldigd aan Baden inlichtingen te hebben verstrekt over bevoorradingen uit de lucht. Hij zei bevreesd te zijn geweest te worden mishandeld zoals Ulmer, die achter een jeep aan was gesleept. Tomasoa had vol gens hem gezegd: laten wij er een circus van maken, anders breken ze je armen. Als getuige werd voorts gehoord Sard- jono, hoofd inspectie luchtwaardigheid op het vliegveld Kemajoran. Deze zei niets van illegale vluchten af te weten of daar ooit van te hebben gehoord. In Nicosia op Cyprus zijn Donder dagavond drie handgranaataanslagen gepleegd, waarbij vijf militairen lich te verwondingen hebben opgelopen. P.v.d.A.-conferentie over: 24 November a.s. te Goes AMSTERDAM, 18 Nov. (A.N.P.) „De toekomst van het Deltagebied" zal het onderwerp zijn van een conferen tie, die de Dr Wiardi Beekman stich ting van de Partij van de Arbeid op Zaterdag 26 November in de Koren beurs te Goes zal houden. De conferentie in Goes, die onder voorzitterschap zal staan van de heer E. Vermeer, voorzitter van de P.v, d.A., zal na een inleiding door dr N. Bolkestein uit Middelburg het onder werp bespreken: „De ontsluiting van Zuidwest-Nederland". Drs M. C. Verburg uit Middelburg zal de eisen en gevolgen van de open legging van het Deltagebied behande len. Het lid van de Tweede Kamer, de heer C. Egas, zal spreken over de toe komst van landbouw en visserij. Mevrouw mr Chr. de Ruyter-de Zeeuw zal een inleiding houden over recreatie en maatschappelijk werk in het Deltagebied. „De uitvoering van het Deltaplan uit een oogpunt van veiligheid" is het on derwerp dat wordt ingeleid door prof. dr ir J. L. Kleijn. Bestuurlijke problemen in het Delta gebied zullen worden besproken door de heer van Hofwegen uit Nieuwe Tonge. Aan het slot van de bijeenkomst zal de voorzitter van de fractie van de P.v.d.A. in de Tweede Kamer, mr J. A. W. Burger, een rede houden. 's-GRAVENHAGE, 18 Nov. Een studiecommissie weersinvloeden zal binnenkort gaan onderzoeken in hoe verre de productievermindering in bouwbedrijf tengevolge van directe en indirecte weersinvloeden kan worden tegengegaan. De commissie zal wor den ingesteld door de minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting en zal zijn samengesteld uit vertegen woordigers van de werkgevers- en werknemersorganisaties in het bouw bedrijf en van een aantal andere or ganisaties en instanties, die kunnen bijdragen tot de oplossing van het vraagstuk. Zij zal werkcommissies in stellen en het werkterrein van elk aan duiden. Zij zal er naar moeten stre ven zo spoedig mogelijk interim-rap porten uit te brengen over de onder- Een ontmoedigende terugkeer., RABAT, 18 Nov. Sul tan Sidi Mohammed Ben Joessef is Woensdag na een ballingschap van 27 maanden in zijn paleis te ruggekeerd en tot de ont stellende ontdekking ge komen, dat in dit crême- met-groen kleurige paleis een enorme ravage is aan gericht. Woedend stormde de Sultan door de zalen, toen hij constateerde, dat een groot deel van het meubi lair is vernield en vele muren en installaties zwaar zijn beschadigd. Bij zijn eerste bezoek aan het paleis werd de Sultan ver gezeld door een Franse diplomaat en twee advoca ten. De slaapkamer van de Sultan zag eruit, alsof er een bom was ontploft. Het bed was versplinterd, la den van kasten lagen over de vloer en overal lagen bergen kledingstukken en lakens. SCHEUREN Van grote stukken van de muren is het kalk ver dwenen, in vele muren zitten scheuren en vele ar tikelen worden vermist. In een grote garderobe waren nog slechts enkele strooien hoeden uit het jaar 1920 overgebleven. Van een verzameling van 100 kristallen vazen was er nog slechts één over. In totaal 54 klokken zijn ver dwenen. De tennis- en bas- ketballbanen, die vroege veel werden gebruikt door de dochters van Ben Joes sef, waren gebruikt als kippenhokken en de groe ne tegels van het prachti ge zwembad waren met hamers kapotgeslagen. In de gymnastiekzaal zijn nog slechts de kale muren overgebleven. Uit de vroegere patlculiere dierentuin van de Sultan is zijn geliefde struisvogel verdwenen. Deze Is opge geten door een functiona ris van het palels. Ook verschillende leeuwen s(jn nergens meer te vinden. Na al hetgeen door de rappor ten der Deltacommissie bekend was geworden over de plannen en de mogelijkheden van uitvoe ring was niet te verwachten, dat de toelichting op het ont werp Deltawet veel nieuwe ge zichtspunten zou bevatten. De ministers, die het indienden, hebben de opvattingen en be schouwingen van de Deltacom missie voor het allergrootste ge deelte tot de hunne gemaakt. En daarmee is het regeringsstand punt nu officieel ter kennis van het Nederlandse volk en van de wereld gebracht. Het ziet er niet naar uit, dat de volksverte genwoordiging principiële wij zigingen in het wetsontwerp zal aanbrengen. Zeker wat de tech nische aspecten ervan betreft: wie, die geen verstand van wa terstaatszaken heeft, is bevoegd en in staat daarover een oor deel uit te spreken? De algeme ne lijnen liggen wel vast. Alleen op ondergeschikte punten kan hier en daar misschien nog wij ziging komen. Een raamwet Het ontwerp van wet zelf is maar kort. Het telt tien artike len en is inderdaad zoals reeds eerder hekend werd een raamwet, een document, dat de grote beginselen vastlegt en dat voor regeling van détails en meer technische zaken alle ruimte openlaat. Hier ligt o.i. 'n belangrijk voordeel van deze Deltawet. De regering en met name minister Algera wil er niet meer in regelen dan vol strekt noodzakelijk is. Voor overigens zeer belang rijke bijkomende zaken wor den afzonderlijke wetten aange kondigd en daarbij wordt met name gedacht aan de regeling der bijdragen van de streek (waterschappen b.v.). Het be ginsel van „mee-betalen" is in het ontwerp opgenomen en daarover zal dus de volksverte genwoordiging zich dienen uit te spreken. Maar hoe men hier over ook moge denken, van gro te betekenis zal zijn, dat er een wet voor komt, de enige juiste weg, die bewandeld kan wor den. Dit geldt ook voor de eventu ele schadeloosstelling van de visserij, die en de memorie van toelichting is op dit punt duidelijk en reëel van de af sluiting der zeegaten enorme schade zal lijden. Het is prettig te constateren, dat dit moeilijke vraagstuk niet „en bagatelle" wordt behandeld, maar dat de regering geen middel onbe proefd zal laten om oplossingen te vinden. In welke richting deze zullen gaan weet zij. zelf nog niet op dit moment. Maar het element „steun" zal niet aan bod komen, zo wordt in de toelichting met evenzovele woorden uitgespro ken. Daaruit blijkt ook, dat de gedachte van een geperforeerde dam in de Ooster-Schelde niet voor verwezenlijking vatbaar is. Wij kunnen erop rekenen, dat speciaal over deze visserijproble men in de Staten-Generaal nog wel een hartig woordje zal wor den gewisseld. Niet van bovenaf Uit heel de opzet en strekking van het wetsontwerp blijkt zon neklaar, dat het beslist niet de bedoeling is straks alles van bo venal' uit Den Haag te regelen. Minister Algera stelt zich tot taak het ontwerp zoveel moge lijk in het vertrouwde kader van het bestaande waterstaats recht te doen passen. Na een uiteraard nog vrij oppervlakkige kennismaking van het ont werp hebben wij de indruk, dat de voorgestelde voorzieningen op dit beginsel zijn afgestemd, al zal ook hierbij ervoor moe ten worden gewaakt, dat er geen tegenstelling gaat bestaan tussen theorie en praktijk. Overigens wijst de ervaring met de Noodwet Dijkherstel uit, dat de vrees hiervoor zeker zolang minister Algera de scep ter zwaait niet behoeft te be staan. Ook toen moest het Rijk zaken aan zich trekken, die nor maal voor rekening van lagere publiekrechtelijke lichamen kwamen, maar de minister gaf, zodra het maar even mogelijk was, zijn tijdelijke bevoegdhe den weer terug. De wegen Het was wel toevallig, dat wij gisteren een korte beschouwing gaven over de suggesties van de Commissie Zuidwest Zeeland in zake het Deltaplan naar aanlei ding van het rapport over de aanleg van een weg door het Noord-Sloe tussen Walcheren en Noord-Beveland. In de memorie van toelichting geeft minister Algera een uitvoerige beschou wing over de aanleg van wegen in het te ontsluiten Deltagebied, noemt enkele voorbeelden van noodzakelijk niet op afsluitdam- men aan te leggen wegen, maar stopt dan plotseling met de me dedeling, dat hij daarop niet verder kan ingaan! Even van te voren waarschuwt hij tegen een te lichtvaardig ontwerpen van wegen, die, gezien in het alge mene raam van deze Deltawet, z.i. secundaire voorzieningen zijn. Dit is een onderwerp, dat straks in de Tweede Kamer nog eens ernstig zal moeten worden doorgepraat, opdat „de streek" precies wete waaraan zij toe is. V er anderingen De regering heeft ook een open oog voor de ingrijpende wijzigingen, die zich in het Del tagebied zullen gaan voltrekken in geestelijk opzicht. Zij voegt daaraan toe, dat hier een taak ligt voor de organisaties, welke zich op dit terrein plegen te be wegen. Wij kunnen dit stand punt slechts onderschrijven en mogen constateren, dat or wat dit betreft al het één en ander leeft in onze provincie. Met na me de Hervormde Kerk is reeds druk bezig met het stellen van de problemen en het zoeken naar middelen die de schok kunnen opvangen. Het is volstrekt niet nodig, dat er straks een „geestelijk va cuum" ontstaat, wanneer èn kerk en christelijke organisatie zich bijtijds de problemen reali seren. Want ook al moet men de kracht van die schok niet overschatten, veranderen gaat er iets, ook in de geest van de geest van de Zeeuwen. Wat dit precies zal zijn en hoe diep deze verandering zal gaan, kan nie mand nog beoordelen. Maar la ten wij erop voorbereid zijn en juist hier, vanuit het Evangelie, elkander dienen! Ingezonden Mededeling (Adv.) U kent dat irriterende gekriebel in de keel - die vermoeiende hoest - en maar woelen in bed en niet kunnen slapen. Eén smakelijk snelgenezend Pactolan tabletje brengt uitkomst. De prikkel verdwijnt, de hoest be daart en U geniet een weldadige snelgcnezendc zuigtabletten koopt U bij Uw eigen apotheker of drogist. Prijxcn 0.75 - 1.35 - 2.25 Mr Utoyo Ramlan op weg naar Nederland DJAKARTA, 18 Nov. Mr Utoyo Ramlan, de Indonesische ambassadeur in bijzondere missie, die in ons land inleidende besprekingen zal voeren voor een Nederland-Indonesische con ferentie ter verbetering van de be trekkingen tussen beide landen, is per vliegtuig uit Djakarta naar Nederland vertrokken. Hij verklaarde bij zijn vertrek de hoop te koesteren, dat het voorover leg reeds Maandag kan beginnen en dat de besprekingen op regeringsni veau tussen beide landen nog dit jaar zullen kunnen aanvangen. Generaal Gruenther: DALLAS (Texas, V.S.), 18 Nov. „Het enige, dat in de koude oorlog dé balans naar de zijde der Ver. Staten en hun bondgenoten doet doorslaan, is het reusachtige Amerikaanse indu striële vermogen. Waar in de V. S. tegenover elke arbeider een kapitaals belegging van 12.000 dollar staat, is het overeenkomstige Russische bedrag 1000 dollar", aldus heeft de opperbe velhebber der Navo-strijdkrachten in Europa, de Amerikaanse generaal Gruenther, verklaard. Hij vervolgde: „Deze industriële meerderheid is evenwel niet voldoen de om de veiligheid van het Westen te verzekeren. Wij zijn thans nog niet sterk genoeg om een algemene aan val te kunnen afslaan. Over drie of over vier. jaar zullen wij dit, naar re delijke schatting, wel kunnen doen, mits: wij in een dergelijk geval van atoomwapens gebruik maken en de Westduitse strijdkrachten op doelma tige wijze zijn ontwikkeld". De heer J. L. Mui te Zoutelande is aan de R.U. te Utrecht geslaagd voor het examen vee-arts.

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 3