Zeeuw verkwanselde geleende bromfiets in België A TWEE DAGEN VOOR VERTREK NAAR V.S. BAAYENS Jaarverslag Ver. voor Chr. Middelbaar en Hoger Onderwijs in Zeeland Het buitenlandse beleid van de A.R. partij Middelburg ontvangt de Sint weer officieel Ring Walcheren van „In Dienst der Kerk" bestaat 35 jaar Ondoordacht openen van autoportier: hersenschudding en kneuzingen Z.LM. gaat commissie voor landbouwonderwijs instellen Twee schepen voeren omhoog op de Wester-Schelde „Zien wij onze roeping en taak?" Van onze dverteerders 10 jaar voor kraak te Zoutelande Aankomst aan Rouaanse Kade, rijtoer door vlaggende stad Herdenking in C.J.M.V. gebouw te Vlissingen Souburgenaar kreeg schrik van z'n leven Zaterdag 19 November 1955 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 2 Motief: zucht naar alcohol MIDDELBURG, 18 Nov. De zucht naar alcohol kan de meest arbeidzame mens te gronde richten. Verschillende keren is dit zelfs het geval geweest t>U de, zoals uit het psychiatrisch rapport bleek, als een nauwgezet wer ker met een prettig karakter bekend staande fabrieksarbeider H. J. W. W. uit Axel, laatst woonachtig te Vlissingen. Met zpn 25 jaren ls hij al ver schillende keren het slachtoffer geworden van de alcoholia; zo kwam hij eer tijds ook In de jeugdgevangenis te Zutphen. Toen hij op 17 Maart ln Vlissingen van een kennis een bromfiets leende, waarop hjj naar Oostbnrg wilde rijden, was het wederom de alcohol, die hem ln België, tot ln Gent bracht. Daar verteerde hij meer dan hjj op zak had. Om zijn figuur tegenover de houders van de stammenékes te kunnen redden en wellicht om nog nieuwe schulden te kunnen maken, verkocht hij de bromfiets, ver beneden de waarde, voor frs. 1000. Tot overmaat van ramp bleek de politie ln België ook nog een appeltje met hem te schillen te hebben; hjj werd gegrepen en kwam ln het Belgische ge vang. Toen W. deze straf had uitgeze ten en bij Roosendaal over de grens werd gezet, was het uiteraard het Ne derlandse politle-apparaat, dat hem in rekende. Zo stond hij Vrijdagmorgen voor zijn Nederlandse rechters, voor de Arrondlssements-Rechtbank te Mid delburg. NOG EEN KANS. Ondanks zijn slappe levenshouding zal hem nog een kans- worden gege ven; W. toonde zich bereid mee te werken aan de reclasseringspogingen, waartoe hij zal worden opgenomen ln Groot Batelaar van het Leger des Hel's. Mr J. L. Andreae eiste als Officier van Justitie nl. een gevangenisstraf van 5 maanden met aftrek, waardoor deze bijna zfln uitgezeten; daaraan is de bij zondere voorwaarde verbonden, dat hü zal worden opgenomen In genoemde In richting voor zolang dit nodig Is. Met •en proeftijd van drie jaar werd hij voorwaardelijk ter beschikking gesteld van de regering. De reclassering zal toezicht op hem blijven uitoefenen. Mr W. K. H. Dieleman kon zich als verdediger volkomen met dit requisi toir verenigen; wel drong hij aan op zo mogelijk onmiddellijke uit spraak. Mr P. van Empel, de president, vol deed hieraan en vonniste conform. ROEKELOOS. Doordat de caféhouder C. V., 59 Jaar en afkomstig uit Sas van Gent, op 16 Sept. j.l. ln de Gravenstraat te Clinge het portier van een auto opende, waar tegen de 54-jarlge bromfietsberijder J. F. van H., een groentehandelaar uit Clinge, opreed, kwam deze laatste op de trottoirrand ten val. Vier weken kon (Vervolg pagina 1). Het ledental der Z.L.M. bedraagt thans 6.254, zo vernam de vergadering, die tot lid van het dagelijks bestuur benoemde de heer J. J. van Maldegem i.v.m. het overlijden van de heer P. Scheele. LANDBOUWONDERWIJS. Inzake het landbouwonderwijs werd medegedeeld, dat het dagelijks bestuur der Z.L.M. heeft besloten een commis sie voor het landbouwonderwijs in te stellen in verband met .de op handen zijnde vernieuwing van het leerplan. AGRARISCHE SOCIALE VOORLICHTING. Op het gebied van de agrarische so ciale voorlichting zijn de werkzaam heden zij het nog in beginfase aangevat en wel met excursies. Men was het erover eens, dat, nu de over heid met een zeer omvangrijk plan zal komen, waarbij door het ministerie van landbouw en dat van maatschappelijk werk belangrijke subsidies gegeven kunnen worden, dit werk voortgang moet hebben. Het zal echter vaak moeilijk zijn om een goede samenwer king met andere organisaties te vin den. Men zal nu trachten een commis sie in het leven te roepen die de voor lichting op dit terrein zal regelen. BOUWBUREAU. Ook de nieuwe organisatievorm van het Bouwbureau voor de landbouw in Zeeland werd druk besproken. Men wil een coöperatieve vereniging op richten in Zeeland en wel in verband met het feit, dat de Stichting voor de Landbouw is opgeheven. Ook naar de mening van andere standorganisaties is er plaats voor een dergelijk bureau. Het is de bedoeling, dat de organisaties als leden toetreden. De twee Katholieke werkgeversorga nisaties en de katholieke werknemers organisatie hadden geen belangstel ling De statuten werden zo ruim ge steld, dat alle opdrachten op het plat teland kunnen worden aangetrokken. De stemverhouding zal worden Zeeuwse Landbouw Mij 4 stemmen; Chr. Boeren enTuindersbond 2 stem men; Ned. Chr. Landarb. Bond 1 stem en de Algemene Ned. Landarbeiders- bond 1 stem. Men kon zich met de hoofdlijnen van dit conceptstatuut accoord ver klaren. Tenslotte werd medegedeeld, dat de algemene vergadering op 19 December zal plaats vinden. Waar zijn n B onze schepen*^ DELFSHAVEN 17 kp Verdische eil. ENA 18 te Rotterdam verw. GROOTE BEER 17 Nw Fremantle. LAURENSKERK 18 Muscat/Suez. NESTOR 17 Z.W. S. Miguel. PR. ALEXANDER 17 Belle Isle. ORESTES Z.W. t.w. Fayal. RIJNDAM 17 New York/Cobh. SCHIE 18 te Oran.- KATELYSIA 17 kp Leeuwin. Van H. geen arbeid verrichten; een hersenschudding en kneuzingen aan de rech terborstzijde waren het gevolg van de val. Dit betekende voor Van H. een winstderving van f 10 per dag, totaal f 240 dus. Daarby kwam nog de dok tersrekening van f 50, zodat Van H., die getuigde, met grage handen de f 290 van V. in ontvangst zal nemen. Mr Andreae vond deze vordering z ker billijk; hü kwalificeerde de hande ling van V. als hoogst roekeloos en on voorzichtig. Naast de toewijzing eiste hij een boete van f 100 subs. 20 dagen hecht. De uitspraak is op 80 Nov. a.s. SCHULDIG AAN BRAND? Hoewel het niet de bedoeling van de Zierikzese viskoopman W. K. S. was om de verzekering van eventuele kas- overschotten af te helpen -het pand was te laag verzekerd werd hij toch schuldig geacht aan de brand, die 2 Sept' uitbrak, toen hü in een électrische bak oven olie met vis „door stroom verhitte". Hü ging nl. enkele boodschappen doen; van toezicht was er toen geen sprake meer. Een deel van het huls, boven de bakoven, werd door brand aangetast; omwonenden hadden de zaak reeds ge blust, toen S. van zyn ommetje terug keerde en de Zierikzese brandweer met veel lawüt door de dreven stoof. Als hü ter zitting verschenen zou zijn, had hij f 250 snbs. 2 maanden hecht, tegen zich knnnen horen eisen. Uitspraak 80 Nov. GOES, 18 Nov. Het Franse s.s. „Danae" op reis naar Antwerpen is gisternacht omhoog gevaren tussen Hansweert en Hoedekenskerke. Er hing op dat moment een dikke mist. Bij laag water zat het schip muur vast op de slikken. Bij hoog water werd het gistermiddag vlot gesleept door de Belgische sleepboten Scaldis en J. P. Best, waarna het schip de reis naar Antwerpen kon vervolgen. Het Ned. sleepschip Adromedo met de sleepboot St. John, varende van Rotterdam naar Antwerpen, voer op de Westerschelde in dikke mist om hoog ter hoogte van Walsoorden. Het schip kwam gistermiddag met hoog water vlot. Ingezonden Mededeling (Adv.) Da speciaalzaak voor uw BRIL Bromfiets in brand te Goes Gisterochtend beleefde de heer D. Mos, wisselloper bij de Rotterdamse Bank alhier de schrik van zijn leven. Rijdend door de Kamperfoeliestraat op zijn bromfiets hoorde hij plotseling een hevige knal en meteen stond de motor van zijn brommer in lichte laaie. De heer Mos sprong eraf, griste zijn tas met kwitanties en geld weg en zag zijn brommer branden, zich ge lukkig prijzend, dat zijn.broek niet ifl brand was gevlogen die, zo bleek, doordrenkt was van benzine uit de vermoedelijk lekkende tank. Een jaar vol activiteiten GOES, 18 Nov. Binnenkort houdt de Vereniging voor Chr. Middelbaar en voorbereidend hoger onderwijs in Zeeland, te Goes haar jaarvergadering. Het afgelopen jaar was, zo schrijft de secretaris, ds W. C. van Burgeier, een jaar waarin vele zegeningen werden ontvangen en daarvan gewagen ook de rector, dr D. Barends, in zijn verslag over het tijdvak van 1 Januari 1954 tot en met 31 October 1955 en de directeur van de Chr. H.B.S. voor Walche ren in zijn verslag. Te Goes volgen in totaal thans 244 leerlingen het on derwijs en te Middelburg 172. De voorziening van leerkrachten ls een der grootste zorgen geweest, al dus ds Van Burgeier en curatorium en commissie van toezicht hebben hier aan zeer veel werk gehad. Herinnerd wordt aan het ontslag van ds Hartjes en de benoeming van dr Kwast. In Prof. dr J. J. de Jong sprak ie Goes over: GOES, 18 November „Het beleid lijke samenkoppeling na dan opent van de A.R. partij in de huidige inter- men tevens de mogelijkheid tot nau- nationale omstandigheden" was het were militaire binding. onderwerp, dat prof. dr J. J. de Jong vanavond inleidde tijdens de eerste vergadering in dit seizoen van de A.R. kiesvereniging. „Wij staan voor grote moeilijkhe den", aldus de professor. „Als wij de krant goed lezen, dan zeggen wij van zelf, wat is er toch een wirwar in de wereld. We denken aan de lettercom binaties (E.D.G., K.S.G. en F.AO. om maar enkele te noemen Dit is een van de redenen, waarom het zo moeilijk is het warme medeleven van de Neder landers te krijgen. Daarin zit een groot gevaar: moedeloosheid, het-bij- de-pakken-gaan-neerzitten en buiten landse politiek is zinloos. Met derge lijke meningen (en die komen maar al te vaak voor) bevinden wij ons op gevaarlijk terrein. Toch moeten wij proberen in deze wirwar gegevens van blijvende aard te vinden; meer vat baar voor toetsing aan onze beginse len. Een drietal punten werkte prof. de Jong nader uit. Het eerste punt: enke le algemene factoren in de internatio nale politiek. Hij noemde o.a. geogra fische gegevens, de bevolking, de on zekerheid en sociale en culturele fac toren. Deze kunnen van beslissende in vloed zijn op de grote lijnen van het beleid. Het tweede punt, dat de profes sor behandelde had betrekking op basis-gegevens, meer in het bijzonder voor Nederland. Ons land ligt op een kruispunt van water en wegen. Maar ook op het kruispunt in de tegenstelling Frank- rijk-Duitsland. WAAR STAAN WIJ? „Waar staan wij als A.R. partij in dit geheel?" Deze vraag kwam ter sprake bij het derde punt. „En tot welke conclusie moeten wij komen met betrekking tot het buitenland". „Dan mogen wij als eerste conclusie voorop stellen, dat het op de weg van Neder land ligt met kracht te streven de eeuwenoude tegenstelling Frankrijk Duitsland om te zetten in de „Siamese tweeling", dus een levensgemeenschap, waarin niet te „snijden" is. Een van de grote basis-gegevens is: het tot el kaar brengen. Streeft men een derge- Jubileum en opening kunst handel Visser De heer P. C. Visser zal, toen hij 25 jaar geleden met een bedrijfskapitaal van 0,62 het overschot van zijn zakgeld zijn kunsthandel begon, wel niet hebben kunnen denken, dat hij tegelijk met dit jubileum een fraaie, moderne zaak in de Langeviele zou openen. In ieder geval, dit gebeurde Vrijdagmiddag. Voorheen was deze kunsthandel ongeveer in het midden van de Langeviele gevestigd; door een transactie met de fa. Gabriëlse, die er veel voor voelde om dit pant te „an nexeren" en in ruil hiervoor het hui dige pand beschikbaar stelde, is de heer Visser vanaf de Markt gezien thans vooraan in de Langeviele gehuis vest. Was dit vroeger een woonhuis, door een ingrijpende verbouwing ont stond een winkel, die met een groot portiek, gemarkeerd door twee ruime étalages, één voor schilderijen en één hoor handerarbeidartikelen, de toets der critiek ten volle kan doorstaan. In lichte tinten uitgevoerd, leent het in terieur door zijn neutrale achtergrond zich uitstekend voor het exposeren van schilderijen. Eén staaltje van „ophotiwende mid denstand",,'dat Vrijdag 'dik in dé bloe metjes werd 'gezet. BELANGRIJKE OPDRACHT. Met de grootste klem wees prof. de Jong er op, dat er een uiterst be langrijke politieke opdracht voor de kinderen der Reformatie ligt. Ook op sociaal terrein hebben we een op dracht. In dit verband noemde hij de strijd tussen de algemene en chr. vakbonden in West-Duitsland. Wat daar gebeurt is van grote betekenis. Wij hebben een roeping en taak die wij niet altijd zien. Tenslotte besprak prof. de Jong de verantwoordelijkheid die we hebben t.a.v. Nieuw-Guinea en het vraagstuk van internationale rechtsorde. Men moet zich verzetten, ook als de A.R. partij, tegen tweeërlei verleiding. Ook op internationaal terrein geldt het woord van Christus: Dit is Mijn. Voor zitter J. Laport liet in zijn openings woord een opwekkend woord horen. „De tijd is niet ver meer wanneer er veel van ons wordt gevergd. Laat ieder A.R.-lid meewerken. Ons arsenaal moet vol zijn, als wij ten strijde trek ken tegen onze tegenstanders", aldus de heer Laport. Uitspraken Rechtbank MIDDELBURG, 18 Nov. De Ar rondissementsrechtbank te Middelburg heeft vanmorgen bij monde van mr P. van Empel, de President, uitspraak ge daan in de zaak tegen de handelaar in oude lompen eu metalen en opkoper van oude meubelen, de 28-j. Middel burger F. A. C., die op 39 Dec. j.l. van het bejaarde echtpaar K. te Zoutelan de een bedrag van f 1535,stal. De recidivist C. stal deze spaarcentjes op slinkse wijze uit het laatje van een kast, waarover hij met het echtpaar onderhandelingen voerde. Hij werd veroordeeld tot twee jaar gevangenis straf met aftrek van de tijd, in preven tieve hechtenis doorgebracht. Dit von nis is conform de eis. De 33-j. arts G. H. uit Cadzand te gen wie f 300.subs 30 d. hecht, en een voorw. ontzegging van de rijbe voegdheid voor de tijd van drie maan den met een proeft, van twee jaar was geëist, werd veroordeeld tot het beta len van de boete. Op 16 Sept. j.l. ver oorzaakte hij te Krabbendijke een aan rijding met zijn personenauto. Zijn huishoudster, mej. H. F. B., die naast hem zat, kwam hierbij jammerlijk om het leven. Zaterdag 26 November om twee uur MIDDELBURG, 18 November. De officiële ontvangst van St Nicolaas te Middelburg staat ook ditmaal weer op het overvolle programma van de grote kindervriend. Hoewel zijn hoge leeftijd hem dwingt op sommige plaatsen in het land de pakjes vanuit een helicopter in de schoorsteen te laten verdwij nen, zal hij in de Zeeuwse hoofdstad de kinderen met lawaaierig motorge ronk niet uit de slaap halen: zoals vanouds beklimt hij hier met zachte jpaardevoetjes de daken. Begrijpelijk valt hem dat op de moderne flatge bouwen gemakkelijker dan op de steile daken van de oude patriciërshuizen, 'wellicht juist daarom arriveert hij weer, met knechten en gevolg, met zijn boot aan de Rouaanse Kade, tegenover de flatgebouwen. Dit gebeurt a.s. Zaterdagmiddag 26 November zoals de Sint tijdens een persconferentie te Madrid meedeelde omstreeks twee uur. Een vijftal Zwarte Pieten zal hem de Sint dan aan zijn rijtoer door de vergezellen. Herauten en tamboers zullen hem op zijn tocht door Middel burg muzikaal aankondigen. Trouwens, als de boot ter hoogte van de Maisbaai is, zullen leden van het pijpercorps „Juliana", die de gast zijn van St Nicolaas, dit reeds vanaf de boot door klaroengeschal doen. St Nicolaas brengt zijn bezoek aan Middelburg op uitnodiging van „Han delsbelang", de Middenstands-Centrale de Winkelstraten, een vijftigtal winke liers en de Ver. „Uit het Volk Voor het Volk". Een comité, uit deze organisaties sa mengesteld, zal hem op de kade ver welkomen. Te paard gezeten, begint Ingezonden Mededeling (Adv.) THEEZEEF EN LEKBAKJE ('n practisch cadeautje) 1.20 SIGARETTENPIJPJE (voor Hem en voor Haar) 1.50 GEKLEURDE PARELCOLLIERS 4 kleuren) 1.90 KAASSCHAAF (blijft altijd scherp) 2.50 VERZILVERDE JAMPOTHOUDER ('n sieraad op tafel) 3.25 AUTOMATISCHE DRUKASBAK (echt iets voor Hem) 4.90 6 ROESTVRIJE TAFELMESSEN (met zaagsnede) 6.75 PRACHT SCHILDERSTUK (bos- en heidegezicht) 18.75 U slaagt er uitstekend voor SINT-NICOLAAS GESCHENKEN GOES t.KERKSTO. •DELFT MIDDELBURG Alliance Franjaise Goes Dezer dagen heeft de conservator van het Parijse Musée Carnavalet, Jacques Wilhelm, voor een talrijk ge hoor een boeiende lezing gehouden over Parijs. Wilhelm is een geboren en getogen Parijzenaar, die de geschiedenis van de stad grondig heeft bestudeerd. Daarom was hij in staat, om naast een gedegen overzicht van de histor- rische ontwikkeling van Parijs vooral een levendige en interessante beschou wing te geven over de typische samen stelling van de Parijse bevolking en over de geheel eigen sfeer en men taliteit die in de verschillende arron dissementen heerst. stad, waarvan wij de route eind vol gende week hopen bekend te maken. Een gedeelte van de Zwarte Pieten zit eveneens te paard, een ander deel voert een ezel, beladen met versnape ringen met zich die zü, indien de gedragingen van deze groep dit jaar zulks toelaten, aan de jeugd zullen uit delen. TOESPRAKEN Zowel op de kade als tijdens de rit door de stad zullen het Middelburgs Muziekcorps en „Juliana" toepasselijke muziek ten gehore brengen. Om kwart voor drie hoopt de Sint met zijn gevolg ten Stadhuize te arri veren, waar hij door het gemeentebe stuur zal worden ontvangen. De van de pui voor het Stadhuis of eventueel in de Burgerzaal te houden toespraken zullen door middel van luidsprekers over het gehele Marktplein te volgen zijn. Kwart over drie vertrekt de stoet weer. Op- en ondergang van Zon en Maan Zondag 20 November: Zon op 8.10, ond. 16.42. Maan op 12.28, ond. 21.58. de plaats van de heer Klarenbeek werd benoemd de heer ir. S. G. Brum- mel. Een ernstig verlies leed de school door het overlijden van ds A. Grup- pen te Biezelinge als lid van bestuur en curatorium. Dit curatorium werd inmiddels uitgebreid met mevr. Wolf- Haan en mr J. Thielen. De vacature wijlen ds Gruppen bleef bestaan. Ook het overlijden van de heer J. P. An- thonisse vormde een groot verlies. Als opvolger van ds Van Burgeier, die nu secretaris werd treedt de heer J. A. van Bennekom als tweede voorzitter op. Tot secretaresse in de plaats van Mej. E. Roose werd benoemd mej. A. G. de Graaf. De heer J. T. Laport werd benoemd tot administrateur van de scholen. Herinnerd wordt aan de bouw van een nieuwe school te Mid delburg, die gebouwd zal worden op een terrein achter de Griffioen. Deze school zal 22 leslokalen omvatten. In het Lüceum te Goes L een ver andering gekomen ln de onderbouw van het lesrooster, d.w.z. de splitsing tussen gymnasium en H.B.S. begint voortaan by de overgang naar de tweede klas. Op 6 Februari 1954 opende mevr. Ten Kate de middelbare meisjesschool. VERSLAG RECTOR. De school telt thans 36 docenten, van wie er 18 academisch zijn ge vormd. Het contact met de ouders van de leerlingen liep uitstekend, aldus de rector, die verder herinnert aan de avond van de schoolvereniging „As- tra" en het contact met de oud-leer lingen vla de vereniging „Contact". Voordrachten, concerten, films en ex cursies vormden een bijzonder school programma voor ruimere vorming van de leerlingen. Tijdens de eindexamens kregen in 1954 van de 33 candidaten 29 een di ploma en in 1955 van de 36 candida ten 30. Wat in het vorig beslag nog een triest punt was is nu voor elkaar ge komen: het nieuwe sportveld. Dr Barends eindigt zijn verslag met de opmerking, dat de te verwachten leerlingen aantallen nog bijzonder groot zijn en hij noemt o.a. als rede nen het drie-eilandenplan en Delta plan. Spreekt zelfs van een wat grie zelige welvaart. De Chr. H.B.S. voor Walcheren telt 9 leraren. De mogelijkheden voor schoolbouw kwamen plotseling en ar chitectenbureau Rothuizen-'t Hooft kreeg de opdracht. Men verwacht in de toekomst een bezetting van 400 a 500 leerlingen. De bouwcommissie is druk aan het werk. Dankbaar consta- teerd directeur H. J. van Alphen dat er groei in deze school zit. Emigratie-papieren en f 3700.— verbrandden Voordien Chr. Nationale Werkmansbond VLISSINGEN, 18 November In de voorjaarsvergadering van het Prov. Comité voor Zeeland van de Chr. Nat. Werkmansbond, nu 35 jaar geleden, heeft dr O. Norel, toen Ned. Herv. predikant te Vlissingen een voorstel in gediend om over te gaan tot oprichting van ringen. De aanwezigen konden zich daar mee verenigen. Op 16 Augustus 1920 werden de Walcherse afdelingen opgeroepen ter ver gadering in Middelburg. Deze bijeenkomst stond onder leiding van ds Vaan drager. In beginsel werd tot oprichting besloten. Vier November werd de ring officieel opgericht. door de heer Nobels, secretaris werd de heer J. Boone uit Middelburg. Besloten werd de jaarvergadering der ring om tourbeurt te houden. Als eerste was 'tZand aan de beurt, waar ds A. T. W. de Kluis het onderwerp: „Nationaal Socialisme" inleidde. Nieuwe afdelingen werden in de loop der jaren opgericht. Eind 1934 nam de heer Nobels afscheid als voor zitter; zijn opvolger werd de heer L. Schmelzer te Vlissingen. In 1935 werd de heer S. Roose secretaris. In de oorlog heeft het werk stil gelegen. In 1947 werd een fusie aangegaan met de Herv. Mannen vereniging. Van af dit jaar werd de naam „In Dienst der Kerk" aangenomen. In 1948 kwam het ringwerk weer op gang. Het be stuur bestond toen uit: „H. Dronkers, voorzitter, A. de Haan, secretaris en L. de Vlieger, penningmeester. In 1954 vertrok de secretaris en nam de heer de Vlieger deze functie er bij. Op verschillende plaatsen werden con tacten gelegd en met medewerking van ds Wagener hoopt men hier en daar voet aan wal te krijgen. Donderdag 1 of 8 December wordt bet 35-jarig bestaan herdacht te Vlis singen in het C.J.M.V.-gebouw. Door leden van de afdeling Koudekerke zal het toneelstuk „Waar leed is, is zegen nabij". Medewerking verleent een dubbel kwartet. Het bestuur zag er toen als volgt uit: ds C. Koenekoop te Biggekerke, voorzitter, J. J. Kerkmeyer te Mid delburg, secretaris e.i L. de Vlieger te Vlissingen, penningmeester en voorts uit iedere afdeling een lid. Reeds op 22 November werd een openbare vergadering in de Koor kerk gehouden, waar als spreker op trad dr Brouwer, die tot onderwerp had gekozen: „Christendom en Bolsje wisme". Eind 1921 namen ds Koene koop en de heer Kerkmeyer ontslag. Hun plaatsen werden ingenomen door ds J. F. Ossewaarde van Grljps- kerke en de heer J. F. Nobels te Vlis singen. Tevens werd tot bestuurslid gekozen de heer C. Joziasse van Mid delburg. In 1924 werd de ring offi cieel door het hoofdbestuur erkend. Het vijfjarig bestaan werd gevierd met een herdenkingsdienst in de St.- Jacobskerk te Vlissingen, waarin dr Vogel voorging. In 1929 nam ds Ossewaarde afscheid wegens vertrek. Hij werd opgevolgd MIDDELBURG, 18 Nov. Het heeft maar heel weinig gescheeld, of de heer F. uit Souburg, die zich on langs heeft ingescheept naar de Ver. Staten van Amerika, had zijn emi gratie-plannen twee dagen voor zijn vertrek in duigen zien vallen. Jaren lang was hij doende geweest met 't vergaren van de voor de Ver. Staten toch al niet gemakkelijk te verkrij gen papieren. Twee dagen voor zijn vertrek, toen hij, zoals het gezegde luidt, zijn schepen reeds achter zich verbrand had hij had zijn zaak verkocht zag hij niet, dat er vonken uit zijn pijp in het bureaulaatje vielen, waarin .de papieren en. bankbiljetten tot een bedrag van f 3700.in een porte feuille lagen opgeborgen. Alle papieren verbrandden; van de portefeuille bleef zich slechts een ge blakerd vod over, waarin totaal ver koold, de bankbiljetten. «ss® <as>© <as«ë> <a#& <af=& <as© <as^> Anderhalve dag heeft de heer F. toen als een razende door Nederland gereisd om de benodigde copiën van zijn papieren alsnog te verzamelen. De dokter moest een nieuw vaccinatie bewijs schrijven; ambtenaren had den een avond verlet. Toch heeft de heer F. alles nog voor elkaar gekre gen zelfs werd hem een nieuw visuf verstrekt en kon hij zich op tijd met zijn zoon inschepen. Maar het heeft hem ongetwijfeld heel wat grijze haren gekost. De Ned. Bank zal de verkoolde bank biljetten alsnog trachten te indenfi- ceren; lukt dit, dan krijgt de onge lukkige emigrant zijn geld vergoed. Van harte hopen wij, dat dit laatste hét geval is en vooral ook dat zijn emigreren een uitzondering mag zijn met betrekking tot de bevesti ging van de regel „Een goed begin is het halve werk". Chr. Plattelandsvróuwen bijeen te Goes Donderdagmiddag vergaderden de Chr. Plattelandsvrouwen in de „Prins van Oranje" onder leiding van mevr. Op 't Hof, presidente van de afdeling Zuid- en Noord-Beveland. Mevr. van der Griend-Van Nugteren bracht een levendig verslag van het reisje, dat de dames deze zomer ondernamen naar Zeeuwsch-Vlaanderen. Na de pauze kreeg het hoofdbestuurslid, mevr, Ver met-De Ruiter uit Wageningen het woord om te vertellen over haar be levenissen in Amerika. Zij is daar ge weest op uitnodiging van de Ameri kaanse regering. Met gróte aandacht werd er geluisterd.

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 2