COMMISSIE GAAT SUBSIDIËRING KERKBOUW BESTUDEREN iening O PUZZLE Het buiten van Eisenhower Wending in zaak van vermoorde negerjongen? Grote smokkelaffaire v an Volkswagens 7 Waar eens Kuyper stond Nieuw Tivoli in Utrecht kost ruim f 10.000.000 Circulaire van minister Beel kwam niet plotseling U had gelijk Mededeling van minisler Beel aan Tweede Kamer Procedure van grenswijzigingen wordt niet vereenvoudigd Geen falend personeelsbeleid bij Kadaster H-bom-aanval niet te verwachten Geen ongunstig jaar voor „Kon* Wilh* Fonds" Verhoging pensioenen alg. burgerl* pensioenfonds en spoorwegfonds Exfra-woningtoewijzing voor West-Brabant 1730 belastingbetalers verbeterden hun aangifte Van woonplaats-belasting nog weinig bekend IS DE DROGE BOTERHAM FLITSEN PACTOLAN Zaterdag 12 November 1955 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 7 's-GRAVENHAGE, 11 Nov. Minister Beel heeft een speciale commissie verzocht advies uit te brengen over de vraag, of er aanleiding bestaat normen te stellen voor de subsidiëring door de overheid van kerkgenoot schappen voor de bouw van kerken en (of) voor verwerving van grond voor deze bouw. Deze commissie staat onder leiding van het Eerste Kamer lid mr E. Assen en zitting hebben vertegenwoordigers van Rijk, Provincie, Gemeenten en van de voornaamste kerkgenootschappen. Binnenkort begint de commissie haar werk. In de memorie van antwoord op zijn begroting gaat de minister van Bin nenlandse Zaken op een zeer groot aantal gestelde vragen in. Hij zegt b.v. z'ch te kunnen verenigen met de ge dachte, dat uitbreiding van grote ge meenten door grenswijziging slechts in het uiterste geval, n.l. indien vaststaat, dat er in redelijkheid geen andere op lossing voorhanden is, verantwoord kan worden geacht. In dit verband acht minister Beel van zeer groot belang de vraag, of voor oplossing van de bestaande moeilijkheden van Den Haag niet 'n andere weg dan uitzetting der gren zen kan worden gevolgd. Hij heeft dit punt aan Ged. Staten van Zuid- Holland voorgelegd. GEEN VERANDERINGEN. Overigens kan de bewindsman geen vrijheid vinden de nodige wijzigingen van grondwet en gemeentewet te be vorderen op het punt der gemeente lijke grenswijzigingen, hoewel hij er kent, dat de gedachte aan vereenvou diging van de huidige procedure op dit punt in bepaalde gevallen aantrekke lijk is. Hij deelt ook nog mede, dat er een wetsontwerp komt tot instelling van een raad voor de IJ-mond, welk colle ge rechtstreeks door de bevolking van het gehele gebied zal worden gekozen en die tot taak zal hebben met in achtneming van het streekplan en de gemeentelijke uitbreidingsplannen een werkplan voor de toekomstige ontwikkeling van het gehele gebied op te stellen. De uitvoering daarvan zal echter in beginsel aan de gemeenten worden overgelaten. POLITIE Dat uitvoerig op het politievraag- stuk zou worden ingegaan, was ook dit jaar weer te voorzien. Minister Beel deelt mede, dat de resultaten van de werving voor de gemeentepolitie wat beter zijn geworden. Er is nu 420 man gemeentelijk lager politiepersoneel te kort, hetgeen een vermindering van het tekort met 60 man betekent sinds vorig jaar. In de hogere rangen bestaan geen vacatures DEN HAAG, 11 Nov. Minister v. d. Kieft meent, dat de verwijten, dat de organisatie van de kadastrale dienst weinig is doordacht en dat het personeelsbeleid van deze dienst fa lend zou zijn, een redelijke grond mis sen. In zijn memorie van antwoord op het voorlopig verslag van de commis sie uit de Tweede Kamer over zijn be groting, zegt hij, dat de uitbreiding van de kadastrale dienst noodzakelijk is. Ze wordt veroorzaakt door sterke toeneming van het rechtsverkeer in onroerend goed, mede als gevolg van woningbouw, wegenaanleg, dijkver zwaring, gemeentegrenswijziging, ruil verkaveling en andere cultuurtechni sche maatregelen. Een 26-tal landme ters is onlangs tot hoofdlandmeter be noemd. De minister acht geen termen aanwezig om wijziging te brengen in de titulatuur van de landmeter van 't kadaster in het bezit van een inge nieursdiploma. Hierdoor zou het corps landmeters in twee groepen worden verdeeld, hetgeen de minister onge wenst voorkomt. Minister Beel: DEN HAAG, 11 November Voorals nog wordt niet gerekend met een H-bom- aanval op ons land. Wèl moet gerekend worden met de zgn. fall-out, wanneer el ders een H-bom tot explosie wordt ge bracht. Met een dergelijke explosie gaat gepaard een tot grote hoogte opstijgende wolk van radio-actieve stofdeeltjes, die door hoge luchtstromingen meegevoerd, op de bodem neerkomt tot op een af stand van ca 350 km van het explosie- punt en een zekere oppervlakte geduren de enige tijd kan bedekken met radio actief stof dat tijdelijk grote gevaren doet ontstaan, waartegen intussen maatregelen kunnen worden genomen. De nieuwe aanvalsveronderstelling be hoeft behoudens enkele uitzonderingen in het oefenschema van de onderscheide ne B.B.-onderdelen geen wijziging te brengen. Eén van deze uitzonderingen is een theoretische stafoefening, waarbij van een A-bomaanval zal worden uitgegaan, welke in de loop van 1956 zal worden ge houden. Bij de overige oefeningen is in de eerste plaats nodig een volledige be heersing van het optreden in kleinere verbanden. Tolgens het schema zal per 8 maanden t personeel voor vier mobiele colonnes Vi uden opgeleid, zodat in de loop van ,-.9b0 alle nu geplande colonnes bemand U'llen zijn. Aldus zegt minister Beel in memorie van antwoord. Er zijn ongeveer 8.600 bedrijven, die y' Hen onder de wettelijke bepalingen in- ke de bedrijfszelfbescherming. Tot dus- rr hebben daarvan rond 2.600 hun be meer. De minister meent, dat de sala risherziening hieraan niet vreemd is. Hij staat niet afwijzend tegenover een hernieuwde overweging van de taakverdeling bij de gemeentepolitie, waarbij ook het aantal kaderplaatsen nader kan worden bezien. Overigens moet men niet denken, dat hieruit een aanmerkelijke verhoging van het aan tal politiemannen zou voortvloeien. WETHOUDERS EN GEDEPUTEERDEN De minister wil bevorderen de in diening van een wettelijke regeling der positie van wethouders en Gede puteerden en dit nog gedurende het lopende zittingsjaar. Wat een even tuele versnelde uitvoering van het tienjarenplan voor de onrendabele drinkwatervoorziening betreft zegt minister Beel, dat dit (met daaraan verbonden een subsidiëring) niet door zijn collega van Sociale Zaken zonder zijn instemming ter hand mag worden genomen. AMSTERDAM, 10 November Het jaar 1954 is niet ongunstig geweest voor de stichting „Koningin Wilhelmina Fonds". De organen van de kankerbe strjjding zijn in staat geweest verbetering te brengen in hun inrichtingen en hun wetenschappelijk werk voort te zetten en zelfs uit te breiden, aldus het nu ver schenen jaarverslag. In 1954 werd ontvangen 1.389.726,61 en uitgegeven 1.302.655,73. Het kapitaal der stichting onderging in zoverre een ver andering, dat de reserve voor inrichting van een researchlaboratorium van 500.000,een bestemming vond in een nieuwe reserve van twee maal 250.000 werd gekweekt voor opleiding van weten schappelijke werkers en voor aanschaf fing van apparatuur. Ten aanzien van de bouwplannen van het Rotterdams Radio Therapeutisch In stituut, bestaande uit de bouw van een nieuw instituut in samenwerking met de Rheuma-stichting, wordt medegedeeld, dat het bestuur van het fonds heeft be sloten deze plannen te steunen met een bijdrage in de vorm van een geldlening van 2.000.000, LANDELIJK PLAN, Aan het einde van het jaarverslag heeft het bestuur van de stichting zich gewend tot het bestuur van de landelijke organi satie met het verzoek een plan voor de kankerbestrijding in Nederland voor de nabije toekomst op te stellen. Het stich tingsbestuur en de commissie van advies voelen sterk de behoefte aan zo'n plan, opdat het financiële beleid van de stich ting daarop kan worden ingesteld en zo nodig tijdig kan worden overwogen of stappen moeten worden ondernomen om tot vergroting van de geldmiddelen voor de kankerbestrijding te komen. K.L.M. voorlopig niet naar Parijs DEN HAAG, 10 Nov. De K.L.M. heeft van heden af tot nader order haar dienstèn van Schiphol naar Pa rijs moeten stopzetten met het oog op een staking van het me tde verkeers leiding belaste personeel op de vlieg velden van Parijs. Bij de staking zijn 3600 man betrok ken van vliegvelden in de omgeving van Parijs. Men vraagt een maande lijkse toelage van 100 gulden. Gouverneur van Illinois vraagt onderzoek SPRINGFIELD, 11 Nov. De Gou verneur van de Amerikaanse staat Il linois, Stratton, heeft de federale mi nister van Justitie, Brownell, verzocht om een onderzoek in de zaak Emmett Till, de negerjongen, die door twee blanken werd vermoord. Een dag eer der had een jury te Greenwood in Mississippi geweigerd twee blanken, Milam en Bryant, in staat van be schuldiging te stellen wegens ontvoe ring van de 14-jarige negerjongen uit Chicago in Iillinois. In zijn schrijven aan minister Brow nell zegt gouverneur Stratton: „Em mett Till, een ingezetene van Illinois, is ontvoerd en op beestachtige wijze vermoord. Het schijnt thans, dat zij, die verantwoordelijk zijn voor deze tragische misdaad, geen recht zal wor den gedaan." De gouverneur verzoekt om een on derzoek van de Amerikaanse regering „Naar de schending van de rechten van deze ingezetene van Illinois in een andere staat". Zes weken geleden bepaalde een ju ry, dat niet bewezen is, dat beide mannen, Milan en Bryant, schuldig zijn aan moord op Till. Onder meer kon niet worden vastgesteld, dat een in de rivier de Tallahatchie Jgevonden lijk van een neger, dat van Till is, al dus deze jury. GOIRLE, 11 Nov. Een internatio naal verhoor is gisteren gehouden op de grens Goirle-Poppel in het ont- vanglokaal van de Nederlandse doua ne. De Officieren van Justitie van 's- Hertogenbosch en van Roermond leid den het onderzoek inzake een waar schijnlijk omvangrijke zaak, die met gesloten deuren werd behandeld. Het onderzoek begon om 9 uur en duurde de gehele dag voort. Drie ver dachten, die onder politiebewaking waren gebracht, werden verhoord. Twee van hen zijn Nederlanders: de derde is van Belgische nationaliteit. Beide Nederlanders zouden reeds eni ge tijd in voorarrest verkeren. Er zou sprake zijn van 'n omvangrijke smok- ':elaffaire van Volkswagens, die af komstig zijn uit Duitsland en in Bel gië zouden zijn verhandeld. De Rijks politie uit Goirle bewaakte het ge bouw, waarbij zij werd geassisteerd door de Belgische gendarme. Dit is een recente opname van het buiten van president Eisenhower, waar hij zal herstellen van de hartverlamming, die hij kort gele den heeft gehad. Het huis is ge bouw in de omgeving van Gettys burg, in de staat Pensylvanië. Wetsontwerp ingediend DEN HAAG, 11 November Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsont werp tot verhoging van pensioenen ten laste van het algemeen burgerlijk pen sioenfonds en van het spoorwegpensioen fonds met een toeslag in verband met de loonsverhoging per 1 October 1954. De kosten van dat voorstel worden ge raamd op 13.500.000,voor pensioenen ten laste van het algemeen burgerlijk pensioenfonds en op 3.500.000,voor pensioenen ten laste van het spoorweg pensioenfonds, welke kosten, evenals die van de vorige toeslagwetten ten laste ko men van het rijk. De centrale commissie voor georgani seerd overleg in ambtenarenzaken heeft zich met dit wetsontwerp in principe ac coord verklaard, in zoverre het binnen het kader van het huidige degressieve stelsel van pensioenberekening beoogt de gevolgen van de loonsverhoging per 1 October 1954 te doen doorwerken in de pensioenen. ROOSENDAAL, 10 November Voor migratie en voor toeneming van de in dustriële beroepsbevolking is aan Noord- Brabant een extra contingent woningen toegekend, waarvan het Westelijk gedeel te er 153 heeft toegewezen gekregen. Dit aantal is voor de diverse gemeenten als volgt verdeeld: Bergen op Zoom 29 (mi gratie) en 11 (industrie), Roosendaal 1 (migratie) en 30 (industrie), Halsteren 12 (migratie), Huübergen 12 (migratie), Put te 12 (migratie)Etten-Leur 9 (industrie) Ossendrecht 8 (migratie), Woensdrecht 6 (migratie) en 3 (industrie), Oudenbosch (industrie), Steenbergen 7 (industrie), Zevenbergen 3 (industrie), Klundert 2 (industrie), Rucphen 2 (industrie). (Van één onzer verslaggeefsters) UTRECHT, 11 Nov. Tivoli In Utrecht, ja, zelfs in onze provincie is dat een bekende naam, vooral in A.R.-kringen. Deze partij heeft in Tivoli vanaf 1897 haar deputatenvergaderingen gehouden en merkwaardig genoeg was zij ook de laatste organisatie, die er voor de noodzakelijke sluiting van het oude gebouw vergaderde. De namen van dr Abraham Kuyper, prof. dr H. Bavinck en dr H. Colijn zijn met Tivoli verbonden door de grote deputaten- redevoeringen, die zij daar hielden. Maar, zoals gezegd, Tivoli is geslo ten. In 1870 werd 't gebouwd in de zoö logische tuin van prof. Van Lidth de Jeude. Vanaf 1870 tot 1955 werden er ontelbare concerten, toneelvoorstellin gen, vergaderingen en congressen in gegeven en gehouden en in de oorlogs jaren werd Tivoli zelfs gebruikt als evacuatiecentrum en daarna als door gangskamp voor Duitse en N.S.B.-ge- vangenen. Het gebouw was er in die jaren niet op vooruit gegaan, hetgeen wel bleek, toen er een stuk van het plafond naar beneden kwam. Restauratie was niet meer mogelijk en de Bouw- en Wo- ningdienst keurde Tivoli af en stelde het buiten gebruik. De gemeente, die alle aandelen op één na in haar bezit heeft, besloot tot afbraak van het oude en tot stichting van een nieuw gebouw. Teneinde de tussenliggende periode te overbruggen kwam er een houten tijdelijk gebouw, dat maar een levensperiode van 3 tot 5 jaar heeft. Tegen die tijd hoopt men echter te kunnen beschikken over een splinternieuw Tivoli, waarvan de gro te zaal plaats biedt aan 2500 personen, en een oppervlakte heeft van 32 x 50 meter (groter dan de zaal van 't Con certgebouw in Amsterdam). Op het podium zal bij gebruik van de zaal voor vergaderingen en congressen plaats zijn voor enige honderden be zoekers, terwijl ook de beide foyers als vergaderruimte gebruikt kunnen worden. De inhoud van het hele ge bouw is ongeveer 100.000 kub. meter en de grootste hoogste is 22M meter. Bouw en inrichting (die voor reke ning van de gemeente Utrecht komen) zullen een bedrag van ruim 10.000.000 gulden vergen. Indien aan het opge stelde tijdschema de hand zal worden gehouden en als de Rijksgoedkeuring tijdig afkomt, kan het nieuwe Tivoli in het najaar van 1958 in gebruik wor den genomen. DEN HAAG, 11 Nov. Zeventienhon derd dertig belastingbetalers hebben van de regering gebruik gemaakt ter gelegenheid van de tiende verjaar dag van de bevrijding om vrijwil lig hun onjuiste belastingaangiften te verbeteren. Dit deelt minister v. d. Kieft mede in zijn memorie van ant woord op het voorlopig verslag van de commissie uit de Tweede Kamer, over de begroting van financiën. De beoor deling van deze verbeteringen door de inspecteurs en" de verwerking ervan vergt enige tijd en derhalve kan de bewindsman nog niet zeggen hoeveel ,boetegeld" er binnen zal vloeien. Meer dan de helft der gemeenten vroeg hogere uitkering DEN HAAG, 11 Nov. Minister Beel Is van mening, dat de uitkeringen uit liet gemeentefonds krachtens de thans geldende regeling, mede door de ruime toepassing, welke in deze jaren is gegeven aan de subjectieve her ziening van het basisbedrag der algemene uitkering, van gunstige invloed zijn geweest op de financiële ontwikkeling van vele gemeenten. Naar zijn mening zou de woonplaats-belasting een factor van betekenis kunnen zijn bij het door de gemeenten te voeren zelfstandig beleid, mits zij gepaard gaat met een wijze van verdeling der gemeentefondsmiddelen, die de be hoeften volgt en met een stelsel van doeluitkeringen, dat de omvang van het fonds kleiner houdt dan het huidige. Voor discriminatie behoeft naar zfju mening geen vrees te bestaan, omdat de gemeenten naar eigen ver kiezing van zulk een belasting gebruik zouden kunnen maken. Overigens spreken bij de beoorde ling van de vraag, of en wanneer tot invoering van de voorgestelde belas ting kan worden overgegaan, nog tal van andere factoren mede. Eén dier factoren is, dat een dergelijke balas- ting, welke een differentiatie in de lo cale belastingdruk teweeg brengt, te vens de belastingdruk voor de ingeze tenen zou verzwaren, tenzij het moge lijk zou zijn tegelijkertijd op andere wijze een verlichting van die druk aan te brengen. Met name in een periode, waarin de middelen van het gemeen tefonds slechts een geringe toeneming vertonen hetgeen, naar thans te voorzien is, voor 1956 en waarschijn lijk ook voor 1957 het geval zal zijn dienen de belangen van alle gemeen ten en niet alleen van die, welke een achterstand hebben in te halen, tegen elkaar te worden afgewogen. Voor de colleges van Ged. Staten, zonder wel ker medewerking een dergelijke afwe ging onmogelijk is, ligt hier een zeer belangrijke taak, aldus zegt de minis ter naar aanleiding van de gemeente lijke verzoeken om hogere uitkeringen NIET BIJ VOORBAAT AFREMMEN. De bedoeling van de „aangeraden' sluitende begroting is niet 't bij voor baat afremmen van aanvragen tot sub jectieve herziening der algemene uit kering voor de jaren 1956 en 1957, doch het bevorderen van een terug keer naar normale verhoudingen. Het desbetreffende rondschrijven aan de gemeentebesturen van 3 October j.l, kwam, naar de minister meent, niet als een donderslag uit heldere hemel. Reeds in Maart 1955 heeft hij aan de colleges van Ged. Staten medede ling gedaan over de beperkte moge lijkheid tot herziening en daaruit kon reeds worden afgeleid, dat het zaak zou zijn op de aanvragen niet te anti ciperen. Het aantal gemeenten, dat voor 1956 een herziening der algemene uitkering Mevrouw Zandt overleden 's-GRAVENHAGE, 11 Nov. De echtgenote van het Tweede Kamerlid voor de S.G.P., ds P. Zandt, mevrouw J. G. H. Zandt-Pruissen, is gisteren in haar woning te Delft overleden. De begrafenis van haec stoffelijk over schot zal geschieden op 14 November op de alg. begraafplaats te Kampen. „LIEVER EEN STRAALJAGER DAN EEN SPAARPOT!" BELEGGING komt van ANDERE KANT --nermingsplan ingediend. 3 het vorige artikel zijn twee reacties gekomen. Of wij niet vast zaten aan een zeker conservatisme ten aanzien van het sparen, zo werd gevraagd. Het is volkomen uit de oude doos om te beweren, dat sparen bewaren is. Volgens de nieuwe opvattingen is sparen: vooraf besteden, dus aan kopen op afbetaling! Dan ontstaat immers spaarplicht. Het grote voor deel is, dat men direct het genot van het begeerde goed heeft. Men behoeft geen jaren te wachten, maar zit zó op de begeerde brom fiets, men heeft zó de begeerde was- en naaimachine in huis plus radio. En dan volgen nog een - j de rijtje voordelen, waarin de woorden versnelde consumptie, hogere pro ductie, meer welvaart, enz. enz. voorkomen. Of al die bromfietsen (die in feite geen bromfietsen zijn) op de weg ons zoveel geluk en voordeel brengen, is nog zeer te bezien. De genoegelijke brommer is uitgegroeid tot een „straaljager van de weg", die iedere jongen met een paar tientjes op zak in handen kan krijgen. Het zijn „moorddadige" dingen geworden, dank zij het afbetalingssysteem. On geveer 75 pet. rijdt op schuld onder het motto: liever een straaljager dan een spaarpot! Wij houden ons maar liever aan de oude opvatting om door sparen bezit te verwerven en niet een spaarverplich- ting met schuld. Ontnomen Een categorie nijvere spaarders ziet zich door wetgever en rechtspraak een deel van de spaarpot ontnomen. Wij hebben hier het oog op de huis vrouwen-seizoenarbeidsters in de land bouw. Tot voor kort werd het einde van de werkzaamheden buitenshuis in dienst van anderen gevolgd door een uitkering krachtens de werkloosheids wet. Hier is nu een punt achter gezet voor het gros der gevallen. Door een uitspraak van de Centrale Raad van Beroep wordt deze arbeid in de regel aangemerkt als „werkzaam- uit de sociale sector heden van bijkomstigen aard" en deze werkzaamheden zijn door de wet bul ten de verzekeringsplicht gehouden. Is f770 loon, verdient in 80 dagen, iets bykomstigs in het gezin van een landarbeider? Ja, zegt de rechtspraak, als dit door een huisvrouw verdiend wordt, wier man kostwinner is, want de geldswaarde van haar werkzaamhe den gedurende een jaar als huisvrouw zijn veel hoger. Nog zegels plakken? Een vraag van geheel andere aard werd ons gesteld in verband met de komende nieuwe Ouderdomsverzeke ring. Heeft het nu nog zin om zegels te plakken op een rentekaart, als men niet meer werkt by derden? Als het Staatspensioen er door is, toch zeker niet meer? Laten wy voorop stellen dat de nieu we ouderdomsverzekering geen vorm van staatspensioen is, maar echt een verzekering. Zie hierover ook het vo rig artikel,. Deze nieuwe verzekering is anders dan de z.g. Noodwet-Drees. Bij laatstgenoemde wet werd rekening ge houden met het inkomen en vermogen van de uitkering-genietenden. In de nieuwe toestand wordt de uitkering vastgesteld ongeacht het vermogen of het bikomen van de verzekerden. Er is dus geen aftrekregeling wegens bezit of inkomen uit andere hoofde. Deze nieuwe verzekering wil zijn een bo demvoorziening. Wat men verder uit vrijwillige ver zekeringen, rentekaart, bedrijfspen- sioen, spaarpot enz. heeft verworven, komt op deze bodem te staan. Zij die het alleen met deze bodemvoorziening moeten doen, zitten nog in de kou. Zij die al die andere dingen er hij hebben, kunnen zich een optrekje houwen op die bodem en zich daardoor beschutten tegen de kou van de nacht en de hitte van de dag. Of nog anders gezegd: de bodem voorziening is de droge boterham, en al die andere genoemde dingen de boter en de jam op die boter ham. heeft aangevraagd, bedraagt 535. Slechts in ongeveer de helft der ver zoeken wordt opgegeven, welke aan vulling van middelen men voor dat jaar denkt nodig te hebben. In totaal vragen 268 gemeenten een bedrag van f 31.543.000, dit is bijna f 13 per inwo ner. UITSTEL De minister acht het niet onmoge- iyk, dat bepaalde gemeenten de kos ten van een aantal werken, welker uitvoering zij urgent achten, voors hands niet op de begroting zullen kun nen brengen. Dit betekent echter niet en zeker niet in alle gevallen, dat daardoor om financiële redenen wer ken uitgesteld worden, die voor uit voering gereed zijn. Het is in de laat ste jaren meermalen gebleken, dat over het algemeen de credietverlening geruime tijd vooruitloopt op de werke- ïyke uitvoering. Ingezonden Mededeling (adv.) toen U zeil „Dat hoesten moet nu maar eens afgelopen zijn, ik pak PACTOLAN". Maar weten Uw hoestende vrienden en kennissen al van Uw wonderbaarlijke genezing? Of moeten zjj maar blijven door sukkelen? Uw advies maakt meer indruk dan de aanbeveling van de fabrikant. Zeg het hun dan i snelgenexende ruigtabletten koopt U b\j Uw eigen apotheker of drogist. Prezen 0.75 - 1.35 2.25 VANDAAG EENS KRUISWOORDRAADSEL HORIZONTAAL: 1. Overwinnaar, 7. lijfwacht, 9. gezinslid, 22. dicht, 12. slede, 13. ijzeren mondstuk, 15. Eng. kinderjuf frouw, 17. in het jaar onzes Heren, 19. rondhout, 20. breedvoerig, 23. gesloten, 25. Eg. godheid, 26. dochter van Laban, 28. te zijner plaatse, 29. inhoudsmaat, 31. ge moedsgesteldheid. VERTICAAL: 1. Zeemansdeken, 2. mili tair gezag, 3. schaakterm, 4. Eng. yzer, 5. parfum, 6. water in Friesland, 8. humeu rig, 10. tandeloos zoogdier, 12. verbrande rest, 14. kraan, 16. knaagdier, 18. Zuidn. hooischelf, 21, gezinslid, 22. grondsoort, 24. herkauwer, 27. behoeftige, 29. heilige, 30. voedsel. Oplossing vorige puzzle HORIZONTAAL: 1. Splnneweb, 6. ser- peling, 10. compagnon, 12. berenmuts, 17. opgelaten. VERTICAAL: 1. Spijs, 2. Ier, 3. nee, 4. wei, 5. bag, 7. eloge, 8. pap, 9. nooit, 11. gom, 12. beo, 13. rog, 14. nul, 15. uit, 16. sen.

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 7