STAATSGREEP VAK GENERAAL LOTT IN BRAZILIË Dit t Ds Fokkema niet voldaan over ministeriële visie op B.L.O.-nazorg H jaar verrijzen er geen 68.000 woningen 'Verkiezingen gebruikt om Indonesië naar ondergang te voeren Minister Mansholt dringt aan op coördinatie der V.N.-activiteiten President Carlos Luz zoekt heenkomen op oorlogsschip Vliegende bromfietsen Stemming over be groting aangehouden Viag op Rotterdam's St. Laurens Adenauer en Spaak confereren Ds P. G» de Vey Mesfdagh 70 jaar Grootse T uinbouw ten toonstelling in 1960? Delftse studenten contra politie Voorgestelde maatregelen moeten ernstig worden bestudeerd Algerijnse verzetsleden uit gevangenis ontsnapt Er zijn documenten mijn handen"... in Uitvoering van landbouwprojecten in achtergebleven gebieden noodzakelijk Haagse van 106 jaar Zaterdag 12 November 1955 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 3 Tanks rollen door Rio de Janeiro DEN HAAG, 11 Nov. De KNAC heeft in een adres aan de ministerraad gezegd, dat één der oorzaken van de toenemende verkeersonveiligheid gele gen is in het niet voldoende intensieve verkeerstoezicht. Er is inderdaad te weinig geschoold personeel, maar mis schien kan tijdelijk op de buitenwegen de Kon. Maréchaussée worden ingescha keld, welke hier toch vaak aanwezig is voor toezicht op het militaire verkeer. Ook om economische redenen is deze oplossing aan te bevelen. RIO DE JANEIRO, 11 Nov. Generaal Teixeira Lott, de afgetre den minister van Oorlog in Brazilië heeft vanochtend verklaard, dat hij maatregelen neemt om de militaire discipline in het land te herstellen. En die woorden heeft hij kracht bijgezet door nog geen uur later de voornaamste gebouwen in de hoofdstad Rio de Janeiro met tanks te laten bezetten. Carlos Luz, de man die president Cafe Filho was opgevolgd, zou zich volgens de berichten schuil houden op een oorlogsschip in de baai van Rio. De berichten die wij van de persbureaux binnenkregen, zijn enigszins verward en geven nog geen volledig beeld van de situatie. De ministeries van marine en luchtmacht hebben zich tegen de actie van Teixeira Lott uitgesproken. Zij blijven Carlos Luz, die president Cafe Filho was opgevolgd, steunen. Het garnizoen van Rio de Janeiro steunt Lott. Er wordt melding gemaakt van een aantal arresta-zs van hoge officieren, o.w. adm.raai Pena Eoto, de comman dant van een eskader, generaal de Castro, die door Luz was benoemd tot opvolger van Lott als minister van oorlog en generaal Etche-Goyen. Teixeira Lott heeft in de nacht van Donderdag op Vrijdag, direct na zijn aftreden, besprekingen gevoerd met enige militaire leiders, de voor zitter van de senaat, de minister van arbeid en een aantal afgevaardigden. Vanochtend werd daarop een pro clamatie uitgevaardigd, waarin Lott verklaarde, de militaire discipline te zullen herstellen. In bepaalde kringen was het aftre den van Lott van Donderdag be schouwd als een eerste succes van de voorstanders van een staatsgreep om de presidentsverkiezingen van 3 Oc tober ongedaan te maken. Deze ver kiezingen werden gewonnen door Jus- celino Kubitehek, die door het leger als een ongewenste figuur voor het presi dentschap wordt beschouwd. Het hoofd van de politie van Rio de Janeiro is gearresteerd. Het zie- I kenhuis in de stad waar president j Cafe Filho verpleegd wordt, is door troepen omsingeld, evenals de wo ning van Generaal Castro. Voorts staan tanks opgesteld bij de brug die de militaire luchtbasis van Rio de Janeiro, gelegen op een eiland, met de stad verbindt. Reuter maakt melding van een schietpartij tussen een Braziliaans oorlogsschip en een fort van het leger te Copacabana in de buitenwijken van Rio. Blijkens speciale edities van kranten heeft Teixeira Lott verklaard, dat het uitblijven van sancties tegen kolonel Mamede, die in een politieke redevoe ring op een staatsgreep had aange drongen, herstel van de discipline no dig maakt. Hij verzocht de marine, de luchtmacht en de gouverneurs der provincies zich solidair te verklaren met zijn actie voor terugkeer naar de constitutionele legaliteit. De vorst gooide bouwprogramma overhoop Minister hield réde van twee en half uur ROTTERDAM, 11 Nov. Vanmor gen is de vlag gehesen op de St. Lau- renskerk, omdat bij de bouw van de kruising- of daktoren het hoogste punt was bereikt. Dr H. J. Eijkman, voor zitter van de gecommitteerden tot de zaken der Ned. Herv. Gemeente te Rot terdam, vertelde, dat reeds meer dan een millioen voor de kerk bijeen ia ge bracht, maar dat nog enkele tonnen nodig zijn voor de opbouw. Op de Op bouwdag 1952 legde Koningin Juliana de eerste steen voor de restauratie van de kerk. Twee jaar later kon de laat ste dakspant worden geplaatst. In '57 zal een deel der kerk, de transeptkerk, in gebruik kunnen worden genomen. Twee noodmuren zullen later, als de gehele kerk gereed is, worden weggeno men. BONN, 11 Nov. Maandag zullen Adenauer en Spaak in Adenauers wo ning te Rhöndorf actuele Belgisch- Westduitse kwesties bespreken. Het gaat vooral over grensproblemen en het sluiten van een cultureel en sociaal accoord tussen beide staten. STAKING IN SAARLAND? SARRBRUCKEN, 11 Nov. De naar het Duitse Vakverbond Saar overgega ne bond van metaalarbeiders heeft een staking van 24 uur bevolen in de me te ~i ^werkende industrie op Maandag a.r '3 voorzitter van het Saarlands ee Jsvakverbond, Schafer, is afge treden. De bond van postbeambten heeft zich eveneens aangesloten bjj het Duitse Vakverband Saar. (Vervolg van pag. 1) In zijn behandeling van de overige zaken, waaromtrent vragen waren ge rezen, is de minister uiterst gedetail leerd geweest. Zijn in een zeer hoog tempo uitgesproken rede duurde bijna Zh uur, maar niet alle vragenstellers werden erdoor bevredigd. In het bij zonder ds Fokkema, toonde zich niet voldaan over de ministeriële visie op de BLO-nazorg. De heer Van Thiel zag voor dit werk liever maatschappelijke werksters ingeschakeld dan BLO-on- derwijzers. Ook het verwijt van de A.R.-afge- vaardigde, dat de R.K. instanties bij de subsidiëring van de nazorg voor getrokken worden, achtte de minis ter onjuist. Het is nu eenmaal zo, dat de R.K. organen niet alleen zijn begonnen met de nazorg, maar ook groter zijn in aantal. Ds Fokkema repliceerde met te zeg gen, dat de subsidies in elk geval af gestemd zijn op de R.K. instanties. Ze zijn beslist niet voldoende om de sociaal paedagogen aan te trekken. Er schuilt een declassering in van het werk der andere groepen. VOORLICHTING De instelling van het bureau voor perszaken bij het ministerie, waarop gisteren nogal critiek was geleverd, verdedigde de minister door te zeg gen, dat het departementale werk steeds ingewikkelder wordt. De afde lingshoofden kunnen niet met de voor lichting daarvan worden belast. De telefoon op het departement staat roodgloeiend. Om allerlei inlichtingen speciaal over de Ambonezenvraagstuk- ken. De instelling van een adviescom missie t.a.v. het subsidiebeleid wilde de bewindsman slechts dan in overwe ging nemen, wanneer mocht blijken, dat het contact tussen de landelijke organen en de Ned. Ver. van Maat schappelijk Werk enerzijds en het Mi nisterie anderzijds niet vruchtbaar is. GEREPATRIEERDEN Sprekend over de uit Indonesië naar Nederland repatriërende Nederlan ders, merkte de minister op, dat niet altijd een directe noodzaak is om te repatriëren. Hij zal echter alle mo gelijke maatregelen nemen, om het verblijf voor deze categorie zo goed mogelijk te maken. Van ontoelaatbare toestanden in de contractpensions achtte hij slechts in enkele gevallen sprake. Volgens hem zal elk geval van repa triëring afzonderlijk bekeken moeten worden. Rekening moet worden ge houden met de persoonlijke omstan digheden, want de repatriërenden vor men een zeer heterogene groep, die men niet over één kam mag scheren. De stemming over de begroting zal worden aangehouden op Dinsdag a.s., daar de heer Ritmeester (Lib.) hoof delijke stemming vroeg over het be grotingsartikel betreffende de instel ling van het bureau perszaken. DEN HAAG, 11 November Maandag 14 November a.s. zal ds P. G. de Vey Mestdagh, emeritus-predikant der Ned. Herv. kerk, woonachtig te Den Haag, de 70-jarige leeftijd bereiken. Ds de Vey Mestdagh werd 14 Nov. 1885 te Vlissingen geboren. Hij bezocht het stedelijk gymnasium te Middelburg en studeerde aan de Rijks Universiteit te Utrecht. In 1910 werd hij candidaat in Groningen. 28 Januari deed hij intrede te Goudswaard. In 1916 vertrok hij naar Schipluiden om in 1920 te Wassenaar be vestigd te worden. In 1924 werd hij pre dikant te Rotterdam. Na het bombarde ment van Rotterdam werd ds Mestdagh twee jaar leenpredikant te Den Haag. In 1942 werd ds de Vey Mestdagh weer predikant te Rotterdam en daar is hij werkzaam geweest tot 1 Januari 1951 toen hij met emeritaat ging. Hij diende als vlootpredikant aan boord van schepen, die naar Indonesië vertrok ken. In 1947 ging hij met de Kota Inten voor het eerst naar Indonesië, in 1948 ging hij met de Kota Baroe en in 1949 voor de derde en laatste maal met de Zuiderkruis. Op Schiphol, waar men toch wel vreemde „passagiers" gewend ls, zoals apen, olifanten en Neder landse koeien, vraagt men zich nu toch met verbazing af wat de re gelmatige stroom Nederlandse bromfietsen te beduiden heeft, die ons land door de lucht verlaat. Het blijkt echter, dat er in het buiten land, met name ln Engeland, zo'n dringende vraag naar dit Neder landse fabrikaat heerst, dat alleen luchtvervoer uitkomst kan brengen. DEN HAAG, 11 Nov. Een voor lopig comité uit de Kon. Ned. Mi, voor Tuinbouw en Plantkunde en u: de Ned. Tuinbouwraad gaat zich bera den over de vraag welke plaats ln staat en bereid is in 1960 van voor jaar tot najaar een grootse internatio nale tuinbouwtentoonstelling te her bergen. Deze expositie, samenvallend met het eeuwfeest van de Kon. Alg. Ver. voor Bloembollencultuur, zal, be halve exposities van bollen, bloemen en planten, binnententoonstellingen omvatten, waarvoor een paviljoen van minstens 15.000 vierkante meter nodig is. Er moet n.l. niet alleen ruimte zijn voor bloemen, bollen, groenten en fruit van eigen bodem, maar ook voor buitenlandse inzendingen. DELFT, 11 Nov. Drie politieman nen werden in de afgglopen nacht ge wond tijdens een vechtpartij met stu denten. Deze heren, leden van de R.K. Studentenvereniging te Delft, en op bezoek zijnde collega's uit Nijmegen, kwamen in de loop van de nacht uit de Sociëteit „Alcuin" naar buiten. Hun rumoer was zodanig, dat de politie hen verzocht weer naar binnen te gaan. Dit werd geweigerd, waarna de politie moest ingrijpen. De studenten gingen toen vanaf de binnenplaats der socië teit met bierglazen gooien. Eén der drie gewonde politiemannen kreeg wonden boven de ogen. Twee Noorse ministers voeren ln Moskou besprekingen over de vrijla ting van in de S.U. gevangen gehouden Noren, een nieuwe Noord-Russische handelsovereenkomst, de culturele be trekkingen tussen de twee landen en over het gebruik van waterkracht van de rivier Pasvik op de grens. et aantal nieuwe woningen van 68.000 -het streefcijfer voor dit jaar zal niet worden gehaald en men moet er op rekenen, dat dit aantal niet veel hoger dan 60.000 zal liggen. Deze mededeling van de meest officiële zijde be hoeft geen verwondering te wekken, al blijft zij er even ver ontrustend door. De langdurige vorstperiode in de eerste maan den van dit jaar heeft het woningbouwprogramma op losse schroeven gezet en de bouwnijverheid heeft geen kans gezien de ontstane achterstand in te halen. Wanneer over de gehele linie de bouwvakarbeiders het verzoek hadden opgevolgd om gedurende de zomermaanden wat langer te werken, dan zou deze schade van 6000 huizen ongetwijfeld kleiner zijn geweest. Maar helaas was deze bereidheid in zeer onvoldoende mate aanwezig. De gevolgen wreken zich nu. Sukarno hield een rede CONSTANTINE, 11 Nov. Een klopjacht op 11 ter dood veroordeel den, maar Donderdagavond uit de ge vangenis ontsnapte Algerijnse verzets lieden, is in volle gang. Tot de 11 behoort Moestapha Ben Boelai, die ln November 1954 de opstand wel ke nog altjjd 120.000 man Franse troe pen bindt leidde. Een twaalfde ge vangene brak zijn been bij de sprong uit de gévangenis en werd weer ge pakt. Direct nadat de ontsnapping be kend werd, omsingelden troepen Con- stantine. Alle auto's werden onder zocht en de identiteit van alle Arabie ren werd nauwkeurig nagegaan. Chrysler breidt uit WASHINGTON, 11 Nov. De Chrysler Corporation zal in de komen de vijf jaren een milliard dollar be steden aan uitbreidingen teneinde in staat te zijn aan de enorme vraag die de autoindustrie in de toekomst ver wacht, te voldoen. Een groot gedeelte van de nieuwe installaties, die de maatschappij zal aanschaffen, zal auto matisch functioneren. DJAKARTA, 11 Nov. „Er z(jn do cumenten ln mjjn handen, die bewijzen, dat de algemene verkiezingen worden gebruikt om de Republiek Indonesia naar de ondergang te voeren, door het plegen van sabotage op economisch en politiek terrein", aldus hun president Sukarno Donderdagavond tijdens een rede te Bandung ter gelegenheid van Heldendag verklaard. Sprekend voor een bijeenkomst, waar ook de goodwillmissies uit Malakka en Egypte met vele Indonesische autori teiten samen waren, zei de president, dat er elementen in Indonesië aanwe zig zijn, die de proclamatie der RI van 1945 met subversieve acties willen on dermijnen. Uit de documenten blijkt, dat er een tweedelig pjp.n bestaat om de RI tot de ondergang te brengen. Het eerste deel, dat op korte termijn moest werken, is mislukt. De toege paste methoden waren: economische ondermijning door sabotage der econo mie en Industrie, corruptie, geldverval- sing, sabotage in de administratie en het financieel beheer van het land en tenslotte het toebrengen van de gena- deslag van buitenaf als de eerste vier methoden doorgewerkt zouden zijn. NIET NAGEKOMEN. Daarnaast wordt ernaar gestreefd, dat de RI verdragen met het buiten land zal sluiten, die ze niet kan nako men en die b(j overtreding tot militaire acties tegen Indonesië zullen leiden. Hiernaast worden infiltraties tot stand gebracht in het distributie-appa raat en wordt de distributie van goede ren in handen van zwarthandelaren ge legd. In staatsbedrijven en vervoerson dernemingen wordt sabotage gepleegd door de arbeiders zelf. Verder wordt ge poogd tweedracht te zaaien in de staats instellingen. Handlangers van degenen, die ondermijnende activiteit voeren, worden geplaatst op het ministerie van Defensie. Vitale bedrijven krjjgen niet voldoende financiën en de niet-vitale bedrijven krijgen deze overvloedig. Het tweede deel van het plan berust op het principe: verdeel en heers. Daar bij wordt gebruik gemaakt van explo sieve elementen, die in het Indonesische volk aanwezig zijn. Fanatisme, overge voeligheid, Jaloezie, haat, feodalisme, provincialisme, federalisme, intellectu alisme, armoede en ongeletterdheid worden hiervoor misbruikt. Dit tweede Er is de laatste maanden zo veel over de woningnood gezegd en geschreven, dat het welhaast onmogelijk is nog iets origineels naar voren te brengen. Deskun digen blijken het niet met el kaar eens te zijn over de midde len, die moeten worden toege past om sneller aan dit aller grootste probleem in ons land 'n eind te maken. Als de één zegt, dat er zo spoedig mogelijk een groot aantal arbeiders voor de bouwvakken moet worden ge schoold en dat de bestaande op leidingen het tempo aanmerke lijk dienen op te voeren, dan zegt een ander hiervan geen of weinig heil te verwachten: men kweekt geen geschoold arbei derscorps in een vloek en een zucht. Een derde verwacht zo niet alles, dan toch heel veel van systeembouw. Maar een mins tens even groot deskundige ziet hier allerlei bezwaren. Weer een ander meent, dat de efficiency en de organisatie van de bouw zeer veel te wensen overlaat en trekt een vergelijking met de in dustrie, waar het gehele produc tieproces steeds meer wordt ge mechaniseerd. Maar hij vindt te genover zich mensen, die zich afvragen tenzij de woningon derdelen kant en klaar van de fabriek komen hoe dit kan, omdat h.i. de huizenbouw zich hiervoor zeer moeilijk leent. Voorschriften Een punt, waarover iedereen het eens is, is, dat het aantal voor de bouw belemmerende voorschriften ontstellend groot is en dat de overheid moet be ginnen met veel meer vrijheid aan de particulier te geven. Want niet alleen moeten tiental len formulieren worden inge vuld, het duurt vaak zeer lang, voordat de nodige toestemmin gen en vergunningen worden gegeven. En dan doet zich daar bij nog de moeilijkheid voor, dat (wanneer het om gemeentelijke vergunningen gaat) de éne ge meente veel soepeler is dan de andere. Een typerend voorbeeld daar van kwam ons dezer dagen ter orde. 'n Landbouwer op Walche ren had op zijn erf zelf een klein onderkomen van voor andere doeleinden niet meer bruikbare steen gemetseld. Hij kreeg een ambtenaar van de gemeentelijke dienst voor bouw- en woning toezicht op bezoek, die hem meedeelde de soort steen niet te kunnen goedkeuren. De boer moest de zaak dus maar afbre ken. Maar wat bleek? Dat dit onderkomen juist op het terri toir van een andere gemeente stond! Hij kreeg een andere ambtenaar op visite, die het be lachelijk vond om tegen die steensoort bezwaar te maken! Commentaar is hier wel overbo dig. Alle beetjes helpen Uit de meningen, die wij hier boven tegenover elkaar stelden, blijkt wel, dat de zaken minder eenvoudig liggen dan buiten staanders op het eerste gezicht denken. Wij nemen aan, dat in al die voorgestelde maatregelen wat zit en dat het daarom vol strekte eis is ze ook te gaan tref fen. Ook hier geldt: alle beetjes helpen. In dit licht moet ook worden gezien de beslissing van minister Staf om 1000 tot 1200 dienstplichtigen, die het diploma ambachtsschool of een bewijs van vakbekwaamheid bezitten, per 1 Maart a.s. op hun verzoek met vervroegd klein verlof te zenden. Zij moeten zich echter verplichten dan verder het ge hele jaar bij de woningbouw werkzaam te zijn. Een andere groep krijgt uitstel tot 1 October 1956, op dezelfde voorwaarden. De minister zal dit als een proef bedoelen, want men zal moeten afwachten, of allen aan de op zich genomen verplichting zul len voldoen. Een zekere controle zal niet gemist kunnen worden. Voor Zeeland Tenslotte nog iets over moge lijkheden voor Zeeland. Kortge leden verklaarde een aannemer in de vergadering der Kamer van Koophandel, dat er in onze provincie zonder enige twijfel mogelijkheden bestonden Qnaar een lagere schatting) 250 wonin gen per jaar meer te bouwen, indien vooral de plaatselijke aannemers hun personeel door lopend aan het werk konden houden. Nu is het nogal eens zo, dat er verloren uren zijn. Uiteraard zal een aannemer dan zijn men sen niet loslaten. Hij weet, dat zij dan voorgoed voor hem zijn verloren. Maar huizen bou wen kan hij niet, omdat er geen bouwvolume is. Het moet in dit geval toch mogelijk zijn Den Haag ervan te overtuigen, dat toewijzing van meer bouwvolu me de moeilijkheden op de ar beidsmarkt niet vergroot. Mo menteel schijnt 't Prov. Bestuur in deze richting werkzaam te zijn. Achtste FAO-conferentie in Rome ROME, 11 Nov. Op de conferentie van de FAO, de voedsel- en land bouworganisatie der V.N. (de achtste), die in aanwezigheid van zeer veie ministers van Landbouw wordt gehouden, heeft minister Mansholt aange drongen op coördinatie van het werk dezer organisatie met dat van andere internationale V.N.-organen. Een gemeenschappelijke aanpak der vraagstuk ken is vereist en vooral moet worden gelet op eenheid van beleid ten aan zien van sociale en economische problemen, zoals dit wordt bepaald door de Algemene Vergadering en de Economische en Sociale Raad der Ver. Naties, aldus de minister. De heer Mansholt noemde het tien- arig bestaan der FAO een mijlpaal. 3e organisatie heeft bewezen, dat zij nodig is. „Het zou interessant zijn het zes millioen dollar grote budget van de FAO te vergelijken met de begro- deel van het plan wordt uitgevoerd in tingi die elk van de ministers twee stadia: een ontwrtchtingsperiode en een omwentelingsperiode. Gedurende de eerste periode wordt gestreefd naar chaos op alle terreinenen. Er wordt gepoogd tweedracht te zaaien tussen TNI en de oud-Knll-leden. Er worden opstanden ontketend op W. Java, de Molukken, in Atjeh en Celebes. In de omwentelingsperiode zouden volgens Sukarno pogingen worden ge daan een federale structuur ln de staatsapparaten in te voeren en het on derhouden van betrekkingen met Ne derland. Verder zou in die periode wor den gestreefd naar het stationneren van een volledige divisie op West-Java en Celebes. Saboteurs zouden worden los gelaten op de staatsapparaten en Infil traties zouden worden verricht in de partijen om de tegenstellingen te ver scherpen. De eerste vice-premier, Djanu Ismadl, heeft aan de pers verklaard, dat hj) niets afwist van de documenten, waar over Sukarno sprak ln zjjn rede. Ismadl zal de verklaring nauwkeurig bestuderen en een verder onderzoek in stellen. Landbouw ter beschikking heeft. Ik zelf kan in Nederland voor de land bouw en de visserij over ruim vijf maal zoveel beschikken", aldus de mi nister, die er daarna op wees, dat de overdracht op enorme schaal van rijk dom uit het éne werelddeel naar het andere onder de werking van 't Mars hallplan en het technische -hulp-pro gram der V.N. een voorbeeld is ge weest van internationale gemeen schappelijke verantwoordelijkheid, dat tot dusver zijns gelijke niet heeft ge had in de geschiedenis der mensheid. INVESTERINGEN. „Als ministers van Landbouw weten w|j uit eigen ervaring, dat ontwikke lingsplannen voor de landbouw grote en lang lopende investeringen ver eisen, die niet op korte termijn rende ment afwerpen. Nationaal gezien aar zelen wij niet dergelijke investeringen aan te gaan en geen econoom met ge zond verstand zal deze willen diskwa lificeren. Er is dan ook geen twijfel aan de noodzakelijkheid van derge lijke grote investeringen voor niet zichzelf bedruipende projecten in de minder ontwikkelde gebieden, naties, die geheel noch gedeeltelijk in staat zijn uit eigen bron deze investeringen te financieren." Het moet worden geconstateerd, dat de Ver. Naties nog altijd niet over een hiertoe geëigend financieringsorgaan beschikken", zo zei minister Mansholt, die de conferentie aanbeval zich uit te spreken voor de instelling van Sunfed, welk orgaan in staat moet worden ge acht de financiering der ontwikke lingsplannen in de achtergebleven ge bieden te verwezenlijken. DEN HAAG, 11 Nov. De oudste inwoonster van Den Haag, mevr. De Caionne in de Laan van Meerdervoort, vierde vandaag met grote opgewekt heid en levenslust haar 106e verjaar dag. Tientallen bloemstukken en fruit werden bezorgd. Haar vriendin, de 103-jarige mevr. Lammers, kwam feli citeren, evenals de vrouw van de bur gemeester. Vanavond bracht een drumband een serenade. De gehele dag kwamen honderden vooral kinde ren haar voor het raam gelukwen sen. De koning der Belgen heeft de eer ste dirigent van het Concertgebouw orkest, de heer Eduard van Beinum, benoemd tot Commandeur in de Orde van Leopold.

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 3