Koninklijk ten bezoek einde aan de West BUISMAN Het moeilijke leven van ds r. Huet, de Goese predikant-dichter Caltex Super ig-pius benzine Kamerleden dringen aan op algemene vacantiewet Er komt een Raad voo de Woningbouw D HET WONDER ikJr AKU gaat uitbreiden BbGmC® en „Ik hoop, dat de Koningin en Prins gauw weer komen!" de Engelse volk gaat Soedan stemmen over Voorgestelde regeling een achteruitgang Om overheid van advies te dienen In Zuid-Afrika kwam hij tot bekering i Zeeuwse Wandelingen EXTRA HOOG OCTAANGETAL Sneller - Veiliger - Zuiniger Maandag 7 November 1955 ZEEÜWSCH DAGBLAD pagina 3 De laatste dagen in Paramaribo ring der verschillende bevolkingsgroe pen. En toen één van de autoriteiten op Zanderij terloops opmerkte: „Ik hoop, dat de Koningin en de Prins gauw weer komen", sprak hij misschien on bewust een wens uit, die in zeer vele harten leeft. PARAMARIBO, 6 November. Het gouvernementsplein te Paramaribo Was Zaterdagmorgen de achtergrond van een militair schouwspel. Onderdelen Van de Kon. Landmacht in Suriname en 'n peleton van de bemanning van de „Willem van der Zaan" defileerden hier voor Koningin en Prins. Daarna egaf het koninklijk paar zich naar het Lelydorpplan in het district Suriname, lit is een experimenteel bedrijf voor landbouw op minder vruchtbare gron- en. Er zijn verschillende boederijen, die naargelang de grondsoort, waarop rij zijn gevestigd, ook verschillende gewassen voortbrengen. Het geheel staat onder beheer van de Stichting Machinale Landbouw en men schijnt over de resultaten, die hier worden bereikt, niet ontevreden te zijn. Tot bij half twaalf duurde dit bezoek. Toen keerde het vorstelijk paar weer in het gou vernementshuis terug na onderweg nog op verschillende plaatsen halt te hebben gehouden bij Hindostaanse landbouwers. In de middag gingen Koningin en aan deze reis van bijna drie weken Prins in gezelschap van de minister Van Onderwijs, dr L. Rens, naar het ftadion, waar 18.000 kinderen voor het vorstelijk paar demonstreerden en een Samenzang ten gehore brachten. Ver schillende jeugdgroepen voerden korte gpelen op of gaven bijzondere demon straties, waarbij de Koningin en de Prins niet altijd op de tribune bleven, maar herhaalde malen op het veld kwamen om van dichtbij de prestaties gade te slaan. DE LAATSTE DAG In de morgen van de laatste dag van hun verblijf in Suriname woonden Ko ningin en Prins de dienst in de kerk der Evangelisch Lutherse Gemeente aan de Steenbakkerijstraat bij. Predi kant was ds J. H. Hanneman. Deze kerk is vermoedelijk de oudste in Pa ramaribo. Zij dateert uit 1747. Na het kerkbezoek begaf de Konin gin zich naar het Sivaplein, waar zij net door de Nederlandse beeldhouw ster Mari Andriessen vervaardigde'mo nument onthulde. Dit monument is een blijk van de dankbaarheid der Neder landse bevolking voor hetgeen de Su rinaamse bevolking in en na de laatste wereldoorlog aan bijstand verleende. Om 3 uur in de middag was het pgenblik gekomen, dat Koningin Julia na en Prins Bernhard afscheid moesten nemen van Suriname. Hun tocht door Paramaribo werd een ware triomf tocht. De gehele bevolkifig van Para maribo scheen uitgelopen te zijn -om Koningin en Prins, wier aanwezigheid in dit Rijksdeel van hoog tot laag en door jong en oud met zoveel vreugde was begroet een ware ovatie ten af' scheid te brengen. Het was duidelijk, dat de Koningin zeer ontroerd was door dit huldebetoon en dat ook rij, evenals Prins Bernhard, slechts node afscheid nam van haar on derdanen In dit Zuidamerikaanse deel van het koninkrijk. DEFINITIEF TEN EENDE Toen de KLM-machine met de ko ninklijke standaard in top naar het einde van de startbaan taxide, was er dan dus een definitief einde gekomen door de Amerikaanse delen van het Koninkrijk. Het is niet nodig uit te weiden over de vele blijken van aan hankelijkheid, die Koningin en Prins zowel op de Antillen als in Suriname ondervonden. Het feit, dat overal het vertrek ge voelens van weemoed opwekte, moge een bewijs zijn van de grote waarde- Ingezonden Mededeling (Adv.) BUISMAN maakt koffie goedkoper en tevens lekkerder. Iets ergens aan toevoegen waardoor men be spaart èn het tevens smakelijker maakt, kunt U iets dergelijks in het huishouden bedenken? Dat is het wonder van BUISMAN. Ook bij NESCAFÉ en andere soorten oplosbare koffie is 'n beetje "BUISMAN" onmisbaar l LONDEN, 5 Nov. Engeland heeft het voorstel voor een volksstemming over de toekomst van de Soedan offi cieel aangenomen en zal uitnodigingen zenden aan de zeven landen, die door het Soedanese parlement zijn aange wezen osn zitting te nemen in de inter nationale commissie van toezicht op 't referendum, aldus is door 't Britse mi nisterie van Buitenlandse Zaken be kend gemaakt. De Britse ambassadeur in Cairo heeft opdracht gekregen, de Egyptische premier, kolonel Nasser, van het be sluit op de hoogte te stellen en met hem de volgende stappen in de ont wikkeling van de Soedanese zelfbe schikking te bespreken. Wijziging werkloosheidswet 's-GRAVENHAGE, 5 November. Uit het voorlopig verslag van de com missie van rapporteurs uit de Eerste Kamer over het ontwerp van wet tot wijziging van de werkloosheidswet (reservering vacantiegelden en aan spraken seizoenarbeiders) blijkt o.m., dat volgens sommige leden dit wets ontwerp de mogelijkheid inhoudt werknemers te verplichten hun vacantie tijdens hun werkloosheid op te nemen. Zij achten het dringend noodzakelijk dat er een algemene vacantiewet tot stand komt, waardoor niet alleen de ïiadia bienqt ons DINSDAG 8 NOVEMBER HILVERSUM I (402 m) K.R.O.: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Hoogmis. 9.30 Gram. 9.35 Waterstanden. 9.40 „Lichtbaken", caus. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Gram. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Schoolradio. 11.50 Gram. 12.00 Angelus 12.03 Gram. 12.15 „Nood breekt traditie". 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen. 12.33 Amus. muziek. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Kath. nieuws. 13.20 Gram. 13.45 Gram. 14.00 Gevar. progr. 15.00 Schoolradio. 15.30 Gram. 16.00 Voor de rieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Idem. 17.40 Koersen. 17.45 Regeringsuitzending: Rijksdelen Overzee: Dr. F. Hartog: „Het onderwijs op Aruba". 18.00 Voor de jeugd. 18.20 Sportpraatje. 18.30 Promenade ork. en soliste. 19.00 Nieuws. 19.10 Gram. 19.15 Uit het Boek der Boeken. 19.30 Gram. 20.20 Act. 20.35 De gewone man. 20.40 „De dood van Wallenstein", treurspel. 22.45 Avondge bed en Liturgische kalender. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM II (298 m) A.VR.O.: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. V.P.R.O.: 7.50 Dagopening. A.V.R.O.: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Voor de huisvrouw. 9.15 Gram. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Lichte muziek. 11.30 Piano recital. 12.00 Lichte muziek. 12.30 Land en tuinbouwmededelingen. 12.35 Twee piano's. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen of gram. 13.20 Metropole Orkest. 13.55 Beursberichten. 14.00 Gram. 14.40 School radio (eventueel tussen 13.00 en 15.00 Rep. van de terugkeer van H.M. de Koningin). 15.00 Voor de vrouw. 15.30 Kamermuz. 16.00 Gram. 16.30 Voor de jeugd. 17.20 „De dierenwereld en wij", caus. 17.30 Dansmuziek. 18.00 Nieuws. 18.15 Piano spel. 18.30 „Meer productiviteit brengt Iedereen profijt", caus. 18.40 Lichte muz. 18.55 „Paris vous parle". 19.00 Voor de kleuters. 19.05 Amateurprogramma. 19.45 Filmpraatje. 20.00 Nieuws. 20.05 Act. 20.15 Gevar. programma. 22.20 Voordracht. 22.35 Volksliederen. 22.55 „Ik geloof datcaus. 23.00 Nieuws. 23.15 New York calling. 23.20 Act. of gram. 23.30 24.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA'S N.T.S.: 14.3015.15 Nationaal program- ...a. Rep. van de aankomst van H.M. Koningin Juliana en Z.K.H. Prins Bern hard op Schiphol. A.V.R.O.: 20.15 Act. en weerberichten. 20.3022.45 „Het witte schaap van de familie", blijspel. BRUSSEL (324 m)' 11.45 Gram. 12.30 Weerberichten. 12.34 Omr. ork. 13.00 Nieuws. 13.10 Tuinb. kron. 13.15 Gram. 14.00 Schoolradio. 15.45 Gram. 16.00 Koer sen. 16 02 Orgelspel. 16.30 Gram. 17.00 Nieuws. 17.10 Kamermuziek. 17.45 De we reld van het boek. 18.00 Jeugd en mu ziek. 18.30 Voor de soldaten. 19 00 Nieuws. 19.40 Knapenkoor. 19.50 Syndicale kron. 20.00 Voor de vrouw. 21.00 Omr. oik. en solist. 22.00 Nieuws. 2 2.15 Pianorecital. 22.55—23.00 Nieuws. Twee Amerikaanse geleerden, prof. Polykark Kusch van de universiteit van Columbia (links) en prof. Willis E. Lamb van de universiteit van Stan ford (midden) hebben de nobelprijs voor natuurkunde 1955 gewonnen met hun onderzoeking op het gebied van de kern-energie, terwijl een derde Ame rikaan, dr Vincent du Vigneaud (rechts) van de universiteit van ornell in de V.S. beslag legde op de nobel prijs voor scheikunde van dit jaar. Dr du Vigneaud zal behalve het bij de prijs behorende nobel-certificaat een geldprijs van bijna 37.000 Amerikaanse dollars ontvangen. De beide andere he ren zullen de prijs moeten delen. bedrijfsverenigingen zoals bij de ontworpen regeling het geval is maar vooral de werknemers voordelen verwerven. Zij oordeelden het ook niet juist, dat bij de besteding van de millioenen van de bedrijfsverenigingen, welke de ar beiders hebben bijeengebracht, bepaal de arbeiders worden uitgesloten. Het wetsontwerp stelt zich verder ten doel het aantal arbeidsdagen voor de sei zoenarbeiders van 78 op 156 dagen te brengen, alvorens zij voor een uitke ring van de werkloosheidswet in aan merking komen. Zilveren jubilarissen op „Vrederust" BERGEN OP ZOOM, 5 Nov. Gis teren herdachten de heren A. de Weert en J. van Eekelen, resp. maga zijn-bediende en stoker op de inrich ting „Vrederust" hun 25-jarig dienst- jubileum. Namens bestuur, directie en personeelsvereniging werden feli citaties en geschenken aangeboden. Genoemde Kamerleden weigerden te geloven, dat de grote meerderheid van de seizoenarbeiders van de thans bestaande regeling misbruik maakt. De regeling, welke wordt voorgesteld, be tekent volgens hen een ernstige ach teruitgang van de sociale wetgeving op dit stuk. Vele andere leden konden de bezwa ren niet delen. Immers, ook zeer vele werkende arbeiders moeten op een vooraf vastgesteld tijdstip hun vacantie nemen. De voorgestelde regeling inza ke seizoenarbeiders is aanvaardbaar, omdat hij de bestaande wettekst mis bruiken mogelijk zijn. Het is nimmer de bedoeling van de werkloosheidswet geweest aan arbei ders, die alleen een deel van het jaar seizoenarbeid verrichten, daarna een uitkering van 21 weken te geven. Als deze arbeiders buiten het seizoen an dere arbeid in loondienst plegen te verrichten, zullen zij, evenals andere arbeiders, hun recht ook na deze wets wijziging behouden. 's-GRAVENHAGE, 4 Nov. De mi nister van wederopbouw en volkshuis vesting zal binnenkort een Raad voor de Woningbouw in het leven roepen. Deze raad zal tot taak krijgen de cen trale overheid op haar verzoek of eige ner beweging van advies te dienen om trent maatregelen van algemene strek king, welke in verband met het wo ningtekort van overheidswege zouden kunnen worden genomen ter bevorde ring van de woningbouw binnen het Zestig jaar geleden stierf hij it jaar is het 60 jaar geleden dat de Goese predikant-dich ter gestorven is. Zeer oude Goesenaars, van in de tachtig b.v„ kunnen hem misschien nog wel her inneren. In 1827 werd Damnes Pierre Marie te Amsterdam gebo' ren als zoon van de Waalse pre dikant Huet. Meestal Werd hij bij zijn middelste naam Pierre (het Franse woord voor Pieter) ge noemd. Hij stamde uit een oud Frans predikantengeslacht, vandaar die Franse namen. Bij de opheffing van het Edict van Nantes door Lodewijk XIV in 1685 verlieten vele Hugenoten Frankrijk. Ook de predikant Gideon Huet, die zich in ons land vestigde. Vanaf dat jaar is het „wondere ambt" steeds van vader op zoon bekleed. Ook de jonge Pieter moest volgens de wens van zijn ouders dominé wor den. Hij is het geworden, maar na zware zielestrijd. De jonge Huet kon goed studeren. Op het gymnasium en de Franse school was hij meestal nummer één. Met de studie ging het beter dan met zijn ge drag. Hij kreeg vrienden die een slechte invloed op hem hadden. Rijke jongelui, die veel meer geld hadden uit te geven dan Huet. Deze wilde echter ook meedoen en moest zodoen de wel schulden maken. Door alerlei verzinsels en leugens wilde hij de toestand voor zijn vader verbergen. Vanzelf kwam het toch uit dat Huet een „boemelstudent" was. Het lezen van slechte Franse ro mans werd bovendien een liefheb berij van hem en had een nadelige invloed op zijn geestelijk leven en het geloof uit zijn kinderjaren. „Mijn hart is rusteloos, meer dan de popelblaren, Meer dan aan 't oever strand het ritselende riet, Meer dan het woest geklots der fel bewogen baren. De bladers vallen af; God doet de zee bedaren; Mijn hart, mijn hart alleen bedaart zijn Almacht niet." Was deze jongeman wel geschikt om predikant te worden? Deze ernstige vraag besprak zijn vader met hem en hjj gaf hem de raad van de theologi sche studie af te zien. Veel kon de vader niet meer voor hem doen: in 1846 stierf hjj. Dit sterfgeval bracht echter weinig verandering in zijn levenswijze. Even min als de tranen van zijn moeder. „Daar kookte een gloeiend gif een rustloos vuur van binnen." Naar Leiden en Frankrijk Om vanonder het moederlijk oog vandaan te komen, verliet hij Am sterdam en ging in Leiden studeren. Ook daar „genoot" hjj met andere studenten zowel van wijntje als van Trijntje en spotte hij met wat hem als kind heilig geweest was. Niet altijd was hij op de zwier. Soms probeerde hij netter en fatsoenlijker te leven, boog zijn knieën en bad God om vergeving, maar voor zijn ziel vond hij geen rust. Om van de invloed van zijn vrienden weg te komen, ver trok hij naar Montauban in Zuid- Frankrijk en ging daar aan de Theo logische faculteit studeren. Hij zon derde zich zoveel mogelijk af van zijn medestudenten, las in de Bijbel en leefde uiterlijk fatsoenlijk. Hard werkte hij hier, soms 16 uur per dag. Met goed gevolg legde de vereiste examens af, preekte zelfs enkele ke ren in gemeenten uit de omgeving. Over Christus, zonder er zelf deel aan te hebben. Na 2 jaar vertrok hij weer naar Holland. Wat moest hij nu doen? In Amster dam kende men hem nog te goed van vroeger. „Mgn vaderland en Europa verlaten was het beste", vond hij Voor hij wegging besloot hij nog een bezoek te brengen aan de be kende Ds Heldring uit Hemmen, die hij vroeger wel eens bij Da Costa ontmoet had. Deze ontmoeting werd een keerpunt in zijn leven. Ds Hel dring gaf hem moed in zijn benar de toestand: „U kunt nog terecht ko men, maar u moet hier eerst uw can- didaatsexamen afleggen als afsluiting van uw studietijd." Huet stelde zich in verbinding met de professoren uit Leiden met als gevolg, dat zijn examens in Frankrijk werden erkend en hij weldra bij zijn moeder kwam als candidaat Huet (1853). Naar Afrika Ds Heldring had ook gezegd: „Uw weg is naar Afrika". Vreemde woor den. Dat zat zo. Ds Heldring onder hield briefwisseling met Ds van der Lingen aan de Paarl, 50 km. van Kaapstad. Deze had het plan tegen het toenemende modernisme een Chr. tijdschrift voor Zuid-Afrika op te richten, waarvoor hij een redacteur zocht. Nu Huet geen predikant wilde worden, vond Ds Heldring dit een mooie betrekking voor hem. Die voel de er ook wel voor, dus vertrok hij. naar Zuid-Afrika. Vijf maanden deed het zeilschip er over en begin 1854 arriveerde Huet in Kaapstad. Van daar ging het per omnibus met 12 paarden bespannen naar de Paarl. Ds Van der Lingen was een geleerd man, die vaak hoogstaande gesprek ken voerde met Huet. Ook een vroom man, die het middel is geweest tot Huet's verandering, bekering zo ge het noemen wilt. Op 2 Juni 1854 vond hij aan de Paarl de parel van grote waarde. „Wel was ik ver op 't pad der zonden Van 's Heren wegen afgedwaald, Maar Jezus heeft mij weer gevonden En in Zjjn armen weergehaald." Vande oprichting van het tijd schrift is niets gekomen. Huet had niet voldoende kennis van de Afri kaanse toestanden op politiek, kerke lijk en godsdienstig gebied om zich met de leiding te durven belasten. Maar hij ging preken. In de Paarl, die een grote kerk had met wel 800 zitplaatsen, en in de vele omliggen de plaatsen. Twee jaar is hij hier ge weest, toen hij tot hulpprediker werd benoemd te Aliwal, waar ook een flinke kerk was met 4 a 500 plaat sen. Om Huet in staat te stellen in de verschillende plaatsen waar hij kwam de sacramenten te mogen bedienen, werd hij in 1857 te Kaapstad tot pre dikant geordend in de Grote Kerk, die met 3000 mensen gevuld was. „Mij is barmhartigheid geschied", waren de woorden van zijn toespraak, die hij na zijn bevestiging hield. Vreugde en ontberingen Tot 1867 is Huet in Zuid-Afrika gebleven. Een druk leven heeft hij hier gehad, ontzettend veel heeft hjj gereisd, meestal te paard, ook wel per ossenwagen. Hoe genoot hij van de soms mooie landschappen, van het heerlijk klimaat. Maar ook veel ontberingen heeft hij geleden. Als hij in de regentijd langs modderige wegen trok, als zijn paard door bruisende stromen moest zwem men. Eens trok hij 10 dagen door een woestijn, van beschuit, zwarte koffie en gedroogd vlees levend. Hoeveel keren heeft hij hier ge preekt, in kleine dorpskerkjes en ook wel in primitieve huizen. Zondag op Zondag moest hij soms in de ver schillende vlekken het H. Avondmaal bedienen. Daarbij kwam het onder wijs aan catechisanten, het belijdenis afnemen van vaak onontwikkelde mensen, het dopen van kinderen. Hij heeft geleefd tussen kaffers en kleurlingen, die hij op godsdienstig. gebied gelijk stelde met blanken. „Aan de voet van Christus' kruis Staat een bank om aan te zitten, d'Enige weg naar 's Vaders Huis Is voor zwarten als voor witten. Daar geldt schoonheid, goud noch eer, Daar geen onderscheid van kleuren, Jezus ziet op allen neer, Die hun zonden daar betreuren." Van een „apartheidspolitiek" wilde hq niet weten, wat hem vele vijanden heeft bezorgd. Hij heeft hier ook de Franse zen- dingsposten bezocht (in zijn jeugd wilde hjj zendeling worden). Hij heeft hier ook zijn vrouw ge vonden. In Pieter Maritzburg trouw de hij in 1861 met Meinanda Robbé, een Hollands meisje, dat haar ouders verloren had en met haar zuster naar Natal ging wonen. Op Kerstdag van het volgend jaar werd een zoon ge boren, die hij Pierre Emmanuel noemde. „Gij hebt, o enige Bron van leven, In eindeloze goedigheid Ook ons een kindeke gegeven, Ook mij de vadervreugd' bereid. En op de dag toen wij herdachten Hoe Ge in de heuglijkst' aller nachten In Bethlems stal geboren waart, Hebt Ge ons in dubbele zin doen horen: „Een kind, een zoon is ons geboren", O Zoon van God, eens kind op aard!" Hier in Zuid-Afrika heeft hij ook veel gedichten gemaakt, zijn bundel „Afrikaanse gedichten" heeft zelfs een 5e druk beleefd. De in dit artikel aangehaalde zijn er uit overgenomen. Dertien jaar heeft Huet in Zuid- Afrika doorgebracht, toen vertrok hij naar Holland, „Ik dacht aan u, o land mijns vaders." L. v. W. Voor de te Goes en te Den Haag gehouden examens van de driejarige cursus Rijkswaterstaatsadministratie slaagden de heren J. L. J. de Jonge, A. Dees, P. W. Vaal en P. de Koster te Terneuzen en mej. L. N. Fermond te Sas van Gent. kader van de totale bouwnijverheid. De werkzaamheid van de raad zal uiteraard van tijdelijke aard zijn. Men zal zich herinneren, dat het lid van de Tweede Kamer, de heer W. J. Andriessen bij de algemene politieke beschouwingen over de rijksbegroting een suggestie tot instelling van een dergelijk adviescollege heeft gedaan. Tot voorzitter van de raad voor de woningbouw zal worden benoemd ir Th. P. Tromp, lid van de raad van be stuur van de N.V. Philips Gloeilampen Fabrieken, oud-minister van openbar» werken. De volgende organisaties en colle ges zijn uitgenodigd zich in de raad té doen vertegenwoordigen: De Nederlandse aannemersbond en patroonsbond voor dé bouwbedrijven in Nederland, N.A.P.B. De Nederlandse Katholieke Aanne mers- en Patroonsbond. De Nederlandse christelijke aanne mers- en bouwvakpatroonsbond. De Nederlandse bond van bouwon dernemers. De vereniging van systeembouwers. De federatie van onderaannemers. De algemene Nederlandse bouwbe- drijfsbond. De katholieke bouwvakarbeiders bond „St Joseph". De Nederlandse christelijke bond van werknemers in de hout- en bouw nijverheid. De handelaren in bouwmaterialen in Nederland. De federatie steen-, cement-, glas- en keramische industrie. De Nederlandse houtbond. De contactcommissie voor onroeren de zaken. De gezamenlijke colleges van gede puteerde staten. De vereniging van Nederlandse ge meenten. De nationale woningraad. Het katholiek instituut voor volks huisvesting. Het verbond van christelijke wo ningbouwverenigingen. De bond van Nederlandse architec ten, B.N.A. De orde van Nederlandse raadgeven de ingenieurs en De bond van Nederlandse stede bouwkundigen. ARNHEM, 5 Nov. Teneinde de bestaande productiemogelijkheden verder aan te passen aan de eisen van de markt, heeft het bestuur van de AKU tot een aantal nieuwe investe ringen besloten. Bij deze voorzienin gen zijn verscheidene fabrieken be trokken, o.a. Emmen, de Kleefse Waard, Arnhem en het bedrijf van de H.K.I. te Breda. Ingezonden Mededeling (Adv.) MET de dubbele plus: (IGNITION CONTROL COMPOUND) bij elk klimaat en iedere weersgesteldheid. Verkrijgbaar aan de zilveren pompen

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 3