I U behoeft niet technisch te zijn! m Uwpré-premie-certifi Bewaar hel goed, polyvalent f pfG r GHJ want op 17 en 25 November en op 3 December komen de „schatten" los: f 10.000.-, f 5.000.-, f 2.500.-, enz. En... vergeet ook vooral niet gebruik te maken van de 4 WAARDEBONNEN, die het U mogelijk maken tegen zeer verlaagde prijs POLYVALENT PRÉ te kopen. Pré het polyvalente wasmiddel dat Uw was beter, witter, sneller en milder doet. ll Wees goed voor Uw wasgoed gebruik DEZE KINDEREN [erdag 3 November 1955 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 4 - ui in lllffTTWllliWMWMi "t mm H X X i .i Verdiep U niet in technische problemen. Vertrouw dat gerust maar toe aan Shell, die steeds de modernste motoroliën levert. Talloze weggebruikers rijden daarom op „SHELL X-100" Motorolie. Zij sparen hun motor en daardoor hun geld. De corrosie- werende eigenschappen van alle „SHELL X-100" Motoroliën zijn niet te evenaren. „MULTIGRADE" voor meer comfort Nu al maandenlang kan elke automobi list wiens motor in goede mechanische conditie verkeert, voldoening beleven van de uitzonderlijke voordelen van „SHELL X-100" Motorolie 10W/30. Deze multigrade motorolie, de laatste aanwinst In de „SHELL X-100" reeks, biedt U: 1. gemakkelijk starten zelfs bij de felste koude 2. zowel bij de laagste als bij de hoogste motortemperatuur een veilige smeringzomer en winter één olie 3. lager brandstofverbruik, dus méér kilometers per liter ben zine 4. minimale slijtage, maximale prestatie. Ill Bet gehele jaar door, maar speciaal in de winter, schenkt deze motorolie voor 'n iets hogere prijs opvallende voordelen. ïmïmM HET WASMIDDEL DER WETENSCHAP f j 50) „Wanneer u zichzelf wilt wijsma- ken, dat u in de kou moet zitten, om dat het brandstofverbruik van de haard, die ik heb meegebracht, boven uw begroting uitgaat, is dat uw zaak. Maar de kinderen staan daar buiten." „U hebt met de kinderen niets uit te staan. Die zijn van mijen van mjjn man." Het hoge woord was er uit. Rick had nu de volledige bekentenis in handen. Mijn man! En plots zakte al zijn toorn ineen. Deze kleine, dap pere vrouw had niet getracht haar kinderen te bewaren voor zichzelf, maar voor haar man. Daarom gunde ze hem, de vreemdeling, niet het kleine beetje genoegen, waaraan hij zich zo sterk had gehecht. Daarom moesten de kleinen mée de te zware last van de afzondering dragen Om him vader! Eline zag de uitdrukking van zijn ogen verzachten. En triomphantelijk keerde zij zich van hem af. Hij was verslagen. „Wij houden het dus voor afge sproken, meneer, dat wij u niet nodig hebben." Zij wachtte het antwoord niet af en ging met opgericht hoofd de kamer uit. Maar het grote antwoord kwam in een nacht, toen de sneeuw een zachte sprei legde over de velden en de bossen. Eline was met een kreet wakker geschrokken en vroeg zich af wat zij eigenlijk gedroomd kon hebben. Er was iets naars, iets akeligs, maar ze wist niet wat. Even richtte ze zich luisterend op, doch slechts de rustige ademhaling der kinderen ruiste door de stille duisternis. Ze legde zich weer, maar een vlammende pijn deed haar opsteige- ren. „O God, sta me bij", kermde ze zacht. De pijn ebde weg en haar tot vuis ten gesloten handen ontspanden zich. Drie weken te vroeg, wist ze. „Ach Here, wat moet ik nu?" Een nieuwe smarttrek kerfde zich in haar gelaat. „Kaken maar op el kaar"Wie zei dat? Wim? Haar arm veegde machteloos over de le dige bedhelft. Moeilijk stond ze op en maakte licht. Er moest iets gedaan worden. Een ziekenauto bestellen? Dat duurde uren. „Here, help me!" Er moet een boodschap naar Lee man, dacht ze, terwijl ze haar pan toffels aanschoof. En de kinderen van de kamer af. Haastig, in een plotselinge angst, wierp zij een mantel om en liep naar beneden TornbergZe had gezegd, dat ze hem niet nodig had. Werd ze daar nu voor gestraft? Oh, als ze hem nog maar kon bereiken. Gejaagd tikte ze op Ricks deur, maar het zachte kloppen deed haar opnieuw schrikken. Ze trad terug, steun zoekend tegen de gangmuur. In de kamer werd de lamp aange trokken. Ze hoorde Rick opstaan. Toen draaide de deur open en stond zij in het volle licht. Rick zag haar tengere figuurtje, haar ogen groot van een vreemde angst. Hij voorkwam haar vraag. „Naar Leeman zeker?" En toen zij door Caret van der Hoek knikte„gaat u maar kalm naar boven. Alles komt terecht." Hij nam zijn overjas van de kap stok. „Moet u zich niet wat aankle den?" vroeg ze met verstikte stem. „Alleen mijn schoenen. Maar u...„ kunt u alleen boven komen?" Ze kon niet antwoorden, wenkte met de hand, dat hij gaan moest. Maar Rick was al weg. Hij rende de stille sneeuwnacht in. Een nerveuze haast gaf zijn voeten vleugels. Hij begreep niet, dat hij niet vielAh, tèch! Met zijn volle lengte mat hij het be vroren wegje.... Verder maar! Het wilde aanslaan van de hofhond was muziek in zijn oren. Toemaarl Zwijgend, om het dier niet tot be daren te brengen, bonsde hij op de deur van het achterhuis, totdat aan één der vensters een gelaat ver scheen. „Leeman! Ik ben het. Rick.... De dokter alsjeblieft." Het raam werd knarsend openge schoven. „Goed hoor. Ik ga direct. En de vrouw is dadelijk bij jullie." Rick rende terug. „Bij jullie Jullie, dat waren mevrouw Refting en hij. Maar wat had hij deze dingen te maken? Had ze niet zelf gezegd, dat ze hem niet nodig had? En nu had hij om haar al driemaal in de sneeuw gebeten. Voetstampend trad hij de gang bin nen. Zijn losse schoenen waren iol sneeuw. Die zou hij eerst maar eens bij de haard te drogen zetten en zich dan een beetje aankleden. Dan was hij bij de hand, wanneer zijn diensten misschien nodig waren. (Wordt vervolgd.)

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 4