Het aantal drankvergunningen in Goes blijft vier en twintig Winkels mogen op 26 en 28 Nov. tot 9 uur geopend zijn A.R.-provincie- en gemeentebestuurders hielden najaarsvergadering te Vlissingen Hef Spert «UI relslxels s*<i Emile Zatopek brak twee wereldrecords Ir J. D. Dorst voorzitter Bestuur Visserij Zeeuwse Stromen Lezing overstedenbouw van dorp, stad en streek Slechts 3000 toeschouwers en een handjevol verslaggevers aanwezig Zeeuwse lijn tegen Zomerdienst '57 geëlectrificeerd Zeeuwse activiteiten van de C.E.C. Slechts één weg leidt naar AROMA! Opstelling Vlissingen „Rest van Zeeland" Zeeuwse tafeltennis- competitie begonnen Dinsdag 1 November 1955 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina Raad verwierp voorstel met acht tegen zeven stemmen GOES, 31 Oct. Het aantal vergunningen inzake de Drankwet, dat se dert dertig jaar 24 bedraagt, zal de eerste vijf jaren niet worden uitgebreid. Het voorstel van B. en W. om aan de Kroon te verzoeken het maximaal aantal vergunningen voor deze gemeente te bepalen op 28, werd in de he denavond onder voorzitterschap van wethouder J. J. van Melle staande raadsvergadering met acht tegen zeven stemmen verworpen. Alvorens men echter tot stemming overging werd druk over dit punt gediscussieerd en er bestond zelfs publieke belangstelling voor deze aangelegenheid. Dat het me rendeel der raadsleden zijn stem niet aan dit voorstel kon geven is in niet onbelangrijke mate te wijten aan het feit, dat er tenslotte bezwaren kleven aan het bestaande vergunningsstelsel, dat sterk verouderd is en vestiging van nieuwe alleszins acceptabele bedrijven in de weg staat. Men besloot daarom met algemene stemmen aan de Vereniging voor Nederlandse Ge meenten te verzoeken stappen te ondernemen teneinde door een wetswijzi ging de bezwaren aan het huidige vergunningsstelsel uit de weg te ruimen. De heer F. P. J. Polderman (C.H.) betrad als eerste het enigszins vochti ge strijdperk. Hij achtte uitbreiding van het aantal vergunningen niet no dig; bovendien zal de toestand er niet veel beter door worden. De heer Zui- dema was van mening, dat in de prac- tijk niet veel zal veranderen, terwijl de heer P. de Munck (Arb.) slechts een belasting van de moeilijkheden voor zag. Hij wees er o.m. ook op, dat B. en W. bij toewijzing van bedoelde vier vergunningen weer niet in staat zul len zijn in een dringende behoefte te voorzien, hetgeen de voorzitter be aamde, hoewel hij opmerkte, dat door tegen te stemmen aan deze toestand niet vaSl zal veranderen. De heer W. J. J. M. Vroome K.V.P.) tapte uit een ander vaatje.. Hij vond het voorstel volkomen nor maal, zo niet bescheiden: het alge meen belang is er mee gediend. Waar om wel vestigingsvergunningen voor andere zaken en niet voor deze bedrijven, zo vroeg hij, deze toe stand discriminerend noemend. Een woord, dat de heer J. S. Visscher (arb.) met „sterk" betitelde. Dan het grootst mogelijk aantal vergunnin gen aanvragen. Ook hij vond het be zwaarlijk dat het gemeentebestuur in deze weinig te zeggen heeft. De heer M. de Bat (S.G.P.) zocht het meer in de richting van het snel-ver- keer: meer vergunningen, meer ver koop, meer ongelukken op de weg. Na dat de voorzitter en de heer Vroome er nog eens duidelijk op hadden gewezen, dat vier mensen (de vier aanvragers zijn: de heer C. J. van Liere, H. Th. van Son, M. Veenis en J. C. Krijger) bij verwerping van het voorstel werden gedupeerd en wethouder J. H. Boose had uiteengezet, dat de meeste onge lukken volgens de statistieken na hui selijke feestjes gebeuren werd het voorstel in stemming gebracht en met het kleinst mogelijke verschil verwor pen. OPEN OF DICHT Een voorstel, dat ook veel stof deed opwaaien betrof het openstellen van de winkels op Zaterdag 26 en Maandag 28 November, de dagen voorafgaand aan het tijdvak, waarin de St Nicolaas- actie wordt gehouden, tot 9 uur des avonds. De heer Ph. Haverhoek (arb.) gooide hier de spreekwoordelijke knuppel in het hoenderhok. Hij vond, dat de bedienden gedurende deze dagen toch al zwaar genoeg be last zijn, waarop de voorzitter deze zaak toch niet zo ingrijpend noemde. De heer M. J. Bakker (K.V.P.) kon zich evenmin met het voorstel vereni gen; hij was van mening, dat er gedu rende het wettelijk bepaalde tijdvak (29 November4 December) voldoen de gelegenheid bestaat om de inkopen te doen, hetgeen de heer A. Vermaire (Middenst.) tegensprak. Hij kon dan ook niet begrijpen, waarom de mid denstand altijd een veer moet laten. Bovendien zo bleek uit het ant woord, dat spr. op een vraag van de heer Knibbe (A.R.) gaf eindigt op 26 November de gewone winkelactie, die veertien dagen voordien zal wor den ingezet. De personeelsbezwaren van de heer Haverhoek kon hij hele maal niet delen, evenals de heer Zui- dema, die er op wees, dat zowel de winkelier als het publiek met dit voor stel zal zijn gediend: het werd aange nomen met 13 tegen 2 stemmen. ZIEKENVERVOER De raad verenigde zich met het voorstel om aan de Fa Van Strien een jaarlijkse subsidie te verlenen ten behoeve van de exploitatie van twee wagens voor het ambulance-vervoer. GOES, 31 Oct. Ir J. D. Dorst is bij Kon. Besluit per 1 November benoemd tot voorzitter, tevens secretaris-pen ningmeester, van het Bestuur der Vis serijen op de Zeeuwse Stromen als op volger van mr H. van der Beke Callen- fels.Ir Dorst, die in 1904 te St Anna- land' werd geboren, is Provinciaal Voedselcommissaris en bekleedt daar naast een groot aantal functies op agrarisch en maatschappelijk gebied. Hij is ook directeur van de Keurings dienst Zeeland van de N.A.K. en was lange tijd secretaris van de Stichting voor de Landbouw in Zeeland. Voorts is ir Dorst, wiens naam steeds verbon den zal blijven aan de organisatie der voedselvoorziening zowel in de oorlog als na de ramp, voorzitter der Zeeuw se Melkfederatie, lid der Centrale Cul tuurtechnische Commissie en lid van het dagelijks bestuur van het E.T.I. De Z.L.M. dient hij als adviseur, nadat hij geruime tijd secretaris van deze orga nisatie is geweest. Daar alle gemeenten op de Bevelanden met deze gang van zaken zijn gediend, zal aan de betreffende gemeenteraden worden voorgesteld in deze kosten bij te dragen. De heer De Munck zag weliswaar geen andere oplossing maar was toch van mening, dat de exploitatie toch meer op de weg van de ziekenhuizen ligt. Naar aanleiding van een op merking van de heer Polderman zei de voorzitter, dat beide wagens door deskundigen zijn gekeurd en zeer ze ker aan de eisen voldoen. „Een staaltje van gemeenschapszin", zo zei hij. BESLUITEN Tot hoofd van de Prof. Kohnstamm- school werd benoemd de heer J. D. Seip te Nieuw Lekkerkerk, geen onbeken de in Zeeland, daar hij enkele jaren deze functie te Krabbendijke heeft be kleed. Aan de Waterleiding Mij „Zuid-Be veland" werd garantie verleend voor een door deze maatschappij aan te ga- ne geldlening van 800.000,— beno digd voor verschillende uitbreidingen. Ondanks het sympathieke gebaar van de heer A. G. Heijboer (C.H.) werd afwijzend beschikt op het ver zoek van het Nat. Rheumafonds om een eenmalige subsidie van 1 cent per inwoner te verlenen. Tot leraar oude talen aan de ge meentelijke gymnasiale afdeling van het Goese lyceum werd in tijdelijke dienst benoemd de heer F. Conradi te Nijmegen. Van de heer J. A. Blokpoel werd teneinde uitvoering te geven aan het uitbreidingsplan een perceel wei land groot 3.2730 ha gekocht. Bij de aanvang van de vergadering heeft de voorzitter de heer R. Zuidema, het oudste raadslid, hartelijk geluk ge wenst met diens verjaardag. Bij de in gekomen stukken bevond zich een schrijven van de K.N.V.G. om aan de gymnastiekvereniging „Volharding" steun te verlenen. De ramp nog van invloed op verenigingsjaar VLISSINGEN, 31 Oct. De Zeeuwse Vereniging van A.R. gemeente- en pro vinciebestuurders kwam vandaag in najaarsvergadering bijeen, onder voor zitterschap van de heer A. A. van Eeten, burgemeester van Nieuwerkerk. Deze bijeenkomst droeg een enigs zins feestelijk tintje: het bestuurslid, de heer R. Zuidema uit Goes vierde zijn 76ste verjaardag. Gelukwensen werden overgebracht door de voorzit ter, die de heer Zuidema kenschetste als een man met een levendige en in tensieve belangstelling op maatschap pelijk en politiek gebied. Uit het jaarverslag 1954 bleek, dat de ramp van 1953 zijn invloed nog ter dege heeft laten gelden op dit vereni gingsjaar. Uit het financiële verslag uitgebracht door de heer J. Marijs, bleek, dat men over 1954 een batig saldo wist te behalen van f342,15. Echter moest opgemerkt worden, dat slechts 3 kiesverenigingen in Zeeland een bijdrage verlenen aan de vereni ging! Bij de hierop volgende bestuursver kiezing werden bij acclamatie herko zen de heren J. Marijs, Vlissingen, C. de Putter, Axel en L. A. Verburg, Sta- venisse. In de vacature Contant werd benoemd de heer J. G. Marcusse uit Kamperland. „STEDEBOUW VAN DORP EN STAD" Op deze bijeenkomst hield ir W. F. Schut, directeur van het Instituut voor Stad en Landschap Zuid-Hol land een causerie over „Stedebouw van dorp en stad en streek Een taak voor overheid, deskundige en -leek". Spreker beoogde met zijn toespraak alleen een sleutel in handen te geven voor het oplossen van meestal onover- zichtélijke problemen, welke bij deze materie horen. Met klem wees hij op de actualiteit van het onderwerp. De gewone man wordt dagelijks met de stedebouw en zijn problemen gecon fronteerd. Belangrijk, want de A.R. wil een volkspartij zijn, zodat zij dus daarom aandacht aan deze materie schenkt. Doch de andere punten be klemtonen eveneens de aandacht van de politieke organisatie voor de stede bouw: noodzaak van industrialisatie, plannen met betrekking tot de voor malige Zuiderzee en de geweldige ste debouw, de consequentie's voortvloei ende uit de afsluiting en afdamming van zee-armen. Geestelijk gezien is stedebouw van grote waarde. Immers, hierin kunnen we niet minder dan de Goddelijke op dracht vervullen: de aarde te bewo nen en in cultuur te brengen. Stede bouw beoogt, dus uiteindelijk Gods eer in het hof der schepping! Daarom dient men als A.R. bestuur ders niet. achteraan te komen, doch vóórop te gaan. Spreker wees erop, dat het in de ste debouw vooral gaat om sociale ruimte, noodzakelijk voor het hele maatschap pelijke verkeer in al zijn facetten. Tsjechische Locomotief' hield woord P MILE ZATOPEK heeft zijn belofte in het begin L-i van het seizoen gedaan dit jaar nog twee wereld records te verbeteren, vervuld. Hij liep de 15 mql in 1 uur, 14 min., 1 sec. en de 25 km in 1 uur, 16 min., 36.4 sec. Het oude record op de vijftien mijl stond sedert Oc tober 1952 met 1 uur, 16 min., 26.4 sec. op zijn naam. Het 25 km-record was in het bezit van de Rus Albert Iwanow met 1 uur, 17 min., 24 sec. Geslaagd voor Scheepswerktuigkundi- ge, diploma C.II met lof, de heren D. H. de Bruijne en J. Kodde, leerlingen van de „De Ruyterschool" te Vlissingen. Interkerkelijke hervormings- dienst te Kapelle KAPELLE, 30 October In de Ned. Hervormde kerk is vanavond in een goed bezochte dienst de kerkhervorming her dacht. Deze bijzondere kerkdienst was voorbereid door de kerken in deze plaats, in samenwerking met Biezelinge. De li turgie werd geleid door ds Jebbink, de Ned. Herv. predikant van Kapelle. Daar na sprak de Geref. predikant van Ka- pelle-Biezelinge, ds J. v. d. Leek over de zielszorg van Rome en vervolgens de Ned. Herv. predikant van Biezelinge, ds D. Schneider, over de zielszorg van de Protestanten. Het orgel werd bespeeld door de heer G. de Kok uit Goes en verder zong het Kapelse mannenkoor „Zang en vriend schap", o.l.v. de heer J. Kousemaker uit Goes. In zijn betoog wees spreker op voor beelden van volkomen verkeerde ste debouw. Zo noemde hij de Paul Kru- gerstraat in Vlissingen een voorbeeld zoals het niet moet. Trouwens, stede bouwkundig is heel Vlissingen een te ken aan de wand! Voor de nieuwe stadswijken, met name de Pres. Roo- seveldlaan had hij grote waardering. Spreker sloot met de opmerking, dat men bij stedebouw nauwkeurig moet afvragen, wat Gods wil is en dat door juist afwegen Gods wet wordt onderhouden. Op deze causerie volgde een zeer drukke discussie. Burgemeester Dreg- mans van Koudekerke wees op de ac tualiteit van het onderwerp vooral met de op handen zijnde Woningen- en Ruimtewet. Hij gaf in overweging de noodzakelijkheid, om ook in Zeeland te komen tot de oprichting van een In stituut voor Stad en Landschap. Be treurenswaard vond hij het, dat men onder de „eigen" mensen, de calvinis-' ten, zo grote tegenstand ondervindt, vooral bij onteigeningsplannen.Talrijke sprekers vroegen hierna het woord, o.a. de heer Marijs, die getroffen was door de uitspraak over Vlissingen en de raad gaf terug te komen, wanneer het nieuwe stadhuis aan de Paul Kruger- straat zal zijn opgetrokken; de heer De Putter: sterk eenzijdig drijven naar de bebouwing van de kom heeft zijn grote bezwaren burgemeester Wil- lemsen van Yerseke: weerstand bij onteigening ondervindt men bij alle groeperingen de heer De Beyl: moeilijkheden bij de bouw door voor schriften etc. de heer Zuidema: sleutel voor oplossing der moeilijkhe den de heer A. Schout: bij eigen mensen zeer veel moeilijkheden, zelfs wanneer een uitbreidingsplan is vast gesteld. In zijn dankwoord merkte de heer Van Eeten op, dat het idee van de heer Dregmans zeer zeker aanbeveling verdient en gaf dit ter overweging aan de heer Schout als lid G.S. Des middags werd een bezoek ge bracht aan de Composteringsinrichting te Vlissingen, waarna de tocht werd voortgezet naar Oost- en West Souburg Hier werd het gezelschap door B. en W. officieel ontvangen, waarna de rioolwater-zuiveringsinstallatie werd bekeken. UTRECHT, 31 Oct. Naar wij ver nemen zal met ingang van de zomer- dienstregeling in Juni 1957 de gehele Zeeuwse lijn electrisch kunnen worden bereden. De electrificatie in Zeeland zal op dezelfde tijd als die van de lijn AntwerpenRoosendaal, gereed zijn. Omdat Zatopek de record poging geheim had weten te houden, waren slechts 3.000 toeschouwers en een handje vol verslaggevers in het sta dion te Praag aanwezig. Na afloop zei de Tsjechi sche „locomotief": „Ik ben zeer tevreden met mijn pres taties. Het liefst had ik de poging zonder toeschouwers gedaan, want toen ik in Mei faalde het 10.000 meterre cord te verbeteren, vond ik het jammer, dat ik hen te leurgesteld had. Het eerste gedeelte van de race liep ik het beste". Aan de wedstrijd namen 30 athleten deel. Vanaf het be gin nam Zatopek de leiding en „lapte" daarna de mees ten van hen. Aanvankelijk liet hij voor elke kilometer een tijd afdrukken, welke onder de 3 min. 5 sec. lag. Dit hield hij veertien kilo meter vol. De zesde kilome ter liep hij in de snelste tijd: 3 min. 0,7 sec. In de laatste kilometer liet hij 3 min. 2,1 sec. noteren en zonder spo ren van vermoeidheid pas seerde hij de finish, waar hij op een daverend applaus werd getracteerd. Tijdens deze wedstrijden leverde zijn landgenoot Sko- bla 'ook een fraaie prestatie. Hij stootte de kogel 17.45 m ver; een afstand, die dit sei zoen nog niet is bereikt. Van twee naar zes Op de Monthlerybaan te Parijs hebben de Engelse motorrijders Ferges Ander son en Bill Lomas in een 350 cc Guzzi zes wereldrecords voor de zijspan verbeterd. Het waren de volgende we reldrecords: 50 km in 19 min 29.8 sec. (gem. uursnelheid 163.970); 50 mijl in 31 min. 7.32 sec. (155.130 km); 100 km in 38 min. 33.48 sec. (155.610 km); 1 uur: 156.570 km; 100 mijl in 1 uur, 1 min. 38.72 sec. (156.65 km); 2 uur: 311.324 km. De oude records stonden alle sedert 20 Octo ber 1951 op naam van het Engelse-Franse paar Doran en Monneret met A.J.S. Ned. Jeugdelftal Het Nederlandse jeugdelf tal, dat Zaterdag 5 Novem ber te Norwich tegen het Engelse jeugdelftal uitkomt, zal worden samengesteld uit de volgende vijftien spelers: Gijzel (Maurits), Meesters (Gudok), Verplanke (PSV), Dingena (MVV), Renders (P SV), De Haas (UVS), Bur gerhof (BW), Van Boxtel (Sarto), Ceulen (MW), Vreeken (Haarlem), Buis (Alkmaar), Lenz (Rapid J. C.), De Kreak (Feyenoord), Seelen (Venlosche Boys) en Braam (DWS). Bondsoefenmeester K. J. Kaufman zal de trip meema ken. Het voorlopig Ned. Jeugdelftal speelt vandaag op het PSV-terrein te Eind hoven een oefenwedstrijd te gen een jeugdploeg van PS V. De opstelling van het voorl. Ned. Jeugdteam luidt dan: Doel: Gijzel; Achter: Verplanke en Dingema; Mid den: Renders, De Haas, Bur gerhof; Voor: Ceulen, Vree ken, Buis, Lenz en De Kreek Naar de „Spelen" In de technische vergade ring van de KNSB is in principe besloten een ploeg van zes rijders naar de Olympische Winterspelen te Cortina d'Ampezzo te zen den. Wie deze rijders zullen zijn zal tijdens de ij straining te Hamar en de Olympische voorwedstrijden te Davos worden uitgemaakt. Het ligt namelijk in de bedoeling een ploeg van 13 rijders naar Hamar te zenden. Uit deze rijders zullen naar hun pres taties in Noorwegen acht man worden gekozen, die deel mogen nemen aan de Olympische voorwedstrijden te Davos. Swift tegen de rest Konden wij enkele dagen geleden melding maken van de voetbalwedstrijd Vlissin genRest van Zeeland, wel ke Zaterdagmiddag wordt gespeeld, thans krijgt ook Middelburg een soortgelij ke wedstrijd, zij het dan voor de korfballiefhebbers. Op Zaterdag 12 November speelt namelijk Swift tegen de overige beste twaalf van Zeeland. Om van deze, naar ge hoopt wordt, goede wed strijd, propagandistische waarde te doen uitgaan, heeft Swift aan B. en W. verzocht om op de Markt te mogen spelen. Overbeeke-rit Zaterdagavond hielden de motorclubs „Scheldegou- wen" en „De Zeeuwen" hun jaarlijkse „Overbeeke-rit", een oriënteringsrit door Walcheren over een afstand van ruim 70 km, waarvoor 12 motorrijders en 12 auto mobilisten startten. In afwijking van de ge woonte was de finishcontrole ditmaal niet in het Ned. Koffiehuis te Middelburg, doch elders in de stad. Niet minder dan achttien deelne mers vlogen er in: zij lever den hun kaart toch in het Ned. Koffiehuis in, waar door zij niet geklasseerd konden worden. Er waren voorts nog vier uitvallers, zodat er slechts twee deel nemers, beiden automobilis ten, konden worden geklas seerd. Het waren J. v. d. Kreeke te Middelburg die met 218 strafpunten eerste werd én A. de Pree uit Mid delburg met 251 strafpunten. Andersen kreeg auto-ongeluk De bekende Noorse schaatsenrijder Hjallis An dersen heeft op de weg naar het trainingscentrum Vaa- laadalen 'n ernstig auto-on geluk gekregen. Hij verloor in een bocht de macht over het stuur van zijn wagen, die acht meter in de lucht vloog en vervolgens in een beek, die langs de weg liep, terecht kwam. Met ernstige wonden aan een knie en aan het hoofd werd Andersen naar een ziekenhuis ver voerd. Van deelneming aan de Olympische Spelen te Cortina 'dAmpezzo is hier door geen sprake. Voorting gaat rijwiel zaak openen Gerrit Voorting, de be kende Tour de France-ren- ner, zal over énige weken in Roosendaal een reeds be staande rijwielzaak overne men. Om die reden heeft hij geen contracten getekend voor zesdaagsen of baan- wedstrijden in het winter seizoen. Voorting, die weer geheel hersteld is van zijn verwonding opgelopen in de Ronde van Frankrijk van dit jaar is voornemens om zijn training geheel op de grote wedstrijd van Jacques God- det af te stemmen. Volleybal De Walcherse volleybal competitie werd voortgezet met een zevental wedstrij den in groep B. Marathon II deelde eerlijk met EWC III (22) en won van M.V.C. III, waardoor het de leiding heeft genomen, samen met Hoa Hoa II, dat M.V.C. III met 30 klopte en tegen PZ EM gelijk speelde (22). De electriciteitsmensen behaal den nog twee gelijke spelen, namelijk tegen Zuidwesters II en V.C.U. II. De ontmoe ting E.V.V.C. III—M.V.C. III eindigde in een 03 over winning voor de Middelbur gers. De stand is nu: Mara thon II 2—3; Hoa Hoa II 2 —3; P.Z.E.M. 3—3; E.V.V.C. III 2—2; M.V.C. III 3—2; Zuidwesters II 11; V.C.U. II 1—1. Herdenking 10-jarig bestaan Ver. Naties VLISSINGEN, 31 October Onder voorzitterschap van burgemeester mr B. Kolff is alhier een comité gevorfhd dat voorbereidingen treft voor de herdenking van het tienjarig bestaan der Verenigde Naties. De herdenking zal plaats vinden op 7 November a.s. in „Britannia". Mr A. Kleyn, burgemeester van Meppel zal aan de hand van zijn ervaringen als ex pert van de V.N. in Paraguay spreken over het werk der V.N. en in het bij zonder de technische hulp aan onont wikkelde gebieden belichten MIDDELBURG, 31 October Tijdens de eerste voorlichtingsavond van het seizoen, die in het Ned. Koffiehuis werd gehouden, heeft de heer Clements, werk zaam op het bijkantoor van de Chr. Emi gratie Centrale te Rotterdam, gesproken over zijn bevindingen bij zijn reis naar Australië. Hij verduidelijkte het gespro ken woord met kleurenprojectie. Voor bereiding was het woord, waar hij steeds op hamerde. Geestelijke voorbereiding op deze grote stap de emigratie ken nis van het land, kennis van de Engelse taal en meer van dergelijke zaken acht te hij van groot belang. In het rayon van de provinciale afde ling van de C.E.C. lopen thans drie cur sussen Engelse taal, t.w. te Goes, Middel burg en Axel. Te Goes zal een voorlich- tings-bijeenkomst gehouden worden op 10 December a.s. te Axel op 4 Nov. te Terneuzen en te Oostburg zal een avond worden belegd. Onder de belangstellenden te Middel burg bevond zich o.m. ds Van der Schraaf uit Vlissingen, die beroepen is te Austra lië. De prov. voorzitter, de heer P. de Kam, burgemeester van Vrouwenpolder, sprak het openingswoord en dankte aan het eind van de avond- de heer Clements. De volgende avond, die te Middelburg woidt georganiseerd op 17 December a.s. zal in het teken van Canada staan. Mosselzaadcampagne met moeilijkheden BRUINISSE, 31 October De mossel zaadcampagne op de Waddenzee op 25 en 26 October had vooral Woensdag te kam pen met ruw weer, zodat door velen niet kon worden gevist. Zij, die Woensdag in de havens van Harlingen of Wieringen waren gebleven, ontvingen nu vergunning Donderdag te vissen. De zaadvangst was zeer bevredigend, al meende men, dat op sommige banken een belangrijke ver mindering van het mosselzaad te con stateren viel. Zoals bekend werd de ver gunning tot het vissen van mosselzaad verleend, omdat werd gevreesd, dat een deel van dit zaad tengevolge van na tuurlijke factoren toch verloren zou gaan. Waar zijn .onze schepen4^ AAGTEDIJK: 30 voor Prt Swettenham voor anker DELFSHAVEN: 30 van Hamburg naar Rotterdam GROTE BEER: pass. 30 Algiers LAURENSKERK: 1 te Basrak MIJDRECHT: 30 van Kielerkanaal n. Rotterdam NESTOR: 30 te Aruba ORESTES: 30 Kp Velas Costarica RIJNDAM: 30 te Le Havre WILLEM RUYS: pass. 30 Sabang SCHIE: 29 v. Rotterdam n. Bremen TJIPONDOK: 29 te Tandj. Priok Ingezonden Mededeling (Adv.) Bolleman in doel! MIDDELBURG, 31 Oct. De Keu ze-commissie van de K.N.V.B. afdeling Zeeland heeft het elftal, dat Zater dagmiddag tegen Vlissingen I zal uit komen onder de naam „Rest van Zee land" als volgt samengesteld: Doel: W. Bolleman (Spui). Achter: R. van Pamelen (Oostburg), A. Carol (Middelburg), aanvoerder. Midden: D. Mos (Goes), C. v. d. Weele (Zeelandia), A. van Rijswijk (Zeeland-Sport) Voor: J. de Bruin (Middelburg), S. Jansen (Terneuzen), C. Kramer (Bier vliet), J. Dey (Axel), Rob Moens (Goes). Reserves: R. J. v. d. Vrede (Mid delburg), J. Jansen (Axel), A. Vogel (Middelburg) en J. van Iren (Zee landia). Zoveel hoofden, zoveel zinnen Ieder houdt er nu eenmaal van de zaken op zijn of haar manier te doen. Zelfs een zo alledaags iets als het roken van een sigaret kan op talrijke wijzen geschieden. Maar .slechts op weinig goede! Bewezen werd na een enquête, dat verkeerde rookgewoonten veel van het pure rookgenot kunnen bederven. Het aroma, waaraan men immers de goede sigaret herkent, wordt door vlug en haastig trekken niet tenvolle ge noten. In plaats van zacht te gloeien, verbrandt de tabak te snel. De rook wordt te heet en prikkelend. AromaSaver - gids in doolhof Dank zij de AromaSaver is het niet moeilijk het juiste rokerstempo te vinden. Dit ogenschijnlijk normale filter regelt het immers in de sigaret, zodat ieder automatisch meer profijt trekt van het volle aroma. In Nederland wordt de AromaSaver uitsluitend toegepast bij de nieuwe GOLD FLAKE filter tip sigaretten en dat zonder prijsver hoging! Slechts 80 et. Eis Gold Flake Welk type roker U bent: een haastige of kalme, laat Uw keus dus een GOLD FLAKE zijn, normaal of filter tip! -rfmrrtc&autet. Wilno en Will van Zoelen I hadden uitstekende start GOES, 31 Oct. De Zeeuwse tafeltenniscompetitie is weer begon nen. In de 1ste klasse behaalde Wil no door sterk spel een stevige 91 overwinning op Will van Zoelen H. 73 overwinning op Spirit. In deze wedstrijd won de nieuwe Zeeuwse kampioen Kolijn zijn drie partijen, terwijl Hofman zich geklopt zag door Schunselaar. In de 2de klasse behaalde Luctor de grootst mogelijke zege op Sorry III (100). PZEM stuurde Wilno II met een 82 nederlaag naar Vlis singen terug en begon dus ook uit stekend. Spirit II toonde zich juist iets sterker dan VSV (64). In de 3de klasse had PTT weinig plezier van het bezoek aan RTC, want het kreeg een 91 nederlaag te slik ken. MTTC II haalde in Heinkenszand bij Luctor II de beide punten weg (3—7) en VSV II klopte PZEM II met 64. Wilno III moest in Will van Zoelen III haar meerdere erkennen (4—6). In de 4de klasse tenslotte begon nen Will van Zoelen IV en Spirit III met daverende overwinningen. Wiil van Zoelen IV bleef met 100 baas over het bezoekende MTTC en Spi rit III won met dezelfde cijfers van Sorry IV. PTT II begon uitstekend met een 64 overwinning op VSV lil en Wilno IV behaalde een. 64 zege op Be Fair II. De raad van Nieuw Vosmeer besloot het pand naast het gemeentehuis, dat nu mg amtswoning is, te bestemmen voor de uit breiding van het raadhuis. Er werd een* crediet van 2.500,beschikbaar geste, d voor de uitwerking van een verbouwing en uitbreidingsplan van het gemeentehu.s. i

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 2