A. Z.V.V. op Nieuwdorp eigen terrein door met 2-3 verslagen UIT ZEELAND'S STE Nieuws uit de Provincie Goed geslaagde oefening der B*B* in Tholen De raad van Vlissingen nam afscheid van de heer van Poelje Voeibal-Zaierdag met veel afgelaste wedstrijden Boys Tern. door Wemeldinge bedwongenKats verslaat ex-eerste klasser Kapelle LIKDOORNS WONDEROLIE KERK Uitslagen der junioren Er werd slechts éèn wedstrijd gekorfbald Werkverband Herv» Diaconiën in de classis Goes Publiek toonde flinke belangstelling Middelburg nssingen Zierikzee Goes Voor n Uamestasnaar Crediet voor jachthaven Geref» Ouderlingen te Zierikzee bijeen Speeltuinconferentie te Middelburg Youth for Christ campagne in Zeeland Weg die pijn! Sterkere machines 7 holen noodzakelijk op pont „Dordrecht" Maandag 31 October 1955 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 2 GOES, 29 Oct. Op deze door de regen zeer triestige voetbal-Zaterdag zijn in de eerste klasse ontaard harde klappen gevallen, die zich in het bij zonder deden gevoelen bij de Zeeuwsvlaamse ciubs. Slechts Krabbendijke, dat weer een „snipperdag" had, is hierbij weigevaren. In de standenlijst kwam weliswaar weinig wijziging, maar Nieuwdorp presteerde het toch maar om A.Z.V.V. op eigen terrein een veld dat het predicaat slecht heet te hebben een 2S nederlaag te bezorgen. Wemeldinge kwam al even verrassend uit de bus: het dwong het in het begin hard van stapel lopende Tern. Boys een 22 gelijkspel af. Arnemuïden was de enigste club, die zich niet liet verrassen. Te Colijnsplaat boekten de vissers een mooie 03 over winning. 6 6 0 0 12 24— 6 7 5 0 2 10 18— 7 8 4 1 3 9 16—19 7 4 0 3 8 24— 7 5 3 1 1 7 8— 8 6 3 0 3 6 19—13 5 1 1 3 3 514 6 1 1 4 3 10—18 5 0 2 3 2 5—22 5 0 0 5 0 4—19 Zoals uit onderstaande stand blijkt heeft Arnemuiden de plaats van Tern. Boys ingenomen. A.Z.V.V. kon zich doordat het de meeste wedstrijden heeft gespeeld op de derde plaats handhaven. Krabbendijke Rillandia A.Z.V.V. Arnemuiden Tern. Boys Nieuwdorp Colpl. Boys V.CK. Wemeldinge Wolfaartsdijk TWEEDE KLASSE Serooskerke II en Wolfaartsdijk II hebben in de tweede klasse A geduel leerd om van de onderste plaats af te komen. De Walcherenaars wonnen dit duel op overtuigende wijze (52) en verplaatsten zich zodoende van de laatste naar de achtste plaats op de ranglijst. Koploper Arnemuiden II bleef op eigen terrein heer en meester over V.C.K. II (6—2) en Kapelle II had tegen Colpl. Boys maar heel weinig in de melk te brokkelen (16). De stand: Arnemuiden II 714; Colpl. Boys II 58; Wemeldinge II 4—6; V.C.K. 6—6; Kloetinge II 6—5: Rillandia II 54; Kapelle II 74; Se rooskerke II 63; Nieuwdorp II 22; Wolfaartsdijk II 62. In de tweede klasse B heeft Middel burg alle zeilen moeten bijzetten om Meeuwen de puntjes afhandig te ma ken. Het is de hoofdstedelingen ge lukt, al was de zege niet daverend (21). In de stand heeft Middelburg nu de tweede plaats ingenomen, ter wijl R.C.S. IV en Zeeland Sport VI een plaatsje zakten. In de tweede klasse C is de ex-eerste klasser Kapelle niet bij machte ge weest om Kats ook maar iets in de weg te leggen. De Noord-Bevelanders bleven met 40 in eigen huis baas en verstevigden daardoor hun „koppo sitie aanzienlijk. Kloetinge, dat te Wissekerke zwaar teleurstelde (22) wist daarentegen toch op de tweede plaats beslag te leggen, terwijl S.V.D., dat 's-H. H. Kinderen een 48 neder laag bezorgde van de zesde naar de derde plaats wipte. De stand ziet er nu als volgt uit: Kats 5—10; Kloetinge 8—8; S.V.D. 5— 7; Goes IV 57; Kapelle 77; Mevo 5—6; 's-H. H. Kinderen 74; Yerseke II 4—3; Wissekerke 53; Beren 73. In de tweede klasse E nam Zaam- slag door een 21 overwinning op Driewegen de leiding van Spui over en Driewegen II verwees Kruiningen III meezonden Mededeling (adv.) Weg met onhandige likdoornringen en ge vaarlijke scheermesjes. Een nieuw vloeibaar middel, NOXACORN, neemt de pijn weg in §0 seconden. Eeltplekken en eksterogen ver schrompelen met wortel en al. Bevat gezui verde wonderolie, jodium en het pijnstillende benzocaïne. Een flesje NOXACORN Anti septisch Likdoornmiddel van t L35 bespaart U veel ellende. (£6) ^ending Geref. Kerken Beroepen te Barneveld H. M. Derck- een te Oostkapelle. Chr. Geref. Kerken Tweetal te Middelburg J. Buijs te Papendrecht en M. Vlietstra te Eem- dijk. in de tweede klasse F naar de onderste plaats door met 54 deze wedstrijd te winnen. AFGELAST De volgende wedstrijden moesten worden afgelast: Ie klasse Wolfaarts dijk—V.C.K.; II A Nieuwdorp II— Kloetinge II; Rillandia IIWemeldin ge II; II C MevoYerseke II; II D Mevo IISinoto; Brouwershaven II Mevo II; II E Tern. Boys IIHoek I; II F Spui II—A.Z.V.V. II. Groep A I: Serooskerke A IArne muiden A I 31; Vlissingen AIWal cheren A I afg.; Groep A II: Goes A I 's-H. Arendskerke AI afg.; Yerseke A IKrabbendijke A I afg. Groep A I: VCK B I—Zeeland Sport B I afg.; Vlissingen B IWalcheren B I afg. Groep B II: RCS B IIZeeland Sport B II afg.: Vlissingen B IIVlissingen B n afg. Groep B HI: Rillandia B I Yerseke B I afg.; Robur B IWemel dinge B I afg. Groep B TV; Kwaden- damme B IPatrijzen B I afg.; Luctor B IVolharding 32 B I afg.; Lewed. Boys B INieuwdorp B I 6- 0. B.K.C. neemt leiding in promotiecompetitie 2e 3e kl. GOES, 29 Oct. Moesten er bij de Zaterdagvoetbalcompetietie veel wed strijden vanwege de slechte weersom standigheden van de laatste dagen af gelast worden, in de korfbalcompetitie vond slechts een ontmoeting doorgang. Het was de promotiewedstrijd 2e/3e klasse Volharding IIB.K.C., die door de Zeeuwsvlamingen met 02 werd gewonnen. De mensen uit Breskens hebben nu de leiding genomen, want deze ontmoeting leverde hun de twee de overwinning op in deze competitie. De andere deelnemende clubs hebben het nog slechts tot een overwinning (of nederlaag) kunnen brengen. TE GOES, 29 Oct. Onder leiding van de heer A. G. Heyboer te Goes verga derde hedenmiddag het werkverband der Herv. Diaconiën in „De Prins van Oranje". In deze vergadering hebben twee inleiders, ds H. M. Strating te Goes en de heer A. W. Strubbe uit Middelburg, voorzitter der Prov. Dia conale Commissie gesproken over het onderwerp „Ontwerp nieuwe Armen wet". Ds Strating betoogde dat men iedere keer voor nieuwe noden zal komen te staan zoals men iedere keer geconfronteerd wordt met nieuwe ziekten. Deze noden, die door spreker de ziekten der maatschappij werden genoemd zullen er altijd zijn omdat de mens altijd een mens in nood blijft. En hij wees de diaconieën erop, dat zij er bij zullen moeten zijn deze nieuwe ziekten te bestrijden. De verandering der maatschappij brengt deze ziekten mee en maakt ook nieuwe bestrij- dingsmethoden noodzakelijk. De heer Strubbe ging wat dieper in op enige artikelen van het ontwerp nieuwe Ar menwet en de daarop verschenen commentaren. Na de pauze werden verscheidene vragen gesteld. De voor zitter sprak een woord van dank tot beide inleiders, waarna ds Veldman van Colijnsplaat de goed geslaagde vergadering met dankzegging sloot. GESLAAGDE WANDELTOCHTEN KRABBENDIJKE KRABBENDIJKE, 29 Oct. Niet minder dan 110 wandelaars gingen vanmiddag op stap tijdens de, onder auspiciën van de Ned. Wandelsport bond, georganiseerde 5-, 10, 15- en 25 km wandeltochten waarvan de start en finish te Krabbendijke lag. Onder de tippelaars bevonden zich groepen van de wandelsportverenigingen uit Bieze- linge, Hansweert en Kruiningen als mede scholieren van de O.L. school, de Herv. school en de school met de Bij bel uit Krabbendijke. Het weer was goed en er scheen zelfs een najaars zonnetje. Alle deelnemers kwamen in het bezit van een zeer fraai met rood- wit-blauw lint gesierde medaille. Voor de groepen waren er fraaie groeps- prijzen. Ingezonden Mededeling (Adv.) Vliegtuigen bombardeerden de stad THOLEN, 31 Oct. B.B.-ers van het eiland Tholen en Bergen op Zoom heb ben Zaterdagmiddag in de stad Tholen een grootscheepse oefening gehouden, die tevens bedoeld was als demonstra tie. Er is, zo vertelde de loco-burge meester van Tholen, wethouder De Heer, tijdens een ontvangst van de ge nodigden in de raadszaal, nog maar weinig belangstelling te bespeuren bij de bevolking voor hetgeen de B.B. be oogt. Gelukkig bleek tijdens en na de oefening, dat vele Tholenaren met in teresse deze demonstratie hadden ge volgd. Onder de genodigden, die zich in de raadszaal bevonden, waren aanwezig drs v. d. Made, Rijksinspecteur van de B.B. te Breda, mr L. A. Kakebeeke, provinciaal adviseur uit Middelburg, burgemeesters van het eiland, wethou ders en raadsleden. De Commissaris der Koningin, jhr mr A. F. C. de Ca- sembroot had bericht van verhinde ring gezonden. BOMBARDEMENT Om half vier begon de oefening. Vliegtuigen raasden over de s'tad en lieten bommen vallen. Melders renden door de straten en al spoedig kwam bij de verbindingsdienst 't bericht bin nen, dat bommen waren ingeslagen in de woning van de fotograaf Cornelis- sen aan de Schoolstraat en in de Ned. Herv. Kerk. In de woning waren twee mensen getroffen en op het kerkplein vier voorbijgangers door scherven ge wond. Bovendien was in de woning aan de Schoolstraat brand uitgebroken. De commandopost in het voormalig distributiekantoor draaide op volle toeren. Al spoedig kwam de E.H.B.O. in actie. Na voorlopige hulp te zijn verleend werden de gewonden per brancard naar een centrale hulp op de markt gebracht en v-andaar door een medisch team o.l.v. dr Kugel uit Poortvliet en de heer Treurniet van 't Rode Kruis per auto naar de als hospi taal ingerichte O.L. school gebracht. Auto in brand Door tot op heden onbekende oor zaak geraakte gisteravond omstreeks half elf een oude, voor de sloop be stemde auto op het kleine industrie terrein bij de Veerseweg in brand. Daar gevaar bestond voor ander mate riaal is de brandweer uitgerukt. Met twee stralen was de vuurhaard vlug bestreden. V Afloop verkopingen Notaris J. L. Verhagen heeft een aantal huizen en erven in het open baar verkocht. De uisslag was: win kelhuis met afzonderlijke bovenwo ning Walstraat 5 voor f 9400.dub- bel-woonhuis C. Boskenstraat 110- 112 voor f6450.idem Gravenstraat "*-77 voor f 8200.idem Dam 7 voor ..490.idem Molenstraat 17, 19 en 21 voor f7500.(gecombineerd), eengezinswoning B. Ewoutstraat 15 voor f 7400.-, en dubbel-woning Noordstraat 77 voor f2550.-. Wat de raad nog meer besloot Tijdens de Vrijdagavond gehouden raadsvergadering is o.a. nog besloten aan de gemeente-ontvanger, de heer Nolet, eervol ontslag te verlenen per 1 Januari of later. De verkoop van een gedeelte van de gasfabriek en het daarbij behorende perceel grond werd door de raad goedgekeurd. De voor zitter, wethouder J. Catshoek en wet houder A. M. den Boer hadden dit punt nader toegelicht. Hieruit bleek, dat de gemeente bezig is met het bouwrijp maken van het industrie terrein en B en W. stelden voor de gebouwen en de grond voor f26.000 aan te bielen. Ned. Chr, Vrouwenbond De heer M. Allewijn van Hoede- kenskerke heeft dezer dagen in de „Prins van Oranje" te Goes gespro ken voor de Ned. Christ. Vrouwen bond. In zijn toespraak „Berlijn" ver telde hij over het leven achter het Hier werkt ook de dienst sociale ver zorging. De brandweren van Oud-Vossemeer en Tholen bestreden het vuur in de woning aan de Schoolstraat. Het water leidingnet bleek niet te function- neren zodat water uit de haven moest worden aangevoerd. Inmiddels had de mobiele reddingsploeg uit Bergen op Zoom veel bekijks tijdens een demon stratie waax'bij een drietal gewonden uit de stelling van de kerk wërd ge transporteerd. Ook de bergingsdienst was inge schakeld en zorgde voor het opruimen van puin in de Kerkstraat. De oefening, waaraan medewerkten de blokploeg uit St. Annaland, de brandweer uit Tholen en Oud-Vosse meer, de mobiele medische teams uit St. Maartensdijk en Scherpenisse, de mobiele reddingsploeg uit Bergen op Zoom en de dienst sociale verzorging en verbindingspersoneel, en die een goede indruk gaf van het werk der B.B., werd besloten met een aantal films voor de deelnemers, gedraaid in de O.L. school, die ook door het pu bliek met belangstelling werden ge volgd. Koop bij .Uw winterkleding eens een nieuwe TAS, en of U nu 5.75 of 25.wenst te besteden, 'T GESCHEN KENHUIS heeft de nieuwste modellen in plastic en in leer en steeds iets anders dan anders. Lange agenda afgewerkt GOE: l.KERKSTP. DELFT MIDDELBURG ZIERIKZEE, 29 Oct. - Hedenmorgen is in het Ned. Herv. Verenigingsge bouw een conferentie gehouden van ouderlingen uit de Zeeuwse Geref. Kerken. Bij afwezigheid van de voor zitter en de vice-voorzitter stond de bijeenkomst onder leiding van de heer P. W. v. d. Heijden uit Zierikzee. Deze richtte zich met een woord" van wel kom tot de aanwezigen onder wien zich enkele predikanten bevonden. Ds W. J. Meister uit Middelburg hield een inleiding over het onderwerp „Gestal ten der Vroomheid in ons Christelijk leven". Naar deze interessante lezing, die getuigde van diepgaande studie werd met grote belangstelling geluis terd en tal van vragen werden nadien gesteld. Bij de rondvraag werd gevraagd of voortaan ouderlingen, die niet in dienst zijn, ook uitgenodigd kunnen worden. De voorzitter zegde zulks toe. EIERMARKT MIDDELBURG, 29 Oct. - Minimum prijs voor de pluimveehouders 2,76 per kg. VLISSINGEN, 28 Oct. Voordat de raad in officiële zitting bijeenkwam, werd afscheid genomen van de heer M. J. van Poelje als raadslid. Wegens zijn benoeming tot lid van Gedeputeer de Staten moest deze fractievoorzitter der P.v.d.A. zijn lidmaatschap voor de raad neerleggen. In hartelijke bewoordingen richtte de burgemeester zich tot de heer Van Poelje, die hij roemde om zijn grote bekwaamheid, belangstelling en lief de, waarmee hij de gemeentezaken be handelde. Als aandenken bood hij de heer Van Poelje een foto aan, ge maakt tijdens de reis van de raad, in zake de bezichtiging van stadhuizen. De heer J. Marijs voerde als oudste raadslid hierna het woord en verklaar de, dat men de heer Van Poelje node zal missen. We kennen hem allen als een impulsief man, pal staand voor zijn beginsel en van een volkomen op rechtheid. De heer Van Poelje bracht dank voor de vele woorden, die hem bij zijn af scheid waren toebedacht. Met wee moed nam hij afscheid van de raad, waarin hij 10 jaar zitting heeft gehad. LANGE AGENDA De raad kreeg een lange agenda af handelen. De Ver. der Chr. ULO vroeg om een bedrag van f 570,voor de aanschaf van leerboeken, bijbels, ge zangboeken etc. en een bedrag van f 1800,voor de aanschaf van leer boeken t.b.v. het onderwijs in de han delsvakken. Hierbij waren inbegrepen lesboekjes voor machine-schrijven welk vak facultatief werd gesteld door de minister van Onderwijs. Raadslid J. Koops (P.v.d.A.) vond hierin aan leiding bezwaar te maken tegen deze aanschaf van bewuste leerboeken. Hij voerde aan, dat de openbare ULO ty- peles laat gaven door de gemeentelijke MIDDELBURG, 29 Oct. In de bo venzaal van de Schouwburg werd Za terdagmiddag door de N.U.S.O. de Ned. Unie van Speeltuin-Organisaties een streekconferentie belegd. De heer A. Schellings uit Vlissingen deel de als secretaris en voorzitter van de ze bijeenkomst mee, dat in de volgen de plaatsen thans stappen worden on dernomen om te komen tot de oprich ting van een speeltuin; Sas van Gent, Krabbendijke, Arnemuiden, Burgh en IJzendijke. Sommige van de bestaande speeltui nen in den lande bezitten een uitleen bibliotheek. Daarom sprak tijdens de ze bijeenkomst de directrice van het Bureau Boek en Jeugd der C.V., mej. A. J. Moerkerken van de Meulen over „Het goede kinderboek". Het vroeg gaan lezen van het igoede kinderboek schetste zij als zeer be langrijk voor de opvoeding in denk wijze van de kinderen. Karaktervor ming en meer van dergelijke zaken, waarover men tegenwoordig beïn vloed worden. Juist daarom is het góéde kinderboek van zulk een belang. De speeltuinkinderen dienen ook te worden opgeleid tot goede weggebrui kers. De heer C. M. Langeveld, een verkeersdeskundige uit Utrecht, kwam hierover enige practische wenken ge ven. Van groot belang achtte hij ook, dat de ouders zich voor deze zaken gaan interesseren. Hij deed de sugges tie op ouderavonden inleidingen te houden over het nut van veilig ver keer. handelsavondschool en vroeg zich af, waarom dit op de Chr. ULO anders moet. Hoewel de wethouder van on derwijs bleef betogen, dat het onder wijs in machineschrijven facultatief werd gesteld, zodat men het wél en niet op kan nemen, óók aan de Open bare ULO een bedrag werd verleend voor aanschaf van dergelijke boekjes. Uiteindelijk zwichtte de heer Koops. Een crediet van f 5.225,voor de openbare ULO school voor aanschaf fen meubilair en vloerbedekking juich te hij van harte toe. Raadslid H. van Rooyen vond deze subsidie voor vloer bedekking echter vreemd en vroeg zich af of dit verband houdt met de slechte vloeren in deze school, wat in derdaad het geval bleek te zijn. De jachthaven te Vlissingen heeft reeds een totaal crediet gekost van f 49.300,Besloten werd nu aan de er. voor watertourisme „De Schelde" een subsidie te verlenen van f 5000, voor de inrichting van deze jachtha ven annex de bouw van een clubhuis. De pompinstallatie aan de Badhuis straat bij de Watertoren zal gerevi seerd worden, waarvoor een bedrag werd gevoteerd van f 12.000, Tweeduizend nieuwe vuilnisemmers zal de gemeente aanschaffen, waar 'n crediet voor werd verleend van f 15.000,—. GOES, 29 Oct. In de maand No vember houdt de „Youth for Christ" een grote campagne in Zeeland. In deze maand zullen op 10 tot 15 plaat sen in Zeeland samenkomsten worden gehouden. Spreker en alg. leiding van deze campagne is Jan J. van Capel- leveen, jeugd-evangelist, uit Benne- kom. De samenzang zal worden bege leid door Guus Hoddenbagh. Verder wordt medewerking ver leend door plaatselijke zangkoren, trio, duet, etc. 1 en 2 November wordt gestart te Terneuzen jeugdgebouw Kerkhoflaan. 3 en 4 November zullen er samenkom sten zijn in de Ned. Herv. kerk te Axel, 1 November te Hoek in de Gem. Gehoorzaal, 8 November te Sas van Gent in zaal Flora, 10 November te Zelzate. Daarna volgen tot 22 Novem ber Walcheren en Zuid-Beveland, waarna nog te Oostburg en te Bres kens samenkomsten zullen zijn. Ingezonden Mededeling (Adv.) En in 10 minuten I Neem een AKKERTJE ...dal helpt direct! Commentaar Ir Horstmaan HAAMSTEDE Cursus. Donderdagmiddag is een cursus in bedrijfseconomie voor de tuinbouw begonnen met 20 leerlingen. De heer Van de Kreeke leidde de cursus in. De heren Noordhoek en De Wilde uit Goes zullen als docent optreden. De cursus duurt twee jaar. s-HEER ARENDSKERKE Raad. In de op de Vrijdag 4 November a.s. te houden raadsvergadering zal het restant bouwvolume worden verdeeld. Voorts zullen er voorstellen ter tafel ko men om het crediet voor de torenrestau ratie te verhogen, de tarieven vast te stellen voor het verenigingsgebouw en badhuis te 's-Heer Hendrikskinderen en het benoemen van een concierge-bad- meester-gemeentewerkman. ijzeren gordijn. Met veel aandacht werd dit referaat aangehoord. De presidente mevr. van der Rest had in haar openingswoord de geschiedenis van de profeet Elia gememoreerd. Aan het slot van de vergadering werd het Lutherlied gezongen. Eerste steen voor rusthuis Zaterdag 5 November a.s. 's-mid- dags om half drie zal op het terrein aan de Heernisseweg de eerste steen worden gelegd voor het nieuwe rust huis van de Hervormde gemeenten van Goes en Kloetinge. Benoeming Tot boekhouder der N.V. Waterleiding- mij. Tholen is benoemd de heer A. Jan sen Dzn., thans klerk bij deze maatschap pij. Secretarie verplaatst In verband met de restauratie van het stadhuis is de gemeente-secretarie, het politiebureau en het kantoor van de ge meente-ontvanger en -opzichter ver plaatst naar het hiervoor ingerichte huis van wijlen de heer C. Hollestelle, nu gemeente-eigendom, aan de Hoogstraat. KATS Geslaagd. Voor het candidaatsexamen wis- en natuurkunde slaagde de heer F. M. Klaassen. alhier. KAPELLE „De macht van het kleine". In het C.J. M.V.-gebouw is Vrijdagavond een propa- ganda-avond gehouden van de landelijke vereniging tot steun aan lijders aan val lende ziekte „De macht van het kleine". De belangstelling hiervoor was maar matig, maar de aanwezigen hadden toch een goede avond. Vooral de film „Een leven staat op het spel" welke een beeld gaf van het wereldvraagstuk „epilepsie- bestrijding" was zeer goed en maakte diepe indruk. Ds E. P. J. Jebbink opende deze pro- paganda-avond en de Geref. predikant ds v. d. Leek sloot de bijeenkomst. Be halve de film was er ook nog een vro lijke schets welke werd opgevoerd door een groep oud-leerlingen van de Mulo- school uit Kruiningen. L. Kruger gehuldigd. In de cantine van de conservenfabriek „De Lika" is Vrij dagavond het personeel van de Zuid- Bevelandse groenten en fruitculturen bijeen geweest om de boekhouder van deze maatschappij, de heer L. Kruger, te huldigen in verband met het feit dat hij veertig jaar als zodanig werkzaam was. Het was ter gelegenheid van dit feit volop feest. Namens de directie van de Zuid-Bevelandse groenten en fruitcultu- ren te Kapelle werd de heer Kruger har telijk toegesproken door de heer A. J. van Liere. De heer Jac. Cabboort was de woordvoerder van het personeel en namens hen bood de heer Jac. Mieras de jubilaris een electrisch scheerapparaat aan. Automobilist maakte brokken. De automobilist S. uit Goes heeft Zater dagavond met zijn luxe auto in de Dijkwelsestraat flinke brokken ge maakt. Hij heeft daar n.l. de ijzeren tuin van de heer A. van Boven gron dig vernield en kwam tenslotte met zijn auto terecht in de rozenstruiken van de heer van Boven. De politie was spoedig ter plaatse en nam de heer S. mee maar liet hem later weer naar huis brengen. De auto was beschadigd. Gelukkig was er op dit moment nie mand in de Dijkwelsestraat zodat alles nog goed afliep. OOST- EN WEST-SOUBURG Collecte. De collecte voor het P.I.T, heeft f 190.18 opgebracht. ST. LAURENS Ziekenhuisverpleging. In de onder lei ding van de heer K. A. Hamelink gehou den vergadering van de plaatselijke af deling van de Algemene Vereniging voor ziekenhuisverpleging op Walchen werd tot afgevaardigde naar de Algemene Ver gadering benoemd da voorzitter en tot plaatsvervanger de heer C. J. Vermaire. N.C.V.B. In de onder leiding van mevr. D. H. Baas-Kemp gehouden vergadering van de N.C.V.B. trad als spreker op ds J. Goumare te Grijpskerke, die een lezing hield over: „Mijn Bijbel en Ik". Het le dental steeg tot 56. ST PH1LIPSLAND Rioolgemaal. Het geronk van de mo torpompen heeft zich verstomd, zeer tot genoegen van vele inwoners. Tot een diepte van 4% meter heeft men de bouw put voor het rioolgemaal drooggepompt. Men is reeds zo ver gevorderd, dat de betonnen kelder is gestort en het overige deel van de bouwput met grond is aan- gestort, zodat -het gevaar voor instorting is afgewend, ook voor de naast deze put staande woningen. WESTKAPELLE Afscheid. Mej. Polderman, tot voor kort hoofd van de Chr. Kleuterschool heeft dezer dagen officieel afscheid genomen van de kleuters en de ouders. Vele moe ders maakten van deze gelegenheid ge bruik mej. Polderman voor haar vertrek naar Zuid-Afrika (op 1 November a.s.) de hand te drukken. Chr. landarbeiders vergaderden GOES, 29 Oct. In restaurant „De Opril" vergaderde vanmiddag het dis trict Zuid-Beveland van de Ned. Chr. Landarbeidersbond onder leiding van de heer Chr. Maas uit Krabbendijke. Het werkprogramma voor het winter seizoen werd aan een uitvoerige be spreking onderworpen en de districts bestuurder, de heer M. D. den Hollan der lichtte de landarbeiders in over het mantelcontract en besprak voorts het loonbeleid. TERNEUZEN, 29 Oct. „Wij zijn verheugd over de vergroting van de moerdijkpont „Dordrecht", waardoor inderdaad de vervoerscapaciteit be- .hoorlijk is uitgebreid. Deze uitbreiding is m.i. echter niet voldoende, zoals de minister zegt. Daarom betreur ik zijn afwijzing, waarvoor hij verschillende redenen heeft, die ons echter niet be kend zijn gemaakt". Dit commentaar verstrekte de voor zitter van de Zeeuwsvlaamse Kamer van Koophandel, ir C. A. L. Horst- mann, ons gisteravond, op het reeds eerder gepubliceerde antwoord van de minister van Waterstaat aan de samen werkende Kamers van Koophandel in Zeeland, betreffende de veerdienst Kruiningen-Perkpolder. In genoemd schrijven wordt meegedeeld, dat van het huren van de z.g. St. Anneke-bo- ten moest worden afgezien. „Wat ik ook ten zeerste betreur", aldus ir Horstmann, „is, dat bij de verlenging van de „Dordrecht" de capaciteit van de machines niet is vergroot. Dat dit toch wel nodig zou zijn, bleek kortgeleden nog, toen bij sterke wind deze pont uit de vaart moest worden genomen. Het komt dus hierop neer, dat bij slecht weer niet meer op de pont ge rekend kan worden. Dat is allesbe halve bemoedigend, nu de winter voor de deur staat. Bij enige wind van betekenis kan dus alleen de fer ryboot de dienst op Perkpolder- Kruiningen onderhouden". Daar deze pont rijkseigendom is, wil het bestuur van de Zeeuwsvlaamse K. v. K. de nodige stappen doen bij de minister van Verkeer en Waterstaat om te verkrijgen, dat sterkere machi nes in de pont worden aangebracht. Men zal echter eerst contact opnemen met de Kamer te Middelburg omtrent een eventueel gezamenlijk adres. NAGEKOMEN ADVERTENT!8 Algemene kennisgeving Heden overleed zacht en kalm, in volle vrede onze geliefde Moe der- Behuwd-, Groot- en Over grootmoeder PITERNELLA JOHANNA MINDERHOUD Weduwe van J. Slroo in de ouderdom van 88 jaar. Uit aller naam: A. STROO Middelburg, 29 Oct. 1955 Grote Abeele 70. Begrafenis heeft plaats Woensdag 2 Nov. a.s. om 1 uur op de Alg. Begraafplaats te Middelburg.

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 2