SPANNING IN NABIJE OOSTEN DE AANDACHT LEIDT AF Vier doden en vijf gewonden bij verkeersongevallen Bosnegers begroetten Koningin als hun „biggie missie" WORSTELING OM ERKENNING ALS LEGITIEME ZONEN VAN DE KERK r Faure behaalt overwinning in Assemblee <r PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Chr. Vakbeweging in Wesi-Duitsland opgericht .Genève" op dood spoor Gezin door kolendamp bedwelmd Dulles naar Madrid Russische bereidheid om mee te werken aan ontspanning is niet groot Twee vaders van grote gezinnen omgekomen Korporaal lag dood op tank Sultan Arata afgetreden Ongeregeldheden in Athene Kerkdienst in Paramaribo Bondsdag Ned. Herv. Mannen op G.G. Prof* dr A. Goslinga nam afscheid van de Vrije Universiteit Uitgave: Stichting „Zeeuwsch Dagblad" Giro 274289. Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststr. 00, Tel. 2488 (b.g.g. voo- redactie 2438 voor ad ven. enz. 2970), Kantoren: Vlissingen: Nieuwste. 68. Telet 826; Middelburg: Korte Noordstr. 85. Tel. administratie 2009, Tel. redactie 2347; Ter- neuzen: Dijkstraat 26-28. Exploitatie: Oosterbaan Le Cointre N.V., Goes ZEEUWSCH DAGBLAD lie JAARGANG No. 3231 Abonnementsprijs 0-47 per week, 2.p. maand, 5.85 p. kwartaal. Losse nummers 13 cent. Advertentieprijs 24 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 ct per woord. Waarnemend-hoofdredacteur Prof. Dr J. J. de Jong MAANDAG 81 OCT. 1955 Directeur: JACQ DE SMIT Medewerkers: J. A. van Bennekom. Middelburg; Ds W. C. van Burgeier, Kruiningen; A. I. Catsman, Aardenburg; Ds D. J. van Dijk, St. Annaland; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nleuwdorp; J. Huiissen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; Ds J. Kwast, Vlissingen; J. Laport Goes; J. Lodder, Vlissingen; J. Moll, Vlissingen; K. C. van Spronsen, Goes; A. H. S. Stemerding, Souburg; R. Zuidema, Goes. (Zie pagina 5) Redding had niet lang moeten uitblijven ZIERIKZEE, 29 Oct. Hedenmor gen werd alhier in het gezin C. B.-R., dat een noodwoning aan de vissersdijk bewoont, kolendampvergiftiging ge constateerd. Toen de heer B., die werkzaam is bij de C. A. V., niet op zijn werk verscheen belde men zijn schoonvader op, die onmiddellijk een onderzoek instelde en op kloppen geen gehoor kreeg. Door een raam ver schafte hij zich toegang tot de woning, waarin hij de heer B., zijn vrouw en de zeven maanden oude baby bewus teloos op bed aantrof. De kachel bleek geheel te zijn afgesloten. Een dokter was spoedig ter plaatse en met behulp van een zuurstofapparaat trachtte hij hen te redden. Hij liet hen naar de Corneliastichting vervoeren. Zater dagmiddag kwamen zij weer bij ken nis. Hun toestand is gunstig. MADRID, 30 Oct. Op uitnodiging van de Spaanse regering zal de Ame rikaanse minister van buitenlandse za ken, Dulles, Dinsdag 1 November een bezoek aan Madrid brengen met het doel besprekingen te voeren met Fran co, minister van buitenlandse zaken Martin Artajo en andere functionaris sen van de Spaanse regering. In diplomatieke kringen gelooft men, dat Dulles met Franco o.m. zal spreken over het Amerikaans-Spaanse defensieverdrag en de Spaanse pogin gen om tot de Ver. Naties toegelaten te worden. De volgende week Zondag zal Dul les naar Zuid-Slavië vliegen, waar hij, voor de eerste maal, president Tito ont moeten zal. HET m.s. „SPES" uit Rotterdam, 450 ton metend, is in de Rijn bij Bonn ge zonken. De bemanning kon zich in vei- Igheid stellen. GENEVE, 31 Oct. De onderhandelingen der vier ministers over de vei ligheid van Europa, het voornaamste punt van de Geneefse conferentie, zijn doodgelopen. Het is nu wel gebleken, dat de Russische bereidheid om mede te werken aan de oplossing van dit vraagstuk allerminst groot is. De ministers besloten daarom vandaag een ander punt van de drie groepen problemen onder de loupe te nemen: de bevordering van het onderling con tact, d.w.z. op cultureel en economisch terrein. Hieraan zitten minder haken en ogen vast. Een punt, dat niet tot officieel onderdeel van de agenda behoort, n.l. het Midden-Oosten, maakte Zondagochtend een gesprek uit tussen de Westelijke drie ministers. Een gesprek ook dat des middags met Molotof werd voort gezet en waarin zowel de Engelsman Mac Millan als de Amerikaan Dulles krachtig hebben geprotesteerd tegen wapenleveranties van het Sowjet-blok aan Egypte. De conferentie zit in het slop. Zater dag eisten de westelijke drie ministers van Molotof, dat hij nu eindelijk eens zijn voorstellen over een herenigd Duitsland op tafel zou leggen tenein de een gecombineerde behandeling van de vraagstukken der Europese veilig heid en der Duitse eenheid mogelijk te maken. Want, zo redeneert het Wes ten, de scheiding van Duitsland is oor zaak en symbool van de spanning in Europa. En als de scheiding is opge heven verdwijnt de spanning en kan de veiligheid gemakkelijk geregeld worden. Maar Molotof bleef op het standpunt staan, dat eerst afzonderlijk over een mogelijk veiligheidssysteem zou worden gesproken. Bovendien wil de hij, dat de ministers het eens zou den moeten zijn, vóór de Duitse kwes tie besproken wordt, over de toelating van de beide in Genève aanwezige Duitse delegaties op deze conferentie. En daarmee liet hij nog eens duide lijk blijken, wat de Sowjets eigenlijk beogen: het rode regiem op het inter nationale paard zetten om dan later een hereniging te verkrijgen, die Duitsland geheel van het Westen los zou moeten maken. Met alle gevolgen van dien. De Raad van Europa heeft hier destijds tegen gewaarschuwd. Gedurende hei weekend Een man slipte met zijn motor, een andere probeerde een bromfiets, een oude man stak de weg over en zag niet dat een auto naderde. Een meisje Werd door een auto gegrepen en een automobiliste, die binnenkort haar rij- vaardigheidsexamen moest doen raakte de macht over het stuur kwijt. De gevolgen: vier doden en vijf gewonden. BERGEN OP ZOOM, 29 Oct. De heer A. Musters, uit Bergen op Zoom, gehuwd en vader van zeven kinderen hedenmorgen omstreeks zeven uur gedood tijdens een ongeval op de gro te verkeersweg van Bergen op Zoom naar Putte. In een bocht slipte hij op zijn motor, smakte tegen het wegdek en overleed kort daarna. Een duo rijder, de heer De Bruin, eveneens uit Bergen op Zoom werd zwaar gewond. De man, die even een bromfiets wilde proberen, was de 48 jarige J. S. uit Assen. Hij vloog uit de bocht en sloeg met het hoofd tegen een boom. Hij overleed ter plaatse. Ook hij is gehuwd en vader van zeven kinde ren. De 64 jarige landbouwer F. B. uit Maarheeze, slecht van gehoor en van gezioht, stak de Rijksweg Maarheeze- Weert over. Hij zag de auto die na derde niet en werd op slag gedood. Op het Damrak te Amsterdam werd een 19 jarige Canadese vlieger, die gelegerd was in Baden-Baden ge dood doordat hij van een stoeprand afstapte en struikelde. Hij kwam met het hoofd onder een der voor wielen van een bus. Gp de weg HaarlemUtrecht stak een vijfjarig meisje W. van M. uit Uit hoorn plotseling over. Zij werd door een auto gegrepen en met een zware schedelbasisfractuur naar het ziekenhuis in Haarlem overgebracht. In het centrum van Bussum reed de vijftigjarige mevr. V. uit Bussum uit de bocht en een stoep op. Haar zoon, die wel een rijbewijs bezit en met haar meereed, probeerde de situatie te redden en poogde met de voet op de rempedaal te drukken. Maar hij drukte de gaspedaal omlaag zodat de auto vooruitschoot en twee meis jes van resp. 17 en 18 jaar alsmede een 33 jarige inwoner van Naarden schepte. De meisjes konden, na ver bonden te zijn geworden, huis waarts vervoerd worden, maar de inwoner uit Naarden moest met een shock en verwondingen aan de lies in een ziekenhuis worden opgeno men. Vijf fietsen die voor de winkel pui stonden waartegen de auto tot staan kwam, werden vernield. DE STICHTER van de Dunlpp-fg- brieken, sir Arthur Duoros, is m de ouderdom van 84 jaar in zijn woning te Oxhey bij Londen overleden. Hij was de pionier der luchtbanden-indu strie. Het Midden-Oosten Maar de gespannen toestand in 't Midden Oosten leidde de aandacht volkomen af van deze vraagstukken. Een beroep dat Dalles en Mac Mil lan op Molotof deden bracht geen mindering In deze spanning. De premier van Israël, Mosje Sjaret, had een onderhoud met Dulles maar beklaagde zich er nadien over, dat de Amerikaanse regering nog geen be slissing had kunnen nemen. Hij voeg de eraan toe, dat Israël met onvermin derde kracht zal blijven streven, zich van wapens te voorzien. Dulles liet bij Molotof, toen hij die in diens villa bezocht, een krachtig protest horen tegen de wapenleverin gen aan Egypte. Maar noch Dulles, noch Mao Millan kregen enige toezegging van deze Rus sische minister. „Het is een normale handelsovereenkomst tussen Praag en Cairo", zei Molotof. Niet bepaald een bewijs, dat de Russen erg bereid zijn de politieke ontspanning, waarover im mers zoveel gesproken Is, waar te ma ken. Westen in het defensief Zo is de toestand nu: in het Midden- Oosten is het Westen in het defensief. Men denke slechts aan de gespannen toestand in Noord-Afrika, aan de kwestie Cyprus, die het functionneran van de NATO in Z.O. Europa bedreigt, aan de militaire alliantie tussen Syrië en Egypte, die voor het Pact van Bag dad een geduchte knauw betekent en tenslotte aan het geschil Israël-Egypte. Brandende problemen. Vandaag zul len de ministers zich weer tot Molotof richten. Sjaret heeft gedreigd dat zijn land bij het voortzetten van de wapen leveranties aan Egypte zich gedwon gen zou kunnen achten de staat van oorlog weer op te nemen. Hij heeft verlangd, dat de Westelijken een ga rantie voor Israël's grenzen geven en zo niet, dat zij meer wapens leveren dan de Tsjechen het aan Egypte doen. AMERSFOORT, 30 Oct. Vanmid dag om kwart over een is op het sta tionsemplacement te Amersfoort de 23-jarige dienstplichtige korporaal J. Middel uit Eindhoven dood aangetrof fen op een tank, die per trein uit Dü- ren in Duitsland naar Nederland werd vervoerd. Het blijkt, dat de jongeman is overleden, doordat hij door elec- trische stroom uit de bovenleiding is getroffen toen hij op de tank was ge klommen. Het slachtoffer was onge huwd. Hjj diende bij de vijfde batterij zware tanks. PARIJS, 30 Oct. In de Franse Na tionale Vergadering is Zondagmiddag een debat begonnen over een rege ringsvoorstel om in December ver vroegde verkiezingen te houden voor een nieuwe nationale vergadering. De zittingstermijn van de Assemblee loopt eigenlijk pas zeven maanden later af. Bij dit debat, dat drie dagen duren zal, staat opnieuw het leven van het Kabinet-Faure op het spel. Doch, reeds in de eerste uren van het debat behaalde Faure een overwin ning, toen de vergadering met 441 te gen 77 stemmen een radicaal voorstel verwierp om de kwestie van vervroeg de verkiezingen uit te stellen tot be slaten zal zijn, of eerst de kieswet ge wijzigd moet worden. ARAFA AFGETREDEN De Franse regering heeft Zondag avond bekend gemaakt dat sultan Ben Arafa van Marokko is afgetreden. Tegelijkertijd werd in een officiële bekendmaking de voldoening van de Franse regering uitgesproken. De Franse regering verklaarde in een communique dit aftreden te verwel komen omdat het vrede in Marokko betekent. De sultan stelde president Coty van zijn aftreden op de hoogte in een brief, waarin hij zeide: „Wij zijn van mening dat het onze plicht is af te zien van alle rechten op de troon en onze on derdanen te vragen zich te verenigen zodat er geen hindernissen zullen zijn op de weg naar de persoon van Sidi Mohammed Ben Joessef. Wij zijn van mening dat wij door onze houding al tijd hebben bijgedragen tot een vreed zame oplossing in Marokko". In het Franse communiqué wordt gezegd: „De Franse regering verwel komt de mogelijkheden die er nu schjjnen te zijn voor het verzekeren van een kalme ordentelijke evolutie van het lot van Marokko binnen het hernieuwde kader van permanente samenwerking met Frankrijk". Overigens is van „vrede" in Marok ko nog niet erg sprake. Moestapha Ben Raissi Boutsjaib, vice-voorzitter van de Marokkaanse afdeling der organi satie van kolonisten „Presence Fran- caise", werd Zaterdag in Casablanca doodgeschoten. De dader ontsnapte. o FE HAVENPOLITIE te Antwerpen heeft een grote smokkelaffaire ontdekt van Amerikaanse sigaretten; die per schip van ons land naar België werden vervoerd. Op een Nederlands schip zijn arrestaties verricht. Bij botsingen in Athene tussen politie en studenten, die betoogden Voor aansluiting bij Cyprus bjj Grie kenland, werden deze week 27 de monstranten en 17 politiemannen gewond. Aan deze demonstratie, in de eerste plaats gericht tegen het Britse bewind over Cyprus, en ge houden op de aanvangsdag van de nieuwe cursus van de universiteit en de middelbare scholen in Athene, na men niet minder dan een 30.000 stu denten deel. Op deze foto ziet men politieman nen stenen en rot fruit, waarmee zij door studenten werden bekogeld, te ruggooien, terwijl andere gezagsdie- naren het gelaat met de handen be schermen. PARAMARIBO, 31 Oct. Zondag morgen hebben Koningin en Prins een kerkdienst in de grote stadskerk van de Evangelische Broedergemeente, da terend uit het jaar 1778, bijgewoond. Predikant was ds R. M. Schmidt, een bosbewoner geboren in het plaatsje Ganzee, die voor de vuist weg en wel sprekend sprak naar aanleiding van Johannes 17 10, 11, 20 en 21. De taak van de christengemeenten, van protestanten en katholieken, is eensgezind zijn in de beleving van het christendom, zoals deze nu reeds zijn verenigd in het comité van de christe- DE BILT ZEGT: Opklaringen DE BILT, 31 Oct. Opklar ingen maar ook enkele verspreid optredende buien en in de ochtend plaatselijk mist. Matige tot zwakke wind uit Noorde lijke richtingen. Vanmiddag ongeveer dezelfde tem peraturen als gistermiddag. Hoogwater Dinsdag 1 Nov.: Vlissingen: 2.04 u. 2.41 rn., 14.18 u. 2.39 m.; Terneuzen: 2.34 u. 2.55 m., 14.49 u. 2.53 m.; Wemeldinge: 3.57 u. 2.00 m., 16.13 u. 1.92 m.; Zierikzee: 8.59 u. 1.46 m„ 21.24 u. 1.63 m. (Van onze §-redacteur) UTRECHT, 29 Oct. „Dit is een hoogtijdag in het leven van het gereformeerde volk in de Ned. Herv. Kerk. Een dag, waarop wij nieu we krachten kunnen opdoen voor de moeilijke worsteling, die wij in onze kerk te voeren hebben". Met deze woorden karakteriseerde ds A. Vroegindewij uit Veenendaal de bondsdag van de Bond van Ned. Herv. Mannenverenigingen op Geref. Grond slag, die Zaterdag weer te Utrecht ge houden werd. Spreker, die als tweede voorzitter de ochtendbijeenkomst leid de, sprak in zijn openingswoord over de strijd, die vooral In de grote steden door de gereformeerd-hervormden ge voerd moet worden om als legitieme zonen dezer kerk te worden erkend. Volgens velen horen wij in de kerk der vaderen niet meer thuis en ande ren dulden ons hoogstens als lastige kinderen, die nog moeten worden op gevoed in de nieuwe koers, aldus de Veenendaalse pastor. De gereformeer den buiten de Herv. kerk kunnen evenmin begrijpen, dat wij het in deze kerk nog kunnen uithouden. Wij zijn echter voor honderd procent hervormd en we denken er niet aan de kerk te verlaten, zo lang ons daar nog een plaats wordt gegund. Spr. betoogde, dat „hervormd" niet is een mengeling van stromingen en modaliteiten maar het handhaven van de gereformeerde belijdenis, die in de dagen der hervorming in bloed en tra nen geboren werd. „Omdat men zelf niet hervormd meer is in deze zin, worden wij nauwelijks meer geduld", aldus ds Vroegindewey. „Wij zoeken niet de heerschappij van de gerefor meerde richting in onze kerk te ver wezenlijken, maar de heerschappij van Gods Woord. Verder blijven we ook uitzien naar en hopen op de eenheid van alle gereformeerde belijders, op dat wij weer samen zullen zijn de legi tieme zonen van de hervorming en van de Hervormde Kerk". De voorzitter kon vele afgevaardig den van bonden en federaties begroe ten, onder welke prof. dr J. Severijn, die het woord voerde namens de Ge reformeerde Bond in de Ned. Herv. Kerk. Ds J. de Lange uit Nunspeet sprak over „Het ambt". Na een brede, oriënterende inleiding over allerlei op vattingen inzake het ambt concludeer de hij, dat de kerk van het begin af door het ambt is geleid. Het ambt is een van God gesteld zijn met de op dracht om de gemeente te leiden. Het ambt is er door Christus en blijft altijd aan Hem gebonden. Het is dienst aan Christus en zet de mensen dus in de precaire positie van te moeten leiden en dienen tegelijk. Het ambt is er om de zonde wil en daarom alleen bestemd voor deze bedeling, maar het is ook 'n teken van Gods wondere genade. NADERE REFORMATIE De middagvergadering werd geleid door de bondsvoorzitter, de heer M. Noteboom te Hilversum. Ds W. Vroeg indewey te Barneveld sprak hier over: „De betekenis van de nadere Reforma tie voor het kerkelijk leven in onze tijd". Jarenlang dacht men zich te kunnen afmaken van de mannen der Nadere Reformatie door hun het eti ket van piëtisme en subjectivisme op te drukken. Thans is er sprake van een eerherstel voor mannen als Voetius, Brakel, Smijtegeld, Schortinghuis en vele anderen te bespeuren. Toegegeven wordt, dat zij goed orthodox waren en vast hielden aan de belijdenis. Zij leer den echter, dat de reformatie moest doorgaan, juist ook in het leven en in de persoonlijke godsvrucht, aldus spre ker. Ook hielden zij vast aan de kerk, al was het beeld dat deze in hun tijd vertoonde, niet opwekkend. Ook in deze tijd is het goed om ons te laten corrigeren door hun prediking. Want daarin wordt het objectivisme bestreden. Daarin wordt ruimte ge vraagd voor het werk van God en Hei lige Geest. Daarin wordt alles in dit aardse leven gezien in het licht der eeuwigheid en een beleven van de be lijdenis gevraagd. De bondsdag werd besloten met een opwekkend slotwoord van ds W. L. Tukker te Rotterdam. lijke kerken in Suriname", zeide ds Schmidt. De gemeente was aangezegd niet op te staan bij aankomst van het konink lijk paar, dat tussen de overige kerk gangers plaats nam. „BIGGIE MISSIE" De dag tevoren hadden de Koningin en de Prins een bezoek gebracht aan Kabel en vandaar voeren zij per cor- jaal langs de stroomversnellingen naar Kadjoe en Koffiekamp. Kadjoe is een groot bosnegerdorp met opvallend prachtige en propere huizen. De inwoners zijn zeer vriende lijk en enkele hunner spreken Engels of Nederlands. Het bezoek van „Biggie Missie" „Grote mevrouw" zoals men de Koningin noemde, werd gevierd met enkele opwindende dansen. Over een rivier, die is omzoomd door een doodstil oerwoud, werd de tocht voortgezet naar koffiekamp. in de rivier zijn talloze „tabbetjes ei landjes zonder enig teken van leven. In koffiekamp werd het koninklijk paar begroet met gezangen, als een be wijs van de kerstening. De inwoners waren in Europese kleding. Toespra ken en het aanbieden van geschenken volgden op de begroeting. De bosne gers boden H.M. een prachtig model van een bosnegerhuis aan. Met een motorcorjaal werd de tocht voortgezet naar Sara, waar de stuw dam van het Brokopondoplan zal wor den gebouwd. De koningin bezichtig de de werkzaamheden, die nog in eon beginstadium verkeren. De reis leidde verder naar Berg en Dal, waar een zeer hartelijke begroeting volgde. Per schip werd tenslotte de terugreis naar Paramaribo aanvaard. Secretaris bedrijfschap voor tuinbouwproducten overleden 's-GRAVENHAGE, 29 Oct. Van daag is op 56-jarige leeftijd plotseling overleden de heer J. A. van Walterop, te 's-Gravenhage, secretaris van het bedrijfschap voor tuinbouwproducten. In het kerkelijk leven bekleedde de heer van Walterop de functie van ouderling in de Ned. Herv. gemeente te 's-Gravenhage. Op de begroting van het minis terie van Openbare Werken is een crediet van f270 millioen uitgetrok ken voor het opheffen van de stop van Ternaaien. Deze werken zullen 1956 worden aanbesteed en verwacht wordt dat deze in 1957 beëindigd zullen wor den. In Famagusta op Cyprus zijn Zon dag twee bommen ontploft kort na het opheffen van de avondklok, die negen dagen, van 's avonds tot 's ochtends, van kracht is geweest. Een der bommen werd geworpen naar een groep Britse soldaten, die niet geraakt werden. De tweede ont ploffing deed zich voor in het post kantoor. AMSTERDAM, 29 Oct. Tal van hoogleraren, leerlingen en oud-leerlin gen van de Vrije Universiteit hebben vanmiddag deelgenomen aan een bij eenkomst om prof. dr A. Goslinga, hoogleraar in de geschiedenis, die vo rig jaar 70 is geworden en nu zijn ambt heeft moeten neerleggen, dank te bren gen. Het was een intieme samenkomst, die onder leiding stond van prof. dr H. Smitskamp, die namens de oud-leer lingen een door de kunstschilder v. d. Hulst vervaardigd portret van de scheidende hoogleraar aanbood. Na mens de senaat van de V.U. voerde de rector magnificus, prof. dr D. Nauta het woord. Prof. dr S. U. Zuidema sprak namens de faculteit der letteren en wijsbegeerte. Mej. Mak schetste als praeses van deze vereniging, de bete kenis van de scheidende hoogleraar voor de literarische faculteitsvereni ging. Zij bood hem het erelidmaat schap aan. Prof. dr F. C. Gerretson, hoogleraar te Utrecht en lid van de Eerste Kamer der Staten Generaal die samen met Prof. Goslinga al vele ja ren de uitgave van de schriftelijke na latenschap van Groen van Prinsterer verzorgt, sprak hartelijke woorden en overhandigde de hoogleraar een collec tie originele caricaturen van Kuyper. In zijn dankwoord richtte Prof. Goslinga zich in het bijzonder tot zijn oude studievriend en collega Prof. dr J. Wille. Het geschenk van Prof. Ger retson stelde hij ter beschikking van de bibliothecaris, opdat het de platen kast ten goede zou komen. Van wee moed is geen sprake, zo zei hij onder meer. Bij mijn ambtsaanvaarding heb ik gesproken van mijn vertrouwen op God en God heeft mij niet beschaamd" Conferentie C.H.-Jongeren UTRECHT, 31 Oct. Op 12 en 13 November a.s. organiseert de buiten landse commissie van de Federatie van Chr.-H. Jongerengroepen in het Luthers buitencentrum „De Hoeke- lum" te Bennekom een Europa-con ferentie. Als sprekers zullen optreden Mr G. Vixseboxse, lid der Eerste Ka mer en van verschillende Europese parlementaire organen, over het on derwerp „Is Europa op weg naar een veilige toekomst?" en Luit.-Generaal b.d. M. R. H. Calmeyer over: „De ac tuele betekenis van de NAVO". Oude man dood langs de weg gevonden BERGEN OP ZOOM, 30 October. Nabij de Zoomvliet vond in de zgn. Duinbaan een postbode een oude man dood die naast zijn bromfiets lag. De politie ontdekte dat het hier de 72- jarige dagloner J. C. uit Nispen be trof die op weg naar zijn werk onwel moet zijn geworden. Het stoffelijk overschot werd naar het ziekenhuis vervoerd.

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 1