ONDEIIDNGE OGEN Seft ce BAA7ENS met melk meer mans KEUKEN EEN STAP DIE NIET ZO WONDERLIJK IS ALS MEN ZOU DENKEN OUDERS 's Nachts geen pijn meer WITTE KRUIS De speciaalzaak vooi uw BRIL van het volle leven KIESPIJN WEG! Garantieprijs voor melk nog niet bekend Uati heu-kijdinyiPieiuitieïing, naai T7 andaag eens over twee heel verschillende dingen met elkaar pra- v ten. Als ons Weekend bij u in de bus wordt gestopt, is het Zater dag 29 October. Elf jaren geleden, viel die datum op een Zondag, de dag van de bevrijding van Goes. Natuurlijk kun je niet ieder jaar een grootscheepse herdenking houden, dat hoeft niet, maar van de genen, die oud genoeg waren in die tijd om welbewust de vreselijke jaren 19401945 mee te maken, zullen toch nu de gedachten wel vaak naar die dagen teruggaan. Wat waren we blij en velen onzer ook weer vol van plannen voor de toekomst. We hadden zoveel mee gemaakt en zoveel daaruit geleerd, meenden we, en nu zou het an ders en beter worden. Wat dat betreft is er veel teleurstelling ge weest. We hadden het kunnen weten, want ook in die tijd, en nu, blijft gelden het woord uit de Bijbel, gesproken door God Zelf: het gedichtsel van het hart des mensen is boos. Met dit te erkennen moeten we toch ook het oog niet sluiten voor het vele goede, dat we weer hebben gekregen. Ons land dat op vele plaatsen in zijn steden en dor pen zo deerlijk gehavend was, .vertoont bijna niets ir.eer van die oorlogschade. Wij vinden dat allemaal zo gewoontjes, maar toch is het niet zo vanzelfsprekend. Dat ervaar je wel, als je eens buiten onze grenzen kijkt. Duitsland, dat wel veel meer gahovenö was dan on3 land, ver toont in nog bijna elke plaats de gevolgen van de bombardementen. In vele plaatsen, die van bombardemen ten op grote schaal te lijden hebben ge had, zie je straat na straat nog enkel de muren der huizen staan, waarin men de openingen van de ramen gedeeltelijk heeft dichtgemetseld met wat oude steen om zo te voorkomen, dat het oude puin op het trottoir zal vallen. Als men daar aan herbouw toekomt, zet men eenvou dig nieuwe huizenblokken buiten de oude stad. Een verademing Deze zomer kwamen we op onze terug reis van het vacantieoord door een groot stuk van Duitsland en we zagen niet veel plaatsen, die nog gaaf waren of geheel herbouwd. Het was echt een verademing weer binnen eigen grenzen te zijn, waar alles er zo verzorgd uitziet. Dan heb je opeens weer bewust bewondering voor de haast ontembare energie, waarmee men in Middelburg heeft aangepakt, waardoor de stad weer een zo aantrekke lijk uiterlijk verkreeg, al zullen de echte Middelburgers, die de stad nog in oude luister hebben gekend, wel vaak een mooi oud geveltje of hoekje missen. Op onze terugtocht hebben we ook even gestopt om het voormalig con centratiekamp Dachau te bekijken. Nee, ik ga niet vertellen wat we daar zagen. We gaan geen oude bitterhe den boven halen, maar bij het intens trieste gevoel, dat we hadden toen we daar waren, kwam toch ook een stille dankbaarheid, dat we dat kwaad op dit ogenblik niet meer de onzen be dreigt. Niemand weet wat de toekomst brengen kan, doch laten we daarom dubbel blij zijn met de rust en vrij heid, die we nu nog genieten. Stap naar jeugdboekenweek Het lijkt een wonderlijke stap om van die dagen, terecht te komen bij de boe kenweek voor de jeugd, die op 27 October begonnen is. Maar je kunt gerust vast stellen, dat er zonder de bevrijding van geen jeugd-boekenweek in deze geest sprake zou zijn geweest. Misschien kans op een jeugd-boekenweek, maar dan zó, dat je een „frisse" propaganda te zien en te horen had gekregen voor boeken van een bepaald allooi, waarnaar niemand de hand zou uitstrekken. En nu is het zo, dat wij natuurlijk niet alle boeken kunnen waarderen, die voor onze jeugd op de boekenmarkt worden gebracht. Maar er is voor onze jeugd toch keus te maken. Of eigenlijk beter; de ouders kunnen voor de jeugd de keus (en vooral moeders): weet wat uw kinderen lezen II maken. Dat klinkt wel hopeloos ouder wets en toch zullen vader en moeder goed doen een oogje in het zeil te houden. Ga eens kijken bij de eigen vertrouwde boekhandelaar en laat die eens vertellen wat er alzo voor goeds is voor het jonge geslacht en ook nog wel voor de rijpere jeugd, al zal die wel beweren, dat zij het zelf wel weten zal. (Dat hebben wij im mers ook gezegd in onze jonge tijd!) Ik hoorde deze week een moeder beweren, dat ze daar niet aan toe kwam, want er was wel wat anders te doen. Wat het zwaarst is Dat er wel wat anders te doen is in een huishouden ervaar je als huisvrouw elke dag, maar wat het zwaarste ii moet het zwaarste wegen. Als je een goedmoedige buurvrouw hebt, die het echter nogal ge makkelijk neemt en waarvan je zou we ten, dat haar gezin eens op het randje van een ernstige voedselvergiftiging is geweest doordat ze met het eten niet op haar tellen paste en je weet ook, dat één der kleintjes in een ziekenhuis terecht kwam, omdat er een naald in het eten zat, dan zal je toch je kroost er niet aan wagen om het daar te laten eten, ook al nodigt die goedmoedig, buurvrouw je jongens eens uit. Dan probeer je handig van die invitatie af te komen, want je denkt; je kunt nooit weten wat er nu weer in het eten zit. Maar zou je dan heel kalmpjes het maar aanvaarden als die knapen van je en je dochtertjes of al dochters zo maar geestelijk alles slikken wat ze zelf willen verorberen en zodoende een geestelijke vergiftiging oplopen, waarvan ze wellicht heel hun leven de gevolgen zullen dragen? Zo'n vaart loopt het niet met jeugd boeken, denkt u. Ik help het wensen, doch vergeet niet, dat het begrip jeugdboek nogal ruim te nemen is, en je kunt, waar het geestelijke vorming van eigen kind geldt, niet te voorzichtig wezen. Daarom, er is een JEUGD-boekenweek, maar laten daar de OUDERS de meest belangstellende toeschouwers zijn. Ze zullen er ongetwijfeld wel wat kunnen leren. En dan moeder voorop natuurlijk, want die is het meest thuis en kan zien in welk boek de zoon of dochter de neus stopt. Ik zei het al meer: je bent als moe- der nu nooit eens aan het eind van je taak. Maja. Ingezonden Mededeling (Adv.) NEEM 'PER MAN DRIEKWART KAN fubticotl» Nadtrland» Zulv»lbwr«ao, Qravanbsg* 37 Parijse modehuizen eisen schadevergoeding Vier vooraanstaande Parijse modehui zen hebben in New York een eis tot scha devergoeding Ingediend tegen de New Yorkse mode-expert Frederic L. Milton wegens het op ongehoord grote schaal na maken van hun creaties. Ingezonden Mededeling (Adv.) wanneer U Witte Kruispoeders inneemt. Ze verdrijven hoofd en kiespijn, zenuw- of rheuma- tische pijnen. Ook in tablet- en cachet-vorm Uiterst geschikt modelletje Van het mooie en zachte wol len tweed is dit modelletje uiterst geschikt. De taille is hoogst eenvoudig en heeft een bre de opstaande kraag, waar als een bijzonder leuke garnering het sjaal tje doorheen gestrikt wordt. De rok valt soepel met aan weerszijden op de heuphoogte een paar los vallende plooien, afge werkt met als garnering een paar brede kleppen. Achter heeft de rok 3 banen. Benodigde stof 3 m a 130 cm breed. Patronen in de maten 42-44-46 (40 op bestelling). Wijze van bestellen Plak aan de adreszijde van een briefkaart, naast en buiten het fran keerzegel, het verschuldigde bedrag aan geldige postzegels en adresseer deze aan de redactie van het Zeeuwsch Dagblad, Lange Vorststraat 90, Goes. Aan de andere zijde vermeldt u uw haam, adres en woonplaats, maat en nummer (201) van het gewenste mo del. Plak nooit meer dan f 1.aan postzegels extra op een briefkaart, Want wat meer geplakt wordt is waar deloos. Bestellingen onder rembours Worden niet aangenomen en de pa tronen worden niet geruild. De redac tie heeft geen patronen in voorraad: het persoonlijk komen afhalen aan ons bureau heeft dus geen zin. Mijn beste nichtjes en neven, We hebben in de loop der jaren al heel wat brieven met elkaar gewisseld hè? Ik kan je wel vertellen, dat ik daar altijd heel veel plezier van heb. Vaak heb ik ook pret om al de vragen over mijzelf. Een poosje terug wilde een nichtje nu beslist eens weten, wat voor kleren ik draag, als ik ga wan delen, want dan wilde ze eens goed op letten, als ze in Goes kwam. Dat was anders een moeilijke vraag voor me, want ik heb niet altijd precies hetzelf de jasje aan of hoedje op, als ik er eens uitvlieg. En stel je nu voor, dat ik, om mijn raadselnichtje een genoe gen te doen, een besloten had om de eerste maanden een rood hoedje te dragen, waaraan ze mij kon herken nen, dan zou iedere dame in Goes, die een rood hoedje op de bol zette, ge vaar lopen door een stel raadselnicht jes omsingeld te worden. Nu zou ik dat wel een pretje hebben gevonden, maar als je nergens van af weet, zou je de kluts er van kwijt raken,, als je zo maar opeens in de Kerkstraat of op de Markt een span leutige meisjes om je heen kreeg. Nee, dat durfde ik niet wagen. Een neef, die beslist geen ha vermout luste, vroeg me weer of ik het ook zo verschrikkelijk vond om 'n bord havermout te moeten leegeten. Ik kon de jonge man niet troosten, door me zelf als een lotgenoot voor te stel len, die ook al bibbert bij het zien van een bord van die smeuige pap, want ik ben er eenvoudig dol op. Dat was dus een schrale troost voor de neef. Wel kan ik vertellen, dat ik er toch al les van afweet, hoe je dan tegen zo'n bord aankijkt, want.toen ik zo oud was als hij, zat ik ook elke morgen achter zo'n bordje vol, wat ik fijn vond, maar naast me zat een zusje, die Ingezonden Mededeling (Adv.) er precies zo over dacht als de neef. En weet je wat toen vaak gebeurde? Dat zusje keek zo smekend naar me. dat ik haar hielp, door telkens als de kans er toe was, een paar flinke hap pen van haar bord te nemen. Ze is er me nóg dankbaar voor, zei ze onlangs. Maar nu pas vroeg een nichtje, die vol wanhoop achter een stapel boeken zat, waaruit ze heel wat wijsheid moest halen voor repetities, of ik ook school had gegaan en of ik óók zo'n hekel had gehad aan repetities en aan het hele schoolgaan. Ze schreef er liefst bij: „Tante als u me schrijft, dat u enkel maar mooie cijfers hebt gehaald, krijgt u geen letter meer van me". Wat zeg je daarvan? Word ik hier eventjes ondervraagd. Natuurlijk ben ik op school geweest. Het nichtje zal wel bedoeld hebben, of ik ook op een middelbare school geweest ben, waar je zulke bergen narigheid, als repeti ties, zo nu en dan op je weg geplaatst krijgt. Dit ben ik in ieder geval wel met haar eens, dat ik nooit juichte vaïï pret, als een van de leraren op plech tige toon zei: „We zullen voor de vol gende les maar eens repeteren van af bladzijde.'...". Dan zaten we gezellig allemaal te rillen. Toch hielp het al tijd een beetje als je allemaal tegelijk bibberde. Maar een hekel aan het hele schoolgaan, needat had ik echt niet. Veel te leuk met elkaar. En het waren ten slotte toch niet allemaal kwade repetitiedagen hoor. Maar nu de vraag over de cijfersMoet ik me zelf even in het zonnetje zetten. Het nichtje kan gerust zijn, het regende niet voortdurend negens en tienen bij mij. Er liep zo wel eens een miserabel cijfer door. Wat had ik dan het land. Gelukkig maar dat die slechte cijfers geen dagelijkse kost waren. Dan kom je er niet hoor. Het vervelende is dan natuurlijk, dat zo'n laag ding de eerste weken je goeie cijfers naar beneden haalt. Ik weet er alles van hoor. De vragende en klagende nicht kan, nu ze dit weet, weer briefpapier klaar leggen, want ik heb eerlijk wel een brief verdiend nu. Nu moet i kgauw nog een paar brie ven beantwoorden, dus genoeg met dit praatje voor vandaag. Gegroet. Jullie tante Truus. Vlindertje te Biezelinge. Wat is dat fijn, dat je nu alvast wat Franse les krijgt. Daar zul je werkelijk op de U. L.O. veel gemak van hebben. Heb je er al plezier in? Het is van mij een hele tijd geleden dat ik er mee begon, maar die eerste zinnetjes in het frans her inner ik me nog. Leuk, dat je zusje zo ijverig rekent. Natuurlijk zijn ze al bij me geweest met kinderzegels. Ik hoop, dat er in het hele land heel veel geld daarmee wordt bijeengebracht, want dan kan er weer veel goeds worden gedaan. Chrisje de G. te Maartensdijk. Jij bofte dan wel. Een prijs voor onze wedstrijd gewonnen en met een wan deling van 10 kilometer een medaille verdiend. Dat belooft wat voor later. Ik vind het leuk, dat je direct in je boek aan het lezen ging. Nu heb je het zeker al uit. Was je erg moe, toen je die lange wandeling had gemaakt? Nu hoop je zeker een volgende keer weer mee te doen. Paulien B. te Westkapelle. Nee, het is voor mij niet vreemd er een nichtje bij te krijgen, maar ik vind het toch altijd nog weer even gezellig als mijn familie zich uitbreidt. Jij zou best een schuilnaam kunnen kiezen in verband «iet de zee, waar je zo vlak bij woont. Wat zou je denken van Zeester? Dat zal voor jou elke dag een heel tochtje worden als je naar M. moet. Vind je dat niet erg? 'S-MORGENS VOOR NEGENEN ROND DE KACHEL oewel de kalender telkenjare ons officieel komt verzekeren, dat de winter per 21 December een aanvang neemt, behoud ik mij het recht voor hierover een andere mening te hebben. Ik vind, als je met plezier weer je in alle mogelijke wolletjes en vestjes in wikkelt en je voelt op slag liefde op het eerste gezicht zodra de in het voorjaar zo verguisde kachel, je gloeiende knipoogjes toewerpt, dan kun je met alle recht van winter spreken, al is het dan pas 21 October. Dus verklaar ik het heden voor winter en ik mag de winter wel, al voeg ik er haastig aan toe, dat u zulk een uitspraak van mij nooit te horen zult krijgen des morgens vóór half negen. Dan denk ik er enigszins anders over. Dries wil maar schoolmeester worden Na dat tijdstip echter ben ik de winter voor het verdere van de dag zeer genegen. Dat zeg ik niet alleen als particulier persoon, doch ook als school juffer. De winter heeft in ons werk speciale voordelen. Het lijkt wel, of de jeugd, die in de zomer laat buiten zwerft, maar nu vanwege de rust in huis, vroeg onder de wol wordt gestopt, rustiger is en meer zin in het leren heeft. En dan is er zo'n huiselijke sfeer in de klas, als die kolos van een kachel zijn best doet. Daar houd ik van. Een gezel- ligheidje, dat er bijkomt als het regent, is, dat je bijna altijd een interessan te morgendiscussie hebt, rondom de kachel. HET GIET. Het giet vanmorgen, dus mogen ze direct binnen komen. Wie kletsnat is, mag bij de kachel komen staan, tot dat de bel gaat. Natuurlijk heb ook ik mijn plekje dicht bij het vuur, al ben ik dan niet drijfnat. Je mag als juffrouw toch" wel een enkel voor deeltje hebben. Die in de achterste bankjes zitten, mogen ook wei wat naderbij komen. Zo heb ik een aar dig kluitje om me heen, en vanzelf ontbreekt het ons niet aan onder werpen voor conversatie. Gerrit opent de rij. Hij vertelt, dat die „vrotte 'ond van Jansen" hem gis teren gebeten heeft. Zelf kreeg hij wel geen letsel, maar het ondier scheur de een reep uit zijn broekje. Gerrit woont aan de andere kant van het dorp en ik ken écht niet alle honden uit die contreien, wat u me, hoop ik, Ingezonden Mededeling (Adv.) Ook zijn pijn,., wég! Hij had toch zo'n kiespijn, kleine Jantje! Maar nu straalt z'n hele snuitje, want die akelige pijn is zo-maar op de loop gegaan voor een half Rheumientje - u weet wel van Brocades! Vol ontzag kijkt Jantje naar het bekende rode buisje van Rheumin. Als hij groter was zou hij zeggen: en kost maar 65 cent per buisje van 20 tabletten schatten van gezondheid in een schelp Beleeft U er elk jaar opnieuw genoegen aan als de donker blauwe mosselschepen met hun smakelijke inhoud verschijnen? Of laat 't U onverschillig omdat U ze niet kent? Het is nooit te laat om mosselen te leren waarderen. Haal eens een emmertje vol en eet ze vers gekookt, want een vers- gekookte mossel is een mossel op z'n best! De bereiding kost weinig tijd en moeite, alleen hebt U er een grote pan voor nodig. Neem de mosse len een paar uur vóór de maaltijd in huis en zet ze meteen in ruim water weg: II voorkomt er zande rig tandenknarsen aan tafel mee. Loop ook mosselen in het zuur of gekookte mosselen niet achteloos voorbij: koop ze geregeld, ze zijn lekker en gezond (rijk aan eiwit ten, ijzer- en jodiumzouten en vi tamines A en B). Mosselen kunt II eten bij aard appelen en groente, U kunt ze op dienen als voorgerechtje op een gebakken of geroosterde boterham of er een stevige soep omheen ma ken. En dan zijn nog alle mogelijk heden niet uitgeput. Mosselen schoonmaken De ruwe mosselen (ook wel „vuile" genoemd) eerst van elkaar knippen en van dradenbundels en verder afval ontdoen. De mosselen, die reeds ge knipt zijn afgeleverd, d.w.z. ontdaan van de trossen, waarmee ze aan el kaar vastzitten, verder schoonmaken. De mosselen één voor één door de handen laten gaan en met duim en wijsvinger stevig op de rand van de schelp drukken. De schelpen, die hier na opengaan (deze mosselen zijn dood) en de mosselen, welke zwaarder zijn dan de andere en waar slijk uit komt (de z.g. slijkmosselen) verwijderen. De gekneusde exemplaren eveneens wegdoen. De „baarden" er af trekken, de schelpen borstelen en enige malen in ververst water wassen. Ze daarna een poosje in water met zout (3 lepels op 1 liter water) laten staan, waardoor ze schoon weken. Mosselen koken 3 kg mosselen, 1 flinke ui, peterselie, selderij, (peper korrels). De mosselen in een grote pan doen zonder water. De ui schoonmaken en klein snijden, de peterselie en selde rij wassen. Deze kruiden op de mos selen leggen en de pan sluiten. Het geheel vlug verwarmen. Na enkele minuten de mosselen omschudden. Wanneer alle schelpen open zijn (in 10 15 minuten), de mosselen uit de pan nemen. Een deel van het mossel- UIT DE nat vermengen met, azijn, peper en zout naar smaak. De mosselen aan tafel één voor één In 't sausje dopen. Verwerken van tevoren gekookte mosselen Gortschotel met mosselen. 250 g gort, 200 g gekookte mos selen, een ui, 2 eetlepels toma tenpuree, boter of margarine, zout, laurierblad. De gort een nacht weken in liter water. De gort met het weekwater, een laurierblad en wat zout aan de jkook brengen en zachtjes gaar koken in 1% uur (vlugkokende gort in on geveer uur). De gort even laten drogen in de open pan. Het laurier blad verwijderen. Inmiddels de ui lichtbruin hakken in de boter of margarine. De tomaten puree en een scheutje water toevoe gen. De mosselen er door roeren en het geheel een paar minuten zachtjes verwarmen. Gort en mosselen met elkaar ver mengen. Mosselsoep I kg gekookte mosselen met schelp of 200 g gepelde mosselen, zo mogelijk 1 1 mosselkooknat (eventueel verdund met water), anders 1 1 bouillon van vlees of enkele bouillonblokjes, 4 aard appelen, een grote ui, een klein stukje gezouten spek, 15 g (1 eetlepel) boter of marga rine, laurierblad, peterselie of selderij, melk. Het spek in blokjes snijden en zachtjes uithakken zonder bruin te laten worden. Het spek uit de pan nemen; de boter of margarine smel ten. De ui schoonmaken, snipperen en in het vet lichtbruin bakken. Het mosselnat of de bouillon, het laurier blad en de in blokjes gesneden aard appelen toevoegen. De massa vlug aan de kook brengen en de aard appelen gaar koken in ongeveer 15 minuten. Kleine mosselen heel laten, grote doorsnijden. De mosselen in de soep verwarmen, een scheutje melk en een paar lepel- fijn gesneden peterselie of selderij erdoor roeren. niet kwalijk neemt, maar ik ken wèl onze Gerrit. „IK DEE NIETS." Daarom vraag ik, wat eigenlijk dom van me is, omdat het antwoord te voren vast staat: „Wat deed jij Gerrit?" Prompt geeft Gerrit het ver wachte woord, zeggend: „Ik dee niksGerrit draait ons zijn ach terkant toe en wijst naar de plek waar de scheur zat. Wij zien nu enkel het lidteken in de broek omdat moe ders vlijtige handen het euvel weer verholpen hebben. Ik prijs moeders werk en maan Gerrit voortaan voor zichtiger te zijn als dat beest in de buurt is. Gerrit vindt het nodig ons nog te zeggen, dat zijn moeder kwaad was. Je zou denken op die hond, maar nee, Gerrit heeft de volle laag gekregen, die natuurlijk zich kinderlijk onschul dig denkt. Moeder houdt er blijkbaar vrouwen-logica op na. Jettie, die net binnenkomt, brengt een geheel nieuw, en onder ons tot nu toe niet besproken onderwerp, te berde. Moeder is jarig en nou heeft ze van vader een stofzuiger gehad. Een stofzuiger is een wonderding. ALLES NU BRANDSCHOON. Uit het verhaal blijkt zonneklaar, dat moeder in haar blijdschap een nummertje stofzuigen heeft weggege ven, waar een demonstratrice nog van zou kunnen leren. Alles is nu beslist brandschoon in den huize Helder. De lampekap incluis heeft een beurt ge had. Moeder is zó blij geweest, dat ze vader een zoen daarvoor heeft ge geven, besluit Jettie haar relaas. Nie mand schijnt dit vreemd te vinden, maar ik geef Jettie haastig de raad uit de buurt van de stofzuiger te blij ven, anders slikt die haar ook nog op, zodoende de aandacht afleidend van moeders bewijs van dankbaarheid, want ik acht het niet nodig dat dit onderwerp van discours zal worden in al onze huizen. Toch heeft de mededeling al in druk gemaakt op Wim, dat blijkt uit zijn reactie, die evenwel geheel tegenstrijdig is aan Jetties mede deling, want hij zegt: „Mien moeder was zo kwead op vader, omdat-ie met zukke vule voeten in de kea- mer kwam". Ik schrik, want dit is nóg erger dan rondverteld wordt. SLAAGS.... Het zou er mee kunnen eindigen, dat het gerucht op zijn rondgang ons zou willen doen geloven, dat vader en moeder Van der Wal slaags waren geraakt. Daarom zeg ik fluks, dat ik ook wel eens echt kwaad ben, als ze veel fouten in de sommen maken, waarop Dieneke terstond zegt, dat zij nóóit één foutje in d'r sommen heeft. We zijn weer op veilig terrein aan geland, als Dries binnenkomt, drui pend als een hondje, dat een bad nam, wat voor hem geen wonder mag heten, want het schijnt, dat hij altijd alle regendruppels naar zich toetrekt. Onze Dries is een stoere, nijvere knaap. Hij is op de boerderij vaders rechterhand, of juister, vader is Dries' rechterhand in het bedrijf. Dries ver telt me vertrouwelijk wat hij alzo te doen heeft. En dat is machtig veel. Hij komt linea recta naar voren en vindt een plaatsje dicht bij het vuur, wat hij ook zeer nodig heeft. Laco niek zegt hij, dat het regent, wat evenwel voor ons geen verrassing is, SCHOOLMEESTER. Ik leef altijd met -hem en zijn werk mee, daarom zeg ik, dat er nou bui ten niet veel te werken valt. Dries stemt het kalmpjes toe en zegt dan „Ik ga niet meer wer- reke op de stee. Onze Kees mot 'maer gaen doen, want die is ook al groot. Hie mot vader maer gaen 'ellepe heb ik 'ezeid, want ik gae schoolmeester worre as ik groot ben, dan 'oef-ie niet te werreke" De slag komt voor mij op twee plaatsen aan. Dat ik me zó vergiste in onze Dries, die ik voor een Ijve rige kerel hield, dat knauwt me. En wat de rest betreft, ach onder die miskenning lijd ik in stilte.... 's-GRAVENHAGE, 28 Oct. Het ziet ernaar uit, dat voor het melk prijsjaar November 1955November 1956 hetzelfde systeem van garantie voor de melkprijs zal worden gevolgd als thans het geval is. Zoals men weet is voor alle melk een prijs gegaran deerd, waarbij duurder producerende bedrijven op de zandgronden even tueel een toeslag krijgen. Van de zijde van het Landbouw schap is nog geen advies aan de mi nister over de garantieprijs gegeven. Men verwacht dat de minister pas in de tweede helft van November een beslissing over deze prijs zal nemen.

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 11