Alleen SUNIL wast zo wit dit luxe bamboemesje met 't minste werk tijdelijk slechts L'gÏÏSf Geen commissie van deskundigen voor slachthuis VERKOUDHEID Bestrijdt met Aspirin") De witste „schuilplaats" die ooit werd opgezocht... ...en zo makkelijk*ook! Sunil bespaart U weken, bleken, blauwen. Bij elk pak Niemeijer Kojjie of 2 pakjes Niemeijer Thee naar keuze minstens Wordt Dienst Herbouw Middelburg per 1 Januari 1957 opgeheven? Bouwvolume voor huurwoningen 1 Donderdag 27 October 1955 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 4 Is sunil dan zoiets bijzonders? Ja.dat ziet U al aan de blauwe kleur. En de weergaloze witheid van Uw wasgoed vertelt U, dat ook de wer king van sunil bepaald uniek is. Het vette, vlijtige sunll-sop heeft namelijk ineer dan normale was- energie. Vandaar dat sunil zoveel intensiever reinigt. Stop er het vuilste goed in en... wèg vuil, wèg vlekkenNooit eerder kreeg U alles zó smet teloos wit. En dat op zo'n makkelijke manier... Geen rompslomp meer! Weken? Niet nodig. sunil weekt en wast tegelijk. Bleken? Ook daar bent U van af. Op de veiligste wijze maakt sunil Uw goed sprankelend wit. Zó wit zelfs, dat ook blauwen nu overbodig is. voor de witste was ij STANDAARDPAK 42 ct. REUZENPAK 81 U geniet nu meer dan ooit van Uw pittige Paarsmerk Koffie envan Uw heer lijke Gala Thee, geurig als geen ander! :omp'eet Extra voordelig. °°k tachtig om >Cfe°0 te Een kostelijk bezit - prac- tisch en mooiGeen vel zo taai, geen schil zo dik of het luxe bamboemesje glijdt er door Gemakkelijker kan 't niet, goedkoper ook niet, want de werkelijke winkel prijs is minstens het dubbele van wat U nu betaalt. Ga vandaag nog naar Uw winkelier, 't Staat voor U klaar! ware grootte 4T Een kwaliteltsmesje me*: 1 luxe heft van origineel bamboe (elk heft is weer anders door het prachtige natuurbamboe) 2 roestvrij, vlekvrij lemmet van glanzend gepolijst Solinger Antinitstaal 3 geslepen punt en snijkant gedeeltelijk gekarteld 4 let vooral op het merk. Uw garantie! Raad Middelburg MIDDELBURG, 25 Oct. De artikelgewijze behandeling der gemeentebegroting voor 1956 (en die van de bedrijven) door de raad heeft nog heel wat stof tot spreken gegeven. Alleen de voornaamste punten kunnen wü noemen. Daartoe behoorde zeker de bespreking van de gang van zaken bij het slachthuis-keuringsdienst, welk bedrijf elk jaar een belangrijk tekort oplevert. Nogmaals pleitte de heer M. A. L. Hubregtse (Arb.l voor de instelling van een commissie van deskundigen, die de gehele materie moet onderzoeken, maar ook nu luidde het antwoord van jhr. mr T. A. J. W. Schorer, wethouder van bedrijven, afwijzend. B. en W. hebben geen behoefte aan zo'n commissie. Zij willen zeker de mogelijkheden nagaan, waardoor de gebouwen een grotere rentabiliteit verkrijgen. De heer Hubregtse vroeg, of door een andere exploitatie de verliezen niet kun nen worden verkleind of opgeheven. Dit zou een speciale commissie kunnen be studeren. Niet in liet minst bestaat er critiek op of gebrek aan vertrouwen in de directeur, maar de taak der commissie moet veel breder en als van andere aard worden gezien. Zij zou b.v. kunnen stimu leren, dat de slagers in dit gebouw co- operatief gaan werken. De heer J. S. Hoek (AR) onderstreepte dit betoog en vroeg ook eens na te gaan, of het abattoir ook voor ander doeleinden kan worden gebruikt. Zit er niets in bestemming tot badhuis? zo informeerde hij. De heer M. Wattel (AR) bepleitte, dat de reinigingsdienst zo efficiënt mogelijk wordt opgezet. Voor de veegdienst wor den nu auto's gebruikt en dit vond de Raad van Zoufelande ZOUTELANDE, 26 Oct. In verband met het uitbreidingsplan werd tijdens de gisteravond gehouden raadsvergadering besloten gronden en gehouwen te kopen. De verwachting is gewettigd) dat voor de huurwoningen bouwvolume wordt gege ven en tevens ook een bouwpremie. Eige naars van woningen kunnen in verband met hogere vergoeding herbouwen. De bouwgrond komt op 7,50 per vierkante meter, waarbij riolering en wegaanleg zijn inbegrepen. heer Wattel eigenlijk een aanfluiting. Hij hield ook een pleidooi voor het in orde maken van het klein-industrieterrein, waar nu een desolate toestand bestaat. Wethouder L. J. van 't Westende zegde toe beide zaken nader te bezien. DE POLITIE. Ditzelfde raadslid sprak ook over het politiecorps, dat te klein is, tengevolge waarvan de agenten te zwaar worden be- last. Hij verzocht in elk geval de promo- tiekansen zo gunstig mogelijk te maken. Burgemeester Bolkestein antwoordde, dat pogingen om de sterkte op te voeren geen resultaat hebben opgeleverd. Er is in het gehele land een tekort aan politiemensen. In Middelburg zijn reeds politiemensen in een hogere rang geplaatst. Inschakeling van Rijkspolitie in de zomermaanden stuit op grote bezwaren. Overigens mag Middelburg zoveel agen ten aanstellen als het wil, mits het die (boven het voorgeschreven aantal) zelf maar betaalt. DIENST HERBOUW. De heer Hoek was van oordeel, dat het niet nodig is de Dienst Herbouw nog lan ger in stand te houden. Desnoods kan een ambtenaar ter secretarie met het nog resterende werk worden belast. De bur gemeester zei, dat er nog vrij veel na werk is, maar dat hij verwachtte, dat de Dienst per 1 Januari 1957 wel zal kunnen worden opgeheven. Overigens is de per soneelsbezetting al minimaal en het werk geschiedt door mensen, die het anders op de secretarie zouden moeten uitvoeren. Ingezonden Mededeling (Adv.) De raad. gaf aan het plein, waarop het nieuwe raadhuis zal verschijnen, de naam Raadhuisplein. De straat van het Raad huisplein naar de Westkapelseweg zal Nieuwstraat genoemd worden en de straat van het Raadhuisplein naar de Lange- straat Zuidstraat. Aan acht aanvragen om woonruimte werd voldaan. De heer J. Kleinepier zal de plaats van de heer W. Janse innemen, die bedankte als lid van de adviescommis sie voor woonruimte. Op voorstel van de heer K. Wouters werd het subsidie voor de Chr. Landbouw- en Huishoudschool gebracht van 25 op 100 per leerling en de muziekvereniging zal in plaats van 100 nu 150 krijgen per jaar, met dien verstande, dat minimaal acht concerten per jaar gegeven zullen worden. Afwij zend werd beschikt op een aanvrage van het nationaal rheumafonds. De heer A. Koppejan maakte bezwaren om op zijn kampeerterrein 50 meter met houtgewas te beplanten, maar wilde die ruimte gebruiken voor speelweide en par keerterrein. Een voorstel van de heer Wouters om slechts 10 meter te beplanten en de rest te bestemmen voor speelweide en parkeerterrein werd aangenomen. De begroting werd aangeboden. Inkomsten en uitgaven gewone dienst 181.905,33 en een post onvoorzien van 617,De rio lering van de Langedam zal volgend jaar een feit worden, zo deelde de voorzitter op een desbetreffende vraag van de heer de Wolf mede. Het merk Aspirin en het Bayerkruis op ieder tablet geven U de garantie dat U Aspirinhebt. gedeponeerd handelsmerk

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 4