Koudekerke stelde zijn gemeente begroting voor 1956 vast Chefarii&e A Veekoopman schoot bok met „verjongen" van koe Politiek steekspel in Middelburgse raad |S8 sluitende) begroting goedgekeurd Woningprobleem, onderwijs en muziekschool werden druk besproken Nu maar afwachten wat de minister zal doen Subsidie-discussies en critiek op het Streek plan Walcheren mt de nieuwe Yier betrouwbare middelen in 1 tablet! Chauffeur uit IJzendijke manipuleerde op kwitantie met komma Subsidie voor zieken- vervoer op de Bevelanden Principieel debat l/üor fóyci/teriên rz33t Herdenking tien jaar V.N* te Middelburg Helaas weer in de sfeer van progressief-conservatief Woensdag 26 October 1955 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 2 MIDDELBURG, 25 October Na een discussie van bijna i'A uur heeft de raad vanmiddag de begroting voor 1956 goedgekeurd. Het was te verwachten, dat als een rode draad door de discussies zou heenlopen de kwestie van de volstrekt noodzakelijke extra Rijksuitkering om de begroting sluitend te kun- Sen maken. Want in feite is er nu een tekort van 127.000,en men weet et standpunt van minister Beel: niet-sluitende begrotingen worden niet ge accepteerd. Het A.R.-raadslid J. S. Hoek stelde deze zaak principieel: hoe men ook over de ministeriële circulaire moge denken, niet voor discussie is vatbaar de stelling, dat tegenover gemeentelijke uitgaven dekkingsmiddelen moeten staan. Hij sprak zelfs van een bravourpolitiek om toch maar met een niet-sluitende begroting te komen en uiteindelijk verklaarde hij zich als enige tegen de begrotingspost, waarop de uitkering uit het gemeentefonds verantwoord is. Zowel de burgemeester, mr dr N. Bolkestein, als wethouder J. W. Kögeler, legden er alle nadruk op, dat het B. en W. ten enenmale on mogelijk is de begroting zonder die (aangevraagde) extra uitkering sluitend te krijgen. Wat er nu zal gebeuren? Dat moeten we afwachten, zei wethouder Kögeler. De begroting is al schriel opgezet, zo gaf drs Th. J. Westerhout (A.R.) toe. De reden? B. en W. wilden haar slui tend maken. Oorspronkelijk was er maar 23.000,tekort. Korte tijd la ter echter bleken er al tegenvallers, die het aanvragen van een extra uitke ring noodzakelijk maakten. Indien er straks correcties moeten volgen, dan zullen die van de minister moeten uit- faan en niet van het gemeentebestuur. >it ligt dan voor de verantwoording van de minister. Wij kunnen de begroting niet slui tend maken, aldus de wethouder. Dat kan minister Beel zelf controleren. De raad heeft tot taak zijn eigen weg te gaan. IN EEN IMPASSE. Drs Westerhout ging wat dieper in op de ontwikkeling der gemeente, die zorgen baart. Er komen meer toeristen, het industriële bedrijfsleven bloeit (verwacht mag worden, dat binnen af- "zienbare tijd het gehele groot-indu strieterrein „bezet" is), maar toch is sprake van een impasse, met de struc turele wijzigingen door het Deltaplan in het vooruitzicht. Rotterdam (de middenstand!) ziet zijn belangen. No dig is, dat èn middenstand èn overheid zich dit realiseren. Dit raadslid brak een lans voor een met visie opgezet gemeentelijk structuurplan en zag in incidentele wijzigingen van het be staande uitbreidingsplan geen heil. Het antwoord van de burgemeester was, dat B. en W. een open oog hebben voor de gevolgen van het Deltaplan en dat Middelburg via diverse commissies een vinger in de pap heeft. Gedacht wordt aan het opnemen van contact met de middenstand. Uitbreidings- en saneringsplan worden al in het college Tiplf plrpti WONINGPROBLEEM. Alle sprekers roerden ook het wo ningvraagstuk aan. De heer Hoek, sprekend namens de rechtse fractie, in formeerde, of niet eens onderzocht kan worden wat de plaatselijke aannemers kunnen doen. De burgemeester zei het woningprobleem als vrijwel hopeloos te beschouwen. De correspondentie met de minister had geen enkel resultaat. Misschien komt er volgend jaar nog een beetje volume, maar anders is het wachten tot de nieuwe periode. Van een enquête onder de aannemers ver wachtte hij weinig. Het antwoord weet men nu al: zij willen en kunnen wel meer bouwen. Het komt erop neer, dat van elders arbeiders moeten worden weggehaald maar „Den Haag' critisch genoeg! Wethouder L. J. van 't Westende deelde mede, dat bouw in de vrije sec tor volslagen onmogelijk is. De huren zouden 14,tot 16,per week moeten bedragen. Een aannemer uit Holland maakte een project voor 200 huizen, maar zou die zelfs niet als hal ve premie-woningen kunnen bouwen BEJAARDEN. Beschouwingen werden ook ge- De 6.000,die zijn uitgetrokken voor woningverbetering, juichte hij ten zeerste toe. De steeds stijgende uitga ven voor het onderw'ijs zag hij als een naderende ramp. Tweeduizend gulden is er voor de straatverlichting uitge trokken voor die van Lammeren- burg althans. De heer Flipse zag dit graag over de gehele gemeente ver spreid. Het plan voor de nieuwe chr. kleuterschool hiervoor is 1.000, uitgetrokken zag hij graag zo spoe dig mogelijk uitgevoerd. Tenslotte bracht hij dank aan V.V.V. voor het bevorderen van het toeristische ver keer in het afgelopen seizoen. ALS ER EEN GAATJE IS.. De heer K. van Sparrentak (A.R.) uitte zijn dank aan B. en W. voor het Ingezonden Mededeling (Adv.) wijd aan de huisvesting van bejaarden. De heer Hoek wees op bepaalde initia tieven in kerkelijke en maatschappe lijke kringen, die aanmoediging van gemeentewege verdienen, b.v. door fa ciliteiten bij bouw en beschikbaar stelling van grond. Hij was ook be nieuwd naar de plannen voor de be jaardenhuisjes aan de Molenberg. De raadsleden waren het er wel over eens, dat de huisvesting der bejaarden in het oude liedentehuis aan de Herengracht uit de tijd is. Wethouder A. J. Beren pas herinnerde er nog eens aan, dat voor bouw van bejaardentehuizen vo lume nodig is, die van dat voor wo ningen af gaat. Het plan voor de Molenberg (6 wo ningen) is al lang klaar. Maarhet kost volume voor 5 huizen! En dat vin den B. en W. niet verantwoord. Een verzoek aan Ged. Staten om extra vo lume voor dit doel ligt al maanden op de Griffie. Hij wilde gaarne contact opnemen met het Bestuur der Godshuizen om te zien, of er aan het bestaande tehuis nog iets te doen is. Wegens het ont breken van een geschikte ruimte kan het plan voor een bejaardensociëteit in de binnenstad nog steeds niet wor den uitgevoerd, zo kreeg drs Wester hout op een vraag ten antwoord. ONDERWIJS. Ook het onderwijs speelde in de dis cussies een voorname rol. Drs Wester hout informeerde naar de plannen voor de kleuterscholen en uitte zijn be zorgdheid, dat slechts één opleiding van kleuteronderwijzeressen is er kend, n.l. die aan de Chr. Kweekschool, waarna hij verklaarde, dat bij de hui dige wetgeving het openbaar onder wijs feitelijk wordt achtergesteld. Is niet denkbaar een instantie, die hier optreedt als het bestuur van een schoolvereniging? En kunnen nu reeds de oudercommissies niet wat meer be voegdheden krijgen? B. en W. gaan al le scholen bekijken, zo deelde de bur gemeester mede, en willen dan komen tot een soort van urgentielijst. En wet houder Kögeler antwoordde, dat de kleuterschoolprojecten zijn ingediend bij de Inspectie. De minister heeft verklaard het aan tal gesubsidieerde opleidingen uit te breiden. Samen hebben de Middel burgse directeuren een actie op touw gezet om beide cursussen gesubsidieerd te krijgen. Lukt dat niet, dan zal de openbare opleiding waarschijnlijk gro tendeels voor rekening der gemeente komen. En wat de gesignaleerde achterstand van het openbaar L.O. betreft: een an dere regeling maken is geen gemeen telijke taak. NEUTRAAL BIJZONDER ONDERWIJS. De financiële ontwikkeling der Mu ziekschool vroeg veel aandacht. „De grootste moeilijkheid is, dat deze school zo'ff groot succes is!", zo zei wethouder jhr mr T. A. J. W. Schorer, De begroting is zeer voorzichtig opge steld. De heer L. A. Schenk (V.V.D.) riep op tot waakzaamheid en nauwlet tend toezicht, „opdat de school ons niet A. Hesselink (V.V.D.) afwezig. Sluitend door f 12.390,— uit reserve KOUDEKERKE, 25 October Koudekerke's gemeentebegroting voor 1956, die door beschikking over saldi-reserves tot een bedrag van 12.390,slui tend is gemaakt, is in de vanmiddag gehouden raadsvergadering ongewijzigd het ontwerp bespraken wij reeds eerder vastgesteld. In een algemene beschouwing sprak de heer P. Flipse (G.B.) van een onzekerheid in de ver houding Rijk-gemeente, die tot denken stemt. Betreffende de bezwaarschrif ten tegen het Streekplan Walcheren was het G.B.-raadslid van mening, dat deze door enkelingen gekraakt zijn. Het Streekplan, aldus de heer Flipse hij noemde in dit verband de recreatieterreinen zit vol fouten. Er zijn mazen in de wetten, richtte hij zich tot de voorzitter, burgemeester J. L. Dregmans. In het zoeken van deze mazen zag de heer Flipse nog enige uit komst. Ingezonden Mededeling (Adv.) da,, ko Ingezonden Mededeling (Adv.). vier werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar en doen wonderen! De vier geneesmiddelen van Chefarine „4" worden in de hele wereld met uit stekend resultaat gebruikt. Ze Hebben bun volkomen betrouwbaarheid wel zeer duidelijk bewezen en millioenen mensen baat gebracht bij pijnen en griep, vaak ook dan wanneer andere middelen (alen. vele werk, dat zij in verband met deze begroting verricht hebben. Betreffende het Streekplan kreeg de heer Flipse van de voorzitter ten antwoord: „Als we een gaatje zien, kruipen we er in!" De heer Flipse vestigde er de aandacht op, dat hij geen medewerking zal verlenen aan de weg, die rond het dorp geprojec teerd is. Tevoren was de heer J. W. Chris- tiaansen tot lid van het burgerlijk arm bestuur gekozen. „Het Nationaal Rheu- mafonds" kreeg de bekende „cent per inwoner"-subsidie; een subsidieverzoek van het „Kon. Ned. Gymnastiekver- bond" werd afgewezen. De heer Chris- tiaansen (G.B.) zag hierin wel een be lang. Hij kreeg steun van de heren Flipse en Touw (P.v.d.A.); nadat de burgemeester gewezen had op de 1.250,die voor het turnonderwijs op de lagere scholen worden uitgege ven, werd het verzoek afgewezen. VOOR „VOORWAARTS" 300. „Het jeugdcorps zal veel vergen" zei de heer Christiaansen, die het verzoek van de muziekvereniging „Voorwaarts" om verhoging van de subsidie tot 500,ondersteunde. De heer Flipse sloot zich hierbij aan. De heer Sparren- tak achtte de voorgestelde subsidie van 300,— voldoende; hij was van mening, dat ook persoonlijke offers ge bracht zullen moeten worden. „Ik heb grote waardering voor het corps", zei de heer Dregmans, maar wees er op, dat rekening dient te worden gehouden met de Zeeuwse muziekschool. Binnenkort zal getracht worden de ze school in Koudekerke „in te voeren ,Dan zal een beroep op de gemeente 'worden gedaan", zei de voorzitter. De subsidie werd bepaald op 300,—. De verordening betreffende het gebruik van het badhuis werd vastgesteld. Een bal zal een kwartje kosten; voor kin deren beneden de 14 jaar is dit De duur van een bad is bepaald op 20 minuten. Mej. M. Boone-Tavenier werd benoemd tot badmeesteresse. Haar salaris werd vastgesteld op 800 's jaars. De schoonhouder van het ver enigingsgebouw werd over het tijdvak van Juli 1954 tot Juli 1955 een gratifi catie van 350,— toegekend. De heer Flipse was hier sterk tegen gekant. Hij wilde geen verhoging van terugwerkende kracht en ook geen fooitje of gratificatie. „Wij spelen geen Sinterklaas!" zei burgemeester Dreg mans. De Stichting „Vebena-bos" werd een geldlening van 53.000,— verstrekt. Nadat de begroting van het Burger lijk Armbestuur voor 1956 was goed gekeurd pleitte de heer J. Vos (C.H.) tijdens de rondvraag voor een tele fooncel in de dorpskom. „Met boven grondse leiding", zei de heer Flipse, die hiertegen reeds eerder geageerd had Politierechter Middelburg 4in1 doet wonderen.' boven het hoofd groeit". De heer M. A. L. Hubregtse (P.v.d.A.) zou het toch wel erg betreuren, als de lesgelden met 25 pCt omhoog zouden moeten. In een hogere Rijksbijdrage (waarover wordt onderhandeld) zit nog wel muziek! Met drs Westerhout was de burge meester het eens, dat de huisvesting van de Schouwburg zeer gebrekkig is. Maar het is uitgesloten vergunning te krijgen voor een nieuwe. De schade aan het waterwingebied gaat nog steeds voort, maar wat de uiteindelijke vergoedingen betreft zijn wij niet som ber gestemd, zo antwoordde jhr Scho rer op vragen van de heer Schenk, die o.m. ook van oordeel was, dat nog meer de aandacht in binnen- en buitenland op Middelburg moet worden gevestigd en die niet zonder zorgen was over de nog steeds stijgende uitgaven voor maatschappelijke zorg. Mevrouw De Vlieger (P.v.d.A.) hield een pleidooi voor het in dienst houden van huwen de ambtenaressen en voor het schep pen van halve dagtaken voor deze vrouwen, alsmede voor gepen- sionneerden. In deze vergadering wa ren de heren A. J. Schot (S.G.) en B. MIDDELBURG, 25 October. Toen de 26-jarige veekoopman A. H. uit St. Laurens in Maart j.l. bij een zekere R. een vrij oude, in 1941 ge boren kca kocht, was hij van mening, dat dit beest er nog niet zo oud uitzag als het identiteitsbewijs aantoonde. Hij moest het dier als melkkoe van de hand doen. Een zekere De V. uit Meliskerke interesseerde zich voor de koe. De V. kreeg geen achterdocht, toen H. hem het beest verkocht als geboren in 1946: de veekoopman had van de één op het eertificaat kun stig een zesje gemaakt. Een klein haaltje, dat weliswaar het leven van de koe niet verlengde, maar dat haar toch het genoegen verschafte als zijn de nog struis en vitaal van leden door het leven te gaan. „Een ernstig feit" zei de Officier, mr G. J. B. van der Dussen, toen H. Dinsdagmorgen voor de Middelburgse Politierechter, mr P. van Empel, stond. Hij eiste f 200.subs. 20 d. en een voorw. gevangenisstraf van 2 weken met 2 jaar proeftijd. actie met R. niet genoeg met de vuist op tafel geslagen. Maandag vergadert de raad van Goes GOES, 25 Oct. De gang van zaken betreffende het ambulancevervoer is voor de gemeenten op de Bevelanden in het algemeen en voor de gemeente Goes in het bijzonder totaal onbevredi gend, zo menen B. en W. van Goes. Na moeizame onderhandelingen is de fir ma van Strien bereid gevonden over te gaan tot het aanschaffen van een tweede ambulance-auto, echter onder voorwaarde, dat van overheidswege een jaarlijkse subsidie wordt toege kend van f 2500.Daar niet alleen de gemeente Goes, maar alle gemeen ten op de Bevelanden met een goede organisatie gediend zijn, zijn B. en W. van oordeel, dat in een eventueel toe te kennen subsidie dan ook zoveel mo gelijk door alle gemeenten op de Be velanden dient te worden bijgedragen. Het resultaat van een bespreking tij dens de vergadering van B. en S. op Zuid- en Noord-Beveland is, dat de ge meenten op de Bevelanden bereid zijn het ambulance-vervoer te subsidiëren. Voor dit doel is een gemeenschappelij ke regeling ontworpen. De raad zal hierover tijdens de openbare vergade ring, die op Maandagmiddag vijf uur is vastgesteld, moeten beslissen. Verder vermeldt de agenda voorstel len om ontheffing te verlenen van het verbod om winkels geopend te heb ben tussen zeven en negen uur des avonds op 26 en 28 November en een verzoek aan H.M. de Koningin om het maximum aantal drankvergunningen te bepalen op 28. De verdediger, mr J. J. van der Weel, zei, dat dames over het al gemeen graag voor de buitenwereld jonger willen lijken dan ze in wer kelijkheid zijn. De bewuste koe zag er inderdaad voor haar veertien jaren nog goed uit. R. zou volgens pleiter ook geen correcte houding aangeno men hebben: zo zou deze gezegd hebben, dat het beest zeven maal ge kalfd had dit moet meer geweest zijn. Door gebrek aan ervaring heeft Mr van Empel vonniste conform. De Politierechter sprak o.m. van papieren, die dusdanig waardevol zijn, dat daarin niet geknoeid mag worden. Voor valsheid in geschrifte moest zich eveneens de 30-jarige chauffeur C. P. uit IJzendijke verantwoorden. In Aug. j.l. verkocht hij voor f 300.- de jeugdige koopman bij de trans- een auto aan K. uit zijn woonplaats. Voor bijouterieën staat 'T GESCHENKENHUIS num mer één. U vindt er „Het laatste Nieuws" in Colliers - Oorknoppen Armbanden - Broches. De prijzen vallen U beslist MIDDELBURG, 25 October Zoals reeds gemeld zal het tienjarig bestaan der Verenigde Naties ook in Middel burg worden herdacht. Dit zal geschie den op 7 November a.s. des avonds half acht in de Burgerzaal van het Stadhuis tijdens een voor ieder gratis toegankelijke bijeenkomst, waarin zul len spreken dr ir Hart te Leiden over: „Hulp aan onderontwikkelde gebie den" en dr F. Bender te Amsterdam over: „Unesco, een goed instrument?" De Ver. voor Instrumentale Muziek zal medewerking verlenen. MIDDELBURG, 25 October De P.v.d.A.-fractievoorzitter in de raad, drs Th. J. Westerhout, was niet van plan algemene politieke beschouwingen te houden, maar hij moest in tweede instantie wel reageren op een aantal op merkingen van principiële aard, die door de heer J. S. Hoek namens de rechtse raadsfracties waren gemaakt. En zodoende ontstond er een discussie, zoals die lange tijd niet meer in deze raad was gevoerd. Een discussie, die ook nu weer weinig resultaten opleverde, omdat men van socialistische zijde tot het uiterste handhaafde, dat het gaat om de tegenstelling progressief- conservatief, en waarin zelfs het fabeltje, dat de sociale rechtvaardigheid in Nederland met het socialisme eerst haar intrede deed, weer eens werd ver teld De heer Hoek had gesteld, dat voor de rechtse fracties hèt punt van uit gang is de gemeenschappelijke belij denis van de Opperhoogheid Gods over al het geschapene en van het Ko ningschap van Christus, waarom de wil Gods "ook het richtsnoer voor het bestuursbeleid der overheid dient te zijn. Daarom past het de gemeentelijke overheid de goddelijke oorsprong van haar ambt en haar afhankelijkheid te erkennen door het gesproken ambts gebed in haar vergaderingen. Hij her innerde in dit verband aan het stil zwijgen van de andere raadsleden, toen een voorstel tot invoering van het ambtsgebed aan de orde kwam. Vervolgens ging de heer Hoek in op de partijvorming en wees erop, dat al moge dan wellicht 90 pCt der program ma's van de politieke partijen hetzelf de zijn juist die 10 pCt verschil het essentiële van die programma's uit maakt en dat dit beslissend is voor het karakter en de betekenis van het ge heel. ZONDAGSONRUST. Na erop gewezen te hebben, dat principiële partijvorming de vrucht bare samenwerking gelukkig niet be hoeft uit te sluiten, zei de heer Hoek het te betreuren, dat de Zondags onrust in de stad is toegenomen. Win kels worden steeds meer opengesteld en muzikale optochten worden, zelfs met financiële steun der gemeente, toe gelaten. Wat de cultuur betreft zei de heer Hoek, dat het beleid gegrond dient te zijn op de erkenning, dat alle cultuur uit een geestelijke wortel opkomt. Omdat de overheid daartoe niet een orgaan ter beoordeling bezit, zal zij haar beleid moeten richten op zelf werkzaamheid en offervaardigheid bij de burgerij, waarom een zekere mati ging in het verlenen van financiële steun moet worden betracht. „ANTITHETISCH Drs Westerhout noemde het betoog van de heer Hoek antithetisch en zei, dat deze niet kon en niet wilde begrij pen wat de doorbraak eigenlijk in houdt. Hij zei ook nu weer de tegen stelling gelovig en ongelovig te hebben moeten constateren, die hij verwierp. Niet echter die tussen progressief en conservatief. Zouden de confessionele partijen deze wel erkennen, dan zou den zij zelf uiteenvallen in een pro gressief en een conservatief gedeelte. Het bestaan dezer tegenstelling werd, aldus drs Westerhout, ook bewezen door de uitslagen der laatste verkie zingen. Hij stelde, dat juist de christe nen in de P.v.d.A. met hun geloof mid den in de wereld staan en hun over tuiging toetsen aan die van anderen. Het zwijgen van zijn fractie over het ambtsgebed zocht hjj alleen in de enigszins merkwaardige gang van za ken met het voorstel. Overigens gaat het hierbij om de vraag: belijdende lijdende gezagsdragers. Z.i. verwierp dr Kuyper het eerste zeer nadrukke lijk. En in Middelburg kan men zeker niet spreken van een belijdende over heid. Tegen het scheppen van gelegen heid tot stil gebed aan het begin der raadsvergaderingen zou hij niet direct bezwaren hebben, maar daartegen over staat, dat men ook thuis het ge bed kan uitspreken. REPLIEK. De heer Hoek repliceerde, dat het juist gaat om die belijdende overheid als Gods dienaresse en dat juist dit het onjuiste is, dat de chr. leden in de P. v.d.A. nooit kunnen zeggen: dit is ons politiek belijden, doelend op het begin selprogram van hun partij. Overigens adviseerde hij drs Westerhout het werk van dr Kuyper eens te lezen: Het hem toegeschreven standpunt is er precies naast! Ir H. Steur merkte op, dat slechts hij progressief is, die zich richt naar Gods wet en zijn opvattingen niet toetst aan die van anderen, maar aan Gods Woord. De heer A. J. Kaland (C. H.) bestreed, dat de doorbraak gelukt is. „Het Nederlandse volk heeft bewe zen niet te voelen voor de tegenstel ling progressief-conservatief", zo zei hij, daarbij cijfers citerend van de ver deling der Kamerzetels tien jaar na de eerste wereldoorlog en thans. De heer I. van Loo (P.v.d.A.) verdedigde de stelling, dat er pas van sociaal gevoel en van sociale rechtvaardigheid ge sproken kon worden, nadat de socia listen invloed hadden gekregen, waar na de heer M. A. L. Hubregtse (P.v.d. A.) meedeelde, dat discussie over het ambtsgebed achterwege bleef, omdat destijds van de kant van de heer Hoek L overheid of overheid bestaande uit be- elke toelichting uitbleef. Deze laatste vroeg toen om een kwi tantie. Tot op dit punt moet man K.'s accuratesse dus met bewondering gadeslaan. K. hij heeft inmiddels al terechtgestaan vroeg echter rog meer n.l. of P. op de rekening een bedrag van f3670.— wilde zetten. P. dacht, dat dit geen kwaad kon, zoals hij zich ter zitting verdedigde. K. ver zekerde de wagen voor het laatst genoemde bedrag en sloeg later de auto stuk. „Dat knoeit maar raak in officiële stukken!" zei de Officier, die van mening was, dat P. heeft moeten weten, dat de kwitantie voor minder mooie doeleinden gebruikt zou wor den. Hij vroeg zes weken gevange nisstraf. Mr P. C. Adriaanse voerde als ver dediger aan, dat deze knoeierij geheel van K. is uitgegaan. Het werd 4 we ken voorw. met 2 j. proeftijd en een boete van f 100 subs. 20 d. VONDST. „Je bent een N.S.B.'er!" zei de 47- jarige grondwerker K. A. uit Middel burg op 27 Aug. tegen J. J. R. uit ue- zelfde plaats. Dit zijn uiteraard klan ken, die beelden oproepen uit een nog niet zo ver verleden. Maar A. had het anders bedoeld, betoogde hij voor de Politierechter. Hij wilde slecnts zeggen: „Je bent een N(ederlanas) S(taats) B(urger)!" Mr van Empel vond echter, dat slechts hoog ontwikkelde lieden dit acuut kunnen bevatten. „Het was toch niet de bedoeling meneer!" hieid A. vol. Via een eis van f 15.oi 3 werd het f 10.of 2 d., waarmee A. "het helemaal niet eens was en hef tig tegen protesteerde. Hij heeft nog veertien dagen de tijd om er een appèlzaak van te maken. VONDST II. Een andere vondst was de 200 Kg betonijzer, te Meliskerke door ae werkman P. R. uit Koudekerke (48 jaar). De vondst werd op haar b-.art weer gevonden In de woning van ri.; f 30.of 6 d„ conform. In een van de gerenommeerde hotels van Zoutelande vierde de 20- jarige jongedame D. A. M. uit Br^ua triomfen als kamermeisje. Op slinitse wijze trachtte zij haar charmes nog enigszins te accentueren door van een harer vrouwelijke dit laatste wordt algemeen aangenomen collega's een B.H. te stelen. Toen deze de verdwij ning constateerde en aan de c_ ..i- baarheid prijs gaf, verborg D'tj^ net kledingstuk onder de vloer van huar kamertje. Welke argusogen tensio.i,e klaarheid in deze zaak gebracht heb ben is niet bekend; de Politierechter vroeg: „Moet je nu voor zo iets je naam op het spel zetten?" „Het is niet best" zei de Officier, die memoreerde, dat de verdacihe een voorgaand jaar zich eveneens een dergelijk kledingstuk benevens een onderjurk had toegeëigend. Met de waarschuwing, dat het de vol gende keer een gevangenisswaf wordt, eiste hij f 50.of 10 d. Mr van Empel sloot zich hierbij geheel aan. Vlissingen: 10.55 u. 1.35 m„ 23.31 u. 1.77 m.; Terneuzen: 10.12 u. 1.35 r.i, 22.54 u. 1.75 m.; Wemeldinge: 12.24 u. 1.25 m., u. m.; Zierikzee: 12.05 u. 1.08 m., u. m.

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 2