STEMMES J Caltex Super ig-pius benzine Kabouters Diaken werd de maatschappelijke werker der kerk Andrews „De gouden Ganzeveer voor verdienstelijk publicist coMe.ctie.ó Warmte problemen? DE VULKAAN CENTRAAL KLEDING MAGAZIJN H. H0LLESTELLE Dagmeisje Secretaris W. J. Hemmes nam afscheid U perst dagelijks 3 kg vocht en voedsel door uw maag Opnieuw: Ziektekosten Ambtenaren ÊmC*G* en EXTRA HOOG OCTAANGETAL Sneller - Veiliger - Zuiniger „Bont boek over bond en boek" zal verschijnen Blikstraat ia Sluiskil verkeert ia erbarmelijke toestand UIT DE KERKEN HET BOEK Vijftig opstandelingen gesneuveld Magdalenastraat 7 Goes moderne modelten Medewerkers en Medewerksters Fa. Nonnekes Goes Landbouwersknechl Maandag 24 October 1955 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 5 Hervormde diakenen bijeen (Van onze ^-redacteur) UTRECHT, 21 October. De Federatie van Diaconieën in de Ned. Herv. Kerk had op haar Vrijdag te Utrecht gehouden jaarlijkse ledenvergadering voor het laatst haar algemeen secretaris in haar midden. De heer J. W. Hem mes nam vele jaren lang een centrale plaats in bij het Hervormde diaconale werk. De voorzitter, ds H. J. F. Wesseldjjk, bood de scheidende secretaris als blijk van grote waardering voor rijn trouwe arbeid een tiendelige encyclopae dic aan. In de middagvergadering vatte de heer Hemmes nog eens zijn visie op de diaconale arbeid in verleden, heden en toekomst samen in zijn referaat over: „Ons diaconaat in de stroom van de tijd". De heer Hemmes bracht in herinne ring, dat omstreeks de eeuwwisseling het diaconaat zijn dieptepunt had be reikt. De arme was in verachting en had tot 1915 zeifs geen stemrecht in de kerk. „Aan de diaconie vervallen" was toen het ergste, wat een mens kon overkomen. Dan volgt een heront dekking van het diaconaat, organisato risch tot uitdrukking komend in de op richting van een vereniging van diake nen, later omgezet in een federatie van diaconieën enerzijds en in de instelling door de synode van een commissie voor de diaconale armenzorg anderzijds. De oorlog bracht diepere bezinning, maar ook vele nieuwe taken in verhand met de tijdsomstandigheden. De Ordonnantie voor het Diaconaat ngezorrdprt IVTedPdelirïg Ariv Ais u na een flinke maaltijd nog eens écht trek hebt in koffie met slagroom of in iets anders dat er net niet meer bij kan wanneer u door zittend werk of nauwsluitende kleding uw spijsvertering eenvoudig geen kans geeftdan gaan uw maag en in gewanden protesteren. Een opgebla zen gevoel, oprispingen, hoofdpijn en landerigheid, dit alles wijst er op dat uw spijsvertering een handje ge holpen moet worden. Neem een glas heerlijk bruisend Andrews Gezond- heidszout, twee lepeltjes op eert glas water. Andrews verfrist tong en mond en verdrijft voedselophoping uit maag en ingewanden. Het bevat - in smakelijke en prettige vorm - de ge neeskrachtige stoffen die storingen in de spijsvertering opheffen en voorkomen. Gun u geregeld 's morgens vroeg even tijd voor een heerlijk bruisend glas Andrews. Dan functionneert van binnen alles weer vlot en gaat u met méér plezier aan het werk. f. 1.65 per bus. ■J' fe T n ons blad van 13 October komt de heer Koene, gemeentesecretaris van Middelburg, op ons artikel over boven genoemd onderwerp terug. Wij zijn dankbaar voor deze reactie, omdat ze ons gelegenheid biedt niet alleen in te gaan, dan zou men door de bomen het maakte opmerkingen, maar ook één en ander aan te vullen en te onderstrepen. Wij hebben reeds gezegd, dat het niet mogelijk is in een kort dagbladartikel uitvoerig de op zichzelf vrjj ingewikkelde materie te behandelen. Uiteraard waren we dus niet volledig en was het gemakkelijk verschillende onvolledigheden te signaleren. Deze doen aan de hoofdzaak echter niets af. Waren we al te diep op de zaak inge gaan, dan zou men van de bomen het bos niet meer hebben gezien. Dat voor de vrijwillige verzekerden de loon grens van f 6000.door de zieken fondsen vrij algemeen wordt aange houden, erkent de heer Koene, hoewel wij onzerzijds toegeven, dat deze voor genoemde groep verzekerden formeel nog niet is vastgesteld. Aan ons betoog doet dit evenwel niets af, omdat de la ger bezoldigde ambtenaren voor het grootste deel daar ver onder liggen. Wanneer wij constateerden, dat het I.Z.A. jaarlijks opnieuw premie en ver strekkingen kan wijzigen (en dus voor de verzekerden grote onzekerheid schept) en da* bij de Haarlemse rege ling de ambtenaren vrij blijven al of niet toe te treden,dan geeft ook de heer Koene dit toe. Dat de ziekenfond sen hun premiebedrag kunnen wijzi gen en dat het de vraag is, of de Haar lemse regeling het zal uithouden, zijn veronderstellingen zonder meer. Een ons inziens niet te weerleggen feit is, dat tegen een vaststaande premiebeta ling van de ambtenaren beneden de loongrens volledige vergoeding wordt verstrekt, zowel door de ziekenfondsen als door de Haarlemse regeling. In de Haarlemse verordening is de bepaling opgenomen, dat de premie ten hoogste 2% bedraagt. De vergoedingen van het I.Z.A. daarentegen zijn niet volledig. Kortingen liggende tussen 10 en 30% worden erop toegepast. Om een paar voorbeelden te noe men: de dokters- en medicijnkosten worden slechts voor 85% vergoed, spe- cialïstenhulp met 90%, bij ziekenhuis- verplegïng moet na de 49e dag 25 cent per dag worden bijbetaald. Om de pre miebetaling juist te beoordelen moet niet uit het oog worden verloren, dat bij toetreding tot het LZ-A. de over- heidsuitkering van f 84.komt te ver vallen, terwijl deze voor ziekenfonds verzekerden blijft gehandhaafd. De premiebetaling bij het UZ.A. wordt daardoor eigenlijk met f 84.ver hoogd. Een met te verwaarlozen factor in de vergelijking'. Voor de ambtena ren, die door aansluiting van de ge meente genoopt worden over te gaan van het ziekenfonds naair het I.Z.A. be tekent dit dus geen verbetering, maar een verslechtering. Volstrekt objectie ve vergelijking (ook wij zijn geen pro pagandist voor één of ander instituut) moet leiden tot de conclusie: I.Z.A. be tekent minder waar voor zijn geld. A. H. S. S. van deze ontwikkeling. Diaconale zorg van de Kerkorde bracht de codificatie Is thans kerkeljjk maatschappelijk werk in de breedste zin des woords. Deze zorg moet zich richten op de leniging van alle nood bjj het gehele volk, aldns de heer Hemmes. Op landelijk niveau wil dat zeggen, dat samengewerkt moet worden met algemene organisaties voor maatschap pelijk werk, zolang deze samenwerking onze overtuiging geen geweld aandoet. Van grote betekenis Is ook de decen tralisatie door de oprichting van pro vinciale diaconale commissies. Spreker hield een. vurig pleidooi voor de instel ling van provinciale kerkelijke bureaux met een directeur aan het hoofd. DIACONIE EN OVERHEID Bjj het plaatselijke werk dringt zich de vraag op, wat de taak der diaconie moet zjjn, als in de toekomst de sociale voorzieningen van overheidswege ge heel zijn uitgebouwd. De heer Hemmes wees erop, dat daarmee alleen nog maar een stuk materiële verzorging verdwijnt, zij het dan het stuk, dat 50 Jaar geleden als dé taak van de diaco nie werd gezien. Zelfs op dit terrein moet de diaconie trachten om belast te worden met de uitreiking van het door de overheid beschikbaar gestelde Ingezonden Mededeling (Adv.) MET de dubbele plus: (IGNITION CONTROL COMPOUND) 65 elft klimaat en iedere weersgesteldheid. Verkrijgbaar aan de zilveren pompen Ned. Uitgeversbond 75 jaar tt AMSTERDAM, 22 October. De Nederlandsche Uitgeversbond, die op I De cember 1880 als zelfstandige organisatie van de uitgevers is opgericht met het doel „een aangename band te vormen tussen de uitgevers onderling" en die thans bijna 200 leden telt, gaat zijn 75ste verjaardag vieren met een gala diner voor autoriteiten op Woensdag a.s. en een jnbileumvergadering op Don derdag 27 October. geld, omdat de diaken daarboven ge ven kan wat meer waard is dan goud. Maar nu de diaken in de volle bete kenis van het woord de maatschappe lijke werker van de kerk is, bljjvea er nog zeer veel nieuwe taken over, want de geestelijke nood Is groot. De heer Hemmes noemde de gezinsverzorging, de bejaardenzorg, de zorg voor gezin nen van gevangenen en aan de drank verslaafden, de jeugdzorg en veie a ken meer. De heer Hemmes besloot zijn loop baan met het uiten van een aantal wensen: 1. Beter contact met de ge meentelijke organen voor hulpverle ning; 2. Deskundigen In het werk der diaconieën betrekken en m deze col leges vertegenwoordigers uit alle maat schappelijke groeperingen opnemen; 3. Een goede theologische fundering van het diaconaat; 4. Meer aandacht beste den aan de functie van het diaconaat bij de predikantsopleiding. GOES, 22 October' De Blikstraat te Sluiskil, welke onderdeel uitmaakt van de verbinding tussen de provinciale weg Terneuzen-Axel en het dorp Sluiskil aan de rijksweg Terneuzen-Sas van Gent, een route waarvan veel industrie-ver keer gebruik maakt, verkeert in erbar melijke toestand. Niet alleen veroorzaakt deze situatie materiële, schade aan de voertuigen die van deze weg gebruik ma ken, doch tevens is hier voortdurend het gevaar aanwezig dat er een ongeval uit voortvloeit. De A.N.W.B. heeft zich dan ook weder om tot Gedeputeerde Staten van Zeeland gewend, met het dringende verzoek hier in te grijpen. Retipdmti dehhalexi Ds I. Louw vraagt zich in de Christen, het orgaan der Baptiste gemeenten, af of de gemeente ook een taak heeft ten op zichte van de belijdenis harer leden. Hij antwoordt hierop bevestigend en duidt dit aldus nader aan: Zij moet de leden voortdurend herin neren aan de afgelegde belijdenis en ge lofte. Zrj moet daarop- terug tasten bij haar opwekking en vermaan. Ze mag van ons verlangen, dat we ons aan ons woord zullen houden. Wat we beleden en beloof den, wordt bij de groei der jaren en der ziel steeds duidelijker openbaar, maar moet dan ook in steeds rijker zin worden vervuld. De jaren moeten niet getuigen van een ontzinken aan de belijdenis en een verwaarlozing der belofte, tóén gege ven, maar haar echtheid en diepe zin ont plooien. We lazen van een gemeente in Enge land, die van haar leden elke vijf jaren herhaling en bevestiging van de eens af gelegde belijdenis vraagt. Misschien be hoeft het niet op zulk een formele wijze te geschieden, maar het zou goed zijn als ieder zichzelf Zondag op Zondag aan zijn afgelegde belijdenis en belofte zou toet sen en.».ze opschrijven en elk jaar op nieuw onderschrijven. Hoe denkt u daar over? Seen. lo-m&eA. fremiti De redactie van het tijdschrift voor liturgie „Kerk en Eredienst" heeft aan predikanten van verschillende kerken ge vraagd om hun mening over het nieuwe dienstboek der Hervormde Kerk. Eén der gevraagden is de evangelisatie-predikant der Haagse Hervormde gemeente, ds P. Lugtigheid, die o.a. verklaart: Ik heb er een prachtig doopformulier in gevonden. Eén, dat niet meer zo som ber begint met: In zonde ontvangen en geboren, kinderen des toorns. Niet, dat ik het daar niet mee eens zou zijn! Verre van. dat. Maar 't past de „koopman in schone paerlen" toch meer, om te begin nen met „de goedertierenheid des Heren" zoals formulier m doet Trouwens* die andere farmaiieEen doen mij veel te veel hun best, om bij 't begin, al te bewijzen, dat ze toch hens „zuiver in de leer" zijn. Nou, dat vertrouw ik dan nooit zo. Al wil ik ze er niet al te hard om vallen, want wat waar is, is waar; „zuiver in de leer" is ook. een ding. Waar ik ook erg mee in mijn nopjes ben, is huwelijksformulier nummer IV. De frisse weinig archaïstische taal lokt me hier. De inhoudsopgave doorlezend, vond ik er ook een stel kindergebeden in. Dat deed me deugd. Daar kan ik „mijn men sen" in de loop der jaren stellig van tijd tot tijd mee diénen. JïmUi&eteQ Ui dticiediet KerJt en Gezin is het orgaan van de Geref. Kerk te Assen. Daarin schrgft ds G. P. Hartveld over het ambt. Uit een gedeelte dat de ouderling- en het huis bezoek behandelt, knippen we deze pas sage: Als Gereformeerden „nemen" we de ouderling. Dat zijn we sinds de Reforma tie zo al gewend, of we dat nu altijd wel zo plezierig vinden is een andere kwestie, maar we „nemen" hem wèl. Hij hoort er bij. En we denken dan bij onszelf: och, 't is tenslotte ook niet zo'n plezierig werk, orn altijd maar weer langs de huizen te gaan lopen, en om altijd maar weer over die dingen te praten. Ze doen toch wel heus hun best, en dat willen we dan ook best laten merken: we zorgen goed voor ze, zo'n avond; 'n goed kopje koffie-met- koek, en een tuiltje extra beste sigaren; (merkwaardig, die sigaren anders, dat schijnt zo bij het ouderlingen-decorum te behoren) je tracteert jezelf dan ook zo en passant En, gelooft u maar, wij zijn daar ook heel erg gevoelig veroiir, maar eigenlijk nog gevoeliger voor de andere vi aag: hoe nu verder? Want dat is tenslotte de spil waar alles om draait. En ik ben niet zo erg gerust over de antwoorden die gegeven worden over die ene belangrijke vraag. Want wanneer er iets fout gaat in het ambtsbesef, dan gaat er binnen twee generaties veel fout in de kerk. fitm Ui de kekk Hoofdlegerpredikant ds A. T. W. de Kluis, die in het soldatenblad Réveille telkens de films bespreekt, zegt dat hij ergens bij een filmaankondiging las „Deze film kan in elke kerk vertoond worden De predikant tekent daar het volgende bij aan: We vragen ons in alle gemoede af, is dat nu juist? Kan men in elk kerkge bouw zomaar een film vertonen? Wij weten dat verschillend gedacht wordt over het gebruik van kerkgebou wen. In protestantse kerkgebouwen wordt soms vergaderd, ook wel gerookt, veel gepraat en worden films vertoond. Kan dat? Kunt u zich voorstellen, dat in de kapel van „Beukbergen" een film vertoond wordt, waarbij het doek vlak voor het kruis komt te staan, en dat dan bepaalde muziek, die niets met kerkmu ziek uitstaande heeft, ten gehore wordt gebracht, terwijl de figuren van de beide gebrandschilderde ramen op dit gedoe, om zo te zeggen, neerzien. Wij kunnen ons dat moeilijk indenken. Wat moet iemand, die overdag deze kapel binnengaat om er de stilte te zoeken en zijn gebed te doen, denken als hij daar een menigte vergaderd ziet, kijkend naar een filmvoorstelling. Wij, protestanten, zijn vaak zo huive rig om ook maar in het minste of gering ste de schijn te wekken alsof wij rooms- katholiek zouden denken en doen. Hebben we niet mèt het badwater het kind over boord gegooid, in onze opvattingen om trent kerkgebouwen, de inrichting en het gebruik daarvan? daan kraaide Evangelie en Maatschappij, kaderblad van het C.N.V., bevat een artikel van E. M. van Diffelen ever vergadertechniek. Hij wijst erop dat een spreker alles moet doen om zijn gehoor te boeien. Doet hij dit niet dan zal men na verloop van tijd nog wel in de luisterhouding zitten, ech ter zonder één woord werkelijk te horen. Ter illustratie: Een jong predikant heeft me eens ver teld,, dat hij de schrik van zijn leven heeft gekregen in zijn eerste Friese dorpsge meente, waar hij in het vuur van zijn Paasprediking wilde zeggen, dat „de haan kraaide". Hij versprak zich en zei: „en toen.... haande de kraai", herstelde zich snel en zeide: „Ik bedoel graaide de haai", en misschien zou hij de kraan ook nog hebben laten haaien, als hij niet het vuur rode hoofd van zijn vrouw gewaar gewor den was, die alle moeite deed. niet te proesten. Maar van zijn hoorders zelf had niemand iets geks of fouts vernomen. Toen hij zijn vergissing bij de kerkeraad ter sprake bracht, bleek iedereen oprecht verwonderd. Wanneer zó geluisterd wordt kan de redenaar net zo goed thuisblijven. &atnUieei,VL>UHuij. mei fio-de daïeti Dr S. S. Smeding, Doopsgezind predi kant te Noordhorn, haalt in het Doops gezind Weekblad pastorale herinneringen op. Eén van dr Smedings belevenissen, opgedaan tijdens de cetechisatie, geven we u door: Terwijl ik, op schoolcatechisatie, wat op het bord schreef, hoorde ik achter m'n rug snikken. Een kind van. een jaar of elf, een roodharig; meisje,, huilde hevig. Eerst kon ik er niets uit krijgen. Toen stak een jongen de vinger op: „Domie, hebb'n heur uutschol veur „roojer'.... maar nu-jaMaar nooit met Iets wrat ,Dat is misselijk. Schelden mag nooit, Maar nu-jaMaar nooit met iets je bij je geboorte hebt meegekregen en waar je niefs aan kunt doen: mank lopen, een bochel of rood haar. Daarop schelden. is foei-mïsseljjk. En dan zal ik jullie nog eens een geheimpje vertellen: ik ben eenvoudig dól op rood haar" Daar vliegt de vinger van de belhamel omhoog. De ondeugd straalt "m z'n ogen uit: Domie, mag ik domie es wat vraag'n?" „Nou, jong?" „Het (heeft) domie z'n vrouw ook rood haar?" De hele klas, met hem die er voor staat, buldert van de lach, wanneer ik moet antwoorden: „Nee Kees, dat ia het enige wat haar nog ontbreekt" Tijdens deze vergadering wordt voor de eerste maal de culturele prijs „de gouden ganzeveer van de Neder landsche uitgeversbond" uitgereikt aan hem of haar, die „zich door pu blicaties bijzondere verdiensten heeft verworven voor de uitbreiding of ver dieping van de kennis omtrent of de verhouding van het aanzien van het Nederlandse cultuurbezit, of wel aan hem of haar, die door activiteiten dit cultuurbezit op uitnemende wijze be vorderd heeft, voor zover dit zijn neerslag heeft gevonden in geschrif ten". De jury voor de toekenning van de ze tweejaarlijkse ter gelegenheid van het bondsjubileum ingestelde prijs bestaat uit prof. dr E. J. Dijksterhuis, mgr. W. Nolet en mr M. Rooy. Na af loop van de jubileumvergadering zal het bestuur recipiëren in het Amstel- hotel. De gouden ganzeveer is een nauw keurig gegraveerde copie in goud van de zilveren ganzeveren, die in de ze ventiende eeuw als prijs voor de bes te leerlingen op Amsterdamse en Haarlemse scholen werden uitgereikt. Van deze zilveren veren zijn in ons land nog slechts zes exemplaren aan wezig. Later gingen de gemeenten over tot het uitreiken van boeken aan de beste leerlingen. De gouden gan zeveer van de uitgeversbond, ver vaardigd op de ateliers van een Am sterdamse juweÜSBsfirma, is gesto ken in een voet van kristal. EEN BOEK De Uitgeversbond heeft voorts ter gelegenheid van het jubileum een „bont boek over bond en boek" laten verschijnen, dat behalve de historie van 1931 tot 1955, geschreven door J. L. van Tricht, een gevarieerde ver zameling opstellen bevat, tezamen vormende een beeld van de onder scheidene aspecten van het hoek, zo als het maken, uitgeven, versprei den en „consumeren". Het bevat bij dragen van Jan van Krimpen, van de hoogleraar in de wetenschap van het boek, prof. mr H. de la Fontaine Ver- wey, van auteurs en journalisten. Het boek verscheen onder redactie van J. Romijn en A. L. Sötemann. Dr S. van. der Linde lector in Utrecht GOES, 22 October Bij K.B. is be noemd tot lector in de faculteit der God geleerdheid aan de R.U. te Utrecht om onderwijs te geven in de geschiedenis van het Geref. Protestantisme dr S. van der Linde, voorheen Ned. Herv. predi kant te Loenen aan de Vecht. Op- en ondergang van Zón en Maan Dinsdag 25 October; Zon op 7.23, ond. 17.26. Maan op 14.47, ond. 0.12. Uit de wereld van Tn serie, ,Die Auslese" verscheen „Der Schwarze Hengst Bento", door Ditha Holesch. Uitgave van J. B. Wolters, Groningen-Batavia. Der Schwarze Hengst Bento is een inte ressant verhaal van een hengst, geboren in Europa en later verscheept naar Bra zilië. Het dier weet in het vreemde land te ontsnappen en leeft dan sen tijdlang in de wildernis. Door dit verhaal leren we wel iets verstaan van het lijden dat mensen de dieren nodeloos aan deen, wer kelijk niet door een soort sadisme, maar uit onverstand vaak. Het leven in de wil dernis is ook goed beschreven. We vinden echter wel, dat de dieren al te menselijk worden voor gesteld. Dit heeft zijn bezwa ren. Het verhaal is boeiend voor de jonge generatie en de kennis van het Duits zal bij nauwkeurige lezing wel vermeerderen. Een week vol pret, door C. M. van den Berg Akkerman. Uitg. Jan Haan N.V., Groningen. Dit is een boek meer geschikt voor meisjes. Een stel meisjes uit de stad, brengt onder goede leiding een week bui ten door. Er kan in zo'n week heel wat ge- t*uren, zo veel zelfs, dat je er een boek over kunt schrijven. Een aardig verhaal, dat jonge meisjes zeker zal boeien,, en wat we gerust kunnen aanbevelen. De uitgeefster voorzag deze boeken van een fleurig pakje. In Frans Noord-Afrika: CONSTANTINE, 22 Oct. Volgens Franse militaire kringen zijn In de nacht van Donderdag op Vrijdag 50 op standelingen gesneuveld in een veld slag met veiligheidstroepen aan de Al- gerijns-Tunesische grens in het gebied van Tamerza. De rebellen werden op de vlucht gedreven en achtervolgd. Aan Franse zijde was slechts één man gewond. In het departement Constantine zijn Vrijdag opnieuw aanslagen ge pleegd. Bij Bone is een vijftigtal te legraafpalen doorgezaagd en voorts zijn een school en een ziekenhuis ver woest. In Bone is een bom in een etalage van een drogist geworpen met als re sultaat: zes gewonden, onder wie vier Europeanen. Bij Guelma en Jemma- pes zijn boerderijen aangevallen en in brand gestoken en het vee afgemaakt. In deze sector hebben ordetroepen een opstandeling gedood en 58 gevangen genomen; 36 verdachte personen zijn gearresteerd. Een oud-militair en zijn broer zijn door opstandelingen ver moord. In het gebied van Oran zijn twee aanvallen gedaan op militaire posten. De aanvallers werden verdreven. worden steeds aan gevuld met Steeds Iets nieuws Altijd iets aparts DE VERENIGING „KINDERZORG" TE MIDDELBURG vraagt voor haar tehuizen om zïeït in te zetten en mede te helpen bij de opvoe ding van de aan haar zorg toevertrouwde kinderen. Min. leeftijd 21 jaar, Prof. Godsdienst. Goede salaris- en verlofregeling. Opleiding voor het diploma kinderbescherming AenB. Sollicitaties te richten aan de directeur van boven genoemde inrichting; Veersesingel 148, Middelburg. TE KOOP OF EV KUIL VARE KOE. Oude VI. weg 65, Middelburg. PERSONEEL GEVRAAGD MEISJE voor dag en nacht in ambt. gez., 4 k„ Den Lief voor kinderen, k.k. kost, inwoning, bewas- sing enz. 85,per maand. Br. met pasfoto en referenties onder No. A 4523 bur. v. d. blad te Goes. Gevr. EEN ARBEIDER die genegen is met paarden om te gaan. Vast werk. Braamstraat 63, Souburg. DIVERSEN AARD APPELTIJD AASERVOTIJD. Behandel nu Uw Consumptie-Aardap pelen tegen spruitvormmg met AASERVO. Tegen gerin ge kosten blijven Uw aardap pelen glad en gaaf tot diep in het voorjaar. Fa DE VOOGD POPPE, Tel. 439, Grijpskerke. Wij lossen deze gaarne voor U op, met onze sortering haarden en kachels, zowel olie- als kolenkachels BEESTENMARKT 20 Telefoon 2232 HET ZAKHORLOGE voor iedere werkman. Onze zaak en naam staan borg, dus geen geld weggegooid. BESTEL nog heden 13,65, stofkast 'D.1'4-5'- LIEVENSE, Horloger, Lange Vorststraat 87, Goes. Wasmachinefabriek heeft wasmachines met lichte email- le-beschadiging. Gloed nieuw, met garantie f 155,—. Desge wenst afbetaling. Centrifuges 150,—. Depót Terneuzen, Nieuwstraat 28, Tel. 2410. Ouders in Gees en omgeving Studiemoeilijkheden met uw kinderen? Laat U hun huis werk maken onder deskun dige leiding. Brieven no. A 4527, Bur. „Zeeuwsch Dagblad" te Goes. Voor oudere Dames, prach tige Interlock Onderjurken 4,69 en 4,95 bij DEGOEDKOPESIMON Klokstraat, Goes. Lekker warm, Dames Direc tors met wol gevoerd 46 tot 52 kosten 2,95 DEGOEDKOPESIMON Klokstraat, Goes. m. Voor een prachtig Wollen Vest of leuke Pullover, eerst even kijken, bij DE GOEDKOPE SIMON Klokstraat, Goes. Onze reclame is niet mislei dend. KIENZLE is af a 13,65 volledig gegarandeerd. Horlogerie D. LIEVENSE, Lange Vorststraat 87, GOES. Te koop aangeboden te Sas van Gent: HUIS, leeg te aanvaar den, vrijstaand, bevat tende: Woonkamer, Keu ken, beneden slaap kamer en boven slaap kamer, benevens een schuur. Koopprijs 5500.ko- perskosten. Brieven onder No. A 4528, Bureau van dit blad te Goes. Met Maart gevraagd: Tractorenkennis aanbevo len. Woning met electrisch licht en waterleiding aan wezig. - L. J. VAN NIEU- WENHUYZEN, „Broeders- hof', St. Philipsland. gevraagd, jaarbetrekking, goed loon en in het sei zoen veel verval. Pension „Sint Sebastiaen", Kade A 65, Veere. RUIME BIJVERDIENSTE. Voor de verkoop van onze artikelen zoeken wij ACTIEVE PERSONEN, die belang hebben bij een goede bijverdien ste in de komende winter. Vraagt inlichtingen bij Fa J. R. Douma, Zaad- handel, Bergum (Fr.) Voor al Uw familieberich ten het aangewezen adres: „Zeeuwsch Dagblad"

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 5