Grootse aubade van 7500 kinderen voor Koningin en Prins Schmidt is in het geheel geen vriend van kapitein Westerling Christelijke vakbond voor Duitsland nog niet definitief ZWITSARUB „Publiek moet weten waar de landbouw mee tobt" Autonomie-monument te Willemstad onthuld Noodweer boven Costa Rica Muren van hei oude fori Amsterdam weerkaatsten Pro Duitse vakbond opgericht in het Saargebied Bij RHEUMATIEK ASPIRIN") nemen Britse bladen berispt Sowjcts blijven verantwoor delijk voor militair verkeer Hamzah erkent om wapens voor opstand te hebben gevraagd is ett Mi$t het betrouwbare zelfwerkend wasmiddel voor de huisvrouw, die weet wot haar wasaoed waacd is! Gevaar een „vergeten groep" te worden is niet denkbeeldig Nieuwe onderhandelingen met eenheidsvakbeweging In Februari of Maart nieuw Indonesisch parlement Nederlandse duikboot gestrand en weer vlot WRUF KOU WEG Ds J. Spelt uit Dinteioord naar Zuid-Afrika Radio* Nieuwe verkeersbrug bij Dordrecht ons Donderdag 20 October 1955 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 7 WILLEMSTAD, 19 October. Niet minder dan 7.500 kinderen, zwart, bruin, blank en geel, hebben vanmorgen voor hun Koningin en voor Prins Bernhard mogen zingen. Het was een grote gebeurtenis in hun leven. De spanning van vele weken heeft zich ontladen in een aubade, waar van de muren van het oude fort Amsterda m, het regeringscentrum, dat aan de kant van de Anna baai wordt afgesloten door het paleis van de Gouverneur, weerkaatsten. Vijf en zeventig hon derd jongens en meisjes in de mooiste jurkjes en de netste pakjes, die er maar te kopen waren, stonden al geruime tijd van tevoren, met grote oranjesjerpen om, vol nieuwsgierigheid te kijken, of de Koningin en de Prins nog niet aankwamen. Frater Fidelius, die de aubade moest leiden, had met zijn assistenten de handen vol om h et levenslustige goed een beetje stil te houden. Toen kwam het bericht: de Koningin komt! Het ging van mond tot mond. Halzen rekten zich en ja, daar was het koninklijk paar, vergezeld van de Gouverneur en mevrouw Struycken, alsmede leden van de hofhouding. Ingezonden Mededeling (Adv.) Allen namen plaats op het bordes van de staatsietrap. Verrast keek Koningin Juliana op van deze duizenden kinderen, die geen oog van haar af hielden. Toen klonk er een teken en even later begon het: liedjes in het Ne derlands en het Papiamonto en natuurlijk het Wilhelmus. Toen dat allemaal gebeurd was, kwam een groepje kinderen naar voren. Bij de tonen van een spellledje werd een rondedans gemaakt. Tot ieders verrassing kwam de Koningin naar beneden en toen zij hoorde, dat het liedje ook haar in het spel betrok, aarzelde zij niet om in de kring te treden en mee te doen, precies zoals zij dat in Nederland wel deed, wanneer zij één van haar kinderen van school haalde en er juist een spelletje werd gedaan. van de marinebasis en de bemanning van het wachtschip „Willem van der Zaan" en van de „De Ruyter" voor Koningin en Prins defileerden. Daarna vertrok de Koningin naar het Stuyve- sant College en de Prins naar Piscade- ra voor de eerste steenlegging van het nieuwe-biologisch instituut. Tot de jeugd Onze vorstin werd bij de openbare doe Na deze aubade stapten de Koningin en de Prins weer in de auto op weg naar de rotonde aan het eind van de Nieuwe Havenweg, waar in de laatste weken hard was gewerkt aan de auto nomie-monument, door het bestuur van Curagao opgericht als blijvende herinnering aan het verwerven van de autonomie. „Steunend op eigen kracht, maar met de wil met elkander samen te werken", is de spreuk, die rond de basis van het monument is aange bracht. Het was een moeilijke opgave, die architect J. Fresco moest uitvoeren, n.L het begrip autonomie tastbaar te maken. Hij deed het door de zes An tilliaanse eilanden voor te stellen als jonge vogels, die uit het nest opvliegen, en verbond deze vogels onderling met de basis door rechte lijnen, de samen werking voorstellende. Een symbool In zijn toespraak zei de Gezaghebber van Curasao, de heer M. P. Gorsira, o.m.: „U staat aan de voet van het symbool van de verkregen zelfstandig heid en van de wijze, waarop het ko ninklijk woord kan en moet worden ingelost. Het gedenkteken staat aan het eind van de weg, waarvan het be ginpunt was de koninklijke belofte. Hiervoor is grote dankbaarheid. De wijze, waarop de belofte is ingelost, laat geen twijfel aan de zuiverheid van de bedoelingen: spontaneïteit en werkelijke wJ1 om de uitgestippelde weg in zo kort mogelijke tijd te be wandelen". „Van deze zijde zijn er soms tekenen van ongeduld geweest. Dit is een nor maal begeleidend verschijnsel van een snelle groei. Ondanks de overweldigen de moeilijkheden, waarin Nederland na de oorlog verkeerde, werden onze problemen niet op de achtergrond ge schoven, werden de gegeven beloften niet verdronken in een baaierd van moeilijkheden". „Gezien dit alles kan worden gezegd: Hoe luttel de tijd, hoeveel is niet tot stand gebracht. Daarbij is vastgehou den aan het fundament van historisch gegroeide maatschappelijke en bestuur lijke tradities, aan het gezonde en le venskrachtige. Het nieuwe was de voortzetting van een ontwikkelings gang". Défilé Direct daarna verrichtte H.M. de onthulling van het monument.. Nadat zij enkele ogenblikken het bouwwerk had bezichtigd en enige woorden met de Gezaghebber had gewisseld, klonk het Wilhelmus en trad de commandant der marine-eenheden in de Ned. An tillen, commandeur H. Bos, op het ko ninklijk paar toe om het te begeleiden naar het podium, waarlangs eenheden van de mariniers van het garnizoen van Curacao, eenheden der matrozen middelbare school begroet door de twee jongste meisjes-leerlingen en de twee oudste jongens. De meisjes, de 11-jarige Grace Kraz en Constance Coppoolse, boden haar bloemen aan, waarvoor alle leerlingen twee cent hadden gegeven. De jongens H. R, Lonwreng en T. L. Adamus, leerlingen der bedrijfschool van de Curagaosche Petroleum Industrie Mij., brachten haar naar het spreekgestoelte, van waar zij de honderden jongens en meisjes, die op de plaats van de school bijeen waren, toesprak. Het waren allen leerlingen van mu- loscholen, ambachtsschool, Stuyvesant College, r.k. Radulphus College en r.k. middelbare meisjesschool, alsmede het Maria Immaculata College. De toe spraak van Koningin Juliana werd met intense aandacht aangehoord. De woorden maakten diepe indruk op de jeugd. Na afloop onderhield de Konin gin zich met de onderwijsautoriteiten en toen stapte zü weer in haar auto om zich naar het Gouvernementshuis te begeven. De ban, die de woorden van de Koningin had gelegd, was verbro ken en luidkeels juichten de honder den jongens en meisjes hun vorstin een afscheid en tot weerziens toe. SAARBRÜCKEN, 19 Oct. In het Saargebied is een pro-Duitse federatie van vakverenigingen opgericht, die als tegenhanger zal fungeren ten op zichte van de bestaande federatie, die de Fransgezinde regering Hoffmann steunt. Onder de oprichters bevinden zich verscheidene voormalige be stuursleden van de bestaande vak bond. Vernomen wordt, dat in de afgelo pen weken een betrekkelijk groot aantal burgemeesters en gemeente' raadsleden, die waren aangesloten bij Hoffmanns christelijke volkspartij, uit de partij zijn getreden. Hel merk Aspirin tn hel Bayerkruis op leder tablet 'geven U de garantie dat U Aspirin hebt Gedeponeerd handelsmerk Wegens berichtgeving over Prinses Margaret LONDEN, 19 Oct. De Britse persraad, een door de bladen inge steld orgaan, dat moet toezien op het in acht nemen van de normen voor journalistiek fatsoen, heeft een aan tal, niet met name genoemde bladen berispt, omdat zij bij het behandelen van de „persoonlijke toekomst van Prinses Margaret" in strijd met de goede smaak hebben gehandeld. De bladen hebben de reputatie van de pers een zeer slechte dienst bewezen, aldus de persraad, die tevens bekend maakte, dat er talrijke klachten van lezers over deze aangelegenheid zijn binnengekomen. MOSKOU, 19 Oct. De Sowjet- Unie heeft de Westerse Grote Drie in antwoord op een Westelijke nota de verzekering gegeven, dat het toezicht op het militaire verkeer tussen West- Duitsland en West-Berlijn bij haar blijft berusten. Het toezicht op het niet-militair verkeer en andere souvereiniteitsrechten zal door de Oostduitse republiek worden uitge oefend. Tegenstrijdige verklaringen van getuige 's-GRAVENHAGE, 19 Oct. Er was voor de tweeëntwintigste zitting in de zaak- Schmidt slechts een matige belangstelling. Verdachte wees op de tegenstrijdige verklaringen van getuige Sanusi bin IJa, die eerst verklaarde verdachte eenmaal te hebben ontmoet, maar later dit herriep tot tweemaal. Zo iets kan alleen aan het brein van fantasten ontspruiten, aldus Schmidt. Voorts wees hij op het feit, dat getuige in 1950 van de NIGO afwist, maar zich nu daarvan niets meer schijnt te herinneren. De volgende getuige was Hamzah, die verklaarde dat hij eind 1949 met de con troleur Doornik naar het huis van be klaagde bij Kalibata is geweest en deze daar voor het eerst heeft ontmoet. Begin 1950 Is getuige met enkele vrienden nog eens naar kamp Makassar geweest om be klaagde op te zoeken en heeft hem bij die gelegenheid om wapens voor een op stand verzocht, maar deze wapens zijn nimmer ontvangen.. Later had hij nog eens iemand met een briefje naar Schmidt gestuurd met het verzoek 42 stenguns mee te geven. Daar hij als geyolg daarvan werd gearresteerd, weet getuige niet, of dit briefje is terecht gekomen en de wa pens inderdaad geleverd zijn. Rechter Rochjani geeft daarna het woord aan beklaagde. Deze zegt: „Voor het eerst is dit een getuige, die ik ken, en wat meer is, die voor zover ik dat kan verifiëren, grotendeels de waarheid spreekt, zij het ook tendentieus". Hij kwam steeds terug op zijn verzoek om wapens en zo zei ik hem de laatste keer dat dit onmogelijk was en dat ik bij over gave en overname van mijn kampen alles compleet moest hebben. Deze overname lag toen nog een jaar in het verschiet en ik verwachtte dat Hamzah met zijn intel ligentie wel zou begrijpen, dat dit een beleefde, doch definitieve afwijzing was. Het lijkt mij ook, dat hij dit heeft begre pen, want hij is later nooit meer terug geweest. MENING OVER WESTERLING. Een tweede belangrijk punt was, dat mijn mening over Westerling in hoofd zaak overeenkomt met wat Hamzah in het proces verbaal zegt: „Een leider, die laf hartig het land uitvluchtte en zijn men sen in de steek liet om hen de wrange vruchten van zijn avonturen te laten plukken". Ook uit wat Hamzah zegt, blijkt dat ik verre van een vriend van Westerling was, dit In scherpe tegenstel ling tot de verhalen van Manoch en ande ren. Ik heb vroeger al eens gezegd, dat lk het basiscommando van de TN1 had Ingezonden Mededeling (Adv.) A B 5510-P 1 SAN JOSE, 19 Oct. Verscheidene dagen lang zijn stortregens boven de Middenamerikaanse republiek Costa- rica gevallen, die overstromingen heb ben veroorzaakt, welke aan 25 perso nen het leven hebben gekost, terwijl er tot nu toe voor naar schatting vier millioen dollar schade is aangericht. Het Amerikaanse Rode Kruis ver leent hulp, waarbij gebruik wordt ge maakt van vliegtuigen en hefschroef- toestellen. De verbindingen zijn op talrijke punten verbroken. Voorzitter Kon. Ned. Landbouwcomité: DEN HAAG, 19 Oct. Donkere wolken hangen dreigend over de landbouw. Dit constateerde de voorzitter van het Kon. Ned. Landbouwcomité, ir C. S. Knott- nerus, tijdens een vergadering van het K.N.L.C, ln het Kurhaus te Scheveningen. Hij ontleende deze stelling aan de zijns inziens gevreesde grond, dat de V.S. van plan zouden zijn hun grote voorraden te spuien. De verkoop op de wereldmarkt van deze voorraden zal prijsdalingen veroor zaken, die ook in ons land voelbaar zullen zijn. En hoewel de overheid en het be drijfsleven wel kans zullen zien om even tuele calamiteiten het hoofd te bieden, is er één ding, dat bij het nemen van maatregelen wel eens zou kunnen ont breken. En dat is de voorlichting aan de bevolkingsgroepen buiten de landbouw. Wanneer men in brede kring op de hoogte was van de vraagstukken en de moeilijk heden, waarmee de landbouw heeft te kampen, zou niet het gevaar bestaan, dat de landbouw straks ook tot de zgn. ver geten groepen gaat behoren. De landbouw, zo zei hij, heeft de steun van de publieke opinie nodig. Dat is dui delijk gebleken bij de verhoging van de melkprijs vorig jaar. De bevolking be greep toen de bedoeling niet. „Wat voor de consument van belang is, Is alleen of de prijzen, welke hij voor de pro ducten moet betalen, hoger of lager zijn dan de prijzen van dezelfde artikelen ln het buitenland. Iemand, die de moeite wil nemen de cijfers hierover te raadplegen, tal tot de conclusie komen, dat Nederland de voedingsmiddelen voor een zeer lage prijs aan zijn verbruiker levert. Hierdoor is een belangrijk gedeelte van het levens onderhoud in Nederland zeer goedkoop beschikbaar. Eigenlijk is dit de achter grond, waarom men de Nederlandse land bouw de garantieprijzen niet gunt." GROTE INSPANNING. „Op den duur heeft een slechte belo ning van de boerenstand tot gevolg, dat de grond wordt verwaarloosd (voorbeel den zijn Engeland en Argentinië), dat de productie afneemt en het platteland wordt ontvolkt. In een tijd van hoogconjunctuur zal dit proces nog worden versneld.. Het landbouwbedrijf, waarvan bovendien nog zeer vele Industrieën afhankelijk zijn, weer op gang te krijgen, kost onnoeme lijk veel meer dan de geringe voordelen, welke misschien voor enige jaren zouden zijn te behalen." „Ik ben ervan overtuigd", aldus Ir Knottnerus, „dat ieder, die moeite wil nemen zich in deze zaak te verdiepen, tot dezelfde conclusie zal komen. Om de publieke opinie echter zover te krijgen, zal de landbouw de uiterste krachten in moeten spannen om zijn positie duidelijk te maken". Oprichters in twee kampen verdeeld (Van onze §-redacteur) UTRECHT, 19 Oct. Zal de Zaterdag in Essen voorlopig opgerichte Christelijke vakbond voor Duitsland een lang leven beschoren zijn? Die vraag dringt zich op, nu we vernomen hebben wat er na de instelling van het voorlopig bestuur al is gebeurd. De bedoeling was, dat op 12 November een demonstratief congres zou worden gehouden, waar tot definitieve oprichting van een christelijke vakbond zou kunnen worden overgegaan. Dit besluit is echter ln de loop van de Zondag naar de achtergrond gedrongen, hoewel het gehandhaafd bleef. Het voorlopige bestuur oftewel de commissie tot oprichting van deze vakbond kreeg toen echter de opdracht eerst nog iets anders te doen. En dat is.het aanknopen van nieuwe onderhandeligen met de eenheidsvakbeweging. Wij krijgen sterk de indruk, dat de op richters in twee kampen verdeeld zijn. Enerzijds is daar de groep, waaronder de mannen, die in Putten vergaderd hebben, die uit principiële overwegingen oprecht de wens koesteren om een.-chr. vakbond te stichten. Anderzijds is er echter ook een groep, die deze voorlopige oprichting van een eigen organisatie geheel anders ziet, n.l. als een stok achter de deur bij nieuwe onderhandelingen met de D.G.B. Deze groep wenst eigenlijk geen eigen chr. vakbeweging, doch slechts meer in vloed van de christen-arbeiders in de D.G.B. Zij hopen in de besprekingen hierover sterker te staan, nu zij de D.G.B. kunnen laten zien, dat een splitsing ln de vakbeweging als een zwaard van Damo cles boven deze eenheidsbond hangt. EEN GROTE REM. Deze laatste groep schijnt voorlopig aan het langste eind te trekken. Een grote rem op alle pogingen om tot een chr. vakbe weging te komen zijn helaas steeds ge weest de christen-bestuurders ln de D.G. B. zelf. Zij zagen de ontwikkeling van dit verbond ook met lede ogen aan, maar zi) schrokken er steeds voor terug om met de D.G.B. te breken. Zij vreesden de macht van deze 6.000.000 leden tellende organisatie, zij vreesden diep in hun hart ook voor hun baantje en vooral voor hun pensioen. Deze geest schijnt in Essen tenslotte ook min of meer de overhand gekregen te hebben. Ook de oproep tot eenheid van enkele Lutherse bisschoppen, vlak voor de vergadering van Zaterdag, heeft aan de besluitvaar digheid van de ln Essen aanwezige man nen blijkbaar geen goed gedaan. TRAGISCH.. En zo hebben we dan nu de tragische situatie, dat de leiding van de D.G.B. de beslissing over de definitieve oprichting van een ehr. vakbeweging min of meer in handen heeft. Treedt deze leiding nu soepel op, doet zij toezeggingen, gaat zij door met het verwijderen van radicale elementen als dr V. Agartz uit haar mid den, geeft zij de christen-arbeiders een derde van de bestuurszetels, dan zal het merendeel van de „mannen van Essen" wellicht de niet-opportunistische maar principiële minderheid in de kou laten staan. Het is de vraag, of deze minder heid dan toch de moed kan opbrengen om alleen verder te gaan. DJAKARTA, 19 Oct. De Indone sische minister van Binnenlandse Za ken heeft medegedeeld, dat het nieu we parlement in Februari of Maart kan worden gevormd. Dit is afhanke lijk van het verdere verloop van de verkiezingen. De voorbereidingen, die voor de parlementsverkiezingen wer den getroffen, zullen wederom wor den toegepast bij de verkiezingen voor de constituante. Tot dusver hebben de algemene verkiezingen 50 millioen rupiahs gekost. WEYMOUTH, 19 Oct. De Neder landse duikboot „Tijgerhaai" (1320 ton) is Woensdagochtend vroeg in stormachtig weer op drift geslagen in de baai van Weymouth (Zuid-Enge- land) en gestrand op een zandbank ongeveer 400 meter uit de wal. Toen enige uren later de vloed opkwam is het schip, dat vermoedelijk niet be schadigd was, weer vlot gekomen en op eigen kracht doorgevaren naar Portland. De „Tijgerhaai", die een bemanning heeft van 63 koppen, is met een Nederlandse torpedobootja- ger op een oefenreis. Ingezonden Mededeling (Adv.) met de genezende warmte van een Zwitsal preparaat gewaarschuwd tegen de figuur Wester ling en zijn Apra-beweging, als zijnde een gevaar voor orde en rust. Ik heb een idee, dat het verhaal van Hamzah een heel ander beeld van mij geeft dan de verhalen van Tomasoa, Manoch, Swartjes enz. over mijn activiteiten, die in dezelfde periode vallen. Een scherp verschillend beeld zelfs en niet ten ongunste van mij. De verklaring van getuige is in de kern waar, maar door verdraaiing ontstaat een heel ander beeld van het gebeurde", zo eindigt Schmidt. De verdedigster, mevrouw Bouman, vraagt nog eens aan getuige of hij naar het kamp Makassar is geweest om wa pens te vragen voor een opstand of ten behoeve van zelfverdediging? Getuige verklaart nadrukkelijk, dat hij aan beklaagde gezegd had, dat het voor een opstand was. Verdedigster merkt op, dat dit antwoord afwijkt van de verklaring in het proces verbaal. Zij heeft verder geen vragen aan getuige te stellen, omdat het enige posi tieve uit zijn verklaring is, dat hij aan beklaagde om wapens heeft gevraagd en die niet heeft gekregen. Wat getuige daarnaast verklaard heeft, vindt zij vol doende door beklaagde zelf uitgelegd. Rechter Rochjani zegt getuige, dat hy niet meer gehoord behoeft te worden en sluit de zitting, die "óp 1 November zal worden voortgezet. DINTELOORD, 19 Oct. Op uit nodiging van het departement van sociale zaken en volksgezondheid brengt ds J. Spelt, Ned. Herv. predi kant te Dinteioord, een studiebezoek aan Zuid-Afrika. Hij zal zich op de hoogte stellen van de werkgelegen heid in de grote bedrijven en de ar beidsverhoudingen in de Unie. Ds Spelt maakt deze reis als lid van het dagelijks bestuur van de Chr. Emi gratie-Centrale met het oog op de emigratiemogelijkheden naar Zuid- Afrika. Dit land kan namelijk een be langrijk emigratleland worden. Dg Spelt zal van zijn reis rapport uitbren gen bij 't departement en de Ned. Emi- gratiedienst. Hij vertrekt 22 October met het emigrantenschip „Zuider kruis" en hoopt 7 Januari in Dintei oord terug te keren. Hoogwater Vrijdag 21 Oct.: Vlissingen: 4.52 u. 1.96 m., 17.12 u. 1.96 m.; Terneuzen: 5.22 u. 2.12 m., 17.388 u. 2.13 m.; Wemeldinge: 6.36 u. 1.61 m., 18.49 u. 1.64 m.; Zierikzeet 6.17 u. 1.38 m., 18.32 u. 1.42 m. DORDRECHT, 19 Oct. Gedepu teerde Staten van Zuidholland hebben het gemeentebestuur van Dordrecht bericht, dat de ministers van verkeer en waterstaat en van financiën in be ginsel instemming hebben betuigd met de plannen voor de bouw van een brug voor gewoon verkeer over de Merwede bij Baanhoek op de pijlers van de spoorbrug met een gezamen lijk hefbaar gedeelte in beide brug gen, alsmede met de betaling door het rijk van een derde deel der hieraan verbonden kosten. West-Beriyn is Dinsdag tijdelijk de hoofdstad van West-Berlijn geworden met een bijeenkomst van de voltallige Bondsdag in de gebouwen van de tech nische hogeschool en in de vergader zalen van enkele hotels. Zestien perma nente parlementaire commissies hielden haar geregelde bijeenkomsten en tege- lijkertijd zyn ook de parlementaire fracties van alle partijen bijeengeko men. VRIJDAG 21 OCTOBER HILVERSUM I (402 m.) KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed ed liturg, kal. 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de vrouw. 9.35 Water standen. 9.40 Schoolradio. '10.05 Gram. 10.30 Franse muz. 11.00 Voor de zieken. 11.40 Ork. conc. 12.00 Angelus. 12.03 Me- tropole ork. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Wij vrouwen van het land. 12.40 Gram. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Kath. nieuws. 13.20 Amus. muz. (Inter mezzo: Gram.) 13.45 Voor de vrouwen. 14.00 Chansons. 14.30 Gram. 15.00 School, radio. 15.30 Kamerkoor. 16.00 Voor de zie. ken. 17.00 Schoolradio. 17.15 Kinderkoor. (Intermezzo: Gram). 17.40 Koersen. 17.45 Viool en piano. 18.05 Licht progr. 18.30 Vragenbeantw. 18.45 Gram. 19.00 Nieuws. 19.10 Regeringsuitz.: Verklaring en toe lichting, waarin opgenomen het emigra tiepraatje van H. A. van Luyk. 19.30 Gr. 20.20 Aet. 20.35 De gewone man. 20.40 Lichte muz. 21.00 Politiek Forum. 21.30 Amus. muz. 21.55 „Kampvuren langs de evenaar", eaus. 22.10 Kamerork. en so liste. 22.45 Avondgebed en liturg, kal. 23.00 Nieuws. 23.15-24.00 Gram. HILVERSUM n (298 m.) VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 „Gevonden voorwer pen", hoorspel. 8.28 Gram. 8.45 Voor de huisvrouw. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Gram. 9.40 Schoolradio. VPRO: 10.00 „Thuis", caus. 10.05 Morgenwijd. VARA: 10.20 Voor de kleuters. 10.40 Orgel en zang. 11.10 Voordr. 11.30 Clavecimbel. en cello. AVRO: 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.35 Sport en prognose. 12.50 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Orgelspel. 13.55 Koersen. 14.00 Sopr. en piano. 14.15 Sil houetten. 14.35 Viool en piano. 15.00 Ge varieerd progr. VARA: 16.00 Zangers van onze tijd. 16.30 Voor de kinderen. 17.00 Muz. caus. 17.40 Lichte muz. 18.00 Nieuws. 18.15 Act. 18.20 Ace. ork. 18.45 „De vrouw ln het bedrijfsleven", caus. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 „Omdat het zo best is klankb. VPRO: 19.30 „Evangelisch be raad", caus. 19.50 Ber. 19.55 Streeknws. 20.00 Nieuws. 20.05 „Hulp aan onze men sen in Indonesië", caus. 20.10 Piano en viool. 20.30 „One World or None", caus. 20.40 „Wij en deze tijd", eaus. VARA: 21.00 Lichte muz. 21.30 Aetherforum. 22.10 Buitenl. overz. 22.25 Lichte muz. VPRO: 22.40 „Vandaag", caus. 22.45 Avondwij ding. VARA: 23.00 Nieuws en SOS-ber. 23.15-24.00 Gram. BRUSSEL (324 m.) 11.45 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 Ork. conc. 13.00 Nieuws. 13.15 Ork. conc. 14.00 Schoolradio. 16.00 Koersen. 16.02 Gram. 17.00 Nieuws. 17.10 Lichte muz. 18.00 Bazuinkwartet. 18.10 Voordr. 18.20 Bazuinkwartet. 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nieuws. 19.40 Filmmuz. 20.15 Ork. conc. 21.05 Kunstkaleidoscoop. 21.20 Ork. conc. 22.00 Nieuws. 22.15 Int. Radio-Universiteit 22.30 Volksliederen. 22.45 Clavecimbelmuz. 22.55-23.00 Nieuws.

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 7