Kaas lie vermakelijke avonturen van Don Quichot Natuurzuivere Planta doe méér met Lodaline nü met prachtige scheepsbouwpuzzel c daarom is natuurzuivere Planta zoveel smakelijker en gezonder tpc?©©8G (3© faaGffl®!? 8öq Jubilaris gefêteerd daarna kaas gepresenteerd: Bovenmate gewaardeerd! met een heildronk zeer vereerd Lien Louisse Geen praktijk MIDDELBURG I Donderdag 20 October 1955 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 6 Op een gezellig avondje wint U het hart van Uw gasten als U op het psychologische moment KAAS- zoutjes, -soesjes en -roggetjes presenteert. U maakt ze zélf, als U nu het kaasreceptenboek je aanvraagt bij Uw winkelier of (in brief met 10 cents postzegel) bij Het Nederlands Zuivelbureau, Groot Hertoginne- laan 26, Den Haag. Publicatie v/h Nederlands Zuivelbureau - Den Haag Dubbel plezier van één fles Lodaline BIJ INSCHRIJVING TE KOOP van de Erven van de heer L. MINNAAR: HET HUIS met erf aan de Kerkstraat te Hoedekens- kerke, nummer A 2, groot 1 are 68 c.a. Behoudens toestemming van de betrokken autori teiten terstond te aan vaarden. Voor bezichtiging zich te vervoegen bij de heer F. Nijsse te Hoedekenskerke, door wie nadere inlichtin gen worden verstrekt. Inschrijvingsbiljetten in te leveren vóór of op Maan dag 31 October 1955, ten huize van de heer F. Nijsse voormeld. De Nederlandsche Heide maatschappij te Arnhem zal namens de Herverkavelings commissie „Zeeland", Bu reau v. Uitvoering „Schou wen Duiveland" op Vrijdag IX November 1955, in hotel „Concordia" te Zierikzee, in het openbaar aanbesteden: a. des v.m. 11 uur, bestek Pd. no. 712, codeno. 2114.13 betreffende het graven en verruimen van sloten, het uitlagen en ophogen van percelen en het ver werken van delfgrond in complex 4, vak II, van de polder Oosterland, een en ander met bijbe horende werken (totale oppervlakte 56 ha). b. des v.m. 12 uur, bestek Pd. no. 711, codeno. 2111.15 betreffende het aanleg gen, verbeteren en ver harden van wegen, ter lengte van totaal -i 10 km, in de polder „De Vier Bannen van Duive land en Gouwe Veer", met bijbehorende wer ken. De bestekken met bijlagen zijn van Dinsdag 25 October 1955 af verkrijgbaar ten kantore van het hoofd van het ambtsgebied der Neder landsche Heidemaatschappij te Zierikzee, BlokwegA527, telefoon no. 549, tegen be taling van resp. 3.50 en - ƒ9.50 per stuk, franco per post resp. 3.80 en 9.80. Restitutie heeft niet plaats. Inlichtingen worden, na ge pleegd overleg, alleen aan bestekhouders verstrekt door voornoemd hoofd van het ambtsgebied, die hiervoor zitting houdt in hotel „Con cordia", op Vrijdag 28 Oc tober 1955: a. des n.m. 2 uur voor be stek Pd. no. 712; b. des n.m. 3 urn- voor be stek Pd. no. 711. Schoonheids Specialiste- pedicnre, Middelburgsestraat 2, Goes, Tel. 3526, 65. Don Quichot volgde de haveloze figuur, die een meter of tien verder de harde grond neerplofte en het zich zo gemakkelijk mogelijk maakte. Rancho Panza en de oude geitenhoeder keken nieuwsgierig toe en vroegen zich af wat die snaak nu wel te vertellen zou hebben. „Ik zal U in weinig woorden al mijn mateloze rampspoed verhalen", zei de arme kerel en een traan welde op uit zijn oog. „Mijn naam is Cardenio en ik stam uit een oud, aanzienlijk geslacht, van adel, rijk en bemind bij elkeen". „Net als ik, net als ik", kon de Don niet nalaten fijntjes op te merken. „Zwijg lomperd!" viel Cardenio boos uit. „Val mij niet in de rede! Onder- eekt gij nog éénmaal mijn droevig relaas, dan is mijn verhaal gelijk uit! begrepenl? Luister dus rustig verder. Ik heet dus Cardenio en ik kom uit een van de schoonste streken van Andalusië. Vlak bij mijn ouderlijke woning ■as een wezentje te vinden, waarin de liefde werkelijk alles had geschapen /at maar aantrekkelijk kon zijn. Luscinda heette zij en zij was duizend maal 'ioner dan schoon. Even hoog van geboorte en even rijk als ik. Deze Luscinda beminde ik reeds van mijn prille jeugd af. Nog zie ik hoe gelukkig is was, als ik als knaapje met haar door de bossen dartelde, op zoek naar bessen of paddestoelen. Tjaonze ouders zagen natuurlijk wel in, dat deze liefde op de duur onherroepelijk tot een huwelijk moest leiden en zij waren daar, geloof ik, best tevreden mee. Het viel dan ook niet te verwonderen, dat Luscinda's vader mij op een kwade dag bij zich liet komen en mij op wel willende, maar toch strenge wijze wees op die oude Spaanse gewoonte...." „Welke gewoonte!" vroeg de Don nieuwsgierig. „Pas als lk Luscinda als mijn bruid uit haar huis meevoerde, zou het mij weer toegestaan zijn haar te zien", verklaarde Cardenio. „Ik mocht Luscinda voorlopig dus niet meer bezoeken en haar vader verwachtte, dat mijn vader, zo snel mogelijk een huwelijksaanzoek ten behoeve van zijn zoon zou doen. Edochal zag ik haar dan niet meer, ik schreef haar vele brieven. Daarin gaf ik duidelijk te kennen wat er in mijn hart verborgen leefde". Hoe gul schenkt de natuur ons haar goede gaven: bessen, perziken... planta! Ja, ook planta is puur natuur. Want ze is bereid uit de kostelijk ste vetten van tropische vruchten. Vandaar dat planta zoveel smakelijker en gezonder is. Ontdek vandaag nog hoe volmaakt zuiver margarine kan zijn. Breng een pakje planta mee! En vergelijk, proef het grote verschil... Dan zult U begrijpen, waarom steeds meer huisvrouwen planta prefereten: om die zo aparte smaak. Bovendien heeft natuurzuivere planta meer voedingswaarde. En ze is lichter verteerbaar, dus gezonder. planta maakt niet alleen de boterhammen smakelijker. Ook de jus, het vlees, degroenten. Uw kookkunst zal extra worden gewaardeerd! elegant en niet duur! Uit iedere Lodaline-fles haalt U nu een stuk van een boot. Verzamel verschillende delen bij elkaar en Uw kinderen kunnen fijn hun eigen boot bouwen in mooie kleuren. Nu is Lodaline dubbel in tel. Ten eerste voor alles wat schoon moet in huis. Ten tweede voor een paat lachende kinderogen. Want die bo ten zijn prachtigLodaline is ook prachtig - et bestaat niet betet! IIP VAN LQDALIENTJE Laat de kinderen de stukjes van de scheepsbouwpuzzel die zij eventueel dubbel hebben, ruilen met hun vriendjes. Zo hebben ze sneller een compleet schip. Maak kennis met de nieuwe wintermode!

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 6