Verkeersfuik in Klein Vlaanderen misleidend voor wielrijders JOHANNESKERK TE VLISSINGEN IS BIJNA VOLTOOID Nog geen dame in de woningbouw commissie te Kapelle SOUBURGENAAR (24 JAAR) TE MAASTRICHT GEARRESTEERD De vrouw en de machten deze tijd van Krabbendijke treedt niet toe tot de LZ*A* Burgerlijke stand Er komt ook nog een wijkgebouw Raad Vrouwenpolder discussieerde over orgelrestauratie Verlaging minimum prijs fruit West-Duitsland De hulp aan verplaatste personen Causerie van mevr. Lutke-Schipholt Gemeentbegroting is sluitend Schuldig gemaakt aan reeks verduisteringen en flessetrekkerijen Minderjarige Middelburger nam (met succes) de handschoen op Vlissingen Goes 7erneuzen Donderdag 20 October 1955 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 2 Mei pergola en aposielramen VLISSINGEN, 18 October. Reikhalzend hebben de Hervormden van het noordelijk deel van de Scheldestad uitgezien naar de voltooi ing van de Johanneskerk aan de Bonedijkstraat. Immers, dan zullen zij zich niet meer behoeven te behelpen met de Noorderkapel, het noodkerkje, dat in 1950 uit Sluis werd overgebracht en waarin zelfs twee diensten achtereen op de Zondagmorgen onvoldoende bleken, om het aantal kerkgangers te kunnen bevatten. Over enkele weken is het nu zo ver, dat men in het nieuwe bedehuis bijeen zal kunnen komen. Men streeft er naar, de kerk op Woensdag 9 November met een speciale dienst in gebruik te stellen, 21 ramen! Een ietwat wonderlijk gebouw, deze Johanneskerk, ontworpen door het architectenbureau Berghoef en Kla- renbeek te Aalsmeer. Met zijn strak ke vierhoekige muren, afgezet met kartelranden van witte steen lijkt het een moderne visie van een Godshuis uit Noord-Afrika, en ook de pergola met haar twee tentdaken doet ietwat Oosters aan. Als tegenwicht voor al dit strakke is er de variëteit van de baksteen, die hier in verschillende tinten naar voren treedt. Merkwaar dig doet de forse klokkenstoel aan, op een der hoeken geplaatst en door ve len ten onrechte voor een toren aan gezien. Hierin zijn de twee luidklok- ken d en e gestemd reeds aan gebracht en ze hebben al proefgeluid. Uit de gekozen achtereenvolgende klanken zal men al begrijpen, dat ze niet gelijktijdig klinken, doch beur telings haar roepstem zullen doen horen. Uitheems hout In de pergola zijn uitheemse hout soorten verwerkt: zo zijn de stijlen van azobé (uit Afrika) en de liggers van bassolocus (uit Zuid-Amerika) vervaardigd. Van binnen zijn de da ken van de pergola in een teer zacht- blauw afgewerkt. Zware teakhouten deuren vormen de hoofdingang tot 't gebouw, en als men die is binnenge gaan, staat men in een kleine hal, waarachter glazen deuren het kerk- ruim ontsluiten. Een rozet is de so bere, maar uiterst smaakvolle versie ring op deze deuren. Wat onmiddel lijk opvalt als men eenmaal in het interieur vertoeft, is wel, dat alles hier één houtsoort heeft: cederhout. En voorts de asymetrische indeling in vijven, zoals het in flauwe tonvorm aangebrachte gewelf. Door deze in deling is de kansel niet in het mid den, doch ietwat naar rechts geplaatst. De kuip is van baksteen, de rest van cederhout, ook het klankbord, dat door zijn waaiervorm als het ware het uitdragen van het evangelie naar alle hoeken der kerk symboliseert. Op het podium komt een doopvont te staan van Frans natuursteen. Boven, links van de kansel, is een groot stalen kruis in relief tegen de wand opge hangen. 600 bezoekers De wanden zijn wit gesausd en bie den een rustige achtergrond. Langs de zijkanten staan lange, overhuifde banken, met lage voorbanken. In het midden komen ook al weer in waaiervorm de bankenrijen. Voor lopig zal er plaats voor ongeveer 600 bezoekers zijn, terwijl later op de galerij, die voorlopig alleen voor or gel en koor zal dienen, ook banken zullen worden geplaatst. Overigens: dit orgel zal het eerste jaar nog een harmonium zijn, want pas als er vol doende is drooggestookt, zal het grote kerkorgel worden opgesteld. Het is instrument uit de gesloopte Nieuwe Kerk aan de Nieuwstraat, dat in een modern gewaad, namelijk met een bij de kerk aangepast front, hier een nieuwe functie vindt. Wat de verlichting betreft, tien kronen, in twee rijen van vijf in het ruim opgehangen, zorgen in alle hoe ken voor een zee van licht: boven dien zijn er in de uithoeken nog wandarmen aangebracht. Ingenieus bedacht is de voetverwarming, die van onder de vloer de kerk wordt ingeleid. Crediet voor bouw brandweer kazerne te Gapinge VROUWENPOLDER, 19 October.— In de raadsvergadering werd medege deeld, dat men na overleg met Mo numentenzorg tot de conclusie is gekomen, dat de toren te Gapinge eni ge restauratie behoeft. Voor de bouw van een brandweerkazerne, eveneens te Gapinge, werd een crediet toege kend. Een uitgebreide discussie ontstond over het voorstel van B. en W. om een subsidie toe te kennen voor de restauratie van het orgel in de Geref. Kerk te Gapinge. Het voorstel ging er door, maar de heer Janse (A.R.) wens te de aantekening te hebben tegen gestemd. Hij was de mening toege daan, dat de gemeente weinig aan der gelijke restauraties heeft, waarop de heer Geertse zei „het is geen particu lier bezit, maar het heeft toch wel iets gemeenschappelijks". Nadat de heer Mesu gezegd had, dat dergelijke din gen altijd van anderen vernomen moeten worden, lichtte de burgemees- tel' deze zaak toe. Hij zei o.m., dat Mo numentenzorg heeft toegezegd bij te dragen in de kosten, terwijl de Pro vincie ook niet zal achterblijven. Het plan voor het zomerwoningen en landhulzenterrein zal enige wijzi ging ondergaan. Bovendien werden B. en W. gemachtigd dertien percelen grond uit te geven: drie landhuizen en tien zomerwoningen. Per 1 November zullen de straat lantaarns tot elf uur branden, terwijl er tevens drie nachtbranders zullen komen: twee te Vrouwenpolder en één te Gapinge. In de noordwand zyn twaalf lang en smal gevormde apostelramen ge plaatst. Aan elk der discipelen is een raam gewijd, waarbij steeds weer met visserssymbool hier een boeg van een schip, waarop de kruisvaan in top prijkt, en daaronder sleep netten wordt- herhaald. Aan de overzijde zijn er drie korte, brede ramen als contrastwerking, waarin de drieëenheid is uitgebeeld. De avond maalstafel ontvangt haar licht door de ze ramen, en men moet het symbolisch zó zien, dat de Drieëenheid toeziet op de handelingen in het liturgisch cen trum. Dan zijn er rechts van de kansel twee kleine ramen met als voorstelling de blinkende morgenster en de Boom des Levens. Een gang, waarin de toiletten zijn, leidt naar de consistorie, waar gas- verwarming voor een behaaglijke tem peratuur zal zorgen. En hier is nota bene de theekeuken reeds aanwezig, die is bestemd voor het later aan te bouwen wijkgebouw. Maar dat is nog toekomstmuziek! GOES, 19 Oct. De dezer dagen gehouden besprekingen van de Ge mengde Nederlands West Duitse Des kundigen commissie voor Groenten en Fruit hebben geleid tot een verla ging van de minimum-aankoopprijs voor appelen en peren tot 18,per 100 kg. De minimum-aankoopprijs was voor appelen 20 cent per kg en voor peren 21 cent. Geen jongelui voor agrarische opleiding naar Zeeland GOES, 19 October. Het Zeeuws comité tot hulp aan verplaatste per sonen deelt ons mede, dat de door het comité gevoerde actie met inbegrip van de verloting in Zeeland een be drag van f 7453,26 heeft opgebracht. Helaas is het inmiddels door ver schillende besluiten zowel van de Westduitse regering als van de grote internationale hulpinstanties thans onmogelijk een groep jongelui voor een agrarische opleiding naar Zeeland te doen komen. Het comité voert be sprekingen met deze instanties over de mogelijkheid toch het bijeenge brachte geld te gebruiken in overeen stemming met de bedoeling, die de contribuanten met hun giften hebben gehad. Besturendag Hervormde Vrouwengroepen RILLAND-BATH Collecte. De collecte voor „Sonnevanck" en „Zonnegloren" heeft de som van 61,58 opgebracht. GOES, 19 October. De jaarlijkse besturendag van de Herv. Vrouwen groepen in Zeeland, die vandaag in „De Prins van Oranje" is gehouden, stond in het teken van de taak, die de vrouwen en moeders thans moe ten vervullen om hun gezin te be schermen tegen de machten van deze tijd. Mevr. Lutke-Schipholt uit Maas- bracht, provinciaal vertegenwoordig ster uit Limburg, heeft hierover ge sproken. Vele machten, door God ingesteld, de mens ten zegen, worden verkeerd gebruikt, zo stelde zij. Ze worden Langdurige raadszitting KAPELLE, 19 October. Het ging allemaal niet vanzelf in de gisteravond gehouden raadsvergadering. Het was een betrekkelijk onbelangrijke agenda maar toch duurde het geruime tijd voor deze was afgewerkt. De moeilijk heden begonnen toen de verkiezing van de leden van de woningbouwcom missie aan de orde kwam. Alle leden hiervan hadden zich herkiesbaar ge steld. Mevr. Beenakker-Hatersel (PvdA) bracht bij dit punt echter naar vo ren dat zij het niet goed vond, dat steeds dezelfde personen in die commissie zitting hebben. Zij wilde graag een dame in de commissie hebben, daar die in vele gevallen beter kan oordelen dan een man, zeker op woninggebied. De heer A. de Neef (PvdA) sloot zich hierbij direct aan en stelde zichzelf niet meer herkiesbaar, terwijl hij de wens uitsprak dat Mevr. Beenakker in zijn plaats zou komen. Verschillende raadsleden keurden deze gang van zaken niet goed. Toen ging men stemmen. Bij de eerste stemming kreeg Mevr. Beenakker 5 stemmen van de 10. De andere leden, behalve de heer De Neef, werden herkozen. Voor de tweede keer ging men stemmen. Weer kreeg Mevr. Beenakker 5 stemmen. Een derde stemming moest volgen en toen had mevr. Beenakker nog maar 4 stemmen en de heer De Neef kreeg er toen 6, waarop deze voorlopig zijn benoeming maar weer aannam. Een voorstel van B. en W. om aan de heer J. P. Balkenende een geldlening te garanderen voor woningbouw had niet ieders goedkeuring. Het ging over een garantie voor een bedrag van f 16.000.—. De heer De Waard (SGP) vond het verkeerd de gemeenschap borg te laten zijn en de heer Van Hoorn (VVD) vond dat men hiermede op een hellend vlak raakt. Het hoofd bezwaar van de heer De Koeyer (CH) was dat de raad mag beslissen nu de woning al klaar is. De heren J. de Ja ger (AR) en L. van Wel (CH) wezen er op dat voorheen ook al garanties zijn toegezegd en wethouder De Jager voerde aan dat er hier een zeer gering risico is. Het mocht echter niet baten, de raad ging er niet mee accoord. Al leen de heren J. de Jager (AR), L. van Wel (CH) en wethouder De Jager (CH) stemden voor. De andere 7 aan- Wfezige leden waren er tegen. SLUITENDE BEGROTING Het verheugde de voorzitter te kun nen meedelen dat de begroting voor bet jaar 1956 sluitend is maar hij moest er aan toevoegen dat dit slechts be reikt kon worden door gebruik te ma ken van een batig saldo van f 20.000. van het dienstjaar 1951. In de begrotingscommissie werden benoemd de heren J. de Jager, A. de Neef en L. van Wel. In verband met de nieuwe jachtwet werden de leges voor een jachtacte vastgesteld op f 10.- Verder werd het kleedlokaal op het voormalige sportterrein verkocht aan de Proeftuin voor de fruitteelt in de vollegrond te Wilhelminadorp voor een bedrag van f 1250. Het Nationaal Rheumafonds kreeg een eenmalige bijdrage van 1 ct per inwoner. Door de voorzitter werd meege deeld dat de restauratie van de toren gereed is en dat dit f 13.000.min der heeft gekost dan was geraamd. De heer Van Wel (CH) vond 't zeer jammer dat deze f 13.000.niet was gebruikt. Dan was volgens hem de toren misschien goed geweest. Nu is ze dat niet. STAND VAN ZAKEN Uitvoerig ging de voorzitter 'in op de stand van zaken ten aanzien van de openbare werken in de gemeente. Met de uitvalsweg gaat het best. Te beginnen bij de spoorwegovergang zal over veertien dagen begonnen worden met het opbreken van de weg. De riolering in de Biezelingsestraat geeft zeer veel moeilijkheden. Men heeft daar veel last van het water. Het gymnastiekgebouw vordert zeer snel maar de verbouw van de Chr. school te Biezelinge schiet slecht op. Ook over het tehuis voor ouden van dagen en de ambtswoning moest de voorzitter een klaagzang aanheffen. De heer Goud voerde een pleidooi voor de gemeentewerken in Schore. Hij vond dat de gemeentewerkman daar veel te weinig komt. Mevr. Beenakker vond de afschei ding aan de Abdijstraat een aanfluiting voor de mooie straat die er komt. De voorzitter zei hierop dat de bewoners van de Noordstr. gezamenlijk plannen maken om daar een mooie afscheiding te krijgen en hij gaf Mevr. Beenakker de suggestie: Probeert U dit eens in de Abdijstraat te bewerkstelligen. Op- en ondergang van Zon en Maan Vrijdag 21 October: Zon op 7.16, ond. 17.34. Maan op 12.56, ond. 20.55. zo tot afgoden. Zij haalde daarbij aan de gelijkenis over de Rijke Dwaas, waarover Lucas 12 vertelt. Zij noemde die machten ook. Het is de macht van het bezit, de mode, de reclame, de sport, de staat, de techniek en de wetenschap. Hoe is het bijvoorbeeld met de mode? Ze wekt vaak de begeerte op. En daardoor wordt ze gevaarlijk voor de innerlijke rust. Belangrijker dan gekleed te gaan volgens de laatste snit is een vriendelijk gezicht. Hoe moeilijk is ook de macht van het be zit, het geld. Men wil zijn gezin niet tekort doen. En toch kan men ook geld gebruiken om' God te dienen. Sport noemde de inleidster gezond mits sportbeoefening binnen de perken blijft. Mevr. Lutke besprak ook de gevol gen van de voortschrijdende mechani satie en de daaruit gevolgde trek naar de stad. De wetenschap is de mens eensdeels ten zegen geworden me dische wetenschap en anderzijds is zij de mensheid hoven het hoofd gegroeid de atoomwetenschappen. En toch kunnen wij, aldus inleid ster, aan deze laatste krachten ont komen, niet uit onszelf maar in ver trouwen op God die het al regeert. Daarom is het zo goed om onderling contact te zoeken en over deze din gen te spreken. Taxi-chauffeur klaagde hem aan MAASTRICHT, - De Maas trichtse recherche heeft aangehou den de 24-jarige dragline-machinist W. V., wonende te Souburg. De aanhouding geschiedde op aanklacht van een taxichauffeur in Maastricht, omdat de man in ge breke bleef een uitgebreide taxirit in Maastricht te betalen. Bij het nader onderzoek is gebleken, dat de aangehoudene zich aan een reeks verduisteringen, oplichtingen en flessetrekkerijen schuldig heeft ge maakt, o.a, in Vlissingen, Middel burg, Breda, Tilburg, Vught, Dord recht en Maastricht. Hij had in Vlissingen een auto ge huurd, waarmede hij Brabant in trok. In Vught heeft hij deze auto gestald, heeft toen een andere auto weten te huren onder valse voorwendsels en heeft in Roosendaal enkele dagen in een hotel gelogeerd onder het mom van autohandelaar. Hij leefde er nog al royaal op los en verdween daar en is tenslotte in Maastricht terecht ge komen, waar hij bij de stalling van de auto van de autogaragebediende een tientje leende om verder goede sier te maken. Hij liep zoals gezegd tegen de lamp, toen hy na een bezoek aan ver schillende café's met een taxichauf feur op stap ging en toen zijn ritprijs niet kon betalen. De man is aan de Officier van Justitie voorgeleid. WAARDE Burgerlijke stand. Geboren: Willem H., z.v. P. W. Lamper en C. D. van Iwaarden te Yerseke. Ondertrouwd: A. de Jager, 21 j. te Krabbendijke en L. Sehrier, 23 j. Gehuwd: M. Weststrate, 30 j. en J. Sin- ke, 26 j.; A. C. de Jonge, 25 j. te Arnhem en H. van Fraassen, 23 j.; J. van Iwaar den, 22 j. te Krabbendijke en C. Sonke, 17 j. Deze inleiding werd bij de aan vang van de vergadering toegelicht met een korte schets, door enkele dames uit W.Z.-Vlaanderen opgevoerd en waarin tot uiting werd gebracht hoe een moeder, het geluk van haar gezin vergooit om alleen maar te kunnen pronken met haar woning, haar kleren enA Mevr. A. H. v. d. Graaff-Lammerink uit Nieuwvliet had de leiding van deze zeer geslaagde en goed bezochte dag, waarin de dames ook nog onder leiding van Wika M. A. de Vlieger gemeenschappelijk zongen en waarin verscheidene verenigingsbelangen wer den besproken. KRABBENDIJKE, 19 Oct. Tijdens de gisteravond gehouden raadsver gadering is medegedeeld, dat van G. S. goedkeuring is ontvangen tot aan koop van de Internaten. Deze zullen voor woningen gebruikt worden. Enige aanvragen om subsidie werden afge wezen. De raad ging er mee accoord, dat B. en W. thans vergunning verlenen aan de heer J. van Oosten om te ver bouwen. Evenwel onder mededeling aan betrokkene, dat daarvan geen ge bruik mag worden gemaakt, zolang hij niet in het bezit is van een ver gunning van B. en W. tot onttrekking van de in geding zijnde woonruimte. Voorts werden goedgekeurd de voorstellen tot aanvulling van de ge meentelijke bouwverordening met be palingen inzake het inrichten van schuilplaatsen bij de bouw van wo ningen; tot inwilliging van aanvragen voor het verlenen van premies voor woningverbetering; tot vaststelling van een verordening op de heffing van begraafrechten; tot het verlenen van financiële medewerking in ver band met de aansluiting op het elec- triciteitsnet van de woningen Paral lelweg 4 en 6; tot het aangaan van 'n gemeenschappelijke regeling inzake de exploitatie van een werkplaats voor minder-validen; tot het toe kennen van een subsidie aan de Ver eniging voor L.O. en U.L.O. en kweek school op G.G. voor het invoeren van een schrijfmachinecursus en tot het verlenen van een subsidie aan de stichting „Het Nationaal Rheuma fonds". De leden van de woonruimte-advies commissie werden herkozen, alsmede de leden van de commissie tot wering van schoolverzuim, met uitzondering van de heer J. Sentse, in wiens plaats de heer M. Wondergem werd geko zen. Met vier tegen drie stemmen werd 't voorstel verworpen om toe te treden tot de I.Z.A. (ziektekostenregeling ambtenaren). Voor Kantonrechier Middelburg MIDDELBURG, 19 October. Wanneer men per rijwiel of bromfiets vanaf de Seisbuitenbrug via de nieuwe uitvalsweg naar de binnenstad van Middel burg wilt, is vrijwel een ieder geneigd in Klein Vlaanderen gebruik te maken van de middelste van de drie rijbanen. De situatie is hier ook zo, dat dit voor de hand ligt; men ziet eenvoudig de smalle baan rechts van de „grote" weg niet. Eerst nadat men enige tientallen meters gereden heeft, „ontdekt'" men deze; in dat geval is het nog niet duidelijk, dat dit gedeelte voor rijwielen en bromfietsen bestemd is. Uiteraard is een en ander wettelijk beschreven. Edoch, wanneer men Klein Vlaanderen inrijdt, krijgt men nergens het gevoel „ik hen fout". Het is dus beslist geen onwil van de fietsende en brommende weggebruikers, die van de brede middenbaan gebruik maken. Begrijpelijk is men zeer ontstemd, als men hier een bekeuring krijgt. De ingewijden misschien nog niet de helft van de Middelburgse bevolking kiezen uiteraard de smalle parallel wegen; de andere helft en zij, die van elders komen, stellen zich onbewust bloot aan het oplopen van een proces verbaal. Op 28 Sept. j.l. ondervond de 20-jari ge student G. E. S. uit Middelburg dit aan den lijve". Zeer terecht beriep hij zich Woensdagmorgen voor de Kanton rechter, mr 3. Moolenburgh op de on duidelijkheid van de situatie. Zelfs deed hij de suggestie, hier een bord „verboden voor wielrijders" te plaat sen. De K.-rechter moest onmiddellijk toegeven, dat de beide neven-banen in- In de rondvraag was het allemaal I derdaad enigszins schuil gaan. De amb- riolering wat de klok sloeg 1 tenaar van het O.M., mr T. Lebret, zag een oplossing in het aanbrengen van witte banen. Het plaatsen van een bord „verboden voor rijwielen" kan al leen geschieden, indien de Rijkswater staat hiertoe iets in de wetgeving ver andert. Tenslotte merkte mr Lebret op, dat het tarief voor deze overtreding in middels geconsolideerd is: hij vroeg f 5.of 1 d. De K.-rechter vond ech ter een boete van f 2.of 1 d. op zijn plaats VERKEERSDELICTEN Zonder een brandend voor- en ach terlicht reed op 28 Sept. de 18-jarige J. P. H., een smid-bankwerker uit Kapel le met zijn bromfiets over de Bieze lingsestraat. Door het vele slik, dat zich op het wegdek bevond, slipte zijn dynamo. Hij voerde tot zijn verdedi ging aan, dat hij op het moment van de overtreding zich juist onder een lantaarn bevond, waardoor hij niet kon constateren, dat zijn verlichtings- installatie niet functionneerde. De eis was f 14.of 3 d. en f 6.of 2 d., resp. voor voor- en achterlicht. Het werd 2 x f 5.of 3 d. Met een bromfiets reed de 35-jarige timmerman J. K. uit Oostkapelle over het voetpad in de Torenstraat van zijn woonplaats. „Iedereen deed het" ver klaarde hij. Hoewel de rechter van mr Lebret's eis, f 10.of 3 d., reeds f 5. of 3 d. maakte, probeerde K. na de ver oordeling nog af te pingelen. „Het is geen markt hier!" zei de ontstemde rechter. De woonwagenbewoner, analphabeet en koopman A. K. ter L. uit Maastricht „nam" met zijn auto op 1 Aug. van dit jaar onder Souburg op de Nieuwe Vlis- singse weg verschillende lantaarnpa len. De weg was ter plaatse opgebro ken; Ter L. moest uitwijken voor een tegenligger. Twee biertjes had hij te voren geconsumeerd, bekende hij. „Zes" veronderstelde de rechter. „Twee" hield Ter L. vol, „en cola". „U hoort in dergelijke gevallen niet achter het stuur" kreeg hij van de Ambtenaar te horen de eis was in totaal f 75.of 15 d. Het vonnis luidde f 75.— of 21 d. De chauffeur D. M. uit Amsterdam, die op 18 Aug. j.l. op de Nieuwe Vlis- singse weg te Souburg in een keer vijf auto's probeerde te passeren, waardoor een wachtmeester van de Kon. Mare chaussee met zijn motor een toevlucht in de berm moest zoeken, werd bij ver stek veroordeeld tot f 75.of 15 d. (conform). Ingezonden Mededeling (Adv.) meest geb oplosbare kojp ter wereld In bussen voor ten minste 35 koppen f 2.60 Coffeïne-vrij, in bussen met rood etiketf 2.95 Grote bussen voor ten minste 140 koppenf 9.45 Coffeïne-vrij f 10.95 Geboren: Aletta A. H., d.v. C. H. Wol tering en A. de Lange; Johanna P., d.v. P. J. Goeseije en T. de Visser; Simon W., z.v. D. Snijders en W. C. van der Hooft; Lucretia, d.v. G. H. B. de Groot en E. W. K. Eelen; Son ja E., d.v. J. A Filius en W. Kluijfhout; Adrianus F. J., z.v. J. van Loon en J. N. M. Jongepier. Ondertrouwd: H. T. v. d. Heuvel, 26 j. en A. J. Kleinjan, 29 j. Gehuwd; C. den Hollander, 21 j. en B. Schroevers, 20 j.; G. Ventevogel, 20 j. en M. W. Jansen, 20 j.; J. Kruisdijk, 25 j. en M. L. Mille, 21 j. Geboren: Jolanda, d.v. H. C. Dek en J. van Holst te Kruiningen; Johannes E. C., z.v. H. J. C. V. Outheusden en M. J. v. d. Buijs; Adriaan J., z.v. A J van de Vrede en A J. Oostvogels; Gerardus A. M., z.v. P. A. M. Smeur en C. M. J. Snijder; Rudi, z.v. J. J. Eversen en C. J. Bruggeman; Kornelis, z.v. J. Louws en G. H. van Kalkeren. Ondertrouwd: A. de Kubber, 35 j. en K. F. Paauwe, 22 j. Gehuwd: P. de Munck, 26 j. en C. J. Oele, 26 j. Overleden: J. Mijnsbergen, 38 j„ echtg. v. G. Bruel; M. Visser, 68 j., wed. v. J. Hoogkamer; A. v. d. Heijden, 61 j., echtg. v. G. den Boer; J. Huisson, 74 j., wedn. v. J. Louwerse te Wolfaartsdijk; J. van Loo, 68 j., echtg. v. St. Baijens. Geboren: Augustina P. T„ d.v. Th. J. van Waes en P. H. de Lijzer; Johannes H., z.v. J. L. J. de Jonge en A. M. van den Broeke; Sjuul L., z.v. L. A. Willemsen en R. G. Harms; Adrianus P. A., z.v. P Knie riem en H. M. C. Slook; Adriaantje, d.v. J. J. Paauwe en H. van der Veer; Neeltje, d.v. J. J. van Hoeve en J. M. de Klerk; Hubertus C. E. H., z.v. B B Ceelaert en C. van 't Westeinde; Hendrik P., z.v. J. F. Lensen en P. Scherpenisse; Marly H. M., d.v. G. B. E. Kersbulek en A. A. D'Hooghe Adriaan M., z.v. M. A de Roo en M. L. Bas- tiaansen; Maria L. B„ d.v. Th. D. Acke en M. A. A. Brants; Geert A., z.v. T. van 't Hof en C. A. Aangeenbrug; Johannes H., z.v. J. J. Maat en T. J. Lucasse. Ondertrouwd: G. Andriessen, 23 j. en J. Reijerse, 22 j. te Goes; J. J. Faas, 25 j. te Sas van Gent en R. L. van Troost, 24 j.; C. van Liere, 26 j. en N. Klaassen, 21 j. Gehuwd: C. Th. Verstraeten, 25 j. te Axel en M. J. R. van Gassen, 22 j.; A. P. Stockman, 27 j. en M. C. de Bakker, 25 j.; C. Vermast, 22 j. en C. H. F. van Grootel, j. te Geldrop. Overleden: J. 't Gilde, 91 j.; E. Ysebaert, 70 j.; A. Th. de Bruijn, 79 j., e.v. M. Boeijkens; A. C. Hoogstraate, 57 j., e.v. W. de Pooter; P. J. Tel, 43 j., e.v. P. Meer man; J. J. Huijssen, 35 j., e.v. E. M. Kie kens. ST PHILIPSLAND Burgerlijke stand. Geboren: Suzanna C.f d.v. M. C. Verwijs en C. M. de Kok. Gehuwd: J. H. van de Repe, 26 j. en G. M. Minheere, 21 j. Overleden: J. Schoenmaker, 81 j., wed. v. C. de Ruijter; A. J. Lindhout, 74 j., echtg. v. K. Nouwen; C. van Prooyen, 67 j. ST ANN ALAND Burgerlijke stand. Geboren: Nocuina, d.v. Joh. Overbeeke en A. A. van Zetter; Geertje A., d.v. D J. Geuze en M. J. Hage; Marinus A., z.v. G. van de Reest en C. J. Fase; Dina W., d.v. C. Scherpenisse en J. Goedegebuure; Jozina, d.v. J. Moerland en J. van Iwaarden. Gehuwd: J. H. Jeroense, 22 j. en M. E. Kaashoek, 23 j.

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 2