In Goes wordt Zaterdag het nieuwe Jeugdhonk geopend Hef c rl Slakltclicril efflW SF55FF* WMSssrw SS-frHs syrrza-sre A Sint-Laurens schreeuwt (in oor minister) om bouwvolume van Bedrijvigheid ia de gladiolenteelt te Waarde Nu ook meer aandacht voor de oudere jeugd Over kleuterscholen, een kinder speelplaats en een sportterrein Van een oud pakhuis naar een nieuw „home" De heer Marijs benoemd tot directeur G*A«B* Middelburg „Opper" Westveer te Westkapelle in het zilver HET GENEEST VLUGGER EN BETER Lekespel weekend CJ*VaF. in Kapelle Ron, Ned. Gymnastiekverbond en het N.O.C.-dubbeltje Moeilijkheden zijn besproken Hoe zal de opbrengst zijn i Nationale CJ.M.V.-C.J.V.F. Bondsdag Filmvormingscursus in Zeeland Goede week voor mosselenexport Lezingen van de Zeeuwse Kunstenaarskring Korfbaltwaalftal samengesteld Begroting voor 1956 (sluitend) vastgesteld Zaterdagspelers stelden teleur Dinsdag 18 October 1955 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 2 GOES, 17 October. Zaterdagmiddag a.s. om vier uur zal wethouder Van Melle, namens burgemeester mr W. C. ten Kate, die met vacantie is, het nieuwe honk openen van de Hervormde Jeugdraad, dat gebouwd is op het zgn. „paardenweidje" aan de Westhavendijk. Het is het eerste nieuwe honk in Zeeland dat voor de sociale jeugdzorg is gebouwd en betekent een hele verbetering vergeleken bij het oude pakhuis in de Korte Vorststraat, dat te klein is geworden om de schare enthousiaste honkbezoekertjes te bergen. Het jeugdwerk is wel gegroeid in Goes in die enkele jaren. In September 1951 begon men met achttien kinderen. Zaterdag zullen ruim 160 kinderen van het oude honk achter het Pijpercorps „Excelsior" naar hun nieuwe „home" marcheren, hun trots, waaraan velen onder hen zelf hebben meegewerkt. In Maart 1952 begon men vol goede i zelfs een eerste begin van E. H. B. O. moed in het honk aan de Korte Vorst- Iets dergelijks zoekt men ook voor de straat, na een startperiode in het C.J. M.V.-gebouw. Maar de enkele clubs die men had groeiden tot tien clubs in totaal en toen de sectie Jeugdzorg van de Herv. Jeugdraad, die ook subsidie geeft, zag hoe klein en uitgewoond het honk werd, was een beslissing snel ge nomen: We gaan iets nieuws bouwen. Het terrein was, dank zij de grote medewerking van de gemeente, zo ver telden ons Wika Hiensch en ds Stra- ting, gauw gevonden. En nu staat daar een ruime barak van negen bij veer tien meter met twee kleine lokalen voor houtarbeid en lichte werkzaamhe den en een ruime zaal voor spelen. Bovendien heeft men naast de barak een speelweide. In het gebouw is een grote gang met opbergruimten en een toilet. Men kon nieuwe spelen aan schaffen, tafeltennis, een klein billard. Maar wat voornamer is, méér nog dan in het oude honk kon men de metho diek van het honkwerk gaan verbete ren. Men wil het kind geven, waaraan het behoefte heeft. Stil in een hoekje lezen? Goed, het kan. Wat knutselen? Hier is materiaal. Eens een wild spel? Toe maar jongens, hier is ruimte ge noeg! Wika Hiensch vertelt erover met glinsterende ogen. Een man, die heel veel van kinderen houdt. ZEVEN MILLE. Dit alles kost geld. Veel geld. De di aconie gaf 1000,voor de inrichting, de kerkvoogdij schoot een bedrag voor. De begroting van het honkwerk is ruim 7000,per jaar. De sectie sociale jeugdzorg van het departement van O., K. en W. geeft hiervan thans subsidie. Het Eijk geeft 20 procent en men hoopt nu, dat ook de provincie met eenzelfde bedrag zal bijspringen. De gemeente Goes blijft niet achter. Met dankbaar heid gewaagde men ook van de steun van de Rotary. De kinderen houden van hun honk. Dat is al vele malen gebleken. Ze voe len zich thuis en elke avond en som mige middagen des Zondags uitge sloten is Wika Hiensch er te vinden samen met een of meer vrijwillige lei ders of leidsters, een twintigtal jonge mensen, die met liefde hun vrije uren geven voor het jeugdwerk en waarvan het merendeel een jeugdleiderscursus heeft gevolgd. Bijna maandelijks hebben wij be sprekingen, vertelde Wika Hiensch, en gelooft U maar gerust, dat daar vele problemen aan de orde komen. En hij vertelde verder: over „het dagje-uit- met-de-jongeren" en over de weekend kampen met de ouderen in Kamper land. Over de persoonlijke verhouding, die met de kinderen ontstaat. MEER VOOR DE OUDEREN. In het nieuwe honk kan men nu ook meer gaan doen voor de oudere meis jes en jongens. De meisjes krijgen als het ware al een inzicht in datgene wat ook het Zonnebloemwerk beoogt. Zij horen vertellen over kinderverzorging, woninginrichting, film, 'dans, de ver houding tot de werkgevers en ze Ieren MIDDELBURG, 17 Oct. Met in gang van 1 November is benoemd tot directeur van het Gewestelijk Ar beidsbureau te Middelburg de heer D. J. Marijs, tot voor kort plaats vervangend directeur van het Ar beidsbureau te Terneuzen. De heer Marijs, die te Middelburg al enige tijd belast was met de waarneming van h"t directeurschap is opvolger van de heer C. J. M. Schroots. Laatst genoemde is na zijn terugkeer uit Su riname waar hij sinds September 1954 gedetacheerd was, benoemd tot direc teur van het Gewestelijk Arbeids bureau te Hilversum. WESTKAPELLE, 17 Oct. Onder grote belangstelling, vooral van de zjj- de der rijksolitie, heeft de groepscom mandant te Westkapelle, de heer C. Westveer, zijn zilveren dienstjubileum gevierd. Tijdens de receptie, die in het ver enigingsgebouw „Westkapelle Herrijst" werd gehouden, heeft een groot aantal sprekers het wcord gevoerd. Kapitein Stoorvogel voerde het woord namens de districts-comr.iandant, majoor Van Ballegoyen de Jong. Verder spraken de wnd. commandant van de verkeers- groep uit Middelburg, opperwachtmees ter Verhage, namens het personeel uit Oostkapelle en wachtmeester Wijk- huys, namens de Bond van Chr. Politie ambtenaren. De burgemeesters uit Aagtekerke, Meliskerke, Zoutelande en de voormalige chef van de jubilaris, adjudant Baars uit Barendrecht, wa ren eveneens aanwezig. Vele geschenken en talrijke bloem stukken mocht de heer Westveer en diens echtgenote in ontvangst nemen, liet hartenjke woorden dankte de ju- aris, ook namens zijn gezin, voor de ..angsielling. oudere jongens. Men wil hiermee dit jaar beginnen. Het is inspannend werk, wat hier wordt verricht, maar heel mooi werk want hoe fijn is het immers als ook de ouders van deze kinderen en jonge mensen, interesse krijgen. Men hoopt hieruit ook het maatschappelijk gezins- werk uit te bouwen. „Ach wat", zei eens een jongen, ,,'t is niks, 't is allemaal Godsdienst"! Maar toen hij toch een keer meeging met 'n vriendje zal hij tot zijn verwondering gemerkt hebben dat het niet „allemaal Godsdienst was". „Nee", zegt Wika Hiensch glimlachend, „Godsdienstige vorming vindt niet plaats. Wel geeste lijke vorming. We willen het de jeugd niet opleggen, maar hen begeleiden" Dat is het honkwerk. En daarom is het Zaterdag feest. Ingezonden Mededeling (Adv.) wanneet GIJ er Akker s Kloosterbalsem op doel Deze heerlijke, zuiverende wond- balsem reinigl en geneest wonden van allerlei aard, (speciaal ook brandwonden), voorkomt onisteking (zweren) en bevordert de zo belangrijke groei van de nieuwe huid Maar ook als wrijfmiddel bij rheuma- tlek, spierpl|n en lendenpijn wordt Akker's Kloosterbalsem al drie geslachten lang ge prezen met de bekende woorden: „Geen goud zo goed" GOES, 17 Oct. De Provinciale Commissie Zeeland van het CJVF meisjesverbond zal het weekend van 22 tot 23 October in Kapelle een spe ciaal lekespel-weekend organiseren. De algemene leiding van dit week end berust bij de regionaal secreta resse Wika M. A. de Vlieger uit Goes. Mëj. W. van Zyll uit Utrecht zal speci aal de training verzorgen. Er zal o.m. aandacht worden besteed aan het uit spelen van Bijbelse verhalen en panto mimes en verder zal ook speciale aan dacht worden gewijd aan de stukjes voor jaarfeesten enz. De bijeenkom sten worden gehouden in 't CJMV-ge- bouw en de deelneemsters aan het weekend zullen de nacht doorbrengen bij particulieren. Dezer dagen heeft het bondsbestuur van het Kon. Ned. Gymnastiekverbond een samenspreking gehad met een deputatie van het Ned. Olympisch Comité, teneinde de moeilijkheden onder ogen te zien, die zijn gerezen door het besluit van de algemene vergadering van het N.O.C., waarbij alle aangesloten sportbonden werden verplicht tien cent per lid per jaar, zulks ten behoeve van de huishouding van het N.O.C. te betalen. Duidelijk is tijdens deze bespreking naar voren geko men, dat een algemene con tributie-heffing in het bij zonder ook ten aanzien van komen om Gerrit Schulte geluk te wensen met het feit, dat hij 25 jaar geleden voor het eerst op de race- jeugdleden bij verschillende fiets stapte. Dr p van Dijkj sportbonden op onoverko- voorzitter van de K.N.W.U. meljjke, vooral financieel technische, bezwaren stuit. Het onderhoud en de exploi tatie van sportaccommodatie maakt het bovendien nood zakelijk, dat zo spoedig mo ver klaarde, dat hij eigenlijk buiten zijn boekje gaat, nu hij moet mededelen, dat het bestuur besloten heeft je te benoemen tot lid van de verdienste. Er waren felici- zijn: Van Dijk (Sparta), Garrel (Blauw-Wit), Hoek stra (GVAV), De Swart (Longa), Boot (Sparta) en Heerschop (Donar). Schalke als spar ringpartner Het voorlopig Ned. elftal zal op Woensdag 26 October in het Olympisch Stadion te Amsterdam een oefenwed strijd spelen tegen de West- duitse eerste klasse club Schalke. Schalke is de vijf de Westduitse voetbalclub, die als tegenstander'voor 't Ned. elftal zal fungeren. Zebra De Zeeuws-Brabantse Turn kring hield in het Ned. Kof fiehuis te Middelburg haar halfjaarlijkse vergadering. men door negen teams. De uitslagen in de eerste poule waren: Hoa-Mao-MVC 15-10 EVVC-Hoa Mao 15-5; MVC- Marathon 14-16; MVC-EVVC 2-15; Marathon-Hoa Mao 15- 12. Als eerste eindigde dus EVVC. Poule II: Michiel de Ruyter-VCU 8-15; MTS- Zuidwesters 15-7; PZEM- Michiel de Ruyter 11-15; VC U-Zuidwesters 15-13; Mi chiel de Ruyter-MTS 15-17; PZEM-Zuidwesters 1-15; VC U-MTS 10-15; PZEM-MTS 9-15; Zuidwesters-Miehiel de Ruyter 13-15; PZEM-VC U 19-17. Nummer één was dus MTS. In de finale kwam EVVC als winnaar uit da bus. Oriënteringsrit De motorclub „De Zeeu wen" hield een oriënterings- Tot afgevaardigden naar het rit door Walcheren over een bondscongres te Utrecht afstand van 70 km. Start en werden aangewezen de he- finish waren te Middelburg, ren J. Best te Bergen op Vijftien deelnemers versche- Zoom, Sio te Breda, Kooy te nen aan de start. De uitslag Goes en J. Bal te Middel- was: 1. C. Crucq; 2. W. Flip- ueliik- dp vprhnudintr nn dp UOeS en J. rsai ie ivmiuci- was. v.. ciu^, z. »vr adviezen duideliik wordt v9er£?n het woord, onder CUrsisten. Op 5 November 1 waalltal OLMVÖ Imkers daarvan kan af- zuUen ie Bergen op Zoom samengesteld hankelijk zijn of de genoem- renners een geschenk aan- ngle.?s^? X1 Het vertegenwoordigende de tien cents bij draf e in de n0od g aa" Wikkels uit Rotterdam be- twaalftal van Schouwen- a' ginnen, waaraan door alle Duiveland dat Zaterdag de leiders en voorturners kan - - - - Bijverdienste voor vrouwen en meisjes WAARDE, 17 Oct. Menige kleine landbouwer en tuinder, die van de ramp nog steeds de nadelige gevolgen ondervindt, probeert niettemin van zjjn bedrjjf het allerbeste te maken. Naast de teelt van uien, wat aan verschillen de sorteer-inrlchtingen veel werk ver schaft en vanwaar men dagelijks auto's met baaltjes uien kan zien ver trekken, is er ook drukte in een ge heel nieuwe teelt, waarop men zich in het dorp Waarde thans toelegt, name lijk die der gladiolen. Hier en daar ziet men thans nog een bloem in het veld, doch meest afge broken stengels, daar de bollen ver huisd zijn naar de drooginrichtingen van particuliere instelling, waarvan men er enkele aantreft. Veel vrouwen en meisjes vinden een goede bijverdienste in het schoonma ken der bollen, en zitten rond een gro te tafel verenigd om deze werkzaamhe den uit te voeren. Door kennersblik worden de bollen op ziekte onderzocht, wat In de verschillende soorten nogal eens voorkomt. Nadat ze nog eens ge droogd zijn, worden ze op maat ge sorteerd. Er rest dan nog het tellen der bollen, waarna ze in de manden verdwijnen. Ze zgn dan veilingklaar 'en gaan vervolgens naar de veiling te Llsse. GOES, 17 Oct. Het Bondsbestuur van het CJMV heeft besloten de Na tionale Bondsdag 1956 te houden in Den Haag. Deze Bondsdag zal voor de eerste keer samen met het CJVF meis jesverbond worden georganiseerd. Aanvankelijk wilde men de Bondsdag 1956 in Utrecht geliouden, maar hier bleek geen geschikte zaalruimte aan wezig te zijn. Men verkeert nu in spanning wat de opbrengst zal zfln, en of deze lonend voorde toekomst zal blijken. Zo ja, dan staat Waarde met zijn veel klein- grondbezit en zijn ijverige bevolking naast de teelt van uien en peen ook voor de gladiool een gunstig tijdperk te wachten en zullen vele nijvere han den. werk en welvaart ln de gladiolen- teelt vinden. MIDDELBURG, 15 Oct. De CuV turele Commissie der Ned. Herv. Kerk, de Hervormde Jeugdraad en de Land bouw Jongeren Gemeenschap gaan een filmvormingscursus organiseren, daar toe gestimuleerd door het „Filmcen trum", dat zich ten doel stelt de film zoveel mogelijk aan het Nederlandse cultuurleven dienstbaar te stellen. Het wordt een schriftelijke cursus, die om streeks 1 November a.s. begint en waarbij om de drie weken een „les" wordt gezonden. De onderwerpen zijn: de geschiedenis van de film, hoe een film gemaakt wordt, filmkleuring en bioscoopbedrijf in Nederland, aesthe- tiek van de film en ethiek van de film. Het is de bedoeling de cursus te be sluiten met een weekend op „Hedenes- se" op 25 en 26 Februari 1956, waar gelegenheid zal zijn het behandelde door te spreken en aan de praktijk te toetsen. Op Zaterdagavond zal een korte lezing worden gehouden over film en humor. Zo mogelijk zal de Britse film „Whiskey Galore" („Whis key als water") worden vertoond. Zon dagmiddag is er een forum, dat schrif telijke en mondelinge vragen naar aan leiding van de cursus zal behandelen. Tenslotte bestaat de mogelijkheid, dat in samenwerking met het „Filmcen trum" in verschillende plaatsen van Zeeland een filmvormingsavond zal worden gehouden, waarbij gedacht wordt aan een onderwerp als „Kerk en film", toegelicht met een instructie- film. mens de renners een geschenk aan- toekomst zal worden gehand- 'K)rK'' ginnen, waaraan door alle haafd of verminderd. Het Van Est-WaOjtmans leiders en voorturners kan st-r;jd zaj aanbinden met het K.N.G.V. bestuur spreekt w deelgenoom Voorts twaJalftal van de ZKB is als de dringende wens uit, dat v en Wout werd besloten om m den ver volgt samengesteld: dames: Wagtmans hebben Zaterdag volge voor het optreden van w 5T -RnnJ Weel in het Antwerpse Sportpa- het keurcorps van de ZE- fómgh) D GanzenfanTote koppelwedstnjd BRA een vergoeding van Souwei? N. van der Weyde- over het vorenstaande de sportbonden uitvoerig wor den ingelicht. In gemeenschappelijk overleg werd voorts de noodzakelijkheid onder schreven dat een commissie ad hoe wordt benoemd die een onderzoek naar de mo gelijkheden en moeilijkhe den inzake de tien cent zal instellen. Gerrit Schulte „Ik dank jullie allemaal voor deze huldiging". Dit waren de enige woorden die Gerrit Schulte Zaterdag avond in Krasnapolsky, te Amsterdam kon uitbrengen, toen hij een lange rij van sprekers, die hem in alle toonaarden hadden gehul digd, moest antwoorden. leis een koppelwedstrijd BRA een vergoeding van over 100 km gewonnen. Zij 10.- te vragen. Verstraate (DSS), N. Kap- 2a^T4lec.tl|p 2roJUdé Keuze voor Melbourne ^^^^1 volgden de Nederlanders De trainings-orgamsatie- s); Heren: W. Vlaanderen Van Vhet-Peters en op twee commissie van de K.N.A.U. (Renesse), J. Vasseur (Re- heeft voor een eventuele ronden Haan-Plantaz. Militair elftal Het Ned. militair elftal, dat Woensdagavond te Apel doorn tegen een Oostelijk elftal uit komt is als volgt samengesteld: doel: Feyt (Willem II); achter: Brul (Sittardia) en Van Helden (NAC); midden: Daars (Blauw-Wit), Wink (SVV) en Van Woerden (Feyen- oord); voor: Bosselaar (Fey- enoord), Meyers (Graaf schap), Oonk (Enschede), Lacroix (GVAV) en Corpe- Vlissingen werd gehouden Inderdaad, velen waren ge- leyn (Excelsior). Reservés en waaraan werd deelgeno- voor een uitzending naar de Olympi sche Spelen te Melbourne de volgende athleten op de lijst staan: Puck van Duyne- Brouwer, Dini Hobers, Nel Zwier, Aart van Hardeveld, Janus van der Zande en Eef Kamerbeek. Het ligt in de bedoeling in November met de training te beginnen. V olleybaltournooi Het Zeeuwse volleybal seizoen werd geopend met een herentournooi, dat te nesse), J. Dalebout (Renes se), N. Schrier (Burgh), H. Geluk (Burgh) en A. Hage (Unitas). „Hola" tournooi De eerste sportontmoeting tussen de Rijksverkeersin specties van Middelburg en Den Bosch om de HOLA- wisselbeker is in een stevige zege voor de Bosschenaren geëindigd. Slechts op één onderdeel zegevierden de Middelburgers, daar zij de hersengymnastiek wonnen. De heer J. Later reikte de wisselbeker uit. YERSEKE, 17 Oct. De afgelo pen week is goed geweest voor de mosselenexport. Van uit geheel Zee land gingen ongeveer 30.000 ton naar onze Zuiderburen en de conserven- fabrieken. MIDDELBURG, 18 October. De Zeeuwse Kunstenaarskring organiseert dit seizoen een aantal lezingen over beeldende kunst, welke lezingen wor den gehouden door de heren J. C. van Schagen en Louis Heymans. Zijn we wel ingelicht, dan wordt Zaterdag 22 October in de Rijkskweekschool te Middelburg de eerste lezing gehou den. De heer Van Schagen spreekt dan over „Kris kras door de beeldende kunst". 25 Oct. houdt de heer Van Schagen deze lezing in zaal „Luteyn" te Goes en 27 Oct. in het Torenlokaal te Axel. De heer Heymans spreekt 24 No vember in het Torenlokaal te Axel over Cézanne. Over dit onderwerp spreekt hij 26 November in de Rijks kweekschool te Middelburg en 29 No vember in kunsthandel „Sturm" te Goes. Voor de te Goes te spelen wedstrijd tegen Schouwen- Duiveland MIDDELBURG, 17 Oct. Het twaalftal van de Zeeuwse Korfbal Bond, dat Zaterdag a.s. te Goes uit komt tegen een vertegenwoordigend twaalftal van de Schouwen en Duive- landse Korfbal Bond is als volgt sa mengesteld: Aanval: mevr. W. Wisse, mej. M. de Voogd en de heren P. Eiff en F. Schreuders, allen van Swift. Midden: mevr. R. Heyens, mej. S. Baarendse, beiden Togo en de heren: D. Pieterse (Scampolo) en T. Schuit (Vitesse). Verdediging: mevr. Blok (Zeelan dia), mej. L. Schipper (Tjoba) en de heren J. van Dalen en J. Leys (beiden Togo). Nieuwe korfbalverenigingen MIDDELBURG, 17 Oct. De on langs opgerichte korfbalverenigingen „Ondo" te St Laurens en S. V. S. te Scherpenisse hebben toetreding ver- Zocht tot de Zeeuwse Korfbal Bond. ST LAURENS, 17 Oct. „Wil de raad dit nog ondersteunen?" vroeg burge meester W. Baas Maandagmiddag tijdens de zitting der gemeenteraad. Hij doelde hier op een brief, die hij naar de Minister heeft verzonden. In deze brief wordt een dringend beroep op „Den Haag" gedaan, het is een noodkreet over het schreeuwend tekort aan bouwvolume. Tussen 1920 en 1940 is het inwonertal van St. Laurens met 100 toegenomen, een exhorbitant hoog percentage. St. Laurens is een forensengemeente geworden. Wanneer men nagaat, dat vanaf 1945 tot op heden 11 woningen werden toegewezen, krijgt men enigszins een indruk van de noodzakelijkheid van deze noodkreet. Bur gemeester Baas heeft eens aan de vier plaatselijke aannemers gevraagd, met hoeveel woningen zij met hun huidige personeel St. Laurens zouden kunnen verrijken. De aannemers antwoorden: 114! burgemeester Baas begon aan zijn brief naar Den Haag. Het A.R.-raadslid J. Riemens ver tolkte wel de gevoelens van de gehele raad, toen hij op deze vraag voor on derst, mning antwoordde: „De mensen zitten om een varkenshok te sprin gen!" Hij zei voorts met het verzoek erg ingf nomen te zijn. Omtrent de begroting voor 1956 kon de heer Baas meedelen, dat deze zonder om een extra bijdrage te vra gen sluitend is. BESCHOUWINGEN De heer Hamelink (Gem. B.) gaf B. en W. de raad hem was gebleken, dat „Onderwijs" de grootste hap uit de begroting neemt zich reeds nu te beraden over de zeker te verwachten verzoeken tot oprichting van kleuter scholen, nu de wet op het kleuteron derwijs tot stand zal komen. Hij brak voorts een lans voor een sportterrein. De gemeente beschikt thans over een groot stuk grasland met een singelbeplanting er omheen. De heer Hamelink kwam het als gewenst voor, dat B. en W. zich eens verston den met besturen van enkele sport clubs uit andere gemeenten omtrent de exploitatie. „Er is een gebrek aan sportvelden op Walcheren" zo zei hij. Zeer gelukkig vond hij het in beroep gaan van de gemeente tegen het op dringen van het gedeelte Noordweg tussen de grens van Middelburg en de „verkeersval" bij de school. Wanneer dit beroep echter verwor pen wordt, zo vervolgde hij, zit St. Laurens met ongeveer 1250 m. belang rijke maar bijna versleten klinkerweg. Al met al achtte hij dit een reden voor B. en W. om reeds nu plannen in stu die te nemen om indien de weg aan de gemeente komt deze grondig te verbe teren en de reserve daarvoor in de toe komst zoveel mogelijk op te voeren. Tenslotte wees hij op het belang van een kinderspeelplaats voor 't ge deelte ten Noorden van de Goldstein- seweg. Het oprichten van een buurt vereniging zou hiervoor een goede basis zijn. Indien dit doorgang zou vinden, dan zag de heer Hamelink graag aan beide buurtverenigingen jaarlijks een kleine bijdrage verleend worden voor het on derhoud van de werktuigen in deze speelplaatsen. Hij was van mening, dat „de spelende jeugd van de verkeers wegen" een gemeentebelang is, een geldelijk offer waardig. ER NIET ONDERUIT Onder het motto „enkele dingen' voerde de heer J. Riemens het woord. De post voor „Bouw- en Woningtoe zicht" (f2700.vond hij erg hoog, temeer, omdat er bijna niets te bouwen is. Ook de subsidie voor het Burgerlijk Armbestuur, f3800.vond het A.R.- raadslid iets om bij stil te staan. Ach ter de gedachte „moeder moet maar naar Ter Hooge" steekt vaak: de ge meente moet betalen! Omtrent Bouw- en Woningtoezicht antwoordde de voorzitter hem, dat dit vaste lasten zijn, waar men niet on deruit kan komen. De begroting werd vastgesteld met voor de gewone dienst in ontvangst en uitgaaf een bedrag van f 155.110,03. Voor de kapitaalsdienst is dit cijfer f 183.200,82. Hierin zijn twee eventuele aanvragen voor woningverbetering verwerkt en twee voor de verbetering van het tonnenstelsel. Tevoren waren de leden van de Commissie Woonruim- tewet 1947 en van de Commissie tot wering van schoolverzuim herbe noemd. „Het Nationaal Rheumafonds" krijgt een éénmalige subsidie van f 0.01 per inwoner. ls we heel eerlijk zijn, moeten we erkennen, dat we Zaterdag middag na de voetbalwedstrijd Zeeuws ZaterdagelftalTerneuzen te leurgesteld het gemeentelijk sportter rein te Goes hebben verlaten. En met ons ongetwijfeld vele aanhangers van de Zaterdagvoetballerij. Deze ongenoegelijke gevoelens von den vooral hun oorzaak in: het ver toonde spel van het vertegenwoordi gende elftal en de geringe publieke belangstelling. Voor het laatste punt is direct aan te voeren, dat de regen spelbreker was. Inderdaad het weer was niet fraai, hoewel het gedurende de wedstrijd droog en de temperatuur om te spelen zelfs behagelijk was. Maar dat mag toch geen reden zijn om een wapen schouw, zoals deze wedstrijd heette te zijn, de rug toe te keren. Overigens en we zeggen dit met een brok in de keel hebben de achterblijvers heel weinig gemist, want deze „show" was niet van dien aard, dat we er over naar huis zouden kunnen schrijven. Het ontbrak weliswaar niet aan doel punten, maar zelfs de momenten, waarop zo'n doeltreffer tot stand kwam, vermochten ons niet warm te maken. Dat deze doelpunten verdiend waren, willen we geenszins ontkennen, want de tegenstanders, die bij tijd en wijle technisch knap voetbal lieten zien, gaven de puntjes niet cadeau, hoewel moet worden gezegd, dat de achterhoede van de Zeeuwsvlamin gen niet direct het sterkste deel van de ploeg was. De wijze, waarop deze doelpunten tot stand kwamen, kon ons echter minder bekoren. Met enthousi asme bereikt men vaak veel (en deze middag doelpunten), maar uiteindelijk zal toch de techniek en tactiek zege vieren. En als het Zaterdagelftal in de zelfde opstelling uitkomt in de jaar lijkse ontmoetingen tegen de andere provinciale elftallen, dan zullen de Zeeuwen het niet zo ver schoppen als in andere jaren. Dat er in het elftal van Zaterdag een kern zit om een be hoorlijk elftal rond te bouwen is zon der kijf. Om maar enkele spelers ta noemen: keeper Bolleman, De Kok, Dommisse, Lobbezoo, De Hamer. Zij hebben zich behoorlijk van hun taak gekweten, terwijl ook Westdorp en Van Waes aardige dingen deden, maar daar is dan ook alles mee gezegd. Wa'- raven b.v. viel erg uit de toon, evenn s Poort en Meesters, die evenmin tot grote prestaties in staat zijn. De jonge Van Oosten viel niet tegen, maar heeft toch te weinig ervaring en is te lang zaam om in een dergelijk vertegen woordigend elftal een plaats waardig te zijn. Verder moet het ons van het hart, dat we moeilijk kunnen aannemen, dat alleen de verenigingen Spui, Krabben- dijke, Rillandia, Tern. Boys en Nieuw- dorp de bronnen zijn, waaruit men h t spelersmateriaal zou kunnen putten. We zijn direct geneigd te geloven, dot voor deze proef wedstrijd slechts een oppervlakkige selectie (en dan zijn we niet ver mis) is toegepast, maar hot zou de K.C. toch veel critiek en scheve „ezichten besparen, als ze op dit go- bied wat meer serieus te werk zou gaan.

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 2