OUDER JONGE OGEN I BAAYENS overgooier KEUKEN Uo-e moet Uk icAüjuen 1 met melk meet mans DIERENBESCHERMING S GEEK SENTIMENTEEL GEDOE richi zich op de IT10nS0n 9,4 el uelkand tullen, en voedingswaarde? Bert en zijn kleine kameraad Zevende „Femina'geëindigc „Plastic"-babymatrasje De belangrijkste wijzigingen "0% De speciaal zaak voor uw B R I Ingezonden Mededeling (Adv.) S~~\ ctober schijnt wet een maand te zijn, waarin grote activiteiten voor zeer verschilende goede doeleinden worden ontwikkeld. Vo rige week schreef ik al over de veilig verkeers-actie en Zaterdag scheen het me toe, dat heel onze Goese jeugd in touw was. ook al voor goede oogmerken, want zo tegen twaalf uur kreeg ik de neiging om een stoel achter de voordeur te zetten, daarop plaats te nemen met een onuitputtelijk potje dubbeltjes bij me, want zo'n paar maal per uur verscheen er een pittig joch of een aardig meiske bij de deur die me enthousiast een bus onder de neus hield. Nu, dan weet je hel wel. Je kunt er alleen maar blij om zijn, dat zoveel van die knapen en meisjes zich voor dit nette bedelwerkje willen inzetten. We hebben intussen vorige week ook nog de Wereld-dierendag gehad, waaruit we kunnen zien, dat ook deze schepsels delen in de actie voor goede doeleinden. Waarschijnlijk was dit wel aan mijn aandacht ontsnapt, indien niet in het r. katholieke blad „De Linie" een voortreffelijk artikel hier over gestaan had, dat alle actie voor dieren op het juiste plan brengt. Het zou niet mogelijk geweest zijn bij het doornemen van het blad dit artikel over het hoofd te zien, want een zeer geestige plaat erboven, trok alle aan dacht. Op die plaat zag je n.l. 'n hond, zo'n beest waarvoor je bij het zien al dadelijk lust krijgt om het eens har telijk over de kop te aaien. Het dier had van die trouwhartige hondenogen, die in de literatuur spreekwoordelijk zijn. Eén ding was opmerkelijk, dat de hond zijn kop zover mogelijk zij waarts had gewend, of hij vooral geen stukje van zichzelf wilde zien, wat ook voor een rechtgeaarde hond geen wonder zou zijn, want deze Hector of Fik was gehuld in een „lekker warme slip-over". Zijn po ten staken keurig door de „arms gaten". Geen weeïge vertroeteling Deze aangeklede Fik en het artikel waren in lijnrechte tegenspraak, want er werd geen enkel pleit gevoerd voor die weeïge vertroeteling van dieren in het algemeen en van de hond in het bijzonder. Een vlotte en moderne Het wordt weer tijd voor een overgooier. U kunt die in alle soorten kopen (en bij zonder mooi), maar u kunt zo'n heerlijk warm kledingstuk, dat bovendien zeer charmant kan staan ook zelf maken. II hebt daarvoor niet meer nodig dan een leuk lapje tweed of effen zachte wollen stof van ongeveer 140 tot 150 cent! meter breed. Daarvan kunt u een aardige en vlotte, hoogst moderne overgooier maken, zoals bijgaande tekening duidelijk aantoont. Het grote voordeel is, dat u eronder werkelijk alle mogelijke truitjes en blousjes kunt dragen. De rok heeft aan de voorkant tot op heuphoogte een knoopsluiting, die in een diepe halve plooi uitloopt. In de taille bevinden zich enige zijplooitjes. Aan de achterzijde is de rok glad. Een brede ceintuur in bijpassende tint verhoogt het aardige effect. Patronen in de maten 42, 44 en 46 (maat 40 op bestelling). Eerst citeert de schrijver een gedeel te uit de brochure, uitgaande van de Nederlandse Vereniging tot Bescher ming van Dieren, waarin gezegd wordt: „Op moederdag krijgt moeder haar azalea, vaderdag brengt voor vader 'n nieuwe das en dus op werelddierendag (4 October) voor de poes een half onsje biefstuk en voor uw trouwe hond een extra koekje bij de thee?" „Dit mag gerust en ook wel vaker dan net op die vierde October, in wel ke dag geen dier overigens iets bij zonders ziet. Maar de Werelddieren dag bedoelt toch iets anders. Het zou een kinderlijk doel wezen om voor één dagje enige verwennerij te propageren van kat en hond, van goudvis en ka narie. Eigenlijk kan men zeggen, dat de Werelddierendag zich eerder op de mensen dan op de dieren richt". De mens op zijn eigen niveau Daarna vervolgt de schrijver: „Deze laatste zin is de moeite waard. De formulering is nog wel wat aarze lend en omzichtig. Liever hadden wij een vierkante uitspraak gelezen, bij voorbeeld in deze vorm: De Werelddierendag wil het dier niet op menselijk niveau brengen, maar wil de mens op zijn eigen niveau handhaven ook in relatie tot het dier". 'Dat zet heel de actie voor het dier op de juiste plaats, zo ge ziet, en met een weet je als vrouw, of juister als moeder wat je te doen hebt. Ja, daar komt het altijd op neer, je hebt als vrouw eigenlijk altijd en overal een taak in, zonder dat je daarvoor in be paalde commissies behoeft zitting te nemen. Van huis uit beginnen, dat is de enig juiste remedie voor veel wereldkwa len. Het spreekwoord zegt zeer juist: Een belangrijke taak ook voor de vrouw I „Jong gewend is oud gedaan", en dat geldt van heel de levenshouding die de kinderen van nu, straks als vol wassenen zullen innemen. Een veeg uit de pan In het slot van genoemd artikel wordt ook gefulmineerd tegen „stro perige behandeling, die de dieren de natureert". Endan krijgen wij vrouwen een veegje uit de pan, want het schijnt, dat onze sexe wel eens wat te overdreven doet op dit gebied. De schrijver geeft een illustratie van die „stroperige behandeling", en dan is het eenvrouw, die zich hieraan schuldig maakt. Lees u zelf maar: „In een Haagse tram zat een Haagse dame een Haags hondje te knuffelen. Het arme dier werd overstroomd met lieve woordjes. De medepassagiers NEEM PER MAN DRIEKWART KAN Nederlands Zuivelbureou, 's Grovenhaga keken met gemengde gevoelens zwij gend toe tot op het moment, waarop de dame verzuchtte dat je toch eigen lijk beter een hond kunt hebben dan een kind. De tram stopte. Een man stond op om uit te stappen en zei in het voorbijgaan: „Mevrouw, hadden uw ouders er ook maar zo over ge dacht Deze man verdiende ere-lid te wor den van de Vereniging tot Dierenbe scherming". Een beetje nuchterder Natuurlijk een Haagse dame in een Haagse tram. Nu goed, Den Haag heeft wat dat betreft niet zo'n goede repu tatie. Ik geloof, dat onze Zeeuwse vrouwen, die vooral in de agrarische bedrijven wel met dieren te maken hebben, daarvoor best zorgen, geluk kig op een beetje nuchterder manier. Wat dat betreft hoeven we ons waar schijnlijk niet zo schuldig te voelen, maar wel zijn we allemaal schuldig om de jeugd een juist inzicht bij te brengen, hoe zij zich tegenover dieren te gedragen heeft, want al zullen voor al jongens niet opzettelijk wreed zijn tegenover dieren, vaak zijn ze dit door onnadenkendheid toch inderdaad wel! En daarvoor is er weer „werk aan de winkel" voor moeder de vrouw. Wat is onze taak eigenlijk onbe grensd. Maar ook mooi! MAJA. Wijze van bestelling Plak aan de adreszijde van e briefkaart, naast en buiten het fran keerzegel, het verschuldigde bedrag aan geldige postzegels en adresseer deze aan de redactie van het Zeeuwsch Dagblad, Lange Vorststraat 90, Goes, Aan de andere zijde vermeldt u uw naam, adres en woonplaats, maat en nummer (201) van het gewenste mo del. Plak nooit meer dan tl.— aan postzegels extra op een briefkaart, want wat meer geplakt wordt is waar deloos. Bestellingen onder rembours worden niet aangenomen en de pa tronen worden niet geruild. De redac tie heeft geen patronen in voorraad: het persoonlijk komen afhalen aan ons bureau heeft dus geen zin. De meeste levensmiddelen kun nen wij slechts toebereid ge> bruiken. Heeft deze bereiding invloed op de voedingswaarde van het product en zo ja, welke? De bereidingswijze, die het meest wordt toegepast, is koken. De hierdoor optredende waardevermindering is bij vele voedingsmiddelen betrekke lijk gering. Hetzelfde geldt voor opwarmen. Er ls echter één groep voedingsmid delen, waarbij koken en ook opwarmen een beslist nadelige invloed op de voe dingswaarde heeft. Het zijn de produc ten, die een belangrijke bijdrage leve ren in de vitamine C-voorziening, zo als aardappelen, groente en fruit. Wel iswaar zijn te lang gekookte groenten, zomin als opgewarmde, wat hun ge halte aan voedingsstoffen betreft, ge heel waardeloos, maar het is en blijft toch beter ze kort te koken (in weinig water) en er bij voorkeur voor te zor gen, dat er dagelijks verse groenten op tafel komen. Het ls dus voornamelijk het vita mine C-gehalte, dat door de bereiding ongunstig wordt beïnvloed. Producten, die hun waarde niet ontlenen aan hun vitamine C-gehalte, ondervinden wei nig nadelige invloed van de bereidings wijze, al geldt ook hier, dat het vers gekookte product altijd beter is dan herhaaldelijk opgewarmde spijzen dranken. Opwarmen zal echter niet al tijd vermeden kunnen worden. Melk b.v. zal, als ze niet in gesloten flessen of papierverpakking gekocht is, in de huishouding direct gekookt moe ten worden. Zet de melk op een koele plaats weg. Warm ze niet meer op vóór U ze op een bepaald moment no dig hebt en dan niet in een grotere hoeveelheid dan U denkt te zullen ge bruiken. Melk, die vaker gekookt wordt dan nodig is, verliest weliswaar weinig aan voedingswaarde, maar des te meer aan smaak. Wat wij over melk zeiden, geldt ook voor jus en soep, die voor een paar dagen bestemd zijn. Warm niet de hele portie tegelijk op, maar alleen zo veel als U nodig hebt. Lauwe tempera turen werkenbederf in de hand en de smaak gaat er evenmin op vooruit. Eieren. De verschillende bereldings- UIT DE wijzen, die men voor eieren kan toe passen, dus koken en bakken, makeii geen verschil uit wat de voedingswaar de betreft. Wel is het altijd beter een ei toe te bereiden dan het rauw te ge bruiken. In het rauwe ei komt name lijk een stof voor, die een deel van de vitaminewerking tegengaat. Al doet het er uit een oogpunt van voedingswaarde bezien niets toe of men een el hard dan wel zacht gekookt eet, of dat men het bakt, personen, die moeilijkheden ondervinden met hun spijsverteringsorganen doen er beter aan geen hardgebakken eieren te eten met donkere randjes en bij voorkeur geen te hardgekookte, droge eieren te gebruiken. Laten zij zich houden aan zachtgekookte eieren e.n smeuïge ome let of roerei. Ingemaakte producten. Het is algemeen bekend, dat inge maakte groenten, althans zelf-inge- maakte, in voedingswaarde ten achter staan bij vers gekookte groenten, blik- groenten en bevroren groenten. Anders staat het echter met vlees. Geweckt vlees bevat, evenals gezou ten vlees, nog veel belangrijke voe dingsstoffen. Het is dan ook hoofdza kelijk ln verband met de smaak, dat wij U aanraden geweckt vlees eens met vers vleesaf te wisselen. Haring. Nu haring zich weer in de algemene belangstelling kan verheugen, komt de vraag naar voren of zure haring wel dezelfde voedingswaarde heeft als niet ingelegde haring. Weest U gerust: zure haring is even gezond als de Hollandse Nieuwe. Laat U dus bij Uw haringkeus vrij door Uw smaak leiden. Mijn beste nichtjes en neven, Hoe staan de zaken nu het opeens koud is geworden? Een voordeel is het wel, dat het nu geen moeite kost om thuis bij je schoolboeken te blijven. Ik weet nog best, hoe dat gaat als je veel huiswerk hebt en buiten schijnt de zon zo fijn. Dan is het net of je zomaar naar buiten geroepen wordt. En als je eenmaal goed bezig bent met je schoolwerk, dan ga je er hoe langer hoe meer pleizier in krijgen. Natuurlijk is er altijd wel een vak, waaraan je nooit je hart ver liest, maar er zijn toch genoeg fijne vakken, waar je echt zin in hebt om er hoe langer hoe meer van te weten. Pakken jullie nu dan allemaal fiks aan. Al wat je nu leert, kan je later te pas komen. Alleen moet je zorgen, dat er een ogenblikje overschiet voor een lange brief naar mij. En nu ge groet allemaal van jullie tante Truus, De middag wordt voor Wolletje weer net zo vervelend als de morgen was. Hij begrijpt er geen sikkepit meer van. Toch is Bert niet naar Oma toe. Hij zou het best gemerkt heb ben als hij daarheen ging, want dan stapt hij altijd met moeder in de auto en bovendien, meestal mag Wolletj dan toch ook mee, want zelfs de heel oude oma kan het nog best met Wol letje vinden. Van vervelendheid gaat Wolletje maar in zijn mandje liggen om een dutje te doen, wat in andere gevallen de grootste dwaasheid zou zijn, want wie gaat er nou in zijn mand liggen dutten als buiten de zon schijnt en er een fijne tuin is, waar in je zo heerlijk samen kunt rond draven. Door dat stiekeme dutje van Wolletje heeft hij helemaal niet ge merkt, dat Bert weer is thuisgeko men. Wolletje kan zijn baasje soms lelijk afsnauwen, maar Bert kan Wol letje ook de waarheid zeggen hoor. Luister maar eens hoe hij hem nu uitscheldt voor een luilak en een langslaper. Of Wolletje daar kwaad om wordt? Welnee, die luistert niet eens, maar is met een vaartje voor zijn baasje uitlopend, door de gang naar buiten gegaan, de tuin in. Ziezo, denkt Wolletje, nu kan het lieve le ven weer beginnen. Toch is Wolletje niet helemaal tevree over zijn baas- Anders kunnen ze zo pleizierig wat ronddraven en zich eens verstoppen, maar Bert doet niet anders dan pra ten en nog eens praten. Telkens hoor je school-school-scbool. Wat kan hem die school schelen? Als er dan een school is, dan is die narigheid nu toch zeker lekker voorbij. Bert weer bij hem in de tuin en de rest kan Wolletje niets schelen. Moest hij eens weten, dat hij morgen weer in zijn eentje hier zal moeten rondlopen, omdat zijn baasje weer verdwenen is. <as^> <a#s><as5S><a=^> ROTTERDAM, 14 Oct. De zevende -Femina", beurs voor mode en huishou ding, die in de Ahoyhal is gehouden, heeft ruim 75.000 bezoekers getrokken: een getal waarmee de organisatoren gezien dê grote belangstelling, die de E 55 heeft getrok ken, zeer tevreden zijn. Vorig jaar waren er 05 000 bezoekers. De volgende beurs, de achtste „Femina", zal van 20 April tot en met 2 Mei 1956 in Den Haag worden ge houden, de negende weer te Rotterdam en wel van 28 September tot en met 10 Oc tober 1956. rjat plastic langzamerhand een grote L-* plaats heeft ingenomen in ons huis en in onze garderobe is een feit dat vast staat. Gelukkig zijn onze babies nog geen „insecten in plastic", maar ook zij (of de moe ders) profiteren van deze uitvin ding. Naast plastic slabbetjes, broekjes, enz. wordt nu een baby-matrasje op de markt gebracht, waarvan het tijk gemaakt is van een plastic damast. Hierdoor is het matrasje, dat met alpengras of zeegras ge vuld is, waterdicht geworden en te vens goed afwasbaar. De matrasjes zijn zó gecapitonneerd dat de knoopjes waterdicht afslui ten. U kunt ze kopen in de kleuren bleu, turquoise en rose. Ze worden gefabriceerd in wieg- en ledikant- maten. De prijzen variëren vanaf f 10,7527,75. De vulling kan dus niet nat worden en wordt het matrasje nat, het kan afgenomen worden met water en zeep er blijft geen onaangename lucht achter. a, die nieuwe spelling! Vooral vele ouderen onder ons spre ken niet anders dan met een zekere wrevel over alle nieuwig heden, die „ze" nu weer hebben uitgedacht en zijn voorlopig niet van plan zich aan de nieuwe voorschriften te houden. Of schrijver dezes dan geen bezwa ren tegen de per 1 September in gevoerde spelling heeft? Natuur lijk, verscheidene zelfs. Maar naar mijn mening heeft het wei nig zin deze bezwaren nog eens publiekelijk uit te stallen. De nieuwe spelling is er, tot stand gekomen door de samenwerking van Nederlandse en Belgische geleerden, zij wordt door de regering zelf gebruikt en op de scholen onderwezen. Heeft tegenstribbelen nu nog zin? Belangrijker lijkt het mij de voornaamste wijzigingen nog eens zo eenvoudig mogelijk aan te geven. Wie Uwer moet nooit eens een brief schrijven, een verslag maken, een artikeltje opstellen of een vergadering notuleren? Dan is het toch prettig enig houvast te hebben, vooral wanneer brief, ver slag, artikel of notulen onder „of ficiële" ogen komen. Hoewel het niet mogelijk is alle gevallen te behandelen, kunnen we de voor naamste toch wel proberen samen te vatten. Allereerst de voornaamwoorde lijke aanduiding. Daarmee bedoelt men: welke zelfstandige naam woorden moeten we aanduiden met „hij" en welke met „zij". De „het"- woorden zijn in dit geval het een voudigst: niemand zal erover den ken te spreken van de kind of de glas, omdat het natuurlijk taal gevoel ons hierbij de weg wijst. Met z fj mogen we aanduiden de namen van vrouweUjke perso nen (werkster), vrouwelijke die ren (koe), abstracte woorden (waarheid, liefde, vergiffenis, re gering, bedriegery), verzamel namen (familie, collectie) en vele vreemde woorden (logica, censuur, cultuur, bronchitis, discipline, enz.). Ook sommige stofnamen worden in Nederland (anders dan in Bel gië) met zy aangeduid (wijn, azijn, melk). Over deze bepalingen zullen wei nig lezers zich het hoofd breken. Hoofdletters Opvallender is de regeling om trent het schrijven van hoofd letters. Wij Nederlanders waren daar in het algemeen nogal kwis tig mee; een zekere beperking kan geen kwaad. Voortaan schrijven we namen van partijen, gezindten, geestelijke verschijnselen, werk dagen, maanden, jaargetijden en windstreken met een kleine letter. Dus: op donderdag 20 oktober viert de Vrije Universiteit te Amsterdam, waar vele anti-revolutionaire en ook wel christelijk-historische staatslieden hun wetenschappelijke opleiding hebben genoten, haar 75-jarig bestaan. Tussen haakjes: is U in boven staand zinnetje nog iets opgeval len? Geslachten lang is er over gekibbeld of anti-revolutionair met 1 of met 2 n's moest worden ge schreven. Deze strijdvraag is nu opgelost. Na io schrijven we één n, behalve wanneer er een toonloze lettergreep op volgt (spionnen, petitionnement) Om nog even tot onze hoofd letters terug te keren: natuurïyk blijven we de namen die aan God herinneren met een hoofdletter schryven, benevens alle eigen namen. Soms zqn woorden wel van persoonsnamen afgeleid, maar is dit verband door het veelvuldig gebruik verloren gegaan. Dan schryven we ze klein: dieselmoto ren, een echte xantippe, een sint- bernardshond, fröbelschool, edam mer kaas. Honde- of hondenhok? De verbindings-n is ook altijd een puzzel geweest. Is het nu hondehok of hondenhok? In de meeste gevallen kiest men de e als tussenklank. Slechts in twee gevallen wordt en geschreven: 1. als het eerste deel van de samen stelling de gedachte aan een meer voud opwekt (druiventros, fietsen rek, boekenkast); 2. als dat eerste deel een persoonsnaam is (helden dood, boerendochter, gastenboek). Wellicht kunt U nu wel nagaan waarom we schapenhok naast schapemelk en eikenbos naast eikeboom schrijven. In goeden dag en goedenavond horen we de n nog en schrijven we haar ook, maar daarnaast staan goedemorgen en goedemiddag. Dan zijn er nog allerlei bepa lingen, die ik onder de naam „kleingoed" zou willen samen vatten en waarvan ik er enkele noem: 1. De c die als k wordt uitge sproken, wordt in vele gevallen als k geschreven: oktober, karton. In vele vreemde woorden blijft de c echter gehandhaafd. Het ver schil tussen commies en kommies, kritiek en critiek is opgeheven (alles met k). 2. In de eerste lettergreep van een woord is vervangen door e; etage, refugié. Op het eind van een woord is dezelfde vervangen door ee: dictee, dominee. 3. 11 wordt lj, wanneer de klank op deze wijze wordt uitgesproken: miljoen, biljart, biljet. 4. De ouderwetse ph wordt over al vervangen door f: Zutfen, difte ritis, foto. 5. rh wordt steeds r: reumatiek, ritme. 6. th wordt t aan het eind van een woord en in Nederlandse af leidingen daarvan: chrysanten, chrysant. Ook voor een medeklin ker: antraciet, astma, atleet, filan troop. 7. ae wordt meestal e: cohesie, equator, encyclopedie, pedagogiek. 8. Telwoorden schrijven we aan elkaar: eenentwintig, driehonderd zesendertig. Wie het naadje van de kous wil weten, schaffe zich voor enkele dubbeltjes een handig boekje aan als de „Kleine woordenlijst", uit gegeven by H. ten Brink in Mep- pel Of „De nieuwe spelling in een notedop", een uitgave van P. Noordhoff in Groningen. M. J. A. v. B. Omdat Bert van Wolletje toch geen behoorlijk antwoord krijgt op al zijn schoolverhalen, gaat hij naar binnen, want hij moet toch met iemand echt praten over alles wat hij beleefd heeft. En moeder praat wel terug. Fijn hoor. Dat komt omdat moeder vroeger ook school heeft gegaan. Dat had Bert eigenlijk nooit gedacht. Ze hebben al twee versjes gezongen, die hij kende omdat moeder die geleerd had. De boekjes vindt Bert wel mooi, maar dat schrijven is niks gedaan. De andere morgen is Wolletje heus alles van gister nog niet vergeten. Brrrr wat een dag was dat zonder z'n baas je. En Wolletje voelt het aankomen, dat er vandaag weer iets naars gaat gebeuren. Bert doet net zo raar als gistermorgen. Wolletje zal eens goed een oogje in het zeil houden en als de baas denkt dat het zo maar gaat om hem zo'n ganse lange dag alleen te laten, dan zal Wolletje daar eens gauw een eind aan maken. Daarom denkt Wolletje er niet aan om stille tjes in zijn mand te blijven liggen. Hij wil naar buiten, de tuin in. Als hij daar is hoort hij best wel, als zijn baasje er vandoor gaat, al is het door de voordeur. En als hij dat hoort, weet hij precies een holletje in de heg, waar hij door kan schieten om gauw zijn baasje na te lopen. Wolle tje hoeft heus niet zo erg zijn best doen om op te letten, wat Bert gaat doen, want die komt gewoon de tuin in en gaat door het tuinhek weg. Moeder gaat niet eens mee en Mientje zie je ook in geen velden of wegen. Daar gaat Bert zo maar in zijn een tje weg. Zou vroeger nooit gebeuren. Wolletje is er helemaal niet gerust op. Hij zal eens gauw maken, dat hij ook buiten het hek komt. Hij heeft niet voor niets hier al meer dan een jaar gewoond. Rittts, daar schiet de witta krullekop van Wolletje al door de lneeznnripn aflfiHoriohrto i ndv.) opening in de heg en de rest is er ook vlug genoeg onderdoor. Even denken, waarheen zijn baas gegaan kan zijn. Ook nog eens goed snuffe len. O, nou is hij er aardig zeker van, dat zijn baas door de laan is gegaan, naar dat grote gebouw, waar altijd zoveel kinderen een lawaai van ge weld maken. Hij had het daar nooit erg op gehad. Je kunt nooit weten wat zo'n stel levenmakers ineens met je wil beginnen. Hoe krijgt Bert het in zijn hoofd om juist daarheen te gaan? Maar als het moet, dan moet het, hij laat zijn baas niet in de steek, Bert, die nergens iets van merkt, stapt flink op school aan. Hij heeft grote zin om weer in die leuke boekjes ta gaan kijken. En er ook weer letters bij te leren. Hij kent er nu al twee. Het zou ook wel aardig zijn, als ze weer met elkaar gingen zingen. Hij had gister alle versjes gekend. Dat komt omdat moeder zoveel met hem zong. Moeder kent natuurlijk alle versjes. Daar loopt het jongetje, dat vlak achter hem zit. Dat is leuk. Bert weet al dat hij Guus heet. Guus ziet Bert ook en ineens zegt hij: „Jo kijk es wat een mooi hondje, loopt daar." Bert kijkt om en zietWolletje. Wolletjes hart is nu ook geruster, nou het baasje hem gezien heeft Het was zo raar achter de haas aan te lopen, die almaar niets tegen hem zei. Wol letje zegt met een paar vriendelijke blafjes, dat hij blij is, dat ze weer samen zijn, al is het dan in een heel ander wereldje dan hun eigen tuin. De witte krulstaart bibbert van pleizier rumoerig heen en weer. Maar Bert vind er niets pleizierigs aan. Die weet geen raad. Wat moet hij hier met Wolletje beginnen. Hij zegt flink: „Jij bent stout, jij moet naar moeder gaan." Wolletje laat hem lekker praten. Hij is hier en blijft hier ook. O zo. Bert blijft angstig naar zijn hond kijken en Wolletje staat in zijn zon nigste humeur al maar naar zijn baas te kijken. Zo gebeurt er niet veel. Ge lukkig komt daar net de juffrouw aan. Het nieuwe vriendje, Guus, gaat gauw aan de juffrouw zeggen, dat dit witte beestje het hondje van Bert is en dat die niet naar huis wil gaan. De juffrouw staat er ook even vreemd van te kijken. Ze kan toch geen hon den in school nemen, mac als dat dwarse beest geen zin heeft om alleen terug te gaan, zal ze hem toch voor een middag wel bij zich moeten hou den, want je kunt niet weten wat zo'n klein dier in zijn bolletje haalt en er vandoor wil gaan. De juffrouw ziet ook wel, dat Bert zo angstig naar zijn hondje kijkt. Ze begrijpt best, dat al les op de tweede dag, nog zo vreemd voor Bert is en als er dan nog bij komt, dat hij met zijn hond geen raad weet, dan konden er best eens tranen aan te pas komen en dat moet vast niet. Daarom gaat ze naar Wolletje toe en probeert goede vriendjes met hem te worden, dan mag hij mee naar binnen. Bert weet niet wat hij hoort. Als dat eens kon....

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 9