Mr Johnson gaat naar Florida en mr Smith zoekt het op Coney Island Loonhoogteadvies komt pas over enkele maanden „Great Whithe Way" het onrustig kloppende hart van een wereldstad Zo leeft Amerika (II) Onze MOEDER en DOCHTER actie. FRIDOR *5 f.4.55 Stichting van de Arbeid wenst een prioriteitslijst Zal er straks nog ruimte zijn voor verdere loonsverhoging of andere sociale voorzieningen? Broodvoorziening Amsterdam in moeilijkheden Zatopek denkt aan ophouden &&engi ons Middelburg Zaterdag 15 October 1955 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 5 (Van onze §-redacteur.) Door de straten van New York gaat de mensenmassa, te voet, per auto of per bus, in een eindeloze stroom. Op de- spitsuren zwelt die stroom aan tot een vloed, die buiten haar oevers dreigt te treden om daarna weer wat te versmallen. Maar in het hart van Manhatten, op Times Square, Broadway en de grote avenues houdt zij nooit geheel op, zelfs niet in het middernachte lijk uur. Tien jaar geleden was daar die mensenstroom en over tien jaar zal ze daar nog zijn. De massa als geheel schijnt tijdeloos en zinloos te zijn, maar de individuen, die de mensenstroom helpen vormen, spoeden zich allen voort naar een zeer concreet doel met een haast of iedere verloren minuut een groot onheil zou kunnen betekenen. De New Yorker en de Amerikaanse stedeling in het algemeen slentert niet, flaneert niet en zit niet op een terrasje met een kopje koffie naar het verkeer te kijken. Terrasjes zijn er trou wens niet. Voor hem is de straat geen plaats van rustig vermaak, maar slechts een middel om naar een bepaalde plaats te komen. Daarom spoedt hij zich voort door de rechte sleuven tussen de hoge gebouwen zonder zijn omgeving veel aandacht waardig te keuren. Daarom mist hij niet de kronkelende smalle straatjes, het grachtje met de stenen boogbrug en de oude kerk op het pleintje. Dat is goed om bewon derd te worden tijdens een vacantiereisje naar Europa. Maar hier is tijd altijd geld en daarom geldt het parool: hurry up! 's Avonds na zeven uur is het al leen druk in het betrekkkelijk kleine vermaakcentrum. van New York. Klein, want het langgerekte schier eiland Manhattan is slechts een onder deel van deze stad en op Manhattan is het alleen het gedeelte rond Times Square, dat de gehele avond gonst van het leven. riondom Times Square Broadway is uit boek en film be kend als de straat, waar het hart van New York klopt, maar het. kost een wandeling van bijna zeven uur om de hele Broadway af te lopen. Manhattan is een schiereiland van ongeveer 30 km lang en 3 km breed. Van Noord naar Zuid lopen de avenues, van Oost naar West de straten, genummerd van 1 tot diep in de 200. Dwars door die ijzeren regelmaat van vierkante blokken loopt Broadway, beginnend in het haven kwartier op de Zuidpunt en eindigend in het Noordwesten, waar de gebou wen van de Columbia-universiteit en de Riverside Church uitkijken over het water van de Hudson. In het Zuiden is de drukte en het beweeg van de ferries, de grote veer boten, die met enorme snelheid door het water snijden en in het Noorden lopen de studenten druk discussiërend heen en weer tussen moeders met kin derwagens en mannen, die al wande lend luisteren naar de laatste rede van Eisenhower via de draagbare radio, die ze bij zich hebben. Ergens daartussenin ligt aan wat de Amerikanen „The great white way" noemen, het stukje Broadway tussen Times Square en de Vijfentwintigste Straat dat 's avonds en 's nachts baadt in een zee van licht. Waar de nacht clubs zijn en de bioscooppaleizen, de grote hallen met amusementsautoma- ten en de dansshows met de grote plakkaten waarop „geheel naakte vrouwen" worden aangekondigd en de kleine bordjjes bij de mgang: „Meisjes gevraagd van 17 tot 25 jaar, ervaring niet vereist". Zee van licht Hier schitteren 's avonds de licht reclames in rood, geel en blauw. Oog verblindende composities van tiental len meters oppervlakte storten hun steeds wisselende beelden uit over de mensenmassa, waarin niemand al dit fraais ook maar één oog waardig keurt. Hier denkt de vreemdeling de New Yorker in zijn doen en laten te kunnen gadeslaan, maar hij vergist zich schromelijk. De lieden, die hier hun vermaak zoeken, zijn meestal zelf vreemdelingen in de stad, bui tenlanders of Amerikanen, die hier voor enkele dagen vertoeven en hier verstrooiing zoeken. Niet voor niets zijn alle grote hotels om dit centrum gegroepeerd. De doorsnee New Yorker kan geen vijf dollar missen om in een nachtclub een whiskey-and-soda te drinken en bovendien moet hij. vaak een uur of zelfs wel anderhalf uur reizen met bus en subway om van zijn huis in d!e voorstad dit centrum te bereiken. De jongelui gaan met hun girl-friend naar de bioscoop in de eigen buurt, waar de entree 80 cent is in plaats van 1.25, zoals in de buurt van Times Square en de echtparen blijven heel vaak thuis. Het echtpaar uit de Ame rikaanse middenklasse is lang niet zo uithuizig als vaak gedacht wordt. Dik wijls werkt de vrouw des huizes over dag ook in de fabriek of op het kan toor en zij is blij 's avonds rustig on der de schemerlamp te kunnen zitten. Voor het uitgaan wordt dan de vrije Zaterdag gereserveerd. Naar het werk "s Morgens tussen zeven en negen uur begint ae grote stroom van wer- De Brooklyn Bridge met een lengte van 75SO voet. Op de achtergrond het typisch New Yorkse beeld van wol- kenkrabbers. kers uit de woonwijken naar het cen trum der stad. Enkele millioenen wor den aangevoerd door de vier zelfstan dige subwaymaatschappijen. De onder grondse treinen jagen voort door de eindeloze tunnels onder de stad met snelheden, die op de langere trajecten 120 km per uur of meer bedragen. Iedere l/2 minuut stopt een trein op elk van de 300 stations in het centrum. De deuren vliegen automatisch open, een stroom van mensen wurmt zich naar buiten, met een klap gaan de deuren dicht en binnen een halve mi nuut is de trein op weg naar het vol gende station enkele blokken verder. Anderen komen aan met de grote stadsbussen of de „elevated", die over het viaduct van Third Avenue rijdt. De bussen en subways vervoeren te zamen 9 millioen passagiers per dag. Dan komen er natuurlijk honderd duizenden per auto naar hun werk ge reden: rijen dik kruipen de Fords en de Chevrolets, de Buicks en de Cadil lacs over Broodlyn Bridge, door de Lincoln Tunnel en de Queens Midtown Tunnel. Het schijnt in het begin zelfs voor een Hollandse taxichauffeur een on mogelijke opgaaf om zich in dit ver keer te mengen, maar het lijkt erger dan het is. De auto is alleenheerser op de weg. Een fiets is op Manhattan nooit te zien; fietsen zjjn speelgoed voor de kinderen en die blijven in de buitenwijken. Bakkers- en melkboe renkarren vormen ook geen obstakels, want er zijn geen woonwijken in het centrum en bovendien komen leveran ciers maar sporadisch bij klanten aan de deur. De voetgangers moeten wachten op de groene oversteeklichten, voor zij de rijweg mogen betreden. Wie goed op de verkeersborden Iet en het hoofd koel houdt, merkt dan ook al spoedig dat het in New York ge makkelijker is om autobestuurder te zijn. dan in de smalle met fietsen en karren overstroomde straten van onze hoofdstad. 7.000.000 „cokes" In de wolkenkrabbers suizen de lif ten naar de 23ste, de 54ste en de 70ste verdieping. De kappen gaan van de Nachtelijk gezicht op New York. In de verte ziet men de lichten van Long Island. schrijfmachines, de warenhuizen ope nen hun deuren, een nieuwe werkdag is begonnen. Een dag, die alleen on derbroken wordt door de lunch, want koffie drinken doen men niet op Ame rikaanse kantoren. Overal staan de fel rode Coca-Cola automaten opgesteld in gangen en hal len. In de kantoren, op de departe menten, in de gangen tussen de col legezalen van de Columbia universi teit, in de corridors van de Library of Congress in Washington en in een hoekje tussen de machines van de stoelenfabriek in Grand Rapids. Ieder, die behoefte heeft aan een kleine pauze met een verfrissing gooit zijn stuiver in de gleuf en zet de fles met „Coke" aan de mond. Tijdens de jongste hittegolf werden in New York 7 millioen flessen verkocht, afgezien nog van de tienduizenden liters si naasappelsap, rootbeer én ander ver frissend vocht, dat in de dorstige ke len der New Yorkers verdween. 's Middags op het lunch-uur haalt niemand een trommeltje boterhammen tevoorschijn. Iedereen, van de direc teur af tot de jongste bediende toe, gaat naar een cafetaria. De grote re geringsgebouwen hebben meestal zo'n instelling voor het eigert personeel, de grote kantoorgebouwen hebben er één in het souterrain en voor de anderen zijn er de openbare cafetaria's, waar ze voor zeventig of tachtig cent ook een uitstekende warme lunch, b.v. be staande uit een glas sinaasappelsap, soep, gebakken aardappelen met bief stuk en appelmoes, een stuk kersen taart en een kop koffie kunnen ver orberen. Ieder, die zo'n eetpaleis binnen komt, krijgt een knipkaart en neemt een blad van de stapel benevens een bestek en een papieren servet. Dan sluit hij zich aan bij de rij, die lang zaam voortschuifelt langs de toon banken, beladen met heerlijkheden. Ieder kiest uit, wat van zijn gading is, om aan het eind zijn kaart aan te bieden aan een juffrouw, die na nau welijks een blik op het volgeladen blad geworpen te hebben, het juiste bedrag van een gat voorziet. Dan zoekt men een plaatsje aan de tafel tjes en betaling volgt aan de kassa Ingezonden Mededeling (Adv.) Wanneer U nu een FRIDOR clecirischc naaimachine koopt ontvangt Uw dochtertje een GRATIS eigen naaimachine. Vraag nog beden inlicblingen. Compleet slechts f.395.- Luxe uitvoering met koffer f.445. P. A. de Kramer - Goes Lange Vorststraat 6 - Te'. 2861 per week huur en in 2 jaar Uw eigendom bij de uitgang. Door een minimale personeelsbezetting en een massale' omzet kunnen deze inrichtingen uit stekend voedsel verschaffen voor 'n ongelofelijk lage prijs. Ze kunnen zich dan ook meestal in een grote bloei verheugen. Week-end 's Avonds om vijf uur gaan de kan toren, de werkplaatsen en niet-continu werkende fabrieken dicht Alleen de winkels in het centrum rond Times Square blijven tot tien, elf uur open. De mensenstroom zet zich dan in om gekeerde richting in beweging en ie der, die niet noodzakelijk in deze tijd van een vervoermiddel moet gebruik maken, zorgt dat hij vroeger of later uit Manhattan vertrekt want het is geen pretje om drie kwartier of een uur aan de lus te hangen in de smoor- hete en heftig schommelende subway. Zo gaat het leven zijn gang in New York, regelmatig als het komen en gaan van eb en vloed in de Upper Bay, tot de Vrijdagavond in zicht komt en deze jachtige gang even wordt onder broken. leder maakt zich dan gereed om van het „lange week-end" te gaan genieten op de wijze die met zijn smaak en met zijn beurs overeenkomt. Mr Gene Johnson, directeur van de Union Bank 25.000) stuurt zijn se cretaresse naar het reisbureau om de twee gereserveerde plaatsen in het vliegtuig voor Florida af te halen. Mr Peter Kelly, pakhuischef bij de Col lier's Hardware Inc. 5500) is 's mor gens al naar de zaak gekomen met een aanhangwagen vol potten en pannen achter zijn Chevrolet 1951, want hij gaat met vrouw en kroost naar een kampeerhuisje in de buurt van Bridge port. En Mr Jack Smith, die met de New York Herald Tribune vent 2000) moet in de drugstore nog even (Van onze parlementsredacteur.) DEN HAAG, 14 Oct. De commissie van de Sociaal Economische Raad, die zich op verzoek van de regering bezig houdt met. de opstelling van het toonhoogte-advies, heeft reeds een vrij groot aantal vergaderingen achter de rag. Het zal echter wei December of Januari worden, voor dat deze kwestie in de plenaire vergadering van de SER kan worden behandeld. Dit betekent, dat de regering eerst op een tijdstip, dat zij, bjjna als demissionair moet wor den beschouwd, een beslissing over de toonhoogte kan nemen. Zoals bekend, moet de SER de rege ring adviseren over de vraag, of er ruimte voor een loonsverhoging is. In de studie van de SER zal daarbij uit gegaan dienen te worden van de eco nomische situatie in de jaren- 1955 en 1956 en tevens zai er rekening" gehou den moeten worden met de invoering van de definitieve ouderdomsverzeke- ring en met een huurverhoging van on geveer 25 pet. Deze béide maatregelen zullen een loonsverhoging van ongeveer 6 pet. noodzakelijk maken. Is er dan nog ruimte voor een verdere loonsver hoging of voor andere sociale voorzie ningen? Aan dit probleem zal de SER niet voorbij kunnen gaan. Als de gestegen welvaart inderdaad nog ruimte laat voor de verbetering van verschillende sociale voorzieningen, dan rijst de vraag aan welke maatre gelen prioriteit gegeven moet worden. Moet er dan een algemene loonsverho ging komen? De socialisten staan nog steeds op dit standpunt, hoewel het een publiek geheim is, dat de meningen in deze kring daarover steeds meer gaan ver schillen. Of zal bijv. voorrang gegeven moeten worden aan de verbetering van de Invaliditeitswet of aan de voorzie ning voor weduwen en wezen? PRIORITEITSLIJST. In do Stichting van de Arbeid heeft men zich op het standpunt gesteld, dat •de regering een prioriteitslijst dient op te stellen, zodat de SER precies weet waaraan hij zich te houden heeft. In rooms-katholieke kring Is men onge twijfeld bereid de voorziening voor we duwen en wezen voorrang te verlenen boven een algemeen loonronde. Het moet wel uitgesloten worden ge acht, dat op dit prioriteitslijstje het vraagstuk van de verkorting van de arbeidsduur kan worden geplaatst. De problemen, die hiermee samenhangen, zjjn z6 ingrijpend en er znllen zóveel technische adviezen nodig zijn (o.a. van het Centraal Planbureau), dat het voor de SER haast onmogelijk zal zijn hier over binnen een jaar aan de regering advies te geven. Nu wjj een gespannen arbeidsmarkt bebben is het vraagstuk van de arbeidsduur op korte termijn minder urgent. Dit hele vraagstuk ls echter afhankelijk van de economische situatie. Daar deze nog altijd zeer la biel is, heeft het vragen van een SER- advies dan ook ongetwijfeld waarde. Allereerst ls dus het wachten op het loonhoogte-advies van de SER. Nu dit nog enige maanden op zich zal laten wachten, is het op zijn minst twijfel achtig geworden, of dit Kabinet nog aan een loonsverhoging toekomt. Rust in de ontwikkeling van lonen en prij zen desnoods tot 1 Januari 1957 lijkt ons geen bezwaar, zolang minls- Verenigd West-Pakistan LAHORE, 14 Oct. Met saluut schoten is de geboorte van een ver enigd West-Pakistan, door de samen smelting der besturen van tien pro vincies en. staten, aangekondigd. Gou verneur van het nieuwe gebied is de 50-jarige Moesjtak Ahmad Goermani. Hij is reeds beëdigd, evenals de 73- jarige dr Chan Sahib, die minister van verbindingen is geweest in de Pakistaanse federale regering en thans eerste minister van West-Pakistan. AMSTERDAM, 14 Oct. De sta king van werknemers in de brandstof- fenhandel dreigt de broodvoorziening van de Amsterdamse bevolking binnen enkele dagen in gevaar te brengen. B. en W. hebben hierin aanleiding gevon den een beroep te doen op de organi saties van werknemers, die deze sta king veroordelen, om de bij haar aan gesloten leden te bewegen de bakke rijen van brandstoffen te voorzien, zo als dit pok ten aanzien van de zieken huizen geschiedt. ter Zijlstra zijn zeer actieve prijspoli tiek voortzet. Intussen kan het debat over het systeem der loonvorming dat bij de begroting van Sociale Zaken in de Tweede Kamer zal worden gehou den gerust voortgaan, ook al is het loonhoogte-advies dan nog niet op ta fel. Als men het systeem van een vrije re loonvorming aanvaardt, zou men kunnen beginnen het regeringsbesluit, om alleen de secundaire arbeidsvoor waarden te verbeteren, te niet te doen. Daarvoor is stellig een meerderheid in de Kamer te vinden. Dan zouden ook de primaire arbeidsvoorwaarden ver beterd kunnen worden, hetgeen hierop neerkomt, dat in verschillende bedrijfs takken de lonen met drie procent om hoog kunnen gaan. Uiteraard dient daarbjj vastgehou den te worden aan de beperkende be palingen, dat deze loonsverhoging geen prijsstijging ten gevolge mag hebben, en dat daarover overeenstemming moet bestaan tussen werkgevers en werk nemers. LONDEN, 14 Oct. De Tsjechische athleet Exnil Zatopek, die in het White City-stadion op de 10.006 meter door de Britten Pirie en Norris werd verslagen, is naar aanleiding daarvan door verschei dene Londense bladen geïnterviewd. Zato pek gaf als commentaar, dat hij zou Mij ven lopen, maar dat er wel reden was om eens te overdenken, wanneer hij er mee zou ophouden. De 33-jarige Zatopek, die juist dezer da gen te kennen heeft gegeven, dat hij bij de Olympische Spelen te Melbourne op de 10.000 meter en de Marathon wil uit komen, zei over Pirie: „Ik ben er van overtuigd, dat hij een grote toekomst heeft en ik verwacht, dat hij als eerstvolgende bijzondere prestatie mijn wereldrecord op de tien kilometer zal verbeteren. Het geeft mij enige troost, dat Pirie mijn trainings methodes heeft bestudeerd". Gordon Pirie verklaarde na zijn over winning: „Ik heb nog nooit zo veel zelf vertrouwen gehad als op het moment vóór deze wedstrijd. Ik twijfelde er niet aan of ik zou Zatopek in de laatste ronde kunnen verslaan". twee blikjes bier aanhalen, want hij gaat de volgende morgen ook naar de beach, maar dan naar Coney Island en. daar kom je op Zaterdag niet aan de beurt in de drugs. En als de Maandagmorgen weer daar is heeft mr Johnson enigszins last van zonnebrand en mr Kelly is te laat, want hij kreeg een mankement aan de motor om één nur 's nachts en mr Smith verstuikte zjjn pols toen hij met de kleine boy te vroeg uit de draai molen stapte. Maar toch werpen ze zich allen weer vol moed op het werk, op naar het volgende week-end. £le Radio ZONDAG 16 OCTOBER HILVERSUM I (402 m.) NCRV: 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Orgelconc. 8.30 Morgenwijding. 9.15 Gr. KRO: 9.30 Nws. 9.45 Gram. 10.40 Pontificale Hoogmis. 12.30 Apologie. 12.50 Gram. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Kath. nieuws. 13.10 Gr. 13.40 Boekbespreking. 13.55 Gram. 14.00 Voor de kinderen. 14.30 Intern, vocalisten concours. 15.40 Omr. ork. 16.10 Katholiek Thuisfront Overall 16.15 Gram. 16.30 Ves pers. IKOR: 17.00 Jeugddienst. 18.00 Zang- dienst. 18.45 „De Kerk luistert naar Uw vragen", caus. NCRV: 19.00 Boekbespre king. 19.10 Kerkelijk Nieuws. 19.15 Vocaal ens. en solist. 19.30 „Als wij bidden", caus. KRO: 19.45 Nieuws. 20.00 De springplank. 20.20 Act. 20.35 De gewone man. 20.40 Gr. 21.05 „De wedstrijd", hoorspel. 22.00 Pro menade ork. en solist. 22.45 Avondgebed en liturg, kal. 23.00 Nieuws. 23.15-24.00 Gr. HILVERSUM II (298 m.) VARA: 8.00 Nieuws. 8.18 IJs en weder dienende. 9.45 „Geestelijk leven", caus. VPRO: 10.00 Voor de jeugd. IKOR: 10.30 Kerkdienst. AVRO: 12.00 Orkestconc. 12.30 Sportspiegel. 12.35 Even afrekenen. Heren! 12.45 Accordeon ork. 13.00 Nieuws. 13.10 Meded. of gram. 13.15 Voor de jeugd. 13.25 „Ons rijk in da tropen", klankb. 14.00 Boekbesprekig. 14.20 Voetbalwedstrijd Nederland-België. 16.20 Dansmuz. 16.45 Sportrevue. VPRO: 17.00 Gesprekken met luisteraars. 17.15 „En nu verder", caus. 17.25 „Het platteland nu", caus. VARA: 17.30 Voor de jeugd. 17.50 Sportjourn. 18.15 Nws en sportuitslagen. 18.30 Amus. muz. 19.00 Discussie over act. verkeersproblemen. 19.30 Cabaret. AVRO: 20.00 Nieuws.*20.05 Gevar. muz. 20.50 Voor dracht. 21.05 Disco-caus. 21.45 Lichte muz. 22.20 Journ. 22.30 Gram. 23.00 Nieuws. 23.15 Act. of gram. 2325-24.00 Gram. MAANDAG 17 OCTOBER HILVERSUM I (402 m.) NCRV: 7.00 Nieuws en SOS-ber. 7.10 Gewijde muz. 7.30 Gram. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Sportuitsl. 8.25 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de vrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Mast- klimmen. 10.10 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.20 Gevar. muz. 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Land- en tuinb. me dedelingen. 12.33 Gram. 12.53 Gram. en act. 13.00 Nieuws. 13.15 Salonork. 13.50 Gram. 14.05 Schoolradio. 14.30 Gram. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Amus. muz. 15.45 Gram. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Pianorecital. 17.00 Voor de kleuters. 17.15 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Koersen. 17.45 Rege- ringsuitz.: Nederland en de wereld: Tran- scriptieprogr. over Australië. 18.00 Koor- canc. 18.20 Sport. 18.30 Gram. 18.40 En gelse les. 19.00 Nieuws en weerber. 19.10 Orgelconc. 19.30 „Volk en Staat", cans. 19.45 Beiaardspel. 20.00 Radiokrant. 20.20 Lichte muz. 20.40 „Convent der Chr. Soc. Organisaties", rondetafelgesprek. 21.20 Metropole ork. en solist. 22.00 „Het ge sprek tussen ouders en kinderen", caus. 22.20 Gram. 22.25 Kamerkoor. 22.45 Avond overdenking. 23.00 Nieuws. 23.15 Gr. 23.40- 24.00 Evangelisatie uitz. in de Duitse taal. HILVERSUM II (298 m.) AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.10 Voor de vrouw. 9.15 Gram. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 11.00 „Drie maal daags een lepel optimisme", caus. 11.15 Omr. ork. 11.45 Voordr. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land en tuinb. meded. 12.35 Voor het platte land. 12.45 Lichte muz. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Promenade ork. 13.55 Koersen. 14.00 Sopr .en piano. 14.30 De visie van een Amerikaans econoom van Nederlandse afkomst op actuele Ne derlandse problemen. 14.50 Lichte muz. 15.20 „Het vraagstuk van de sociale ver antwoordelijkheid in een technisch ont wikkelde maatschappij", caus. 15.20 „La Generala", zarzuela. 16.45 Caus. over reis ervaringen in de Ver. Staten van Amerika. 17.10 Orgel en zang. 17.30 Voor de jeugd. 17.45 Gram. 17.50 Mil. comm. 18.00 Nieuws. 18.15 Orgelspel. 18.30 Lichte muz. 19.00 Muz. caus. 19.20 Kamerork. en soliste. 19.45 Regeringsuitz.: Landbouwrubr.: 1. Weer- terminologie. 2. Nabeschouwing over de studieconferentie betreffende emigratie van agrariërs. 20.00 Nws. 20.05 Radioscoop 22.45 Koorconc. 23.00 Nieuws. 23.15 Act 23.25-24.00 Frontloge. BRUSSEL (324 m.) 11.45 Gram. 12.15 Instr. trio. 12.30 Weerber. 12.34 Voor de landbouwers. 12.42 Instr. trio. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.00 Schoolradio. 13.20 Ka- mermuz. 15.50 Gram. 16.00 Koersen 16 02 Voor de zieken. 17.00 Nieuws. 17.10 Lichte muz. 18.00 Franse les. 18.15 Gram. 18.25 Ork. conc. 18.30 Voor de soldaten. 19 00 Nieuws. 19.40 Gram. 20.00 Kamerork. en solist. 20.45 Gr. 21.00 Kunstkaleidoscoop. 21.15 Gram. 22.00 Nieuws. 22.15 Gram. 22.55-23.00 Nieuws. Bij Koninklijk B^uit is met ingang van 1 Januari bij de Rijksgebouwen dienst bevorderd tot hoofd-architect ir H. de Lussanet de la Sabloniere.

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 5