Verkeersongelukken en grote vertraging bij veerdiensten Stijgende wekken kosten Muziekschool ernstige Goese chauffeur ernstig gewond: been op twee plaatsen gebroken Raad Oostkapelle behandelde gemeentebegroting 1956 OVERSTE W. K. DE FEYTER TE BERGEN OP ZOOM OVERLEDEN BELANGRIJK RAPPORT OVER SCHOUWEN-DUIVELAND GEREED EXCLUSIEVE ORGELDRAAIERS MUSICEERDEN f 148, BIJEEN 's-Heer Arendskerke Kloetinge. Arbeider uit Axel door vrachtauto overreden en gedood Speelweide, voetpad voor Torenstraat en f 500.— voor „Cresendo" Gemengde commissie C.J.M.V.-C.J.V.F. Oud-Commandant van het district Zeeland der Nationale Reserve Sociologische en sociaal-psychologische aspecten door de SPA vastgelegd De eerste na de ramp Fokveedag op Schouwen - Duiveland Schuur met kunstmest uitgebrand te Heinkenszand Bijna duizend aanvragen om woningen; tekort op gemeente-begroting f 276.000 Wegschap Walcheren aan de Loskade FRAAIE MUZIEKTENT TE 's HEER ARENDSKERKE Vrijdag 14 October 1955 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 2 Balans van een dag mist boven Zeeland GOES, 13 Oct. Verscheidene verkeersongelukken en grote vertraging bij de veerdiensten, ziedaar de balans van een dag mist boven Zeeland. Vooral het verkeer over water ondervond ernstige vertraging. Wie er niet persé met de auto op uit moest bleef thuis en dat was een verstandige maatregel. Desalniettemin waren er verscheidene automobilisten, dié nog met flinke vaart over de wegen stoven en velen hebben we gezien, die on voorschriften niet met groot licht maar met stadiicht reden en daardoor een tegenligger vaak in moeilijkheden brachten. De veerdienst VlissingenBreskens ondervond grote vertraging; des och tends werd slechts een dienst uitge voerd, namelijk die van kwart over zes. Om half een des middags voer de tweede boot en om half drie de derde. De dienst werd gestaakt om half zes des avonds. Het vervoersaanbod was niet groot. GASBOE1 OVERVAREN De dienst tussen Katse Veer en Zie rikzee ondervond eveneens grote stag natie. Om half tien vertrok de eerste boot naar Zierikzee doch bij terug komst was de „Oosterschelde" zo on fortuinlijk om de gasboei no. 2 in het begin van het Engels Vaarwater te overvaren. De boei, die uitermate be langrijk is voor de scheepvaart op de Oosterschelde en naast het gewone licht een zgn. radar-reflector draagt, Werd zwaar beschadigd. Het Neder landse loodswezen hoopt de boei zo Snel mogelijk te repareren. De dienst KruiningenPerkpolder voer met grote tussenpozen. De dienst TerneuzenHoedekenskerke function- peerde uitstekend en werd stipt vol- Sens het dienstrooster uitgevoerd. Op e verbinding ZijpeA. J. Polder Werd des middags alleen voor auto's door de Willemsdorp gevaren. Het pas sagiersvervoer geschiedde normaal met de kleine boot van fa v. d. Maas. De markt te Middelburg, die anders vele Zeeuwsvlamingen trekt, had maar geringe belangstelling. ONGELUKKEN Te Middelburg kwamen Donderdag morgen even voor half negen een per sonenauto, bestuurd door S. I. uit Bad hoevedorp en een vrachtauto met G. V. uit Middelburg als chauffeur, met elkaar in botsing. De schuld lang bij de Middelburger, die bij het wegrij den in de Lange Delft ter hoogte van de Herenstraat het achteropkomende Verkeer hinderde. De personenauto Werd enigszins beschadigd. Persoonlij ke ongelukken deden zich niet voor. Men neemt aan, dat de mist bij dit on geluk geen rol heeft gespeeld. SLOEDAM Op het rechte weggedeelte vanuit Middelburg gezien even voor de Sloe- dam moest mevr. A. E. R., toen zij met een gehuurde personenauto uit de richting Goes kwam, naar het knopje zoeken om haar ruitenwissers in wer king te stellen. Zij geraakte toen op het linkergedeelte van de rijweg. Van de andere kant naderde een vrachtwa gen uit Oudenbosch, bestuurd door H. van E. Deze kon niet meer voorkomen, dat mevr. R. het vooruitstekende ge deelte van de laadbak raakte. Het bleek, dat een been van de chauffeuse gekneusd was. Wonderlijk maar geluk kig genoeg bleef het daarbij; de wa gen, die zij bestuurde, werd vrijwel ge heel verwoest. Dit ongeluk gebeurde omstreeks tien uur. Om circa negen uur had vanmorgen op het kruispunt Kruisweg-Molendijk- ftijksweg ter hoogte van 's-H. Arends kerke een gecompliceerde aanrijding plaats. Uit de richting Goes naderde pen landbouwwagen, bespannen met een paard met aan de teugels A. Z. uit Nieuwdorp. De wagen werd ingehaald door een vrachtauto, bestuurd door J. M. eveneens uit Nieuwdorp. De chauf feur wilde passeren, maar werd gehin derd door een tegenligger, remde af en taakte nog juist de achterkant van de landbouwwagen. Het paard sloeg op hol en werd na ongeveer 400 meter tot Stilstand gebracht. De voerman viel yan de wagen en liep daarbij lichte verwondingen op. Op hetzelfde mo ment, dat de vrachtauto de landbouw wagen wilde passeren kwam van te gengestelde richting een personenwa gen met aan het stuur A. P. de V. uit Middelburg. Deze merkte de vracht auto waarschijnlijk te laat op en botste tegen de vrachtwagen. Niemand werd hierbij gewond en ook met de schade viel het mee. Twee uur later, ongeveer op dezelfde plaats, botste J. B. uit Mid delburg met zijn scooter tegen de per sonenauto van J. A. J. uit Vlissingen. De scooter reed zeer kort achter dé wagen en toen deze afremde kon B niet meer uitwijken en reed tegen de personenwagen. Ook hier geen per soonlijke ongelukken. Alleen wat ma teriële schade. Vanmorgen reed een kraan wagen, met daarachter gekoppeld een vracht wagen van gebr. Boer uit Goes in de richting van de stad. Tegen de hoogte van het viaduct bij Kloetinge viel de kraanwagen stop, daar de benzinetank leeg was geraakt. De chauffeurs wil den toen benzine tappen uit de vracht auto voor de kraanwagen. Toen zij MIST BONN EN Goes, 13 Oct. Ondanks de waarschuwingen in radio en pers heeft het politieapparaat deze eerste mistdag van het seizoen een groot aantal „bonnetjes" moe ten uitreiken. Het bleek namelijk dat vele automobilisten nog steeds niet weten, dat bij mist met groot licht gereden moet worden. Zelfs in de stad zijn stadslichten bij der gelijke weersomstandigheden ta boe. GOES, 13 Oct. Vanmorgen Is op een bietenveld van landbouwer Dekker te Zaamslag de 69-jarige D. uit Axel door een vrachtauto, geladen met on geveer 8 ton bieten, overreden en op slag gedood. Toen de vrachtwagen geladen was en van de oprit naar de weg reed wa ren daarbij enige arbeiders behulpzaam met het duwen, daar de wagen gere geld slipte. D. bevond zich achter de wagen en op het moment, dat de chauffeur iets achteruitreed kwam de arbeider te vallen. De achterwielen re den over het lichaam van D. Hij moet vrijwel op slag gedood zijn. Het slacht offer was gehuwd. Critiek van de beer A. Don (P.v.d.A.) OOSTKAPELLE, 13 Oct. Het voornaamste agendapunt van de raads vergadering, die gisteravond o.l.v. burgemeester F. G. Sprenger werd gehou den, betrof de behandeling van de begroting voor 1956. AL is het beeld hier van niet florisant, aldus de voorzitter, is dit gelukkig ook niet al te somber. De begroting gewone dienst geeft voor inkomsten en uitgaven een bedrag aan van f 189.905,82, met een post onvoorzien van f 1881,96. De kapitaals- dienst laat een nadelig slot zien van f 61.373,22. (Inkomsten f 231.165,51 en uitgaven f292.538,73). De heer A. Don (PvdA) meende, dat het varen van een meer vooruitstre- daarmee bezig waren naderde uit de richting Kapelle een personenwagen bestuurd door B. uit Helmond. De be stuurder zag de verrichtingen van de chauffeurs te laat, week naar rechts, maar greep de bestuurder van gebr. Boer, J. Ie Conté uit Goes. Deze was bekneld geraakt tussen de bumpers. Op twee plaatsen brak hij zijn been en moest naar het ziekenhuis te Oostwal vervoerd worden. Er was heel weinig materiële schade. GOES, 12 Oct. Naar wij vernemen is de heer C. Leunis te Terneuzen af getreden als voorzitter van de speciale gemengde commissie van het C.J.M.V. en C.J.V.F. meisjesverbond in Zeeland. In zijn plaats is thans als zodanig be noemd de heer M. Allewijn te Hoede kenskerke. Een commandant, die stond voor zijn jongens Vervaardigd in opdracht van de Ned. Herv. Kerk ZIERIKZEE, 13 October. De studi e van enkele sociologische en sociaal- psychologische aspecten op het eilan d Schouwen-Duiveland is thans gereed gekomen. De studie, die door de S.P.A., de stichting voor practische psycholo gische en paedagogische arbeid vanweg e de Ned. Herv. Kerk, is gemaakt, ge schiedde in opdracht van de Centrale Watersnoodcommissie der Ned. Herv. Kerk. Een lijvig ropport, waarin de resulta ten van deze studie zijn neergelegd, is vanmiddag door dr E. Emmen, secretaris van de Generale Synode der Ned. Herv Kerk tijdens een bijeenkomst in Zierikzee aangeboden aan de bevolking van het eiland. Men had daartoe de bu rgemeesters van alle gemeenten en de Herv. predikanten, alsmede een aantal andere vooraanstaande personen uit genodigd. De waarnemend directeur van de S. P.A., de heer H. D. Scholten, heeft tij dens deze bijeenkomst een toelichting gegeven op het totstandkomen, alsmede op de inhoud van dit rapport. ZIERIKZEE, 13 Oct. Op het wel willend door de gemeente Zierikzee be schikbaar gestelde noodsportterrein is vandaag in Zierikzee de eerste fokvee dag na de ramp gehouden. Hoewel in verband met een ministeriële beschik king geen jong vee mocht worden aan gevoerd waren ongeveer 160 stieren aanwezig. Ondanks de mist was de be langstelling groot. Het vee was over het algemeen van goede kwaliteit. De juryleden waren ir K. P. Stapel uit Den Haag, H. B. Booying en M. Kleinepier uit Middelburg en J. Vos uit Koude- kerke. De fokveedag werd geopend door wethouder Den Boer, die wees op het belang van een fokveedag als deze en de grote waarde van een gezonde vee stapel op Schouwen-Duiveland. Hierna ving de j ury met het keuren aan. Kampioenskoe werd Akke 49, eig. C. Padmos te Eikerzee. Res. kampioen Aukje Adema, eig. J. B. Manni van Ou- werkerk. Kampioenvaars werd Klazina 8 van B. Viergever te Zierikzee en kam pioenstier Rotterda Sikkema 114 van de Coöp. Ver. Centraal Stierenstation Zee land G.A. te Goes. De prijzen bestonden uit bekers en medailles. Op een 's avonds in het „Huis van Nassau" gehouden bijeenkomst heeft de heer Booyink nog een causerie gehou den over de kwaliteit van het aange voerde vee, waarbij hij verschillende goede aanwijzingen gaf. GOES, 12 Oct. Te Bergen op Zoom is vandaag na een hartaanval op bijna 63 jarige leeftijd overleden, de luitenant kolonel W. K. de Feyter, oud-comman dant van 't District Zeeland der Nati onale Reserve. Overste de Feyter is op 28 November 1892 geboren te Axel, waar zijn vader landbouwer was. In de jaren. 19141918 was hij onder de wapenen als vaandrig en in 1920 werd hij tweede luitenant. Hij werd geplaatst bij het 14e Zeeuwse Rgt Infanterie en wegens zijn grote mensenkennis en militaire kennis daarna bij de Landstorm, Verband Zee land, geplaatst en belast met de oplei ding van de officieren. Kort daarna werd hij bij de Staf van de Landstorm geplaatst. Als eerste luitenant keerde hij in 1923 terug naar het 14e Rgt Inf. waar hij belast werd met de opleiding van het kader. Tijdens de laatste we reldoorlog was hij als kapitein belast met het stafwerk. Na de capitulatie werkte hij voor het Dept. van Oorlog. Hij was in die dagen in de gelegenheid, en maakte daar ook gretig gebruik van, om berichten door te geven over Duitse artillerie-opstellingen en verbindingen. Na zijn krijgsgevangenschap en de be vrijding werd hij geplaatst als Majoor bij het militair district Zeeland en be last met de reorganisatie van de ba taljons in Rotterdam. In 1947 volgde zijn bevordering tot Lt Kolonel. Bij de Chef Staf stond overste de Feyter zeer hoog aangeschreven en vele moeilijke opdrachten heeft hij dan ook moeten opknappen. In 1948 werd overste de Feyter belast met de oprichting van de Nationale Reserve in Zeeland. Deze op bouw was zeer moeilijk doch toen hij in 1953 met pensioen ging kon hij te rugzien op een goed corps Zeeuwse vrijwilligers, di§_ hem node zagen ver trekken. Want in die enkele jaren leer den alle Zeeuwse vrijwilligers hem kennen als een commandant met een warm gevoel in het hart voor zijn jon gens. Maandagmiddag vindt te Bergen op Zoom op de algemene begraafplaats de teraardebestelling plaats, alwaar het stoffelijk overschot zal worden bijge zet in het familiegraf. Deze studie, waarvoor een team van de S.P.A. destijds lange tijd op Schouwen-Duiveland heeft gewerkt, wil mèt haar gebreken, zoals in het voorwoord nadrukkelijk wordt gestipuleerd niet anders zijn dan een hulp bij eigen denken. De aanwe zigen hebben het rapport dan ook aanvaard na tevoren te hebben ge hoord, dat het de bedoeling is, dat thans in kleine kringen het gesprek over al hetgeen aan de orde wordt gesteld, zal worden gevoerd. Het eerste doel van het rapport is dan ook dit gesprek in eigen kring te stimuleren en richting te geven. Er is niet getracht om een directe bij drage te leveren in de problematiek van planologische aard, die ontstond toen een groot deel van Schouwen-Dui veland practisch opnieuw opgebouwd moest worden. Het opgetekende wil Pierement trok door mistig Middelburg li MIDDELBURG, 13 Oct. Hoewel de mist zijn uiterste best deed dit genoege- lijke gebeuren aan het gezicht te ont trekken heeft een schare draailustigen, die het voornamelijk op de bemiddeld heid van de toeschouwers voorzien had, duwend achter het pierement van de gemeente, Donderdag veel jolijt in de Zeeuwse hoofdstad gebracht. 's Morgens om kwart over negen was de olijke stoet vanaf de stadsschuur vertrokken; 's middags te vier uur gaf men een grandioze taptoe op de Markt. Het draaiorgel diende als muzikale rug gesteun voor de collectanten van de Zeeuwse collecte waarvan de opbrengst dit jaar bestemd was voor de lectuur voorziening. Naast dé nodende bussen was er ook nog een andere mogelijk heid een bijdrage te geven: voor twee kwartjes was het een ieder vergund, een „boek" te draaien. Een groot aan tal personen waaronder vele voor aanstaande Middelburgers maakte hiervan gebruik. In de vaste „draai- en ophaalploeg" excelleerden o.a. ds E. Sneller, Ned. Herv. predikant, de heren A. L. A. Borst en Dujardin van de Stichting Zeeland, het raadslid P. Geers, drs K. F. Broekens, planoloog, de directeur van het E.T.I., drs M. C. Verburg en last but not least onze collega, Jan Brouwer van Het Vrije Volk, die met journalistieke vinnigheid op de luisteraars afstoof om hen met ingetogen beminnelijkheid de collectebus voor te houden. Het gerucht doet thans de ronde, dat de heer Brou wer op de Dam, waar vooral het Grif fie-personeel voor de muzikale presta ties belangstelling toonde, enige keren in volle vaart vergeten heeft de ge luidsbarrière achter zich te sluiten. De leiding van de kern van dit orgel draaiersgezelschap berustte bij de heer J. Worrell. Ondanks de mist draaide men het bedrag van 148,81 bij elkaar. eerder een overdenking van de bete kenis van de ramp en haar maatschap pelijke gevolgen voor de bevolking, nu en in de komende decennia geven. Van daar ook, dat geen, wat genoemd wordt „voorschriften voor de wederopbouw" worden gegeven. Juist in de bijzondere situatie waar in Schouwen-Duiveland verkeert, n.l. de kennismaking met het nieuwe en de verwachting daarvan (hier wordt het Deltaplan bedoeld), is een zeer open instelling en een diepgaande bezinning nodig op het leven op dit eiland. De opstelllers van het rapport bedoe len dan ook met de inhoud ervan te trachten dit leven te verstaan. Het rapport bevat een schat van ge gevens, al was het alleen maar de be schrijving, die van het leven in iedere gemeente wordt gegeven. Men is uit gegaan van het gezinsleven, het ar beidsleven en heeft daarnaast ook veel aandacht geschonken aan de school, de wereld en kerkelijke be schouwing, alsmede aan de wijze, waarop de vrije tijd wordt besteed- Behoudens de talloze gesprekken, die voor het verkrijgen van de in het rap port vervatte gegevens, zijn gevoerd, is een respectabele hoeveelheid littera tuur geraadpleegd. Bovendien is aan het rapport een bijlage met talrijke sta tistieken en overzichten toegevoegd. DE AANBIEDING Dr Emmen, die de bijeenkomst van hedenmiddag voorzat, heeft er in zijn openingswoord op gewezen, dat met de aanbieding van dit rapport de kerk een dienst aan de samenleving heeft willen bewijzen. De heer Scholten heeft daarop een uiteenzetting gegeven van al hetgeen heeft geleid tot de opstelling van dit rapport. In zijn slotwoord benadrukte dr Em men nog eens, dat de bedoeling ervan vooral is het gesprek over datgene, wat in het rapport aan de orde wordt ge steld, te bevorderen en hij riep daartoe de medewerking van alle aanwezigen in. Hoogwater Zaterdag 15 Oct.: Vlissingen: 1.27 u. 2.23 m„ 13.36 u. 2.16 m.; Terneuzen: 2.29 u. 2.46 m.. vende koers, hard nodig is. Het schrij ven van de ministers dat inhoudt, dat moet worden toegekomen met de huidige rijksbijdrage zag hij niet als een voorschrift doch als een circulaire. De trage gang van zaken bij de wo ningbouw betreurde de heer Don. Scherpe critiek oefende hij uit op B. en W. inzake het gevoerde beleid bij de werkzaamheden aan het Vereni gingsgebouw. De verhouding Rijk-Ge meente ziet U wel wat erg simplistisch, diende de heer Sprenger hem van re pliek; met de werkzaamheden kon niet eerder begonnen worden dan na goed keuring door Ged. Staten. De heer F. C. de Roo (C.H.) drong ook op spoed aan; hij stelde voor ook aan de linkerzijde van de Torenstraat een voetpad aan te leggen. Met de stemmen van de heren Wondergem, Maljaars en A. W. Louws tegen werd dit voorstel aangenomen. De heer Don pleitte voor verhoging van de subsidie van de muziekvereni ging „Cresendo" deze was op f 300,- geraamd. Hij kreeg steun van de heer J. Geldof (A.R.), die een verhoging tot f500,voorstelde. Dit werd aangeno men. Tegen stemden de heren C. Won- dergem, Z. Maljaars en J .de Visser. OPHAALDIENST HUISVUIL Omdat maar een klein deel van de bevolking hiervan zou profiteren zag de heer J. de Visser (S.G.) graag, dat de gelden, bestemd voor de bouw van een kleedlokaal op het sportterrein voor andere doeleinden worden aangewend. De voorzitter bestreed dit door te wijzen op de taak van het gemeentebestuur t.o.v. de ontwikkeling en ontspanning van de jeugd. Per inwoner werd aan het Rheuma- fonds een cent toegekend. De raad besloot voorts verplichte deelname in te stellen voor de ophaal dienst huisvuil (in het huidige rayon). Het reinigingsrecht werd vastgesteld op f 5,—, f 10,— en f 50,— resp. voor woningen, hotels, pensions en winkels en inrichtingen voor duurzame verple ging met de mogelijkheid tot geheel of gedeeltelijke ontheffing voor min vermogenden. De heer J. Vermeulen werd èen premie toegekend voor wo ningverbetering. Tenslotte verenigde de raad zich met een suggestie van B. en W. om een speelweide voor de jeugd aan te leg gen bij het sportveld en de beplanting te financieren met een door de Leidse Studentenvereniging geschonken be drag. Wethouder Maljaar had hier bezwa ren tegen: steeds meer cultuurgrond zou onttrokken worden, de werkzaam heden van de gemeentewerklieden sta pelen zich op. HEINKENSZAND, 12 Oct. Door onbekende oorzaak is vanmiddag om streeks kwart voor vier brand uitgebro ken in de schuur met kunstmeststoffen en aardappelen van de commissionnair A. Simonse aan de Slaakweg te Hein kenszand. De brandweren uit Hein kenszand, geassisteerd door die van 's Heer Arendskerke bestreed het vuur. Om ongeveer zes uur had men de brand onder de knie, d.w.z. men had het woonhuis kunnen behouden doch de schuur ging verloren met de inventa- Gemeenteraad Goes GOES, 13 Oct. Het voorstel om een lokaal in het Schuttershof te huren voor het geven van balletlessen door de Stichting Zeeuwse Mu ziekschool heeft vanavond in de Goese raad een langdurige discussie uitgelokt. Met de stemmen van de heren Zuidema (A.R.) en de Bat (S.G.P.) tegen werd dit voorstel aanvaard, maar de raad liet duide lijk blijken dat men de kosten die door de school worden gemaakt, wel aan de hoge kant vindt. De heer Visscher (PvdA) deed de eerste stappen op de balletvloer. Hij draagt de muziekschool een warm hart toe, maar de gang van zaken bij deze school had zijn gemoed wel erg doen verkillen. Ons is voorgespiegeld, zo zei hij, dat de kosten 20 ets per inwo ner zouden zijn, doch hij had uitgere kend dat men nu niet ver meer van de gulden afligt. Vijftienduizend gul den, hij vond het wel erg. Temeer ook, omdat op deze manier het gevaar be staat, dat andere culturele uitingen in het gedrang komen. Hij hoopte, dat aan deze zaak wat meer aandacht zou worden besteed zowel door Goes als door andere erbij betrokken gemeen ten. Ook de heren Heyboer en Zuidema spraken hun ernstige bezorgdheid uit. Eerstgenoemde kreeg op een vraag de mededeling, dat voor de balletschool honderd leerlingen zijn ingeschreven, Burgemeester mr W. C. ten Kate ant woordde, dat, mede in verband met de door de financiële commissie gemaakte opmerkingen hierover bij de komende begroting meer inlichtingen gegeven zullen worden. De heer Zuidema wenste, hoewel hij eveneens de Muziekschool een nuttige instelling vindt, niet verder te gaan en besloot derhalve zijn steun aan het voorstel te onthouden. De heer Vroome (KVF) deed de suggestie de moeilijkheden met het be stuur te bespreken. De heer De Bat had principiële bezwaren tegen ballet lessen. DUIZEND WONINGEN TEKORT Het voorstel om. de ontruimingster mijn van een onbewoonbaar verklaar de woning te verlengen bracht een pleidooi van de heer Haverhoek (Pvd A) die het liefst alle bewoners van de ze woningen eruit zou willen halen en ze een betere woning geven. B. en W. gaven volmondig toe, dat de toestan den ten hemel schreien, maar wat zal men er aan doen? De heer Zuidema in formeerde tóen of er geen mogelijk- hedeh zaten in het verbod van G.S. om de termijn van onbewoonbaar ver klaring steeds maar te verlengen. Op den duur moet men dan die mensen toch iets anders geven. De toestand is Wanhopig, aldus wet houder van Melle; 960 aanvragen om woningen zijn er nu, die niet kunnen worden voldaan. Daarbij komt nog, dat acht woningen, die voor Goes wa ren gereserveerd, niet zullen worden vrijgegeven. De heer Van Riessen (VVD) had vernomen, dat er een ander systeem voor de verdeling van bouwvolume in de maak is. Mogelijk gaat Goes daarmee vooruit, zo hoopte hij. HET BAD IN DEBAT Het voorstel om de badhuistarieven te verhogen was voor de heer Haver hoek een verrassing. Is dat tekort, dat nu is geconstateerd, zo vroeg hij, een gevolg van de verhoging van de on kosten of van de afname van het ge bruik? Jammer vond hij het, dat juist de douchebaden het meest in prijs ver hoogd worden. Hij vreesde, dat men u' m.; Wemeldinge: 3.09 u. rjSi Toen de brand uitbrak was er nie- 1.83 m., 15.23 u. 1.65 m.; Zierikzee: man(j thuis. De heer S. was op het land bezig. De schuur en de voorraden zijn ver zekerd. 2.59 u. 1.58 m., 15.08 u. i'.40 m. daarmee de kip met gouden eieren zal slachten, ofwel, dat men het kind met het badwater zal weggooien.... De huurcommissie, met als voorzit ter mr J. C. v. d. Burght, werd volgens het voorstel gekozen. De raad beschikte afwijzend op het verzoek om subsidie t.b.v. de confe rentie van de verenigingen voor Mulo. De heer Visscher bepleitte in de toe komst een kleine subsidie te verlenen. Goes moet immers als congresstad naam maken. DE WERKPLAATS Het voorstel tot vaststelling van een gemeenschappelijke regeling betref fende de centrale werkplaats „De Be- velanden" bracht opnieuw de tongen in beweging. Lang en breed sprak men over het al of niet wenselijk zijn van een bepaalde zinsnede.. Men besloot ten lange leste het woord tewerkge- stelden te veranderen in „geplaats ten". Het woord minder validen wil den enkele raadsleden veranderen in „gehandicapten" maar dit voorstel werd verworpen. Voorts besloot men een artikel over de loonuitkeringen te veranderen in dien zin, dat bij bepa ling van het loon rekening zal worden gehouden met prestatie en sociale om standigheden. Aan het slot van de /ergadering werd de gemeentebegroting 1956 aan geboden met de daarbij behorende be- drijfsbegrotingen. Het tekort op deze begroting zonder de kapitaalsdienst bedraagt 276.000 gulden, zo deelde de burgemeester mede. Bij de aanvang van de vergadering werd een verzoek van de kerkeraad der Geref. Kerk om subsidie voor de bouw van een vergader- en preeklokaal in Bouwplan Oost, op voorstel van B. en W., naar het col lege teruggewezen die het dan van nader advies zal voorzien. MIDDELBURG, 13 Oct. Het dage lijks bestuur van het waterschap „Weg schap Walcheren" stelt voor het pand Loskade 15 A te Middelburg als huis vesting in gebruik te nemen. Geruime tijd werden pogingen in het werk ge steld een passend gebouw te huren. De eigenaresse van genoemd perceel, mevr. P. M. T. Witlox-Van Oirschot uit Vlissingen is bereid gevonden het pand voor de tijd van vijf jaar te verhuren met ingang van 1 September j.l. Het perceel werd reeds behoudens goed keuring van het college het voorstel wordt in de vergadering van 28 October a.s. ter goedkeuring voorgelegd aan vaard. De inrichting van het pand is thans vrijwel voltooid. GOES, 13 Oct. Te 's Heer Arendsker ke is, naar een ontwerp van de gemeente architect de heer J. Wijga, een bijzonder fraaie muziektent verrezen. De officiële ingebruikneming van de tent zal eerst in het voorjaar plaats vinden, maar niette min besloot men nog dit seizoen van de tent gebruik te maken. Zaterdagavond zal de harmonie „Excelsior" onder leiding van de heer D. Burger een concert geven. Aan dit concert, dat om zeven ilur begint worot medegewerkt door de zangvereni ging „Zanglust" onder leiding van hear dirigent, ds D. Plantinga. Op- en ondergang van Zon en Mean Zaterdag 15 October: Zon op 7.05, ond. 17.47. Maan op 6.47, ond. 17.09,

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 2