Vo oruitstrevende Christelijke nationale politiek NAVO-LANDEN ACHTER TIJDSCHEMA'S OP Schmidt verbaasd over verificatie van onbelangrijke zaak ZORGEN OM EISENHOWER (hefarme,# Adenauer rnet long ontsteking te bed Geldigheid van Gods Woord in het staatkundig leven Nieuwe koersdaling in „Wall Street" Mariniers komen „vlot Alle Peronistische feestdagen afgeschaft „Geen motief gevonden, waarom ik tegen dit land wilde vechten" 4-voudige combinatie, een wetenschappelijk succes! Zuidafrikaanse rassenpolitiek nu in soepeler banen Bij oversteken gedood Maar doelstelling van Amerika's politiek blijft dezelfde Ziekte valt wel mee Kou gevat op reis Luchtverdediging zwakste punt Woensdag 12 October 1955 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 3 Ontwerp program van aciie der A.R.: 's-GRAVENHAGE, 12 Oct. Met het oog op de verkiezingen voor de Tweede Kamer, welke volgend jaar zullen worden gehouden, heeft de leiding van de Anti-Revolutionnaire Partij een program van actie ontworpen. Dit ontwerp wordt deze week aan de Anti-Revolu tionnaire Kiesverenigingen ter bespreking en eventuele amendering toegezonden. Op een onder leiding van de heer mr A. B. Roosjen, die Voorlopig het voorzitterschap van de Anti-Revolutionnaire Partij waar neemt, gehouden persconferentie is het ontwerp-program nader toege licht. De Anti-Revolutionnaire Partij streeft naar een christelijk staatkun dig beleid en gaat hierbij uit van de belijdenis, dat Jezus Christus is gegeven alle macht in hemel en op aarde en dat overheid en volk, in erkenning van en onderwerping aan die macht, geroepen zijn Gods geboden voor het leven in de Staat te gehoorzamen. De Anti-Revolu tionnaire Partij wenst daarom, aldus wordt in de inleiding van het ont werp-program gezegd, vertegenwoordigers af te vaardigen, die van uit het levend geloof in Jezus Christus zijn Koningschap en de heer schappij van Gods Woord tot gelding willen brengen in het staatkun dig leven. Met kracht verzet de Anti-Revolu tionnaire Partij zich tegen het opde len van ons volk in conservatieven enerzijds en progressieven ander zijds. Zij is van oordeel, dat, naar 't woord van Groen van Prinsterer, al len, die de hoofdwaarheden der her vorming zijn toegedaan, in de poli tieke strijd schouder aan schouder behoren te staan. Gedreven door het verlangen in alle arbeid God te eren en de naaste te die nen, roept de Anti-Revolutionnaire Partij de kiezers op haar streven steun te verlenen en mede te werken aan de verwezenlijking van het program van actie, dat een vooruitstrevende Chris telijk Nationale Politiek verlangt, al dus de inleiding tot het ontwerp. Het program van actie bevat geen lijst van punten, welker verwezenlij king men wenst na te streven, doch 'n behandeling van onderwerpen in sa menhang met elkander. Deze onder werpen worden achtereenvolgens be handeld: overheid en volk, de Zon dagsrust als een wezenskenmerk van christelijk volksleven, onderwijs en cultuur, woningbouw, economisch be leid, sociale politiek, financieel beleid, ons land en het water, veiligheid op de weg, Suriname en de Antillen, Nieuw- Guinea, defensiebeleid, aanvaarding van onze verantwoordelijkheid te mid den der volken. Bij de toelichting ter persconferen tie werd o.a. opgemerkt, dat thans ook op het program is gebracht het film monopolie. Volgens het ontwerp be hoort dit monopolie te worden gebro ken. Naar het inzicht der opstellers van het program van actie behoort de Nederlandse bioscoopbond niet uitslui tend uit te maken wat er in de bios copen gedraaid zal worden. Met betrekking tot de oproep tot eenheid werd ter conferentie medege deeld, dat er herhaaldelijk pogingen Zuidvietnamese ambassadeur in Londen van functie ontheven SAIGON, 11 Oct. President Ngo Dinh Diem van Zuid-Vietnam heeft de ambassadeur van Zuid-Vietnam in Londen, Ngoejen Khac Ve, van zijn functie ontheven. In diplomatieke kringen vermoedt men, dat de aanlei ding tot deze maatregel, hoewel reeds enige tijd sprake zou zijn van het te rugroepen van Ngoejen Khac Ve, het feit is, dat hij een ontvangst heeft bij gewoond van de zaakgelastigde van communistisch China in Londen. NEW-YORK, 11 Oct. Voor de derde achtereenvolgende Maandag na de ziekte van president Eisenhower gaf de Newyorkse effectenbeurs een koersdaling te zien. De noteringen der meest op de voorgrond tredende fondsen daalden met 1 tot 6 dollar per aandeel. Voor enkele van de gro tere fondsen bedroeg de daling onge veer 10 dollar per aandeel. De waar devermindering van alle op de New yorkse beurs genoteerde fondsen worden geraamd op ongeveer 5 mil liard dollar. Daarmede kwam het ge raamde totaal der waardeverminde ring, sedert de markt voor het eerst op 26 September op het nieuws van de ziekte van de president reageerde, op 19 milliard dollar. Deskundige makelaars verklaarden, dat er Maan dag geen bepaalde berichten waren, die aanleiding tot de verkopen had den kunnen geven, doch dat de ach tergrond van onzekerheid, welke be stond sedert Eisenhower ziek werd, voortduurt. -■ t' Rel op Duitse boekenbeurs Op de in Frankfort gehouden Duitse boekenbeurs hebben en kele standhouders de stand van de uitgeverij Plesse afgebroken en de inhoud uit het raam ge smeten. Plesse pronkte namelijk op zeer opvallende wijze met „wetenschappelijke" boeken als: „De laatste aantekeningen" van Alfred Rosenberg, „Ereboek der Waffen-SS" en „Waffen-SS im Einsatz". Als of dat nog niet ge noeg was, deelde de bewuste firma propagandamateriaal uit, waarop de runetekens der SS, ridderkruisen met hakenkrui sen, en het SS-parool voorkwa men. Rosenbergs boek werd aangeprezen als „het beslissende werk" voor de beoordeling van de ontwikkeling van 1918 tot 1945. BUENOS AIRES, 11 Oct. Alle Peronistische feestdagen zijn bij de creet van de Argentijnse regering af geschaft. Voortaan zullen slechts tra ditionele feestdagen, waaronder vier nationale, zes rooms-katholieke en een arbeidsdag, gevierd worden. Dr Gar cia, een deskundige op het gebied van economie en statistiek, is be noemd tot minister van Financiën in de regering-Lonardi. Hij is verbon den geweest aan de centrale bank en nam in 1947 ontslag, kort nadat Peron president werd. BROMFIETSER WERD ERNSTIG GEWOND ST. PHILIPSLAND, 11 Oct. Op de Rijksweg te St Philipsland zijn gister avond twee bromfietsers met elkaar in botsing gekomen. De heer Van den Broek uit Oud-Gastel werd hierbij zo ernstig gewond, dat voor zijn leven wordt gevreesd. Het slachtoffer werd naar het ziekenhuis te Roosendaal overgebracht. Zeven doden bij vliegongeluk bij Wenen WENEN, 11 Oct. In aansluiting op het bericht over de vliegramp bij Wenen, dat wij gisteren plaatsten, wordt bericht, dat het aantal doden thans tot zeven is gestegen. De toe stand van de géwonden, die in een ziekenhuis zijn opgenomen, is redelijk wel. Slechts de Amerikaan Frank Ir win zou in levensgevaar verkeren. zijn gedaan om te komen tot een sa- menspreking der Protestants Christe lijke partijen. Deze hebben geen re sultaat opgeleverd. Wel ziet men plaatselijk hier en daar een samen gaan van Anti-Revolutionnairen en Christelijk Hislorischen. De leiding der Anti-Revolutionnaire Partij is van me ning, dat er meer samenwerking moet komen, welke intussen niet behoeft te leiden tot een fusie. Tot onze spijt moeten wij vandaag volstaan met dit A.N.P.-verslag. Alle maatregelen waren getroffen om tijdig in het bezit te zijn van de stukken zelf. Door een onbegrijpelijk verzuim van de P.T.T. hebben deze ons niet op tijd bereikt. Wij hopen zo spoedig mogelijk uitvoeriger op dit program van actie terug te komen. Redactie. 1 l ILt «3 Negentiende zitting in tragisch proces DJAKARTA, 11 Oct. In de negentiende zitting in de rechtszaak tegen de Neder lander Schmidt, werd opnieuw getuige Wim Eko gehoord over een tocht, die hjj naar Bandung zou hebben meegemaakt. Verdachte Schmidt merkt op, dat het hem niet duidelijk is, waarom dit onbelangrijke punt met zoveel moeite wordt geverifieerd, als men andere onbelangrijke punten ongeverifieerd laat. Verdachte verbaast zich erover, dat Eko, toen hij zoals hij zegt in Bandung vier leiders van de opstan delingen in een hotel zag zitten, niet direct naar de telefoon rende om de politic te waarschuwen. Dat zou hem toch een beloning of promotie hebben opgeleverd. Verdachte verbaast zich er verder over, dat alle bendeleiders, die in het getuigen verhoor voorkomen, voortdurend onder andere namen opduiken, doch dat alleen hij (Schmidt) zijn eigen naam houdt. „In werkelijkheid woonde ik al die tijd rustig in Djakarta". Verdachte begrijpt verder niet, waarom Eko dingen mag ver klaren, die hij alleen maar Manoch heeft horen zeggen. Verd. merkt verder op, dat Ingezonden Mededeling (Adv.). 4 geneesmiddelen helpen elkaar *n doen dan ook wonderen I Een belangrijke ontdekking op geneeskun dig gebied is ..synergismus". Hiermede wordt bedoeld de wederzijdse versterking van de werking van verschillende genees middelen. De vier middelen verenigd in Chelarine „4"- elk afzonderlijk al beroemd - werken tezamen nóg beter. Ze helpen ook dan, wanneer andere middelen falen en doen werkelijk wonderenrf TEGEN PIJNEN EN GRIEP - 20 TABLETTEN 85 et NEW YORK, 11 Oct. In een rap port van de commissie der Verenigde Naties over het rassenvraagstuk in Zuid-Afrik», wordt gezegd, dat de „apartheidspolitiek" in dat land een bedreiging voor het nationale leven is, en een „verontrustend element'" vormt in de internationale betrek kingen. De commissie merkt op, dat sinds enige tijd een zekere soepelheid is doorgedrongen in de toepassing van de maatregelen tot rassenschei ding. Zij schrijft dit toe aan het be roep dat meer en meer wordt gedaan op de inheemse arbeidskracht in de ondernemingen van het land, de vij andigheid van kerk en geleerden te gen de rassenmaatregelen en ten slot te aan de „morele kracht" van de openbare mening in de wereld en de Verenigde Naties in het bijzonder. ROTTERDAM, 11 Oct. De 50-ja- rige fabrieksarbeider A. Bokx uit Rotterdam is gisteravond tengevolge van een verkeersongeval om het leven gekomen. Hij stak met zijn fiets aan de hand de Pleinweg over, werd aangere den door een bestelauto en enige me ters meegesleurd. In zorgwekkende toestand is hij naar het ziekenhuis Coolsingel vervoerd, waar hij na aan komst is overleden. toen hij afgelopen Vrijdag in de zaak- Jungschlaeger als getuige werd gehoord, men aan zijn verklaring geen waarde hechtte, omdat hij als medeplichtige wordt beschouwd. IRONIE. Verd. merkt op, dat hij zich „natuurlijk niet kan meten met gentlemen als Manoch en Tomasoa, die nooit liegen en van wie men elke verklaring direct als waarheid aanneemt". Hij vraagt zich af, of er een motief is, waarom hij meineed zou willen plegen. Mijn papieren zijn in beslag geno men, mijn vrienden en bedienden zijn ge arresteerd, toch is er geen motief gevon den, waarom ik tegen dit land wilde vech ten. De verdedigster, mevrouw Bonman, merkt tenslotte op, dat Van Hulst, die thans dood is, in deze zaak een belangrijke rol speelt. Zij vraagt, of er nergens ver klaringen van Van Hulst zijn. De rechter zegt te zijner tijd om de verklaringen van Van Hulst te zullen verzoeken. De officier van justitie, Soenario, ver klaart dat er inderdaad verklaringen be staan van Van Hulst, „doch dat deze in 's-lands belang niet openbaar behandeld kunnen worden. Midden op de Atlantische Oceaan worden mariniers gelost uit een onderzeeboot. Tijdens deze oeje- ning, ergens onder de kust van Noord-Carolina gehouden, hebben van top tot teen gewapende mari niers plaats genomen in rubber boten op het dek van de onder zeeër en op het moment dat de ■foto werd genomen dook het schip onder, zodat de zeestrijders „vlo?' kwamen. Begin van bouw soda-industrie DELFZIJL, 11 Oct. Oe eerste paal voor de sodafabriek te Delfzijl is van morgen in de grond gedreven. Voor dit gebeuren bestond veel be langstelling. Onder anderen was aan wezig de bedrijfsdirecteur van de soda fabriek ir J. B. Niem'an. Men denkt de eerste bedrijfsgebou wen in Juni van het volgende jaar ge reed te hebben. Het betreft de kanto ren, het laboratorium, de werkplaatsen, het magazijn en de was- en kleedloka len voor de sodafabriek. Onzekerheid blijft heersen Eisenhowers perschef, Jame Hagerty, heeft zich verplicht gezien de waarschuwende vinger op te steken en te vertellen, dat de president van de Verenigde Staten zeker nog niet genezen is van de hartaanval, die hem enkele weken geleden trof. En dr P. D. White, een hartspecialist uit Boston, die de president onder zijn hoede heeft, heeft verklaard, dat Eisenhower zeker niet vóór het nieuwe jaar zijn werk in Washington zal kunnen hervatten. Het zijn mededelingen, die aan duidelijkheid niets te wensen overlaten en die de heersende onzekerheid in Amerika en in de gehele wereld doen voort bestaan. Een onzekerheid, die de laatste weken al van merk bare invloed is geweest op het politieke toneel, dat de wereld van onze dagen met spanning volgt. Het is merkwaardig, dat in een wereld, waarin het gaat om een strijd der geesten, de per soon en het leven van één man zoveel te betekenen hteft. Komt het, doordat juist deze man als een autocraat, als een dictator, alle koorden van het politieke spel in handen heeft en door zijn dwingende persoonlijkheid een zodanig regiem voert, dat hij in staat is alleen uit te ma ken hoe het moet? Is de figuur van deze Amerikaanse presi dent zodanig, dat het zonder hem beslist niet gaat en er een funeste crisis van onzekerhe den ontstaat, wanneer hij wordt uitgeschakeld? Het zijn vragen, die onmiddellijk rijzen, wan neer men nagaat de scherpe re acties in alle delen der wereld, ook in Rusland, op zijn plotse linge ziekte. Eisenhower heeft wij be hoeven het niet eens te zeggen niets van de autocraat, van de dictator. Hij bekleedt één van 's wereld belangrijkste sleu telposities, maar in een land, dat het symbool is van de de mocratie. En het is ook niet zo, dat hij een uitgesproken per soonlijk regiem voert? Hoe zou dat mogelijk zijn in een land, dat een strijd op leven en dood achter de rug heeft voor vrij heid en democratie? Maar dat neemt niet weg, dat de persoon van Eisenhower, zijn capaciteiten, zijn eerlijkheid en zijn gehele levenshouding hem maken tot een figuur, die in de na-oorlogse wereld niet is weg te denken. Met hem kunnen zelfs de Russen praten, niet, omdat hij slap en gemakkelijk kneedbaar is, maar omdat hij een appèl doet op de redelijkheid, op het menselijke in zijn politieke te genstander. Samenbindend De Amerikaanse president is republikein, maar beslist geen partijman in de ongunstige zin van het woord. Hij is door zijn optreden een nationale, een sa menbindende figuur, die boven de partijen staat en die door 't nemen van vaak niet verwach te persoonlijke initiatieven het vertrouwen van allen heeft we- l ten te verwerven. De resulta ten van Genève in Juli j.l. wa ren voor een zeer groot gedeel te aan zijn persoonlijk optreden te danken. Eisenhower, die be ter dan wie ook weet wat oor log betekent, is de verpersoon lijking van de strijd om de vre de. En al zal hij zich straks met de voortzetting der conferentie niet rechtstreeks kunnen be moeien, zijn invloed zal zich zonder enige twijfel doen gel den. Er is in Amerika wel nie mand meer, die veronderstelt, dat Eisenhower zich volgend jaar opnieuw voor het presi dentschap beschikbaar zal stel len. En di t betekent, dat de republikeinse partij in grote zorgen verkeert. Wie moet can- didaat worden gesteld? Er wor den al namen genoemd, maar allen blijven verre onder het formaat van de huidige presi dent. Politieke deskundigen voorspellen nu al, dat de kan sen voor de Democraten aan merkelijk veel gunstiger zijn. Het zijn uiteraard maar specu laties: er kan in het komende jaar nog zoveel gebeuren. Handhaving Het allerbelangrijkste is, of de door Eisenhower uitgestippelde politiek eu het door hem gevolg de beleid in de nabije toekomst zal worden voortgezet. Wij gelo ven, dat op deze vraag een be vestigend antwoord mag worden gegeven. De president heeft zich gedurende zijn ambtsperiode we ten te omringen door een aantal zeer bekwame medewerkers, die zijn opvattingen delen. Een figuur als Dulles, de mi nister van Buitenlandse Zaken, moge dan wat karakter betreft nogal verschillen van de pre sident, de doelstelling van Eisenhowers politiek onder schrijft hij. De Sowjets zullen er dan ook goed aan doen er rekening mee te houden, dat al is Eisenhower zelf uitgescha keld zijn medewerkers han delen in de geest van hun pre sident, al zijn hun methoden dan misschien niet geheel de zelfde. BONN, 11 Oct. Dc Westduitse Bondskanselier, dr Adenauer, die in Januari 89 jaar wordt, moet minstens nog een week het bed houden. Hij heetf een lichte aanval van longont steking gehad, aldus is Dinsdag in Bonn bekendgemaakt in een officieel medisch bulletin, het eerste dat werd uitgegeven sedert Adenauer verle den Donderdag het bed moest hou den. Er was enige bezorgdheid ontstaan over Adenauers ziekte, die er de oor zaak van is geweest dat verscheidene belangrijke besprekingen uitgesteld moesten worden, doch Adenauers huisgenoten verklaarden Dinsdag, dat zij zich niet erg ongerust maken. De bondskanselier heeft rust nodig. Hij is „opgewekt" en houdt telefo nisch contact met zijn bureau, zo zei den zij. Men gelooft, dat Adenauer de vorige week Woensdag kou gevat heeft, toen hij na zijn besprekingen met de Franse premier, Faure, van Luxem burg naar Bonn reisde. Woensdag zou de Bondskanselier in de commissie voor buitenlandse politiek van de bondsdag gesproken hebben over de algemene toestand in de we reld en de voorbereiding van de ko mende Geneefse conferentie. Zijn rede zal nu worden uitgesproken door zijn ministers van buitenlandse zaken, Von Brentano. Voorts is o.m. een voorgenomen bezoek aan West-Berlijn uitgesteld. DE RADIO BRENGT U DONDERDAG 13 OCTOBER HILVERSUM 1 (402 m.) KRO: 7.00 Generaal Gruenther tegen NAVO-ministers PARIJS, 11 Oct. De Navo- opperbevelhebber in Europa, gene. raai Gruenther, heeft Dinsdag op een bijeenkomst van ministers van defensie en stafchefs van Navo. landen verklaard, dat de Navo. strijdkrachten zowel wat omvang als kwaliteit betreft, achter zijn op de tijdschema's. Hij meende, dat de defensie-inspanningen van de Na- vo-landen eerder vergroot dan ver kleind moeten worden. Op een vraag van een minister om trent de terugtrekking van Franse troepen, voornamelijk uit de Navo-li- nies in Zuid-Duitsland, ter versterking van de Franse troepen in Noord-Afri- ka, antwoordde Gruenther, dat hoewel reeds maatregelen genomen zijn om de tekorten aan te vullen met Franse re servisten, het defensievermogen klei ner is geworden. De generaal wees er op, dat de Navo-plannen zijn geba seerd op zo min mogelijk troepen en dat daarom deze troepen van het hoog ste gehalte moeten zijn. Hij geloofde dat een onrustig en onveilig Noord- Afrika een bedreiging voor de uitvoe- ring der Navo-plannen betekent. Volgens Gruenther is de luchtver dediging een der zwaktste punten van zijn commando. Integratie van 't luchtverdedigingsstelsel is noodzake lijk. Op het hoofdkwartier is men reeds meer dan een jaar bezig met een diepgaande studie van dit vraag stuk, waarbij men zijn aandacht vooral richt op coördinatie van de na tionale luchtverdedigingsstelsels in Europa. De grootste zwakheid ligt in het huidige verouderde commando systeem en het gebrek aan een goe de waarschuwingslinie. Aangezien alle Navo-plannen geba seerd zijn op verdediging, moet veel aandacht worden besteed aan de nood zaak van grotere spreiding van vlieg velden met elk een gelijk aantal vlieg tuigen aldus Gruenther. Ook moet re kening worden gehouden met de nood zaak van het organiseren van grotere strijdkrachten die een eerste aanval waarschijnlijk uitgevoerd met nieuwe wapens, zullen moeten kunnen opvan gen. De opperbevelhebber sprak niette min de overtuiging uit, dat de Navo reeds veel vorderingen heeft gemaakt en dat het Westen de overwinning zou behalen als vandaag een oorlog zou uitbreken. Deze toestand geldt echter slechts voor het ogenblik, aldus Gruen ther. De Navo-landen kunnen zich niet veroorloven een defensieinspanning in de toekomst te verminderen. AMSTERDAM, 11 October. Het Stichtingsbestuur van het pastoraal centrum „Lindenheuyel" te Overveen, het conferentie- en bezinningsoord, uitgaande van de Witteveen-vereni- ging, heeft na overleg met de predi kant-directeur, tot ingrijpende wijzi gingen in de leiding van het huis besloten. „Door het voortdurend be langrijk tekort op de exploitatiereke ning, ondanks het gestadig groeiend aantal gasten, kon het stichtings bestuur onder voorzitterschap van dr J. H. Stelma, Hervormd predikant te Bloemendaal, de verantwoordelijkheid voor de tegenwoordige gang van za ken niet langer dragen", zo is van de zijde van het bestuur meegedeeld. Nieuws. 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed en liturg, kal. 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de vrouw. 9.35 Waterstan den. 9.40 Schoolradio. NCRV: 10.00 Gram. 10.30 Morgendienst. KRO: 11.00 Voor de zieken. 11.45 Franse chansons. 12.00 Ange lus. 12.03 Lunchconcert. (12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33-12.40 Wij van 't land). 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Kath. nieuws. 13.20 Zang en piano. 13.45 Gram. NCRV: 14.00 Gram. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Amus. muz. 15.45 Gram. 16.00 Bijbel lezing. 16.30 Pianorecital. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Koersen. 17.45 Negro-spirituals. 18.05 Gram. 18.15 Strijk kwartet. 18.45 Gr. 19.00 Nieuws en weer ber. 19.10 Gram. 19.20 Sociaal perspectief. 19.30 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Gevar. progr. 21.45 Gram. 22.00 Tijdschriftenkron. 22.10 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws. 23.15 Sportuitslagen. 23.20-24.00 Gram. HILVERSUM II (298 m.) AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Mensendieck-oefeningen. 9.10 Voor de huisvrouw. 9.15 Gram. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de huisvrouw. 11.15 Gram. 11.30 „Vrouwenleven in onze Rijks delen in de West", caus. 12.00 Zang en piano. 12.25 „In 't spionnetje". 12.30 Land en tuinb. meded. 12.35 Instr. trio. 12.50 „Uit het bedrijfsleven", caus. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gr. 13.20 Promenade ork. 13.55 Koersen. 14.00 Gram. 14.15 „Hoe de twee dracht ontstond", hoorspel. 14.45 Sopr. en piano. 15.15 Voor de zieken. 16.00 Gram. 16.15 Voordr. 16.35 Gram. 16.45 Voor de jeugd. 17.30 Lichte muz. 17.45 Regerings list. 18.55 Gespr. brief uit Londen. 19.00 neveld: „Een geoloog spreekt over de Ne derlandse Antillen". 18.00 Nieuws. 18.15 Sportproblemen. 18.25 Theaterork. en so list. 18.55 Gesroken brief uit Londen. 19.00 Voor de kleuters. 19.05 Cabaret. 19.25 Pia norecital. 19.45 Voor de jeugd. 20.00 Nws. 20.05 „Door het kind, voor het kind", caus. 20.10 Ork. conc. 20.55 „Ons Rijk in de Tropen", klankb. 21.25 Gram. 22.05 „Het afscheid van Sjon Maikel", hoorspel. 22.50 Sportact. 23.00 Nieuws. 23.15 Act. 23.25- 24.00 Lichte muz. TELEVISIE-PROGRAMMA'S .KRO: 20.15 Act. en weerber. 20.35 Voor de vrouw. 20.45 Kookpraatje. 20.55 Film. 21.10 „O. uur 10", T.V.-spel. 21.40-21.45 Epiloog.

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 3