overleg Toch Nederlands-Indonesisch over Nieuw-Guinea Belgisch Directeur-Generaal bepleit oplossing problemen in Benelux Juiste tijdstip is nog niet bepaald Lage ziekenfondspremie voor kleine zelfstandigen 7 Positie van Engeland aanmerkelijk verzwakt Anak Agung op Schiphol: Washington bezorgd over verkiezingsuitslag Indonesië Akte examens L.O. in 1956 Prinses Wilhelmina onder de indruk Financiële uitkomsten vormen probleem Bil iedere maaltijd een kwelling op komst? Zware straf geëist tegen veehouder Twee doden op de weg Hongerstaking in Karatsji Het „Manneken is beschadigd PRINS OPENDE TOMADO-FABRIEK Voorzitter Jaarbeurs treedt af Kleine hinderpalen, die een hoop last veroorzaken DANNY KAYE BEZOEKT ONS LAND Drieling geboren in Schiedam Het contact tussen on derwijs en bedrijfsleven Donderdag 6 October 1955 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 3 SChjf HOL, 5 October. De Indonesische minister van buitenlandse zaken Anak Agoeng Gde Agoeng, vanochtend per vliegtuig uit New York in Ne derland aangekomen, heeft na zijn aankomst op Schiphol tegenover ver tegenwoordigers van de pers, sprekende over het gisteren gelijktijdig te Djakarta en Den Haag uitgegeven regeringscommuniqué, verklaard, dat ook de kwestie Nieuw Guinea deel zal uitmaken van de aangekondigde „officiële besprekingen op regeringsniveau" tussen Nederland en Indonesië. In het regeringscommuniqué stond dit niet vermeld. Medegedeeld werd, dat als resultaat van de door beide regeringen uitgesproken wens om tot verbetering der wederzijdse betrekkin gen te komen gehoopt werd, dat bin nen afzienbare tijd de basis kan wor den gelegd voor officiële besprekingen op regeringsniveau. Wanneer deze besprekingen zouden kilnnen beginnen, wist minister Anak Agoeng vanochtend niet te zeggen. Het zou afhangen van de tijd, die door de technische voorbereidingen in beslag zou worden genomen, zei hij. De minister vond het nog te vroeg om zich uit te laten over de verkie zingsresultaten in Indonesië. Hij zeide, dat op dit ogenblik, nu nauwelijks de helft van alle stemmen zijn geteld, niemand kan beoordelen of en wan neer het huidige kabinet te zijner tijd zal moeten aftreden. Voorlopig zo meende hij zal men voortgaan met de uitvoering van het regeringspro gramma van dit kabinet. Later zal dan het nieuwe parlement dit programma moeten goed- of afkeuren. GLIMLACH. Dat het vraagstuk van Nieuw-Gui nea op de agenda van de assemblée der Verenigde Naties is gekomen, ver heugde hem ten zeerste. Ten aanzien van de scherpe koersdalingen der cul tures op de Amsterdamse beurs (waar van hij overigens nog niet gehoord had) zei de minister, die een glimlach niet kon onderdrukken, en aannemen de, dat deze koersdalingen vooral het gevolg zijn geweest van de eerste be richten over de verkiezingsresultaten: „Het is verkeerd om te vlug te rea geren". WASHINGTON, 5 Oct. De toe genomen mogelijkheid van een door de Communisten beïnvloede regering in Indonesië heeft ook tot de bezorgd heid geleid, dat de Indonesische cam pagne inzake Nieuw-Guinea zal wor den geïntensiveerd. Veie diplomaten zijn wat dit betreft van mening, dat de Indonesische pogingen om de kwestie op de agenda van de V.N. te plaatsen niet veel meer zijn dan een poging de aandacht van het Indone sische volk af te leiden van de drin gende binnenlandse problemen. Tot dusverre heeft men in Was hington de hoop gekoesterd, dat de Islamietische partijen in staat zouden zijn de Communistische dreiging in de verkiezingen af te wenden, in het bijzonder met het oog op de moord op burgers in Madian, toen de Com munisten in 1948 vergeefs trachtten door wapengeweld aan de macht te komen. 's-GRAVENHAGE, 5 Oct. Het Econo mische (handels) onderwijs wordt op de dagscholen voor middelbaar onderwijs hoofdzakelijk gegeven op de HBS-sen A en op de middelbare handelsdagscholen In ons land zijn ruim 200 van deze scholen Zowel door het bedrijfsleven als door de scholen wordt nogal eens geklaagd over het ontbreken van voldoende onderling contact. Dit is een van de redenen, dat de samenwerkende verenigingen voor eco nomisch onderwijs onlangs een onderzoek hebben ingesteld naar de wijze waarop dit contact wordt gelegd. Van 68 van de 90 gevraagde scholen werd het enquête formulier ingevuld terugontvangen. Het bleek dat 62 van de scholen contact met het bedrijfsleven heeft. Twee derde deel van de scholen die geen contact heb ben, zouden dit wel op prijs stellen. Het bleek voorts dat 83 van de scho len bedrijven bezoekt. Op 51 van de scholen houden per sonen uit het bedrijfsleven voordrachten; 56 van de scholen vertoont bedrijfs films; 67 van de scholen ontving jaar verslagen, documenten enz. en 37 van de scholen organiseert excursies naar beurzen. De medewerking van de zijde der Kamers van Koophandel en andere instanties bleef ver beneden de verwach tingen en een nader onderzoek naar de redenen hiervan is gewenst, aldus werd opgemerkt. Gevraagd werd tenslotte of de rijks-deskundigen bij de eindexamens bij voorkeur uit de sector van het bedrijfs leven moesten komen en het bleek dat 63 dit wenst, zij het onder de restrictie „mits ze deskundig zijn". De minister werd op Schiphol be groet door de tijdelijk zaakgelastigde van Indonesië in Den Haag, de heer Mohammed Sharif en namens de Ne derlandse regering door de regerings commissaris voor Indonesische aange legenheden, mr N. S. Blom. Hij zal na een bezoek aan Den Haag naar Köningswinter in Duitsland ver trekken voor een bijeenkomst van lei ders van Indonesische diplomatieke vertegenwoordigingen in Europese landen, die daar in de eerste helft van deze maand zal worden gehouden. Na afloop hoopt de minister naar Djakarta terug te reizen. Speciale boelschap voor weggebruikers UTRECHT, 5 Oct. Diep onder de indruk van het ontstellend grote aantal verkeersongevallen en slacht offers, zal Prinses Wilhelmina zich deze dagen in een speciale boodschap tot alle Nederlandse gezinnen richten. In deze boodschap zal de Prinses op alle Nederlanders een beroep doen, om ook in het verkeer op we gen en straten eerbied voor het leven te hebben. Tevens zal de Prinses alle gezinnen opwekken mee te doen aan de „Na tionale Veilig-Verkeersactie voor de gezinnen". Deze actie wordt onder haar bescherming in de komende weken gevoerd door het verbond voor veilig verkeer. Ziekenfonds-organisaties maken de balans op KOSTEN NIET GELIJK. UTRECHT, 4 Oct. Vorige week zjjn er besprekingen geopend in de zie kenfondsorganisaties met hun aange sloten fondsen en tussen de zieken fondsorganisaties onderling. Dit onder ling beraad, dat allerwege gaande is, heeft tot doei door een grotere samen werking een drastische verhoging van de ziekenfondspremie voor de vrijwilli ge verzekering voor 1956 te voorko men. Zoals steeds, zijn de ziekenfondsen in deze tijd van het jaar de onkosten voor het komende jaar aan het becijferen. Deze onkosten stijgen nog steeds door de verhoogde ziekenhuiskosten, de voort schrijdende medische wetenschap met de toenemende specialisatie en de ho gere honorering van de medewerkers- groepen. De zaken van de vrijwillige en de ver plichte verzekering liggen geheel ver schillend. De verplichte is één verze kering door het gehele land; de vrij willige verzekering geldt voor elk van de 103 ziekenfondsen ieder op zichzelf. deling (Adv Angst voor brandend maagzuur? Neem Bennies. Alleen al bij de gedachte aan die Pijnlijke, snerpende zuurbrand hebt U al gegeten en gedronken vóór U aan tafel gaat. Waarom die ellende? Er zijn toch Rennies! Met Rennies hebt van brandend maagzuur niets, te vrezen. U eet gewoon waar U trek in hebt. Mocht de nood aan de man (óf aan de vrouwl) komen, laat U eén tot twee Rennies op de tong smel ten. Ongemerkt het vervelende „glaasje water" komt er niet aan te pas! Zuurbrand en pijn zijn bij voor baat kansloos, als U zorgt steeds een paar Rennies „op zak" te hebben. Wegens dierenmishandeling AMSTERDAM, 5 Oct. Door de Rechtbank te Amsterdam is tegen de 42-jarige veehouder J. P. uit Ouder- Amstel, die op 3 Mei j.l. twee koeien, die pas gekalfd hadden van zes uur des morgens tot half twaalf des avonds niet meer had gemolken, twee maanden gevangenisstraf geëist. De veehouder was die dag naar de markt te Purmerend geweest en vol gens een verklaring van zijn vrouw eerst om half drie des nachts thuis gekomen. De Officier zeide in zijn re quisitoir dat de veehouder „te veel borrels drinkt" na de markt en er niet aan denkt zijn vee goed te ver zorgen. GOES, 5 October Twee doden en twee ernstig gewonden waren gis termiddag het gevolg van verkeers ongevallen te Noorddijk en Den Haag. In de gemeente Noorddijk (Gr.) reed een auto, bestuurd door de 34- jarige chauffeur J. Jaarsma uit Gro ningen, tegen de achterzijde van een geparkeerd staande auto. Tengevolge van de botsing schijnt de bestuurder de macht over 't stuur te hebben ver loren. Hij reed met zijn auto in het Damsterdiep en verdronk. De bestuurder van de geparkeerd staande auto, de 37-jarige vertegen woordiger E. Zoetendaal uit Gronin gen, had op het moment van de bot sing de auto juist verlaten. Hij werd door de auto, die zijn wagen had aan gereden, ongeveer twintig meter mee gesleurd en bleef levenloos op de weg liggen. Beide auto's werden ernstig bescha digd. ZWAAR GEWONDEN. In de Zijdelaan te Den Haag is on geveer tegelijkertijd een motorrijwiel, bestuurd door de 40-jarige A. C. uit Huizen tegen een lichtmast gereden. Zowel de bestuurder als de duopassa- giere werden hierbij ernstig gewond. De motorrijder is in een ter plaatse aanwezige s-bocht gaan slingeren, waarschijnlijk doordat hij de macht over het stuur verloor. De motor reed eerst het trottoir op en botste daarna tegen de lichtmast. De bestuurder kreeg een schedelbasisfractur en een diepe wonde in het rechterbovenbeen. De duopassagiere, mej. B. van A. uit Amsterdam, liep een hersenschudding en een kaakfractuur op. Beiden zijn per ziekenauto naar het diaconessen- huis Bronovo in Den Haag overge bracht. De Nederlandse administrateur van de onderneming „Medang Ara" in Oost Atjeh is door een bende ge dwongen rp 5.000 af te geven. De mobiele brigade doodde een aantal bendeleden en nam een aantal van hen gevangen. De kosten zijn in het gehele land echter niet gelijk, zelfs zeer verschil lend. De verschillen In de ziekenhuis kosten en in de grootte van de gezin nen zijn in de onderscheidene delen en plaatsen van het land zelfs zeer groot Zelfs in dezelfde streken loopt deze veel uit elkaar, met het gevolg dat dit met de financiële uitkomsten van de zie kenfondsen eveneens het geval ls. Dit vormt een groot probleem wat betreft de hoogte van de premie. Door het genoemde onderlinge beraad trach ten de ziekenfondsorganisaties de mogelijkheid na te gaan om door gro tere samenwerking tot een gemiddelde premie te komen voor het gehele land, op basis van de gemiddelde onkosten van alle ziekenfondsen. KLEINE ZELFSTANDIGEN. Dit alles houdt nauw verband met een tweede probleem: dé onmogelijk heid voor de minst draagkrachtigen de kleine zelfstandigen een opnieuw gestegen premie te bljjven betalen, waardoor deze groep dus de vrijwillige ziekenfondsverzekering zou moeten op geven. Om deze mensen te helpen, subsidi eert de regering de vrijwillige verzeke ring met 8.5 millioen per jaar. Wanneer de ziekenfondsorganisaties erin slagen door hun onderling beraad tot een gemiddelde premie voor het gehele land te komen en dat zou dan vóór 1 Januari 1956 in kannen en kruiken moeten zijn verwacht men een geslaagde poging bij de regering te kunnen doen de 8.5 millioen overheids subsidie voor de vrijwillige verzekering aanmerkelijk verhoogd te krijgen. Dit zou dan ten goede komen aan de minder draagkrachtigen, in de ge. zoals de regering de premiebetaling van de ouderdomsvoorziening wenst te financieren. t* KARATSJI, 5 Oct. Vijf vrouwen, een met een kind op de arm en twee kinderen aan haar zijde, zijn van daag voor het kantoor van de Ver enigde Naties te Karatsji een honger staking van 12 uur begonnen als pro test tegen de politiek van India in zake Kasjmir. Andere hongerstakers bevinden zich in een tent in de buurt. De organisator van de campagne „India moet uit Kasjmir weg", Sjola Asiwani, zei er voor te zullen zorgen dat er honderden hongerstakers ko men als de Verenigde Naties niet binnen enkele dagen handelend op treden. Het Koninklijk bezoek aan de West 's-GRAVENHAGE, 5 Oct. De ge zamenlijke omroepen zullen bijna da gelijks reportages verzorgen van het koninklijk bezoek aan de Nederland se Antillen en Suriname. Zaterdag 15 October wordt een rechtstreekse reportage van het ver trek van de Koningin en de Prins van vliegveld Schiphol uitgezonden in het programma van de K.R.O. Brussel in rep en roer BRUSSEL, 5 Oct. Heel Brus sel is in beroering want onbe kenden hebben in de afgelopen nacht getracht de oudste burger van.de Belgische hoofdstad, het bekende beeldje van Manneken- pis nabij de Grote Markt, dat jaarlijks duizenden toeristen trekt, van zijn voetstuk te roven. Het historische beeldje, dat zo oud is dat men de oorsprong er van in de geschiedenis niet eens meer terugvindt, is na de laatste ontvoering in 1817 echter ver ankerd in de fontein waarop het staat, en de dieven zijn er niet in geslaagd het manneken los te maken. De voet ervan vertoont talrijke sporen van hamersla gen. Ergernis heeft het vooral onder de Brusselse inwoners ge wekt, dat de onverlaten, toen zij er niet in slaagden het manne ken mee te nemen, dit hebben verminkt door er het fonteintje af te slaan. Het gehele Brusselse corps van rechercheurs is thans ingeschakeld om de daders van deze aanslag op te sporen, ter wijl de voorzitter van „De vrien den van manneken-pis" een pro testmeeting heeft aangekondigd ter rehabilitatie van het geliefde beeldje. „Deze wandaad is even erg, zo verklaarde hij, als wan neer men het Paleis van Justitie in brand zou hebben gestoken". Dinsaag heeft Z.K.H. Prins Bernhard een bezoek gebracht aan het industria lisatie-gebied van West-Brabant. Hier schudt de Prins de hand van de beeld houwer C. Zadkine, die zojuist het plastiek (op de achtergrond) in de nieuwe „Tomado"-fabriek heeft onthuld. Tussen hen in de directeur van de fabriek, de heer 3. v. d. Togt. Half achter de Prins zichtbaar de burgemeester van Etten-Leur, J. P. Godwaldt. Psychologische schok voor Londen LONDEN, 5 Oct. De aanzienlijke concurrentie, die ondervonden wordt daling van de Engelse goud- en dol larreserves in de maand September, die Dinsdag bekend is gemaakt, heeft in de financiële wereld te Londen een psychologische schok veroorzaakt. De achteruitgang overtreft zelfs de ver wachtingen van de ergste pessimisten. Bovendien gelooft men, dat de toe stand deze maand niet veel beter zal zijn, daar Engeland over de maand September reeds in de Europese beta- lingsunie een tekort van 106 millioen dollar had, waarvan 75 procent in goud of dollars moet worden argere- kend. Naar aanleiding van de verklarin gen, die minister Butlet Dinsdagavond tijdens de door de Engelse regering heeft besloten een oplossing voor de economische problemen van het land te zoeken door een buitengewone be groting voor te stellen in de nieuwe zitting van het parlement, die op 25 October begint. CONCURRENTIE. Men vestigt er de aandacht op, dat de positie van Engeland in de wereld de laatste jaren aanmerkelijk is ver zwakt als gevolg van de groeiende UTRECHT, 5 Oct. In de enige weken geleden gehouden vergadering van de Raad van Beheer van de Ko ninklijke Nederlandse Jaarbeurs heeft de voorzitter van dit college, de heer W. H. Fockema Andreae, uitdrukking gegeven aan zijn voornemen in de loop van 1956 zijn zetel ter beschik king te stellen. Ofschoon het hier slechts gold het uitspreken van een verlangen waar omtrent nog geen beslissing genomen is, deelt mr Fockema Andreae thans mede; dat hij door het toenemen van zijn verplichtingen in zijn eigen on derneming, de volle verantwoorde lijkheid voor het jaarbeursinstituut niet meer in voldoende mate zal kun nen dragen. Mocht de heer Fockema Andreae te eniger tijd zjjn mandaat neerleggen, dan zal hij overigens In het bestuur van de jaarbeurs een functie blijven bekleden. DEN HAAG, 5 October. In de Benelux blijken heel wat moeilijkheden te zitten en heel wat meer hindernissen, dan men ooit had kunnen ver moeden. Het zijn hinderpalen van administratief-technische aard, die voort vloeien uit landelijke regelingen inzake de volksgezondheid, kwaliteit der waren enz. De heer G. Craen, directeur-generaal van het Belgische ministerie van economische zaken heeft daar vanmiddag tijdens een vergadering van het comité Benelux een hoekje over open gedaan. Het zijn hinderpalen, die ais het ware omver geblazen worden door de echte grote problemen, zoals de unificatie der accijnzen en het arbeidsvraagstuk, maar ze zijn er, tastbaar. In Nederland is het gebruik van gebied principieel zoveel mogelijk een kleurstoffen in voedingsmiddelen in regeling te gelden. Regelingen als de van West-Duitsland, de Ver. Staten, Japan en andere landen op de wereld markten. Vooral voor dit vraagstuk zal de buitengewone begroting trach ten een oplossing te vinden. Een ver zwaring van de belastingdruk acht men echter onwaarschijnlijk, daar de conservatieve partij zich hiertegen krachtig zou verzetten. Integendeel zou het volgens de waarnemers in de bedoeling liggen de regeringsuitgaven aanzienlijk te ba» snoeien, vermoedelijk o.m. op het ge» bied van de sociale voorzieningen de defensie. Ingezonden Mededeling (Adv.) ruimer mate toegestaan dan in België. En wat bij onze zuiderburen bepaald verboden is, namelijk om bij de be reiding van meel en bloem bleekmid delen te gebruiken mag bij ons wel. Het gebruik van conserveringsmidde len is over het algemeen in België niet toegestaan, in ons land wel, zij het in beperkte mate. Vleesinvoer in België is slechts mogelijk per halve of kwart dieren. Invoer van organen afzonder lijk is verboden. Deze laatste regeling waarvoor een versoepeling in uitzichi; is gesteld, heeft een weerslag op de concurrentiemogelijkheden der Belgi sche industrie voor vleesconserven. OPLOSSING. Voor het nastreven van een oplos sing pleiten volgens de heer Craen de volgende argumenten: In de Benelux behoort op economisch Goodwill-reis voor Kinderfonds V.N. SCHIPHOL, 5 Oct. Met een Iet wat grotesk, slap regenhoedje op z'n hoofd, en opvallend excentrieke schoe nen aan zijn voeten stapte vanmiddag de filmkomiek Danny Kaye (42) uit het Finse vliegtuig, dat hem van Hel sinki naar Schiphol had gevlogen. Talloze bewonderaars, onder wie vele scholieren en personeelsleden van de KLM, omringden hem onmiddel lijk, toen hij de eerste stap op Neder landse bodem zette. Danny Kaye, die de afgelopen we ken reeds diverse Europese landen heeft bezocht, maakt de reis door Eu ropa als een „goodwill-trip" voor de Unicef, het Kinderfonds der Verenig de Naties. Hij heeft voor deze orga nisatie een filmpje gemaakt van twin tig minuten, dat thans in Amsterdam zijn première zal beleven. Hij zal deze eerste voorstelling zelf bijwonen. LACHSALVO'S. Tijdens de persconferentie in het restaurant van Schiphol verwekte Danny Kaye telkens daverende lach salvo's onder de samengestroomde persmensen met slagvaardige geestig heden, waarmee hij zijn verhalen steeds doorspekte. „Iemand een echte Hollandse siga ret voor me?" zo opende hij het offen- sier. Na het eerste trekje verhelderde zijn gezicht: „Dat is geweldig", riep hij uit, „ie mand een Amerikaanse sigaret voor me?" De filmkomiek had zich achter een tafel geposteerd, waar hij op de leu ningen van twee stoelen lag neerge vleid. Gemakshalve maar met z'n voe ten op de zittingen. In een ratelend tempo somde hij al le plaatsen op, die hij op deze reis in Europa heeft bezocht. Op de vraag, of hij nog tijd had kunnen vinden om te slapen, luidde het antwoord: „Slaap?? Daar hebben alleen verslaggevers tijd voor". Op- en ondergang van Zon en Maan: Vrijdag: Zon op 6.51 u., onder 18.05 u. Maan op 21.51 u., onder 13.47 u. warenwetgeving in Nederland b.v. hebben belangrijke consequenties op economisch gebied. De wetgeving van eigen land is reeds moeilijk te door gronden, laat staan, die van een ander land. Verschil in wetgeving belemmert het handelsverkeer om bedrijfsecono mische redenen. Het is onvoordelig om in een massaproductieproces een be paalde partjj van andere samenstel ling, kwaliteit of met andere verpak king te vervaardigen. Het resultaat is bovendien kostprijsverhogend, hetgeen juist het tegenovergestelde effect is van hetgeen door de economische unie wordt beoogd. Er zijn producten, waarvan de sa menstelling slechts bij de producent kan worden gecontroleerd. Om deze reden is het voorgekomen, dat de im port van goederen niet werd toege staan. Producten behoren in een economi sche unie geheel vrij verhandeld te kunnen worden. Een industrie in Maastricht moet haar producten kun nen verkopen aan een groothandelaar in Hasselt, die een deel van de partij naar Eindhoven wenst te verhandelen. Op het punt van oneerlijke concur rentie zijn de bepalingen van de bij zondere wetgevingen van groot be lang. Een gelijke bescherming in dit opzicht is wenselijk. Verschil in rege ling bevordert trouwens de oneerlijke concurrentie en het misbruik van ver trouwen ten overstaan van de ver bruiker. Als middelen tot harmonisatie noem de spreker preventief, het trachten in de toekomst bij het treffen van rege lingen hindernissen in de Benelux te vermijden, waarvoor voorafgaande besprekingen met de Beneluxpartners de aangewezen weg zullen zijn en cu ratief, door te trachten op korte of lange termijn bestaande verschillen door harmonisatie der regelingen te doen verdwijnen. In bussen voor ten minste 35 koppen f 2.60 Coffeïne-vrij, in bussen met rood etiketf 2.95 Gtote bussen voot ten minste 140 koppenf 9.45 Coffeïne-vrij f 10.95 SCHIEDAM, 5 October In de nacht van Dinsdag op Woensdag is in de Dr Noletstichting te Schiedam een drieling geboren. Het zijn kinderen van het echtpaar Versluis-Hollaan, wonen de Prins Hendrikstraat 44 te Vlaar- dingen. De kinderen wogen resp. 1715, 1670 en 1260 gram. De namen zijn Arend Johannes, Adriana Alice en Ma ria Lutuma. De moeder maakt het naar omstandigheden redelijk wel. Dit is de tweede drieling van Vlaar- dingse ouders, die dit jaar in de Dr Noletstichting ter wereld kwam. He laas is enkele weken geleden een der kinderen van de in het begin van dit jaar geboren drieling overleden. Een damaer- en terpetijnfabriek van de staatslandbouwbedrijven te Lampahan in Midden-Atjeh is ten gevolge van een ketelontploffing af gebrand. Er waren geen persoonlijke ongelukken. De schade wordt op circa 70 millioen rupiahs geschat. De fabriek was de grootste in Z.O. Azië. 's-GRAVENHAGE, 5 Oct. Minister Cals is van plan te bevorderen, dat bij de in 1956 te houden examens ter verkrij ging van de akte van bekwaamheid voor het geven van Lager Onderwijs in een der vakken lichamelijke oefening, Franse taal, Duitse taal, Engelse taal, wiskunde, handelsrekenen, handenarbeid, tekenen, huishoudkunde, nuttige handwerken voor meisjes en vrouwelijke handwerken, exa men kan worden afgelegd, ter keuze van de candidaat hetzij volgens het program ma, dat tot dusverre heeft gegolden, hetzij volgens het bij een der koninklijke beslui ten van 10 September 1955 vastgestelde programma. Bovendien zal de minister bevorderen, dat bij deze examens dezelfde eisen in zake de vooropleiding der candidaten gel den, die tot en met 1955 hebben gegolden. Dit laatste is, zo deelt men van de zijde van het ministerie mede, vooral van be lang voor hen, die het examen voor een der akten handenarbeid, tekenen, huis houdkunde, nuttige handwerken voor meisjes of vrouwelijke handwerken, wén sen af te leggen.

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 3