Z.V. T. M. - personeel over gang van ontevreden zaken rt zie je er geen Zeevaartscholier hield voor een gulden zijn broek droog Breskens krijgt lokaal voor ouden van dagen en ontspanningsgebouw GEEN BONNETJES EN REISACTIES Voorlopig Ned.-elftal sloeg Fulham met 3-0 Directie: een niet staking zullen wij erg vinden Mr Kernkamp sprak over de belang- van marktonderzoek rijkheid Onregelmatigheidstoeslaghet hete ijzer Westkapelle's C.J.V.M, bestaat 65 jaar Voor de kopers opleiding onontbeerlijk Zondag a.s. wordt ds v. Oyen te Roosendaal bevestigd KERK Het bestuur der visserijen op de Zeeuwse stromen P.Z.E.M* geeft voorlichtingsavond Kattendijke krijgt fraai gemeentehuis Greosmoeilijkheden bij Refranchement „Waarschuwingsboete" voor chauffeur, die wielrijder geen voorrang verleende Uitbreiding der straatverlichting Chr. Middenstanders stelden vragen Consumentenforum te Middelburg Het officieuze Zeeuwse kampioen schap De voorhoede een vraagteken Donderdag 6 October 1955 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 2 DE WERKLOOSHEID IN ONZE PROVINCIE MIDDELBURG, 5 Oct. - Bij het Dis trictsbureau voor de Arbeidsvoorziening (tonden aan het eind van de vorige maand 814 mannelijke werkzoekenden ingeschre ven. Hiervan waren er 263 geheel werk loos, 67 werkzaam op objecten voor aan vullende werkgelegenheden en 184 te Werkgesteld op Gem. Soc. werkvoorzie- pingsobjecten. Het aantal aanvragen van Werkgevers bedroeg 812. Op genoemd tijdstip bedroeg het aantal vrouwelijke werkzoekenden 94. 56 geheel Werkloos 38 niet-werkloos). Aantal èanvragen werkgevers: 258. AANBESTEDING Te Amersfoort is aanbesteed de bouw van een oud-katholieke seminarie. Laagste inschrijver was de fa W. J. Heiligers te Amersfoort voor 274.252,de hoogste W Fa L. van Loon, Vlisslngen voor j 293.000,—. Ingezonden Mededeling (Adv.) Herdenkingsdienst op Zondag 23 October a.s. WESTKAPELLE, 5 Oct. Op 26 October a.s. zal het 65 jaar geleden zijn, dat in deze plaats een afdeling van het Ned, Chr. Jongelingsverbond Werd opgericht. Dit feit zal op Zon dag 23 October a.s. worden herdacht tijdens een herdenkingsdienst, waar in de vroegere bondsvoorzitter, dr G. P. van Itterzon hoopt voor te gaan. Een dubbel-mannenkwartet, bestaan de uit C.J.M.V.-ers, zal medewerking aan deze dienst verlenen. AXEL, 5 October. Tijdens een bijeenkomst van in de Ned. R.K. Bond van Vervoerspersoneel „St. Raphaël" en de Prot. Chr. Bond van Vervoerspersoneel georganiseerd Z.V.T.M.-personeel, die onder leiding van de hoofdbesturen stond, hebben de aanwezigen hun grote ontstemming uitgesproken over het feit, dat de directie zich tot nu toe niet bereid heeft getoond bij het College van Rijksbemiddelaars ver gunning aan te vragen tot uitbetaling van een onregelmatigheidstoeslag aan het personeel, dat onregelmatige arbeid verricht. Vrijwel alle streek vervoerbedrijven betalen een dergelijke toeslag uit of hebben deze aangevraagd, aldus de Bedrijfsunie Vervoer, waarin genoemde bonden samenwerken. Ook het feit, dat de 2 pCt vacantie- toeslag nog steeds niet volledig wordt uitgekeerd, wekt onder het personeel ontstemming en leidt tot spanningen. Na een uiteenzetting door de hoofdbestuursleden van genoemde organisaties, werd hun door de vergadering opgedragen alsnog met alle daartoe ten dienste staande organisatorische middelen te trach ten de verlangens te realiseren. Tenslotte werd besloten de resul taten van dit pogen in een bin nenkort samen te roepen vergade ring te bespreken en dan eventueel vast te stellen welke maatregelen genomen zullen worden. ALS EEN OLIEVLEK. Van de zijde van de directie van de Zeeuws-Vlaamse Tramweg Mij werd het A.N.P. desgevraagd over het niet betalen van de onregelmatig heidstoeslag medegedeeld, dat deze toeslag door haar inderdaad niet wordt uitbetaald. De directie acht dit niet nodig, aangezien deze volgens haar in het loon is verdisconteerd. Uitkeringen van een dergelijke toe slag vond zij derhalve onbillijk. Een vervoersmaatschappij in het Westen van het land is met het uit betalen van deze toeslag begonnen, omdat men daar waarschijnlijk te kampen heeft met personeelsmoeilijk- heden en sindsdien heeft dit systeem NIVE-bijeenkomst te Vlissingen VLISSINGEN, 5 October De af deling Zeeland van het Nederlandse Instituut 'oor Efficiency kwam van middag in de Scheldehal te Vlissin gen bijeen onder voorzitterschap van de heer G. N. van Ginkel. In deze bijeenkomst sprak mr G. W. Kernkamp van de N.V. Gispen's Fa briek voor Metaalbewerking te Cu- lemborg over het onderwerp „Verkoop en Product". Hij toonde de belangrijkheid van marktonderzoek aan, gezien de erva ringen, die hij in Amerika heeft opge- Wa« zijn onze schepen^ AAGTEKERK 5 te Genua. ALGENIB 4 Kp St Vincent. DELFSHAVEN 4 te Rorvik. ENA pas. 4 Str. Yucatan n. Curasao. GROOTE BEER 4 v. Halifax n. New York. HESTIA 5 te Paramaribo. INDRAPOERA pas. 4 Str. Messina. LAURENSKERK 5 te Basrah. MAASDAM 4 te Halifax. NIEUW AMSTERDAM 5 te Rotterdam. ORANJE 5 v. Port Said n. Napels. RIJNDAM 4 v. Rotterdam n. New York. RAKI pas. 4 Fayal n. Beiroet. SIBAJAK 4 Cocos Eil. SCHIE pas. 4 Cartegena. WESTERDAM 4 Kp Race. WILLEM RUYS pas. 4 Pantellaria. WATERMAN 4 Kp Guardafui. ZUIDERKRUIS 4 bij Valencia. GOES, 5 Oct. Zondag 9 October a.s. zal in de morgendienst in de Ned Herv. kerk te Roosendaal (N.-Br.) ds J. van Oijen, voorheen legerpredikant en Ned. Herv. predikant te Nisse, be vestigd worden tot predikant in alge mene dienst. Bevestiger is de gewes telijk legerpredikant luitenant-kolonel ds H. J. Diekerhof. Na de voltooiing van zijn studie in 1949 vertrok ds Van Oijen voor een jaar naar Canada, vanwaar hij met Kerstmis 1950 terugkeerde. In 1951 deed hij intrede in de Nederlands Her vormde kerk te Nisse. In Mei 1954 werd hij voor een jaar benoemd tot tijdelijk legerpredikant bij het corps Commandotroepen te Roosendaal, waar hij evenwel nog steeds werk zaam is. Met de bevestiging en intrede van a.s. Zondag krijgt de benoeming tot legerpredikant te Roosendaal dus een definitief karakter. Inmiddels heeft ds Van Oijen, die afkomstig is uit Breda, zich al in Roosendaal ge vestigd. De Ned. Hervormde Gemeente van Nisse, waar ds Van Oijen slechts drie jaar gestaan heeft, is maar kort vacant, want vicaris Fr. Don Jr. uit Veere-Kleverskerke heeft het op hem uitgebrachte beroep naar Nisse aange- omen. daan. Bovendien wist spreker door praktijk-ervaringen de belangrijkheid van samenwerking tussen verkoop organisatie en productie-afdeling van een bedrijf overduidelijk aan te tonen. Mr Kernkamp merkte op, dat alle markt-analyses in wezen representa tieve enquête's zijn. In Amerika wor den grote bedragen geïnvesteerd in deze analyses, maar in ons land wordt meestal over het hoofd gezien, dat met betrekkelijk eenvoudige middelen eveneens een goed en juist markt onderzoek kan worden verkregen. Voor de verkopers, die het product „aan de man brengen" achtte hij een gedegen opleiding onontbeerlijk, waar bij een volledige instructie over het productie-proces niet op de achter grond mag komen. Van zeer groot be lang is, dat een verkoper de moeilijk heden kent en weet, welke zich kun nen voordoen bij de fabricage van een bepaald artikel. De eerstvolgende bijeenkomst van de afdeling Zeeland van het Nivé zal worden gehouden op 4 November te Terneuzen, waar de heer A. J. Car- pentier, directeur der Ned. Middën- standsbank N.V. te Goes 'n causerie zal houden over „Financiering der middelgrote en "kleine bedrijven". ^^.ending Ned. Herv. Kerk Bedankt voor Hoogeveen, A. de Leeuw te Boskoop; te Ede, J. J. Poot te Delft en te Ridderkerk, J. de Lange te Nunspeet. Aangenomen de benoeming tot vi caris te Zwartemeer, D. A. Cazemier, cand. te Schiedam. Geref. Kerken Beroepen te Berkel en Rodenrijs, J. Goumare te Grijpskerke. Baptisten Gemeenten Beroepen te Arnhem, J, Bosma te Leeuwarden. zich uitgebreid als een olievlek, aldus de directie, die hieraan toevoegde, dat het personeel om de toeslag vraagt, maar de vakbonden het personeel aansporen er om te vragen. De directie van de Z.V.T.M., die van mening is, dat personeelsmoei- lijkheden in haar rayon niet zo spoedig te vrezen zijn, stelde zich op het standpunt, dat personeel dat niet tevreden is, haar ontslag moet vragen. Ook een staking, zeide de directie, die zich voorts minder vleiend uitliet over de vakbonden, zullen wij niet erg vinden. 's-GRAVENHAGE, 5 Oct. Het lid van de Tweede Kamer de heer Egas heeft, zoals is gemeld, onlangs de vol gende vragen gesteld: 1. Is het juist, dat de voorzitter van het „bestuur voor de visserij op de Zeeuwse stromen" deze functie heeft neergelegd en dat nog geen nieuwe voorzitter is be noemd? 2. Zo ja, acht de minister het in verband met deze vacature dan niet gewenst, in overleg met zijn collega van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening, de be voegdheden van genoemd bestuur dusdanig te wijzigen, dat het vis serijbeleid voor de Zeeuwse stro men wordt overgedragen aan de directie visserijen? De minister van Financiën heeft daarop thans het volgende geantwoord: 1. Deze vragen worden bevesti gend beantwoord. 2. Voor de onder dit nummer ge stelde vraag luidt het antwoord ontkennend, omdat voorziening in de vacature van voorzitter van het bestuur der visserijen op dé Zeeuwse stromen geen verband houdt met de bevoegdheden van dit college. Ingezonden Mededeling (adv.) „Openbare verlichting" MIDDELBURG, 5 Oct. In het Ver enigingsgebouw te Westkapelle zal op Vrijdagavond 7 October a.s. voor een aantal burgemeesters van gemeenten op Walcheren, vertegenwoordigers uit gemeentebesturen, van Rijkspolitie en de Centrale Dienst voor Bouw- en Wo ningtoezicht, de heer G. Boons, tech nisch ambtenaar bij de P.Z.EM., een lezing houden over openbare straat verlichting. Daarna zal er gelegenheid zijn een te Westkapelle gemaakt proefvak te be zichtigen. In dit proefvak staan masten met H.P.L.-, T.L.-, natrium- en gloei- verlichting. Ged. Staten hebben aan de Prov. Staten voorgesteld voor volgend jaar en dan tot wederopzegging, een sub sidie te verlenen van f 100,per jaar aan het Verbond voor Veilig Verkeer. GOES, 5 October Volgend jaar hoopt men de plannen te verwezen lijken die betrekking hebben op de bouw van een nieuw gemeentehuis. Vanavond, tijdens de raadsvergade ring gingen de raadsleden accoord met het plan, dat als basis zal dienen. In het nieuwe gemeentehuis zijn in de benedenverdieping de hall, commissie kamer, de secretarie en de burgemees ters-kamer geprojecteerd. De raadszaal komt boven. Het gebouw zal verrijzen in het uitbreidingsplan, tegenover de kleuterschool. Verder besloot de raad toe te treden tot de I.Z.A. en de gemeenschappe lijke regeling voor de centrale werk plaats te Goes. De legesverordening werd gewijzigd en de nieuwe brand weerverordening vastgesteld. Ten slotte werd de begroting voor 1956 aangeboden. Ingezonden Mededeling (Adv.) Onze tijd vraagt sterke zenuwen! Sanatogen kan aan het wereldgebeuren niets veranderen, maarSanatogen geeft U wel de zenuwsterkende kracht, die U in deze tijd zozeer nodig heeft. Sanatogen is een versterkend voedsel, dat een blijvende verbetering in Uw gezondheid teweegbrengt. zenuwsterkend tonicum Toeristen van niet-Beneluxlanden worden doorgang ontzegd RETRANCHEMENT, 5 Oct. Met ingang van 1 October is aan de grens post te Retranchement weer de ge bruikelijke winterdienst ingevoerd. Voor Nederlanders, Belgen en Luxem burgers brengt dit bjj het passeren van de grens vrijwel geen veranderingen mee. Wel voor personen van andere nationaliteit. Zij mogen langs dit kan toor de eerstvolgende maanden de grens niet meer overschrijden. Velen zijn van deze wijzigingen niet op de hoogte en worden bij Re tranchement noodgedwongen teruggestuurd. Het zijn voornamelijk Engelsen en Fransen, die een kort be zoek willen brengen aan Retranche ment, Cadzand of de overige kust plaatsen in West Zeeuwsch-Vlaande- ren. De wijziging is voor genoemde gemeenten derhalve een schadepost. Immers, toeristische drukte, juist in deze maanden, wordt ten zeerste ge waardeerd. Het aantal auto's, zo-wei in Noord- Frankrijk als in Engelana, is de laatste jaren zo geweldig toegeno men, dat ook in de winter op de wegen langs de Vlaamse kust een internationale drukte heerst. Hier van kan ook Zeeuwsch-Vlaanderen profiteren en wel in meerdere ma te dan nu het geval is. Maar dan zal voorkomen moeten worden, dat toeristen van de niet-Beneluxlan den op hun weg naar Zeeland grenskantoren ontmoeten, waar hun de doorgang wordt ontzegd. Wandeltochten te Krabben- dijke GOES, 5 Oct. De laatste wandel tochten van dit seizoen in Zeeland zul len op Zaterdag 29 October a.s. worden georganiseerd door de wandelsportver eniging Kruiningen. Zij worden ge houden te Krabbendijke. De start is om half drie en er zal worden gelopen individueel en in groepen terwijl de afstanden zijn 5, 10, 15 en 25 km. NIESE Collecte. De reclasseringscollecte heeft opgebracht 40,30. Kanionrechier Middelburg sant, getuigde. Maar minstens even steekhoudend waren de verklaringen van een getuige décharge, een land bouwer uit Zeist, die in de auto van De J. zat. De Ambtenaar vond, dat de overtre ding gemaakt was en eiste f 20,of 4 dagen. De Kantonrechter achtte het echter niet „wettig en overtuigend'' bewezen en sprak de verdachte vrij. MIDDELBURG, 5 Oct. De 21-ja- rige chauffeur J. P. uit Middelburg, die op 18 Augustus j.l. te Goes aan twee op de voorrangsweg rijdende wielrijders geen voorrang verleende, wérd Woensdagmorgen door de Kan tonrechter te Middelburg, ror J. Moo- lenburgh, veroordeeld tot een boete van f 15,subs. 6 dagen hechtenis. P. verklaarde, dat hg, toen hij uit de J. A. Blanckstraat kwam ,niet genoeg zicht gehad had. Tegen de politie had hij al eerder verklaard, dat de wielrij ders reeds waren gestopt, voordat hij de weg opreed. Een van deze peddelaars, mevr. D. J. H.-R., 30 j. en Goese, kwam dit be vestigen. Zij verklaarde, bewust te zijn gestopt, omdat ze niet wist, dat ze hier voorrang had. De andere wielrijder, zekere heer Binnenkort besprekingen over oeververdediging BRESKENS, 5 Oct. De raad van Breskens, welke in openbare zit ting bijeen kwam, besloot tienduizend gulden beschikbaar te stellen voor de bouw van een lokaal voor Ouden van Dagen aan de Zandstraat. Ge tracht zal worden dit ontspannings lokaal te doen bouwen met enige in bezit zijnde herbouwplichten, waar door een aanzienlijk bedrag bespaard kan worden. Een crediet van f9000,— werd be schikbaar gesteld voor uitbreiding der straatverlichting met 20 lichtmasten. Breskens zal binnen afzienbare tijd een volkomen aan de eisen des tijds aangepast ontspanningsgebouw bezit ten. De bierbrouwerij Van Waes Boodts te Westdorpe heeft n.l. nog een herbouwplicht te Breskens, welke men wil realiseren in een café-restau rant met woning annex bioscoopzaal. Deze zaal zal plaats bieden aan 275 personen en geschikt zijn voor alle mogelijke doeleinden. Wanneer dit bouwwerk gereed zal zijn, zal het bestaande gemeentelijke ontspan ningslokaal niet meer beschikbaar ge steld worden voor uitvoeringen e.d. Binnen zeer korte tijd zal de ge meenteraad van Breskens een ver trouwelijk onderhoud hebben met de Rijkswaterstaat bij monde van de heer J. A. Kant, over de plannen der Oeververdediging. Deze zullen zeer ingrijpend zijn voor het duingebied, zodat een ter plaatse staand café restaurant zal moeten verdwijnen. De bunkers, die het duinlandschap ont sieren zullen of worden opgeruimd óf onder het zand verdwijnen door op hoging der kuststrook. Een aantal Urker en Tesselse vis sers diende het verzoek in, tijdens het haringseizoen woongelegenheid in Breskens te krijgen. Een aantal nood woningen zal hiervoor beschikbaar worden gesteld. Nog deze maand wordt het schets plan verwacht betreffende de bouw van het nieuwe gymnastieklokaal an nex badhuis, zodat men ook deze bouwplannen op zeer korte termijn tracht te verwezenlijken. O.- EN W.-SOUBURG In 't goud. Vandaag hoopt het echt paar J. CaljouwG.Caljouw-Meulmees- ter zijn gouden huwelijksfeest te houden. MIDDELBURG, 5 October De da mes E. Strubbe-Van Veen, J. M. van t Hof, T. de Joode-De Zeeuw en T. de Kam vormden vanavond op uitno diging van de Chr. Middenstandsver eniging te Middelburg in de bakkers zaal van „Het Schuttershof" een „Consumenten-forum". De middenstanders kregen tijdens deze ledenvergadering schitterende ge legenheid om de mening van de con sument te peilen over verschillende zaken, zoals reclame, service, acties enz. De eerste vraag, die aan dit forum gesteld werd, was hoe de dames den ken over verschillende kortingen, reis- acties en meer van dergelijke zaken om de klanten te trekken. „We schijnen er niet buiten te kun- nen" zei mevrouw De Joode en me vrouw Strubbe hield ook al niet van bonnetjes en kortingen. „Je betaalt het toch zelf" voegde mevrouw Van 't Hof hieraan toe en mej. De Kam zei „Ik ben er ook niet voor!" De heer P. I. Hamming, de voorzitter, toonde zich dankbaar voor dit antwoord. „Het werkt slechts prijsversluierend" sprak hij. „Welke reclame? was de volgende vraag, die gesteld werd. Twee dames voelden veel voor advertenties, de derde hield van goed verzorgde étala ges; tenslotte sprak mevrouw De Joo de zich uit voor „een koopje van de week". Zelfbediening. „Gemakkelijk als het druk is" meende mej. De Kam. Me vrouw Van 't Hof: „Ik vind het ge zelliger om bediend te worden". Me vrouw Strubbe: „Gemakkelijk als je haast hebt", maar zij zag een gevaar in gelegenheid, die hier voor even tuele dieven bestaat. Mevrouw De Joode was er sterk voor en noemde het erg gezellig. Nadat het forum het sortiment in de Middelburgse zaken voldoende ge noemd had, spraken de dames zich al gemeen uit tegen het afbetalings- systeem. Tenslotte waren de meningen over de postorders enigszins verdeeld: o.a. zag men een gevaar in het onge zien kopen. B. wist dit echter wel en wilde wel doorrijden. Dit werd hem dus belem merd. De Ambtenaar van het O.M., mr T. Lebret vroeg een „waarsehuwings'ooe- te" van f 20,of 4 dagen. Het werd dus f 15,of 6 dagen. Te 's-Heer Arendskerke werd de smid J. D., 27 jaar en afkomstig uit Nieuw- en St. Joosland, bekeurd, om dat zijn motor niet voorzien was van een geldig kenteken. Via een eis van f 10,of 2 dagen werd het f 6,of 3 dagen. Een leerling van de „De Ruyter- school" uit VTssingen, J. P. B., die in dezelfde plaats woont, reed op 20 September jl. met zijn rijwiel over een voetpad, een brandgang, waarin een bord „Voor wielrijders verboden" prijkt. „Is dat waar", vroeg de K.-rech- ter. „Ten dele", zei B. „Welk deel?" vroeg mr Moolenburgli. ,,Hel bord is van de woningbouwvereniging en heeft met de politieverordening niets te maken" zei JB. B. wist wel dat hij daar niet mocht fietseen en hij verklaarde, het an ders nimmer te doen. Maar het wa ter viel die dag met bakken uit de lucht, waardoor het pad schier on begaanbaar was. Tevens wilde B. zijn zadel droog houden, zo zei hij. „Overschoenen" jfei de Ambtenaar en vroeg f 3,of 1 dag. Mr Moolen- burgh vonniste f 1,of 1 dag. T. de J., een chauffeur van een per sonenauto, die er -van beschuldigd werd, op 7 Sept. op de T-kruising Rijksweg-Veerweg het verkeer in ge vaar gebracht te hebben, door een met vlas beladen vrachtauto, terwijl deze al voorsorteerde, te willen passeren, werd vrijgesproken. De opper M. C. van H„ de verball- Zeeuws twaalftalS.D.K.S. op 22 October te Goes GOES, 5 Oct. De reeds aangekon digde korfbal wedstrijd tussen het twaalftal van de Zeeuwse korfbalbond en het twaalftal van de S.D.K.B. (Schouwen en Duivelandse Korfbal- bond) zal op Zaterdag 22 October a.s. te Goes worden gespeeld. Na afloop congres over de wielerproblemen GOES, 5 Oct. Voor de wielerwedstrijd om het officieuze kampioenschap van Zee land, die op Zaterdag 15 October a.s. te Heinkenszand, zal worden gehouden, zal de burgemeester van deze gemeente, de heer H. J. J. Derckx, het startschot lossen. Voorafgaande aan de start zal de oud wereldkampioen der profs, Theo Middel kamp, een clubvlag overdragen aan de voorzittter van de organiserende en naar hem genoemde vereniging. Na afloop van de wedstrijd komen de afgevaardigden van ongeveer 25 wieler- comité's voor een congres bijeen in café „De Toelast", alwaar tijdens een koffie maaltijd verschillende Zeeuwse wieler problemen ter tafel zullen worden ge bracht. Als buitengewoon genodigden zullen de heren Kees Pellenaars en de K.N.W.U.- consul Van Ierland een lezing houden over het onderwerp „Nationale wedstrijdreor ganisatie". Ingezonden Mededeling (Adv.) Vraag de juiste soort In half gevuld Feijenoord-siadion ROTTERDAM, 5 October Het voorlopig Ned. elftal heeft een 30 overwining behaald op Fulham, de Engelse tweede divisie-club. De cij fers zijn spectaculair, maar niet vol ledig representatief voor de kracht van het elftal, zeker niet voor de aan valslinie. Van de drie gescoorde doel punten was er slechts één „normaal' Het eerste werd cadeau gedaan en het tweede ontstond uit een strafschop, voorbeeldig genomen door Van der Hart. Het enige „volwaardige" doel punt bracht de S.V.V.-er Köneman op zijn naam. In technisch opzicht is er veel ver beterd, maar in het kopwerk waren de candidaten voor de Oranjetrui nog niet allen de gelijke van de Britse profs. In de voorhoede ontbrak de schotvaar digheid en de wil om door te zetten. Over doelman Frans de Munck be hoeft niet de minste ongerustheid te bestaan. Hij „was" er weer in. De backs Wiersma en Kuys maakten een zeer betrouwbare indruk. In de mid denlinie was stopper Van der Hart on tegenzeggelijk de beste. In de eerste helft vond hij zijn gelijke in rechts half Schaap, die echter na de rust tra ger werd en slordiger in het plaatsen. Klaassen blaakte weer van ijver en was in het plaatsen zeer voortuitge- gaan. De voorhoede is echter een vraagteken, met name de bezetting van de middenvoorplaats en de linker vleugel. Köneman reageerde te traag, waardoor hij verscheidene kansen miste. Rechtsbuiten Huis was snel, beweeglijk en technisch ook zeer vaar dig. Door zijn hard schot was hij steeds een gevaar. Rechtsbuiten De Bruyckere heeft weer zijn waarde voor het nationale team bewezen. Zijn clubgenoot Brooymans werd in ae tweede helft vervangen door Carlier van Fortuna als linksbuiten. De proefneming slaagde niet geheel. Hij getuigde wel van intelligentie maar zijn spel bleef te weinig productief. Clavan was uitstekend. DE WEDSTRIJD. Toen rechtsbuiten Huis in de derde minuut een scherpe voorzet plaatste maakte Chenhall een blunder door de bal, onbereikbaar voor de doelman in het doel te plaatsen. Nog geen kwar tier later probeerde Chenwall de fout goed te maken. Hij vloerde Clavan op al te grove wijze. Van der Hart vol trok het vonnis (2—0). In de 20ste minuut rondde Köneman met een be heerste schuiver een combinatie van Klaassen en Clavan af. De Engelsen hadden niet veel in te brengen. In de tweede helft bleven doelpunten uit. Tegen het eind kwam Fulham naar voren maar de Ned. verdedigers, in het bijzonder Van der Hart, waren niet e passeren.

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 2