Oud wil de zaak-Ambon aan de Verenigde Naties voorleggen Franse stap bij Spanje inzake Marokko Prins Bernhard: „Elk mens heeft een eigen verantwoordelijkheid" Overeenkomst voor Saargebied inte grerend deel van samenwerking PROTtSTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND VJ Als tegenzet voor opneming in agenda van de kwestie Nieuw-Guinea Guerillastrijd woedt steeds voort Verandering rechtsvorm onderneming gevraagd Hogere vacantie-uitkering ia het bouwbedrijf Britse troepen op Cyprus aangevallen In Februari begint economisch overleg tussen W.-Duitsland, Frankrijk en de Saar Peron schond het asylrecht Andriessen voor instelling van nationale bouwraad Referendum in Zuid-Vietnam nog deze maand Uitgave: Stichting „Zeeuwsch Dagblad" Giro 274289. Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststr.- 90, Tel. 2438 (b.g.g. voo- redactie 2435, voor advent enz. 2970), Kantoren: Vlissingen: Nieuwstr. 68. Telef. 326; Middelburg: Korte Noordstr. 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie 2347; Ter- neuzen: Dijkstraat 26-28. Exploitatie: Oosterbaan Le Cointre N.V., Goes ZEEUWSCH DAGBLAD lie JAARGANG No. 3210 Abonnementsprijs 0.47 per week, 2.p. maand, 5.85 p. kwartaal. Losse nummers 13 cent. Advertentieprijs 24 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 et per woord. Waarnemend-hoofdredacteur Prof. Dr J. J. de Jong DONDERDAG 0 OCT. 1055 Directeur: JACQ DE SMIT Medewerkers: J. A. van "Bennekom, Middelburg; Ds W. C. van Burgeier, Kruiningen; A. L Catsman, Aardenburg; Ds D. J. van Dijk, St. Annaland; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huiissen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; Ds J. Kwast, Vlissingen; J. Laport Goes; J. Lodder, Vlissingen, J. Moli, Vlissingen; K. C. van Spronsen, Goes; A. H. S. Stemerding, Souburg; R. Zuidema, Goes. Gevecht van 60 jaar tegen het water (Zie pagina 7). Steekspel over vrijheid" in Tweede Kamer (Van onze parlementaire redacteur). DEN HAAG, 5 October Ook Woensdag is in de Tweede Kamer bij de voortzetting van het algemene politieke debat gebleken, dat de regeringsbeslissing om alleen een verbetering van de secundaire arbeids voorwaarden toe te staan, niet kan steunen op de meerderheid der Kamer. Achtereenvolgens hebben de heren Oud (lib.), Schouten (A.R.) en Tilanus (C.H.) te kennen gegeven, dat zij deze beslissing niet be grijpen, Het meerderheidsbesluit in het Kabinet (veroorzaakt door het overstag gaan van enkele katholieke ministers) heeft daardoor onge twijfeld veel van zijn waarde verloren. Van de constructieve partijen hebben alleen de socialisten het Kabinet op dit punt gesteund. De heer Oud (lib.) schaarde zich zonder meer achter de redevoering van prof. Romme. Naar zijn mening heeft het Kabinet te star vastgehou den aan de huidige loonpolitiek. Sa men met de heer Tilanus (C.H.) was hy het met de katholieke woordvoer der eens, dat de winstdeling gestimu- leerd dient te worden. Het besluit van het Kabinet loopt vooruit over de be slissing of het systeem der loonvor ming veranderd moet worden, zo merkte de heer Tilanus laconiek op. De verantwoordelijkheid voor de loon vorming zal in de toekomst meer moe ten liggen bij de organisaties van werkgevers en werknemers. Daarbij moet worden opgepast dat het ver schil in beloning tussen de verschil lende bedrijfstakken niet al te groot wordt. De heer Schouten (A.R.) be treurde het regeringsbesluit eveneens. Wat zijn de rechtsgronden voor dit beleid?, zo vroeg hy. De opvatting dat een differentiatie van de secundaire arbeidsvoorwaarden minder bezwaar lijk is, past niet in deze tijd. Indien er ruimte voor is, moet de verbetering van de lonen niet worden vermeden, De verantwoordelijkheid van het be drijfsleven dreigt in het gedrang te komen, zonder dat het algemeen be lang dit noodzakelijk maakt. HERDERLIJK SCHRIJVEN. Het was gisteren de dag van de Prot. Chr. woordvoerders. Het kon dan ook niet anders of het herderlijk schrij ven van de Hervormde Synode (door de heer Burger zo zeer bewonderd) moest ter sprake komen. De heer Schouten heeft er veel beschouwingen in gelezen, die hij van harte kan on derschrijven. Maar hij betreurde het, dat in dit schrijven zodanig gesteld was, dat daaruit de conclusie is ge trokken, dat de principieel neutrale organisatie-politiek, cultureel en maat schappelijk, de voorkeur verdient. De heer Schouten hoopte, dat over deze kwestie nog eens een nadere op heldering gegeven zou worden. Met kracht ontkende de heer Tila nus dat hy het mandement der bis schoppen anders heeft benaderd dan het herderlijk schrijven. Beide ge schriften ziét hij als zuiver kerkelijke stukken, die niet in het politieke vlak getrokken moeten worden. Het zyn diepgaande theologische geschriften, die tot nadenken stemmen. LIBERALE VRIJHEID. Aan principiële beschouwingen heeft het deze dag niet ontbroken. De heer Oud (lib.) heeft zyn liberale stand punt uiteengezet. Het kwam er op neer, dat vrijzinnigheid niets te maken heeft met het politieke begrip liberaal. Wie liberaal is, is bereid tot volkomen vrijheid van beweging op geestelijk terrein. Het liberalisme verwerpt de christelijke openbaring niet, maar het moet aan de persoon worden overge laten op welke wijze het gebod der naastenliefde moet worden beleefd. De eis der verdraagzaamheid is een uit vloeisel van dit gebod, waaraan ovir rigens iedere liberaal is gebonden. De vrijheid mag slechts beperkt worden als de algemene beschaving en de openbare orde in het geding is. De heer Oud begreep, dat hij met deze opvatting in strijd is met de stand punten der christelijke partijen. En hij sloeg zichzelf op de borst, dat zijn partij de enige is, die de ware vrijheid verdedigt. CHRISTELIJKE VRIJHEID. Maar in zijn uitstekende redevoe ring constateerde de heer Schouten zeer simpel dat de Christelijke par tyen worden aangevallen door de P. v.d.A. en de V.V.D. Zij willen beide de doorbraak. Of het nu is van het socialisme of van het liberalisme. Zo wel de V.V.D. als de P.v.d.A. erken nen als partij niet het verband tussen levensovertuiging en staatkunde, ook al nogen de ieden individueel dit dan wel doen. Wij zijn de overtuiging toe gedaan dat een politieke partij van een levensovertuiging moet uitgaan. Er is maar één weg naar de vrijheid en die is aangegeven in de Bijbel. Dat is het principiële verschil tussen de Christelijke partijen en de V.V.D. en de P.v.d.A. Als leider der oppositie (zo noemt de heer Oud zich graag), moest van de zyde der V.V.D. uiteraard het no dige over de binnenlandse toestand worden gezegd. Er wordt, zo zeide hij, een felle verkiezingsstrijd gevoerd tussen de K.V.P. en de P.v.d.A. Sinds 1945 vormen deze partijen de kern van het Kabinet. Maar het is een vreemde toestand, dat de K.V.P. lie ver de V.V.D. bij de verkiezingen ziet winnen dan de P.v.d.A. En de socia listen zien ook liever liberale winst dan katholieke. De heer Oud was ervan overtuigd, dat het Kabinet eigenlijk uitgeregeerd is. De laatste troonrede is daarvan het bewys. Het ministerie kan niet erg trots zijn op zyn daden. Bij wat hete bereikt heeft mag niet vergeten wor den dat het de wind mee had. De heer Tilanus verklaarde daar entegen dat de Troonrede zeker niet zonder inhoud is. Zy bevat een groots werkprogram. Een brede basispolitiek acht hij in overeenstemming met de zakelijke instelling van ons volk, dat afkerig is van felle politieke twisten. Deze samenwerking wil hij echter niet tot een systeem verwerken. De bereid heid bij de C.H. om weer deel te ne men aan het volgende Kabinet is dus stellig aanwezig. De heer Schouten waagde zich in dit opzicht niet aan een voorspelling. Hij concludeerde dat het in 1956 wel weer niet mogelijk zal zijn, een Kabinet te formeren dat uitgaat van Gods gebo den. Tot de heer Burger zeide hij te hopen aan deze verkiezingsstrijd te kunnen deelnemen, maar die strijd moet dan gevoerd worden op princi pieel niveau. Evenals in 1946 verwacht de heer Tilanus bij de komende ver kiezingen een felle beginselstrijd. AMBON. De heren Schouten, Tilanus en Oud zyn niet gesticht over het feit, dat de Nieuw-Guinea-kwestie op de agenda der V.N. komt. Maar alleen ds Zandt (S.G.P.) was het eens met de heer Weiter, dat de Nederlandse delegatie naar huis moet gaan. De V.N. kren ken het recht, zo verzuchtte de heer Schouten. En de heer Oud deed het idee aan de hand, om als tegenzet de zaak-Ambon in de V.N. te brengen. Ook ds Zandt heeft de V.N. weer principieel bestreden. Zij staan op de grondslag van het ongeloof. In plaats van grote sommen aan deze organisa tie te geven, kunnen we beter de wo ningbouw bevorderen, zo meende deze afgevaardigde, die er over versteld stond, dat zelfs de A.R. en de C.H. de de V.N. steunen. Felle critiek uitte hij op de vier prot. chr. ministers in het Kabinet. Zij zitten er als volwassen voogdijkinderen, voor wie de rode of katholieke vogel beurtelings optreedt. Wie had ooit kunnen denken, dat deze partijen in het Kabinet met een socia listische voorzitter zouden gaan zitten? Dit ministerie wordt niet geleid door Gods Woord, maar door het revolution- naire beginsel van elck wat wils, aldus spreker. Spaans gebied als basis? FEZ, 5 October. René Massigli, hoofd van het Franse ministerie van bui tenlandse zaken, heeft namens minister Pinay de Spaanse ambassadeur, graaf de Casa Rojas, de noodzaak onder ogen gebracht van een scherp toezicht van Spaanse zijde op de grens tussen Frans en Spaans Marokko, waar de Franse strijdkrachten door stammen worden aangevallen. Spanje zou alie nodige maatregelen moeten nemen om te voorkomen,, dat de opstandelingen Spaans-Marokko als basis gebruiken, aldus zei Massigli tot de ambassadeur. Inmiddels woedt de guerillastrijd voort. 2000 man Franse troepen, waar onder een bataljon van het vreemde lingenlegioen, doen wanhopige pogin gen, uit een omsingeling in het Rifge bergte te breken. Zy worden bestookt door scherpschutters van opstandige stamleden. Slechts op één punt, bij het plaatsje Aknoul, kunnen nog versterkingen en voorraden voor de omsingelden wor den aangevoerd. De aanvallers, Ber bers, zouden evenwel hun greep op de Fransen verstevigen. De plaatsen Bou- red en Tizi-Ouzli zijn reeds sinds Zon dag ingesloten, toen de aanvallers, vdfr wie vele in zwarte uniformen waren gestoken en uigerust met automatische DE BILT ZEGT: Veel wind DE BILT, 6 Oct. Aanvankelijk zwaarbewolkt met regen, daarna wis selende bewolking met enkele buien. Krachtige tot harde wind, aan de kust mogelijk tijdelijk toenemend tot storm tussen Zuid en West. Weinig verande ring in temperatuur. wapenen, de omliggende bergen af daalden en tot de aanval overgingen. Een kleine colonne uit Aknoul slaagde er Dinsdagnacht in Tizi-Ouzli te berei ken, maar Woensdag was het beleger de garnizoen van Marokkaanse solda ten weer volkomen ingesloten. De meeste burgers in Aknoul zijn geëvacueerd. Volgens een bericht uit Aknoul Is het merendeel van de leden der Gheznaiastam in opstand. Van officiële zijde is Woensdagavond medegedeeld, dat twee Franse colonnes troepen tegen het Franse kolonialisme er in geslaagd zijn, zich te verenigen tussen Aknoul en Boured. De ene co lonne, bestaande uit een bataljon met tanks, heeft bijna 24 uur in een berg- engte vastgezeten door moordend vuur van de rebellen. De andere colonne, bestaande uit pantserwagens van een Marokkaanse Spahi-regiment, was uit Aknoul uitgezonden. Zij had in het bij zonder te kampen met modderige we gen. EERSTE COMMUNIQUE Radio-Cairo heeft het eerste commu niqué omgeroepen van „het bevrij dingsleger voor de Arabische Magh- reb" (Atlasgebied) over de stand der operaties in Marokko en Algerije. Dinsdag was door El Fassi, leider van de Marokkaanse Istiqlal (onafhan kelijkheidsbeweging), mededeling ge daan van de „samenvoeging van de Marokkaanse en Algerijnse verzets- strjjdkrachten". Deze zouden onder er varen leiding als „geregelde verzets strijden". Schouten hield een pleidooi (Van onze parlementaire redacteur) Een krachtig pleidooi voor de verandering van rechtsvorm der onderneming is gisteren in de Tweede Kamer gevoerd door de anti-revolutionaire fractievoor zitter, de heer J. Schouten. Hij was de overtuiging toegedaan, dat er in de onderneming plaats moet zijn voor de inspraak van de fac tor arbeid. Dit zei hij in verband met de trage ontwikkeling der ontwikkeling der ondernemings raden. Deze traagheid betreurde hij ten zeerste. Er zal veel gees telijke inspanning voor nodig zijn, om de sfeer en het klimaat te scheppen, vereist voor het ont plooien der raden. Juist de ver andering van de rechtsvorm der onderneming kan een beslissende stap vormen in het bereiken van de ware christelijke verhouding van werkgever en werknemer ln de onderneming. DEN HAAG, 5 October De va- cantie- en snipperdaguitkering aan bouwvakarbeiders zal met 12'/2 pCt worden verhoogd, aldus een besluit van de Federatie van werkgeversorga nisaties raad van bestuur bouwbedrijf. De uitkering o.m. tijdens de ver plichte vacantieweek bestaande uit 2 weken loon, beeft tot dusverre plaats gehad op basis van 100 pCt van het regelings- of contactloon. Inmiddels is door wettelijk toege stane toeslagen en tariefwerk het ge middelde loon van de bouwvakarbei der op een hoger peil gekomen dan 48 maal het basis uurloon. Teneinde het evenwicht tussen gemiddeld inko men en vacantie-uitkering te herstel len, is besloten tot de genoemde ver hoging van de uitkering. De raad van bestuur bouwbedrijf heeft besloten de hiervoor nodige ver hoging van de bijdrage der werkge vers aan het Sociaal fonds bouwnijver heid te doen ingaan bij de aanvang van het nieuwe zgn. bonnenjaar in Juli 1956. Concertgebouworkest concerteerde in Brussel BRUSSEL, 5 October Het Am sterdamse Concertgebouworkest onder leiding van Eduard van Beinum heeft Woensdagavond in het paleis voor schone kunsten te Brussel een gala uitvoering gegeven. Ten gehore wer den gebracht de ouverture „Les Hé- brides" van Mendelssohn, de Sympho- nie in g-mineur KV 550, van Mozart, „La Mer" van Debussy, en Daphnis en Chloë van Ravel. Het talrijke Ne derlandse en Belgische publiek dankte dirigent en orkestleden met een geest driftig applaus voor het gebodene. Na het concert werd een receptie gehou den in de ambtswoning van de Neder landse ambassadeur te Brussel, baron van Harinxma thoe Slooten, waar tal rijke persoonlijkheden uit de Belgi sche kunstwereld aanwezig waren. NICOSIA. 5 October De Griekse bevolking van het dorp Neokhorio, 45 km van Paphos, heeft Dinsdag Britse troepen weerstaan, die naar het dorp waren gezonden om anti-Britse op schriften te verwijderen. Toen de Britse troepen, die een spandoek met de waarschuwing „ver spreidt u, anders schieten wij" met zich voerden, het dorp naderden, luid den daar de kerkklokken en stroomde de bevolking naar buiten. De mannen bekogelden de Britten met stenen en stukken hout, terwijl de vrouwen een cordon vormden tussen hun mannen en de Britse troepen. Toen de Britten traangas gingen gebruiken, vielen de dorpelingen nog feller aan. Zij slaag den er in het spandoek in handen te krijgen en de troepen moesten zich op het laatst terugtrekken. Verscheidene militairen werden gewond. MiglIKplijp êmSzm Vrijdag 21 October zal het Koninklijk Paar enige uren op Bonaire verblijven. We zien hier het gezaghebbershuis in Kralendijk, met gezicht op het dorp. In het midden het kleine protestantse kerkje. Frans—Duiise besprekingen LUXEMBURG 5 October. Bondskanselier Adenauer van West-Duits- land en de Franse premier, Edgar Faure, hebben Woensdag na besprekingen van zes uur in Luxemburg een gezamenlijk communiqué uitgegeven, waarin zij verklaren dat de Frans-Duitse overeenkomst voor het Saargebied een integrerend deel is van de Europese politiek en de Frans-Westduitse samen- weking. Zij zeiden, dat na de aanvaarding van het Saarstatuut, waarover op 23 October in het Saargebied een volksstemming zal worden gehouden, de materiële en geestelijke belangen van de Saarlanders beschermd moeten worden. De twee staatslieden zijn overeenge komen in Februari a.s. economische besprekingen te beginnen tussen West- Duitsland, Frankrijk en het Saarland. Zy verklaarden voorts in hun commu niqué, dat zij van plan zijn de Frans- Westduitse samenwerking binnen het Europese geheel voort te zetten. Met betrekking tot de komende vier- mogendhedenconferentie in Genève verklaarden zij, dat algehele overeen stemming bestaat tussen het Franse en het Westduitse standpunt. DE DEFINITIEVE STATUS.... De Franse minister van buitenlandse zaken, Pinay, die de besprekingen in Luxemburg bijwoonde, verklaarde te genover verslaggevers, dat de Franse regering nooit uit het oog verloren heeft, dat de definitieve status van het Saargebied de goedkeuring moet weg dragen van de Saarlandse bevolking. De Franse regering acht .het Europese statuut de beste oplossing van Euro pees standpunt bezien, en zy zal bij de toekomstige onderhandelingen over een vredesverdrag met Duitsland plei ten voor handhaving van dit Europese Moet hij Paraguay verlaten? ASUNCION, 5 Oct. In Paraguay is Woensdag een storm van protesten gerezen als gevolg van berichten, vol gens welke ex-president Peron van Ar gentinië, die Zondag uit Buenos Aires in Paraguay aankwam, verklaard zou hebben, dat hij niet is afgetreden, doch met geweld afgezet. Ook zou de ex- president hebben gezegd, dat zijn aan hangers de volgende verkiezingen in Argentinië zouden winnen met een meerderheid van zeventig procent. In goedingelichte kringen in Asun cion gelooft men, dat Peron wellicht op korte termijn Paraguay zal moeten verlaten, daar deze politieke verkla ring een flagrante schending is van het asylrecht. Peron zou zijn verklaring hebben afgelegd in een vraaggesprek met German Chaves, een neef van de ambassadeur van Paraguay in Buenos Aires, die hem Zondag op zijn vlucht naar Asuncion begeleidde. Men verwacht nu, dat ambassadeur Chaves onmiddellijk door zijn regering zal worden teruggetrokken. statuut als dit in die tuusentijd zijn doelmatigheid heeft bewezen en de goedkeuring verworven heeft der Saarlanders. De besprekingen die in het commu niqué voor Februari a.s. in uitzicht worden gesteld, zouden de economie van Saarland op gelijke voet moeten brengen met die van Duitsland en Frankrijk, aldus Franse woordvoer ders. 's-GRAVENHAGE, 5 Oct. Tydens de beschouwingen in de Tweede Ka mer heeft de heer Andriessen (K.V.P.) de gedachte geopperd, om een nationale bouwraad in te stellen, die zich bezig zal houden met de leni ging van de woningnood. Daarin zou den vertegenwoordigers van het be drijfsleven, architecten en handelaren moeten zitten. De raad zal een advi serend karakter moeten dragen. Het is belangrijk, dat de ministers een na tionaal orgaan naast zich heeft, dat zich bezint op de bestrijding van het grote maatschappelijke kwaad van de woningnood. SAIGON, 5 October De Zuidviet- namese eerste minister, Ngo Dinh Diem, wil op 23 October een referen dum houden, waarbij het volk zal wor den gevraagd of ex-keizer Bao Dai moet worden afgezet als staatshoofd, aldus is in kringen, die nauwe be trekkingen met de regering onderhou den, vernomen. Een aantal ministers vindt het echter nog te vroeg voor een dergelijke volksraadpleging. GUATEMALA, 5 Oct. De politie van Guatemala heeft in de hoofdstad een overval gedaan op een vergadering van personen, die verdacht worden van communistische samenzwering. De bijeengekomenen waren gewapend en er ontstond een vuurgevecht, waarbij een man gedood werd en twee ver wondingen opliepen. Vijftien personen zijn op verdenking van samenzwering gearresteerd. In het Italiaanse stadje San Marino is er leder jaar een druivenfeest. Op die dag wordt de fontein op het Markt plein veranderd in een witte wijn spui tende bron, waar ieder zijn bekomst mag halen en beslist ook haalt Tijdens het vuurwerk, dat de dag be sloot, werd deze grappige opname ge maakt van een meiske, dat een voor raad wijn voor haar pappie hoog en droog, zy het misschien op minder ste vige basis, bewaart, terwijl deze bezig is met het keuren van het geestrijke vocht. Deoudste Westduitse vrouw, me vrouw Louise Rissmann, die 106 jaren i telt, is Woensdagochtend met een 73- i jarige dochter van Berlijn naar Han- j nover gevlogen, waarmede een ver jaardagswens van haar in vervulling is gebracht. Een dagblad had beide dames een retourbiljet Berlijn-Hanno ver per vliegtuig geschonken. Me vrouw Rissmann had gezegd, dat een luchtreis haar levensdroom was. Des avonds zouden beiden naar Berlijn te rugvliegen. Politic dierenbeschermers. De bond van politie-ambtenaren in Nederland tot be scherming van dieren houdt de alge mene ledenvergadering op 10 October a.s. te Leeuwarden. De heer A. Goet- hart uit Vlissingen zal 's middags een lezing houden met betrekking tot de uitvoering van de bepalingen der ver ordening op de kettinghond. Najaarsserie bedrijfsdiensien geopend UTRECHT, 5 October. „Het is een verheugend feit, dat zoals van daag weer blijkt de Kerk zich niet alleen tot de Zondag beperkt, en niet alleen spreekt over de hemel en het Hiernamaals, maar daarentegen een open oog heeft voor het volle leven van elke dag". Met deze woorden opende Prins Bernhard vanmiddag de najaarsserie van de bedrijfsdiensten, die in de Utrechtse Domkerk worden gehouden. Als onderwerp van zijn toespraak had de Prins „"Verantwoordelijkheid" gekozen. „Een zeker verantwoordelijk heidsbesef is bij de meeste mensen, af gezien van hun godsdienstige instel ling, wel aanwezig", aldus de Prins, en hy illustreerde dit met enkele voor beelden uit het dagelijkse leven. Als collectieve verantwoordelijkhe den noemde Prins Bernhard: de Mar shallhulp, die uit Amerika naar het ge teisterde Europa kwam, en in het bij zonder de overstromingsramp van 1953 met zyn spontane hulp en steun uit zovele landen. Maar er is ook een persoonlijke ver antwoordelijkheid. Voor sommigen is die bijzonder groot. De Prins herin nerde zijn gehoor aan de keus, die ge neraal Eisenhower moest doen, toen hij in 1944 alleen moest beslissen, of de invasie met het oog op het slechte weer al dan niet moest door gaan. Millioenen levens hingen van zijn beslissing af. Zo heeft elk mens een eigen ver antwoordelijkheid. Zowel t.o.v. zichzelf als van anderen. Gedachtig aan het Bijbelwoord: „Gij zult Uw naaste lief hebben als Uzelf". De Prins las een conclusie voor van de Wereldraad van Kerken, waarin ge zegd wordt dat de grote geloofsstrijd in onze dagen in de bedrijven, in tal loze woonhuizen, in pers, radio en te levisie wordt gestreden. Alleen wanneer de Kerken er in slagen hun gemeenteleden by te staan in die strijd, zullen zij op hun beurt werkelijke vertegenwoordigers van de Kerk worden in moderne levensgebie den, waar de Kerk anders geen toe gang heeft. Tenslotte wilde de Prins het begrip „verantwoordelijkheid" Bijbels funde ren. Dan ontvangt het pas zijn diepste inhoud. „Laat dit korte samenzijn ons dan een aansporing zijn, om straks terug in ons werk van die roeping door ons voorbeeld en door onze houding jegens anderen te getuigen", zo be sloot de Prins.

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 1