Octoher-maand Swift-maand U kunt zelf bewijzen dat witter wast dan enig ander wasmiddel! De vermakelijke avonturen van Don Quichot Algelopen met dat gehoest Swift-herenschoenen vanaf 19'° tot 297* Woensdag 5 October 1955 ZEEUW" "H DAGBI AD pagina 8 Ik heb nu ondervonden, dat zelfs de meest hardnekkige hoest spoedig te genezen is met drie maal per dag een lepel ABDIJ SIROOP, die aan het voortwoekeren der ziektekiemen radicaal een eind maakt, het taaie slijm oplost en direct verruiming van de luchtwegen geeft. Het najaar staat weer voor de deur, heren! Het wordt dus £ljd voor een paar mooie stevige Swift-schoenen om U door het slechte weer heen te helpen. Natuurlijk neemt U Super Swift. Die moderne spijkerloze Swift-schoenen buigen mee met iedere stap. Fantas tisch makkelijk! Ga die prettige ruime Swift-modellen eens passen. Tien tegen één, dat Swift het merk Yoor Uw leven wordt. Sportlef model, oerstevlg en lekker ruim. Mooi kalfsleer, bruin en roodbruin. Super Swift Spijkerloos Laat de winter maar komen! Met deze Swift-schoenen kunt U •r tegen. Breed model. Verende poro- rubberzool, met tussenzool van leer. Super Swift Spijkerloos! Amerikaans instapmodel met onzichtbare elastiek-sluiting. Fijn zacht kalfsleer, bruin en zwart. Super Swift Spijkerloos! Neem twee stukken wit wasgoed, mevrouw, beide even vuil. Het mogen handdoeken, lakens of slopen zijn. Was het ene stuk in nieuwe Radion, het andere in welk wasmiddel U maar wenst. Het ene stuk wordt beslist witter dan het andere - véél witter. U zult zien, dat het witste stuk uit het Radionsop komt. In teil, ketel of wasmachine: Radion wast uitge sproken witter! HET KOMT DOOR RADION'S „ZONNE- YVERKING"! Al die jaren dat Radion er al is, waste Radion witter. En nu meer dan ooit! Want Radion is nog verbeterd! Radion ontwikkelt ozon, precies zoals de zon dit doet in drogend wasgoed. Intens- zuiverend ozon, dat elk vlekje radicaal uit trekt. Even veilig als de zon maakt Radion Uw was hagelwit, 's Zomers, 's winters, al tijd geef t Radion met „zonnewerking" U een smetteloze was, want er zit zon in dat sop! UW GOED RUIKT HEERLIJK FRIS. Fris geurt het sop, fris geurt Uw wasgoed. Zo fris of het heerlijk in zon en buitenlucht geweest is. Nog vóór U het ophangt. RADION IS ZACHT VOOR UW HANDEN! Gebruik geen wasmiddelen, die Uw huid ont vetten. Het stevige, schuimende zeepsop van Radion is zo zacht, dat Uw handen nooit schraal worden. Zo zacht voor Uw handen betekent: mild en veilig voor de teerste weefsels en... voor het kostbare materiaal van wringer en wasmachine 56. Het oude valies was zo zwaar, dat de Don het met zijn lans bijna niet van de grond kon krijgen. Hij gelaste daarom aan zijn dienaar om eens een nauwkeurig on derzoek in te stellen naar de inhoud van het valies. Sancho zette zich daarom met veel haast en voortvarendheid bij het valies op de grond en begon aan het slot te peuteren. Hij be merkte echter al gauw, dat het ding al zó uit elkaar hing, dat ie er alles gemakkelijk door de gaten uit kon krijgen. Dat bleken toen allerlei zaken te zijn, die deftige reizigers gewoonlijk met zich mee nemen. Sancho vond een paar hemden van fijn Hollands linnen, handdoeken, sokken en tot zijn verbijstering ook nog een flinke geld buidel vol gouden munten! „Hoeraaariep de brave schildknaap toen verheugd uit. „Gelukkig dat we eindelijk eens een avontuur beleven, dat wat op levert!" Don Quichot, die in wezen zo'n brave en goedige kerel was, keek met vreugde in de ogen naar zijn dienstknecht. Hem schoot onmid dellijk de droeve gebeurtenis van Sancho's verdwenen ezeltje te binnen en daarom zei hij spontaan: „Neem jij het geld maar, Sancho, en houd het voor je zelf." Geroerd en dankbaar kuste Sancho hem toen de hand voor deze gunst en blij stopte hij de gevonden sokken, hemden en handdoe ken in zijn eigen lege zadeltas, die de twee schurkachtige ezeldieven hadden laten liggen. Dat het geld daarin ook een plaatsje kreeg, spreekt wel vanzelf. Sancho plukte toen voor de zekerheid het hele valies maar uit el kaar en vond tenslotte nog een in leer gebonden dagboekje, dat hii aan zijn meester gaf, omdat ie zelf tóch niet lezen kon. Don Quichot nam het boekje aan en sprak: „Het komt mij voor, Sancho, dat hier een of andere verdwaalde reiziger door het gebergte trok, die door booswichten overvallen en beroofd is. Misschien is de arme man zelfs wel gedood." „O nee, geen sprake van", wierp Sancho met besliste stem tegen. „Als er rovers aan te pas waren gekomen, dan hadden ze dit goud geld beslist niet laten liggen." „Daar heb je gelijk in," moest Don Quichot toegeven, terwijl hU afwezig in het boekje bladerde. „Maar in dat geval zou ik echt niet weten wat deze vondst te beduiden kan hebben.

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 8