BEURS MARKT VEILING Nieuws uh de Provincie Nederlandse Bond van Plattelands vrouwen bestaat een kwart eeuw ff? man s Gegroeid tot 45.000 leden Wout Heinen krijgt vandaag toch een kans Schotse journalisten bezoeken Zeeland Merk en type faulpmofor moet op bromfiets zijn aangebracht De kappers en hun prijzen Nerveuze stemming en grote verliezen Bestrijding van mond- en klauwzeer DUITS GAS VOOR ARNHEM Donkerhuidigen krijgen moeilijk kamers Problemen voor buitenlandse studenten in ons land DEZE KINDEREN VEELINGBERICHTEN Woensdag 5 October 1955 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 7 Koningin bezoekt jubileumviering DEN HAAG, i Oct. Op 14 October zal de Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen het 25-jarig bestaan vieren. Het bezoek van HM. de Koningin aan de feestvergadering, die ln Den Haag wordt gehouden, vormt het hoogte punt van deze jubileumviering. Vijf en veertig duizend leden telt de Bond thans, verdeeld over 660 gemeenten en tien provincies. Twee afdelingen van de bond zfln ln het buitenland gevestigd, nl. In het de partement Ome ln Frankrijk en ln .het Surinaamse plaatsje Wagenlngen en- ook met emigrantengezinnen worden nauwe banden onderhouden. Zo zullen bijvoorbeeld binnenkort 10 Sinterklaas- en Zwarte Plet-costuums naar Canada worden verzonden en de bond geeft ook zelf patronen uit van deze costuums. Duizenden plattelandsvrouwen zullen straks naar Den Haag gaan, velen ge kleed ln het costume van hun provin cie. Na het Koninklijk bezoek zullen zij een erehaag vormen en hun Koningin hulde brengen. Het wordt een grote dag. De huidige bond is wel een geheel andere dan de schuchtere spruit, die ln 1930 het leven zag onder de naam „Bond van boerinnen en andere platte landsvrouwen" en de taak van de hui dige presidente, mevr. G. J. van Beek hof-Van Selms, is belangrijk meer om vattend dan van haar eerste voorgang ster. Met de ontwikkeling van het plat teland. is de doelstelling van de bond, die nog steeds, dezelfde ls, nl. „de be vordering van de belangen in de ruim ste zin van de bevolking van het plat teland", uitgegroeid tot een vérstrek kende taak, waar problemen aan de orde komen, die variëren van het af- betalingssysteem tot het maken van lampekappen. In de annalen van de bond zit een hiaat van vier jaar, nl. van 1941 tot 1945, toen hjj zich, getrouw aan het principe, dat de bond zich onthoudt van alle partijpolitiek en zich stelt op alge meen Nederlands standpunt, ophief om na de bevrijding in alle glorie te her leven. VASTE KERN. De kracht van de bond ligt ln de af delingen en in vele dorpen vormt hjj een vaste kern ln de gemeenschap. Daar worden de cursussen, demonstraties en lezingen georganiseerd, wordt culturele belangstelling gekweekt en bevordert men datgene, wat ten plattelande on der het begrip „burenhulp" wordt sa mengevat. UTRECHT, 5 Oct. De H.V.C.-er Wout Heinen, die als reserve is opgesteld voor het voorlopig Nederlands elftal, dat van middag in Rotterdam een oefenwedstrijd speelt tegen Fulham, krijgt op die dag in ieder geval nog eens gelegenheid, de keuze-commissie zijn kunnen te tonen. Mocht hij in Rotterdam niet behoeven te spelen, dan zal hij des avonds in het Utrechts stadion uitkomen, waar een Utrechts KNVB-elftal een selectie-ont moeting heeft met het voorlopig Neder lands jeugdelftal. Heinen zal dan in de Utrechtse ploeg, waarin toch een wijzi ging nodig bleek, middenvoor spelen. Een of meer leden van de KC zullen de wed strijd in Utrecht bijwonen. DEIN HAAG, 4 Oct. Op uitnodi ging van het Ministerie van Buiten landse Zaken brengen vier journalisten uit Schotland momenteel een bezoek aan ons land. Het zijn de heren John Junor, chef-verslaggever van de „Edin burgh Evening News"; John Bucha- man, redacteur van „The Scotsman"; George Harvey, redacteur van de „Glas gow Herald" en Alalsrar Borthwick van de B.B.C. Tijdens een reis door ons land zul len de gasten ook een bezoek aan on ze provincis brengen, teneinde op de hoogte te worden gesteld van het Delta-plan. Vrijdag 7 October bezoe ken zij daarom Veere. Tevens staat een bezoek aan de Kon. Mjj. „De VSebgJde" op het programma. Hoogwater Donderdag 6 Oct.: Vlissingen: 4.28 u. 2.26 m., 16.56 u. 2.30 m. Temeuzen; 5.02 u. 2.41 m., 17.26 u. 2.45 m, Wemeldinge: 6.20 u. 1.90 m., 18.41 u. 1.91 m. Zierikzee: 6.01 1.6" rh., 18.24 u. 1.70 m. Ingezonden Mededeling (Adv.) DEN HAAG, 4 Oct. Herhaaldelijk blijkt, dat bromfietsers niet op de hoogte zijn van de bij de typekeuring van een hulpmotor gestelde eis dat op elk motor tje het merk en het type duidelijk te lezen moet zijn, zo bericht de Kon. Ned. Toe ristenbond AH.WE. Van de „rijwielen met hulpmotor" im mers wordt alleen de motor door de Mi nister van Verkeer en Waterstaat aan een type-keuring onderworpen. Na goedkeu ring wordt het bepaalde merk en type van de motor toegevoegd aan de opgestel de lijst van „erkende hulpmotoren". Tijdens een eventuele controle moet de politie zonder meer kunnen vaststellen of de bromfietsmotor tot de goedgekeur- den behoort. De AJ7.W.B. raadt de brom fietsers, èn hen die op het punt staan een dergelijk vervoermiddel aan te schaffen, dan ook dringend aan er nauwlettend op toe te zien, dat in de eerste plaats de hulp- motor tot een goedgekeurde soort behoort en in de tweede plaats zowel het merk als het type duidelijk leesbaar op de motor is vermeld. DEN HAAG, 4 Oct. Terwijl minis ter prof. dr. J. Zijlstra een verbeten strjjd voert om kunstmatige elementen zoveel mogelijk uit het economische leven te bannen, heeft het kappersbedrijf een poging ondernomen om vla de Pu bliekrechtelijke Bedrijfsorganisatie de vrije concurrentie met één slag om hals te brengen. Nog niet lang geleden heeft de ml nister van Economische Zaken ondanks heftige tegenstand de minimum-prijzen het bakkersbedrijf de parlementaire voordeur uitgejaagd. Thans tracht het kappersbedrijf het recht op een mini mum-prijsregeling langs de PBO-ach- terdeur binnen te halen. Blijkbaar gebruik makend van het drijven om voortgang te boeken met de opbouw van een Publiekrechtelijke Be drijfsorganisatie, hebben de onderne mers-organisaties ln het kappersbedrijf doen weten, dat zij geen prijs stellen op een bedrijfschap, dat niet de bevoegd heid heeft minimum-prijzen vast te stellen. Deze kwestie is thans aan de Sociaal- Economische Raad voorgelegd, waarbij verslag werd uitgebracht van de me ningen die hierover ln het bedrijfsleven heersen. Op 14 October neemt de S.E.R. dit onderwerp in openbare behandeling. AMSTERDAM, 4 Oct. Na half twee werd het marktbeeld iets gun stiger en bleek het voornaamste leed geleden te zijn. Van de leidende cul tures sloot Amsterdam Rubber op 130 (gisteren 146), H.V.A. op 142 (161) en Verenigde Deli op 149 (164), Senem- bah, waarop vandaag de inschrijving openstaat werd vernomen op 106 (112), Dé claims die gisteren waren ingestort van f 120 tot f 50 wérden ge adviseerd op f 20. w De internationale soorten lagen eveneens zwak,' mede in verhand met. de" zeer flauwe stemming In Wall- street en de onzekerheid of de inter- -nationale politieke toestand zich nog verder zal toespitsen. Kon. Olie kwam van 616 op 598%, Unilever en A.K.U. werden eveneens circa 16 punten la ger vernomen. Hoogovens golden, cir ca 370 tegen gisteren 385. Philips hield zich betrekkelijk nog het beste. De aandelen daalden in deze zeer flauwe markt slechts 6. punten tot 333 en de claims varieérden van 396 gul den tot 404 gulden, slot f403 tegen gisteren f412. Ook op de incourante industrie- markt was het aanbod zeer groot, zo dat het in vele gevallen niet tot een notering kon komen. Begrijpelijker wijs ging het ook op de scheepvaart afdeling de benedenwaartse richting in. Vrijwel alle actieve soorten no teerden per saldo 6 tot 8 punten lager. Guldensbeleggingen stil en nauwelijks prijshoudend. Vandaag worden twee nieuwe Amerikaanse aandelen ter beurze geïntroduceerd t.w. de Inter- nation Harvester en Canadian Pacific Railway. De belangstelling hiervoor was gering hetgeen in deze markt- constellatie geen verwondering wek te. Prolongatie 2% pet. SLOTKOERSEN AMSTERDAMSCHE EFFECTENBEURS medegedeeld door de AMSTERDAMSCHE BANK N.V., GOES. Ned. 1953 Ned. 1947 Dollarlening Invest. Cert. Ned. 1962-64 Grootboek '46 Cultuurbank 89 Nat. H.'bank 170 N. Handel M. 239 10114 99?8 97 100 10014 10114 100 97 100 IDOJi 72 158 231 A.K.I4 36454 347*4 Bfjrgh's J. 3084 300 Berkel's Pat. 185 \0T4 Calvé Delft 321 300 Fokker 325L Gelder Zonen Kon. Hoogov. 385 Ned. Ford N. Kabelfabr. 320L 305L Phil. GloeiL 3594 3534 Dito 6 pr. 214 Unilever 466J5 W. Fijenoord Bill. I rubr. Bill. II rubr. 369L Dordt. Petr. 6494 454 347 627 Dito 7 pr. 6494 6274 K. Olie -00 6144 597 K. Olie 1000 6164 598 Moeara Eniip 1060 A'dam Rubb. 146 1294 Band. Rubb. 189 180 Kend. Lemb. 104 95L O. Java Rubb. 73L 70L Serbadjadi 70L 70L Holl. Am lijn 2264 219 K.J.Ch.Pkvrt. 190L N. B. K. Boot 2034 Kon. Pkvrt. 182 Rott. Lloyd 184 N. Schvrt. U. 187 Omtü. Schvrt. 247 St.v.Mij. Ned. 192 H.V.A. 1604 Java Cult. N.I.S.U. Vorstenlanden -Ver-Deli Mij. 1634 Senembah 1134 1084 Muller Co. 280 275 A'dam Bank 2794 Esc. aBnk Rott. aBnk 241 N. B, Aniem 1081, Tw. Bank 240 Overz. Gas 200 Born. Sumat. 1454 2084 1684 172 1794 238 1844 141 524 1474 276 158L 230 238L 185 131 175L 1691, 9 224 Internatio Am. Motors Am. Radiator Am. Smelting 504 Anac. Copper 684 Bethl. Steel 1514 Chrysler 95 Ford Canada Gen. Motors 140 Intern. Nickel 804 Kennecott 113 Rep. Steel 484 Stand. Brands 38 U. S. Steel 564 North Am. C. Cities Service 574 554 Micont. Oil Cont. Oil Phil. Oil Shell Oil Tidewater Baltimore Ches. Ohio Miss. K. Texas New York C. Pennsylvania 26*1 Canadian Pac. 334 84 214 474 664 145 92 135 784 1084 48*4 37 54 824 594 295é 51 824 734 574 1 284 46 504 32 'S-GRAVENHAGE, 4 Oct. Met het oog op de komende najaarsvee markten heeft minister Mansholt wij ziging gebracht in de maatregelen met betrekking tot het vervoer van run deren in verband met de mond- en klauwzeerbestrijding. De wijziging houdt in, dat met handhaving van de zogenaamde wachttijd van veer tien dagen en de eis, dat het rund af komstig moet zijn uit een geënt rund- veebeslag jong vee, dat na 1 Jan. 1954 is geboren, tegen mond- en klauwzeer moet worden overgeënt, in dien de laatste enting van het te ver voeren rund langer dan vier maanden voor het tijdstip is geschied. Een organisatie als de B.B. is in tij'den van nood, wanneer snel en doeltreffend moet wor den geholpen, onmisbaar. De B.B. is berekend voor haar taak. Uitstekend materiaal is overal in het land aanwezig. Meer dan 160.000 B.B.-ers oefenen geregeld in een stukje van hun vrije tijd. En toch er zijn nog open plaatsen. Op elke twee man is er nog één nodig. Weest U die derde! Vraagt U eens aan het Hoofd Bescherming Bevolking in Uw woonplaats, aan Uw wijk- of blokhoofd wat de B.B. voor U zal doen en wat U in de B.B. kunt doen HUEÜEKENSKERKE kopers, want slechts enkele biggen ver- Coöp. Boerenleenbank. Tot 1 October wisselden van eigenaar. ARNHEM, 4 Oct. De gemeente raad van Arnhem heeft gistermiddag besloten een overeenkomst met het rijk aan te gaan inzake levering van gas uit Duitsland. Dit bij wijze van tijdelijke voorziening en als de pro ductie van de eigen gasfabriek onvol doende is. Per dag zal 30.000 kub. m. kunnen worden afgenomen tegen de prijs van acht cent per eenheid (kub. •leter). AMSTERDAM, 4 Oct. „Hoewel de buitenlandse student in Nederland ze ker niet minder medewerking wtordt verleend dan de Nederlandse student in den vreemde, ben ik toch van me ning, dat de buitenlandse studerende alhier meer faciliteiten kunnen worden verstrekt, zoals bijv. het in vele lan den geldende speciale studententarief voor de spoorwegen." Dit zei de secre taris van de Foreign Student Service (F.S.S.) te Amsterdam, mr J, van Heest, tijdens een onderhoud met een A.N.P.-verslaggever. Ten aanzien van de huisvesting der buitenlandse studenten zei de N.S.S.- secretaris, dat vele van deze studeren den het advies wordt gegeven ln klei nere universiteitsplaatsen té gaan stu deren vanwege het tekort aan hulsves ting ln de hoofdstad. „Vooral de kleur lingen onder de studenten kunnen moei lijk onderdak krijgen bij particulieren" en aldus mr Van Heest „dit ls te wijten aan een zekere rassendiscri minatie, die ook in ons vrijheidslievende Waar rijn .^iH^onze schepen*^ ALGENIB: 3 van Rotterdam naar Buenos Aires. - 4 DELFSHAVEN: pas. 3 Bergen naar Narvik. ENA: 3 van Havanna naar Curasao. INDRAPOERA: pas. 3 Kreta naar Ge nua. KOTA INTEN: 4 te Bona. MAASDAM: 3 van New York n. Cobh. MIJDRECHT: 4 te Philadelfia. NOORDAM: 3 W. Scillijs. NIEUW AMSTERDAM: 4 te South ampton. NESTOR: 3 van Port of Spain naar Curasao. ORESTES: 4 te Amapala. ORANJE: 4 van Suez naar Port Said. RAKI: 3 300 mijl W. Fayal. SIBAJAK: 3 Diego naar Carcia. OVEZANDE Burgeiiijke stand. Geboren: Petronella M., d.v. H. Steenbakke" en H. Janse. O vei leden: J. Somméijer, 34 j„ echtg. v J. v. d. iVc-eie. land voorkomt. Op het ogenblik stude ren in ons land ruim 3400 buitenlan- ders, waarvan het grootste deel uit Indonesië en uit andere Oosterse lan den komt. Deze donkergekleurde men sen worden, meer dan anderen, terug gestuurd bij de pensionadressen. Na tuurlijk vallen ook hieronder de tot het Nederlandse rijk behorende Surinamers. Ook bij de arbeidsbemiddeling worden dezelfde moeilijkheden ondervonden." De stichting van een modern studen tenhuis met 200 kamers, waarvan er honderd voor buitenlanders dienen te worden gereserveerd, achtte mr Van Heest noodzakelijk voor de oplossing van het nijpende huisvestingsprobleem in Amsterdam. 1955 werd bij de spaarbank ingelegd 1.171.338,63 (v.j. 1.136.077,99). Terugbe- I taald werd 835.972,88 (v.j. 809.836,43. Het saldo van de spaarbapk bedroeg op 1 Oct. 1955 2.732:424,37 (v.j, 2.295.807,03). Tot 1 October kwamen er 115 nieuwe spaarders bij. Het balanstotaal was op 1 Oct. 1955 3.045.468,58 (v.j, 2.503.268,13). r-H. ABTSRERKE Raad. In de raadsvergadering, die Maan dag a.s. zal worden gehouden, zullen de volgende, voorstellen aan de orde komen: tet het verhogen van de huren met 5 tot het benoemen van een gemeente-op zichter; tot toetreding tot de gemeenschap pelijke regeling ziektekosten ambtenaren (I.Z.A.); aanbieding begroting 1956 en tenslotte tot vaststelling van de verorde ning op de heffing van opcenten op de hoofdsom der grondbelasting voor 1956. KAPELLE Mannenkoor. In de jaarvergadering van het Kapelse mannenkoor „Zang en Vriend schap", die onder voorzitterschap stond van de heer J. P. Herselman, werd beslo ten in samenwerking met een andere ver eniging een uitvoering te geven. Het jaar verslag van de secretaris, de heer M. Nieuwenhuize, getuigde van vooruitgang in prestatie, maar niet in ledental. Daar om werden enkele suggesties gedaan om het ledental te vergroten. In principe werd een uitnodiging aanvaard om in de Ned. Herv. Kerk te Bergen op Zoom een zangdienst te houden, welke waarschijn lijk via de radio zal worden uitgezonden. ST ANN ALAN Biggenmarkt. Voor de traditionele big- genmarkt bestaat niet meer zoveel be langstelling dan vroeger. Dit bleek alleen al uit de aanvoer: slechts een drietal han delaren hadden biggen aangevoerd. De prijzen varieerden van 45,tot 60, Er werden twee nieuwe soorten aange voerd, de Pekanees en de Fox Terrier, die voor meer geld van de hand gingen 55,tot 70,Ook deze keer was het aantal kijkers groter, dan het aantal Vrije baanwedstrjjd. De schietvereni ging „Prinses Juliana" organiseerde op de schietbaan bij de oude molen een vrije baanwedstrijd. Door iedere schutter moch ten slechts twee series geschoten worden. De uitslag luidt: 1 J. B. Moerland Johz.; 2 Jacs v. d. Klooster; 3 J. Kurvink Thz.; 4 A. J. Duijzer MJPzn.; 5 J. L. Goedege- buure J.Lzn.; 6 A, Dake; 7 P. Goedege- buure J.Lzn.; 8 L. J. van Popering; 9 A. A. Goedegebuure A.Azn.; 10 A. D. Goede- gebuure J.Lzn. Nederlaagwedstrijden. In het kader van de nederlaagwedstrijden vonden op het sportterrein aan de Dorpsweg twee ontmoetingen plaats. W.H.S. I won met 30 van Chrislandia uit Heiningen en W.H.S. II moest tegen Chrislandia II het onderspit delven 35. Instrumentenfonds. -Het muziekgezel schap „Accelerando" heeft het initiatief genomen tot het oprichten van een instru mentenfonds, teneinde later te kunnen overgaan tot uitbreiding van het aantal muziekinstrumenten. ST. MAARTENSDIJK Brandje. In de brood- en banketbakkerij Schot is gistermorgen een doos met oud brood, die op de oven stond, ih brand ge raakt. Men slaagde er echter in dit brand je in de kiem te smoren. De bakker liep daarbij enkele brandwondjes op. WOLPHAARTSDIjK Burgerlijke stand. Geboren: Jan A. J., z.v. J. op 't Hof en A. G. Bloem; Louwe- rina, d.v. M. de Korte en L. Westveer. Ondertrouwd: A. Reijnhout, 29 j. en A. Anthonise, 28 j. Gehuwd: J. Corstanje, 23 j. en H. L. Zweedijk, 23 j,; C. W. de Leeuw, 24 j. en J. F. Tavenier, 22 j. Overleden: J. J. van der Voorde, 66 j., echtg. v. A. van Sabben; W. J. Goetheer, 2 j., z.v. W. Goetheer en M. van Waarde; H. Steenaard, 65 j., echtg. v. A. de Witte. ZOUTELANDE Burgerlijke stand. Ondertrouwd: A. Jan- se, 25 j. en L. Kleinepier, 23 j. 27) HOOFDSTUK 9. Dominé Doeben had in Heuvelsum en de onderhorige buurtschappen een goede naam. Zijn gemeenteleden zei den van hem, dat hij van zijn preken veel werk maakte, de zieken goed na liep en er op de catechisatie de wind onder had. Ze zeiden er niets te veel mee, veeleer te weinig. Want de dorpsleraar was bovendien een voor beeldig huisvader. Dit nu mocht de dorpelingén weinig interesseren, ge zien het grote aantal dezer voorbeel- digen onder hen, de predikant zelf had aan deze wetenschap een stevige ruggesteun bij het gesprek met het jonge gemeentelid, wiens overkomst hij enkele weken geleden van de kansel had bekend gemaakt. Dat dit gesprek een onaangenaam verloop had, lag echter meer aan Rick dan aan de predikant, die gehoorzaam aan de opdracht, dat de meerdere de mindere zal dienen, op een regenach tige Juninamiddag naar Zegge was gefietst om deze nalatige discipel zachtmoedig tot de orde te roepen. De ontvangst was hem niet tegengeval len. Ze was zonder reserve geweest. Hem was een gemakkelijke erapaud aangeboden, vervolgens had hij een uitstekende sigaar moeten aansteken, en niets wees er op, dat het onder houd niet in eensgezindheid zou ver lopen. _Nog eenshet lag aan Rick. Dominé dacht er niet over een straf predikatie te beginnen tegen iemand, die hjj elke Zondag onder zijn trouw ste kerkgangers telde. Ook had hjj uit Haveningen de beste informaties over deze verweesde zoon zijns ambts broeders ontvangen. En al wees de -inrichting van deze kamer op geld middelen, die weinigen zijner collegae zouden bezitten en hijzelf helemaal niet dominé Doeben was verre van jaloers. Het gesprek was dus in vrede be gonnen. En er zou vrede gebleven zijn, indien de onderwerpen van ge sprek zich hadden bepaald tot het vochtige weer, een vergelijking tussen het stads- en dorpsleven, de kwalitei ten der verschillende sigarenmerken, de afgelegenheid van dit huis en der gelijke zaken meer. Dich Rick was zich te wel bewust van zijn plichts verzuim om niet te vermoeden, dat achter dit vriendelijk begonnen be zoek een tijdrovende bedoeling zat. En die tijd zou hij met alle middelen verdedigen. Toen dan ook de predikant het neu trale terrein verwisselde met het per soonlijke, was het met Ricks volg zaamheid gedaan. Op de goedmoedi ge, toch halfverwijtende opmerking: „U zult wel gedacht hebben: waar blijft de dominémaar ik heb het zelfde gedacht, namelijk: waar blijft de catechisant?" had hij prompt zijn antwoord gereed: „Die blijft voorlo pig hier, dominé". Dominé Doeben had misschien te genwerpingen verwacht, maar zeker niet dit botte antwoord, deze kille toon en die harde uitdrukking in de zo-even nog vriendelijke blauwe ogen. Hier was -geen misverstand mogelijk. En ontsteld vroeg hij zich af, hoe de door Corel van der Hoek Haveningse kerkeraad een gunstig getuigenis had kunnen geven van ie mand, die op zo'n onverschillige wijze blijk gaf van het kerkelijk onderwijs te verachten. Was niet de vader van deze jonge man.... De predikant richtte zich op. Dit argument zou zeker doel treffen. Hij vroeg: „Acht u uw houding niet strij dig met uw positie als domineeszoon?" En de gloed, die Rick naar de wangen steeg, uitleggend als een teken van schaamte, vervolgde hij snel: „Ande re jonge mensen zullen uw voor beeld...." „Wanneer mijn naam dienen moet als die van een lijsttrekker bij de ver kiezingen, is de zaak vooruit al ver loren, dominé", viel Rick driftig in de rede. „Het beste is te vergeten, dat ik een predikantszoon ben". „Maar dat bént u toch?" Dominé Doeben begreep er niets van. Rick deed enkele vervaarlijke halen aan zijn sigaret en zei: „Ik kan u verzekeren, dat ik om die plaats in de kerkelijke wereld niet heb gevraagd". Dominé lachte vergoelijkend. „Na tuurlijk niet, meneer Tornberg. Maar ik vraag me in gemoede af, of uw vader met uw zienswijze accoord ging. Bezocht u zijn catechisaties niet? Rick zweeg. Het speet hem, dat de nagedachtenis van zijn vader in het dispuut werd gebracht. Zijn zwijgen werd echter verstaan als een schuld bekentenis. „Waarom negeerde u het kerkelijke onderwijs?" vroeg de predikant ern stig. (Wordt vervolgd). GOES, 4 October Export- en in dustrieveiling. J. Grieve A 4953; B 55—56; C 51—52; I 48—53; Ell. Orange BC 48; I 45; II 36; Cox Orange A 51.501 —60.50; B 61.50—62.50; C 46.50; I 51.50 —55.10; II 24.70; Tr. de Croncel I 34— 39; 1127; Notarisappel A 34; BC 33; I gr 34; I 32; Bramley I gr. 2829; 1 28 II 23; Sterappel A 51; BC 43; All. Pippin A 40—41; BC 34; Gl. v. Hol land A 37—38; II 36-40; Br. Hardy B 62; C 61; I 55—61; n 43; Tr. de Vienne A 58; B 56; C 54; I 55; II 45, B Louisse A 55.8057.40; B o0.40 - 51.80; C 41.90; I 39.60—52; II 30.15; Conference A 49.2050.30; BC 46.20 46.60; I gr. 43.30; I 39.50; II 26.30— 26.70; Maagdepeer I gr. 36.10; I 34.60— 36 10; II 21; Legipont A 46.70; BC 47.10 I gr 44; I 44; II 31; Herzogin Elsa I gr 40; I 35; II 24; Will. Duch. I gr. 42- I 40; Br. Clairgeau A 41; I 35—36; I gr. 39; II 23; Verpakt fruit: J. Grieve A 5161; Transp. I 4045; Br. Hardy AAA 69; AA 72; A 71; B 67; Gewone veiling: J. Grieve K 3544; F 1935; Tr de Croncel K 3437; F 2728; Cox Orange Pippin K 3144; F 24— 41* Tr. de Vienne K 4048; F 29 31; Br Hardy K 4448; F 32-33; Bonne Louisse K 39—48; F 20—37; Conferen ce K 32—38; F 21—29; Maagdepeer K 22—28; F 17—18; Legipont K 32—36; F 17—25. KRABBENDIJKE, 4 Oct. Export en Blokveiling: Cox Orange Pippin AAAAA 55, A AAA 56.20—56.60, AAA 56.80—57.10, AA 57.90—58, A 59, B 61 30, C 43, 180 54, 175 55, 170 55.80, 165 55.50, 160 55.20, 155 39, II 23, K 40.60, F 26 Kr. 23.60; Ellisons Orange A 50, B 53, C 47, Igr. 43, I fijn 48, II 35; Bonna Louise d'Avranches AA 55, A 54.80, B 50.50, C 39, 165 51, 160 51, 155 46, 150 38,, II 31; Conference AA 50, A 49.30, B 48 10—48.80, C 43,00—44,00, BC 44.90— 45.70, 170 42, 165 41.70, 160 41.20, 155 36, Igr. 40,1 fijn 38.90, II 28.30, K 36.30, F 26.60; Legipont A 46.60, BC 46.90, I gr. 45, I fijn 40; Triomphe de Vienne B 55, C 55, 165 57, 160 55, II 45; Beurre Clairgeau A 42, BC 37, Igr. 41, I fijn 34. Gewone veiling: Cox Orange Pippin 1246; Allington Pippin 3340; Ster- appel 3947; Ellisons Orange 29—35; Bonne Louise d'Avrenches 2547.20; Conference 942; Legipont 1839; Triomphe de Vienne 34—49 Beurrê Clairgeau 20—29; Beurré v. d. Ham 20—27; Soldat Laboureur 32—41. ROTTERDAM, 3 Oct. Fruit: Triumph de Viënne HA 57-63, H2 55, K 45-49; Beur re Hardy HA 42-54, HB 55, HC 50, K 45; Bonne Louise A 54, B 51, C 44, HI 42-46, K 36-41; Ellisson Orange A 50-55, B 52-53, C 49-50, HI 44, H2 36-38; Transp. de Cron- sel A 35-39, B 35-37, HA 39-43, HB 38-43, HC 39, K 29-37; William Duchesse A 45- 48, HA 44-47. Alicante 1.1.26; Andijvie 6-8; Bloemkool A 22-45, B 9-21; Kassnij- bonen 1.02-1.04; Rode Kool 4%-9; Gele Kool 414-6; Groene Kool 7-11; Uien 8-12; Komkommers 8-17; Bos Peen 12-17; Fran- kethaler 1.1.34; Aardappelen 7.80-9.60; Dubb. Princ. 60-80; Kas Princessen 1.01; Pronksnijbonen 36-46; Prei 11-15; Knol selderij 15; Kroten 4%-6; Spinazie 25-30; Kaskommers 24-28; Waspeen 13-16; Toma ten export A 30-37, B 36, C 22-26, binnenl. A 37-38, B 40, C 27-30. SINT ANNALAND, 4 October Eigenheimers bonken 7.71; gewone 9.25 9.40; Drielingen 4.01* Binjes bonken 12.44; gewone 9.309.57. Aanvoer 18 ton. Uien, bonken 11.69; middel 15.06- 15.18; Drielingen 23.46; Picklers 30.80; Stek 4.50. Aanvoer 100 ton. SCHERPENISSE, 4 October Eigenheimers bonken 7.57; gewone 99.46. Aanvoer 12 ton. Uien bonken 11.55; middel 15.14; Drielingen 23.36; Picklers 30.79. Aanvoer 20 ton. ST. MAARTENSDIJK, 4 Oct. Eigen heimers I 9.20-8.19, II 8.Bintje II 7.90; Koopmans Blauwe 10.60. Aanvoer 15 ton. Uien export: middel 15.12, bonken 12.10, drielingen 23.50, picklers 30.82, stek 4.10-4. Aanvoer 90 ton. EIERMARKT GOES, 4 Oct. Handelarenprijs per stuk in centen: Kipeieren 14.5; Poeleieren 10; Eendeneieren 9; Kalkoeneieren 15; Ganseieren 25. VISMIJN. VEERE, 4 October 5.549 kg Ex portgarnalen 6591; 369 kg Handels garnalen 5863; 111 kg Schar 5058; 31 kg Bot 37—54; 36 kg Tong 216— 308; 57 kg Rog 2933; 4 kg ongesor teerde vis 89111. -GR A VEN POLDER Burgerlijke stand. Geboren: Elizabeth M., d.v. I. Hubregtse en G. de Witte; Lu- bertus C., z.v. M. Bras en M. van Raven horst; Tona, d.v. M. J. Blok en A. van der Wekken; Jan, z.v. P. Zandee en L. A. Alle- mekinders. Gehuwd: A. J. Sinke, 26 j. en E. de Pree, 26 j. Overleden: P. Buijze, 85 j., wed. v. P. Bakker. ARNEMUIUEN Burgerlijke stand. Geboren: Jan, z.v. G. van Beizen. Gehuwd: J. van Eenennaam, 30 j. en J. A. van Belzen, 22 j.; L. Marijs, 34 j. en G. van Belzen, 27 j. Overleden: Th. Baak, 81 j„ echtg. v. J. van Beizen; A. de Ridder, 78 j., echtg. v. J. de Nooijer.

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 7