BETERE EN VEILIGER WEGEN, TIJDWINST EN DUSGELD Staan in chr. organisaties kan samengaan met solidariteit Chr. sociale verantwoordelijkheid bij opbouw vakbeweging Andrews Belangrijke factorminder ongevallen Ylabb&*i b-e^LcMiqt wepo-bitit ïiëurtie „Hel ÖAarijeAaict" OPENING WERELDCONGRES WEGFEDERATIE Prinselijk bezoek aan West Brabant Eerste cijfers Indonesi sche verkiezingen U kunt best leven zonder blindedarm De toestand van Eisenhower Jongerenraad Eu ropese Beweging Auto rijdt voet gangers aan één dode Half millioen voor uitzenden jongen deskundigen Protest-staking in Klaksvik 1) T T 'iF I'. i ■L i Jli i Resultaten met Salk-entstof DEZE KINDEREN Zaterdag 1 October 1955 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 4 Opening Tomado-fabriek 's-GRAVENHAGE, 3 Oct. Zes onbemande ballons van vier meter omtrek zullen Dinsdag boven de markt van Etten-Leur zweven. Deze zeer bijzondere versiering boven het plaats je is aangebracht ter gelegenheid van het bezoek dat Z. K. H. Prins Bern- >hard op die dag brengt aan het in dustrialisatie-gebied van West-Bra bant. Ook kleine ballons, opgelaten door 1500 schoolkinderen, die langs de rou te in Etten-Leur zullen staan opge steld, zullen wijd en zijd getuigenis afleggen van de vreugde, die er in het plaatsje heerst. De Prins zal in Etten- Leur een bespreking houden over de industrialisatie van het gebied en wel met de Commissaris der Koningin, verder dr J. C. W. Kramer, directeur- generaal voor de industrialisatie, die de minister van Economische Zaken vertegenwoordigt en drs H. Molen- moonen, directeur van het Econ. Techn. Instituut in Noord-Brabant. Omstreeks 12 uur arriveert Z. K. H. bij de Tomado-fabriek, waar hij met een kort woord circa 400 genodigden in de cantine zal toespreken en door het overhalen van een handle de fa briek officieel in bedrijf zal stellen. DJAKARTA, 3 Oct. Volgens de laatste cijfers van de resultaten van de verkiezingen in Indonesië heeft in Oost-Java de Nahdatul Ulama (Isla- mietische partij) een grote overwin ning behaald. Er zijn thans 23 van de 33 districten in Oost-Java geteld. Hier heeft de Nahdatul Ulama 2.770.816 stemmen gehaald, P.N.I. 1.956.986, P. K. I. 1.648.801 en Masjumi 953.810. In Middcn-Java leiden de nationa listen, gevolgd door de Communisten en zijn de Islamietische partijen (Nah datul Ulama en Masjumi) ver achter. In West-Java leidt de Masjumi. Mohammed Natsir, voorzitter van de Masjumi, heeft in een onderhoud met A.F.P. verklaard: „De eerste re sultaten van de verkiezingen tonen ons, dat men de invloed van het Com munisme in Indonesië niet moet on derschatten". Mohammed Natsir gaf toe, dat zijn partij in het Oosten en Midden-Java iets van zijn invloed ver loren had. doling (adv.) maar uw spijsvertering moet in staat blijven om dag in dag uit 3 kilo vocht en voedsel te verwerken. Als uw maag en ingewanden overbelast zijn of in de knel zitten bij zittend werk of nauwe kleding, kunnen zij hun taak niet meer behoorlijk ver vullen - onverteerde voedselresten hopen zich op. Een nare smaak en beslagen tong, hoofdpijn, een loom en landerig gevoel - het zijn in 9 van de 10 gevallen noodsignalen van uw spijsvertering. Neem direct An drews bruisend Gezondheidszout, twee lepeltjes op een glas water, om maag en ingewanden een handje te helpen. Want Andrews bevat - in smakelijke en prettige vorm - de genees krachtige stoffen die u nodig hebt om storingen in de spijsvertering op te heffen. Gun u geregeld 's morgens vroeg even tijd voor een heerlijk bruisend glas Andrews. Dan func- tionneert van binnen alles weer vlot cn gaat u met méér plezier aan het werk. f. 1.65 per bus. „Niet zo goed als gewoonlijk" DENVER, 3 Oct. Eisenhowers behandelende geneesheren hebben Zondagavond j.l. medegedeeld, dat de president zich niet zo goed gevoelde als gewoonlijk. Het was de eerste maal, sinds de president op 24 September j.l. een (lichte) hartaanval kreeg; dat de ge neesheren geen melding maakten van „bevredigende vooruitgang, zonder verwikkelingen". De perssecretaris van het Witte Huis Hagerty, die verslaggevers de inhoud van het doktersbulletin had medege deeld en die niets aan de tekst daar van wilde toevoegen, verklaarde in antwoord op een vraag dat het woord „vermoeid" niet betekende, dat een wijziging in de toestand van de pa tient was ingetreden. Hij zeide dat de geneesheren Eisenhower zouden on derzoeken, teneinde te pogen de oor zaak van de vermoeidheid te vinden, „aangenomen dat er een is". Peruviaans vliegtuig verongelukt UMA, 3 Oct. Een vliegtuig van de Peruviaanse „Fawcette"-vliegtuig mij. is tegen een bergpiek opgevlogen. Op verkenning uitgezonden vliegtui gen hebben het volledig vernielde wrak van het toestel waargenomen. In de omgeving was geen teken van leven te bespeuren, zodat men vreest, dat de dertig inzittenden allen om 't leven zijn gekomen. ROME, 3 October. Bij de opening van het tweede wereldcongres van de Internationale Wegconferentie heeft de vice-president van deze organisatie, ke heer F. A. G. Guépin, directeur van de N.V. Bataafse Petr. Mij., van middag een rede gehouden over de trage gang van zaken bij de wegenbouw en de gevolgen daarvan. Het meest frappante economische feit hij de ont wikkeling in de wegenbouw gedurende de laatste twintig jaar, noemde hij, dat men er niet in geslaagd is de wegenbouw te laten voldoen aan de eisen van een zich steeds meer uitbreidende wereldeconomie. In bijna elk land ter wereld heeft de wegenbouw in meerdere of mindere mate gefaald en de economische en sociale verwikkelingen tengevolge hiervan zijn opvallend. Het heeft ge leid tot grote verspilling van nationale en industriële hulpbronnen en over bodig ongemak voor de mens. De to tale bedragen die daarbij betrokken zijn, zijn astronomisch groot. Als voor beeld noemde spreker een weg waar over dagelijks 6000 voertuigert passe ren, dus vier per minuut geen druk- weg dus, zo zei hij. Men heeft nu be rekend, dat een enkele minuut ver traging per dag op een weg met dit aantal voertuigen per jaar ruim 75.000 kost. Maar de vertraging op de wegen beloopt geen minuten maar in totaal duizenden uren en betekent dus milliarden verlies. Uitgewerkte plannen Dit alles zou verbeteren als de uit gewerkte plannen eens ter hand ge nomen zouden worden. Men moet daarbij rekening houden met het aan tal voertuigen 84 millioen in totaal met 18 millioen vrachtwagens dat over de wegen rijdt. Als voordelen van goede wegen noemde hij: 1) Tijdwinst door grotere snelheden en minder stoppen, in het bijzon der in stadsgebieden; 2) Besparing van brandstof, door het verminderen van verkeersopstop pingen; 3) Minder slijtage aan de banden; 4) Minder ongevallen en dientenge volge lagere verzekeringskosten; 5) Lagere onderhoudskosten en minder reparatie door het vlotter verloop van het verkeer op een beter wegdek. Snelheid Zonder goede wegen, veilige wegen dus, kan men nog geen gebruik maken van zelfs maar de helft van de snel heid en de energie, die de auto-indus trie ons ter beschikking heeft gesteld. Conferentie te Utrecht UTRECHT, 3 Oct. De Nederland se Jongeren Raad der Europese be weging, tevens Nederlands comité van het Europees jeugdwerk, hield te Utrecht een conferentiedag onder voorzitterschap van de heer T. Booy. De heer Booy wees er in, zijn ope ningswoord op, dat er thans een ten- denz heerst waaruit af te leiden valt dat, nu de vereniging van Europa is mislukt, de activiteiten van de jonge ren gericht dienen te zijn op het vluchtelingenprobleem en het vraag stuk van de onontwikkelde gebieden. Hij kantte zich tegen deze tendenz en zeide, dat het probleem van de on derontwikkelde gebieden ook de grote aandacht van de jongeren zou hebben gehad, wanneer bij wijze van spreken het hoogconjunctuur was geweest in het federalisme. Het vraagstuk van de geestelijke as pecten van het vraagstuk der econo misch minder ontwikkelde gebieden in Europa, werd op deze conferentie behandeld door drs D. H. Hueting, drs J. B. J. M. Schiphorst en de heer G. H. L. Schouten, directeur van de stichting voor Europees Volkshoge schoolwerk in Nederland. De heer Hueting kwam aan het slot van zijn inleiding tot de conclusie, dat deelneming van Europa uit noodzake lijk is om de moeilijkheden in de on derontwikkelde gebieden het hoofd te bieden en was voorts van mening', dat men deze deelneming niet uitsluitend in het economische vlak dient te zien, maar in het algemeen rekening dient te houden met eikaars problemen. Deze maakt vrachtwagens, die in staat zijn met een gemiddelde snelheid van 65 km per uur te rijden, maar de fa brikanten moeten tevreden zijn met een gemiddelde snelheid van 25 a 30 km per uur. In grote steden, zelfs in de gemid delde Amerikaanse steden bedraagt de gemiddelde verkeerssnelheid 7,2 km per uur. In Londen heeft de bus meer tijd nodig dan zijn voorganger, de paardenbusDe mens, die er in ge slaagd is te vliegen met een snelheid van zo'n slordige 2000 km per uur, is genoodzaakt zich naar zijn werk te be geven met een weinig meer dan loop snelheid. Spr. was van mening dat in alle lan den de overheid er toe gebracht moet worden alle wegen te bezien. Het wordt tijd, want in het algemeen heb ben de wegen niet een rechtvaardige hap van de nationale koek gekregen. 'T ZAND, 3 Oct. Op de rijksweg tussen Stolpen en 't Zand is Zater dagavond de 18-jarige Ros uit 't Zand, die met zijn broer ter rechterzijde van de drukke weg liep, door een hem achterop rijdende auto gegrepen. De bestuurder, C. J. uit 't Zand, die met gedempte lichten reed, zag de jongens plotseling voor zijn wagen en kon een aanrijding niet meer voorkomen. De 18-jarige R. was nagenoeg op slag dood; zijn broer liep enige lichte ver wondingen op. Minder ontwikkelde gebieden DEN HAAG, 1 Oct. De begroting van hot departement van Buitenland se Zaken voor het dienstjaar 1956 ver meldt voor de eerste maal een post van 500.000 voor de uitzending' van jonge Nederlandse deskundigen in het kader van de Technische Hulpverle ning aan minder-ontwikkelde gebie den. Hiervoor komen in aanmerking jongere landbouwkundigen, artsen en andere werkers op het gebied van de volksgezondheid, onderwijskrachten, civiel-ingenieurs, maatschappelijke werkers en jongere deskundigen, die werkzaam zijn op het gebied van de Internationale Arbeidsorganisatie. Het is de bedoeling dat zij op kosten van de Nederlandse regering en in overleg met de betreffende internationale or ganisaties worden toegevoegd aan hoog-gequalificeerde internationale deskundigen op het gebied van de Techn. Hulverlening'. In de jaren 1954 en 1955 is op bescheiden schaal een proef genomen met de uitzending van jonge Nederlandse landbouwkundigen in samenwerking met de F.A.O. de Voedsel- en Landbouworganisatie der Verenigde Naties. Kolonel Abdel Nasser, (le eerste minister van Egypte (midden) be- kjjkt op deze foto een model van een Egyptisch straalvliegtuig, bij de opening van de tentoonstelling van de strijdkrachten in het Grand Palais op de terreinen van de Land- bouwvereniging te Gezlra in Egypte Prof. HaUjema in Lunferen (Van onze §-redacteur.) LUNTEREN, 30 Sept. „Als het calvinisme en het Nederlands barthianisme passievol kijven, hebben ze volgens het spreekwoord beide schuld. Ik wil trachten als vredestichter tussen hen in te gaan staan op basis van de apostolische geloofsbelijdenis, die ze beide onderschrijven". Prof. dr Th. L. Haitjema uit Groningen besloot met deze woorden zijn referaat over „Het credo der chr. kerk en onze chr.-soeiale verantwoordelijkheid" op de C.N.V.- conferentie in Lunteren. Spr. betoogde, dat het credo de basis ook nodig. We kunnen niet al te recht lijnig uit het credo het gebod van de Heer afleiden voor het sociaal-ethisch handelen. We mogen niet met hetzelfde pathos, waarmee we Christus ais Heer belijden ook belijdenis doen van ons christelijk-soeiaal geloof in ons begin selprogram, aldus prof. Haitjema. Ook moeten we ons uitgangspunt nemen in het gehele credo en niet een zijdig uitgaan van het eerste artikel (de schepping) met prof. Ridderbos, het tweede (Koningschap van Christus), zoals de Wereldraad van Kerken met voorkeur vaak doet of het derde (het werk van de Heilige Geest) in de trant van Berkhof. Als een misverstand typeerde prof. Haitjema de opvatting van hen, die menen, dat de chr. vakbeweging de is van alle, dus ook van de sociale ethiek. De overgang moet echter ge vonden worden van deze ene belijdenis naar het leven met zijn vele houdingen en gedragingen. Dat Is dus een over gang van de geloofshouding naar de gehoorzaamheidsgedragingen en deze lopen uiteraard veel verder uiteen dan de eerste. Grote terughoudendheid is hierbij dan Vele honderden zijn weer door het poortje gegaan in de lange hoge muur van de gevangenis aan de Van Alkemadelaan in Schevenin- gen. Voor de tiende maal na de oorlog zijn de oud-politiehe gevan genen uit „Het Oranjehotel" en de nabestaanden van hen die omkwa men, in Scheveningen bijeengeko men. Deze foto geeft een overzicht van het défilé langs het monu ment, dat is aangebracht temidden van de eindeloze opeenvolging van stenen in de gevangenismuur. taak der kerk overneemt. Deze vak beweging staat midden in de wereld om te getuigen van het Woord, dat alleen van de kerk uitgaat. Door col lectief „ja" te zeggen op dit woord is zij in staat om mee te werken aan de opbouw van een verantwoordelijke maatschappij. Spr. was echter van mening, dat de vakbeweging niet al te gemakkelijk spreken moet over bet als collectiviteit willen beantwoorden aan „de eis van Gods Woord". Hier past de reeds genoemde terughou dendheid. Met nadruk betoogde spr. dat de solidariteit van de christen met alle mede-zondaren niet beschadigd be hoeft te worden, doordat hij met an dere christenen in een chr. organisatie gaat staan. Als dit gebrek aan solida riteit was, zou het dat ook geweest zijn in de 19e eeuw, aldus prof. Hait jema in antwoord op het gestelde in het Herderlijk Schrijven. Solidariteit in Bijbelse zin is niet gebonden aan uiterlijke omstandigheden. Nimmer kreeg ik de indruk, dat het C.N.V. niet staat en wil staan in de solidari teit met heel het volk. KLAKSVIK, (Far Oer-eilanden), 3 Oct. De inwoners van Klaksvik op de Far Oer-eilanden, zijn Maandag ochtend een proteststaking van 24 uur begonnen i.v.m. de aankomst van der tig man Deense politie ter plaatse.- Er heeft zich Zaterdag reeds een botsing tussen deze politie en jeugd van Klaksvik voorgedaan, die in de haven betoogde tegen de aankomst van het Deense fregat waarmede de politiemannen aan wal werden gezet. De conclusies van „Lunteren'' LUNTEREN, 3 Oct. „Het was een goede conferentie, die ons geestelijk verrijkt terug laat gaan naar ons dagelijks vakverenigingswerk". Aldus ty peerde de heer M. Ruppert de elfde chr.-soeiale cursus van het C.N.V. te Lunteren, toen deze door hem gesloten werd. In de laatste bijeenkomst vatte do lieer Ruppert de conclusies samen, waartoe men tijdens de discussies over de referaten gekomen is. Bij de besprekingen over de uit- meenschappen, in het bedrijf maar gangspunten van het chr.-sociaal han- ook in de vakbeweging zelf. delen is wel duidelijk geworden, dat het sociale vraagstuk vooral in deze tijd niet in de eerste plaats een mate rieel vraagstuk is, maar dat de mens hierbij in het middelpunt staat. Het is daarom de taak van de vakbewe ging om de belemmeringen te helpen wegnemen, die de mens verhinderen om ook in zijn dagelijkse arbeid zijn verantwoordelijkheid te beleven. Dit moet vooral gebeuren door het stre ven naar de vorming van ware ge- Ingezonden Mededeling (adv.) 1 i 1 cemesT VLUQ VCKKOUDHSIV. HOSST SU KCeiPiJN.' Het enige afdoende middel UITSLUITEND VERKOCHT IN GROENE DRIEHOEKIGE ZAKJES ha?? maas t"ich WASHINGTON, 3 Oct. Het Ame rikaanse departement voor volksge zondheid heeft bekend gemaakt, dat de voorlopige gegevens over de mas sale inentingen met het vaccin van dr Salk „zeer bemoedigend" zijn. Uit de voorlopige resultaten blijkt dat het aantal gevallen van kinderverlamming onder de zeven millioen ingeente kin deren, van wie het merendeel slechts één injectie heeft gehad, ruw geschat 25 tot 30 procent lager is dan het aan tal onder de niet-ingeënte kinderen van dezelfde leeftijdsgroepen. 26) Zij praatte vrolijk met de kleine, terwijl ze samen naar de boerderij gingen om Jetje te halen. En dank baarder dan ooit genoot zij de gulle gastvrijheid van „tante" Leeman, die haar bijna dwong nog wat te blijven in de koele boomgaard. Ze ondervond het als een weldaad te mogen zitten bij deze moederlijke vrouw, deze al bijna volwassen meisjes als zusters om zich heen te hebben. Wilde de Here haar hiermee zeggen, dat ze in werkelijkheid niet zo alleen was? Ze wist het niet en dacht er ook niet verder over na. Het was haar goed te zitten in deze appeltuin en te kijken naar Hannie, die speelde met de jonge geitjes in het hoge gras. Toen Leeman met zijn zoons uit het land kwam, schrok ze op. „Ik moet nodig naar huis, Meneer is natuurlijk al uit het bos terug". Annechien brengt de kinderen wel", zei de boerin kalm. „En Jettien brengt dadelijk een ketel kokend wa ter. Dan kan je rustig voor die me neer zorgen". Eline lachte haar dankbaar toe. De kinderen lieten zich graag door de buurmeisjes wassen. En het beloofde kokende water was een ware uit komst voor de thee en het koken van eieren. Dat ging op petroleumstellen zo langzaam. De boerin keek haar goedkeurend na. Een dapper vrouwtje, dacht ze prijzend, terwijl ze het achterhuis binnen ging om er Bettien te helpen bij het gereedmaken van de avonddis. Jeltien keerde terug, tegelijk met het nog van water druipende man volk, dat zich onder de pomp achter de woning had gewassen. Ze schikten zich om de tafel, vermoeid en hon gerig. De mannen aten zwijgend. Er was trouwens weinig te zeggen. Maar Annechien bracht gesprekstof genoeg mee. „Ze verwent die kerel als een ko ning", zei het verbaasde meisje. „Ik heb geholpen bij het tafeldekken, want hij was er nog niet. Ik weet nou hoe die stadse lui eten". Annechien was vol van haar ont dekking en gaf een uitgebreid ver slag. „Zó vee schaaltjeskoek, kaas, vleesEn een eigen thee serviesje met potje en al.En eie renEn dadelijk na het eten krijgt hij koffie, want dat lust hij zo graag „Dat moet hij toch zelf weten?" gromde Koen. ,Hou jij je er buiten", snauwde Annechien. Maar op het dorp vinden ze het gek", wist Bettien. „Wat gek? Hoe weten ze dat nou? vroeg Annechien. ,Dat van die koffie bedoelde ik ook niet. Ze zeggen, dat het geen pas geeft, omdat ze zowat even oud zijn". „Wie zeggen daar wat van?" wilde Leeman weten. „Nou, gisterenavond op catechisatie hadden ze het er over". Zo". De boer schoof zijn stoel achteruit en reikte naar de Bijbel achter het bloementafeltje. „En wie waren dat?" Bettien schrok van de dreiging in zijn zware stem. Ze wist haar vader in staat te zijn regelrecht naar de praatsters te gaan en. hen aan de tand te voelen. „Och, 't was zó maar", ont- door Caret ran der Hoek week ze. „Ik vraag wie het waren". Bettien keek hulpzoekend naar haar moeder, die dadelijk bijsprong en suste: „Och vader, laat je niet door een paar van die „Zeg niks, moeder. Ik zie het alweer aankomen. Er is niks heilig voor de mensen. Ze kunnen niet eens met hun grove handen van een eerzame weeuw afblijven. Maar als ze dat doen. als ze dat doendan zullen ze met mij te maken krijgen. Dus Bettien, zeg op!" Het meisje keek hem hulpeloos aan, waagde nog een laatste poging. „Ach vader, hoe kan ik nou m'n eigen vriendinnen verraden?" Even was het stil in de grote keu ken. Toen opende de boer de Bijbel en las: „De vijftiende psalmHere, wie zal verkeren in uwe tent, wie zal wonen op de berg uwer heiligheid? Die oprecht wandelt en gerechtigheid werkt, en die met zijn hart de waar heid spreekt; die met zijn tong niet achterklapt, zijn metgezel geen kwaad doet en geen smaadrede opneemt te gen zijn naaste". Leeman sloot het Boek, zag zijn jongste ernstig aan en zei: „Je hebt het gehoord, hè? Jij hebt geen deel met de achterklappers en anders ben ik nog mans genoeg om jou van ach teren te klappen, zo oud als je daar zit. Verstaan?" Bettien was het met die bedreiging helemaal niet eens. Ze was tenslotte zestien jaren. Maar ze wachtte zich wel er tegen te protesteren. Een de voot knikken was veiliger. ,Danke.zei de vader. (Wordt vervolgd). Ook is duidelijk geworden, dat er naast een persoonlijke verantwoorde lijkheid, een.verantwoordelijkheid van. de groep en in casu van de chr. vak beweging bestaat t.a.v. het individu en van andere groepen. Ook is uitgespro ken, dat er geen tegenstelling bestaat tussen het chr. handelen in deze we reld en de chr. toekomstverwachting. Juist de hoop op Christus' wederkomst geeft zin aan het werk van de chris ten in het heden. In de discussie over de hedendaagse maatschappij is gebleken, dat de twee de industriële revolutie op zichzelf 'n verheugende ontwikkeling kan inlui den, mits deze ontwikkeling vooral in de sfeer der intermenselijke ver houdingen maar goed kan worden op gevangen. Tevens is hierbij de chr. verantwoordelijkheid voor de onder ontwikkelde gebieden in de wereld en dus het bestaan van een taak op dit punt duidelijk gesteld. De besprekingen over de concrete taken van de chr. vakbeweging op dit ogenblik leverden vier detailpunten op en drie zaken van algemene betekenis. Wat de eerste punten betreft kwam vast te staan, dat thans de tjjd geko men is om reeds de vijfdaagse werk week en alles wat daarmee samenhangt, ln discussie te nemen. Voorts zal op nieuw het vraagstuk van het recht van werkstaking aan de orde moeten ko men. (Een commissie onder voorzitter schap van prof. dr J. J. de Jong ls hieraan Inmiddels reeds begonnen). Een onderzoek naar de oorzaken van het ledenverlies Is eveneens noodzakelijk. (Deze zaak wordt door het Sociologisch Instituut van het Convent van Chr. So ciale Organisaties jmngcpnkt). Tenslotte bleek, dat ook regionaal een nauwer contact tussen de chr. vak verenigingsbestuurders dringend ge wenst Is. In algemeen verband werd gecon cludeerd, dat de immateriële aspec ten van het vakverenigingswerk meer de aandacht moeten hebben, ook bij de behandeling van materiële zaken. Het sociale vraagstuk dient zich eigen lijk nu eerst recht aan, omdat het accent nu komt te liggen op de gees telijke nood. Ook zal er een actief streven moe ten zijn naar een verantwoordelijke maatschappij. Dit houdt consequenties in voor het werk van de vakbeweging zelf, want ook deze beweging kan 'n middel tot massificatie zijn. Naar bui ten zal dit streven zich uiten in het besteden van veel meer aandacht aan het overleg in de onderneming zelf, omdat dit de plaats is waar de arbei der zijn dagelijks werk verricht.

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 4