Millioenen zuchten nog in Russische concentratiekampen Nederlandse vrouwen brachten bijna f 300.000.- bijeen Beslissing over nieuwe kerkorde uitgesteld tot 1957 Ste Radio hkenqt U Comiié deed vergeefs beroep op de Sowjeis Voormalige gevangenen vertelden van wat zij meemaakten Amerikaanse defensie vraagt meer in 1956 Olie in de woestijn van Israël Zo is de siand bij de junioren Een voorbeeld voor vele andere landen Ontwerp gaat eerst nog naar alle kerkelijke vergaderingen Deens fregat naar de Far Oer Expeditie naar Kenate Leonhardt voorlopig uitgesteld DEZE KINDEREN Zaterdag 1 October 1955 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 4 AMSTERDAM, 30 Sept. In het uitgestrekte Russische rijk zuchten nog steeds meer mensen in concentratiekampen dan de totale bevolking van Ne derland, zo heeft het nationaal comité tegen het concentratiekamp-systeem met uitgebreid documentatiemateriaal aangetoond. In totaal, zo meent dit comité zeker te weten, bevinden zich nog 15 millioen Russen en buitenlanders in de concentratiekampen van de Sowjet-Unie, terwijl nog bijna een zelfde aantal Russische arbeiders dwangarbeid verricht. Namens de internationale commissie tegen het concentratiekampsysteem heeft onze landgenoot Joop H. Zwart, die zelf tijdens de oorlog 4 jaar lang In het Duitse concentratiekamp Sach- senhausen gevangen heeft gezeten, met zijn echtgenote kort geleden in Wenen talloze thans vrijgelaten buitenlandse gevangenen van de Russen onder vraagd. Samen met andere gegevens heeft hij aan de hand daarvan een ge- détailleerd rapport opgesteld over de gevangenkampen in Rusland. Volgens hem bevinden zich in Rusland ook thans nog duizenden concentratiekam pen, waarin zich tienmaal zoveel ge vangenen bevinden als in de gezamen lijke concentratiekampen in het voor malige derde rijk aan het einde van de oorlog. Deze vele millioenen gevangenen zijn vrijwel onmisbaar geworden voor de economie en de industrie van het land, omdat uit hen de millioenen dwangarbeidersworden gerecruteerd. Zij leveren in véle gevallen 70 procent van de voor de uitvoering van de gro te projecten vereiste arbeidskrachten. DIT VERTELDEN ZIJ Op een persconferentie waren enkele voormalige politieke gevangenen v. d. Russen, allen Duitsers, aanwezig. Eén van hen was dr Josef Scholmer, voor de oorlog zelf communist, die na de oorlog in Oost-Duitsland eerst met de Russen samenwerkte, doch later we gens zijn critiek gearresteerd en in het concentratiekamp Workoeta werd op gesloten. Na 4% jaar gevangenschap werd hij in vrijheid gesteld. Workoeta is een stad in de Noordoostelijke punt van Europa, dicht bij de Oeral, 60 km in de Toendra ten Zuiden van de IJs zee. Dr Scholmer gaf op de bijeenkomst een uitvoerige uiteenzetting over zijn bevindingen en deed tenslotte het vol gende beroep op de publieke opinie: „Het kan en mag de wereld niet on verschillig laten, dat ruim 15 millioen Russen, Oekrainers, Litauers, Esten, Letten, Volksduitsers, Rijksduitsers, Grieken, Polen en talloze Joodse ge vangenen van verschillende nationa liteit in de Sowjetkampen wegkwijnen onder toestanden, die een hoon voor onze beschaving zijn.". De grote democratieën hebben één keer de fout gemaakt zich niet vroeg tijdig en energiek genoeg met de con centratiekampen en andere binnen landse aangelegenheden van Hitier te hebben bemoeid. Haar te late inter ventie hebben de volken met de 50 millioen doden van de jongste wereld oorlog betaald. Toen was het onjuist het derde rijk in het bedriegelijke per spectief van de Berlijnse olympiade te zien. Vandaag is het onjuist in de ijs hockey- en voetbalteams van de Sow- jet-Unie meer dan slechts een facade te zien, waarachter zich een gruwelijk, een ons allen bedreigend systeem, dat maar dit werd geweigerd in 1951 en later heeft Beria en nadien diens op volger ons zelfs op een soortgelijk ver zoek niet meer geantwoord. Dit in te- gestelling tot andere landen, waar nog concentratiekampen waren: Spanje, Griekenland, Joegoslavië en Tunesië. Waarom durven de Russen onze com missie niet toe te laten op de door ons gestelde voorwaarden?" WASHINGTON, 30 Sept. In het ontwerp van de militaire begroting voor het belastingjaar 1956 zijn de Amerikaanse militaire uitgaven vast gesteld op 34 milliard dollar, 285 mil lioen dollar meer dan voor 1955. Deze cijfers werden bekend gemaakt door de minister van defensie, Wilson. Hij zei, dat versnelling van de aanmaak van strategische bommenwerpers van het type B-52 de basis van de hogere militaire uitgaven is. De Tsjechische regering heeft toege geven, dat zij Egypte wapens heeft aangeboden zonder politieke voor waarden te stellen. Tsjecho-Slowakije krijgt in ruil rijst, katoen en andere producten. geen erbarmen kent, verbergt". EEN NIEUW SPEL „Er wordt nu een nieuw spel ge speeld", zo vervolgde de heer Van Staal, „de Russische regering heeft de Amerikaanse Senator Malone uitgeno digd naar Workoeta te komen. Maar ze zijn nu juist bezig met het ontruimen van Workoeta. Deze Senator zal dus weinig of niets vinden en komt dan precies terug zoals de Nederlandse do- miné Hugo van Dalen, die ook als gast in Rusland is geweest en die men heel Rusland heeft door laten trekken zon der één van de vele honderden concen tratiekampen te hebben gezien. „Wij hebben de Russen gevraagd de internationale commissie tegen 't con centratiekampsysteem toe te staan in Rusland een onderzoek in te stellen, GOES, 27 Sept. De stand van de ju niorencompetitie, bijgewerkt tot en met Zaterdag j.l., luidt: Groep A. I: Meeuwen Middelburg R.C.S. Zeeland-Sport Serooskerke Vlissingen A: nemuiden Walcheren 10— 2 8— 4 16— 6 4— 2 3— 7 4— 6 0— 6 1-13 Groep A. II: Patrijzen Goes A I 's-H. Arendsk. Yerseke Krabbendfjke Goes A II Groep B. I: Zeeland Sport 3 R.C.S. Middelburg V.C.K. Arnemuiden Zeelandia B II Zeelandia B I Walcheren Bevelanders Groep B. II: M'burg B III Oostkapelie V.singen B II M'burg B II V.'singen B III Domburg Zeeland-Sport Zeelandia R.C.S. Groep B. Hl: Goes B I Wolfaartsdijk Rillandia Yerseke Kapelle Wemeldinge Goes B II Robur Groep B. IV: Beren Luctor Kw.'damme Lew. Boys V.'harding '32 Patrijzen Nieuwdorp S.V.D. 9— 5 10— 4 5— 0 7— 4 6—11 1—14 14— 3 28— 5 6— 3 3— 7 7— 8 6—10 0— 0 1—17 2—14 9— 4 8— 3 9— 1 8— 5 4— 2 2— 3— 4 1— 7 4—13 21— 3 13— 1 8— 1 5— 2 4—15 1— 5 3—16 4—16 23— 4 10— 5 4— 2 1— 1 1— 9 4— 8 2— 6 5—15 Voor de vluchtelingen in Oostenrijk 's-GRAVENHAGE, 30 Sept. De actie, die de Federatie voor Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening ten behoeve der vluchtelingen nu al bijna een jaar voert, heeft tot dusver 297.000 gulden opgebracht en het streven is uiteraard de drie ton spoedig vol te krijgen, aldus vertelde de voorzitster, mevrouw S. H. Goossens-Steelink, in 'n bijeenkomst waar dr V. A. M. Beermann, gedele geerde van het Hoge Commissariaat der V.N. voor de vluchtelingen in Oosten rijk, een uiteenzetting gaf van het vluchtelingenvraagstuk. Er verblijven thans nog 170.000 sociaal-economisch te verdelen in vier vluchtelingen in Oostenrijk. Deze zijn Generale Synode der Gerei. Kerken LEEUWARDEN, 30 Sept. Het ontwerp-kerkorde zal op de voort gezette zitting van de generale synode der Geref. Kerken in Leeuwarden worden behandeld. Een definitieve beslissing zal dan echter nog niet wor den genomen. De synode zal het (eventueel gewijzigde) ontwerp ter be oordeling zenden aan alle kerkelijke vergaderingen, zodat met name de particuliere synoden het resultaat van haar overwegingen kunnen zen den naar de volgende synode. Ook zal het ontwerp gezonden worden naar andere kerken, opdat ook daar de beoordeling van de nieuwe kerkorde kenbaar gemaakt kan worden aan de synode. Op de generale synode van Assen (1957) hoopt men dan de kringloop der kerkorde gesloten te heb ben een kringloop die begon op de synode van Den Haag (1949), toen besloten werd de generale herziening van de kerkorde ter hand te nemen, en vervolgd werd te Rotterdam, toen deputaten voor de herziening op dracht kregen de arbeid voort te zetten. Bij de discussie hebben ouderling A. Fonteyn van Rijswijk en ds J. van Herksen van Ermelo er voor ge pleit „de vrede in Jeruzalem te be waren". Ouderling Fonteyn wenste toch 'n brede samenspreking mét hen, die bezwaar hebben tegen de nieuwe kerkorde, omdat zij verschillende kerkgroepen van elkaar zou kunnen verwijderen. Ds van Herksen zei reeds tweemaal voor herziening te hebben gestemd en deze herziening op vele punten ook noodzakelijk te achten. Hij constateerde in het ontwerp ech ter toch ook een vastleggen van al lerlei interpretaties, die sinds 1926 zijn opgekomen. Ds H. v. d. Veen van Donkerbroek verklaarde zich ertegen, dat het ont werp na de voortgezette synode nog weer terug gezonden zou worden naar de kerken. Hij achtte dit een novum, dat werd overgenomen van de Ned. Herv. synode. GEEN „NOVUM". Prof. dr K. Dijk ontkende ten stel ligste, dat dit een novum zou zijn. Hij herinnerde aan 1923, toen de zaak van de kranken-communie even eens „aan de kerken teruggezonden" werd. De hoogleraar toonde zich zeer dankbaar voor de teneur van het ont werp-kerkorde. Het concept gaat uit van de kerk als eenheid en daarmee moeten we blij zijn. De plaatselijke zelfstandigheid der kerken heeft ook haar gevaarlijke zijde. Dat is Woensdag gebleken bij de behandeling van de onderlinge steunverlening, toen bleek, dat de band der kerken onderling niet hecht genoeg is. Daarom is het van zo groot belang, dat dit ontwerp uit gaat van de eenheid van de kerk. DEPUTATEN-OORLOGS- VRAAGSTUK. Uit de kerken waren aan de sy node vragen gesteld over het oorlogs- vraagstuk en over de roeping van de kerk ten aanzien van het bevorderen van een Christelijke verstandhouding onder de volken. In antwoord op deze vragen wer den vijf deputaten benoemd. Zij zul len een onderzoek instellen naar de vraag óf, en zo ja, in hoeverre en op welke wijze de kerk geroepen is een uitspraak te doen over de huidige wijze van oorlogsvoering. Ook zal worden overwogen, wat eventueel in dit verband mogelijk zou zijn om een Christelijke verstandhouding on der de volken te bevorderen.4 Op een volgende synode zal hier over gerapporteerd worden. Het be sluit werd genomen in de overweging, dat met betrekking tot dit vraag stuk de grenzen van de taak der kerk in acht genomen dienen te worden. categorieën: in de eerste plaats de sta- tenlozen, wie het goed gaat en die dus geen hulp behoeven, zoals wel het ge val is met 70.000 hunner lotgenoten. De grootste groep van deze hulpbehoeven den wordt gevormd door hen, die over het dode punt heen geholpen moeten worden, waarna zij zich zelf verder kunnen redden. Zij wonen in kampen, werken en sparen geld, doch hebben niet genoeg om zelf een huis te kunnen betrekken. Helpt men deze mensen met een lening, dan slagen zij en met het teruggegeven geld kunnen weer anderen geholpen worden. De derde categorie is de lastigste. Over het algemeen zijn dit mensen, die wat leeftijd en gezondheid betreft niet voor een tehuis of gesticht in aanmer king komen en toch ook niet als zelf standige toekomstige werkers be schouwd kunnen worden. Deze groep, voor wie maatschappe lijke werksters van groot nut kunnen zijn, is moeilijker dan die van de wer kelijk „moeilijke" gevallen: de ouden van dagen, zieken enz., voor wie de hulp ophoudt, als men hen eenmaal in een gesticht heeft geplaatst. TWEE SOORTEN KAMPEN De vluchtelingen leven voor een groot deel in kampen en men doet er goed aan te weten, dat er twee soor ten zijn: de regeringskampen, waarvan er 80 over het gehele land verspreid liggen en onder goede leiding staan en daarnaast de onofficiële barakken, waar in tegenstelling tot de „élitekam pen" echte nood heerst (b.v. in Lienz). Misschien zijn echter de noodverblij- ven op vlieringen en in kelders van af gelegen boerderijen nog het ergst, zo was de mening van dr Beermann, die AMSTERDAM, 30 Sept. Het staat thans wel vast, dat de expeditie naar het goud in het wrak van de Renate Leonhardt voorlopig niet zal doorgaan. De bergingstoren ligt nog steeds in het Noordzeekanaal. Men is er niet in ge slaagd het gevaarte in drijvende toe stand te brengen. Noorwegen heeft 25ste ambas sade in ons land 's-GRAVENHAGE, 30 Sept. De regeringen van Noorwegen en Neder land zijn overeengekomen de respec tieve gezantschappen in Den Haag en Oslo te verheffen tot ambassades. Noorwegen zal daarmede de 25ste am bassade zijn, die ln ons land is geves tigd. er overigens op wees, dat de vluchte lingen de werkloosheid niet in de hand werken: er is werk voor allen. De hulp aan de ontheemden vereist grote bedragen en hoewel het verheu gend is dat de Hoge Commissaris vier jaar geleden het recht kreeg van de V.N. een appèl tot de landen te rich ten en de begroting voor de jaren 1955 tot 1959 60 millioen gulden vermeldt, moet men helaas onder ogen zien, dat er tot dusver in 1955 niet meer dan 8 millioen gulden is binnengekomen. Als men weet, dat de Nederlandse uur loonactie vier millioen gulden heeft opgebracht en ook de Nederlandse re gering een bijdrage verleent, dan ziet men dus, dat de andere landen aan re- geringsbijdragen tezamen minder heb ben opgebracht dan ons land alleen. Door c^a i,iiiu Israel, met Amerikaanse aandelen, werd in de Negebwoestijn van Israël olie aan geboord. Een rijke oliebron in het onherbergzame landschap van Israël is een van de grootste verwachtin gen voor Israël, om te komen tot een zelfstandige economie. Op de boven ste foto staan enkele autoriteiten voor de boortoren, vlak voor het mo ment, waarop de olie wordt aan geboord. De tweede van links is do Amerikaanse aandeelhouder, Horo witz, de derde van links is de Israë lische minister van ontwikkeling, Dov Yossef en de zesde van links is de Israëlische minister van financiën (zijn gezicht is op de foto gedeeltelijk bedekt, hij draagt bril) Yevy Eshkol. De onderste foto het moment, waarop de eerste olie de Negebwoestijn inspuit. ZONDAG 2 OCTOBER HILVERSUM I (402 m.) NCRV: 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Orgelconc. IKOR: 8.30 Herv. vroegdienst. KRO: 9.30 Nieuws. 9.45 Gram. 9.55 Hoogmis. 11.30 Gram. 12.20 Apologie. 12.40 Gram. 12.45 „St. Radboud- stichting 50 jaar", klankb.. 13.00 Nieuws en Kath. nieuws. 13.10 Gram. 13.40 Boek- bespr. 13.55 Gram. 14.00 Voor de kinderen. 14.30 Kamermuz. 14.55 „Der 't de dyk it lén omklammet", klankb. 15.25 Gram. 15.50 Gram. 16.10 „Katholiek Thuisfront Overal!" 16.15 Sport. 16.30 Vespers. NCRV: 17.00 Kerkd. van de Vrije Evangelische Gem. 18.30 „Jesu der Du meine Seele", cantate. 19.00 Boekbespr. 19.10 Nieuws uit de kerken. 19.15 Geestelijke liederen. 19.30 „Als wij bidden....", caus. KRO: 19.45 Nieuws. 20.00 De springplank. 20.20 Act. 20.35 De gewone man. 20.40 Gram. 21.05 „Honger is een slechte saus", hoorspel. 21.45 Gram. 22.45 Avondgebed en lit. kal. 23.00 Nieuws. 23.15-24.00 Gram. De gouverneur van de Far Oer wordt door de bevolking van Klaksvik vast gehouden. Het Deense fregat „Rolf Krake", dat deelnam aan NAVO-oefe- ningen in het Kattegat, heeft opdracht gekregen met dertig politie-agenten en met ambtenaren en journalisten aan boord naar de Far Oer te vertrek ken. Op deze telefoto staan de politie agenten en de mariniers aan dek van de „Rolf Krake", vlak voor het ver trek. 24) Toen Rick zich tegenover haar bij het tafeltje zette, was zijn eerste vraag naar Hannie. Maar zijn blik ging naar Jetje. Hij zei„Wat een aardig ding is dat". Het trof Eline, dat hij geen enkele poging deed zich bij het verwonderd naar hem opziende kind op te drin gen. „Ze lijkt op Wim", zei ze vlak. En bevreesd, dat hij op dit onder werp zou voortgaan, vroeg zij naar de preek. Rick roerde even in zijn koffie. „Ja.... die was bijzonder mooi. De tekst was: Geef Mij uw hart. Een ernstig woord met een enorme con sequentie, want je hart is ja leven.. Ze zwegen even. Toen vroeg hij: „Als u niet naar de kerk kunt, hebt u dan helemaal geen preek?" Eline schudde het hoofd. „Wim en ik spaarden voor een radio. Maar er kwam telkens wat tussen. We zijn er niet ver mee gekomen". „U kunt mijn toestel gebruiken. Ik houd er niet zo van". En toen zij aar zelde, vervolgde hij: „Ik speel liever zelf". „Nu, graag dan", accepteerde zij. „Maar ik dacht dat u gisterenavond nog zou spelen „Vergeten, mevrouw". Rick lachte even. „Helemaal vergeten. Voor zoiets moet je trouwens ook gedisponeerd zijn". Eline herinnerde zich hun gesprek over het hondje. „Was het mijn schuld, dat u het niet kon?" Haar donkere ogen zagen hem schuldbewust aan. Rick verbaasde zich. Deze eerlijkheid had hij niet verwacht. Maar hü antwoordde: „Mag ik het Jetje zelf geven?" Ze knikte, verheugd het geschil te kunnen bijleggen. Rick haalde dade lijk het versmade speelgoed en na derde voorzichtig de box, waar het niets vermoedende Jetje door de spij len in het zand van het tuinpad lag te graaien. Toen schoof hij het gum mi-hondje binnen haar bereik en trok zich haastig terug. Jetje kwam echter eerst overeind om te zien wie het beestje had neer gezet. Het voor haar moeder gereed gehouden lachje viel daarom nu Rick ten deel en tevreden keerde hij naar Eline terug. „U verwent de kinderen", bestrafte ze nog. „Het is dé vraag wie méér gekre gen heeft, Jetje of ik", antwoordde hij. door Care/ van der Hoek „U bedoelt?" vroeg ze nieuwsgierig. „Jetje kreeg een dood hondje. Zij gaf mij een levend lachje". De ontroering in zijn stem trof Eline, en ze dacht: Wat is hij een zaam, wat is hij ontzettend alleen. Maar Rick scheen er al niet meer aan te denken. Hij zei: „Als u van lezen houdt, staat de boekenkast tot uw beschikking". Ze knikte hem dankbaar toe. „Daar zal ik graag gebruik van maken", be loofde ze. Ze stond op om naar de keuken te gaan. Rick keek haar peinzend na. Hij dacht: Wat een meisje nog, maar wat is ze sterk in haar geloof. Was ik ook maar zo. In het zó boven de gootsteen ge hangen spiegeltje, dat ze Jetje kon zien, zag Eline Rick bij de box neer knielen. Ze was benieuwd, of hü het kind zou opnemen en hoe Jetje op de onmiddellüke nabijheid van de gewel dige reus zou reageren. Maar Rick speelde slechts met het hondje en wees het vertrouwelijk toekijkende meisje, hoe ze het moest vasthouden om het fluitje te horen. (Wordt vervolgd). HILVERSUM II (298 m.) VARA: 8.09 Nieuws en postduivenber. 8.18 Gevar. pro gramma. 9.45 „Geestelijk leven", caus. VPRO: 10.00 Voor de jeugd. IKOR: 10.30 Vrijz. Herv. Kerkdienst. 11.30 De Kerk aan het werk in Vlaanderen. AVRO: 12.00 Theateroverz. en soliste. 12.30 Sportspie- gel. 12.35 Even afrekenen, Heren! 12.43 Orgelspel. 13.00 Nieuws. 13.10 Meded. of gram. 13.15 Voor de jeugd. 13.25 Voor de strijdkrachten. 14.00 Boekbespreking. 14.20 Omr. ork. en sol. 15.15 „Het tekort aan le raren", caus. 15.35 Gevar. muz. 15.50 Dans- muz. 16.30 Sportrevue VPRO: 17.00 Ge sprekken met luisteraars. 17.15 „Het Plat teland nu". VARA: 17.30 Voor de jeugd, 17.50' Sportjourn. 18.15 Nieuws en sport- uitsl. 18.30 Amus. muz. 19.00 Discussie over de Spellingwet 1947-1955. 19.30 Cabaret. AVRO: 20.00 Nieuws. 20.05 Amus. muz. 20.35 Gram. 20.50 Voordr. 21.05 Disco-caus. 21.45 Promenade ork. 22.20 Journ. 22.30 Gr. 23.00 Nieuws en act. 23.25-24.00 Lichte muz. MAANDAG 3 OCTOBER. HILVERSUM I (402 m.) NCRV: 7.00 Nieuws en SOS-ber. 7.10 Gewijde muz. 7.30 Gram. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Sportuilsl. 8.25 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Lichte muz. 10.10 Gram. 10.30 Kerkd. 11.30 Gr. 11.55 Surinaamse muz. 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Koorzang. 12.53 Gr. of act. 13.00 Nieuws. 13.15 Lichte muz. 13.45 Gram. 14.05 School radio. 14.30 Gram. 14.45 Voor de vrouw, 15.15 Kamerork. en solist. 15.47 Gr. 16.00 Bijbeloverdenking. 16.30 Cello en piano. 17.00 Voor de kleuters. 17.15 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Regeringsuitz.: Rijksdelen Overzee; Clau de Belloni: „5 jaar Radio-Omroep in Nw Guinea". 18.00 Vocaal ens. 18.20 Sportber. 18.30 Gram. 18.40 Engelse les. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Orgelconc. 19.30 Parle mentair comm. 19.45 Beiaardspel. 20.00 Radiokrant. 20.20 Gr. 20.40 „Joas", hoor spel. 21.45 Mil. 01-k. 22.25 Kamerkoor. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws. 23.15 Gram. 23.40-24.00 Het Evangelie in Espe ranto. HILVERSUM II (298 m.) AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 8.00 Nieuws. 8.15 Gr. 9.10 Voor de vrouw. 9.15 Gram. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gr. 11.00 Tuinb. praatje. 11.15 Omr. ork. 11.45 Voordr. 12.00 Twee piano's. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.35 Voor het platteland. 12.45 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Promenade ork. 13.55 Koersen. 14.00 Strijkkwartet 14.30 Orgelspel. 14.50 Gram. 15.15 „Alleen aan de Zuidpool", caus. 15.35 Gr. 16.45 „Amerika met eigen ogen", caus. 17.10 Gram. 17.30 Voor da jeugd. 17.45 Gram. 17.50 Mil. caus. 18.00 Nieuws. 18.15 Orgelspel. 18.30 Dansmuz. 19.00 Muz. caus. 19.15 Vioolrecital. 19.45 Regeringsuitz.: Landb. rubr.: Rep. over het rooien van onrendabele boomgaarden. 20.00 Nws. 20.05 Radioscoop. 22.45 Piano spel. 23.00 Nieuws en act. 23.25-24.00 Film programma. BRUSSEL (324 m.) 11.45 Gram. 12.15 Rhythmische muz. 12.30 Weerber. 12.34 Voor de landbouw. 12.42 Rhythm, muz. 13.00 Nieuws. 13.15 Gram. 14.00 School radio. 15.20 Kamerork. 15.35 Gram. 16.00 Koersen. 16.02 Voor de zieken. 17.00 Nws. 17.10 Lichte muz. 18.00 Franse les.

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 5