Regering wenst hotelbouw te stimuleren Prins Bernhard bezocht vliegbasis Deelen „Kees de tippelaar” uit Breukelen wordt Zaterdag herdacht D Postale aanduiding van vrijgemaakte Geref. Kerken gehandhaafd Geen angst de tweede industriële voor revolutie PUZZLE Ziektekosten ambtenaren Dronken chauffeur raasde door Amsterdam Kampen had zijn Hogeschooldag Vrijetijdsbesteding is groot vraagstuk A.N.V.V. meer aan kpiitswoordraadsel krijgt half millioen rijkssubsidie L H. J. Maenen lid van de Eerste Kamer Alle voorstellen inzake nieuwe vertaling verworpen Kerk stortte voor deel in ■S- 2 ZEEUWFCH DAGBLAD Prof. Zijlstra op Chr. Sociaal congres: Totale financiering VANDAAG EENS „Een wereldvermaard landloper Moeder van tien kinderen kwam bij verkeersongeluk om ROSMALEN, 28 Sept. Woensdag morgen is op de rijksweg ’s-Hertogen- boschNijmegen, nabij het gemeente huis te Hees, een auto, bestuurd door de aannemer C. uit Rosmalen, die kwam uit de richting ’s-Hertogen- bosch, tengevolge van het gladde weg dek geslipt. De wagen kwam in een. heg langs de weg ten oosten van het gemeentehuis terecht. Hierbij werd mevrouw Wingens, die zich op het fietspad bevond, aangereden en vrij wel op slag gedood. Zij was gehuwd en moeder van tien kinderen. van 5 millioen De Synode te Enschede Oplossing vorige puzzle HORIZONTAAL: 1. Tergend; 6. dreg; 7. ion; 8. boeg; 10. as; 11. ketter; 13. ar; 14. is; 15. Athene; 18. PiG.; 19. aaks; 20. toe; 21. neon; 22. kolonel. e pagina 3 maatregelen groep is mogelijk iotelfonds van was, het mers, terwijl 1 stem blanco was. Omdat de stemmen staakten was ook dit voorstel verworpen. Het voorstel van ouderling Van Oord inzake een werkcommissie werd door de synode verworpen met 20 tegen 7 stemmen en 4 blanco. Tenslotte verwierp de synode het voor stel der commissie om in deze materie geen uitspraak te doen met 10 tegen 10 stemmen en 4 blanco. Alle voorstellen wa ren hiermede van de baan. Ds Vonk merk te op, dat de commissie zich ontslagen achtte van het doen van nieuwe voorstel len nu de synode op alles neen heeft ge zegd. Het moderamen zal zich nader be raden op de nu ingetreden situatie. de Nederlanders in het buitenland uit geven. Hij heeft alle waardering voor het geen de particuliere instellingen en organisaties voor de bevordering van het toeristenverkeer doen. Ook is er veel waardering voor hetgeen de A.N. V.V. doet. De staatssecretaris meent, dat deze organisatie meer geld moet hebben voor de uitbreiding van de propagan da over Nederland. Daarom stelt hij een overheidssubsidie van 1.420.090, gulden voor 1956 voor: ruim een half millioen meer dan in 1955. DEN HAAG, 28 Sept. De regering is voornemens door het verstrekken van gewaarborgde leningen aan de ondernemers de bouw van de meest nood zakelijke vacantie- en zakenhotels te bevorderen. Rekening wordt gehouden met een totale financiering ter waarde van vijf millioen gulden. Een derde deel daarvan moeten de in aanmerking komende ondernemers zelf inbrengen. Voor twee derde deel kan ’n crediet worden verkregen van de Nationale Her- stelbank. Voor dit crediet zal de staat tot 75 pCt (2.5 millioen gulden) borg staan. De rest (25 pCt) van het risico door mogelijke verliezen op verstrekte credieten moet de Herstelbank zelf garanderen. 5. gril; 7. bovendien; 9. boomloót; 10. heiligenbeeld; 12. lichaam; 17. 23. HORIZONTAAL; 1. Slang; 3. vis; 6. toestand van lichte bedwelming; 8. oestervat; 9. boom; 11. deel van de bij bel; 13. sluitbout; -14. bovendien; 16. opgooi; 18. plantenziekte; 20. dichtbij; 21. boom; 22. teleurgesteld; 24. rijwiel; 25. tap; 26. sater. VERTICAAL: 1. Tuchtoord; 2. bijb. vaartuig; 3. bevrijden; 4. herkauwer; ^onderdag^29^Septembe^^55 een lichte vliegtuigen bezichtigde. De foto toont de Prins tijdens een onderhoud met één van de brand weermannen van de eveneens op de basis gevestigde brandweerschool. AMSTERDAM, 28 Sept. In de nacht van Dinsdag op Woensdag heeft een vermoedelijk beschonken chauf feur een rit door Amsterdam gemaakt. Omstreeks het middernachtelijk uur zigzagde een vrachtauto met grote snelheid door de Jodenbreestraat. De chauffeur reed een motorrijder aan, wiens passagiere bij de nadering van het onheil al van de duo was gespron gen. Een fietser, die zijn vrouw achter op had, kon door van zijn fiets te springen het vege lijf redden. De vrachtauto reed vervolgens drie maal het trottoir op. Een agent vorderde een bestelwagen en zette daarmee de achtervolging in, doch tevergeefs. Later werd de auto op de Amstel teruggevonden, en bleek deze te behoren aan een expeditiebe drijf. De chauffeur had de wagen ge parkeerd op de Geldersekade. Een man, die de auto op de fiets was gevolgd, had gezien hoe hij op de Amstel werd geparkeerd. Twee man nen sprongen eruit, en maakten zich snel uit de voeten. -o- Geslaagd voor scheepswerktuigkundige, diploma B I, L. Joosse, leerling der „De Ruyterschool”. (Van onze §-redacteur). LUNTEREN, 28 September. Op de chr. sociale cursus van het C.N.V. in Lunteren werd Woensdag gesproken ever de situatie in de hedendaagse maatschappij. De minister van Economische Zaken, prof. dr. J. Zijlstra, tekende hier in een uitermate boeiend betoog de industriëel-maatschappelijke aspecten van deze situatie. Wij leven in de aanloopperiode van een tweede industriële revolutie. Dit stelt ons voor belangrijke problemen, dit geeft ons geweldige nieuwe taken, maar we behoeven er niet door in ’n angststemming te geraken. Dat was de hoofdlijn in het betoog van deze spreker. De eerste industriële revolutie, die begon in de achttiende eeuw, werd economisch gekenmerkt door de op komst van de onderneming, sociaal door concentratie van de arbeiders in grote fabrieken en bepaling van de loonhoogte door de wet van vraag en aanbod en sociologisch door de komst van de klassenstrijd. Deze laatste was niet, zoals Marx leert, een noodzakelijk gevolg van eerstgenoemde factoren. Zij ontstond slechts doordat de maat schappij niet in staat was een ontwik keling, die een zegen had kunnen zijn, op de juiste wijze op te vangen. Eerst veel later werden de gebreken van de geïndustrialiseerde maatschappij ge corrigeerd, mede dank zij de vakbe weging en door de sociale wetgeving. Prof. Zijlstra gaf uiting aan zijn ge voel van dankbaarheid, dat de moge lijke gevolgen van de tweede indus triële revolutie, die zich thans aan- kondigt, allerwegen en ook in Lunte ren besproken kunnen worden, zodat deze ons niet zo overvalt. Oorzaken voor de nieuwe omwenteling in de maatschappij zijn de ontdekking van de mateloze energiebronnen door de kernsplitsing en van de kunststoffen, maar toch vooral de automatisering. Hierdoor wordt het immers mogelijk, tal van machines en zelfs gehele be drijven electronisch te besturen. Veel directe menselijke arbeid wordt hier door overbodig en gedeeltelijk b.v. door het verdwijnen van de mens aan de lopende band, kan dit een zegen zijn. Slechts zeer hooggeschoolde ar beiders zullen echter in dergelijke ge automatiseerde bedrijven een plaats kunnen vinden en de eerste grote taak, die deze ontwikkeling ons oplegt is dus stimulering van de scholing, niet alleen technisch maar ook algemeen. goederen en diensten sterk doet stij gen. Dit laatste houdt ook in, dat er een verschuiving kan plaats vinden van de industriële bedrijven naar de dienstverlenende bedrijven.” Prof. Zijlstra was eveneens optimis tisch in zijn beantwoording van de vraag, of niet een grote groep arbei ders buiten het arbeidsproces zal ko men te staan, omdat zij de aanleg mis sen, die voor een grote technische scho ling nodig is. De vraag naar geschoolde arbeid zal n.l. volgens spr. in de geauto matiseerde samenleving zeer gering zijn. Spr. geloofde echter niet erg in de waarde van de cijfers, die de psycho techniek ons heeft verschaft over het gemiddelde intelligentiepeil van de mens en zag hier in een juiste scholing toch ook een oplossing. Wel zag spr. hier een ander groot vraagstuk liggen, n.l. dat der vrijetijds besteding in een maatschappij met een vijf- en wellicht in de verre toekomst vierdaagse werkweek. ,De jonge mens van nu moet zo gevormd worden, dat deze vrije tijd geen vloek voor hem wordt, maar een zegen”, aldus prof. Zijlstra, die hier een belangrijke taak zag liggen voor de chr. vakbeweging. ’s-GRAVENHAGE, 28 Sept. De voorzitter van het centraal stembureau heeft de heer J. H. J. Maenen (K.V.P.) te Heerlen benoemd verklaard tot lid van de Eerste Kamer in de vacature ontstaan door het ontslag nemen van de heer jhr mr G. A. M. J. Ruijs de Beerenbrouck, die thans zitting heeft in de Tweede Kamer. In de Nieuwe Kerk kwam men bij een onder leiding van ds L. J. Goris uit Wezep, en sprak prof. L. Doekes over het onderwerp „Ook de boeken”. Ten slotte had in de zaal van dp v.m. Buiten-Sociëteit ds J. P. v. d. Stoel van Amsterdam de leiding, die sprak over het onderwerp „Vrucht van Christus’ lijden”. kenfonds aangeslotene gaat er dus aanzienlijk op achteruit, wanneer de gemeente zich aansluit bij ’t I.Z.A. De bezwaren bestaan niet bij het Bureau Verzekeringsmaatschappijen. Ook wat de te betalen premie betreft is er ver schil. e Zeeuwse gemeentebesturen zien zich voor een probleem ge steld, dat niet zo eenvoudig is. betreft de ziektekostenvoorzie- HOTELCAPACITEIT. Eén en ander staat te lezen in een hotelnota, die aan de Tweede Kamer is voorgelegd en waarin de plannen worden uiteengezet om het vreemde lingenverkeer te bevorderen. De minister zegt in deze nota, dat de hoteicapaciteit, gezien de voort durende stijging van het aantal over nachtingen, dat verleden jaar met 28 procent omhoog ging, te klein is. De marge tussen het beschikbare aan tal hotelbedden en de gemiddelde be zetting is te gering. In de maand Augustus waren er voor buitenlanders 12.000 bedden per etmaal nodig en voor vacantiegangers uit het eigen land 29.000 bedden. Hierbij dient men nog op te tellen de bedden, die er no dig zijn voor de niet-toeristische over nachtingen en dan stijgt het aantal tot 49.000. Door het verstrekken van gewaar borgde leningen wil men nu de hotel bouw stimuleren. ECONOMISCH ASPECT. Van groter belang nog dan de maat schappelijke en culturele betekenis van de „toeristische activiteit” vindt de staatssecretaris in zijn nota het economische aspect. Dit slaat zowel op het ontvangen van deviezen als op de algemene bedrijvigheid. Nu wordt er in eigen land aan vreemd geld even veel ontvangen van de toeristen als WERKLOOSHEID Natuurlijk kwam in de discussie direct de vraag naar voren, of deze automatisering, die in de industrie tienduizenden arbeiders overbodig maakt, niet zal leiden tot een mas sale werkloosheid. „Dit kan wel, maar noodzakelijk is het niet”, door dat vele hooggeschoolde arbeiders nodig zijn voor de vervaardiging en het onderhoud van de ingewikkelde automaten. Bovendien zal deze ont wikkeling wellicht leiden tot een in komensstijging, die de vraag naar UTRECHT, 28 Sept. - Zaterdag 1 October zal in Breukelen Dudok de Wit, die door zijn ver maarde wandeltochten wereldbekendheid kreeg worden herdacht. De heer L. C. Dudok de Wit werd op 3 Oct. 1843 geboren en hjj overleed in Breukelen op 29 Maart 1913. Hjj bracht zijn jeugd door op het vechtbuiten „Slangevecht” even bui ten Breukelen. In 1865 begon hij gro te reizen te maken in vele delen van de we reld, maakte lange wan deltochten, met als eni- Jager van Kampen over het onder werp: „De kracht van de Kerk: het gezin”. Ds F. Kouwenhoven van Hattem sprak in de „Hanzestad” over het on derwerp „Gedenken en gewagen”. Hier had ds H. Knoop van Rotterdam- Delfshaven de leiding. ge bagage een hand- valiesje, een paar ijzer sterke schoenen en een reisparasol. Door zijn wandeltochten kreeg hij de bijnaam „Kees de Tippelaar”. Van zijn reizen en leven bestaan vele ver halen en anecdoten. In het geschrift „Een we reldvermaard landlo per” door C. J. A. Bos mans wordt een totaal beeld gegeven van deze bijzondere Nederlander. De heer Dudok de Wit heeft bij zijn leven in 1903 een fonds ge sticht, waaruit om streeks zijn verjaardag Het ning van het gemeentepersoneel, Hoe is het daarmee op het ogenblik ge steld? De Ziektewet is niet van toe passing op het overheidspersoneel, omdat zijn rechtspositie is geregeld in het Ambtenarenreglement. Het is (Jaarom dan ook, dat het personeel, (lat een salaris heeft beneden de z.g. Welstandsgrens (thans 6.000,niet yerzekeringsplichtig is ingevolge het Ziekenfondsenbesluit in tegenstelling tot de werknemers in het particuliere bedrijfsleven. De praktijk is op het ogenblik zo, dat de lager bezoldigde ambtenaren (dus met een loon lager dan 6.000,vrijwillig verzekerd zijn bij een ziekenfonds. Het hoger bezoldigde personeel is niet verzekerd tenzij de ambtenaar zelf een indivi duele verzekering afsloot bij één of andere instelling. De regering is zich bewust, dat deze toestand niet bevre digend is en geruime tijd wordt er dan ook al gestreefd naar een zieken fondswet, waarin de ziektekosten- Vooorziening voor de ambtenaren be hoorlijk zal zijn geregeld. In afwach ting daarvan is een z.g. interimrege- ling in het leven geroepen, waarbij kan iedere ambtenaar jaarlijks een bedrag als tegemoetkoming in de door hem gemaakte kosten wordt verstrekt (de gehuwden 84,de ongehuwden 42,per jaar). Het is duidelijk, dat dit een lap middel is en dat de behoefte aan een behoorlijke regeling telkens is ge- yoeld en in discussie gebracht. De ge beenten in de provincie Limburg Hepen in 1952 een gemeenschappelij ks regeling in het leven, terwijl het Centraal Bureau uit de Vereniging yan Nederlandse Gemeenten een ont werpregeling aan de gemeenten voor legde, dat in hoofdzaak aansloot aan de Limburgse regeling. In alle pro vincies, behalve in Zeeland, is nu zo’n fegeling in werking getreden. In on ze provincie was dat nog niet moge lijk, omdat na een gehouden enquête het draagvlak te klein bleek. Er is daarom samenwerking met ZuidHol- land gezocht en verkregen (het In stituut Ziektekostenverzekering Amb tenaren: I.Z.A.) e Zeeuwse gemeenten is nu de 1 vraag voorgelegd zich daarbij aan te sluiten. Om deze beslis sing te kunnen nemen is goede voor lichting nodig. Het was dan ook een goede gedachte van de Ver. van Ned. Gemeenten, afdeling Zeeland, een sa menkomst te beleggen, waar voor lichting werd gegeven door een ver tegenwoordiger van de ziekenfondsen zowel als van het I.Z.A. Een commis sie uit de ziekenfondsen leverde al eerder in de vorm van een brochure een critische beschouwing over de re geling van het I.Z.A., terwijl een bu reau, waarin 37 verzekeringsmaat schappijen samenwerken, zich ook tot de gemeentebesturen wendde. Uit al deze en nog meer niet genoemde schrifturen en discussies is duidelijk gebleken, dat aan diverse regelingen voor- en nadelen zijn verbonden, die nauwgezette overweging en objectie ve vergelijking noodzakelijk maken, voordat een voor de gemeente en het personeel bindende beslissing wordt genomen. Het is niet mogelijk in dit kort be stek uitvoerige beschouwingen te wijden aan de onderlinge verschil punten, maar enkele van de belang rijkste willen wij naar voren brengen. Zoals bekend biedt de verzekering bij de ziekenfondsen vrijwel volledige vergoeding van ziektekosten. Het gro te verschil tussen deze fondsen en de andere regelingen is, dat het fonds vergoedt op basis van het abonne- mentstelsel, d.w.z. het fonds betaalt aan de arts een vast jaarlijks bedrag per patiënt (abonnement), terwijl de bij andere maatschappijen of institu ten verzekerde als particulier patiënt wordt beschouwd en zijn dokters- of óekenhuisnota geheel of gedeeltelijk vorgoed krijgt. Vooral dit laatste is een groot bezwaar voor de verzeker de, wanneer de vergoeding niet ten volle geschiedt (zoals bij het I.Z.A., waar van 10 pet. tot 30 pet. der ge maakte kosten niet worden vergoed) en eerst de betaalde nota moet wor den overgelegd om de vergoeding te kunnen krijgen. De thans bij een zie- KAMPEN, 28 Sept. Vandaag is te Kampen de jaarlijkse schooldag ge houden van de Theologische Hoge school der Geref. Kerken onder art. 31. Ruim 8909 personen waren naar Kam pen gekomen om deze dag mede te maken, en in negen kerkgebouwen en andere vergaderplaatsen waren bijeen komsten belegd. In de Nieuwe Kerk, de Broederkerk, de kerk der Geref. Gemeente, de Stadsgehoorzaal en andere gebouwen werden zowel 's morgens als ’s mid dags bijeenkomsten gehouden. Voor elke vergaderplaats was eenx leider aangewezen, terwijl toespraken wer den gehouden door de Kamper profes soren en vier predikanten van elders. Aan de vooravond was in de Nieuwe Kerk en de kerk der Geref. Gemeente een bidstond gehouden, waar resp. ds vertaling C. Stam van Groningen en prof. C. g Veenhof van Kampen voorgingen. In het kerkgebouw Burgwal 101, waar ds J. A. Vink van Amersfoort de leiding had, sprak prof, dr H. J. NAAR DE EINDTIJD? Door de inleider en verschillende an dere sprekers werd ernstig gewaar schuwd tegen de visie van hen, die in ontwikkelingen als hier geschetst on middellijk tekenen zien van de nade ring van het rijk aan de antichrist. Dat is Bijbels gezien onjuist en bovendien verlamt het de zo dringend nodige ac tiviteit. De opdracht luidt, dat de chris ten moet werken zo lang het dag is. Deze zelfde waarschuwing liet ook dr ir D. Harteveld horen, die de geeste lijke aspecten van de huidige maat schappij besprak. Voor verantwoorde lijkheid is een opdracht nodig, aldus de ze referent. Wij hebben die opdracht in het gebod der liefde. Liefde ook jegens de naaste, de mens in nood die langs de weg der mensheid ligt. We moeten een geschikte plaats zoeken voor ieder mensenkind, gebrekkig, middelmatig of zeer begaafd en we moeten hem hel pen om zijn verantwoordelijkheid je gens God en mensen weer te aanvaar den. Vanuit dit gezichtspunt moet de doelmatigheid van onze maatschappij, productiemethoden en maatregelen worden beoordeeld. Dit beoordelen dus nu te Lunteren gebeurt om daardoor te komen tot een duidelijker inzicht op de taak, die de chr. vakbeweging thans heeft bij het streven naar nieuwe maatschappij - vormen. raai van de luchtmacht heeft Prins Bernhard Dinsdag per helicopter een bezoek gebracht aan de luchtbasis Deelen, waar hij o.m. de luchtmacht technische school, de luchtmacht Deze credietverlening gebleken uit het zgn. Hi zeven millioen gulden, dat ongeveer vier jaar geleden kon worden gevormd uit de tegenwaardegelden van de Marshall-hulp. De terugbetalingen op de toen verstrekte leningen voor de uitvoering van 24 hotelprojecten met tezamen 1.300 bedden kunnen nu weer gebruikt worden voor het nieuwe credietsysteem. Hij greep hier reeds vooruit op de vol gende cor.ferentie-dag waarin ook de sociaal-paedagogische taak van de vak beweging aan de orde is. Ook deze spr. betoogde, dat in de toekomst niet het loon, maar de mens zelf het sociale, vraagstuk zal vormen. ENSCHEDE, 28 Sept. De generale synode der Geref. Kerken onderh. art. 31 K.O. heeft met algemene stemmen besloten geen gevolg te geven aan het verzoek van de classis ’s-Gravenhage om de postale aanduiding te verande ren, maar deze zaak onveranderd te laten. Hierna diende ds A. I. Krijtenburg als rapporteur inzake de kwestie van de nieuwe Bijbelvertaling de leden, die over deze zaak in de zitting van Maandag het woord hebben gevoerd, van repliek. Na hem voerde ds C. Vonk als voorzit ter der commissie het woord. Hij bestreed met name zijn collega, ds Joh. Francke, en wilde waarschuwen tegen kerkelijk gefixeerde Bijbelvertalingen. Alleen het geïnspireerde Woord Gods moet op de kansel worden gebruikt. Men moet niet met een bepaalde visie en een bepaalde kerkelijke kjjk op de zaken de Bijbel vertalen. Een apologetische verta ling achtte hij uit den boze. De Bijbel vertale men niet met Geref. ogen, maar als wetenschappelijk mens. Hij wilde adhaesie betuigen aan de ge dachte van ouderling Jac. G. van Oord om een werkcommissie in het leven te roepen, waarin hoogleraren in het Oude en in het Nieuwe Testament zitting heb ben, die anderen om zich verenigen en die de vertaling van het Bijbelgenoot schap zullen toetsen en de daarop uitge brachte critiek onderzoeken, waarna zij zich wenden kan tot de revisie-commissie van het Bijbelgenootschap. Mocht men daar geen willig oor vinden, dan kan men zich wenden tot het Geref. kerkvolk. VERWORPEN. Hierna kwamen de ingediende voorstel len in stemming. Een voorstel van ds S. Cnossen, dat met de nieuwe vertaling in de eredienst grote voorzichtigheid moet worden betracht en het gebruik van de J van het Bijbelgenootschap wordt ontraden, werd verworpen met 28 tegen 2 stemmen en 1 blanco. Een voorstel van ds Francke het gebruik van de nieuwe vertaling in de eredienst te ontraden maar voorshands deputaten voor toetsing en herziening te benoemen en als dit onbe reikbaar is de mogelijkheid van een eigen vertaling te bezien onderging met 19 tegen 10 stemmen en 2 blanco eenzelfde lot. Een voorstel van ds W. G. Visser om uit te spreken, dat het thans nog niet mogelijk is vast te stellen hoe over de nieuwe ver taling moet worden geoordeeld, weshalve deputaten zullen worden benoemd om de nieuwe vertaling te onderzoeken en vast te stellen of deze definitief voor het ge bruik in de eredienst moet worden ontra den verkreeg 15 voor en 15 tegenstem- (3 October) de school kinderen en de ouden van dagen van Breuke len op poffertjes wor den getracteerd. Zaterdag 1 October zullen het Dudok de Wit-comité, nabestaan den van de heer Dudok, de eigenaar van de poffertjeskraam die 40 jaren achtereen de trac- tatie verzorgt en ande re genodigden op het stadhuis worden ont vangen. Aan de eigenaar van de poffertjeskraam, de heer Van der Steen, zal door de burgemeester een oorkonde worden uitgereikt. T J et I.Z.A. stelt jaarlijks opnieuw I I de premie en de vergoedingen 1 vast. Men weet dus eigenlijk niet waar men in stapt. De gemeente, aangesloten bij genoemd Bureau, heft van haar ambtenaren maximaal 2 pet. premie. Volgens de regeling van het I.Z.A. hebben de aangesloten gemeen ten het jaarlijks tekort bij te passen. Dit kan aanzienlijk zijn. Het Lim burgse I.Z.A. heeft over 1954 een verlies van 70.000,Zowel voor ’t personeel als de gemeente zijn er bij aansluiting bij het I.Z.A. grote be zwaren en risico’s. Het is dan ook te begrijpen, dat de raad van Haarlem het voorstel om bij het I.Z.A. aan te sluiten heeft verworpen en daarna de overeenkomst met het Bureau der Verz. Mij en is aangegaan, op grond waarvan een verordening ziektekos tenvergoeding is vastgesteld. Een zeer belangrijk punt is, dat de Haar lemse ambtenaren vrij zijn zich aan te sluiten. De gemeenten, welke tot het I.Z.A, toetreden, verplichten hun personeel deel te nemen. Wij kunnen het verstaan, dat er gemeentebestu ren zowel als ambtenaren zijn, die sterk gekant zijn tegen deze dwang. A.H.S.S. TILBURG, 28 Sept. Tijdens ver- bouwings- en uitbreidingswerkzaamhe. den aan de R.K. kerk op de Heuvel te Tilburg, is omstreeks half één het ge hele middengedeelte van de zuidelijke zijwand ingestort. De, ravage is com pleet, doordat enorme brokstukken de nieuwbouw voor een belangrijk gedeel te verpletterden en het steigermate riaal als luciferhoutjes deden afknap pen. Van het dak tot aan de grond ver toont de kerk een groot gapend gat. Het gevaar voor verdere instortingen is stellig niet denkbeeldig, reden waarom het kerkgebouw terstond werd geslo ten. Een gelukjdge bijkomstigheid dat de ramp zich juist tijdens schaftuur van de werklieden yoltrok, zodat niemand persoonlijk letsel opliep. 15. hoofd; weefsel; 19. duivenhok; 21. ieder; speelgoed; 24. vader. VERTICAAL: 1. Tros; 2. een; <5. R,G.; 4. emotie; 5. doge; 6. Diana; 8. bè; 9. ets; 11. krekel; 12. regen; 13. aha; 16. talk; 17. N.S.; 18. pool; 20. tee; 21. N.N. en z

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 3