Prov. Staten accoord met bouw Provinciehuis nieuw van Komt er Jongeman schaakte minderjarig meisje te Middelburg nu schot in de verdeling der adoptiegelden? Minister Mansholt sprak te Middelburg op provinciedag te Goes Enkele honderden Geref. vrouwen September- vriendschapsmaand Verwezenlijking der plannen vraagt ongeveer drie jaar De heer M.J* van Poelje lid van Ged* Staten Tweede gebouw voor de Prov* Waterstaat Derde fokveedag voor Walcheren Politierechter verwees ridderlijkheid naar het celluloid Zeeuwse U.LO.-conferentie te Goes Statenlid stelde vragen in verband met onzekerheid in rampgebied Flora en Fauna- expositie te Middelburg Er kunnen nog veel meer vrouwen lid zijn ZEEUWSCH DAGBLAD Woensdag 28 September 1955 pagina 2 Voorstel werd algemeen toegejuicht 1 Hier is mijn nieuwe abonné! V e NA ELF JAAR TERUG Donderdag a.s. Symboliek op bevrijdingsdag MIDDELBURG, 27 Sept. - Met 32 van de 39 stemmen kozen de Prov. Staten hedenmorgen de heer M. J. van Poelje (Arb.) te Vlis singen tot lid van Ged. Staten als opvolger van de naar Canada ge- emigreerde heer C. Hamelink. De heer D. Kodde (SG) kreeg 2 stem men, de heren C. Boender (SG) en jhr mr T. A. J. W. Schorer (Arb.) elk 1 stem, terwijl 3 blanco stem men werden uitgebracht. Vrijdag en Zaterdag a.s. De Europese Jeugddagen Najaar 1956 in Stadhuis Filmavonden ,Het Hoogeland’ Besprekingen der Commissarissen op 6 October Er was haast geen stoel meer onbezet.... chef zijn hier onderchefs voor de ge-van financiële aard. „Wil je dat .in ’t vervolg laten?” Naam Adres Woonplaats te Deze nieuwe abonné wil betalen per week/maand/kwartaal Aangebracht door Uw abonné VRAGENLIJSTEN. De Commissie merkte op, dat aan de betrokken gemeenten vragenlijsten zijn gezonden omtrent hetgeen reeds werd ont vangen, hetgeen werd toegezegd en de wensen, die nog leven. Er is echter sprake van een zekere dynamiek, want steeds hoort men nog van nieuwe toezeggingen. De verdeling van hetgeen nog beschik baar is heeft helaas nog steeds niet plaats gevonden, omdat er geschilpunten zijn meente- en de provinciale financiën. Verder is het de bedoeling de 2e af deling te splitsen in een „natte” en een „droge” waterstaat. Ook moest worden voorzien in kamers voor chefs van de registratie en van de expeditie. Nagegaan zal worden, of door het aan brengen van glazen wanden de chefs beter overzicht op hun personeel kun nen hebben. Kamers voor afdelingsvergaderingen komen niet in dit complex, maar de Rijksgebouwendienst heeft al plannen voor deze kamers aansluitend aan de huidige Statenzaal. In het nieuwe Pro vinciehuis zijn met opzet veel spreek kamers geprojecteerd, omdat het niet gewenst is, dat mensen, die een ambte naar willen spreken, dit in aanwezig heid van vele andere ambtenaren moé ten doen. HET ANTWOORD De Commissaris der Koningin, jhr mr A. F. C. de Casembroot, beant woordde de meeste vragen. Hij deelde mede, dat de le afdeling zo groot is geworden, dat al lang een splitsing opende. De secretaresse, mevr. J. C. Rouw Labeur, bleek nog niet tevreden te zijn met de 28 verenigingen in Zeeland, daar er volgens haar berekeningen nog minstens 2000 Geref. vrouwen lid kun nen worden. Uit het jaarverslag van de penningmees. teresse mevr. E. J. Boon bleek dat er een batig saldo was van 38,06. „WIJDE HORIZON”. Na de declamatie van mevrouw Bare- man nam de spreekster van deze morgen, mevr, dr F. T. DiemerLindeboom uit Rotterdam het woord. Haar causerie ge titeld „Onze horizon is wijd”, gaf een bre de kijk op de plaats, die de vrouw van deze tijd inneemt. Zij weerlegde aan de hand van de Bijbel de plaats waarop man en vrouw moeten staan. Een plaats waarin God beiden een taak heeft gegeven, om die gezamenlijk te volbrengen. Zji onderstreepte ook nog even de ge- De heer O. Gebraad te St Maar tensdijk heeft dezer dagen waar schijnlijk wel even perplex ge staan. Tijdens de evacuatie in 1944 was hij naar de Betuwe ge trokken en was daar o.m. hulp- zaatn bij het rooien van aardap pelen. Tijdens deze werkzaamhe den verloor hij zijn zegelring. Zoeken hielp niet: het kleinood bleef onvindbaar. Wie beschrijft zijn verbazing, toen dezer dagen elf jaar later iemand uit de Betuwe hem de ring kwam be zorgen. Tijdens het eggen was hij aan de oppervlakte gekomen. In ieder geval zorgt U voor Uw nieuwe abonné. Daarvoor wilt U onderstaande bon wel gebruiken. Reeds vooruit veel dank voor Uw. blijken van vriendschap. de kamer van de Commissaris in het huidige gebouw wel eens heeft afge vraagd, of hij nu in een Provinciehuis dan wel op een mosselschip was! De heer L. P. van Oorschot (Arb.) ten slotte zei tevreden te zijn met de te genwoordige Statenzaal, al laat de acoustiek daarvan zeker te wensen over. inissaris. In eerste instantie is het verdelingsplan gemaakt door een stichting, waarin de drie Commissarissen zitting hebben. Deze zal nog overleg plegen met de twee be trokken departementen en de provinciale watersnoodcomité’s. Het geld zal worden besteed In de sociale en de culturele sec tor. Voor Zeeland zijn de verschillende richtlijnen al uitgestippeld. Hoe het overleg met de betrokkenen in de provincies zal geschieden moet op 6 October nader worden bezien. Het gaat n.l. niet slechts om gemeentebesturen, maar ook om (inter-) kerkelijke instellin- ge en particuliere organisaties. In ieder geval zullen de resultaten volledig wor den gepubliceerd. De heer Van Oorschot drong tenslotte nog aan op het rekening houden met de graad van getroffenheid der gemeenten. zonde mens” sprak des middags dr P. C. Kraan uit Vlissingen op boeiende wijze. Hij zag de ziekte als een gestoord even wicht tussen God en de mens. Met voor beelden toonde hij aan, dat bepaalde geestesgesteldheden van grote invloed kunnen zijn op het ziekteproces. Een bekend feit is ook, dat maagzweren bv. kunnen ontstaan door conflicten, waartegen men niet is opgewassen. Een fase van disharmonie kan de tubercelba- cillen actiever maken etc. Van veel betekenis achtte dr Kraan dan ook het gesprek van de christenarts met zijn patiënten. Hierdoor kan veel wor den bereikt. Maar uiteindelijk is het zo, dat God altijd het laatste woord spreekt. Hoe de patiënt zich overgeeft aan zijn ziekte en tal van andere problemen be sprak dr Kraan hierna nog. Hij betreurde het, dat de christelijke blijheid zo vaak zoek is. Begrijpelijk kwamen er heel wat vragen naar voren die de chirurg op prettige wijze beantwoordde. Het eind van de middag bestond uit sa menzang en declamatie door mevr. Van Essen uit Arnemuiden. Deze vergadering werd ook bijgewoond door afgevaardigden van de Herv. Vrou wenverenigingen, de N.C.V.B. en namens de Geref. Kerkeraad door de heer C. Douw. DRIE JAAR Ook het Rijk is van oordeel, dat de tegenwoordige toestand niet kan voortduren. Het archief komt groten deels in de kelder. Er is ook voorzien in schuilkelders. Het gebouw blijft Rijkseigendom. De Provincie krijgt het gratis in gebruik, maar moet het onderhoud voor eigen rekening nemen. Het is niet nodig, dat ineens al het meubilair wordt aangeschaft. Verwacht wordt, dat de bouw drie jaar zal du- ren. Mr A. J. van der Weel beant- moest worden doorgevoerd. Naast de woordde tenslotte nog enkele vragen aal ten aanzien van de landbouw leg de Minister Mansholt de nadruk op rationalisatie en productiviteitsverho ging, het stichten van een gemeen schappelijk investeringsfonds o.a. voor verkavelingen, alsmede een vrije mi gratie. Voor ons land zal dit alles be tekenen, dat wij een offer moeten brengen, omdat wij rijk zijn. Na de pauze was er opnieuw decla matie en pianospel, alsmede het zeer geslaagde optreden van een volks dansgroep van de C.P.M.B. en de Z. P.M. en van het L.J.G. orkest uit O.- Zeeuwsch Vlaanderen. -o- Andere oorzaken, die de landbouw- integratie extra moeilijk maakt zijn het grote verschil in technische ont wikkeling, voorlichting, onderwijs, en vooral de verschillen in de landbouw politiek der regeringen. DE OPLOSSING. De weg om hieruit te komen ligt naar het oordeel van de minister niet in het maken van intergouvernemen tele regelingen en het treffen van pro tectionistische maatregelen. Deze be tekenen alleen maar, dat men zijn ei gen problemen afwentelt op een an der. Slechts door het belang van de gemeenschap voorop te stellen en de verantwoordelijkheid ook voor de maatregelen van de ander te aanvaar den, is er een oplossing. Het gaat niet om het opleggen van Verboden, maar om het scheppen van een gunstig kli maat voor een economische expansie. Nodig Is een positief beleid. Speci- MIDDELBURG, 27 Sept. De Prov. Staten van Zeeland hebben vanmor gen Ged. Staten machtiging verleend de door het Rijk aan het stichten van een Provinciehuis verbonden voorwaarden te aanvaarden. Alles bij elkaar zal dit gebouw de Provincie 6</2 ton kosten. Het spreekt vanzelf, dat de Statenleden blij waren, dat er nu eindelijk schot gaat komen in de plannen en dat over enkele jaren de Prov. Griffie, die nu buitengewoon slecht is ge huisvest op Dam 6 en 8, een gebouw zal krijgen in overeenstemming met de waardigheid van het Prov. Bestuur. Men was het wel erover eens, dat het tijdstip, waarop aan de plannen uitvoering kan worden gegeven, bijzonder ongunstig is, nu alle aandacht moet worden geconcentreerd op de woning bouw. Maar aan- de andere kant was men het op dit punt eens met Ged. Staten èn ipet het Rijk, dat de toestand bij de maand onhoudbaarder wordt. De heer D. Kodde (SG) stelde en kele vragen over de indeling van het nieuwe aan het Abdjjplein te stichten gebouw. Zijn er niet teveel kleine ka mers en blijft het overzicht, dat de af delingschefs moeten hebben, wel vol doende? Ook meende hij te hebben op gemerkt, dat er meer chefkamers zijn dan chefs en voorts vroeg hij, of het nodig is, dat ook de onderchefs elk een apart vertrek hebben. De heer Kodde meende bovendien, dat er niet vol doen kluisruimte is voor het archief en in het algemeen gaf hij de voorkeur aan een gebouw waarin ook de Sta tenzaal is opgenomen en een aantal vertrekken voor het houden van af delingsvergaderingen der Staten. UITERMATE ONGELUKKIG Voor dat laatste zag de heer A. H. S. Stemerding (CH) toch wel mogelijk heden in het ontworpen complex. Hij noemde het moment, waarop deze bouw aanhangig wordt gemaakt, wel uitermate ongelukkig, maar realiseer de zich aan de andere kant, dat er sprake is van een onhoudbare toestand. Bovendien bouwt het Rijk, zodat niet de Provincie de uitsluitende ver antwoordelijkheid heeft. Hoe lang zal het werk duren en is het jaarlijks on derhoud voor de Provincie? zo wilde dit Statenlid weten. Namens de KVP juichte de heer P. V. M. Vercouteren het voorstel toe. Hij voegde daaraan toe, dat hij zich bij het betreden van De heer Marinus Johannes van Poelje werd op 20 Februari 1911 te Vlissingen geboren. Hij ontving een vijfjarige HBS- opleiding en volgde een handels opleiding. Hij behaalde de diploma’s handelscorres- pondentie Engels, Duits en Nederlands. De heer Van Poelje, die gehuwd is en twee kinderen heeft, was o.a. werkzaam bij de Rotterdamse Bank, als boekhouder bij de Fa Brasch en Rothenstein en in de buiten dienst van het Ziekenfonds Walcheren. Sinds 1947 is hij secretaris van de Com missie voor Cult. Werk in Arbeiders kampen. In 1936 trad hij toe tot de SDAP. Van 1937 tot 1940 was hij secretaris der afdeling Vlissingen van deze partij en in 1946 werd hij voorzitter van de afdeling Vlissingen der P. v. d. A. In 1951 volgde zijn benoeming tot lid van de Partijraad. De heer Van Poelje is sedert 1945 lid van de Vlissingse gemeenteraad en voorzitter der P. v. d. A.-fractie. In de zitting der Staten werd als opvol ger van de heer Hamelink geïnstalleerd de heer A. J. Berenpas, wethouder van Middelburg. Aan het begin der vergade ring deelde de Commissaris o.m. mede, dat het Statenlid mr W. F. E. Baron van der Feltz (CH) in het Gasthuis moest wor den opgenomen. Namens de Staten wenste hij hem een voorspoedig herstel. Na korte discussie ging de vergadering accoord met het voorstel deel te nemen in de Stichting Onderzoekcentrum voor de Landbouw in Zeeland. Op vragen van de heren M. den Boer (CH) en D. Kodde (SG) antwoordde Gedeputeerde C. Phi- lipse, dat ook de Commissie Waterbeheer sing en Verzilting in het bestuur verte genwoordigd zal zijn en dat de mogelijk heid bestaat tot uitbreiding van het be stuur, o.m. met vertegenwoordigers van de Polder- en Waterschapsbond. Jacobse” werd het kind genoemd; zij kwam uit Zandvoort. WARE GEDAANTE Mr Schenkenberg noemde ook dit een zeer ernstig feit en eiste tegen bei den een maand. De man begreep het niet best en informeerde wie er in het „hok” moest, hij of zijn vrouw .„Alle bei” zei de Politierechter, die er voor ieder 10 dagen van maakte. De vrou welijke helft, die haar relaas beschei den gedaan had, ontpopte zich toen in haar ware gedaante. Nadat haar man gevraagd bad of het niet met een boete af kon, zei zij: „Dan gaan we toch zit ten, fijn eten, fijn drinken!” Toen was de beurt aan de moeder van de schakende jongeling, de 51-ja- rige M. A. L., die samen met de 58- jarige grondwerker A. L. V. het meis je in Juni j.l. verborgen had gehouden. Het werd voor ieder een week zitten. ST MAARTENSDIJK BOPPE Twee jeugdige vechtersbazen uit St Maartensdijk, K. K. (straatmaker, 20) en H. P. (landarbeider, 18) hadden het na een bezoek aan een circus in St Annaland bijzonder bont gemaakt. „Waren jullie er niet op uit die inlan ders van St Annaland te molesteren, komende zelf van het roemruchte St Maartensdijk?” vroeg de P.-rechter hen. Het bleek nl., dat er een bijzonder gecompliceerd machtsvertoon ontstaan was, waarbij zelfs de ruit van de kap salon van Van A. het loodje moest leggen. Vechtende „wandelde” men er binnen. Tenslotte heeft de Rijkspoli tie de zaak geschoren. „Het is mooi opgemaakt”, zei één van de verdachten, toen hij 50,of 10 dagen hoorde eisen. Hier bleef het bij (conform). De niet meer zo jonge, overtuigd van zijn onschuld zijnde gestichts- wachter H. J. v. D. uit Vught had ook zijn stem laten horen in deze vuist- symphónie. Voor hem werd het 30,- of 6 dagen. Het was niet de eerste keer, dat de 57-jarige los arbeider J. V. uit Kapel- le voor de rechter stond. Ditmaal had hij op 11 Juli j.l. zijn dorpsgenoot A. P. (64 j.) met een schoffel het hoofd „bewerkt”. P. kwam het zélf getuigen. Reeds lang bestond er een Vete, want V. kon het nimmer nalaten P. en diens echtgenote na te schreeuwen. Toen moet het ongeveer zo gegaan zijn: „Wil je dat .in ’t vervolg laten?” V. „Dat laat ik niet!” P. „Dan moeten we dat maar eens uitvechten!” V. „Dat kan gebeuren!” Het gebeurde. Een aantal lidtekens op het hoofd van P. zijn er stille getui- -o- Op 29 September zal de houtvester van Prinses Wilhelmina in de oprij laan van slot Moermönd te Renesse het nieuwe plantsoen aanbieden rond de gedenksteen v. d. gevallenen. De plech tigheid zal worden bijgewoond door de Commissaris der Koningin in Zeeland. vinciehuis en Gistpoort kunnen wor den afgebroken. In dit stadium is het voorstel de enig denkbare oplossing. Jhr Schorer merkte nog op de urgentie niet in twijfel te trekken, maar te per sisteren bij zijn mening, dat ’n betere en definitieve voorziening noodzakelijk is. Wij moeten als Provincie ook weer niet té bescheiden zijn, zo meende hij. Mocht U nog propaganda-materiaal nodig hebben in de vorm van een extra krant voor een candidaat-abonné of exemplaren van onze pakkende brochure, dan even een berichtje naar de krant en wij zorgen MIDDELBURG, 27 Sept. Op 6 October a.s. zullen de Commissarissen der Koningin der drie door de ramp getroffen provincies Zeeland, Noord-Brabant en Zuid-Holland in Den Haag een bespreking voeren over de verdeling van de z.g. adoptiegelden over de drie povincies. Het gaat hier om een bedrag in de grootte van drie millioen, afkomstig van buitenlandse mogendheden (w.o. de bekende gift van een millioen van Nieuw Zeeland, bij voorrang be stemd voor Noord-Beveland), alsmede van het Rampenfonds en van acties, die in enkele landen o.m. Zwitserland voor de watersnood-provlncies zijn gehouden. Van dit geld zijn al vele toezeggingen gedaan. Dit deelde de Commissaris der Konin- met Rijk en Rampenfonds, aldus de Com- gin vanmorgen in de Statenzitting mede op vragen van de heer L. P. van Oorschot. Deze had gesteld, dat er ten aanzien van de besteding dezer gelden onzekerheid bestaat in de rampgebieden. Hij verzocht mede te delen welke bedragen de diverse gemeenten reeds ontvingen, hetzij in geld ol in goederen. Een tweede vraag was, of deze verdeling is geschied volgens óen van tevoren vastgesteld schema en welke fondsen achtte de heer Van Oorschot het wenselijk de diverse gemeenten in een gezamenlijk overleg te betrekken tenein de een zo rechtmatig mogelijke verdeling te bevorderen. Doorhalen wat niet wordt gewenst. U wilt dit formulier wel uitknippen en zenden aan „Zeeuwsch Dagblad”, afdeling abonnementen, Goes MIDDELBURG, 27 Sept. - Uit de catalogus van de 3e Fokveedag voor Walcheren wij schreven hierover reeds eerder uitvoerig die op Don derdag 29 September a.s. op het ter rein bij de Coöp. Veilingsvereniging „Walcheren” aan de Nieuwe Vlissingse weg te Middelburg wordt gehouden,) blijkt, dat in totaal 58 veehouders (een 5-tal verenigingen inbegrepen) met 288 catalogusnummers, verdeeld over een 30-tal rubrieken, hebben ingeschre ven. Goed vertegenwoordigd zijn hierbij wederom de fok- en bedrijfsgroepen. De productieklasse, waarin een tiental dieren, dat aan de gestelde hoge eisen voldoet, kon worden opgenomen, ver dient bijzondere vermelding. Naast het rundvee zal ditmaal een 27-tal ingezonden fokveevarkens van het op Walcheren gekweekte Ned. Landvarken beslist de aandacht waard zijn. De keuringen vangen des morgens om negen uur aan. De opening van deze 3e Fokveedag zal geschieden door de burgemeester van Middelburg, mr dr N. Bolkestein. -- (Vervolg van pag. 1). Dat het vraagstuk der integratie met name voor de landbouw bijzonder moeilijk ligt, toonde minister Mansholt vervolgens aan. Hij noemde o.m. het feit, dat de prijsvorming der produc ten buitengewoon instabiel is, dat in Europa millioenen kleine bedrijven bestaan en dat de boeren zelf geen enkele invloed op de markt kunnen uitoefenen, dat de landbouw vrij lange productieperioden nodig heeft en men zich niet snel op een veranderde si tuatie kan instellen, dat de arbeidspro ductiviteit enorm uiteenloopt en ook, dat er heel vaak sprake is van een ver borgen werkloosheid. In dat verband merkte hij op, dat het komen tot één markt van agrarische producten bete kent dat er ook gesproken moet wor den van een omschakeling op de in dustrie. MIDDELBURG. 27 Sept. „Barbus Conchonius”, de Middelburgse vereni ging van aquariumliefhebbers heelt thans van de vereniging „De Neder landse Bloemisterij” bericht ontvangen, dat zij mee zal werken aan de tentoon stelling van flora en fauna, die najaar 1956 in de Vleeshal van het Stadhuis zal worden gehouden. Hierdoor is ech ter deze ruimte te klein geworden om er alles in onder te brengen. Thans .s toestemming verkregen, ook de grote Stadhuishal als expositieruimte te be nutten. De tentoonstelling zal geopend zijn van 26 September tot en met 6 October 1956, met uitzondering van de hiertussen vallende Zondag. GOES, 27 Sept. Volgende week zullen in de volgende plaatsen de films „Helpen de Handen” en „Kleurensymphonie van t Hogelandse werk” van de vereniging „Het Hoogeland” worden vertoond: Middelburg, Bogardzaal (3 Oct.), Oudelande (4 Octu, Vrouwenpolder (5 Oct.), Veere (6 Oct.) en Goes (7 Oct.). GOES, 26 Sept. Op Vrijdag 30 September en Zaterdag 1 October a.s. zal in „Het Schuttershof”, uitgaande van de afdeling „Zeeland” van de Ver. voor M.U.L.O. en van de Ver. voor Chr. M.U.L.O., een Zeeuwse ULO-con- ferentie worden gehouden, tijdens wel ke belangrijke onderwerpen aan de orde zullen komen. Op de eerste dag wordt des morgens het woord gevoerd door de heer H. de Lange, hoofd van een ULO-school te Amersfoort over „Enkele ervaringen bij het toepassen van nieuwe richtlij nen bij het onderwijs in de moderne talen”. Des middags zal de heer J. van Helden, vakleraar tekenen aan de Goe- se ULO-scholen het onderwerp „Het tekenonderwijs op de ULO-school” be handelen en des avonds zal de beken de declamatrice, mej. R. Driessen te Den Haag optreden onder het motto „Declamatie van ULO-leerkrachten onder vakkundige leiding van Roosje Driessen”. Voor Zaterdag staat slechts een in leiding op het programma: „Observatie van intelligentie, vooral bij MULO- leerlingen” door drs C. v. d. Zwet, di recteur Chr. Paedagogisch Studiecen trum te Den Haag. Discussiegroepen zullen inleidingen aan éen nadere be schouwing onderwerpen. ge van. De scherpe kant van de schof fel maakte zelfs een wonde tot op het bot. „Er is bloed gevloeid te Kapelle”, zei mr Schenkenberg, sprak Van „geen beste staat van dienst” en eiste 6 we ken, waarvan 3 weken voorw. met ’n proeftijd van 3 jaar. V. sprak ter zitting alles tegen. De Pol.-rechter noemde hem echter een gevaar voor zijn omgeving. „U bent tekeer gegaan als een wilde!” kreeg V. te horen. Het vonnis was conform. LUIDE TWIJFEL De installateur J. W. G. uit ’s-Gra- venpolder had met zijn 49 jaren op 11 Augustus hardop de verstandelijke vermogens van een Rijkspolitieman, die hem bekeurde, in twijfel getrok ken. Dat mag niet. De wachtmeester wist dit drommels goed en zo komt er boven de bekeuring, die G. „spijkers op laag water zoeken” noemde, nog 25,of 5 dagen bij. De Domburgse koopman W. de V. (67 jaar) was door een zekere S„ toen hij die gii opzoeken in verband met een verbouwing, uit een huis gezet, dat zijn eigendom was. S. had echter gelijk, zodat De V., na de herrie, ook nog 15,moet betalen of 3 dagen moet gaan zitten. Op de raad van mr Van Empel, om eens met de burge meester te gaan praten, reageerde hij: „Die oü z’n ant bóven S. z’n oat!” -o— GOES, 27 Sept. Evenals vorig jaar waren ook nu weer enkele honderden leden van de Geref. Vrouwenverenigingen naar Goes gekomen om hun Provinciale Dag te houden. In de grote zaal van de „Prins van Oranje” was haast geen stoel meer onbezet, toen de presidente, mevr. varen, die er in vele gezinnen zullen ont staan wanneer het Deltaplan verwerke lijkt zal zijn. Dan zal uitkomen welke geest er in de gezinnen heerst. Met tra dities zal het dan ver gedaan zijn. Na het bondslied staande te hebben ge zongen beantwoordde mevr. Diemer de vragen, die na haar causerie naar voren werden gebracht. En dat waren er vele. Het maandblad „Nederlandse Gedachten” werd vaak moeilijk leesbaar gevonden. MIDDAGVERGADERING. Over „De invloed van het geestelijk M. A. Elshoutv. d. Ros deze bijeenkomst (godsdienstig) leven op de zieke en ge- MIDDELBURG, 27 Sept. Al kon den niet alle Statenleden de oplossing toejuichen, uiteindelijk verenigden zij zich gedachtig aan het „beter wat dan niets” met het voorstel het pand Rouaansekaai 43 aan te kopen voor de Prov. Waterstaat voor de som van f 45.000.—. Het nam«> do heren jhr mr T. A .J. W. Schorer (Arb.) en A. H. S. Stemerding (CH) stond als ideale op lossing voor ogen een concentratie van provinciale diensten in het Abdijcom- plex. Jhr Schorer vond het geen gelukkige vondst een dienst over twee panden te „verdelen”. Waarom wordt niet een pand gehuurd en gestreefd naar een onderbrenging in één complex van al le provinciale diensten? F. F. D. en E. T. I. b.v. zijn ook slecht gehuisvest. De heer Stemerding sprak in gelijke geest, maar vond in tegenstelling tot de heer Schorer de koopsom van 30 mille niet te hoog. Gedeputeerde mr A. J. van der Weel onderstreepte de urgentie der uitbrei ding van de Prov. Waterstaat. Tpgen huur van een pand had hij grote be zwaren: men zou verplicht zijn veel geld te investeren in eigendommen van een ander. Met het Rijk is er een bespreking geweest over concentratie van E. T. I. en P. P. D. in de -Abdij, maar dit is nu zeker nog niet moge lijk. In de verdere toekomst bestaan er misschien wel kansen, wanneer b.v. de twee gebouwen tussen nieuw Pro- MIDDELBURG, 27 Sept. Er schuilt, aldus de Politierechter, mr P. van Empel, tegen de 22-jarige monteur K. de R. uit Vlissingen symboliek in het feit, waardoor u zich moet verantwoorden. Op 5 Mei j.l. de tiende bevrijdings dag, had De R. uit het tehuis voor werkende meisjes te Middelburg de min derjarige I. S. geschaakt. De monteur had een verhouding met het meisje welke haar door de toezichthouders was verboden. De R. kreeg een brief van haar, waarin stond, dat zij het niet prettig had en graag „eruit” wilde. De R., in de feestroes van de bevrijdingsdag, bedacht zich geen twee keer, pakte een bromfiets, schaakte zijn I. en reed met haar naar Vlissingen, waar het meisje tenslotte bij de moeder van De R. werd verborgen. Ten langen leste kon ook de beslotenheid van Groenewoud en Lange Zelke het meisje niet langer aan het daglicht onttrekken. De Officier, mr Ph. M. Schenken berg van Mierop, sprak van een ern stig feit, maar wilde er rekening mee houden, dat hier sprake is van een „gekke jongensstreek” en eiste 1 maand voorw. met een proeftijd van 2 jaar. „Deze ridderlijkheden horen tegen woordig in de film thuis!” kreeg De R. van mr Van Empel op het brood; het vonnis was conform. Toen kwam de in 1926 te Ambon ge boren S. S. met zijn twee jaar jongere echtgenote E. J. G. voor het hekje. Zij werden ervan beschuldigd het meisje in Mei verborgen te hebben. „Clara De tijd gaat snel. De vriendschapsmaand is ook haast weer voorbij. De laatste week., en als die voorbij is kunnen wij de nieuwe abonné’s gaan tellen. Dan weten we wat ware vriendschap vermag. Zorg U er vooral voor, dat ook Uw nieuwe abonné er bij is als we gaan tellen. Want zonder die nieuwe abonné van U ontbreekt er iets. Ook U w nieuwe abonné voor „Zeeuwsch Dagblad” kunnen wij niet missen. J

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 2