Goese student maakte studiereis Amerika naar K 85 RAKKERTJES VAN NELLE ül 11 m ji PUZZLE Kleurenblindheid in 20 jaar vertienvoudigd alle zware shag! van DEZE KINDEREN „Fieldwork” verplicht vak voor aanstaande predikanten Russen zouden eilanden aan Japan teruggeven Onderzoekingen van Amerikaanse professor ia®®» J J ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 4 M Gastvrij ontvangen veel geleerd -iff Wie ze éénmaal door Dolf Odé VANDAAG EENS KRUISWOORDRAADSEL 1 b e o 0 s d r helpen dir^^i! „Vrijheid - Blijheid” v I Westduitsland vraagt Westen blijvend verzet tegen erken ning van Oostduitsland Visueel ingesteid Vele vacante plaatsen Assistent in Palacios Oplossing vorige puzzle Nederlands schip het eerst door heropende Straat van Messina Verschillen Worden wij allen kleurenblind Niet aangeboren e-B r cs> tn Bi fe I Ingezonden Mededeling (Adv.) 1 a Waarom toch?. gewoonten hebben geen vader 2 -4 5 der Hoek 7 ÏO r UB r r 1 T 20.35 gerookt heeft wil geen andere recht om met West-Duitsland over de her eniging van het land te onderhandelen. I c s 1 Maandag 26 September 1955 hotel and motel”. Intussen hoopt men, door de televisie binnenshuis te bren gen, dit euvel enigermate te bestrijden. In een volgend artikel wil ik nader ingaan op het religieuze leven in Ame rika. Dit is het Amerika van het grootse, het indrukwekkende. Er is ook een Amerika van het stille, het landelijke. Dolf Odé, schrijver van bijgaand ar tikel, leerde beide Amerika’s kennen. door Caret van „Vrijheid-Blijheid” is de levensregel van de Amerikaan. Een brede glim lach straalt van zijn gezicht natuur lijk of gemaakt. Hij zegt je vlot, wat hij verdient en hoe hij over alles denkt. Hij is uitermate gastvrij, tege- Texas, opgenortien. vendien moest tussen de bedrijven door de Hollandse vlag hoog gehouden worden. Meermalen werd ik gevraagd om voor Rotarians, Lions Clubs en kerkelijke organisaties over het leven in Holland te spreken. Zo’n toespraak bleek niet geheel een overbodige luxe te zijn, daar velen nog de naïeve gedachte waren toegedaan, dat het merendeel hier te lande op klompen loopt, dat onze taal het Duits is, terwijl het ook wel voorkwam, dat boeken. Zo’n apparaat is door het mo- iemand meende, dat Nederland in de Russische zóne lag Steeds werd ook belangstellend ge vraagd naar het verhaal van de Hol landse jongen, die zijn vinger in de dijk stak om het water tegen te hou den, welke fictie daar nog wijd en zijd verspreid is. Medio Juli werd mij verzocht om als councillor (raadgever) een groep pioniers (1315 jaar) op het kamp terrein, behorend tot de Presbyte riaanse' Kerk, in Livingston (Texas) te leiden. Voor jongens en meisjes werd in groepsverband gesproken over het God, de natuur, onszelf en de naaste zien), terwijl ruimte gelaten werd aan sport en spel. Professor Ridlomer, die zijn onder zoekingen thans kan voortzetten en uitbreiden dank z(j een subsidie van vijf millioen dollar, hoopt over uiterlijK twee jaar gereed te zijn en de weten schappelijke oorzaken te kennen. ...I - Ingezonden Mededeling (Adv.) zich hier thuis gevoelde. Maar haar gelaat bleef ernstig, toen ze het hem vroeg. Ze was zich van die ernst evenwel niet bewust, en zij begreep dan ook niet, waarom hij zo bruusk het boek neerlegde, de lamp terug zette op het bureau en zonder verder notitie van haar te nemen enkele aan tekeningen begon te maken in een blocnote. Verdrietig verliet ze de kamer. Was ze onbeleefd geweest? Dacht hij mis schien, dat ze zich met zijn zaken wilde bemoeien? Had ze hem ge stoord? Och, ze was maar een heel gewoon dorpsmeisje immers? Ze was - - ook maar zo kort getrouwd geweest... buitenlands gebied, met inbegrip van Rick bladerde lusteloos in zijn ad ministratie. Alweer was hij terecht gekomen in een huis, waar hij geen vinger kon verroeren of men bemoei de zich er mee. Zo vurig had hij er naar verlangd weer eens te kunnen musiceren om zijn grenzeloos alleen zijn te vergeten in het liefste wat hem gebleven was. En nu kwam dat kind vrouwtje hem dit bederven. Ze had het weliswaar niet kortweg verboden, maar hij had dat verbod heel duide lijk in haar ernstige ogen gelezen denk er aan, mijn man is nog geen twee maanden dood. Verveeld en doelloos keek hij zijn boeken in. Het beheren van zijn fi nanciën verschafte hem weinig werk. Het huis in de stad was goed verhuurd en het vermogen van grootvader Ter- meulinck was bij zijn vroegere baas, De Vries, uitstekend ondergebracht. Hoogstens had hij nog iets te maken met vaders uitgevers. (Wordt vervolgd). 12.30 13-15 16.03 kxram. oraiu. au.w ^...g Orgelspel. 16.30 Strijkkwartet. 17.00 W 17.10 Zang en piano. 17.30 Cello en p 17.45 Boekbespreking. 18.00 Voor del 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nieuws.1 -- c- sol. 22.00 Nieuws. Pianorecital. 22.55-23.00 Nieuws. BONN, 22 September De Westduitse regering heeft een nota aan de drie Wes telijke grote mogendheden gezonden, waarin deze wordt verzocht haar verkla ring, dat zü de Oostduitse republiek niet als souvereine staat erkennen, te herha len, aldus heeft een regeringswoordvoer der Donderdag te Bonn meegedeeld. Het Westduitse verzoek is gedaan twee dagen nadat een Oostduitse regerings delegatie een overeenkomst met de Sow- jet-Unie had gesloten, waarin Oost-Duits- land volledige souvereine rechten wer den verleend op zowel binnen- als Het leven treedt er sterk naar bui ten. Aanschouwelijk worden de dingen uitgebeeld op school, in de kerk en langs de weg (reclame-borden). Naar onze opvatting doet dit wat oppervlakkig aan, daar de Ameri kaanse geest meer gericht is op het leren zien dan op het leren denken. Zo neemt de televisie voor hem een bredere plaats in, dan een kast vol Met deze laatste werkzaamheden be gon ik de 5de December. Het field work voorziet bovendien in het grote tekort aan predikanten. In de Presby teriaanse Kerk in het Zuiden van de U.S.A, zijn er n.l. ongeveer zeshonderd vacante plaatsen. Afstanden bij het uit preken gaan kent men zeer zeker, vooral in Texas, doch zij worden am per geteld, behalve dan misschien door mijZo zag ik mij genoodzaakt in de maand Mei examentijd een 4.000 kilometer af te leggen om drie „fhuis-zijn in Gods wereld” (hoe wi, Zondagmorgens achtereen in onder- - - - scheiden gemeenten voor te gaan. Van veel examenwerk werd ik ech ter vrijgesteld en de vakken kon ik in overleg met de Rector bepalen. Mijn hoofdtaak in het Seminarium bestond in het maken van twee scripties, waar van er één gewijd was aan een criti- sche analyse over R. Niebuhr’s boek: „De morele mens en de immorele maatschappij”. Deze Niebuhr, die in 1947 in ons land sprak voor universi- teiten, predikanten, zakenmensen en de pers, is één der meest bekende Amerikaanse theologen, met een sterk sociale inslag. Ook deed ik het „fieldwork” tij dens de drie zomermaanden te vergelijken met het leervicariaat der Ned. Herv. Kerk. Alleen daar is het reeds een verplicht onderdeel gedu rende de academische training. De studenten gaan 's zomers uit om op het platteland of in de stad als hulp prediker of tijdelijk predikant in vacante gemeenten practisch werk te verrichten. Mij was het beschoren om als assis tent van een dominee in Palacios, een plaats in Texas aan de Golf van Mexi co, van eind Mei tot eind Augustus, ds Cockrum bij te staan en mij 'spe ciaal met het jeugdwerk bezig te hou den. Zondagsavonds moest ik preken en jeugdgroepen leiden. Ook het huis bezoek werd in dit uit 3.000 inwoners tellend dorp systematisch gedaan. Bo- HORIZONTAAL: 1. ten hemel schrei end; 6. werpankertje; 7. electrlsch ge laden deeltje; 8. deel van een schip; 10. spil; 11. afvallige van het R.K. ge loof; 13. slede; 14. bestaat; 15. stad in Griekenland; 18. godsdienst; 19. bijl; 20. dicht; 21. verlichting; 22. mil. rang. VERTICAAL; 1, Bloelwljze; 2. tel woord; 3. rijksgrond; 4. gemoedsaan doening; 5. vreemde titel; 6. godin van de jacht; 8. dierenroep; 9. naaldteke- nlng; 11. insect; 12. natuurverschijn sel; 13. uitroep; 16. hard vet; 17. Ne derlandse Spoorwegen; 18. aspunt; 20. Eng. aardhoopje bij golfspel; 21. de naam onbekend. HORIZONTAAL: 2. Welp; 6. toorn; 9. aal; 10. paar; 12. fa; 13. in; 15. stal; 17. pas; 19. aak; 21. span; 24. li; 25. ik; 27. alom; 29. elk; 31. stier; 32. klam. VERTICAAL: 1. Kras; 2. e.a.; 4. laf; b. plankier; 6. triptiek; 7. op; 8. nat hals; 11. ra; 14. na; 16. la; 18. S.S.; 20. al; 22. pa; 23. nota; 26. kil; 28. ml; 30. ka. 19) Van zijn tevredenheid hing immers haar broodwinning af? Maar hij scheen haar niet op te merken. Zij hoorde slechts zijn pen snel over het papier gaan. In de keuken terug legde zij de laatste hand aan haar werk en begon een ren om Hannie te vangen. Haar lachend roepen en het opge wonden gillen van het kind deden Rick opzien. En plots viel een nieuwe weemoedige gedachte in zijn door her inneringen gevoelig geworden hart: dit kind was vaderloos. Hannie was als hij. Deze gedachte werd een zo leven dige werkelijkheid, dat hij bij haar luidkeels protest: „Hannie wil meneer een handje geven” zonder na te den ken de gang instapte. Hij stond daar groot en fors. En Eline, hevig ge schrokken, zag niet de bewogenheid, waarmede hij neerzag op het kleine meisje in de wijde nachtpon naast haar. Haastig, bijna smekend, veront schuldigde zij: „Ze is er nog niet aan gewend, dat ze wat zachter moet doen, meneer”. Maar Rick kon niet antwoorden. Snel deed hij enkele stappen nader en geen acht gevend op Eline’s be schermend boven het kind uitgestrek te hand, boog hij zich naar de kleine, witte gestalte, die haar armpjes ver trouwelijk om zijn hals sloeg. Hij nam haar op de arm, zo voorzichtig, dat Eline zich schaamde voor haar wan trouwen. „Jjj moet oom tegen me zeggen, Hannie”, zei hij hees. „En oom zal wat voor je meebrengen, als hij morgen naar de stad gaat”. Geestdriftig drukte de kleine zich tegen hem aan, en in een plotselinge tederheid kuste hij het warme wange tje. Toen zette hij haar hoog op de trap neer en verdween zonder Eline aan te zien weer in zijn kamer. Geknield in haar ledikantje bad Hannie haar avondgebedje, waaraan zij ditmaal haastig toevoegde: „En bewaar ook die oom”. Toen keken haar grote grijze ogen haar moeder aan. „Mag dat, mammie?” Eline knikte stom. Zo had Hannie ook gebeden bij Wims ziekte, en nu had een ander de plaats van de vader in die kleine gedachtenwereld inge nomen. Langzaam daalde ze de trap af, de wachtende eenzaamheid tegemoet. Ze stond in de open tuindeuren en voel de zich klein als een kind. Niets dan de herinnering hield ze over in de le dige handen. Dit tuintje.... hoe had Wim er gewerkt! Hoe had hij gegra ven, met water gesjouwd, en haar trots gewezen hoe het groeide. En dan hadden zij samen op het terrasje ge zeten, hij voorlezend uit de krant, zij met een handwerkje.... Ze schrok op uit haar dromerij door enig gerucht bij de voordeur. Torn- berg was thuis gekomen. Blijkbaar had hij een brief gepost. Nu moest ze maar gauw voor koffie zorgen. Ze was geen meesteres meer over haar tijd. Ze had nu een broodheer, dacht ze bitter. Rick had de bureaulamp op de pi ano gezet en bladerde in een boek, toen Eline binnentrad. Blijkbaar wil de hij piano spelen; en zij vond dat prettig. Het was een bewijs, dat hij Het hoofdbestuur van de Ned. Chr. Bond van Overheidspersoneel heeft benoemd tot gesalarieerd hoofdbe stuurder mr J. de Waard, thans werk zaam bij de afdeling algemene zaken ter gemeente-secretarie van Delft. De orkaan „Janet” zou volgens de laatste berichten ministens 100 doden op het Britse eiland Barbados (kleine Antillen) geëist hebben. Bovendien zijn er duizenden daklozen. oor bemiddeling van Prof. Berkelbach van der Sprenkel, thans emeritus-hoogleraar te Utrecht, werd mij de gelegenheid geboden om gedurende een jaar in de U.S.A, te studeren en practisch kerkewerk te verrichten. Het is te begrijpen, dat ik deze prachtkans tot mijn algemene vorming, om enigszins op de hoogte te raken van de Amerikaanse theologie en om het Amerikaanse leven van naderbij te ebserveren en mee te beleven, met dankbaarheid heb aangegrepen. Zo oing ik 2 September van het vorige jaar welgemoed met de „Grote Beer’’ in zee, in gezelschap van 800 studenten uit Amerika. Na een negendaagse boottocht en een treinreis van twee dagen en nachten vanaf New York werd ik de 14e September gastvrij in de studenten gemeenschap in Austin, de hoofdstad van In het Seminarium de driejarige academische opleidingsschool voor a.s. predikanten heerste een uitnemen de geest. De band tussen de hoog leraar en zijn pupillen èn de studenten onderling is er zeer nauw en infor meel, met name in Austin. Naast theo retische vakken hebben daar vooral een brede plaats de practische: pasto raat, psychologie, sociologie, kortweg „uotjBbnpg UBi;sijqo“ jvep uatu noemt. Het z’gn. „fieldwork” is in tegenstelling met Holland een ver plichte taak voor alle studenten. D.w.z. de eerste jaars hebben hun weekend op te offeren voor het leiden van de Zondagsschool en/of jeugdclubs, ter wijl de 2de en 3de jaars twee tot vier maal per maand voorgaan in een kerk dienst. Op- en ondergang van Zon en Maan: Dinsdag: Zon op 6.34 u., onder 18.28 u. Maan op 16.25 u., onder 1.19 u. Hoogwater Dinsdag 27 Sept.: Vlissingen: 10.45 u. 1.25 m. 23.22 u. 1.61 m. Terneuzen: 11.10 u. 1.43 m., 23.46 u. - -- .„nnn Voor l. 7 8m. Wemeldinge: 12.11 u. 1.11 m„ Gram 19.50 Caus. 20.00 Voor - u. - m. Zierikzee: 11.52 u. 0.94 21.00 Omr. ork.^sol. 22.00 N. m. , u. m. J-- MESSINA, 24 Sept. Het Neder landse vrachtschip „Wiebold Böhmer” uit Rotterdam was Vrijdag het eerste schip dat door de straat van Messina voer na het opheffen der stremming van het scheepvaartverkeer in verband met het spannen van electriciteits- kabels over de zeestraat van Zuid- Italië naar Sicilië. Het verkeer was maanden gestremd geweest. -o- TOKIO, 24 Sept. De eerste raads man van het Japanse ministerie van buitenlandse zaken, Tani, heeft Vrijdag op een congres van de democratische partjj ‘>n Tokio verklaard, dat op het ogenblik in Londen met de Russen wordt onderhandeld over een Japans- Russisch visserijverdrag en over terug zending van Japanse krijgsgevangenen uit de Sowjet-Unie, beide vallend bul ten het kader van het vredesverdrag. Hij zei voorts, dat de Russen niet langer aandringen op een verbod van Japanse deelneming aan een militair bondgenootschap. Zij blijven echter wel voor hun oorlogsvloot de vrije doorgang door de zeestraten tussen de grote Japanse eilanden eisen. Voorts zijn de Russen bereid onder voor waarden, de eilanden Hobomai en Sjikotan aan Japan terug te geven en zij wensen dat op een internationale conferentie definitief zal worden be slist over Sachalin en de noordelijke Koerillen, aldus Tani. derne afbetalingssysteem ook binnen het bereik der minder gesitueerden ge komen. De Engelse uitdrukking „My home is my castle” is hem veelal een frase geworden. Dit geeft men ook meestal grif toe. Door het zgn. date-systeem (afspra ken tussen jongens en meisjes), het vroegtijdige trouwen en de velerlei vermakelijkheden buitenshuis wordt het gezinsleven ontbonden. Al te veel geldt daar de leuze: „My home is my Ik had het grote voorrecht als enige student uit Utrecht in Texas te zjjn, zodat ik mij wel spoedig moest aan passen aan mijn nieuwe omgeving. Zolang men letterlijk en figuurlijk op een afstand een Amerikaan beschouwt, zal men hem nooit doorgronden. Veel eer zal men er zich bewust van moe ten zijn, dat men in Amerika „in een heel andere wereld” is terecht geko men, met andere en nieuwe vragen, problemen en mogelijkheden. Na een jaar vol ervaringen terug gekeerd, ben ik tot de ontdekking gekomen, dat de vraag „hoe vind je het wel in Amerika” niet zozeer een kwestie is van beter of minder, maar meer een kwestie van verschil verschil in taal, levensgewoonten en cultuur. Vele vooroordelen val len dan weg. Amerika is zich terdege bewust, dat het als een democratische grootheid en als een land met veel comfort en velerlei mogelijkheden de toon in de wereld aangeeft. Toch staat de Ameri kaan wel open voor critiek, ziet ook zelf zijn leemten in en eerbiedigt de mening en gewoonten van anders denkenden. Van deze loyale houding wil ik dan ook graag even gebruik maken. moetkomend en openhartig. Klein geestigheid is hem ten enenmale vreemd. Ogenschijnlijk kent hij min der problemen dan wij. Ook is hij spontaan in het helpen van de ander. Hij beweegt zich zeer gemakkelijk on der de mensen. Terwijl het leven in West-Europa door zijn historie meer statisch en tra ditioneel is, is het leven daar bruisend, dynamisch en vloeiend. Het pioniers- bloed zit er nog in. De echte Hollandse trouw is voor de Amerikaan een con servatief begrip. Het kwantitatieve overtreft het kwalitatieve: „Hoe meer zielen, hoe meer vreugd”. Ook zou men kunnen zeggen: „Hoe meer men ver dient, hoe beter”, al moet men direct toegeven, dat hij zijn „machtige dollar” weer gemakkelijk uitgeeft. Het is hem eer te doen om te verdienen dan om te bewaren. (Van onze correspondent in de V.S.) NEW YORK, September De kleurenblindheid grijpt dermate sterk om zich heen en eist zovele slachtoffers, dat de Amerikaanse regering een ruim crediet beschikbaar heeft gesteld om de oorzaken er van te onderzoeken. De bekende specialist voor kleuren- en nachtblindheid, professor Ridlomer te Chicago, heeft hiertoe de stoot gegeven door cijfers te publiceren, welke iedereen verbaasden. De vereniging van Amerikaanse oogartsen ondersteunde zijn verzoek en 'concludeerde daarbij tevens, dat ingrijpen nodig is, willen we voorkomen, dat de generatie van het jaar 2000 finaal kleurenblind is en geen blauw van groen meer zal kunnen onderscheiden. Uit de onderzoekingen van profes sor Ridlomer blijkt onder meer, dat de nacht- en kleurenblindheid het sterkst naar voren treedt bij de ont wikkelde personen en bij de sterk ge cultiveerde volkeren. Bij negers en andere kleurlingen komt de afwijking maar zelden voor. In 1933 bleek één op de veertig Amerikanen gehèel of gedeeltelijk kleurenblind te zijn, ter wijl één op de 55 Amerikaanse negers aan het euvel leed. Maar in 1945 ble ken reeds acht percent der blanke Amerikanen geen kleuren te kunnen onderscheiden en in 1954 kon worden vastgesteld, dat 22 percent der blanke Amerikanen geheel of gedeeltelijk kleurenblind was. Van de Europeanen bleek een zelfde deel aan het euvel te lijden en de helft van de patiënten bleek tevens nachtblind te zijn. „Indien dit proces verder gaat al dus de professor, „zullen er over hon derd jaar nog slechts tien procent Amerikanen en Europeanen zyn, die de kleuren juist weten te onderscheiden en bjjna de helft van de bevolking zal nachtblind zijn”. Ridlomer beweert, dat het een ver gissing is te menen, dat kleurenblind heid is aangeboren. Hij oordeelt on juiste voeding als een grote schuldige. Ook geregeld overwerken bij elec- trisch licht, gebrek aan ontspanning in de vrije natuur, waar onze ogen in het kleurenspel der. lichteffecten kunnen uitrusten en het geregeld in ademen van zuurstofarme lucht acht hij aansprakelijk voor de kleuren blindheid. De wetenschap moet vol gens Ridlomer zo snel mogelijk vast stellen, in hoeverre het waarnemings vermogen van het oog afneemt door het inademen van zuurstofarme lucht. Vele Amerikaanse oogartsen staan op het standpunt, dat het aanbrengen van luchtreinigers in alle bureaux, fabrieken en woonhuizen een eerste vereiste is. Even belangrijk in de strijd tegen de kleurenblindheid ach ten zij het verplicht stellen van neon verlichting. Allen zijn het er over eens, dat de nacht- en kleurenblindheid een gevaarlijke plaag kan worden. DINSDAG 27 SEPTEMBER HILVERSUM I (402 m.) AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws, 8.15 Gr. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.20 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 Voor d9 kleuters. 11.00 Gram. 11.30 Sopr. en piano) 12.00 Twee piano’s. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.35 Lichte muz. 13.00 Nieuws, 13.15 Meded. of Gram. 13.20 Dansmuz. 13 55 Koersen. 14.00 Gram. 14.40 Schoolradio, 15.00 Viool en piano. 15.30 Voor de huis* vrouw. 16.00 Gram. 16.30 Voor de jeugd. 17.20 „De dierenwereld en wij”, caus. 17.30 I Zigeunermuz. 19.00 Nieuws. 18.15 Piano» spel. 18.30 „Meer productiviteit brengt iedereen profijt”, caus. 18.40 Gram. 18.55 „Paris vous parle”. 19.00 Voor de kleu ters. 19.05 Gram. 19.25 Pianorecital. 19.45 I Toneelbeschouwing. 20.00 Nieuws. 20.05 Act. 20.15 Gevar. progr. 21.00 De Ant* I woordman. 21.15 Lichte muz. 21.40 ,,Ds I kunstmatige satelliet”, caus. 21.55 Proine* I nade ork. 22.30 Kamermuz. 23.00 Nieuw! I 23.15 „New York Calling”. 23.25-24.00 Gr. I HILVERSUM II (298 m.) KRO: 7.00 I Nieuws. 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed en I liturg, kal. 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 1 Gram. 9.00 Voor de vrouw. 9.40 „Lichtba- I ken”, caus. 10.00 Voor de kinderen. 10.13 I Gram. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 School- I radio. 11.50 „Als de ziele luistert", caus. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. (12.30-1-33 Land- en tuinb. meded.). 12.55 ZonnewO- zer. 13.00 Nieuws en Kath. nieuws. la-u I Gram. 14.00 Franse chansons. 14.30 Grain. 15.00 Schoolradio. 15.30 Ben je zestig. 16.00 Voor de zieken. 16>30 Ziekenlof. D W I Voor de jeugd. 17.15 Voor de jeugd- ly I Koersen. 17.45 Regeringsuitz.: Rijksdcie Overzee: Dr J. S. Zaneveld: „Het onder- zoek van de zee in de Nederlandse An len”. 18.00 Voor de jeugd. 18.20 Spon; praatje. 18.30 Metropole ork. 19.00 Nn; I 19.10 Amus. muz. 19.30 Avondgebed liturg, kal. 19.45 Gram. 20.40 Act. 20m u gewone man. 21.00 Uit 't Boek der jU I ken. 21.15 Viool en piano. 21.50 Fran muz. 22.20 Gram. 23.00 Nieuws. 23.1a--5' Gram. TELEVISIE-PKOGKAMMA NCRV: 20.15 Journ. en weerber. „Koorts”, spel. 22.05 Dagsluiting. BRUSSEL (324 m.) 12.00 Gram. Weerber. 12.34 Gram. 13.00 Nieuws. Gram. 15.45 Gram. 16.00 Koersen. Orgelspel. 16.30 Strijkkwartet. 1 17.45 Boekbespreking. 18.00 Voor de vrouw- 22.15 ct est

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 4