SCHOENEN in het komende Kinderen K ONDER JONGE OGEN L lira 1 met melk toch dankbaar maar voor het leven meer mans KEUKEN HET BOEK Andrews seizoen _Jjp yyj Waarom kijkt een dokter naar uw tong? Waf op een vergadering is te leren l Laten wij, zienden, toch onze zegeningen tellen Waarom niet eens Voor de vrouw toch sierlijke hakken Lage en Generfd leer krijgt de overhand Uit I Een blouse met kunstig verwerkte streepjes UIT DE - Toch dankbaar V anzelf sprekend Wat is er nog veel! Wijze van bestellen LIKDOORNSwmK Ingezonden Mededeling (Adv.5 Blind, 7 Ingezonden Mededeling (Adv.) MAJA. er 0 vertellen houden van Zij plaatsen het verhaal vaak in hun eigen milieu I J een der feet weet U. Het slaatje desgewenst garneren met partjes hardgekookt ei en hier en daar omatenketchup. Van de dunne stengels kunt U soep maken. ;las water, wanden weer op Want Andrews bt «n, stol NEEM PER MAN DRIEKWART KAN 32 ze dan thuis al kinderbijbel, het de wereld van gevaar in, maar het heeft ook dit voordeel, dat de vertelling werkelijk heid voor hen wordt. Hans luisterde wè/ goed zó uit ’t vuistje te eten. Zet sa- De spreker van de Christelijke Btón- denbond vond, dat er heel wat was in hun blindenbestaan, waarvoor Mij zo oprecht dankbaar kon zijn. Inderdaad vrouw vond, waarachter de blinde stond, die om een paar centen vroeg? Ja, als u die tijd vergelijkt met het heden, dan versta ik wel wat van de blijdschap van de blinde spreker, want dat brailleschrift opende werkelijk een hele wereld voor hen, niet alleen om hen wat afleiding te bezorgen, maar ook de weg naar meer ontwik keling, ja hogere wetenschap was niet meer geblokkeerd. Ze kunnen nu als elk ander mens hun eigen brood ver dienen, ja voor een gezin zorgen. méér plezier aan het werk. ILÏn W3 Publicatie Nederland» Zulvelbureau, Gravenhage Ook bij de herenschoenen winnen de lichtere modellen steeds meer terrein. Zwart wordt voor het he renschoeisel geleidelijk aan een be langrijke kleur. De Ibafers worden in steeds meer variaties gebracht, waarbij soepele maakwijzen even als bij de damesschoenen de boven toon voeren. ENKELE MODELLEN. De grootste sensatie op de show werd verwekt door een paar pumps, gemaakt van ongeschoren kalfshuid- jes. Het is natuurlijk moeilijk voor een fabrikant om van het huidje van een bont kalfje twee schoenen te ma ken die op elkaar lijken. Het effect is echter leuk en het zou ons dan ook niets verwonderen, als we in de ko mende winter vele dames op „kalfs- poten” zagen lopen. We zagen ook een queennie van ongeschoren zwart kalfsvel, de zachte glans van het huidje gaf aan de schoen een gedistingeerd uiterlijk. Voor het jonge meisje zagen we een sportief flatje van glad juchtleer en voor haar en haar oudere zusters was er een keur van heerlijk warme, soe pele laarsjes, korte en lange, rode, zwarte en bruine, laarsjes met en zon der overslag en laarsjes mét en zon der sluiting. De selderij wassen en opzetten met ruim 1 liter water met zout. Wortel, ui en laurierblad toevoegen en in on geveer een half uur groenebouillon trekken in een gesloten pan. De bouil lon zeven. De boter of margarine in de lege pan smelten, de bloem toevoegen eneven verwarmen. Bij scheutjes te gelijk de bouillon erbij schenken. De massa telkens glad roeren voor op nieuw bouillon wordt bij geschonken. De soep enkele minuten laten door koken en op smaak afmaken met een weinig fijngesneden selderij groen en een scheutje melk. Desgewenst kan bij deze soep garaspte kaas worden gege ven. De pen op Papier, door P. Vink P. C. J. Reyne. Uitgave J. B. Wol ters, Groningen-Batavia. Dit boek bevat een reeks opdrachten en oefeningen in het stellen voor het V.H. M.O. Een uitmuntend boek voor schoolge bruik, maar ook voor hen, die prijs stellen om in een goede stijl te schrijven. De behandelde leerstof is op zeer prettige wijze verwerkt. Kontakt’ door Dr J. Elema en Dr P. E. Boonstra..Deel II. Leerboek Duits. Dit tweede deel omvat weer twee boek jes, n.l. een voor grammatica en een boek je met oefeningen. Uitgave van J. B. Wol ters, Groningen-Batavia. Ook bij dit tweede deel kunnen we zeg gen, een zeer goed leerboek voor de Duitse taal. De geestige illustraties maken dit studieboek voor de leerlingen aantrekke lijk. poosje af te nemen om met je kroost te genieten. niet warmer op worden. Het verslag van die partij zenj acht is me ontgaan, doordat ik het erg druk had. Maar dank zij jouw brief weet ik er toch wat van. Hoe is het met de repetities afgelopen? Hulstbesje te Oudelande. Je hebt met die koude van vorige week wel een paar kwade dagen gehad om te fietsen, of ging je toen met de bus? Heb je al meer huiswerk dan eerst? Ik hoop van harte, dat het niet zoveel wordt, dat het briefschrijven er bij in schiet. Toen ik jong was, logeerde ik eens op een boerderij, waar ook van die snoezige biggetjes waren en op een keer zat ik met het hele stel in de schuur op mijn schoot, wat ze, geloof ik nogal raar vonden, maar ik vond het leuk. Korenbloempje te Seroosker- ke. Je album heb je nu natuurlijk al terug. Ik had er dadelijk in geschre ven, maar het duurde een paar dagen eer ik tijd kon vinden om een plaatje te gaan kopen. Ik ben wel op het strand in Vrouwenpolder geweest, maar nog niet in Oranjezon. Dat moet toch ook eens gebeuren. Heb jij zo’n kijkdoos voor je zusjes ook gemaakt, of deden die dat al zelf? Gezellig om in zo’n eigengemaakte tent te spelen. Met z’n hoevelen kon je er in? Koli brie te Grijpskerke. Ik vind ook altijd dat zo’n dag aan het strand voorbij vliegt, want het is allemaal even leuk, of je nu in het duin speelt of in zee kopje onder duikt. Hartelijk gefelici teerd met je verjaardag. Je schrijft me maar gauw hoe je verjaardag ge weest is. Is de Franse les meegevallen? EEN TWEEDE VRAAG. Weer gaat Hans’ vinger omhoog en hij vraagt: „Gong ze toen met pieter-oliekarretje deur 1 1 Dan zie ik mijn fout, want ik heb Daar heb je het weer. We vinden het vanzelfsprekend, dat we 's mor gens zo tussen de bedrijven door eventjes naar buiten kijken, als manlief kwiek wegstapt naar zijn werk, of dat hij lenig op de fiets, misschien de brommer wipt om er vlug vandoor te gaan naar het wachtende werk en dat wij daar door aan het eind van de week of maand onze lege huishoudporte- monnaie weer kunnen aanvullen. En nu is het gelukkig mogelijk, dat blinden ook zelf in hui) gezinson- derhoud voorzien, maar hoeveel zwaarder is hun strijd om zich dat alles te veroveren. Ik denk, dat alen, die met mijl deze avond de blinde spreker hebben ge hoord en de film, welke iets laat zien ken in uit hun leven en hun opleiding en ookde opleiding van de blinden hond, dat die allen de andere morgen heel anders de dag begonnen zijn. Dankbaar voor veel dat eerst niet eens geteld werd. En als moeder zo de dag begint, plukt het gezin daarvan de goede vruchten, want dan is het mo gelijk in een wereld, waardoor de on rust raast, toch een plekje te houden waar men bljj is om elkaar en met el kaar en om nog zoveel, dat heerlijk is, al is het dan alleen maar dat jé kunt schouwen over de klare wjjdte van ons polderland in de ijle en kleurige na jaarsluchten. Als je al een poosje les gehad had, had je met die Fransen op dat bos paadje kunnen babbelen. Dat zou nog eens aardig zijn geweest. Maar dat komt toch wel hoor. Pak met die les sen maar flink aan, zovéél te eer ben je door dat eerste begin heen, wat nooit gezellig is. De oplossingen zijn: 1. Delft Alkmaar Haren Joure. 2. Luistervink. 3. Dien Lien Mien Stien. Nieuwe raadsels: 1. Hoeveel riviernamen in ons land kun je noemen, die met de naam van een dier beginnen? 2. Met L. is het een dier. Met R. is het een dier en Met H. is het van een dier. 3. Aan welke bomen groeit nooit een blad? De oplossingen kunnen met vermel ding van voornaam, naam, (schuil naam als je die hebt), leeftijd en adres tot Zaterdag 1 October worden gezon den aan Tante Truus, r_2—'_i_ Zeeuwsch Weekend-Goes. HET WONDER VAN DE OLIE. Vanmorgen verteld van het wonder, dat de olie in de kruik niet ophield te vloeien. U kent natuurlijk dit deel uit de Bijbel evengoed als ik. De kinderen luisterden uitstekend. Dat is trouwens altijd zo, als je van won deren vertelt. Op de vierde bank zit Hans. Die is altijd één en al oor. Hoe meer hij verdiept raakt, hoe meer hij voorover op zijn bankje leunt. Geen oog heeft hij van me af. Dat inspi reert onwillekeurig. Ze mogen gerust onder de vertelling wel wat vragen of zeggen. Dan weet ik wat er om gaat in die kleine bollen. Ik héb ge zegd, dat de kinderen van die vrouw naar de buren gingen om alle lege pannen en kannen te halen. Bescheiden steekt Hans zijn vin ger op en zegt zorgelijk: „Wij heb ben zó’n grote stomer (bedoeld is een wasketel). „U kunt zomaar voelen, dat het kind het spijtig vindt, dat die vrouw niet zo’n groot ding liet halen bij haar buren. Hoewel ik de opmerking waardeer, ga ik direct verder, want er is ogen blikkelijk gevaar, dat alle vingers omhoog zullen gaan om me te vertel len wat ze thuis aan groot materiaal' hebben om olie in te doen. Nadat alles gevuld is komt de raad van de pro feet alles te gaan verkopen dat Selderijsoep. Stelen van bleekselderij, een stuk wortel ,ui, laurierblad, 50 g boter of margarine, 50 g (5 eetlepels) bloem, zout, selderij groen, desgewenst aro ma. bleekselderij Van de bladeren gebruikt men in de regel niet veel. Zijn ze mooi groen, dan kunt U ze, zoals dat met bladsel derij gebeurt, gebruiken in soepen en sausen. Maak de selderij schoon door de wortels, de dunne ronde uiteinden met de bladeren en de bruine buitenste „schedën” te verwijderen. Schrap daar na de stengels goed af en wees daarbij niet te zuinig. RECEPTEN VOOR 4 PERSONEN. Bleekselderij als groente. 2 struiken bleekselderij, 2% dl (114 is er heel veel verbeterd. „Door het Brailleschrift ging de wereld voor ons open’’, zei hjj. Weer zoiets wat wjj doodgewoon vinden. Gauw eventjes een blik In de krant slaan en een enkel keertje jezelf fuiven op een vry uurtje om een mooi boek te lezen. Je denkt er eenvoudig niet aan dat zo bijzonder te vinden, maar vroeger was een blinde letterlijk van dat alles uitgesloten. Als zo’n stakker (want vroeger wa ren het niet anders) geen gefortu neerde familie had, die hem kon onderhouden en het leven nog een beetje veraangenamen, dan was een blinde volkomen hulpeloos en aange wezen op liefdadigheid. Ik zou haast vragen: weet u nog wel, dat u door een belletje of de aankondiging „volluk” naar de deur werd geroepen, dat u daar een kind of een oude De schoenen met bandsluiting ko men ook weer terug. Hiervan wer den twee voorbeelden getoond. Er was een leuk rood schoentje met een afgeplat hakje en een korte voor schoen, met over de wreef een leren bandje met franje. Er was echter ook een zwarte pump met een zwart lak- bandje met knoopsluiting die wel niet zoveel succes zal hebben. Hij leek n.l. precies op de schoenen die twintig jaar geleden gedragen wer den, met andere woorden: hij zag vreselijk ouderwets uit! Een variatie op de candy-stripe van vorig jaar werd gegeven in een zwart lakschoentje met rose strepen, een beetje suikergoed-achtig. Als bijzon derheden werden schoenen van echt python- en struisvogelleer getoond. Erg chic, maar waarschijnlijk onbe taalbaar. inderen houden van vertellen. Dat is genoeg bekend. Daarom is het ochtenduur, als ik de Bijbelse geschiedenis vertel, altijd het mooiste deel van de dag. Ook het moeilijkste, want het gaat om de Bijbel. Zomaar een verhaaltje vertellen is gemakkelijk genoeg, want maken ze dan eens een verkeerde voorstelling van het verhaal de, wat dan nog? Meestal echter als ik eenmaal aan het vertellen ben van de Bijbelse geschiedenis voel ik alleen maar hoe heerlijk het is dit te mogen doen. En als je dan zo’n stel voor je ziet zitten, ge spannen naar je kijkend, dan vlot het vanzelf. Ik prijs mezelf ge lukkig, dat ik de eerste klas heb, want al hebben uit de Bijbel horen vertellen of voorlezen uit een heeft toch veelal nog de bekoring van het geheel nieuwe bij mijn jeugdige spruiten. (Van één onzer verslaggeefsters.) AMSTERDAM, Sept. Critische, bewonderende en afkeurende blikken werden geworpen naar het schoeisel aan de voeten van de mannequins op de schoenenshow van het Modecentrum voor de schoen en lederbranche, die in het Carlton-hotel werd gehouden. De Neder landse schoen- en lederfabrikanten gaven hier een voorproefje van hetgeen zij de dames, heren en kinderen in najaar en winter aan schoeisel zullen voorzetten. En, dat moet gezegd worden, de bewon-. derende blikken wonnen het van de afkeurende! De tendenz naar slankere leestvor- en donkerrood, men en hakken, die vorig jaar al merkbaar was, blijft zich .voortzetten. Ook lage hakken, van zo’n drie of vier centimeter, worden enigszins uitgehold. Zij zijn slanker dan vorig jaar en door hun kleine loopvlak doen zij sierlijker aan. Voor de Nederlandse vrouw, die nu eenmaal niet altijd voe ten heeft, geschikt voor naaldhakken van tien centimeter hoog, is deze ont wikkeling in de schoenenmode zeer gunstig! Er is in de hakken een grote verscheidenheid te constateren en de Queen Anne hakjes, de platte hakken en de naaldhakken blijven hun woord je meespreken. De Nederlandse fabrikanten heb ben zich er op toegelegd de schoe nen zo soepel mogelijk te houden. Meestal gebruikten zij een stevige en toch soepele leersoort, die een binnenvoering overbodig maakt en ook de harde neuzen en contreforts ontbreken vaak. a i an de week naar een vergadering geweest en een spreker ge- [7, hoord. Nu is dat niet zo ongewoon, aangezien we zo ongemerkt weer in het vergaderseizoen zitten. Wel ongewoon was, dat we de spreker enkele malen hoorden zeggen: „Ik ben zo dankbaar, want...” Zulke klanken hoor je écht niet veel tegenwoordig. Er is in de regel nogal heel wat te klagen. Te meer opmerkelijk wordt dit getuigenis over die dankbaarheid, als we weten, dat de spreker een blinde was. Doordat deze bij ons onderdak vond, kwam ik er wel achter, dat het praten over dankbaarheid maar geen tijdelijk vergaderingen-enthou- siasme was, maar levenswerkelijk. aten we dit keer de bleek selderij eens in het zonnetje zetten. Niet omdat ze gezon- zou zijn dan andefe groente soorten, maar omdat ze zo lekker is en daarom een prettige variatie in het menu kan brengen. De brede stengels kunt U het best gekookt eten. Ze doen het goed als groente bij aardappelen en ge braden vlees. Maar geef ze ook eens een kans met een kaasgerecht, vleeswaren of gevulde eieren. De meer naar binnen gelegen stengels kunt U met succes verwer- een aardappel- of groentesla. En de allerbinnenste, die met de fijnste blaadjes eraan, zijn heerlijk mals om ze eens in een glaasje op tafel men met lange repen wortel. Rauw in de sla, gekookt als groente, daarmee zijn de mogelijk heden met bleekselderij niet uit geput. De gebonden soep, die U van het kooknat kunt maken, zou in de fijne keuk enniet misstaan. Wist U overigens, dat voor een fijne groenteschotel dikwijls naar gekookte selderij wordt gegrepen? Als ik de volgende morgen vragen stel over het vertelde, doe ik vaak verrassende ontdekkingen, al rijzen mijn haren ook weleens ten berge. Elk jaar heb je er altijd een enkele bij, waarvan je nooit één reflectie krijgt, hoe je ook probeert uit te vis sen, of er iets van de vertelling is blijven hangen. Doch voor het meren deel is het. elke morgen een sport wie het mooiste kan zitten, om zó op te vallen, waardoor de kans op een beurtje vergroot wordt. Merkwaardig is hoe reëel de kin deren alles kunnen verwerken- Veelal plaatsen ze het gehoorde min of meer in hun eigen milieu. Daar schuilt een Ik moest in die uren nogal eens denken aan het verhaal van die Franse priester, waarvan ik al eens eerder vertelde. Die had de gewoon te om tegen zijn parochianen te zeg gen: „De ogen neer”. Zo op het zicht een wonderlijke raad van een pries ter, van wie je eer mocht verwachten, dat hij zou zeggen: „Ogen omhoog”. Zijn parochianen zijn er waarschijn lijk in de loop van de tijd wel achter gekomen wat hij met zijn vreemde raad bedoelde. Hij wilde nl. hun ogen richten op hen, die het minder hadden dan zjj, die dus beneden hen stonden. Als je dat doet, kom je er ongemerkt toe om naar de woorden van zo’n genoegeljjk ouder wets versje (dat je maar niet op de kunstwaarde moet beoordelen) te luis teren en je zegeningen te gaan tellen. Het is merkwaardig; dat heeft al tijd een bijzondere uitwerking, want dan is het net of je jezelf geestelijk rijk en sterk gaat voelen in je dank baarheid om alles wat je nog bezitten mag. En wat is dat nog veel. Dat merk je pas, als je je eigen leven gaat confronteren met dat van een blinde. Natuurlijk is dan op slag heus niet alles verdwenen, waarmee we zitten te tobben, maar we zien toch, dat er naast de donkere kanten heel wat lichte kleuren zijn in ons levenspa troon. Als je dat eenmaal ziet, doe je je werk zó anders. En dat hebben we als vrouwen wel nodig in deze tijd. Er zijn inderdaad zorgen en van al het werk, waarvoor haast geen hulp te bekomen is, word je zo moe, dat je geen doorzicht meer hebt. Dat valt niet mee, maar toch: als je ’s mor gens je dag gaat beginnen en je kunt al dravend in het eerste uurtje nog gauw even een blik naar buiten wer pen om al die kleurenpracht van onze najaarsbloemen te zien en je hoeft je huiselijke schatten niet af te tasten om in herinnering te houden hoe ze toch wel zijn, maar je kunt ze met één oogopslag elke minuut overzien, wèl, voor zo’n voorrecht, dat we ge- womlijk nooit tellen, wil je wel weer eens extra aanpakken. Doch dat niet alleen, je probeert er ook een klein jet effect, dat U kunt verkrij- 1 gen met gestreepte stof, zal U vast bekend zijn. Wij zijn er zeker van, dat U deze charman te blouse beslist in Uw garderobe zult willen hebben. Een lapje van 2.25 m A 90 cm breed, en U kunt aan het werk! De voorpas, die met het shawlkraagje een mooie streep- verwerking toont, sluit met drie kleine knoopjes. Op de driekwart mouwen zijn brede manchetten gezet, die even als de pas en de kraag met brede naad zijn doorgestikt. Heel fijntjes is deze blouse ook van yersey en ook... warm! Plak aan de adreszijde van een briefkaart, naast en buiten het fran keerzegel, het verschuldigde bedrag aan geldige postzegels en adresseer deze aan de Redactie van het „Zeeuwsch Dagblad”, Lange Vorst- straat 90, Goes. Aan de andere zijde vermeldt U Uw naam, adres en woonplaats, maat en nummer (No. 199) van het gewenste model. Ver krijgbaar in de maten 424446, maat 40 op bestelling. Prijs f 0.95. Plak nooit voor meer dan f 1. nan postzegels extra op een briefkaart, want wat meer geplakt wordt is waardeloos. Bestellingen onder rem bours worden niet aangenomen, en de patronen worden niet geruild. De Redactie heeft geen patronen in voor raad, ’t persoonlijk komen afhalen Heeft dus geen zin. Inge- ’-n Mededeling (Adv.) Weg met onhandige Ukdoornrlngen en ge vaarlijke scheermesjes. Een nieuw vloeibaar middel, NOXACORN, neemt de pijn weg in •0 seconden. Eeltplekken en eksterogen ver schrompelen met wortel en al. Bevat gezui verde wonderolie, jodium en het pijnstillende benzocaine. Een flesje NOXACORN Anti septisch Likdoornmiddel van 11.35 bespaart U veel ellende. (56) Mijn beste nichtjes en neven, Door het wedstrijdnieuws van vori- ge week, was er geen plaatsje meer' over om jullie van een ander stel raadsels te voorzien. Maar nu is er weer werk aan de winkel. Fijn, dat we na de koude natte dagen weer zulk mooi weer hebben. Hier bij mij in de buurt worden die dagen goed benut omte vliegeren. Ik raakte laatst op mijn fiets haast in de touwtjes ver ward. Ik denk, dadelijk wip ik ook nog de lucht in aan het lijntje. Dat zou wat geweest zijn. Het enige, wat er voor me op zat, was haastig van mijn fiets springen, want ik zou niet graag de lijn gebroken hebben, waaraan een pracht vlieger vastzat. Zo voorkwam ik narigheden. Nu eerst een paar brie ven beantwoorden, voor Ik de oplos singen geef, waarna de nieuwe raad sels aan beurt komen. De prijs gaat op reis naar Oudelande, omdat Hulstbesje daar, die verdiend heeft deze keer. En nu een stapel groe ten voor allemaal van tante Truus. Edelweis te Colijnsplaat. Ja, ik heb je boekje gelezen en ik vind het ook zo boeiend. Je hebt het. vlug gelezen, waaruit ik wel kan zien, dat je met het engels al een aardig eindje op weg bent. Dan begint de talenstudie leuk te worden als je er bij kunt gaan le zen. Ik begrijp, dat je het druk hebt, want je verliest met die fietstochten ook nogal wat tijd. Is de verkoudheid al over? Je doet nu maar het beste uit het water te blijven, want dat zal er DE KLEUREN. Voor het overleder hebben de doffe leersoorten de overhand. De glimmende kleuren worden vaak „old finish” afgewerkt, waardoor een rode leersoort b.v. een doffe zwarte glans krijgt. Het leer wordt op aller lei manieren generfd, grof en fijn, zodat zelfs de eenvoudigste schoen tjes gekleed staan en drukke garne ringen overbodig worden. De garne ringen bestaan meestal uit een klein koperen of nikkelen gespje, een rand je van glad leer aan een suède schoentje, een grote parel of een band van geplisseerd ottoman. Iets nieuws waren de schoentjes met ver wisselbare garneringen, die zó aan- gebracht kunnen worden, dat ze geen halen en ladders veroorzaken in rag fijne nylons. Naast zwart zijn de hoofdkleuren van het schoeisel in het komende sei- i zoen grijs (in gedekte tinten), beige i tot middelbruin in vele nuanceringen 1 een het durp?” dit keer vergeten te zeggen wat voor olie het was. Ik zeg, dat het van die andere olie was, veel duurder, net zo iets als waarin moeder oliebollen bakt. Daarom kon die vrouw zoveel geld krijgen als ze die ging verko pen. Met nadruk heb ik gezegd, dat de profeet wel de boodschap over bracht, maar dat het de Hére is, die kan maken, dat die oliekruik maar niet leeg raakte, al zijn er nog zoveel pannen en kannen mee volgemaakt. Ze hebben kostelijk geluisterd, dat is haast tastbaar voor me en ik vraag me af: zuilen ze nu óf later gaan be grijpen wat God met dit gebeuren bedoeld heeft? Weer is het Hans, die aandacht vraagt. Hij heeft even stil gezeten en zegt met een zucht van tevreden heid: „Gelukkig juffrouw, dat de „Ere d’r is”.” Even kijk ik naar zijn blije snoet Redactie en dan heb ik het gevoel of ik er voorlopig weer tegen kan. kopje)' melk, 20 g (2 eetlepels) bloem of maizena, boter of marga rine, zout. De buitenste stengels in stukken snijden en met zoveel kokend water opzetten, dat ze half onderstaan. De groente gaar koken in ongeveer 50 mi nuten en laten uitlekken. De bloem of maizena aanmengen met melk, de rest van de melk aan de kook brengen en deze binden met het papje. Er een klontje boter of margarine door roe ren. De saus even laten doorkoken en er de selderij in verwarmen. Er wat fijngesneden selderij groen door mengen. Slaatje van koude gekookte selderij. Ongeveer twee kopjes gekookte stukjes selderij, 3 tomaten, 100 g corned beef of boterhamworst, sla saus of mayonnaise, zout, olie en azijn, bladselderij. De tomaten in plakken snijden en ongeveer 10 minuten laten staan in een mengsel van gelijke delen olie en azijn, waaraan wat zout is toegevoegd. Het vlees fijn snijden en door de ge kookte selderij mengen. De selderij op een schaal leggen en bedekken met slasaus of mayonnaise. De bladselderij wassen, zeer fijn snijden en over het slaatje strooien. De tomatenplakken uit de saus ne men, laten uitdruipen en in een krans om de selderij schikken. Slaatje van rauwe selderij met appel. Een kopje zeer fijn gesneden bleek selderij (uit het midden genomen), 2 zachtzure appelen, een slasaus, desgewenst voor garnering een hard gekookt ei, tomatenketchup. De appelen schoonmaken en in blok jes snijden. Deze meteen met slasaus of citroensap vermengen. De selderij ermee vermengen en het slaatje afma ken. Een beslagen tong verraadt direct dat er iets niet in orde is op de 9 meter lange weg die het voedsel door uw lichaam aflegt. Uw maag protes teert en waarschuwt dat onverteerd voedsel zich in uw ingewanden op hoopt. Een beslagen tong, nara smaak, hoofdpijn en dat opgeblazen gevoel dat uw energie ondermijnt, het zijn de alarmsignalen van uw in wendig verkeersnet. Reageer et direct op. Neem Andrews bruisend Gezondheidszout, twee lepeltjes op een glas water, om maag en mge- ■-iaen weer op gang te helpen, -levat - in smakelijks prettige vorm - de geneeskrachtige >nen die u nodig hebt om storingen in uw spijsvertering op te hefiefl. Gun u geregeld ’s morgens vroeg even tijd voor een heerlijk bruisend glas Andrews. Dan functionneert van binnen alles weer vlot en gaat u met f. 1.65 per bus. GIlONDMIOSlOUr

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 15