VEILING MARKT BEURS zee een ^Buitengewone werken roepen de zee een halt toe de landbouw Achtste afdeling zal in het leven worden geroepen Onderzoekcentrum voor Zeeland in Levendige handel in claims Philips AMSTERDAM, 20 Sept. De Am sterdamse Effectenbeurs heeft nau welijks aandacht kunnen besteden aan de Prinsjesdag en de inhoud van de Troonrede. De beursbezoekers werden te zeer in beslag genomen door de grote gebeurtenis van de dag, nl. de opening van de handel in claims Philips, voortspruitende uit de grote aandelenemissie van ’t concern, waar over de laatste dagen zoveel te doen is geweest. Vijftien dagen lang zal deze handel, naar men mag aannemen, het beursleven beheersen, want van daag viel reeds te bespeuren, dat de markt een min of meer eenzijdig ka rakter heeft gekregen. Claims Philips waren het gesprek van de dag nadat onder enorme belangstelling de af faire in deze stukken temidden van een enorme drukte in een zeer leven dige opeengepakte hoek van de beurs tegen de 72-jarige L J. N. uit Oostburg, was begonnen. Middelburg en DEZE KINDEREN Gesubsidieerde klassen te Kortgene, Dreischor, Poortvliet en Heinkenszand Samenwerking van overheid en bedrijfsleven MIDDELBURG, 20 Sept. - Plan nen zijn in voorbereiding tot het stichten van een Onderzoekcentrum voor de Landbouw in Zeeland. Het zal worden opgericht door de Prov. Raad voor de Landbouwvoorlich ting, het college van Rijksconsulen- ten en het Prov. Bestuur. Het be stuur zal worden gevormd door ver tegenwoordigers der organisaties van boeren (Z.L.M. 2 leden, C.B. T.B. 1 lid, N.C.B. en L.T.B. samen 1 lid) en landarbeiders (A.N.A.B., N.C.L.B. en N.K.L.B. elk 1 lid), 4 consulenten (landbouw-, tuinbouw-, veeteelt- en cultuurconsulent) en 1 vertegenwoordiger van het Prov. Bestuur, dat de heer C. Philipse als zodanig heeft aangewezen. N* van de „rode pantserwagen” werd vrijgesproken llan voor haven en dok (in verband met lerkzaamhedenaanDrie-eilandenplan) tussen Veere en Vrouwenpolder ZEEUWSCH DAGBLAD Woensdag 21 September 1955 Inspectietocht langs Walcherse zeewering H Jaarverslag Zeeuwe Muziekschool NAGEKOMEN ADVERTENTIE Beroepingswerk Goes pagina 7 ..-X Zilveren jubileum Benoeming Cum laude geslaagd Faillissement geëindigd Nationale Welpenhandenar- beidtentoonstelling De heer C. J. van Mastrigt spreekt vanavond V F1LINGBER1CHTEN Plannen in voorbereiding 97 6034 61»« 6014 491 402 gulden. Er heerste nog volkomen be- hebben geen vader (Wordt vervolgd). noodzakelijke aanvulling en verveelzij- diging van het docentencorps, zal het echter mogelijk zijn het nieuwe cursus jaar te openen met een volledig bezet lerarencorps, waardoor aan de Zeeuwse Muziekschool onderwijs kan worden gegeven op ieder gebruikelijk instru ment. 101% 10014 9914 100% 100% 101% 100 99 100% 100% 98% 97 178% 245 36154 313 206% 343 344 345% 418% 497 335 354% 200 490% 287% 374% 688% 234% 85L 170% 97 113 248 113% 210% 129 54% 39% 59% 86% 75 62% 32 195 187% 279% 166% 244% 179 9% 23% 55% 80% 162 89% 247L 112% 210% 149 182% 9% 24 174 99 113 63 175% 156% 288 280 167 244 87 75.4 61% 31,4 794 162% 90 157B 143% 85 1284 54 I begint men in Juli of Augustus van ’t komende jaar. Tenslotte werd nog een nieuwe stuw in de watergang nabij Poppendamme bezichtigd. Zoals gisteren gemeld, is in de begroting van de Polder Wal cheren voor 1956 een bedrag van 11,5 millioen gulden opgenomen voor bui tengewone werken. Ned. 1953 Ned. 1947 Dollarlening Invest. Cert. Ned. 1962-64 Grootboek '46 99 Cultuurbank Nat. H.’bank 179 Ned. H.’del M. 245% 360% 312 206 339 Het was er mooi onder de hoge eiken en tussen de brede elzenstruiken, waarmede de bermen beplant waren. Aan het einde zette Rick zich neer op de bank bij de bushalte. De hoger rij zende zon was al warm en het gulden licht straalde weldadig over de zacht glooiende akkers en bossen. De oude, stille straatweg scheen tussen haar dubbele boomrijen te dromen van vervlogen tijden, toen de hessewagens nog krakend door de mulle zandspo ren reden. Rick kwam steeds meer onder de bekoring van het wonder schone landschap en hij nam zich vast voor bij zijn dagindeling rekening te houden met het maken van speur tochten op de fiets. Bijna zou hftj het doel van zijn wandeling, ’t overnemen van de dienstregeling der bussen, ver geten hebben. Overmorgen wilde hij naar Feldingen om leraren te zoeken. Langzaam liep hij terug. Maar toen hij de hoeve van Leeman passeerde, Heden overleed plotseling tot onze diepe droefheid onze innig geliefde Man, Vader, Behuwd- en Grootvader, de heer ABRAHAM LOUS in de ouderdom van 70 jaar en 6 maanden. Rilland-Bath: J. J. LOUS— DUIJNHOUWER Krabbendijke: P. LOUS C. E. LOUS—KRIJGER Rilland-Bath: C. NIEUWENHUIJSE LOUS J. B. NIEUWENHUIJSE J. SAMAN—LOUS E. SAMAN en Kleinkinderen. Rilland-Bath, 20 September 1955. Hoofdweg 63. onderzoek bij de Landbouwhogeschool te Wageningen blijft. De nodige gelden worden voor de helft door het Rijk en voor de andere helft door Provincie, bedrijfsleven en organisaties ter beschikking gesteld. De kosten der onderzoekingen kun nen uiteraard van jaar tot jaar sterk uiteenlopen en afhangen van de wen sen, die bij de overheid leven, de plan nen, welke worden ontworpen en de opdrachten, die het Onderzoekcentrum krijgt. De Provincie bindt zich finan cieel tot niets, zo delen Ged. Staten de Prov. Staten mede in hun voorstel om toe te treden tot de op te richten stichting en daarvoor 100, schikbaar te stellen. Regionale problemen Het is verder de bedoeling, dat er werkleidingscommissies worden inge- steld, die de door het Onderzoekcen trum aan te brengen werken zullen uitvoeren. Deze uitvoering geschiedt door wetenschapsmensen. De regionale problemen zullen in Zeeland zelf on derzocht, terwijl het fundamentele in wiens stal in de nacht van 28 Febru ari jl. kalveren, klaar voor het vervoer, met de koptouwen om, werden aange troffen. Tevens kwam die nacht de rode pantserwagen het erf oprijden.. Toen onraad werd geroken stoof het vehikel terug, de donkerte in. Kordaat optre den van de commiezen belette echter, na een handgemeen, deze vlucht. N. ontkende echter iets met de zaak uitstaande te hebben en zei van het ge hele geval niets af te weten. Verleden week Dinsdag beweerde hij voor de Econ. Politierechter te Middelburg, mr P. van Empel. weer hetzelfde. De officier, mr Ph. M. Schenkenberg van Mierop, eiste echter een boete van 600,subs. 2 maanden hechtenis, als mede een maand voorwaardelijke ge vangenisstraf met een proeftijd van een jaar, verbeurdverklaring van de kalve ren en teruggave van een hoeveelheid jenever. De Econ. Politierechter achtte het ten laste gelegde niet bewezen, zodat verdachte is vrijgesproken. Als verde diger in deze zaak trad mr M. A. Ter- woert te Middelburg op. 15) Boven de velden tegenover Bosrust besteeg de zon haar blauwe troon on der de duizendstemmige jubel der vogels in het woud. Rick had het niet langer kunnen uithouden in bed en was reeds buiten. Genietend snoof hij de frisse morgen lucht in. Wat was het leven goed! De ze vrijheid, deze rustl Hij had het buitengewoon getroffen! Wat zou hij hier heerlijk kunnen studeren. Als een ander mens zou hij over een paar jaar de maatschappij weer in kunnen gaan. Geen deugdelijke kantoorerva- ring? Welnu, dén diploma’s! Hij wandelde het wegje uit, de laan GOES, 20 Sept. Door de gemeen ten gesubsidieerde klassen voor Alge meen Vormend Muziekonderwijs zul len worden gevormd in Kortgene waarmee de Zeeuwse Muziekschool voet aan wal zet op Noord-Beveland te Dreischor, Poortvliet, Heinkenszand en elders, waarover besprekingen gaan de zijn. Dit facet demonstreert duide lijk hoezeer de Zeeuwse Muziekschool een Zeeuwse school is, welke in de kleinste gemeenschappen een plaats zoekt en vindt. Een en ander staat te lezen in het verslag over het cursus jaar 1954’55 van de Stichting Zeeuw se Muziekschool. Voegt men aan bovenstaande toe, zo vervolgt het verslag, dat een her ziening der schoolgeldinning momen teel in staat van onderzoek verkeert, evenals een gemeenschappelijke re geling voor alle Zeeuwse gemeenten, waarbij de financiële basis der Stich ting redelijker gefundeerd en hechter zal kunnen worden, dan kan men de verwachte stijging van het leerlin genaantal momenteel 1040 tot ongeveer 2000 tegemoet zien in het vertrouwen, dat in de branding van voor deze eerste op deze wijze geor ganiseerde provinciale Muziekschool in Nederland onvermijdelijke ex perimenten en ervaringen, de Zeeuw se leeuw al worstelend zal boven drijven. In zeven Zeeuwse steden binnen kort zal een afdeling hieraan worden toegevoegd en wel te Renesse kon met het muziekonderwijs een aanvang worden gemaakt en het gebouwenpro bleem in vele gevallen worden opge lost, terwjjl de „uitrusting” der scholen met leermiddelen voor een zo jeugdig onderwijs-instituut goed te noemen is. Deze stand van zaken wekt eens te meer bewondering, waar immers de opbouw van een dergelijk instituut in de provincie Zeeland op moeilijkheden stuit, welke in geen ander landsdeel in zo ernstige mate voordoen en slechts spreken tot diegenen, die de provincie kennen. onzekerheid omtrent de houding, die New York zal aannemen en waarvan voor het verdere verloop tot aan de inschrijving op 10 October veel zal afhangen. Op het ogenblik is het zo, dat Amerikaanse brokers niet hun bemiddeling mogen verlenen voor de aankoop van aandelen of claims Phi lips in het buitenland. De claimprijs herstelde later weer tot circa 408 gulden. Deze week herdenkt de heer P. Luteyn, chauffeur bij het garagebe drijf der fa. Gebrs. Adriaanse, Gan- zepoortstraat 14, het feit dat hij 25 jaar als zodanig in dienst van deze onderneming is. Donderdagmorgen om elf uur zal de jubilaris in intieme kring worden gehuldigd en des mid dags van 35 uur zal men hem in zijn woning, Couwervestraat 50, kun nen feliciteren. Benoemd per 1 October a.s. tot Hoofd aan de Chr. Kleuterschool „Kinder vreugd”, Blekerstraat, mej. C. van Dullemen, alhier. De heer A. L. van Melle is aan de Rijksuniversiteit te Utrecht cum laude geslaagd voor zijn kerkeiijk examen. WINST? Men verwacht, dat dit strand door de hoofden hoger zal komen te liggen. Juist daarom heeft men een zgn. „staalconstructie” genomen, die het strand het meest ten goede komt. Er zit beweging in het strand, ’s Zomers komt er zand bij, ’s winters gaat er weer af. Men hoopt, dat de hoofden ’t zand vast zullen houden, waardoor het strand steiler wordt. De constructie van de hoofden is vergankelijk. Over een jaar of zeven, tien, gaat het rijs hout, waarop de bazaltblokken rusten, rotten. De resultaten zullen dan uit maken of deze hoofden gehandhaafd zullen blijven. De lengte bedraagt 225 meter. Vandaag, Woensdag, „Rijswerkersdorp” zoals besloot hij er eens kennis te gaan ma ken. Het woedende geblaf van de ge weldige hofhond deed hem echter aarzelend verder gaan. Voor dat beest had hij respect. De boer had ook het lawaai gehoord en kwam uit een der schuren tevoor schijn, gevolgd door zijn beide zoons. Hun koele, afwachtende houding was maar weinig gastvrij. Rick trok er zich trouwens niets van aan. Met een eerbiedige omweg vanwege de lang zaam tot bedaren komende hond na derde hij de hem zwijgend aanziende groep en zei: „Als nieuwe buurtge noot kom ik me even voorstellen. Tornberg. Ik heb veel gehoord over de burenplicht en ik zou daar graag onder vallen”. Op het ernstige, bijna stugge gelaat van de landbouwer verscheen een soort glimlachje, terwijl hij antwoord de: „Dat kan, meneer”. Ricks aandacht werd afgeleid door een heldere vrouwenstem achter hem. „Kiek, da’s aorig, da’ je zo vruug kumpt”. Hij keerde zich om. Een stevige boerin stond in de deuropening van het achterhuis. „Ik was juist bezig les te nemen in de burenplicht”, verklaarde Rick lachend. „Ik zou graag in de oogsttijd komen helpen”. Om dat lachje geloofden ze hem niet, zag hij. En het over een andere boeg werpend, vervolgde hij: „We zullen het wel met elkaar vinden, denk ik. Uw dochter heb ik ook al gezien”. „Dochters, meneer”, verbeterde de boerin, en zich omkerend riep zij in de schemerige ruimte: „Kom er eens voltooid moet worden, zal echter een mindere zware uitvoering krijgen: dit gedeelte ligt meer in de luwte en heeft niet zoveel te lijden. In December a.s. moeten deze werken voltooid zijn. OFFENSIEF Te Zoutelande gaat men zelfs zover, dat de zeewering hier vooruitgescho ven wordt. Het betreft hier de bocht bij de overgang naar het strand, die in verband met de zeestroom erg ongunstig ligt. Deze bocht haalt men eruit, niet door land prijs te geven, maar door een brede berm aan te leg gen, waardoor de glooiing meer zee- inwaarts komt. Het werk wordt uitge voerd over een afstand van 375 meter en zal 900.000,gaan kosten. De to taal uit te voeren werken te Zoutelan de zonder de kosten van onteige ning komen op 2,5 millioen gulden. Met het „binnenwerk” te Zoutelan de, hetgeen dus de afbraak van de hui zen, die moeten verdwijnen, inhoudt, - - - - - Dg eerste koers stelde zich op 406 gulden, hetgeen lager was dan op grond van het koersniveau van giste ren (aandelen 482) mocht worden verwacht en op grond waarvan een claimprijs van 413 gulden was bere kend. De openingskoers voor de claim kwam overeen-met een aandelenkoers cumclaim van circa 475 en exclaim van circa 354. De prijs liep op tot 410 gulden, om daarna in te zakken tot Inzonderheid het Deltaplan, het Drie- eilandenplan en de noodzakelijke vor ming van zoetwaterbassins voor land bouw en industrie brengen tal van problemen met zich mede, die door de bekwame krachten op agrarisch en cultuurtechnisch gebied waarover men in Zeeland beschikt nader bestudeerd en uitgewerkt moeten worden. Bij de taak van het Onderzoekcentrum valt verder o.a. te denken aan het grond onderzoek, het probleem van de be regening en bevloeiing van gewassen en de bestrijding van veeziekten. In hoofdzaak zal het daarbij gaan om za ken, welke door meer dan één con sulent moeten worden behandeld. Sommige problemen zijn dermate in gewikkeld, dat één persoon ze niet kan oplossen. Coördinatie wordt daardoor noodzakelijk. MIDDELBURG, 20 Sept. Thans is schriftelijk vonnis gewezen in de zaak I MIDDELBURG, 20 Sept. De deelnemers aan de inspectietocht langs de ■^weringen van de Polder Walcheren zijn Dinsdag duchtig geconfronteerd Let de vele werken, die reeds uitgevoerd of half uitgevoerd zijn of die nog Ltgevoerd moeten worden voor het behoud van het eiland, I in Veere nam men een kijkje tussen de dijkpalen 41 en 30 bij de herstelde gtnten dele nog te herstellen oude glooiing. I Vervolgens concentreerde zich de aandacht op het na de inundatie prijs- Lgeven stuk land tussen Vrouwenpolder en Veere. Thans buitendijks gele ien, herinnerden slechts enige haveloze, door het zeewater weggevreten Kilgen er aan, dat hier vroeger boerderijen stonden. I Men neemt thans in oveweging in verband met het drie-eilandenplan I, hier weer een 6>/j meter hoge dijk op te werpen, zodat een dok ontstaat. L dit dok zouden dan de caisons, die de verwezenlijking van genoemd plan Loeten bewerkstelligen, gemaakt kunnen worden. Hierop aansluitend, aan de Vrou- meter, die in de richting Domburg nog I wenpoldersekant, waar de dijk een I grote bocht maakt, zal, indien deze I plannen werkelijkheid worden, een I werkhaven met een opslagterrein en I loswal komen. De havendam zal op I 3’% m plus N.A.P. komen; de haven- I diepte wordt vijf meter. Dit bete- I kent, dat hier vijf grote schepen I kunnen binnenlopen. Later, als de drie eilanden één ge worden zijn, deze haven ligt dan binnendijks; de dijk komt 3 km noor delijker zal de haven dienst kunnen doen voor de afvoer van landbouwpro- I dncten. Indien echter een zoetwater- bassin aangelegd zal worden, kan hier van uiteraard niets komen. STRANDHOOFDEN Het strand onder Oostkapelle is in middels voor een groot deel met be ton bedekt: de bunkers worden hier piteengereten. Het puin wordt met vrachtauto’s, die moeizaam de duinen beklimmen, weggevoerd. Van de be- jonbrokken, die hiertoe later overdekt worden met een laag fijnere steenslag, tyorden hier wegen aangelegd voor de toevoer van materialen van de strand hoofden, hiervan is men er thans he rig drie aan te leggen. In totaal zit er in de zeewering van Walcheren nog 125.000 kubieke meter beton. Momenteel wordt hier van 11.000 kub. meter opgeruimd. Dit wordt door de Wederopbouw ge financierd. De duur van deze in ver gelijk met het totaalcijfer „kleine opruiming” wordt geschat op negen maanden. In zijn geheel moeten er op het on verdedigde strand onder Oostkapelle 16 strandhoofden aangelegd worden. Dit jaar hoopt men er hiervan 6 klaar te krijgen, een volgend jaar weer 6. Tevens moeten de oude hoofden ver vangen worden door nieuwe, zodat ’n zekere uniformiteit kan ontstaan. Dit komt neer op 45 strandhoofden. Uiter aard geschiedt dit op het onverdedigde strand het eerst. Het uitgesproken faillissement van de heer J. Kloet, aannemer alhier, is door het verbindend worden van de enige uitdelingslijst geëindigd. Dinsdagmiddag a.s. om 5 uur zal in de Graanbeurs de Nationale Welpen- handenarbeidtentoonstelling officieel worden geopend. De tentoonstelling is des avonds geopend en ook op Woens dagmiddag en -avond. Het tentoonge stelde omvat de hoogst beoordeelde werkstukken van de nationale wed strijd in handenarbeid door de welpen van 8 tot 12 jaar. Onder de districten werden ongeveer 35 verschillende technieken verdeeld. In elk district was er in Januari een keuring van de vervaardigde voorwerpen en het daar uitgekozen werk kwam naar Den Haag, waar een deskundige jury de voorwerpen beoordeelde. Vanavond om half acht hoopt in de Bo- gardzaal te spreken de heer C. J. van Mastrigt te Utrecht, secretaris van het C.N.V., over het onderwerp „De Ouder domsvoorziening”. Deze bijeenkomst gaat uit van de Chr. Hist. Statenkringen Middelburg en Vlis- singen. uit, meiden! Hier is je nieuwe buur”. Ze verschenen wat lacherig verle gen, de handen afvegend aan hun schorten, Jeltien, Annechien en Bet- tien. Maar hun lichtblauwe ogen ke ken met onverholen nieuwsgierigheid naar de geweldige vreemdeling, toen zij zich, na hem de hand gegeven te hebben, weer achter hun brede moe der terugtrokken. Rick wendde zich tot Leeman: „Ik wil ik u een gunst vragen”. „Da’s goed”. „Van dat helpen in de oogsttijd meende ik werkelijk. Mag ik komen?” Rick zég hem denken: alweer zo’n stadsmannetje, dat er een pretje van komt maken. Maar de boer antwoord de toch: „Nou meneer, ik wil het niet weigeren. Maar het zal je niet mee vallen”. Rick was tevreden. Een hartelijk welkom mocht Anders zijn, hij had zijn zin. „Afgesproken”, zei hij. „Ik kom gauw weer eens. Eet smakelijk”. Van alle wedergroeten was die van de moeder het duidelijkst. Dat is een goed mens, dacht Rick. Maar het is hier een stug slag volk. Het gereedstaande overvloedige ontbijt vergoedde echter alles. „U ziet me zeker voor een holleboHe Gijs aan”, vroeg hij Eline, die juist zijn kamer verliet. Zij ging niet op zijn luchtige scherts in. „Ik dacht, dat u na zo’n lange morgenwandeling wel wat zou lus ten”, zei za eenvoudig. „Als u iets nodig hebt, klopt u maar tegen de suitedeuren”. K Olie ‘1000 658% 656% 161% 190B 112 1105 159% 189% 111 76 235 77 204 205% 193% 189% N. Sch.vrt. U. 199% 202% 258 St.v.Mij. Ned. 206% 207% H.V.A. - Java Cult. N.I.S.U. Vorstenlanden 63 Ver. Deli Mij. 174% Senembah 159 Muller Co. 290% A’dam Bank Esc. Bank Rott. aBnk GOES, 20 Sept. Export- en Indus- MOEILIJKHEDEN Tot deze moeilijkheden zijn in het bijzonder te rekenen: 1. De afwezigheid van een oplei dingsinstituut voor vakmusici en van een beroëpsorkest als reservoir voor docenten. 2. De excentrische ligging, welke maakt, dat vanuit onder 1. genoem de reservoirs Zeeland per trein of per auto niet binnen de twee uur bereik baar is. 3. De geringe bevolkingsdichtheid, -■•-=>,- -,- welke het combineren van gebieds- h«_ Slstefay_°“d_ gekomen jyas. delen noodzakelijk maakt. Een regio naal georganiseerde Muziekschool dwingt in het belang van een goed verloop van de dagelijkse leiding tot het aanstellen van onderdirecteuren. 4. De verdeeldheid van deze pro vincie en de hiermee en met de ge ringe bevolkingsdichtheid samenhan gende slechte verbindingen der open bare middelen van vervoer, waardoor voor het personeel enerzijds veel niet gehonoreerd tijdverlies, anderszijds voor de School bijzonder hoge ver blijfskosten ontstaan. VOLLEDIG BEZET CORPS Dank zij het feit, dat een aantal bui ten Zeeland woonachtige musici kon worden bereid gevonden voor de zo l'iCU. XI. - A.K.U. Bergh’s J. Berkel’s Pat. Calvé Delft Fokker Gelder Zonen Kon. Hoogov. 415% Ned. Ford N. Kabelfabr. 337% Phil. Gloeil. 482% Dito 6 pr. 241 Unilever W. Fjjenoord Bill. I rubr. BUI. II rubr. 379% Dordt. Petr. 688% Dito 7 pr. 688% Te Tholen heeft de vorige week ge houden D.T.L.-coHecte opgebracht 194,—. trieveiling: Zigeunerin AA 36, A 39, BC 37, Igr 40, I 37, II 22; J Grieve AA 48, A 51—57, B 48—56, C 45,10—49, I 45,70 —49,10; Tr. d Croncel AA 36, A 37,30, BC 36,20, Igr 39,30, I 35,90, II 21,50; Eli. Orange A 44—50,70, BC 49,30—49,80, Igr 51. I 49,30, II 3170—31,90; Bramley Igr 32,1 26, II 29; Cox Or. pippin AA AA 63, AAA 62,60, AA 62,60, A 61,60, B 64, C 58, I ?56—62; Br Hardy AA 73, A 75,10 B 72,60, C 69,90, I 58—69, II 50; Tr. de Vienne A 62—72, B 66,10—70, C 6165,20, I 6068, II 4552; B. Louisa AA 65, A 63, B 58,90—59, C 49, I 51— 60, II 35; Br de Merode Igr 38, I 40; Br d’Amanlis I 44, II 35; Br Lebrun Igr 50,70, I 48,10, II 34; S. du Congres I 44, II 40; Will. Duch. A 48, BC 48, Igr 50,80, 150, II 34; Conf. A 53, B 49, C 41, BC 47, I 4451. Verpakt fruit: J. Grieve I 54—61; Tr. de Croncel A 41—43, B 37, I 4044; Tr de Vienne AAA 70, AA 72 —75, A 75—718; Br Hardy AA 85, A 87, B 82. Gewone veiling: J. Grieve K 3339, F 24—28; Zig. K 25—29, F 17—21; Tr. de Croncel K 24—30, F 19—23; Ell. Or, K31—38, F 20—27; Cox Or. pippin K 28—42, F 18—21; Tr. de Vienne K 47— 58 F 43—49; Br Hardy K 43—57, F 42 —50; B. Louise K 51—54, F 35—37; Br Lebrun K 37, F 26—28; Will. Duch. K 26 —32, F 20—24; R. Viet. I 46—64, II 20— 36, gr 38—54, F 19—33; R. Cl. d’Althan I 69, gr 53, F 2940; Jefferson I 38—59, II 17—24, gr 36—56, F 10—23; Abri- koospruim I 46, II 22, Gr 2947 F 22 29. KRABBENDIJKE, 20 Sept. Ex port- en Blokveiling: J. Grieve 180 42, 175 45, 170 43, 165 43, II 27, K 31,10— 31,50, F 24,70; Cox Orange Pippin AAA 62, AA 61, A 60, B 59, C 53, 165 49— 61.10, 155-65 61,30, K 41,30; Eli. Oranga A 49, B 47, C 45, BC 46, 175 44, 170 44, 165 43, II 29; Beurré Hardy AA 71, A 72,80, B 71,60, C 68,40, 175 65,170 67, 16? 64, 160 59, II 51; Tr. de Vienne B 58, C 57, 160 59, II 52; Conf. A 50, B 47, C 40, BC 45, If 41, Igr 50, II 26; B. Louisa d’Avranches AA 62, A 61,2061,50, B 56.10, C 47,20, 165 60, 160 60, 155 55, 150 48, II 38; Will. Duch. Igr 47,60, If 45,30, II 34. Gewone veiling: Manks Codlin 24; Cox Gr. pippin 2161; Ell. Or. 9— 38; J. Grieve 1646,20; Lord Lambour- ne 18—24; Tr. de Vienne 28; Will. Duch 1233; Seign. d’Esperen 4045; B. L. d’Avranches 2249; Br Lebrun 1545; Br Hardy 1662; Dubb. Stamprinces- sen 4344. ST ANNALAND. 20 Sept. Bintjes bonken 12,16, gew. 9,06—9,41; Eigenh- bonken 8,36, gew. 9,01—9,63, driel. 5,10. Aanvoer 5 Oton. Uien middel 17,47— 17,65, bonken 13,60, driel. 25,98, picklers 28. Aanvoer 60 ton.' SCHERPENISSE, 20 Sept. Eigenh. gew. 8,509,20. Aanvoer 11 ton. Uien middel 17,49, driel. 25,98, picklers 27,31. Aanvoer 5 ton. VISMIJN VEERE, 20 Sept. 3840 exp. garn. 71101; 641 hand. garn. 6569; 212 schar 51—58; 88 bot 41—58; 120 tong 253375; 155 rog 2752; 3 lever 248 378. ROTTERDAM, 20 Sept. Aanvoer in totaal 4058. Weektotaal 6234. Vette koeien en ossen 650; Gebruiksvee 1257, t.b.c.-vrij 907Vette kalveren 150; Graskalveren 248; t.b.c.-vrij 202; Nuchtere kalveren 421; Varkens 129; Biggen 192; Paarden 132; Veulens 63; Schapen of lammeren 763; Bokken of geiten 53. Vette koeien 2.56-2.72, 2.42-2.56, 2.12-2.26; Vette kalveren 2.90-3.10, 2.70-2.85, 2.30- 2.70; Slachtpaarden 2.25, 2.10, 1.90. Graskalveren 425, 350, 270; Nuchtere kalveren 73, 58, 48; Biggen 50, 42, 38; Veu lens 525, 375, 275; Schapen 125, 115, 90; Lammeren 110, 95, 85; Kalf- en melk koeien 1025, 900, 725; Vare koeien 725, 600, 550; Vaarzen 780, 700, 600- Pinken 480, 425, 350. EIERMARKT GOES, 20 Sept. Handelarenprijs per stuk in centen. Kipeieren 14; Poeljes 9; Eend 9; Kalkoen 15; Gans 25. ST MAARTENSDIJK, 20 Sept. Eigenheimers I 9.50—9.42, II 6; Bintjes I 9.40—8.80, bonken 12.10. Aanvoer 25 ton. Uien export middel 18.3017.40, bonken 14.30, drielingen 24.70, pick lers 18.40, Stek 5.10. Aanvoer 80 ton. Ned. Herv. kerk Beroepen te: Delft (wijkgemeente 1), J. van Rootselaar, te Wijk bij Heusden, Brouwershaven toez., R. van ’t Linden hout, vic. te Emmen, Amsterdam (vac. I. M. de Jong), H. de Nie, te Oenkerk, Amsterdam toez. (Oudekerkgem), W. A. Smit te Dordrecht. Bedankt voor: IJsselmuiden, R. W. Steur, te Ouddorp (Z.H.). Aangenomen naar: Aalten, C. Over dijk, te Midlum. Aangenomen de benoeming tot vica ris te: Den Haag (wijkgemeente 19) W. ’an der Zee, cand. te Hilversum. Geref. kerken Aangenomen naar Leeuwarden als Missionair predikant voor Purworedjo G. P. Nooteboom, laatstelijk predikant ia Borne. Geref. kerken art. 31 Tweetal te Scheveningen J. J. Ar nold te IJmuiden en J. van Nieuwkoop ‘e Amsterdam C. Chr. Geref. kerken Tweetal te Oosterbeek B. Bijleveld te Woordeloos en J. van Doorn te Ermelo. Beroepen te Amsterdam O. W. Heer- ®a te Groningen; te Tholen vac. P. v. M Bijl, G. Blom te Meerkerk; te Rijns- “Urg vac. N. Brandsma, M. Holtrop te Leeuwarden. Geref. gemeenten te Wageningen H. Ligten- rdam W., die bedankte voor Yeisexe. Beroepen te Ro gaat in het een eenvou dig houten bordje in de Duinweg de verzameling directieketen noemt, de „asphaltfabriek” draaien. Alleen het aan- en afvoeren en het opstellen van deze installatie kost 20.000, VIJF KILOMETER DIJKPROFIEL Als de werken aan de Westkapelse zeedijk klaar zijn, zal de lengte 5 km bedragen. Wie tussen Domburg en Westkapelle de duinen beklimt, kan het met eigen ogen zien: voor zover men de dijk tot de bocht bij Westka pelle kan zien is deze uitgevoerd met een bazaltglooiing, een berm van be ton, met daarboven nog eens een bre de strook betonprofiel. De laatste 500 door Caret van der Hoek Tw. Bank N. B. Aniem Overz. Gas Born. Sumat. 150 Internatio Am. Motors Am. Radiator Am. Smelting Anae. Copper Bethl. Steel Chrysler Ford Canada Gen. Motors 141% Intern. Nickel 85% Kennecott Rep. Steel Stand. Brands U. S. Steel North Am. C. Cities Service Micont. Oil Cont. Oil Philips Oil Shell Oil Tidewater SLOTKOERSEN AMSTERDAMSCHE EFFECTENBEURS medegedeeld door de AMSTERDAMSCHE BANK N.V„ GOES. K8c Olie 100 657 Moeara Enim A’dam Rubb. Band. Rubb. Kend. Lemb. O. Java Rubb. 78 De Oostkust Serbadjadi Holl. Am. lijn 198 N. B. K. Boot 206 Kon. Pkvrt. Rott. Lloyd Omm. Schvrt.

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 7