C.J.M.V. „In dienst der Kerk” hield conferentie op „Hedenesse Kinderdijk” fraaie aanwinst voor de Holland-Amerika Lijn Nederlandse Orde van Advocaten congresseerde te Middelburg Vrijwilligers restaureerden Herv. consistorie van IJzendijke Geheel vernieuwde ruimte kan nu 80 mensen bergen afscheid van nam aan wone districtssecretaris Bijleveld Voor 11,5 mil. aan buitenge- werken op het program Middelburg heeft hogere Rijksuitkering nodig van Korfballeiders legden examen af Stichting Gezinszorg Goes en omstreken Fietsenralley N*P.V* „Schaaktitel-strijd” gaat weer beginnen ói'il Dijkgeschot ongebouwd gelijk, van gebouwd iets verhoogd precies 34 jaar geleden leverde „De Schelde” de „Edam” af Ook bij de pleiters is de vrijheid een dierbaar goed ZEEUWSCH DAGBLAD 1 Tewaterlating precies volgens plan polder Walcheren tt H J Stramheid is een waarschuwing: Rheumatiek ligt op de loer. Klamp stro te Kamperland ging in vlammen op VERLANGEND Begroting 1956 van Wat in een kleine gemeenschap mogelijk is Groot gebrek aan getraind kader Herderlijk Schrijven kwam ter sprake Voorstel tot verzoek aan minister Begrotingstekort 1956 ruim f 120.000,- MC DE ZEEUWEN HIELD PIJLENRIT Ontvangen door gemeentebestuur pagina 5 isdag 20 September 1955 een Ingezonden Mededeling (Adv.) den verlaagd, op niet in geslaagd om een oplossing te stuur te machtigen gelden op te ne de Zoute- oud Amerikaanse Stoomvaart Maatschappij „Holland-Amerika Lijn”. Na de tewaterlating was er in het souvenir overhandigde hij haar nomische Zaken, drs J. H. D. van der Kwast. in het bestuur Mevr, van Hertum opvolgen. van het geld besteden voor de restauratie van de consistorie. Die wordt n.l. gedu rende de wintermaanden als kerk ge bruikt, daar de oude uit 1612 daterende kerk dan niet is te gebruiken vanwege de kou. Het is eigenlijk met een bazar begon nen. Eind 1953 bleek de financiële toe stand van de gemeente steeds moeilijker te worden. Verhoging van de z.g. hoofde lijke omslag werd niet raadzaam geacht en vandaar, dat de gedachte rees door middel van een bazar de financiële toe stand wat „op te fleuren”. Zo kwam on der leiding van één der grenskommiezen, de heer L. van Duyvendijk, een bazarco- mité tot stand, dat direct de zaak groot scheeps aanpakte. Er werd een flinke tent gehuurd, waarin de bazar werd gehouden, die mede dank zij het feit, dat ook de r.k. meerderheid een flinke duit in het zakje deed een batig saldo van ruim 4000,opleverde. Het zou voor de gemeenteleden wat sneu zijn geweest dit bedrag zomaar in de kas te stoppen. Er moest een zicht- en tastbaar resultaat overbljjven! Welnu: de bestemming lag voor de hand, n.l. een deel Wees er tijdig bijNeem Kruschen! MIDDELBURG, 19 Sept. De be groting 1956 van de Polder Walcheren sluit op een bedrag van f 1.484.602,20. Er kon een post voor onvoorzien van f 23.517,74 worden geraamd. Het dflk- geschot van de ongebouwde eigendom men kan worden gehandhaafd op f 60, per ha schotbaar en f 51,80 per ha vrij land. Het djjkgesciiot van het gebouwd zal moeten worden verhoogd van f 7,50 tot f 8,per f 100,belastbare op brengst. De ontvangsten uit dezen hoofde worden geschat op f 1.265.329,90. Voor buitengewone werken ter verde diging van de zeewering is een bedrag van f 11.492.000,uitgetrokken. Dat de dienst 1954 verbeterde met ruim f 256.000,en nu nog een nadelig slot wordt voorgesteld het dagelijks be- fnnnt -van f 1 2,.R(V7.?»R- is PTnfp.ndPïftls tft Ffit.lilir ïa ninnhtitfpn cfplHthn nrt +a na_ men tot een bedrag van 10 millioen. GOES, 17 September. Vanmiddag heeft de Stichting Gezinszorg voor Goes en omstreken in het Schuttershof haar jaarvergadering gehouden. Blij kens het jaarverslag van de secreta ris telt de vereniging thans 521 leden, een stijging van 118. In het afgelopen jaar werd aan 47 gezinnen gezinsver zorging verleend. Bij de bestuursverkiezing werd als secretaris gekozen in de plaats van de heer D, de Lange die niet voor een herbenoeming in aanmerking kwam, de heer B. W. Schipper. De overige aftredende bestuursleden werden her kozen terwijl Mevr. SchrijverWage zal IJZENDIJKE, 19 Sept. De Ned. Herv. Gemeente heeft bewezen, dat er door samenwerking ook In een kleine gemeenschap veel tot stand kan worden gebracht en dat de wel eens gehoorde opmerking „In lezendieke kan niks!” een onjuiste en fatalistische gedachte is. Het duidelijke bewijs? In de afgelopen zomer is door vrijwillige krachten de consistoriekamer van de Hervormde kerk gerestaureerd en wanneer deze Zondag a.s. weer in gebruik zal worden genomen, dan zal er bij al die Hervormde gemeenteleden, welke hun krachten vrijwillig ter beschikking stelden, reden tot tevredenheid bestaan om de bereikte resultaten. HARD GEWERKT. Dit voorjaar kwam een restauratiecom- missie tot stand, welke onder de practi- sche leiding van ds Blomaard aan het werk ging om van de oude consistorie een verantwoord geheel te maken. De Middel burgse architect P. Groenenberg gaf uit stekende aesthetische adviezen. Bij het maken van de plannen stelde één der plaatselijke ambachtslieden voor de kos ten te drukken door de protestantse mid denstanders uit te nodigen een deel van o hun tijd niet in rekening te brengen. De m. Terneuzen: 5.15 u." 2*25 i..., 1L2C L voorwaarde daarbij was, dat ook andere 2.27 m. Wemeldinge: 6.31 u.’ 1.70 m. men helpen. Deze opzet gelukte volkomen. vrijwilligers JUlt de gemeente zouden ko- 18.42 u. 1.64 m. Zierikzée: 6.16 m., 18.24 u. 1.41 m. Stramheid is een eerste aanwijzing dat Rheumatiek U bedreigt. Met het stijgen der jaren verslappen de bloedzuiverende organen. Onzuiver heden in het bloed worden niet meer regelmatig af gevoerd; ze hopen zich op; zetten zich geleidelijk vast in de gewrichten. En op ’n kwade dag kunt U niet meer op of neer van de pijn, Met Kruschen smoort U het kwaad in de kiem. De zes minerale zouten brengen Uw bloedzuiverende organen weer op „volle toeren”. Met verjong de kra ht zuiveren zij dan Uw bloed en stimuleren de bloedsomloop. „Bijbel en Weten- zing hield over schap”. Hij memoreerde hoe in de vorige eeuw de tendens ontstond, dat de bijbel het moest afleggen tegen de wetenschap van de mens, maar men thans weer tot de ontdekking komt, dat heel de wereld en heel het heel al de mens bij het grote mysterie Gods brengt. De huidige wetenschap gaat er iets van beseffen, zo concludeerde ds Wa gener, dat God spreekt. Daardoor wordt men bescheiden, omdat men voelt, dat men boven eigen kracht uit komt, en de dingen niet meer in de hand heeft. Het liberalisme der vorige eeuw was gevaarlijk, maar het nihilis me van heden vraagt van de Kerk -evenzo een duidelijke boodschap. VLISSINGEN, 17 Sept. Vanmiddag om tien minuten voor drie is het Ljtorschip „Kinderdijk” van de bouwhelling op de werf der N.V. Kon. Mij ne Schelde” tewatergelaten na de doopplechtigheid, die werd verricht door Lej. I. C. van der Vorm uit Rotterdam. Binnen afzienbare tijd zal de „Kin- Ijerdijk” 140 meter lang, 18.82 meter breed, diepgang 7.64 meter en 7200 ton nw toegevoegd kunnen worden aan de vloot van de N.V. Nederlands MIDDELBURG, 19 Sept. Zater dag werd door de verkenners van de Vlissingse en Middelburgse padvin- dersgroepen een fietsenraliey gehou den. De eersten der 150 deelnemers startten om 2 uur in Middelburg. De 3 km lange route voerde over bin nenwegen via Kleverskerke, Arne- muiden, het Fort Rammekens en Rit- them naar het eindpunt te Vlissingen. Bij verschillende controleposten wer den padvindersactiviteiten verricht. Winnaars werden: 1 Reigers, Gr. III Middelb. 384 p.; 2 Kemphanen, Gr. I Vliss. 369 p.; 3 Zeearenden, Gr. III Vliss. 355 p.; 4 Valken, Gr. I Middel burg 352 p.; 5 Zeemeeuwen, Gr. V Vliss. 342 p.; 6 Reigers, Gr. II Vliss. 337 p. KAMPERLAND, 19 Sept. In de nacht van Zaterdag op Zondag, om streeks half twee, werden de inwoners van Kamperland opgeschrikt door het loeien van de sirene. Er was brand uit gebroken in een klamp stro op de hof- stede van de heer D. Verburg in de f Veerweg. De brandweer, die spoedig ter plaatse was, bevocht het vuur met drie stralen, zodat het ergste spoedig geblust was. Dit was de eerste keer, dat de waterleiding bluswater leverde. Het nablussingswerk heeft tot Zondag morgen geduurd. Ongeveer 14.000 kg stro, in bossen, benevens een gedeelte van een in de directe omgeving staand wagenhuis en enkele werktuigen gin gen verloren. De brand werd ontdekt door een passerende brandweerman. De oorzaak is onbekend. De schade zal door de verzekering gedekt worden. de publicatie verscheen omstreeks de tijd van de herdenking dat ons land tien jaar geleden was bevrijd, want men dient zich met ernst af te vragen wat er terecht is gekomen van alle goede voornemens. Bovendien is het Herderlijk Schrij ven in zekere'zin een repliek op het mandement der r.k. bisschoppen, waar in wordt gesteld, dat de overtuigde rooms-katholiek niet thuis hoort in een andere dan zijn eigen politieke partij en vakorganisatie. Velen in r.k. kring vonden deze stelregel te vergaand, en ook onder de protestanten was men het over ’t algemeen niet met genoemde opvattingen eens, al trok in de ortho doxe kringen de oproep „sluit de ge lederen” sommigen wel aan. Er is verlangend gewacht op wat de Hervormde Synode als wederwoord zou zeggen: welnu, het recente schrij ven ademt, zo zeide spreker, de zelfde geest als alle publicaties der Synode sedert 1945, inclusief de nieuwe kerk orde. Het schrijven is van grote bete kenis voor de wereld van nu, omdat het ook voor anderen is bestemd, bij wie nog maar al te veel een verkeerde opvatting over de Kerk heerst. Ds Van der Graaff ging vervolgens op de hoofdstukken van de synodale boodschap nader in, en merkte op, dat de glorie der Kerk is een zekere lei ding aan haar leden te geven, maar deze tevens vrij te laten in hun han delen, omdat leder in gebondenheid aan Christus eigen verantwoordelijk heid heeft. Het Herderlijk Schrijven doet geen uitspraak t.a.v. de huidige democratische partijen, omdat het meent, dat ieder in eigen hart overtui ging moet bezitten, en waarschuwt ernstig tegen de zonde der vereenzel viging. Men moet de partijen niet slechts aanzien naar haar beginselpro gramma, maar ook naar haar daden. Men huivert van synodale zijde terug voor de verzuiling, die het gevaar heeft, het gehele volksleven te ver stikken, omdat zij negatief kan wer ken. Niettemin erkent men het vele goede, dat de christelijke partijen heb ben tot stand gebracht. Het moeilijke vraagstuk is, hoe verzuiling te voorko men, zonder neutraal te worden. Spreker besloot met zijn waardering voor het schrijven der Synode uit te spreken, al had hij het stuk iets meer in de weerloosheid willen zien gesteld. TWEEDE DAG Op de morgen van de tweede dag leidde ds J. Kwast uit Vlissingen een kerkdienst voor de conferentiegangers, waarbij hij sprak over 2 Cor. 5 17. ’s Middags was er eerst samenzang, welke werd geleid door ds Kuilman uit Zuidzande. Daarna was het woord aan ds J. F. Wagener van Zoutelande, die een door lichtbeelden verluchte le GOES, 19 Sept. Zoals gewoon lijk wordt ook dit jaar het Zeeuwse schaakseizoen begonnen met de wed strijden om de persoonlijke titels. De Op- en ondergang van Zon en Maan: Woensdag: Zon op 6.24 u., onder 18.42 u. Maan op 12.32 u., onder 20.33 u. Hoogwater Woensdag 21 Sept.: Vlissingen: 4.44 u. 2.10 m., 16.57 u. 2.11 1 m., 17.28 u. Ruim dertig gemeenteleden hebben ge holpen en gebikt, gesjouwd, afgebroken en gezaagd, getimmerd en geknutseld, vele avonden lang. Eén der diakenen, de heer W. J. van der Hooft, was zoveel als dage lijks opzichter, terwijl de timmerman, de heer F. J. van de Plassche, de hoofdleiding op zich nam, waarbij ds Blomaard zorgde voor de coördinatie van alle activiteiten. RESULTAAT. Het afbreken ging geweldig snel, het opbouwen kostte meer moeite en tijd. Maar het is gelukt en Zondag a.s. hoopt de Hervormde Gemeente met enige pas sende plechtigheid de vernieuwde con sistorie weer in gebruik te nemen. Het Interieur (dat nog niet geheel vol tooid is, doordat ojn. nog een speciaal ontworpen klok moet worden aange bracht) draagt de bewondering van velen weg. Een fraaie koperen kroonlamp, een nieuwe schouw met een Oud-Hollandse tegelversiering, een doelmatige keuken ea een originele lambrizering vormen samen een consistorie zoals men er niet veel ziet. Het zal bovendien een uitstekend ge schikte ruimte zijn om er kerkdiensten te houden. Voor velen was het voorheen een bezwaar in de consistorie te kerken: men zat er te nauw en het was geen stijlvolle ruimte. Nu is er plaats voor 80 personen, terwijl de consistorie ook kan worden ge bruikt voor catechisaties en vergaderin gen. Al met al werd hier iets tot stand ge bracht door eendrachtige samenwerking, waarvoor men groot respect kan hebben. SYMBOLISCH De heer W. J. N. van der Vorm, die namens directie en raad van commis sarissen der H.A.L. het woord voerde, zag in de vlotte tewaterlating een symbool van de goede samenwerking tussen beide partijen. Verheugd was hij, gezien de moeilijke situatie op de arbeidsmarkt, dat de overdracht op de afgesproken tijd kon geschieden, zodat nu spoedig met de afbouw van het schip kan worden begönnen. Voorts vestigde hij de aandacht erop, dat de nationale opdrachtgevers bij de Neder landse werven die plaats kunnen vin den, waarop zij recht menen te hebben. Deze tewaterlating werd bij gewoond door tal van autoriteiten en genodig den. Onder hen bevond zich ook de di- recteur-generaal voor Handel en Nij- toont van f 12.307,53, is grotendeels te danken aan de uitkering van het Rijk wegens oorlogsschade. Er moet echter ook nog het tekort 1953 ten bedrage van f 192.353,08 worden ingehaald, wil een bevredigende financiële basis zijn bereikt. Aan restitutie door de Hervei'kave- lingscommissie van voorschotten we gens uitgaven voor personeel en ma teriaal is aanzienlijk minder geraamd, n.l. £55.000,— tegen f 100.000,— vorig jaar, omdat de bemoeiingen van de Polder met de herverkaveling langza merhand ten einde lopen. De kosten van voorbereiding van grote werken, alsmede het toezicht op de uitvoering daarvan, zijn geraamd op f 50.000,— en verder is f 33.000,begroot we gens nog van het Rijk te ontvangen bijdragen in de herstelkosten der stormschaden in 1954. Voor de gewone werken is f 10.000,minder aange vraagd dan vorig jaar. Het bedrag is nu f468.000,—. Het is een respectabele lijst van buitengewone werken, die volgend jaar op uitvoering wachten. De ver sterking der zeewering voor Zoute- van het electrici- lande (Zuiderstrand), inclusief kosten van onteigening, wordt geraamd op 4 millioen, de voorzieningen aan duinen en strandhoofden tussen West- kapelle en Zoutelande vragen 2,5 millioen, twee nieuwe strandhoofden en de verlenging van een strandhoofd te Westkapelle kosten 1 millioen, terwijl zes nieuwe strandhoofden tus sen Westkapelle en Domburg en vijf van deze hoofden vóór Oostkapelle elk 1,5 millioen zullen vergen. De Zuidwatering vraagt nog eens een be drag van 367.000,Aan Rijksbij- dragen in al deze werken wordt ge rekend op een bedrag van 10.137.750. Ter financiering van deze werken GOES, 19 Sept. Te Middelburg werd een achttal candidaten geëxami neerd voor het diploma korfballeider. De examencommissie bestond uit de heren S. A. Wilson, erevoorzitter van de KNKB, prof, dr ir Mazure, L. Wedemeyer en Traarbach, respec tievelijk voorzitter, secretaris en lid van de Technische Commissie van de KNKB en de hoofdambtenaar Cram- mans, gedelegeerde van de Minister van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen. Zes van de acht candidaten slaag den. Het waren mej. P. v. d. Sande uit Waarde en de heren J. Blok, Krabbendijke, J. Cijsouw, Souburg, C. van Leerdam, Middelburg, D. Leys, Middelburg en M. Stroo, Souburg. gcheldekwartier een ontvangst, waar- gouden armband. Lj wederzijds vele waarderende woor- L werden gesproken. Ir C. Kapsen- Lgrg, directeur van „De Schelde”, wees jrOp’ dat momenteel met geregelde tussenpozen van de Vlissingse werf jchepen tewater worden gelaten, het geen niet alleen een verheugend feit [s maar ook van essentieel belang fior onze nationale welvaart. De be drijvigheid staat wel in schrille tegen- jtelling tot de malaise, die de scheep vaart vaak heeft moeten doormaken, waarbij vele schepen moesten worden opgelegd en duizenden werklozen moesten „stempelen”. OUDE BETREKKINGEN Reeds vanaf 1921 verheugt „De Schelde” zich in nauwe betrekkingen met de H.A.L., want op 17 September van dat jaar leverde het bedrijf één ™B--- é,'*J der eerste turbineschepen, de „Edam”, verheid van het departement van Eco- “an de H.A.L. af. In 1935 kreeg men nnTn,aT W n een belangrijk aandeel in de bouw van de „Nieuw Amsterdam”, welke order De Schelde” door de moeilijke crisis jaren heen hielp. Ir Kapsenberg sprak de hoop uit, dat de naam van de „doopster”, ten nauw ste verbonden aan Rotterdam en de H.A.L., en de vlotheid van deze tewa terlating een voorteken mogen zijn van een voorspoedige vaart. Traditie getrouw bood hij mej. Van der Vorm het bijltje aan, in ruil waarvoor hij de even traditionele cent ontving. Als ander gebied. - -- de „balie” een bij zondere plaats innam en inneemt. De middagvergadering werd bijge woond door o.a. de vertegenwoordiger van de minister van justitie en der Bel gische en Duitse advocaten. De deken hield eerst een rede, waarin hij een over zicht gaf van het wel en wee van het af gelopen jaar. Na het sluiten der jaarver gadering werden de congressisten m de Statenzaal ontvangen door het Provin ciaal Bestuur van Zeeland, waarbij de wnd. commissaris, mr dr A. J. J. M. Mes het welkomstwoord sprak. Ook hij zou het bepaald lies noemen, wanneer d_ eerste partijen hiervoor zullen worden gespeeld in de week van 26 Septem ber tot en met 1 October. Voor het persoonlijk kampioenschap hoofdklasse hebben zich acht spelers aangemeld, die in twee groepen wer den ingedeeld. Het zijn in groep A: S. Sanders (Middelburg, L. M. Silia- kus (Zierikzee), J. Jansen (Vlissin gen) en K Holster (Middelburg) en in groep B: J. C. van Vliet (Zierik zee), K. van Belzen (Middelburg), A. Quakkelaar (Goes) en M. J. Enzlin (Zierikzee). Ook om het persoonlijke kampioen schap van Zeeland eerste klasse heb ben zich acht deelnemers gemeld, die eveneens in twee groepen werden in gedeeld. Het zijn in groep A: L. A. de Vlieger (Breskens), L. J. Woudstra (Middelburg),, T. de Vos (Middel burg) en G. Klap (Koudekerke) en in groep B: J. Mellegers (Zierikzee), M. de Wit (Middelburg), H. J. Ver- meule (Middelburg) en R. Kopmels (’s-Gravenpolder). In alle groepen wordt dubbelrondig gespeeld. De groepswinnaars spelen een dubbelrondige finale met titelhouder in hun categorie. De voorronden moeten in December af gewerkt zijn, de finales beginnen in Januari. CADZAND, 18 Sept. Uit verschillende delen van Zeeland waren het af gelopen weekend leden van de Hervormde Mannenvereniging „In Dienst der Kerk” bijeen op hun jaarlijkse conferentie in het vormingscentrum Hedenesse. Ook waren er afgevaardigden van CJMV, CJVF en Jonge Kerk aanwezig; de heer O. Lebbing uit Amsterdam nam als hoofdbestuurder der organiserende vereniging aan de besprekingen deel. De voorzitter van „In Dienst der Kerk” in Zeeland, ds F. Don uit Middel burg, sprak een woord van welkom, waarna ds J. van der Graaff uit Nieuw- vliet een referaat hield naar aanleiding van het recente schrijven der Her vormde Synode, dat ten doel heeft, de positie van de christen in de heden daagse samenleving onder aandacht te brengen. Spreker achtte het juist gezien, dat Na een geanimeerde discussie ging de heer C. pronkers uit Vlissingen voor in ae dagsluiting. teitsbedrijf moet met f 27.000.wor den verlaagd, omdat de tarieven voor huishoudelijk verbruik met cent per kWh zullen worden verlaagd. Voorts moet worden gerekend f 15.000.aan kapitaalslasten wegens uitbreiding, verbouwing en aanleg van centrale verwarming in de Her vormde school aan de Zuidsingel. Tenslotte is het hogere tekort op de exploitatie van het Gasthuis mèt de in Januari a.s. gereed zijnde uitbrei- - - Allerlei besorekingen ding minstens f45.000.-. Dit alles, T! JE geteld bij de reed§ genoemde ruim f33.000.maakt, dat het begrotings tekort f 120.340,60 bedraagt. MIDDELBURG, 19 Sept. - Aangezien de gemeentebegroting voor 1956 een tekort zal vertonen van f 120.340,60, hebben B. en W. de raad voorgesteld de minister van Binnenlandse Zaken te verzoe ken het bedrag per inwoner van de algemene uitkering voor volgend jaar te verhogen. In hun toelichting geven B. en W. een uitvoerige be rekening van dit bedrag. Zij delen mede, dat zij de ontwerp begroting sluitend konden krijgen door de algemene uitkering f 145.000.- hoger te ramen dan zou voortvloeien uit het toen bekende uitkeringsper centage, n.L 128 Later werd dit percentage vastgesteld op 138, het geen een verruiming van ruim f 111.000.betekende. Er bleef echter nog een bedrag van f 33.340.60 onge dekt. Tot die f 145.000.— leidde de vol gende berekening: 6 salarisverho ging per 1 Oct. 1954 of f 70.000. 3 salarisverhoging per 1 Januari j.l. of f35.000.—, verhoging uitkering op grond van Interimregeling Ziekte kosten Ambtenaren f 3500.verho ging der kosten van verzorging en verpleging van bejaarden, van arm lastige krankzinnigen en van armlas tigen in sanatoria, resp. f 17.000. f26.500.en f3800.hetgeen in to taal f 155.800.maakt. Veiligheids halve rondden B. en W. dit bedrag af op f 145.000.— Het winstcijfer BONDSDAG ZIERIKZEE De Prov. Bondsdag van 1956, welke men in Zierikzee hoopt te houden is nog ’n zorgenkind want men is er nog vinden voor ’t vervoer van plm. dui zend bondsdagbezoekers welke per boot naar Zierikzee gebracht moeten worden. In verband met de verdere voorbe reidingen zullen de uiterste pogingen worden aangewend om hiervoor op korte termijn een oplossing te vinden. In een vorige vergadering was ge vraagd naar de mogelijkheid van een gemengd kamp voor jongens en meis jes in Zeeland. Wegens de hoge kos ten welke hieraan zijn verbonden en bovenal door het geb’”‘ -n goede leiding zag de vergade toe niet voldoende mogelijkheden aanwezig. In de vacature voor Oost Zuid Be- veland werd als lid van de Prov. Com missie ter benoeming aan het Bonds- bestuur voorgedragen de heer N. v. Vianen te Waarde. Verder worden plannen uitgewerkt om in de komende winter een confe rentie te houden voor Zeeuwse CJMV- ers en leden van het CJVF-meisj es ver bond op de Ernst Sillem Hoeve te Lage Vuursche. -o- MIDDELBURG 19 Sept. De motorclub „De leeuwen” hield haar vierde it voor het clubkampioen- schap. Het was ditmaal een pijlenrit over een afstand van ruim 56 km, waarvoor 26 deelnemers te Westduin startten. Het was de eerste maal, dat „De Zeeuwen” een Pijlenrit hield. Slechts 18 deelnemers konden wor den geklasseerd aan de finish, welke eveneens te Westduin was. Er volgt thans nog een rit voor het club- kampioenschap. De uitslag was: 1. P. den Hollander, Serooskerke 6 straf- punten; 2. J. Geldof, Middelburg 14; 3. J. Vogel, Middelburg 18; 4. J. Dek ker, Serooskerke 24; 5. R. Joosse, Nieuwland 46; 6. P. Baan, Middel burg, 55; 7. A. Reynierse, Koudekerke 61; 8. J. Lippens, Vlissingen 61; 9. F. de Visser, St. Laurens 62; 10. A. Ver- straate, Koudekerke 62. GOES, 19 Sept. Op hartelijke wijze heeft Zaterdagmiddag het Prov. Be stuur van het CJMV in Zeeland te Goes afscheid genomen van haar districts secretaris de heer M. S. Bijleveld te Goes, welke met ingang van 1 October is benoemd tot secretaris van het CJMV en het CJVF meisjesverbond onder de jeugd van Limburg en Oost Noord-Brabant. De scheidende districtssecretaris werd toegesproken door de voorzitter van de Prov. Commissie, de heer C. Leunis te Terneuzen, die hem dank bracht voor het vele werk dat hij in de tijd dat hij in Zeeland werkzaam was, heeft gedaan. Uitvoerig is op deze vergadering verder gesproken over het werk in de komende winter. Op vMe clubs is er een groot gebrek aan getraind kader. Daarom zullen er in de komende winter in alle ringen speciale kadercursussen, worden geor ganiseerd, bestaande uit tien lesavon den. Daarin zullen alle facetten van het jeugdwerk worden behandeld en op deze wijze hoopt men de afdeling te kunnen voorzien van getramde leiders. De leden van het Prov. Bestuur zullen in verband hiermede geen afdelings- bezoek doen maar zich inzetten voor deze cursussen. Een speciale commissie is naar het eiland Tholen geweest om te spreken met jeugdwerkleiders en hier zijn zeer prettige ervaringen opgedaan welke veel goeds doen verwachten voor het CJMV-werk in deze omgeving. Verder zal er ook een speciale commissie naar Noord Beveland gaan om zich op de hoogte te stellen van het jeugdwerk op dit eiland. De laatste week van October zullen alle ringen een samenkomst beleggen waarop door wika M. A. de Vlieger gesproken zal worden over „De waar de en betekenis van ring- en gemengd- werk”. Verder heeft men gesproken over het jeugdwerk in West Zeeuwsch i en vergaderingen hebben er toe geleid dat men voornemens is voor dit gebied ’n streekjeugdraad in te stellen. Dit wordt dan een subcommissie van de Herv. classicale jeugdraad. Alle verenigingen kunnen er lid van wor den maar zij zijn vrij of zij zich hierbij aan willen sluiten. De commissie zal bestaan uit leiders en leidsters der aangesloten verenigin gen. MIDDELBURG, 17 Sept. De Nederlandse Orde van Advocaten hield ''7rij(jag in Je Concert- en Gehoorzaal te Middelburg haar jaar- verg. :ring, tijdens welke het merendeel der aanwezige leden zich uitsprak tegen het voorstel, te bevorderen dat hij advocaat alleen kan zijn, die de advocatuur als hoofdberoep uitoefent, en tégen het voor stel, dat beoogt de bevordering van de onverenigbaarheid van de advocatuur met het bekleden van een tijd van betekenis vorderende functie, die wezenlijke ondergeschiktheid medebrengt. Dit ou t dus in, dat men naast de advocatuur vrij wenst te blijven voor het aanvaarden van een positie op politiek en Tijdens de jaarvergadering werd uit-zondere plaats, /'A^aaJ^ vperig het voor en tegen van de (on) ver enigbaarheid van het beroep van advo caat met andere beroepen besproken, waarbij dè advocaten een warm pleidooi hielden voor het voor en het tegen van deze ingrijpende maatregel. Zowel in de morgen- als middagvergadering voerde men hierover het woord, waarbij op het eind bovenstaande beslissing werd geno men. Des morgens werd men officieel ont vangen door B. en W. van Middelburg, waarbij mr N. Bolkestein zijn gasten in de Burgerzaal toesprak. Hierbij bracht hij ook de voorgestelde regeling ter sprake inzake het scheiden van de ad vocatuur met andere beroepen, waar bij hij opmerkte, dat een scheiding de publieke zaak niet ten goede zal komen. Wat het besturen van een gemeente be treft, merkte hij op, dat iedere gemeen teraad het zal toejuichen, wanneer men in deze kring een advocaat op kan ne men. De deken, de heer A. F. Visser vgn Uzerdoorn dankt voor de buitengewoon charmante ontvangst en deelde enkele bij zonderheden mede, welke hij uit een hoekske haalde over l een ver- de advocaat uitsluitend gebonden zou zijn aan zijn ambt en daardoor voor het maatschappelijk en politiek leven verloren zou zijn. De deken stelde de erkenning van de orde, gezien deze prettige ontvangst door het provinciaal bestuur op hoge prijs en betoogde, dat het vooral in deze tijden van groot belang is, dat de rechtsstaat Nederland beschikt over Middelburg. Een bij-i een onafhankelijke balie.

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 5