Gasthuiskerk is nu veel mooier dan de restauratie Aaservo of Secton Fa. Gebr. den Herder De vermakelijke avonturen van Don Quichot Kabouters - Prijs fl.00 vóór BURGERLIJKE STAND ra w UIT DE Goes ft I f I I I I 1 w as® KERKEN^ '4 I Acuesbcek van BI Wdj, g,e£ed fobnudieA, morgen Haar goes? Dan om zo een mooi Wollen Dames Vest naar De Goed kope Simon, Goes. Leeding Verpleegsters Ingrijpende veranderingen werden in het kerkgebouw aangebracht ZEEUWCCH DAGBLAD Maandag 19 September 1955 Pagina f Middelburg behouden Eén der oudste monumenten van c >7» WW Goes SEROOSKERKE (W.) - Tel. 01189-358 of bij onze wederverkopers Volgende week gaan vrijwillige krachten het kerkgebouw schoon maken voor de grote dag in de geschiedenis der Christelijk Geref. Kerk, wanneer deze historische Gasthuiskerk aan haar aloude be stemming kan worden teruggegeven. Generale Synode Geref» Kerken (art* 31) 72? yzu-znlden entdauliait OUDELm\ DE POORTVLIET ST AN NALAND In verpakking van 1 - 5 - 10 en 25 kg SCHERPENISSE WAARDE „Zeeuwsch Dagblad" ïilatcDi. YERSEKE zit-slaapkamer Ds K* Blom op het zendingsveld verongelukt Oosterbaan Le Coinire N.V, ZWITSERSE HORLOGES TEGEN FABRIEKSPRIJS Si STEMMEN l en luxe wijzerpl itant 25.- of: bij HET BESTUUR. en sa? Doorhalen, wat niet wordt gewenst. COPYRIGHT STUDIO A VAN hemel voorspelde een betere dag. Zelfs waren er 44. 1 tl f/i> Grote Markt 5 - GOES Telefoon 2326 Het bestuur van het Chr. Ziekenhuis „Bethesda” deelt hierbij mede, dat een in schrijving voor het4ekwar- gegevens bij de Boekhandel NIEUWE GORDIJNEN EN LOPERS. De dameskrans heeft haar activitei ten bekroond gezien, doordat van de ingezamelde gelden nieuwe gordijnen en lopers konden worden aangeschaft. Zij heeft nu ook stof voor de overtrekjes van de kussens aangeschaft en de kerk leden, die een kussen hebben, verzocht deze stof te gebruiken, opdat er in de bekleding van de banken eenheid be staat. Ik wens niet te wachten H 9( 2' K 61 N 2' n*Mrs ENSCHEDE, 16 Sept. De Generale Synode der Geref. Kerken, onderhou dende artikel 31 K.O., heeft In haar Vrijdag te Enschede gehouden verga dering zich langdurig bezig gehouden met de zaak van de inachtneming van de kerkelijke ressorten met betrekking tot het samenwerken met z.g. zendende kerken. Deze zaak is actueel geworden door het besluit van de Synode van Kampen-1951, die de zendingsorde op hief en uitsprak, dat de kerken, indien zij met elkander een missionaire predi kant willen uitzenden, dit zullen doen met inachtneming van de ressorten van het kerkverband. Dit heeft in de prac- tijk tot moeilijkheden geleld en bij de Synode was dan ook een appèl-schrift ingekomen van de kerkeraad van Veen- dam. Daarnaast was er een verzoek van de particuliere synode van Groningen, om de uitspraak van de Synode van Kampen aan te vullen met de woor den: „zoveel mogelijk”. Over deze zaak rapporteerde ds J. J. Arnold. De commissie stelde voor alle verzoeken af te wijzen en de uitspraak van Kampen-1951 als een bindend be sluit op te vatten. In de discussie mengden zich twaalf synode-leden, die zich stuk voor stuk tegen de inhoud van het rapport en de conclusies verzetten. De rapporteur merkte in zijn ant woord op, dat het kerkverband ook be tekent, dat men zich conformeert aan genomen besluiten van de meerdere vergaderingen, ook al heeft men daar tegen bezwaren, tenzij dat dit consciën tiebezwaren zijn. De tweede toegangsdeur is verdwe nen. Ook de toegang tot het orgel is veranderd. De organist gaat vla een speciaal daartoe gemaakte trap in de kerk naar zijn instrument en o.i. is deze trap het enige ontsierende element In het kerkgebouw. RUIM 400 ZITPLAATSEN. Preekstoel, orgelbalustrade en galerij zijn in lichtgroene kleuren geschilderd, De Gasthuiskerk was vóór de restau ratie één der zeer weinige kerkgebou wen, waar de predikant achterlangs op de preekstoel kwam. Ook dit Is veran derd: er is in de kerk nu een trap naar de „houten broek” gemaakt. terwijl het orgelfront een crème kleur heeft gekregen. De kerk, die nu ruim 400 zitplaatsen telt, heeft nu ook een geheel nieuw torentje, dat het voortref felijk „doet”. Het heeft de vorm van een open koepel, waarin desgewenst een luidklok kan worden gehangen. Het tongewelf Is practisch geheel vernieuwd. Het dak heeft nieuwe leien gekregen. Ook hangen In de kerk drie zeer ge slaagde nieuwe kronen. Het glas in de uit kleine ruitjes bestaande ramen is bijna geheel vernieuwd moeten worden. met leren band, stalen 12.50 8.95 Ds C. M. de Vries, Luthers predikant te Nijmegen, verklaart in zijn gemeen teblad zün liefde voor het formulierge bed in de eredienst. Daarbij neemt hij ook het „vrije gebed” onder de loupe. Enkelen onder ons hadden te kennen gegeven „liever vier woorden recht streeks uit het hart van de dominee dan honderd uit een boekje” te horen. Hier openbaart zich een op zichzelf vertederende argeloosheid ten aanzien van het geïmproviseerde gebed. Want ook wanneer de dienaar in de eredienst tracht met eigen woorden uitdrukking te geven aan het gebed der kerk, ge bruikt hij natuurlijk woorden en uit drukkingen, die hij aan anderen heeft ontleend; aan zijn school, zijn moeder, zijn lectuur, een hooggeschatte leer meester, het psalmboek, zijn vrouw en het hele christelijke idioom, waarvan ook de meest individualistische chris ten zich niet geheel kan ontdoen. Een bepaalde vorm is onvermijdelijk, vor meloosheid Is ook vorm. Ik wil het vrije gebed in de kerk niet missen, maar is het niet juist om het boven de gebonden vorm te stellen, als of de Heilige Geest alléén in het ge ïmproviseerde gebed mee-bldt We zullen uit de ontzaglijke rijkdom aan gebeden, die door onze vaderen on der woorden gebracht zijn, en die ook in onze dagen door de broederen hier en daar elders worden geformuleerd, meer moeten gaan putten. Hoe fel de linksvrijzinnige modaliteit in de Hervormde Kerk gekant is tegen de nieuwe kerkorde, kan men geregeld lezen in Zwingli, het strjjdorgaan dezer groep. Ziehier wat de heer J. van Ze verden opmerkt aan het adres der sy node: „De kerk weert wat haar belijden weerspreekt.” Deze uitspraak is In de kerkorde opgenomen. Weet de kerk wel wat dat betekent? Het wil zeggen, dat de kerk zich nooit zal kunnen vernieuwen, doch dat zij ten eeuwige dage gedoemd is op net standpunt te blijven staan dat zij thans Inneemt. Zodra toch één ’n afwijkend stand punt zou verkondigen, moet hij eruit gezet worden. Het is met de kerk nog precies zo gesteld als in de dagen van Jezus. Ook Jezus weersprak de farizeeërs en schriftgeleerden, maar ook Hij werd niet geduld. De „zuivere leer” moest worden hoog gehouden. „O, gij geveinsden”. „Nieuw-Ruimzicht” heet het orgaan van de vroegere Doetinchemse inrich tingen, thans te Doorn gevestigd, ’t Be vatte een artikel van de heer J. H. O. met plattegrond der gemeente Goes en vele andere officiële Burgerlijke stand. Geboren: Jacob, z.v. C. Nieuwdorp en E. J. van Doorn. Burgerlijke stand. Geboren: Marinis H., z.v. J. de Groen en J. A. Hollebrands; Pieternella J., d.v. J. P. van Houdt en C. D. J. den Engelsman; David, z.v. M. C. van de Graaf en A. A. Hage; Adrianus M., z.v. C. Havermans en J. Nefs; Geertje W., d.v. K. van Dijke en W. J. van Bem- 'en. Ondertrouwd: C. J. van der Werf, 25 j. te Scherpenisse en A. P. Kesteloo, 25 j. Gehuwd: H. Leusink, 32 j. te Middel burg en M. A. Jagt, 28 j.; J. P. Geluk, 24 j. en M. C. J. van Dijke, 20 j. Overleden: P. J. van Houdt, 2dg., d.v. Joh. van Houdt en C. D. J. d. Engelsman (overl. te Bergen op Zoom). Burgerlijke stand. Geboren Neeltje P., d.v. H. A. Heijboer en N. A. M. Ridder- hof; Lena M., d.v. W. H. Dijkema; Pieter nella J., d.v. A. J. Gunst en P. van Vos sen; Pieternella, d.v. Corns. Quist en D. Scherpenisse; Daniël, z.v. P. Rijnberg en C. J. Plandsoen. Gehuwd: M. Moerland, 21 j. en M. Bur- TE KOOP: - Een ZWARTE HOND. Te bevragen bij Joh. Quist, Bea- trixstraat 13, Anna Jacobapol- der. voor Dames, Heren en Kinderen ROBSON JANSEN TILANUS Prima van kwaliteit en coupe Apart van model en dessin Daarom een -VVS „Wat gaat u nu doen, meneer?” wilde Sancho Panza graag we ten. Sancho was namelijk niet helemaal gerust op de zaken. Hij rook avontuur en dat was iets, waar hij nou helemaal niets voor voelde. Hij had zich weer op het stro uitgestrekt en hij voelde bepaald meer voor een paar uurtjes slaap. Daar was immers tot nu toe nog niet veel van terecht gekomen. „Het bezit van Amadis vlammende zwaard noopt mij onmiddellijk te gaan bewijzen dat ik het waard ben”, sprak Don Quichot. „Ik zal naar buiten treden en ik zal elk avontuur te voet tegemoet gaan, hoe ge vaarlijk en inspannend het ook moge zijn. Mijn zwaard zal mij helpen iedere moeilijkheid, hoe groot ook, te overwinnen. Met deze woorden wandelde Don Quichot plechtstatig de spelonk uit, nagekeken door Sancho Panza, op wiens gezicht duidelijk te lezen stond dat hij er niets mee te maken wilde hebben. Maar Sancho kon zijn meester niet verhinderen op avontuur uit te gaan en daarom wikkelde de brave schildknaap zich nog maar eens in zijn schamele dekentje om wat te slapen. Don Quichot, die inmiddels buiten was gekomen, merkte natuurlijk wel, dat de zware regens waren opgehouden. Het meeste water was zelfs al weggezakt in de kurkdroge grond en het maantje aan de frisse In de Anna Kliniek voor Orthopaedic, Meezen- straat 2 te Leiden kunnen nog enkele worden geplaatst voor de cursus, die 1 Octo ber a.s. begint. Min. leeftijd 18 jaar. Salaris volgens Rijksregeling voor particuliere ziekenhuizen. Eerste aanschaf dienstkleding vrij. U behoudt hiermede een prima product tot laat in het voorjaar. gers, 25 j.; J. J. den Braber, 26 j. en St. Vermaas, 19 j. Overleden: E. van der Klooster, 78 j., wed. v. W. Slager. Burgerlijke stand. Geboren: Cornells P., z.v. J. K. de Graaf en L. de Haan; Fem- migje, d.v. G. van der Weerd en G. Buijert; Abel, z.v. W. J. Potappel en H. M. Quaak. Ondertrouwd: J. Guiljam, 35 j. en J. van der Slikke, 24 j. d’T. LAURENS Burgerlijke stand. Geboren: Prientje J., d.v. C. Janse en C. L. H. Driessen; Maria C., d.v. F. Sterkenburg en M. S. Verburg; Maria S„ d.v. P. Dekker en C. Riemens. Ondertrouwd: L. I. E. Affourtit, 37 j. en C. J. Entink, 34 j.; C. Coppoolse, 37 j. en C. Hillebrand, 30 j. Gehuwd: L. E. Nijenhuis, 29 j. en C. W. Bommeljé, 30 j. Overleden: J. M. Houterman, 58 j., geh. m. C. Pouwer. Burgerlijke stand. Gehuwd: F. J. Tol- hoek, 31 j. te Krabbendijke en J. Kole, 26 j. Overleden: A. Dejj, 12 j., z.v. P. Deij en M. C. Weeda. Dameshorloge met wijzerplaat. Goud- vü Jij ontvangst Officiële Publicatie. Kosteloze inenting en herinenting tegen pokken. Burgemeester en Wethou ders van Middelburg bren- m ter openbare kennis, t op Dinsdag 4 October laf5, des voormiddags van 9—10 uur, gelegenheid be slaat tot kosteloze inenting en herinenting tegen pok ken in het Medisch Cen trum, Eigenhaardstraat 2. Er wordt in het bijzonder de aandacht op gevestigd, dat de leeftijd beneden de 2 jaar als de meest ge schikte voor inenting moet orden beschouwd. Voor een juiste vermelding in de vaccinatiebewijzen van de namen en geboorte data der kinderen is het ge wenst, dat bij de aanmel ding het trouwboekje der uders wordt medegebracht. Middelburg, 15 Sept. 1955. GEHEEL GRATIS Bij aankoop van 25 Nelos Scheermesjes, sleufmodel, a 2.95 gratis een vulpen, vulpotlood en ballpoint in étui. Bij 50 mesjes a 5.95 Schwarzwalder koekoek- klokje en bij 100 mesjes a 11.95 prachtig Zwitsers polshorloge, shockproof, anti- nagnetisch met metalen rekband of dameshorloge met leren bandje (met )4 jaar schrift, garantie). Be stel direct bij MERCURIUS, P. Bothlaan 37, Amersfoort. het Gereformeerde leven waarbij hij de volgende hanteert: Er was eens een Chinees, die een I prachtige Amerikaanse slee kocht met I een motor van zoveel p.k. en deze wa- I gen liet trekken door een paar koelies, I waarschijnlijk uit angst voor de ge' I heimzinnige kracht van de benzine. Hieraan moest ik denken, toen ik mfj I bezig hield met de toekomst van onze I kerken. Ik geloof, dat we zo ontzaglijk I beneden onze stand leven; dat wij, ge. I meten naar de mogelijkheden bij God, I er nog zo weinig van terecht brengen, I O neen, ik sluit mijn ogen niet voor I alle goede positieve dingen die er zijn, I Maar wanneer ik heel eenvoudig mijn I Catechismus lees, die zegt dat de Heb I llge Geest ons Christus en al Zijn wel- I daden deelachtig maakt, dan ben ik toch ook weer bedroefd om ons grote I tekort. Je vraagt jezelf af of je met al je preken en schrijven ook maar enigszins I in de richting komt van de volheid van Christus. We zijn zó knap in het orga niseren, we hebben al zoveel opgebouwd, motoren hebben we geconstrueerd en grote wagens, maar het schijnt dat de motoren niet snorren en dat een paar mensen de zaak wat voorttrekken. krant. Daarom een abonnement op Ds G. Toornvliet, Gereformeerd stu. dentenpredikant te Leiden, geeft in ue Strijdende Kerk een kenschetsing van --- -L,„i van heden, vergehjldng C <Sès=ë> Hiermede hebben we de eer U mede te delen dat de heer P. LUTEIJN Donderdag 22 Septem ber a.s. denkt, dat hij 25 jaar geleden in dienst trad van ons bedrijf. Fa GEBR. ADRIAANSE, GOES, Garagebedrijf. Gelegenheid tot felici teren, n.m. 3—5 uur, Couwervestraat 50. Of U nu 5 of 1000 mud aardappelen op moet slaan ter bewaring, in beide gevallen is het zeer gewenst Uw aardappelen te behandelen met taal 1955 openstaat voor de I levering van de volgende levensmiddelen Groenten, Aardappelen en Fruit. Melk, Boter, Kaas, Mar garine en Eieren. Kruidenierswaren. Vlees. Vis. Inschrijfformulieren kunnen daags na het verschijnen van deze advertentie wor den afgehaald bij de Admi nistratie. Inschrijvers zijn gerechtigd bij de opening van de cou verts op Donderdag 29 Sep tember, des avonds om 8 uur aanwezig te zijn. Louwerse over de synode van of Scotland. Wjj nemen de passain waarin Billy Grahams - Schotland ter sprake komt. op het radio-nieuws. ’k Wil kennis nemen van het nieuws op het ogenblik dat het me schikt. Burgerlijke stand. Geboren: Arie, z.v. A. van Velzen en W, A. van Dongen. Ondertrouwd: F. A. Jansen, 27 j. te Em- meloord en A. Bol, 22 j. - ZWART JACQUET COS- TUUM, maat 48, een kellners- smoking zelfde maat, alles in zeer goede staat en gestoomd. Adres te bevr. bureau v. d. I blad, Korte Noordstraat 35, I Middelburg. DIVERSEN THUISWERK. Naaisters ge vraagd voor het vervaardigen van reeds geknipte damesrok ken. Adres te bevr. Bureau v. d. blad, Korte Noordstr. 35, Middelburg. Voor een jong jbersoon met enig kapitaal is er plaats om opgenomen te worden in een textielzaak. Jaren gevestigd met flinke omzet, zowel in ge heel Zeeland als in Nrd.-Bra- bant. Vakkennis geen vereis te. Wordt regelmatig bijge staan. Brieven onder no. 4184, Bureau van dit blad, M’burg. De mooiste Charmeuze On derjurken met kant en strook kosten maar f3.69 en f3.98 bij De Goedkope Simon, Goes. Keperflanellen Dames of Heren Pyama’s kosten maar f 8.95 en f 9.95 bij De Goedkope Simon, Goes. MORGEN NAAR GOES? Dan om een mooie Japon- schort naar De Goedkope Si mon, Goes. HYPOTHEKEN: HYPOTHEKEN vanaf 3,5 procent. Financiering auto’s, landbouwwerktuigen, geldle ningen op andere objecten. Makelaarskantoor L. A. van Opstal en Zoon, Jac. van Beierenstraat 1, Goes, Tel. 2584. 22 Septem- de dag her- A I Leraar Chr. H.B.S. vraagt m.i.v. 1 Oct. a.s. een (eventueel zit- en slaap kamer) met volledig pen sion. Brieven aan G. VERHOEF, Stationsstraat 15, Giessen- dam, MIDDELBURG, 17 Sept. De Gasthuiskerk Is gerestaureerd en daarmee is één van Middelburgs oudste monumenten behouden. Uit subsidlevoorstellen aan Prov. Staten en gemeenteraad Is wel gebleken, dat er ernstige tegenvallers z.ijn geweest, toen men eenmaal de kerk ging opknappen. De totale restauratie kosten zullen niet zo ver van de twee ton liggen. Maar nu heeft de Chr. Ge reformeerde Kerk ook een bedehuis teruggekregen, dat zowel in- als uitwen dig zeer veel fraaier en stijlvoller is geworden, al zullen de lasten voor deze kleine gemeenschap In de komende jaren beslist niet gering zjjn. Als op 28 September a.s. ds D. Slagboom weer voor het eerst na bijna twee jaar het Woord zal bedienen in een speciale kerkdienst, dan zal er vreugde zjjn bij de kerkgangers leden der gemeente en anderen om dit herwonnen bezit. Wie het kerkje nu bekijkt en zich de situatie van vóór de restauratie In ge dachten terugroept, ontdekt wel grote verschillen. Om de voornaamste te noe men: de ontsierende galerijen langs de zijmuren zijn verdwenen en ook de zij banken op de begane grond zijn afge broken. De oude, mooie bakstenen mu ren zijn niet meer aan het gezicht ont trokken, weggetimmerd als zij voor heen waren achter banken en galerij. De fraaie nissen aan beide zijwanden zijn in oude glorie hersteld ,en in die nissen zijn vaste banken aangebracht zonder „toonbank”. De muren zijn wit geschilderd. GROTERE ACHTERGALERIJ. Het middenschip bestaat uit 18 rui me banken, die lichtbruin zjjn geschil derd en niet meer te herkennen zijn van vroeger. De achtergalerij is uitgebreid en is nu ook veel gemakkeljjker te be reiken vanuit het vergrote portaal, dat men vanuit de Lange Delft bereikt door een brede gang. Tussen haakjes: de historische deur in de Lange Delft is behouden en het beroemde beeldje, dat al in 1521 be stond, een afbeelding van Maria en het Kind en dat het enige uit de beelden- stormz in Middelburg overgebleven beeldje is, wordt gerestaureerd op per soonlijk verzoek van de minister. Aan het eind van de gang, vlak voor het portaal, is al rekening gehouden met het aanbrengen van een kerkdeur voor het geval nog eens de gebouwen links en rechts van de ingang gaan verdwij nen. Zoals men weet, bestaat er voor dit deel van de stad nog altijd een sa neringsplan. PREEKSTOEL EN ORGEL. Prettig is ook, dat de brede ladder, die voorheen vanaf de achtergalerij naar de kerkhemel reikte, is wegge haald. Aan de tegenovergestelde zijde van de kerk zjjn de wijzigingen niet minder ingrijpend. De want van zeil doek, die vroeger de afscheiding vorm de, is vervangen door een stenen muur, waartegen orgel en preekstoel zijn ge plaatst. de ChnrpJ 1 ->'6 UVCfB "Ptreden ial Er zjjn duizenden bekeringen I glstreerd, maar belangrijken ;s schien, dat Grahams werk nieuwe B zieling in de kerk heeft gebracht J*B tolaire bezieling, een smeulend vuur gint op te vlammen en licht te Vóór «ijn komst waren er drie in de kerk, de Graham-supporters neutralen en de tegenstanders Nu k 1 maar één groep, die der enthousiast»?! Het voor of tegen Graham is aan heil veranderen in een unaniem: vóór ?aatl heen en predikt Terecht werd in de synode om I merkt, dat, hoewel men met Grahaml van opvatting kan verschillen, in theo I logische kwesties en op het punt vaiil evangellsatorische methodes, men erl van overtuigd Is, dat zijn werk tot u I gen is geweest voor de Church of Scot'.l land. I Graham heeft bij vele predikanten! een nieuwe aandacht voor de verkondt.! ging des Woords gewekt. Voorts bleek' I dat het kerkelijk onderricht met kracht I ter hand genomen moet worden. Erl zijn in verband met de Graham-kruls. tocht talloze „trainingclasses” gehou. I den. Het was verheugend te zien met I hoeveel enthouslame honderden, oud 1 en jong, elke week een volle avond vrij maakten om beter onderricht te worden in het geloof, dit alles opzettelijk ten dienste van het getuigenis. ’s-GRAVENHAGE, 17 Sept. Op het Zendingsbureau van de Geref. Kerken in Nederland is het bericht binnen gekomen dat ds K. Blom, missionair predikant op het eiland Soemba, werkzaam te Waika- aubak, door een auto-ongeval om het le ven is gekomen. Nadere bijzonderheden omtrent het ongeval ontbreken nog. Ds Blom had er in toegestemd zijn ver lof een half jaar uit te stellen en aan het begin van deze periode is hij veronge lukt. Mevr. Blom blijft met zes kinderen achter. Ds Blom werd 26 Oct. 1917 geboren en studeerde aan de Vrije Universiteit. In 1942 werd hij candidaat en 24 Sept. 1944 te Goënga (Fr.) in het predikambt be vestigd. In Mei 1947 trad hij in dienst van de Soembazending. Hij had eerst als standplaats Wai Mangura op West-Soem- ba en was sedert enkele maanden werk zaam te Waikabubak op West-Soemba. In zendingskringen heerst verslagenheid over deze slag. Verkrijgbaar en de Uitgevers Aan HANSA IMPORT, Keizersgracht 260, Amsterdam-C. Zend mij onder rembours met bijberekening van porto: dames/herenhorloge(s) 8.95/7.95, Sir 12.50, 7, O DANDY/MARQUISE ad 25.- contant/2 termijnen Indien het horloge mij niet bevalt, zend ik het binnen 6 dagen onbeschadigd aangetekend retour, waarna U het bedrag van het horloge terugbetaalt NAAM - STRAAT: PLAATS: ----- De Commissaris der Ko ningin in Zeeland maakt bekend dat hij de Staten dezer Provincie in buiten gewone zitting heeft bijeen geroepen op Dinsdag 27 September 1955, des voor middags te 10.30 uur, in de Statenzaal aan de Groen markt te Middelburg. Middelburg, 14 Sept. 1955. De Commissaris der Koningin voornoemd, C. PHILIPSE, Wnd. met schriftelijke garantie en GRATIS verzekerd tegen diefstal en verlies. Dit goudkleurig polshorloge i bodem, lichtgevende cijfers en wijzers en anti-magnetisch, kost slechts IDEM, model „SIR” In luxe uitvoering met secondewijzer Damesmode! 11^..12.2_o. in het Oosten al li opklaringen te zien, die aantoonden, dat er inderdaad weer op zomerweer gerekend mocht worden. Hfpliike Don Quichot had niet veel oog voor de schoonheden der n30]11. natuur. Hij zocht een plekje uit, vanwaar hij de hele vlakte goed r_ oog kon houden en hij stelde zich stoer op, kennelijk op van al bereid. Hij sprak intussen tot zichzelf in deels ernstige en.Aeel1?„joftea dravende volzinnen en hij legde ik weet niet wat voor wilde af aangaande de dappere zaken, die hij allemaal zou gaan bejeve Hij was daar.zo ingespannen mee bezig, dat hij helemaal g had voor de zon, die eigenlijk nog vrij plotseling boven de k scheen en de hele omtrek in een sprankelend en gulden licht z kreeg pas weer wat aandacht voor de omgeving, toen zijn oor P a].cug getroffen werd door het geluid van slepende voetstappen en n geknars van roestige kettingen. T n zag Verbaasd keek hij op, natuurlijk op het ergste voorbereid, hij een paar mannen aankomen, die door middel van een zw gen hals aan hals waren vastgeklonken. Een voetknecht, gewapei snaphaan, liep er als bewaker bij DANDY. Fraai hyper-modern,gesteend Herenhorloge, goudkleurig, met luxe wijzerplaat, reliefcijfers, secondewijzer en leren band. Zeer aparte uitvoering, met opliggend, gebold glas. Contant 29.- of: bij ontvangst 15.- .en 1 maand later 10.-. MARQUISE, ’n Juweel van een fraai bewerkte klem band kleurig en gesteend. Conta... 15.- en 1 maand later 10.-.

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 4