Narigheid op Place de la Concorde C.N.V. wendt zich tot Tweede de voor Q. D~ W Goed jaar hoogovens Fototentoonstelling maakt wereld-tournee Kamer over ouderdomsvoorziening Geen groter mandaat voor minister van Landbouw PUZZLE I I I I I I ©>6 Kudca P f4 ■si DEZE KINDEREN I frlaandag 19 September 1955 Bezwaren èn wensen &A^n.gt cmó VANDAAG EENS KRUISWOORDRAADSEL te Oplossing vorige puzzle w Nog dit jaar in Amsterdam T. B» C*-sterftecijfer neemt af Eindresultaten op gelijk niveau 2 =a Driejarig jongetje verdronken Jaarverslag K.N.C.V, verschenen Dodelijk ongeval te Tilburg Tijdelijke afwijking dienstplichtwet Nieuwe vinding voor zware vrachtwagens Vergadering A*R*- Partijconvent Mil De familie van de mens ZEEUWSCH DAGBLAD Critiek van handel op ontwerp landbouivuet Instelling van speciaal bureau onnodig I 8 <&*S> 8 8 I o- hebben geen vader en vroeg !'-:l SM door Caret van der Hoek I J I passing zich gemakkeljjker zal voltrek ken door hét in het bedrijfsleven be staande overleg. Tenslotte zou het C.N.V. gaarne zien, dat In het wetsontwerp als tijdelijke maatregel een bepaling werd opgeno men ten behoeve van weduwen en we zen. I AMSTERDAM, 17 Sept. De Rijks politie te water heeft uit het Noord- hollands kanaal het levenloze lichaam opgehaald van de drie-jarige Kees Struis uit de Malvastraat in Amster- dam-Noord. De jongen is vermoedelijk tijdens het spelen in het water van het ka naal nabij de tamelijk stille Varen weg in Amsterdam-Noord geraakt. Een r 1. je spartelen en deed pogingen het kind te redden. De man kon helaas niet zwemmen en zag het kind verdrin- 37-jarige voorbijganger zag het knaap- ken. llngsmoeilijkheden van de verzekerden, de Dienstplichtwet, e Minister van Oor- wil het de mogelijkheid openen de pre- mies in maandelijkse termijnen te vol doen en verzekerden met premieschuld zouden gedurende een langere periode dan 5 jaar In de gelegenheid moeten worden gesteld deze alsnog te voldoen. Het C.N.V. Is van oordeel, dat arti kel 60, waarin de aanpassing aan de bijzondere pensioenvoorzieningen gere geld wordt, uit het wetsontwerp ge schrapt dient te worden, daar deze aan- AMSTERDAM, 17 Sept. De eind resultaten van de Koninklijke Neder- landsche Hoogovens en Staalfabrieken N.V. bewegen zich, blijkens het ver slag, op ongeveer hetzelfde niveau als het vorige jaar. In 1954-1955 heeft zich de verlevendiging van het marktbeeld zodanig voortgezet, dat van een bloei periode kan worden gesproken. De vraag is voortdurend zeer groot ge weest, zodat de fabrieken het gehele jaar op volle capaciteit hebben kunnen werken. Bovendien moesten belang rijke hoeveelheden stalen blokken en plakken, die elders werden aange kocht, de hoeveelheden eindproduct der walserijen nog vergroten, wegens de grote vraag. Hierdoor hebben de omzetcijfers een belangrijke omvang bereikt en zijn de financiële resulta ten gunstig beïnvloed. Echter zijn ook vele kosten niet onbelangrijk gestegen. De prijzen van verschillende grond stoffen gingen omhoog, alsook de zee vrachten, de lonen en salarissen enz. Er wordt een dividend van 12% pCt (v. j. 10 pCt) op de gewone aandelen voorgesteld. Bovendien zullen ten laste van de agioreserve bonusaandelen worden uitgereikt ten bedrage van 5 pCt van het nominale kapitaal. De zeer bevredigende ontwikkeling Nws. 13.15, 14.00, 14.10, 14.40 en 15.20 Gram. 15.45 Ork. conc. 16.00 Koersen. 16.02 Or gelspel. 16.30 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Ka- mermuz. 17.45 Boekbespr. 18.00 V. d. jeugd. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 19.50 Beroepsbelangen van de Mid denstand. 20.00 Interview. 20.30 Or. conc. 21.00 Boodschappen van missionarissen aan hun familie in Vlaanderen. 21.45 Gram. 22.00 Nws. 22.15 Gram. 22.55—23.00 ’s-GRAVENHAGE, 17 Sept. De da ling van het sterftecijfer aan tuberculose heeft zich verder voortgezet en bedraagt thans gemiddeld 7.5 per 100.000 van de bevolking, hetgeen een vermindering van ongeveer 20 procent ten opzichte van 1953 betekent. Deze daling zal voor een deel haar verklaring vinden In de invloed van de antibiotische behandeling op der- geljjke ziekte-processen. Aldus staat te lezen in het zojuist ver schenen 51ste jaarverslag van de Konink lijke Nederlandse Centrale Vereniging tot bestrijding der tuberculose. In dit verslag wordt voorts gezegd, dat ook het ziektecijfer sterk is gedaald. In 1954 werden bij de gezamenlijke districts- consultatiebureaux 10.312 nieuwe lijders aan actieve tuberculose ingeschreven. In 1954 traden 13 verenigingen, die on der meer de tuberculosebestrijding be ogen, als lid van de K.N.C.V. toe, doch er bedankten er vier. Het aantal vereni- gingen-leden bedroeg einde December van het vorige jaar 1284. Te Amsterdam, Dordrecht, ’s-Graven- hage, Leiden, Rotterdam, Schiedam en Utrecht zijn consulenten aangesteld, ter wijl dit voor Haarlem valt te verwachten. In Hilversum bestaat er nauwe samen werking met Juliana-oord, in Groningen met het Academisch Ziekenhuis, terwijl in Zeeland samenwerking tussen de con- sultatiebureaux en de plaatselijke chirurg tot stand is gekomen. In Limburg zijn enige contacten gelegd en in Noord-Bra- bant is men werkzaam. TILBURG, 17 Sept. Op de ring- baan-Zuid, een onderdeel van de ver bindingsweg Breda-Eindhoven, te Til burg is de 65-jarige E. M., die per rij wiel de weg wilde oversteken, door een Belgische personenauto gegrepen en op slag gedood. De personen-auto, komende uit de richting Breda, sloeg over de kop maar kwam tenslotte op de andere rijbaan weer op zijn wielen terecht. De inzittenden kwamen met de schrik vrij. In Hoorn, is het vier-jarig zoontje van de expediteur P. Molenaar te Westwoud nabij Hoorn onder het ach terwiel van een auto geraakt, die werd bestuurd door zijn vader. Het kind werd overreden en was op slag dood. Het ongeluk gebeurde nabij de kleu terschool, waarheen de jongen op weg was. HORIZONTAAL: 1. Uitgestrekt; M 7. boosaardige vrouw; klein p:~ 12. zangnoot; 13. afval; 16. bonbon; 17. halsbont; 18. dwaas; 20. maanstand; 21. Insect; 23. zangnoot; 24. gaf reeds aanleiding tot het aanvatten van uitbreidingswerkzaamheden aan de installaties van Breedband. Het voornemen bestaat zowel- bij Breed band als in de fabrieken van Hoog ovens verdere uitbreidingen van de capaciteit ter hand te nemen. De direc tie is overtuigd, dat voor het fabrie- kencomplex nog een toenemende DEN HAAG, 17 Sept. De regering meent, dat voor 1956. nog een aantal van ongeveer achtduizend dienstplichtigen de mogelijkheid moet worden geopend de herhalingsoefeningen te vervullen voor een tijd van 6 tot 30 dagen boven het thans wettelijk toegestane aantal. Aldus staat te lezen in de Mem. van Toelichting op het bij de Tweede Kamer Ingediende wetsontwerp tot tijdeljjke afwijking van j_ t\4x„i.‘_t_x-x log is van mening, dat een verlenging van de duur van de door de dienstplichtigen te vervullen herhalingsoefeningen onver mijdelijk is. Het gaat n.l. niet alleen om het behouden van de individuele ge oefendheid gedurende de eerste oefenin gen verkregen, maar ook om het schep pen van de mogelijkheid oefeningen te houden in groter verband. Uiteraard ko men voor dergelijke oefeningen in aan merking de met groot verlof zijnde dienstplichtigen. Ook ligt het voor de hand, dat dergelijke grote manoeuvres in de regel in internationaal verband in het buitenland gehouden moeten worden, omdat Nederlandse terreinen voor derge lijke oefeningen niet beschikbaar zijn. En dergelijke oefeningen vergen meer tijd. *41 I <7 17. Ate; 20. normaal; 23. A.M.; 25. Ee; ‘6. aap; 28. droog; 29. store. VERTICAAL: 1. Steg; 2. gravin; 3. “aat; 4. L.K.; 5. uil; 6. slap; 10. stam; 13. al; 14. opoe; 15. etalon; 18. e.a.; 19. kaas; 21. rede; 22. loge; 24. mat; 27. met zijn vragen lastig vallen, lijke klank in haar melodieuze stem deed hem goed. Hij had zich dus toch niet in haar vergist. Zwijgend gingen zij naast elkander. Rick was te vermoeid om iets te zeg gen. Kwam er dan nooit een eind aan die bochten? Ah, eindelijk een zij- laantje. Hè hè! Een boerderij links.... verderop weer een bocht.... Eline wees op de stille hoeve. „Hier wonen onze naaste buren, Boer Lee man”. Hij knikte zonder belangstelling. Woonde ze er zelf maar, dan kon hij tenminste rusten. Maar gelukkig! Even na de flauwe bocht in de weg werd de bosrand onderbroken door een haag van hoge rhododendrcnstruiken, aan het einde waarvan zijn geleidster een openstaand hekje in liep. Hij zag vaag een ruime voortuin, reeds bijna donker door het dichte lover van twee zware zwarte beuken. Zijn met lichte pas voor hem uitlopende gastvrouw volgend naar achter het huis kon hij zijn koffers eindelijk laten vallen op het tegelterrasje. Uit de opengeslagen tuindeuren van de achterkamer kwam een meisje dat zich echter bij het zien van de jonge reus weer wilde terugtrekken. Zij werd evenwel staande gehouden door Eline’s vraag of alles goed was ge gaan. Haar enig antwoord was een verlegen knikje. En met een haastig: „Ik kan nu zeker wel gaan”, liep zij, zonder een bedanken voor haar oppas af te wachten, snel Rick voorbij- Eline glimlachte mat en veront schuldigde: „Beste meisjes, die van Leeman, maar ze zien weinig vreem den”. Toen zag ze zijn vermoeide houding en vervolgde haastig: „U moet u maar eens wat verfrissen”. Bij alle narigheid over Marok ko heeft de Parijzenaars vorige week ook nog de slag getroffen van de staking van het perso neel van alle stadsautobussen en van een gedeelte van het personeel van de onvervangba re Metro, de ondergrondse spoorweg. Een en ander had tot gevolg, dat het aantal per sonenauto’s in het centrum van de benarde lichtstad angst wekkend groot werd en dat was weer aanleiding tot de vreselijke verkeersopstopping op de aloude Place de La Con corde, welke deze telefoto laat zien. Stelt u zich evenwel ge rust; de staking is bijna ten einde en de Obelijk is blijven staan evenals de schepping van ir Eiffel, die nog geen centi meter van haar plaats kwam. Op de foto ziet u beide, onbe roerd verheven boven het claxongeloei o. d. achtergrond. 13) Was dit knappe, maar ijskoude vrouw tje de schrijfster van de warme, har telijke brieven, die hem juist zo had den aangetrokken door hun eenvoud en onzakelijkheid? Had Mientje dan toch gelijk, toen ze hem had geraden eerst eens te gaan kijken, voordat hij een keus deed uit de vele aanbiedin gen? Hij nam de zware koffers op en volgde haar het schemerige laantje in. En terwijl hij haar langzaam in haalde, leek het hem steeds meer een ongelofelijk absurditeit, dat dit jonge meisje de weduwe Refting zou zijn, die hij zichzelf had getekend als een hartelijke oudere vrouw, die hem een Rick was nu naast“ haar gekomen en keek op haar neer. Wat had hij van APPINGEDAM, 17 September. De afdeling constructiewerkplaatsen van de N.V. Damster Auto Maatschap pij (D.A.M.), heeft in het bijzijn van de staf van de rijksverkeersinspectie, ambtenaren van de rijksdienst weg verkeer, van deverkeersgroep der rijkspolitie te Groningen, vertegen woordigers van de Nederlandse orga nisatie beroepsvervoer en tal van vervoersorganen in Nederland in Ap- pingedam een in dit bedrijf ontwor pen tandemasoplegger gedemon streerd, welke afwijkt van de tot nu toe gebruikelijke tandemas-construc- ties, De rijksdienst voor het wegver keer heeft op deze constructie zijn goedkeuring verleend en de octrooi aanvrage is in behandeling. De bezwaren die tegen de tot nu toe gebruikte constructie worden ge voeld betreffen vooral de zijdelingse krachten op het chassis, abnormale belasting van de tandem en wielen en wegligging bij onbelast rijden. Bij de constructie die is gedemon streerd is het mogelijk voor het ne men van scherpe bochten naar keuze de voorste of de achterste wielassen van het wegdek te lichten. Deze han deling kan zowel automatisch als van de bestuurderscabine uit worden ver richt. Zware vrachtwagens zullen, naar verwacht wordt, bij het nemen van bochten ook nog aanmerkelijk minder wrijving op het wegdek ge ver^ ’s-GRAVENHAGE, 16 September. Het partijconvent van de Anti-Revo- lutionnaire Partij zal op Vrijdag 23 en Zaterdag 24 September a.s. vergade ren in het gebouw voor kunsten en wetenschappen te Utrecht. De agenda vermeldt o.m. vaststelling van de overgangsbepalingen, nodig voor het inwerkingtreden van de nieuwe sta tuten, en behandeling van het regle ment voor de candidaat-stelling voor de komende kamerverkiezingen. Dr J. A. H. J. S. Bruins Slot, lid van de Tweede Kamer, zal spreken over het onderwerp „Waarom ben ik anti revolutionair?” het oog op het hierbij betrokken be drijfsleven, dat niet tot de landbouw als zodanig behoort, van de gegeven bevoegdheden niet een willekeurig gebruik kan worden gemaakt. Daartoe wordt het gewenst geacht, dat de te nemen maatregelen, zoals heffingen, restituties, subsidies en voorschriften, niet zonder meer bij beschikking kunnen worden getrof fen, doch gebaseerd zijn op algemene maatregelen van bestuur, waarbij het gehele Kabinet is betrokken. In elk geval wordt het noodzakelijk geacht, dat over het beleid van de minister van Landbouw, voorzover het betrekking heeft op handel, in dustrie en ambacht, overeenstemming wordt voorgeschreven met de minis ter van Economische Zaken. Voorts wordt bezwaar gemaakt te gen te ruime omschrijvingen van de doelstellingen in het voorontwerp, met name voor wat betreft het noemen van het verzekeren van de voedselvoorzie ning als afzonderlijke doelstelling. Voorgesteld wordt de voedselvoorzie ning slechts op te nemen, voorzover deze beïnvloed wordt door het land bouwbeleid. TE RUIM. In het algemeen worden de in het wetsontwerp genoemde bevoegdheden geaccepteerd met uitzondering van het opleggen van de verplichting tot het in voorraad houden of inleveren meer Ze dacht natuurlijk aan haar man. Maar zo was het niet. Ricks spre ken had haar aandacht op hem be paald. En Eline verweet zich nu bit ter, dat ze niet eens beleefd kon zijn, hoewel ze dat toch echt van plan was geweest. Ze had zichzelf willen over winnen, maar het was haar schrome lijk mislukt. Ze had hem niet eens aangeboden de zware koffers te hel pen dragen. Geen enkel verdriet kon deze grote lompheid verontschuldi gen. Zij deed haar opvoeding weinig eer aan. „Een ogenblik, mevrouw.” Rick zet te de koffers neer, veegde het warme voorhoofd af en wreef de pijnlijke handen. Hij glimlachte verontschul digend. „Ik had ze beter aan het sta tion in Feldingen kunnen laten.” „We zijn er nu dadelijk”, troostte Eline. „Ik zal u helpen.” Maar dat wilde Rick niet. „Ze zijn zo zwaar als lood”, zei hij, haar zacht wegdringend, toen ze zich toch bukte. Aan zijn inspanning was duidelijk te zien, dat haar hulp niet baten zou. En spijtig zei ze: „Ik had het buur man Leeman moeten vragen. Maar ik wist niet, dat u nog zo veel bagage bij u zou hebben”. Rick hijgde licht. „Och, er is altijd zo veel, dat je bij nader inzien niet wilt. Zo heb ik alle preken van mijn vader van de laatste jaren meegeno men”. „Kon hij die dan missen?” Eline verbaasd. „Vader is een paar maanden gele den gestorven, mevrouw”. „Ach!” Zij keek hem verbijsterd aan. „Dat.... dat wist ik niet”. Rick glimlachte even. De vriende- DINSDAG 20 SEPTEMBER. HILVERSUM I (402 m.): AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gymn. 7.30 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.30 V. d. huisvr. 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 Gram. 11.15 V. d. huis vrouw. 11.30 Sopr. en piano. 11.50 Gram. 12.00 Zigeunermuz. 12.30 Nws. en meded. Nationaal programma: 12.45 Rep. v. d. opening der Staten-Generaal. AVRO: 13.45 Gram. 14.40 Schoolradio. 15.00 Gram. 15.45 „Ik doe het lekker niet!”, caus. 16.00 Gram. 16.30 V. d. jeugd. 17.30 Lichte muz. 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 R.V.U. Dr J. Huizinga: „Erfelijkheid bij de mens” Derde lezing. 19.00 Nws. 20.05 Herhaling v. d. troonrede. 20.30 Promenade-orkest. en sol. 21.15 De Millioenennota. 21.25 Gram. 21.45 Jazzmuz. 22.15 Act. 22.20 Gram. 23.00 Nws. 23.15 „New York cal ling”. 23.20 Gram. 23.2524.00 Idem. van het bedrijfsleven. Voorts wordt voorgesteld niet over te gaan tot het instellen van een voedselvoorzienings in- en verkoop bureau, omdat het bedrijfsleven zelf in staat wordt geacht, zij het in overleg en overeenstemming met dè regering de taken te vervullen, die nodig kunnen zijn, zoals b.v. bij cen trale aan- en verkopen, terwijl de vrees wordt geuit, dat de regering door middel van een dergelijk bureau taken zou gaan vervullen, die tot de competentie van het bedrijfsleven zelf behoren. Zaterdag begint in Berlijn de Europese tournee van „De Familie van de Mens”, de grootste en een van de meest indruk wekkende foto-tentoonstellingen, die de wereld ooit heeft gezien. Niet veel later waarschijnlijk nog voor het einde van het jaar komt de expositie naar het Stedelljk Museum in Amsterdam. Tegelijk met de Europese tournee, die volgt op de „première”, in het „Museum of Modern Art” in New York, beginnen Spaanse, Franse, Chinese en andere ver sies van de expositie een reis door Zuid- Amerika en Azië om ook daar het thema uit te dragen van de meer dan vijfhon derd foto’s: de broederschap van alle mensen. „Een testament van de mensheid in foto’s” noemde de Amerikaanse dichter Carl Sandburg de tentoonstelling. „De Familie van de Mens” is, zo lezen we in „De Volkskrant”, het levenswerk van de nu 76-jarige Amerikaanse foto graaf Edward Steichen, die drie jaar lang en geholpen door een staf van assis- tenten, bezig is geweest met het uitzoeken en sorteren van foto’s, die tezamen een beeld zouden moeten geven van „de band, die alle mensen bindt”. Meer dan twee millioen foto’s waren ingezonden door amateur- en beroeps fotografen, verzamelaars en archivarissen van dag-, week- en maandbladen. Na veel schiften bleven er tienduizend over en uit deze tienduizend werden ten slotte de 503 foto’s gekozen, die samen de expositie misschien, te hopen? Twintig toch al weduwe.... Hij schudde onmerkbaar het hoofd. Hij had geen aandacht voor de onder hoog geboomte schuil gaande kleine hoeven, waar alle leven reeds was verstild. Een diep medelijden met het meisje naast hem vervulde zijn ge dachten. Had hij niet zelf ervaren hoe erg de dood was? En was het niet volkomen begrijpelijk, dat het haar zwaar moest vallen met een vreemde te gaan langs de wegen, die haar her- HORIZONTAAL: 3. Bolus; 7. terra; innerden aan haar geluk? Hij mocht kil; 9. as; 11. la; 12. gavotte 16. lip; haar niet te hard oordelen. ------- „Woont u al lang hier?” vroeg hy om toch iets te zeggen. „We zijn vier jaar geleden geko- men”, antwoordde ze zo zacht, dat hij haar nauwelijks verstond. „Een korte tijd als het voorbij is, meneer.” Rick knikte. Hij zou haar maar niet zouden vormen. Deze foto’s waren be- maakt door 273 fotografen uit 68 landen en hadden alle één gemeenschappelijk onderwerp: de mens. Naast het werk van beroemdheden als Henri Cartier-Bresson, Brassai en de bij de uitoefening van hun beroep gedode fotografen Robert Capa en Werner Bi schof, hangen er op deze expositie foto’s van amateurs, die echter door de keuze van hun onderwerp niet uit het geheel zijn weg te denken. Nederland Is met vier foto’s vertegen woordigd: de befaamde plaat, die Cas Oorthuys in de hongerwinter van een etende vrouw maakte, een foto van Em my Andriesse en een van Eva Besnyo en tenslotte een plaat uit de serie over het feest in de Jordaan, die Henk Jonker voor „Life” maakte. Een steeds terugkerende foto van een Peruviaans fluitspelertje is het motief, dat al de uitingen in deze ex positie van menselijke gevoelens, met el kaar verbindt. UTRECHT, 17 Sept. In een schryven aan de Tweede Kamer heeft het Chr. National Vakverbond uiting gegeven aan zyn bezwaren en wensen Inzake hetwetsontwerp voor een algemene ouderdomsverzekering. Het O.N.V. be treurt het, dat de zeer onbevredigende situatie voor Invaliden, weduwen en jeezen biyft nog voortbestaan, maar ondanks enkele bezwaren acht het het wetsontwerp in het algemeen niet alleen aanvaardbaar, maar ook verdedig baar. Het C.N.V, heeft er bezwaar tegen, dat in het ontwerp - in afwijking van het S.E.R.-advles niet is bepaald, dat na een' bepaald aantal jaren, b.v. 3 of 5, steeds aanpassing van de uitkering aan het loonlndexcljfer zal plaats heb ben, ongeacht de omvang van het ver schil. Voorts zou het de Sociale Verze keringsbank meer bevoegdheden willen geven inzake de aanpassing aan het in dexcijfer, zodat minder behoeft te wor den geregeld bij algemene maatregelen van bestuur. Wat betreft de bepaling In het wets ontwerp, dat een groep verzekerden wel premie verschuldigd Is, doch dat deze premie niet zal worden geïnd, is het C.N.V. van mening, dat motieven van administratieve aard, de regel, dat elke verzekerde een bepaald percentage van zijn Inkomen moet betalen als premie, uit terzijde mogen stellen. Wel wil het het percentage voor verzekerden met kleine inkomens zonodig lager vaststel len. Ter tegemoetkoming aan de beta- LOS ANGELES, 15 September. Het eerste atoomvliegtuig zal uiterlijk Over drie of vier jaar zijn eerste proefvluchten maken, zo heeft de di recteur van het laboratorium van de instrumentenfabriek „Daystrom”, Greenfield, verklaard, 4. grondsop; 7. boosaardige vrouw; 9. klein persoon; 11. deel van het hoofd; moederlijke verzorging kon geven. 12. zangnoot; 13. afval; 15. boomloot; 16. bonbon; 17. halsbont; 13. 20. -x-- - -. maanstand; 21. insect; 23. zangnoot; 24. dit jonge meisje, nauwelijks^ twintig vierkante steen; 26. vrij koud; 27. he mellichaam. VERTICAAL: 1. Geur; 2. pers, voor naamwoord; 3. tam; 4. naaldboom; 5. zangnoot; 6. prooi; 8. samenspraak; 10. hedvulling; 12. schampere opmerking; 14. broeder; 15. bekrompen; 17. water tje; 19. pit; 21. aanzien; 22. vertra- gingstoestel24. voorzetsel; 25. berg plaats. HILVERSUM II (298 m.). KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed en li turg. kal. 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Gram. 9.00 V. d. vrouw. 9.40 „Lichtbaken”, caus. 10.00 V. d. kind. 10.15 Gram. 10.30 Franse muz. 11.00 V. d. vrouw. 11.30 Schoolradio. 11.50 „Als de ziele luistert”, caus. 12.00 Angelus. 12.03 Lunchconc. 12.30 Nws. Nationaal programma: 12.45 Rep. v. d. opening der Staten-Generaal. KRO: 13.45 Gram. 15.00 Franse chansons. 15.30 Ben je zestig? 16.00 V. d. zieken. 16.30 Zieken lof. 17.00 V. d. jeugd. 17.40 Koersen. 17.45 Regeringsuitz.: Nederland en de wereld: Ir B. Teensma: „De toepassing van com post in land- en tuinbouw”. 18.00 „Dit is leven”, caus. 18.15 Gram. 18.20 Sport- praatje. 18.30 Metropole ork. 19.00 Nws. 19.10 Amus. muz. 19.30 Avondgebed en liturg, kal. 19.45 Gram. 20.40 Act. 20.55 De gewone man. 21.00 Uit het Boek der Boeken. 21.15 Omr. ork. 22.15 Viool en piano. 22.35 Gram. 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA. N.T.S.: Nationaal programma: 12.45 13.45 Opening der Staten-Generaal. Na tionaal programma: 20.15 Prinsjesdag 1955. VARA: 20.30 Act. 20.45 De Millioe nennota 1955. 20.55 „Beeldromans”, dis cussie. 21.20 Pauze. 21.2522.30 „Explo sief”, T.V.-spel. BRUSSEL (324 m.): 12.15 Lichte muz. 12.30 Weerber. 12.34 Gevar. muz. 13.00 Baggs Bgjw ’s-GRAVENHAGE, 16 Sept. Het algemeen orgaan voedselvoorziening de centrale organisatie van de handel in landbouwproducten en levensmidde len heeft zich tot de Staten-Generaal gewend met een advies over het ontwerp landbouwwet. Nadat is betoogd, dat de agrarische- en voedselvoor- zieningshandel in grote mate afhankelijk is van ’t beleid van de minister van Landbouw, wordt er de aandacht op gevestigd, dat voorheen met het oog op een landbouwcrisis en de oorlogsomstandigheden tijdelijk bedoelde bevoegd heden thans permanent worden gegeven met als gevolg een steeds groter mandaat aan de betrokken minister. Dit is volgens het algemeen or- van producten, omdat de product- aan slechts dan aanvaardbaar, in- schappen deze bevoegdheid autonoom ion de landbouwwet zo eroot moge- kunnen uitoefenen in overeenstem-

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 3