Het toeristenseizoen was voor provincie uitstekend onze I Me EMuzden ÏUewjjJjeó u-cm Aanleg Rondweg Nieuwland in volle 1 BAAYENS Sergeant Vlieger uit Kapelle met straal jager neergestort D blem „D de t Eber oven ders De ven maat bescl sie o de je dan enqt rijk pois god i die antv. Twee woningen afgebrand te Wemeldinge gang Jeu Volgend jaar zal een serie Zeeland-folders verschijnen N ARRY VAN OSS EN SCOUT HARMONIE UIT BRUGGE NAAR MIDDELBURG Het blad „Zeeland-Vacantieland” sloeg overal in voor Kerst- en Nieuwjaars groeten voor Overzee Jonge vrouw te Goes aangehouden Raad van Westkapelle vrije vestiging Gedood tijdens N A V O-oefening bover Hannover verlaagt kwh-prijs met een halve cent Twee gezinnen dakloos Dorpskom (met beruchte bocht) wordt aan snelverkeer onttrokken Contacten met het buitenland zullen worden vestevigd ZEEUWSCH DAGBLAD Zaterd Streefdatum: 1 Juli 1956 Propaganda leverde goede resultaten Waar zijn onze KERK ST ANNALAND NIEUW DORP APOTHEKEN Zondagsdienst dierenartsen. ARTSENDIENST. PRUIMEN PER TAK De motorbehendigheids- wedstrijden GEOPEND Besluit valt in volgende raads vergadering KAPELLE K AXEL s-GRAVENPOLDER Compensatie huurverhoging 17 Rt iterdagr 17 September 1955 Pagina 2 Ingezonden Mededeling (Adv.) Ingezonden Mededeling (adv.) De sport van Zaterdag. In het kader van de competitiewedstrijden zullen Zaterdag a.s. twee voetbalwedstrijden gespeeld wor den en wel om 3 uur tussen W.H.S. 2 en Kogelvangers 2 en om 5 uur tussen W.H.S. 1 en Kogelvangers 1. Tweetal te Moerkapelle sten te Genemuiden en Corsica (V.S.) voorheen te I SNNA jAGOBAPOLDER Een kanjer. De heer M. A. van de Velde alhier rooide dezer dagen een aardappel van maar liefst 9Vz ons. ARKELDIJK 15 n. Hamburg. JOHAN VAN OLDENBARNEVELT 16 te New York. MAASDAM 16 te Southampton. NIEUW AMSTERDAM 16 n. New York. LAAGKERK 15 n. Chalna. MARIEKERK 15 n. Suez. MOORDRECHT p. 15 Perim. n c for eer is te Chris vorrm maak ontstê gesch schilh Dit daar ste j bover derin. ben a tact t meer< Conts ze te same: de zt belan tie n; de J same uitge gen i orgar de ge geref He kend Jeugi riode eens geest dank prijs Bestel (en word daardoor lid van onze postorder- f club) zo’n vulpen in de kleuren zwart of bor deaux, die U omgaand wordt toegezonden voor i<1 H'l TvUWTr Te Moskou is een voetbalwedstrijd gespeeld tussen Rusland en India. Rusland won met 111, nadat de rust met 40 was ingegaan. Vergadering A.R.J.O.S. De Arjosclub „Jong Nederland en Oranje” te Nieuw- dorp-Lewedorp hield Donderdag haar eerste vergadering van het nieuwe werk- seizoen in de Consistorie van de Geref. Kerk. De heer L. Sandee hield een inleiding over „Christendom en Oorlog”. De verga dering stond onder leiding van haar voor zitter de heer J. de Jager. overlijden van de heer L. Hoekman, tot KRABBENDIJKE Collecte. De collecte ten bate van Want alleen door het feit dat dit een postorderaan- bieding is en onze postorder- afdeling op minimale kosten werkt is het mogelijk zo'n volslagen vulpen van 1.75 te verkopen voor nog géén gulden. de kankerbestrijding heeft te Krabbendijke 759,80 opgebracht. Geopend voor nachtrecepten van 17-24 September: Middelburg: Nonhebel, Lange Delft 133. Vlissingen: Engering, Singel 60. Goes: Laport, Grote Markt. De praktijk van de dierenartsen is voor West Zuid-Beveland als volgt geregeld van Zaterdagmiddag 12 uur tot Maandag morgen 9 uur: Joh. Klaassen, dierenarts, Heinkenszand, Tel. K 1106-288 en A. A. Elzerman, dieren arts Goes, Tel. K 1100-2233. De practijk van de artsen is Zondag a.s. als volgt geregeld: Middelburg: C. F. Fru- meau, Groenmarkt 17, tel. 2635; Vlissin gen: W. A. Bouwman, Koudekerkseweg 78, tel. 2121; Goes: M. P. Bruynzeel, Jac. Valckestraat 3, tel. 2375; Hansweert, Krab- bendjjke, Kruiningen, Rilland: P. Alle- wijn, Kruiningen, tel. K 1130-566; Kapel- ie-Biezelinge, Kloetinge en Wemeldinge: E. F. Faceé-Schaeffer, Kapelle, tel. K 1102- 260 (practijk Risseeuw-Ter Haar; dr Ris- seeuw; Borssele, Driewegen, ’s-Heeren- hoek, Lewedorp en Nieuwdorp: M. Kie vit te Borssele, tel. 1105-203 voor dr Gel- derblom en W. H. C. Lucas Luycks, ’s-Hee. renhoek, tel. K 1105-282 voor dr Folmer; Hoedekenskerke en Kwadendamme: A. P. Kole, tel. K 1193-262; Heinkenszand, ’s-H. Arendskerke en Wolfaartsdijk: H. P. van Maanen, tel. K 1106-234; Koudekerke, Westkapelle en Zoutelande: M. Huygens, Westkapelle, tel. K 1187-234; Oostkapelle, Serooskerke en Veere: M. van der Sluys, Veere, tel. K 1181-271; Thoien, Poortvliet, Oud- en Nieuw-Vossemeer en St. Philips land: P. Duinker, Thoien, tel. 40 en H. Menger, St. Philipsland, tel. 20. KAPELLE, 16 Sept. Dat pruimen per kilogram ver kocht worden is normaal, maar vreemd is het wel wanneer ze per tak worden aangevoerd en verkocht. Toch was dit vandaag op de veiling te zien. De fruitkweker P. Zegers alhier had een tak pruimen van 95 cm. lengte en hieraan hingen 7,2 kg pruimen. De handel wilde deze tak prui men nog hebben ook, want de heer B. M. J. Bakker uit Den Haag kocht ze voor 93 ct. per kg. De prijs was dus wel bij zonder, maar ook 7,2 kg prui men aan een tak van nog geen meter is iets dat niet elke dag voorkomt. VLISSINGEN, 16 September In het Chr. Militair Tehuis De Meerpaal hebben vandaag ruim 200 personen hun Kerst- en Nieuwjaarsgroeten uit gesproken welke straks gezonden zul len worden aan de militairen, die ver blijf houden in de overzeese gebieds delen, met name West-Indië en Nieuw- Guinea. Het Ministerie van Marine, afd. O. S. O. zette dit jaar de traditie voort, om deze groeten op de band te doen opnemen. De heer Leyendekker hoofd der afd. Discotheek en band en ge luidsopnamen reist sinds 31 Augustus door heel het land en besluit deze tournée morgen te Dordrecht. Totaal zal dan 25.000 meter band zijn opge nomen, waarop totaal 8.000 mensen hun groeten vast lieten leggen bestemd voor ruim 2.000 militairen. De leden van onze postor derclub ontvangen bovendien iedere week opnieuw, per soonlijk aan hen gerichte aanbiedingen per post. én ander over het zojuist Jeizoen vertelde, is weer al pet volgende seizoen, zodat hij niet Van een rustige winter zal kunnen Spreken. Het blijkt nu wel, dat de pro paganda, die op velerlei manieren voor Zeeland is gemaakt, goed resultaat heeft opgeleverd. Men kent de voor geschiedenis: de Provincie stelde voor drie jaar per jaar 10.000,beschik baar voor de uitwerking der breed op gezette plannen. Voorwaarde was o.m., dat het bedrijfsleven ook financieel Over de brug zou komen. Welnu: het bedrijfsleven heeft 12.000,bijeen gebracht, waarvan rond 10 mille in de vorm van plaatsen van advertenties In het bekende blad „Zeeland-Vacan- tie-land”, dat viermaal in een oplaag van 9.000 exemplaren verscheen en dat zeer gunstige reacties uitlokte zowel bij het publiek als bij V.V.V.’s buiten Zeeland. De directeur van de heer G. W. Oskamp, die ons één j— -«--i =~t geëindigde Seizoen vertelde, is weer al druk bezig fnet de uitwerking der plannen voor In aansluiting op hetgeen wij reeds schreven over de vandaag op de Markt te houden behendigheidswedstijden, delen wij mede, dat ook niet clubleden aan deze wedstrijden, die worden ge organiseerd door de M.C. „Inter Scal- des” kunnen deelnemen. Er wordt ge reden volgens een afvalsysteem en voor de best geklasseerden zijn prijzen be schikbaar. De wedstrijden beginnen om drie uur. IEDERE MAANDAGMORGEN Te Goes is gisteren een jonge vrouw aangehouden, die zonder papieren hier rondzwierf en beweerde uit België ge komen te zijn. Zij hing een verhaal op over een schip, dat haar vanuit Ant werpen had meegenomen. Het bleek een Duitse vrouw te zijn die thans door de vreemdelingenpolitie is uitgewezen en vandaag bij Oldenzaal over de grens zal worden gezet als „ongewenste vreemdelinge”. Er zal in het blad een fotowedstrijd worden georganiseerd met betrekking tot de molens en de kerken en kerk torens in Zeeland. De bedoeling daar van is de toeristen te spreiden en hen te brengen naar heel mooie plekjes. Het jaar daarop komt er een prijsvraag in de geest van „Weet U waar die en die molen of kerk staat?” Prijzen zijn o.a. gratis logies in Zeeland. Er zal ook reeds nu aandacht wor den geschonken aan de mogelijkheden voor Zeeland, die de wereldtentoon stelling 1958 te Brussel zal bieden. Tenslotte zullen er weer najaarsver gaderingen in de diverse centra wor den belegd. Daar komen, behalve de V.V.V.-mensen uit de streek, burge meesters en vertegenwoordigers van de A.N.V.V., ook V.V.V.-directeuren uit België en andere delen van ons land. VELE VERZOEKEN. Interessant is wel te weten hoe er na de ontvangst van het blad uit Ne derland om inlichtingen voor een ver blijf in Zeeland werd gevraagd. Uit Noord-Brabant was 8 pCt en uit Lim burg 6 pCt afkomstig, uit Utrecht 9 pCt, uit Zuid-Holland 23 pCt, uit Noord-Holland 29 pCt, uit Gelderland 13 pCt, uit Overijssel 4 pCt en uit de drie Noordelijke provincies ook 4 pCt. Uit Amsterdam werd 16 pCt van het totale aantal verzoeken om inlichtin gen ontvangen. Men mag zeggen, dat door dit pro pagandablad een band is ontstaan tus sen Zeeland en de toeristen of hen, die vacantieplannen hebben. Het zal vol gend jaar o.m. worden toegezonden aan de leraren van de middelbare on- GOES, 16 Sept. De raad van Westkapelle heeft in haar dezer da gen gehouden vergadering besloten aan de bijzondere school f 100. Voor leermiddelen te verstrekken. Uitvoerig werd gesproken over het wel of niet verlenen van vestigings vergunningen voor stenen woningen aan bewoners, die zich hier willen vestigen en uit andere gemeenten ko men. Over het algemeen was de raad van oordeel dat hier vrije vestiging mogelijk moet zijn. Weth. W. Gabriël- Se was iets voorzichtiger en vond dat de Westkappelse inwoners die in noodwoningen moeten vertoeven, voorrang dienen te hebben. Een de finitieve beslissing werd tot een vol gende vergadering uitgesteld. Met de stem van de heer J. de Visser (SGP) tegen werd besloten de muziekvereniging „O. K. K.” jaar lijks! 300 subsidie te geven en rente en aflossing te garanderen van een geldlening van f 6000 voor het aan schaffen van nieuwe instrumenten. Aan de heer S. Gabriëlse werd finan ciële medewerking verleend voor Vernieuwing van zijn pand ’t Hout 45. DEN HAAG, 16 Sept. In de nabij heid van Scheeren, in de buurt van Wunsdorff (Hannover) is vanmorgen omstreeks tien uur een F 84 „Thunder- jet” van de vliegbasis Völkel neerge stort. De piloot, de Nederlandse serge ant-vlieger A. Kloosterman uit Kapelle, 23 jaar oud en ongehuwd, kwam hierbij om het leven. Sergeant-vlieger Kloosterman nam met zijn straaljager deel aan de herfst- manoeuvres van de Noord Atlantische Verdrags Organisatie. Het toestel, waarvan, naar wij vernamen, de motor zou zijn ontploft, kwam neer ten Noor den van het Steinhuder Meer, noord westelijk van Hannover. De piloot was op slag dood. In Kapelle, waar de overleden jonge man zeer bekend was, heeft dit bericht grote verslagenheid teweeg gebracht. Kloosterman ontving destijds zijn op leiding in de Ver. Staten en was een veelbelovend vlieger. bestuurslid gekozen de heer A. Hobge- steger. Collecte. De collecte voor het Zuid-Nè- derlands Sanatorium heeft opgebracht 56,01. Jaarvergadering damclub. In de on der leiding van de heer M. Ganseman gehouden jaarvergadering van de dam club werd besloten in het komende seizoen weer een onderlinge competitie te organiseren. De uitslagen van de onderlinge zomercompetitie waren als volgt: MeiJuni, winnaar H. A. v. d. Vrie, Juli, winnaar Chr. Korstanje en Augustus, winnaar A. v. d. Schraaf. Deze ontvingen een prijs. De deelname aan de wintercompetitie is nog niet bekend omdat men eerst de vergade ring van de Zeeuwse dambond af wil de wachten. De vereniging heeft 27 leden. Appels in de gascel. Op een vergade ring van telers van Bramley Seedling in de veiling af mijnzaal is besloten dit jaar een gascel tö vullen met Bramley Seedling. Deze cel zal definitief wor den gesloten op 17 September a.s. Er kan ongeveer 70 ton Bramley Seedling in. Het vorig jaar werden twee cellen met Bramley gevuld. WINKELCENTRUM BINNENWEG TEL. K 1800- 117680 R'DAF enige stukken redden doch evenals de familie Snoep is ook zijn gezin dakloos en bij familie ter plaatse onderge bracht. Dank zij de gunstige wind kon men het vuur tot beide panden beperken. De Nieuwendijk is bebouwd met zeer oude woninkjes, waarvan er enkele onbewoonbaar zijn verklaard. De brandweer uit Kapelle die ter assisten tie was uitgerukt, behoefde geen dienst meer te doen. Om kwart over zeven was het vuur geblust. Beide gezinnen waren tegen brand verzekerd. Vulpenhouders met 14-ka raats Gold-Plated pen met extra ingezette harde punt, vergulde clip en ring en vacuum-vulsysteem. Dit zijn eigenschappen die U van werkelijk goede vul pennen kunt verwachten van vulpennen die aanmer kelijk meer kosten dan de prijs die U er voor gaat betalen. People’s F-;l< Lethbridge He gezii derd Vero te w dach zijde ven. onvo wig venc werl van van tene wooi kent In: ging lijk venc jeugi 8—1: jong -24 jarei gen jes s rent het 1 de n de l jong deel dach een Nedt raad stud recti Zomerdag. Vandaag organiseert het Prot. Chr. Kindertehuis „Kinderzorg” te Boe- chout in België een bijeenkomst in de tuinen van „Kinderzorg”. Sprekers zijn: J. J. Poot, N.H. Predikant te Delft, Mej. B. C. Reinders uit Zeist en Jan Bruggeman uit Denderleeuw, Vlaams evangelist. Medewerking verleent o.a. de Chr. Zangvereniging uit Axel en zeer waarschijnlijk de Chr. Muziekfanfare „Hosanna”. Aanwinsten Bibliotheek. W. B. F. Scha per: In het eerste gelid; M. H. Lelong: Heilig land; Mr G. Th. Verharen: Deining om Dorus; Lucy Rauzier Fontayne: Mijn land eer dat ik U vergeet!; Clara Asscher .-Pinkhof: Tirtsa; W. E. Johns; Biggies in de jungle. Jeugdlectuur: C. Th. Jongejan -de Groot: Job uit de woonschuit; Lisa Tetzner: Het zwervende schip; P. A. de Rover: Martha. Prot. Kleuterschool. In de ledenverga dering van de Prot. Chr. Kleuterschool werd in de vacature, ontstaan door het Ned. Herv. kerk Beroepen te ’s-Gravenhage (vac. jeugdpredikant) (toez.), H. Sondorp Sneek; te Aalst (Bommelerwaard): r. Colijn. cand. te Rotterdam. Beroepen te Hoek Zld W. J. van Leeuwen te Gemert; te Katwijk a. toez. Jacobus de Vos te Huizem. Aangenomen naar: Vries (toez.): L A. de Groot te Nede; Kolderveen r- Dinxterveen: L. Lingen cand. te Kci- terdam, die bedankte voor Nw en Joosland. MIDDELBURG, 16 Sept. In ver band met het vervallen van de om zetbelasting voor licht- en huishou delijk verbruik heeft de PZEM be sloten de hiervoor geldende prijzen Over de gehele linie met ingang van (Je datum van meieropneming in Sep tember met 14 cent per kWh te ver jagen. Deze verlaging geldt dus uit fluitend voor licht- en huishoudelijk Verbruik en niet voor de afname voor industriële doeleinden. Deze verlaging Is te beschouwen als compensatie voor de huurverhoging. Het is nog niet bekend of de ge meentebedrijven te Middelburg deze Verlaging ook zullen toepassen. Infor maties te bevoegder plaatse bleven bonder resultaat. WEMELDINGE, 16 September. Waarschijnlijk doordat een pe- troleumvergasser te fel heeft ge brand, is vanmiddag omstreeks zes uur de woning van de Fam. C. Snoep aan de Nieuwendijk 20 al hier, door vuur verwoest. Ook de woning van de Fam. J. Hamelink en diens pakhuis werden een prooi der vlammen. De brandweer van We meldinge was zeer snel ter plaatse doch kon niet voorkomen dat het vuur naar het belendende pand oversloeg. Men moest nl. water be trekken uit de Schelde, doch door dat het eb was kon men er niet snel genoeg bijkomen. De heer Snoep was afwezig en de vrouw des huizes deed boodschappen. Toen zij terugkeerde stond de woning reeds in lichter laaie, zodat het niet meer mogelijk was iets van de inboedel te redden. De Heer Hamelink kon nog NIEUW EN SINT JOOSLAND, 16 September „Het is zeer toe te jui chen in verband met de verkeersvei ligheid en de veiligheid van de inwo ners!” was het commentaar, dat de burgemeester van Nieuw- en St Joos land, mr F. S. K. J. Graaf van Rand- wijck, liet horen over de aanleg van de rondweg ten Noorden van de dorps kom, waarmee men dezer dagen be gonnen is. De wellicht beruchtste bocht van de Rijksweg no. 59, de haakse bocht van Nieuwland, zal hier door aan het snelverkeer onttrokken worden. Met het werk, dat onder su pervisie van de Rijkswaterstaat wordt uitgevoerd door de wegenbouwers ge broeders Geldof uit Serooskerke (W.), hoopt men per 1 Juli van het volgend jaar klaar te zijn. De rondweg krijgt een lengte van ongeveer 1250 meter. Wanneer men vanuit Middelburg Nieuw- en St Joos land nadert, maakt de weg bij hét be gin van de Veerdam een bocht naar links. Deze verdwijnt. Vanaf deze bocht zal n.l. het nieuwe weggedeelte beginnen. Het rij dek wordt hier thans recht door getrokken; rechts van de bestaande weg worden reeds voorbe reidende werkzaamheden uitgevoerd. Hierdoor kon in het ontwerp een rui me, ronde bocht geprojecteerd worden, die juist voor het bereiken van de kom het dorp, naar links, Noordelijk van het dorp dus, wegloopt. Op een flauwe bocht na, komt de rondweg vrijwel recht doorgetrokken weer op de bestaande Rijksweg uit. Tevens is Het is de bedoeling de nauwe sa menwerking met het Belgische V.V.V.- apparaat nog steviger te maken en ook Noord-Frankrijk (waar een kleine 200.000 inwoners Vlaams spreken) in tensiever te bewerken. Ook de contac ten met Duitsland zullen worden ge ïntensiveerd, terwijl de reeds met En geland bestaande relaties ook nauwer zullen worden aangehaald. De kans is groot, dat volgend jaar zal verschijnen de Zuid-Nederland-folder in 4 ta len, in vier kleuren en in 100.000 exemplaren waarin de toeristen wordt gewezen op de interessante mo gelijkheden de drie Zuidelijke provin cies van ons land te bezoeken. PROPAGANDABLAD. Uiteraard zal „Zeeland-Vacantie- land” ook weer verschijnen. Men wil begin Februari 8.000 nummers de deur uit hebben, begin April 13.000 exem plaren, begin Juni 9.000 afleveringen en medio December 6.000 exemplaren. Dat laatste wordt door de Zeeuwse gasten a.h.w. een herinnering aan hun vacantie. MIDDELBURG, 16 September Al is de zomer dan officieel nog niet helemaal geëindigd, het toeristenseizoen is practisch wel achter de rug en zonder restrictie mag worden gezegd, dat het voor Zeeland best is geweest. Waar men zijn oor ook te luisteren legt in de verschillende streken van onze provincie, men is het erover eens, dat er niet in de laatste plaats dank zij het schitterende zomerweer aanmerkelijk meer toeristen zijn geweest dan vorige jaren en dat zo ongeveer alle nationaliteiten waren vertegen woordigd. Want dit is wel het opmerkelijke: kwamen er vorige jaren in het algemeen hoofdzakelijk Belgen hun vacantie in Zeeland doorbrengen, deze situatie is ingrijpend gewijzigd door de komst van zeer vele Fransen, Duit sers, Engelsen, Zweden, Denen en Zwitsers. Ruwe schattingen zeggen, dat het bezoek van Duitsers met 50 pCt en dat van Zwitsers met 60 pCt is gestegen. En wat niet minder belangrijk is: deze toeristen beschikten over ruime geldmiddeifen Er is aanzien j«Ugu van-het van-^e' volk heeft- jeugd0? bewegi: Niet zet en ging a waarin wie de I bedoek gelukk I i'ctie’v, I *naa5h I op hl) I rijk- I Er z I tieven. I dat er I school jetigdb ontmof vreugd zij ziel richter Het ons 1£ Haar te ver gen B: Geest mogen Naai die h bond dere j vrij we groep wegin Zo is vormc een b zo bel heid 1 strekt ander jeugdl jeugd' I van millio I grote heeft I maats I zich I niet 1 I voorb de Prov. V.V.V., derwijsinrichtingen buiten Zeeland. j._ Om de organisatie zo effectief moge lijk te doen zijn, werden vorig najaar reeds overal streekvergaderingen der V.V.V.’s gehouden. Er is bijna overal in de provincie een goede samenwer king in streekverband bereikt. Een persconferentie in Knokke en de be zoeken van Nederlandse en Belgische V.V.V.-directeuren hadden goede re sultaten en dat was niet minder het geval door de advertentiecampagnes in de grote Belgische en Nederlandse bladen, waarin steeds onder het motto „Zeeland-Vacantieland” series van zes advertenties werden geplaatst. Onge- Geref. kerken Beroepen te ’s-Gravenhage-Moerdijb vac., dr R. Kooistra, te Kampen. Aangenomen naar Heeldijk J. Koen, cand. te Groningen. Examens. De classis Amsterdam hee praep. geëxamineerd en beroep D verklaard de heer L. Schuurman, didaat aldaar. Chr. Geref. kerken Beroepen te Gouda B. Bijleveld Noordeloos; te Rotterdam C. L Bruyne te Hilversum. Geref. kerken (art. 31 k.o.) Bedankt voor Paterson 1 (Ver. St.) M. Heerschap te (Canada). Geref. gemeenten lie J. W. Kek A. Vergunst u ■-> Zeist van wie laatstgenoemde is beroepen. een parallelweg in het plan oDgPnn men, voor het plaatselijke verkeer n gemeente Nieuw- en St Joosland zai aan de Rijkswaterstaat een verzot richten, deze parallelweg tot voor h huizen aan de Veerdam die tb 09 aan een gedeelte Rijksweg liggen gaat verdwijnen - door te trekkp Er bestaat goede hoop, dat hieron stig wordt beschikt. 6 n’ Aan de „Bevelandse” zijde van het dorp zal de Rijksweg, waar deze in dn nieuwe rondweg overloopt, worden af gesloten. Dit weggedeelte wordt dus in de toekomst doodlopend. Wel za] me„ naar de dorpskom toe, hier een ver bindingsweg met de rondweg gemaakt worden. De speciaal zaak voor uw BRIL twijfeld als gevolg van de stand en de uitreiking van tienduizenden folders op een grote tentoonstelling in Rijssel nam het aantal Franse toeristen zeer belangrijk toe. Zeeuwsch-Vlaanderen constateerde een stijgend bezoek van Noord-Neder- landers, die in niet gering aantal van hieruit trips naar België maakten. Door de goede samenwerking met de Stichting Nieuw-Walcheren konden met name in de Belgische badplaatsen 100.000 inlegvellen in folders worden verspreid: het dagjesbezoek, vooral van daar logerende Engelsen, steeg dientengevolge. WAT GEBODEN WERD. De toeristen werden niet alleen aan getrokken, maar hun werd ook het één en ander geboden. Wij denken b.v. aan de Reinaertsdagen in Hulst, de ten toonstelling in IJzendijke, de visserij- dagen te Breskens, de feesten in Vee re en Vlissingen, Miniatuur Walcheren, en niet te vergeten de vele strandfees ten. De verbinding over de Wester- Schelde lokte veel minder klachten uit dan vorig jaar en gezegd mag worden, dat de Stoombootdiensten alles in het werk hebben gesteld om het massale vervoersaanbod te verwerken. Dat het op het kantoor der Prov. V. V.V. hoogspanning was, blijkt reeds uit het feit, dat niet minder dan 40.000 stukken de deur uitgingen en ruim 3.000 brieven enz. werden ontvangen. MIDDELBURG, 16 September Nauwelijks zijn de toeristen uit Zeeland vertrokken, of de Prov. V.V.V. kan reeds de plannen aankondigen voor het volgend jaar. Niet het minst onbelangrijke onderdeel daarvan is de uitgifte verdeeld over een aantal jaren van een serie Zeeland-folders, die, wanneer de serie eenmaal compleet is, een overzicht zullen geven van wat Zeeland nu eigenlijk is. Want de Prov. V.V.V. wil niet slechts vreemdelingen aantrekken, maar hen ook op de hoogte brengen van wat er hier omgaat. Zo hoopt men reeds in 1956 te doen verschijnen de folders over „Kamperen in Zeeland” en „Musea in Zeeland”. Verder wordt gedacht aan „Bloesem in Zeeland”, „Zeilen in Zeeland”, „Industrie in Zeeland”, „Wonen in Zeeland” enz. MIDDELBURG, 16 September. Op de derde Europese Jeugddag Vrijdag 30 September a.s. zal de bekende zanger van het interna tionale lied, Harry van Oss, des avonds in de Burgerzaal van het Stad huis voor de jeugd een programma brengen. De slotavond Zaterdag October op de Markt zal worden opgeluisterd door de Scout Har monie uit Brugge, een padvinderscorps ter sterkte van 100 man, dat eerst een mars door de stad zal maken en daarna voor het Stadhuis zal concerteren.

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 2