Cultuurtechnisch werk Walcheren 1957 voltooid Van een en een in September- Mr d Tweede kantoor voor Prov. Waterstaat Arnemuiden’s begrotings tekort: f 33«20(k- POLO MINT Burgemeester Van der Hoop nam afscheid van Ellewoutsdijk Men ziet hem node vertrekken stier, opgevoerde melk bloemrijk betoog Gapingse bromfietsberijder vond het „nog-ii-raek” OP van vriendschapsmaand Nieuwe kadastrale kaart begin dat jaar gereed Kamerlid stelt vragen over „visserij op de Zeeuwse stromen ’s-GRAVENHAGE, 13 September.- Het lid van de Tweede Kamer de heer Egas heeft aan de Minister van finan ciën de volgende vragen schriftelijk gesteld: Min, Algera op 28 Sept, naar Middelburg Broederschap der Notarissen vergadert te Vlissingen uitvoering van urgente kapitaalswerken zal dit bedrag worden verdubbeld Kleine verkeersovertredingen en Arnemuidens schoolverzuim Festival te St Maartensdijk Benoemd tot tijdelijk leraar aan R.LW,S, Schoondijke Mosselvloot viste zaad op de Grevelingen Totale kosten f 75.000.— Pagina 2 AANBESTEDING Herverkavelingscommissie stelde schema op Bij Economische politierechter Hier is mijn nieuwe abonné! Waar zijn onze Aankoop van Rouaanse Kaai 43 Men hoopt uitbreidingsplan spoedig te verwezenlijken Waterkering Cal. Polder Burgh-en-W estland ZE ferent Duna en lid kome deze gronc palen vastg andei perso zullei Kantonrechter Middelburg Op 16 September naar Bennebroek Voor Verbond Veilig Verkeer Onderscheiding Donderdag 15 September 1955 ZEEUWSCH DAGBLAD of 2 d. van. Ingezonden Mededeling (Adv) Naam Adres Woonplaats te Deze nieuwe abonné wil betalen per week/maand/kwartaal ”cht door Uw abonné DE KADASTRALE KAART. Wat de meer administratieve kant van deze herverkaveling aangaat kan worden OMSCHAKELING. In het begin van dit jaar heeft de om schakeling van „schop" op „machine” haar beslag gekregen. Dit hangt niet slechts samen met zekere spanningen op de arbeidsmarkt, maar misschien meer nog met het veranderde inzicht ten aan zien van het cultuurtechnische beleid. medegedeeld, dat de nieuwe kadastrale kaart er moeten niet minder dan 207 kadastrale plans worden gemaakt naar alle waarschijnlijkheid einde 1956 of be gin 1957 gereed zal zijn, waarmee dus het nieuwe Walcheren officieel op papier zal zijn vastgelegd. Uiteraard zullen dan alle ingediende bezwaarschriften eerst zijn afgewerkt. De ingevolge de wet voorge schreven tweede schatting wordt thans voorbereid en de uitkomst daarvan levert het materiaal voor de lijst van geldelijke regelingen. te lossen?” De voorzitter wees in dit verband op bijv, kinderspeelplaatsen, die toch wel degelijk geld gaan kos ten. veertien dagen de plannen voor de sa nering thuis krijgt. De ambachtsheer, I zal spe ree ecl vai me my kie pri vrc hel cm dot set me ge: coi ge, scl da zai ke op V< kerd niet kom stele Bi gche op 1 Het st-e: 100. achl Naa bij 1 beic D plei wor rcpi bou zwa de 1 noo woi aan D Mii niet tot aan slis NIET ALLES INEENS. Het spreekt n.l. vanzelf, dat het onmo gelijk is alles ineens aan te pakken. Het Is de bedoeling in grote complexen te werken en de meest urgente gebieden voorrang te geven. Het kan dus gebeu ren, dat er in een bepaald complex nog enkele perceeltjes zijn overgebleven, die geëgaliseerd moeten worden, maar even blijven liggen, omdat het complex als zo danig geen bewerking meer nodig heeft. Er zal ook in het zomerseizoen worden doorgewerkt. Dit geeft de boer veel on gemak, omdat hij het betrokken perceel niet in cultuur kan brengen, maar de praktijk heeft op dit punt al bewezen, dat men dit ongemak en deze schade graag voor lief neemt, omdat de uiteindelijke waarde van het perceel aanmerkelijk stijgt. De complexen hebben een zoda nige omvang, dat de noodzakelijke opvul lingen uit de afgravingen kunnen ge schieden. SERVIESRIDDER Op 24 Juni jl. moest de Vlissingse fabrieksarbeider P. R., die toen nog kellner was, in ijltempo om servies- MIDDELBURG, 12 Sept. De Herverkavelingscommissie Walcheren heeft een schema opgesteld van nog uit te voeren cultuurtechnische werken. Dit schema is erop gebaseerd, dat deze werken zullen zijn voltooid in de loop van 1957. In dat jaar zal dus de laatste hand worden gelegd aan deze meest spectaculaire kant van de herverkaveling, nadat nog dit jaar en gedurende het gehele jaar 1956 overal op Walcheren grote complexen zullen zijn geëgaliseerd. Aan de regering is gevraagd om de nodige gelden voor deze werkzaamheden, die over ’t gehele eiland verspreid met uitzondering van de Zuidwatering op uitvoering wachten. Het werk zal in overwegende mate machinaal geschieden. Een groot machinepark staat ter beschikking, o.m. bestaande uit een 50-tal draglines en een gelijk aantal gehuurde vrachtauto’s. Het gaat om in totaal ongeveer 3000 ha, waar vele percelen in orde moeten worden gebracht. Hoeveel grond er verzet moet worden, is niet te zeggen, maar als men weet, dat er tót heden reeds zo’n slordige 28 millioen kubieke meter ia verzet, dan heeft men enig idee in welke orde van grootte deze zaken liggen. Momenteel is de situatie in heel wat gevallen nog zo, dat de boeren op papier precies weten welke kavels van hen zijn, maar dat de werkelijke toestand op het terrein een gans andere is. Vele kavels bestaan nog uit een aantal stukken van oude percelen en het is uiteraard de be doeling, dat van die onderling zeer af wijkende gedeelten een eenheid wordt gemaakt. De Herverkavelingscommissie heeft enige tijd geleden precies laten na gaan hoe het op dit punt was gesteld en daarna een plan gemaakt. De landbou wers zullen blij zijn, dat nu hun gronden zullen worden geëgaliseerd, maar som migen zullen nog wat geduld moeten oefenen. „MELKGIFT” De veehouder P. B. uit Zierikzee, die eertijds als handelaar stond in geschreven, had door een Rotterdamse N.V. geleverde melk aan zijn kalve ren opgevoerd. Het betrof duizenden liters. De toeslag, totaal 261. moest hij later terugbetalen. Voor de economische rechter trachtte hjj het op de ramp te schuiven. „Je moet van de ramp geen kapstok maken, waar je alles aan kunt ophangen”, kaatste BOSCHFONTEIN 14 n. Genua. DIEMERDIJK 13 te Antwerpen. INDRAPOERA 14 te Belawan. JOHAN VAN OLDENBARNEVELT 14 te Halifax. NOORDAM 13 n. Baltimore. WILLEM RUYS 13 n. Rotterdam. NIEUW AMSTERDAM 14 te Amsterdam. WOENSDRECHT 13 te Schiedam. EIGEN DIENSTJE? De heer Joosse vond ook de post voor Bouw- en Woningtoezicht (ƒ6.000,erg hoog. Hij noemde het een blok aan het been van Arnemui- den; algemeen was men dit met hem eens. De gedachten van het S.G.P.- raadslid gingen uit naar samenwer king met enkele buurgemeenten. Een „eigen bouw- en woningdienstje” leek hem wel. Het heeft de aandacht van B. en W. Niet alleen voor de jeugd brak de heer Allaart een lans. Hij somde op, wat er voor de ouden van dagen ge daan wordt, (een jaarlijkse autotocht en een afdakje om onder te keuvelen). Een dorpshuis zou z.i. een beter onder komen voor bejaarden zijn. Het zal be keken worden. aazj i/iicnuntii vu uaaina ui juiicn'uutsuijA guuiavdiictiu. vat nu het afscheid in omgekeerde volgorde plaats vindt achtte hij een bewijs, j dat hij voor beide gemeenten evenveel voelt. hij het gemeentepersoneel en de po litie, besluitend met de woorden:„Met vertrouwen ga ik heen, wetend, dat het tijdelijk burgemeesterschap bij U, wethouder Oele, in góede handen is” hing hij de wethouder de ambtsketen om. GOES, 14 September Met hartelijke woorden heeft vandaag de gemeente Ellewoutsdijk afscheid genomen van burgemeester D. Thomassen a Thues- sink van der Hoop van Slochteren, die, zoals bekend, met ingang van 16 Sep tember benoemd is tot burgemeester van Bennebroek. In het raadhuis had zich een aantal genodigden verzameld, onder wien de burgemeesters van Borssele, Driewegen en Hoedekenskerke, de Ned. Herv. predikant ds L. W. Blok en vele anderen. Nadat het benoemingsbesluit was voorgelezen heeft burgemeester Van der Hoop in een korte toespraak herinnerd aan zijn komst negen jaar geleden. Hij werd eerst in Driewegen en daarna in Ellewoutsdijk geïnstalleerd. Dat In het algemeen mag wel worden ge zegd, dat Walcheren de primeur heeft gehad op het gebied van egalisatie met de dragline. Ook zal straks de drainage met speciale machines geschieden. Oor spronkelijk werd gedacht, dat inschake ling van de dragline bij egalisatiewerk- zaamheden niet mogelljk zou zijn, maar de praktijk heeft wel het tegendeel be wezen. Er is destijds op Walcheren ook met bulldozers geëgaliseerd, maar dit lukte niet erg. In de Zak van Zuid-Beveland gaat het wel. De reden is, dat de grond slag zeer verschilt. Het plan van wegen en waterlopen is uitgevoerd. Wat de wegen betreft reste ren nog slechts het opknappen van de weg van Café Wesdorp naar Gapinge en het maken van de doorbraak te Koude- kerke. Er is ongeveer 350 kilometer weg aan het Wegschap overgedragen. Ook de wegbeplanting is practisch overal aange bracht. HAAMSTEDE, 13 Sept. De uitslag der heden gehouden aanbesteding der onderhoudswerken aan de Waterkering van de calamiteuze Polder Burgh en Westland luidt als volgt: D. Rentier, Noordgouwe 34.088; J. M. Dekker, Brouwershaven 33.985; M. van de Velde, Bruinisse 33.830; L. van Po pering, Bruinisse 33.675; W. van den Berg, Bruinisse en P. van Dongen, Haam stede 33.625. De werken werden behoudens nadere goedkeuring van Gedeputeerde Staten van Zeeland gegund aan de laagste in schrijvers. binnen. De gladiolen waren niet de knollen ontdaan, omdat hij ervan beschuldigd werd op de Goese Markt knollen verkocht te hebben, die ziek en beneden de maat waren. Hij manipuleerde met de bos en hield een „bloemrijk” betoog. Hoewel de resultaten van de benedenmaatse knollen voor de leek werkelijk vol wassen gladiolen waren, vond de of ficier dit kennelijk niet. Hij eiste ƒ75 of 15 dagen en verbeurdverklaring van de in beslag genomen partij knol len. Het werd tenslotte ƒ40.subs 8 dagen. Negen jaar geleden wachtte een gro te taak: Er was geen kerk, geen school, geen postkantoor, geen groene kruis gebouw en de inwoners leefden in door oorlogsgeweld beschadigde hui zen. Het herstel is vrijwel gereed op een enkele woning na. Hij sprak de hoop uit, dat zijn opvolger de plannen tot stichting van een kleuterschool mag zien verwezenlijkt. Ook de ramp is men teboven gekomen, al zijn er wonden gebleven. Spr. memoreerde het overlijden van het raadslid de heer J. Sandee. „Vanaf mijn komst is het college van B. en W. in dezelfde samenstelling ge bleven en, ook met de gemeentesecre taris, is er gewerkt in een prettige sfeer, aldus spr. Hij dankte allen voor de prettige samenwerking, de hulp en de vriendschap. „Nu gaan onze wegen scheiden” aldus burgemeester van der Hoop. „Ik keer terug naar Noord-Hol- land, waar ik destijds vandaan kwam”. Mede namens zijn echtgenote dankte Doorhalen wat niet wordt gewenst. U wilt dit formulier vel uitknippen en zenden aan „Zeeuwsch Dagblad”, afdeling abonnementen, Goes MIDDELBURG, 13 September. Voor de Economische politierechter werd bij verstek de 60-jarige F. L. uit Meliskerke conform de eis veroor deeld tot 25.boete of 5 dagen. Zonder in het bezit te zijn van een ontheffing van het bedrijfschap houdt hij er een stier op na, waarmee hij, uit liefhebberij, een eigen soort fokt. L. zal het beest moeten wegdoen wil hij het niet in beslag genomen zien worden. ’s-GRAVENHAGE, 14 Sept. De jaar lijkse algemene vergadering van de Broe derschap der Notarissen in Nederland zal worden gehouden op 21, 22 en 23 Septem ber in Vlissingen. Op 21 September worden de deelne mers aan de jaarvergadering des avonds om 8 uur ontvangen door het provinciaal bestuur van Zeeland in de Statenzaal te Middelburg. De algemene vergadering wordt op 22 September des morgens om 10 uur geopend in „Britannia” te Vlissin gen. Tijdens deze bijeenkomst wordt een prae-advies behandeld over het onder werp „Beschrijving van het algemene vermogensrecht, het erfrecht en de zake lijke rechten in de ontwerpen-Meüers, met enige critische kanttekeningen" door prof, mr G. de Grooth, hoogleraar aan de rijksuniversiteit te Leiden. De laatste dag, 23 September, is er ge legenheid tot het maken van een tocht per Provinciale boot op de Westerschelde en eventueel de Noordzee. van mevrouw H. C. Dentz-van Hoek. Het is van deugdelijke kwaliteit, heeft ruime lokalen en verkeert in een behoorlijke staat van onderhoud. Zonder ingrijpende verbouwingen biedt het voldoende ruimte voor het thans in Middelburg werkzaam zijn de personeel. Uiteraard zal het ge bouw enige veranderingen moeten ondergaan. Ook zal er een centrale verwarmingsinstallatie moeten komen. Het is mogelijk de tweede ver dieping aan de voorzijde t.z.t. zó te verbouwen, dat de beschikking wordt verkregen over nog vier lokalen. In strijd met een wachtverbod had de Goese, 50-jarige garagehouder J. A.A. op 30 Augustus zijn auto in de Korte Kerkstraat laten staan. „Ik ben geboren Goesenaar, maar dat veran dert zo vaak!” voerde hij tot zijn ver dediging aan, uiteraard doelend op de verkeersbepalingen. De garagehouder zei voorts, dat er regelmatig auto’s staan. „Ik ben speciaal gekomen om U op deze onbillijkheid te wijzen!” besloot hij. Via een eis van f 6 of 1 d. werd het f 4 of 1 d. PELLEND VERZUIM De 40-jarige grondwerker G. v. d. G. uit Arnemuiden had er niet voor ge zorgd, dat zijn 14-jarige zoon regelma tig de school bezocht. De overtreding werd op 17 en 18 Mei gemaakt. „Het is buiten mijn weten gegaan” zei v. d. G. tegen de Kantonrechter, maar tegen over de politie had hij al eerder ver klaard, dat de 14-jarige bij het garna lenpellen had geholpen. „Van het verhaal klopt dus niet veel” merkte de Ambtenaar op en eiste f 15.of 3 d. Het vonnis luidde f 10.— of 2 d. In de Middelburgse Lange Noord- straat had op 2 Juni de 18-jarige A. J. de B. uit Middelburg met zijn rij wiel links van de weg gereden. Vanaf de Markt komend dacht hij ter hoog te van Bachten Steene plotseling, dat hij een pakje sigaretten nodig had. Dies wendde hij de steven en zat prompt links van de weg. Tevens veroorzaakte hij nog een aanrijding met een andere wielrijder, hetgeen hem f 9 aan reparaties kostte. Tevens komt daar nu nog f 5 of 1 d. bij (con form). deze terug. De fabriek was ook na latig geweest en zo moest ook de procuratiehouder G. v. L. uit Rotter dam op het matje komen. B. werd veroordeeld tot 40.of 8 dagen en de N.V. tot ƒ75.— boete. Tenslotte trad, een bos kleurige gladiolen in de armen geklemd, de 53-jarige koopman A. P. uit Goes de zaal van sum, zal op 10 en 11 October een be zoek brengen. Door aankoop van grond zal getracht worden het uitbreidings plan spoedig daadwerkelijk door te gaan bouwen te verwezenlijken. De heer Van Hemert wees op de hopeloze toestand van het Stationsplein. De bur gemeester kon hierop meedelen, dat er bij de Ned. Spoorwegen plannen be staan, het plein te bestraten. Tenslotte kreeg de heer Allaart te horen, dat de dijk bij het Tuindorp een trap en een pad zal krijgen. TOESPRAKEN Nadat wethouder Oele de scheidende burgervader en diens echtgenote had toegesproken overhandigde hij hem een aandenken In de vorm van ’n vul pen met inscriptie. Mevr. Van der Hoop kreeg een bouquet bloemen. Na mens het gemeentepersoneel sprak de gemeentesecretaris, de heer N. A. van Overbeeke een woord van dank voor de grote mate van vrijheid waarin de burgemeester zijn ambtenaren liet werken en waardoor hij blijk gaf van een groot vertrouwen in het gemeente personeel. Ook hij wenste hem in zijn nieuwe gemeente veel succes toe. Nadat vervolgens de openbare raads vergadering was gesloten sprak de Ned. Herv. predikant ds Blok een woord van dank voor de manier waar op ook burgemeester Van der Hoop oog had voor het geestelijk welzijn van de inwoners. „In Uw handen” aldus de predikant” wisten we de belangen van de kerk in veilige handen”. Burgemeester Dominicus van Bors sele sprak, mede namens de Kring van burgemeesters in de Zak van Zuid Be- veland, een woord van dank voor de prettige samenwerking en de vriende lijke wijze waarop de scheidende bur gemeester steeds Iedereen tegemoet trad. Nadat burgemeester Van der Hoop de sprekers afzonderlijk dank had gebracht, bleef men nog even ge zellig bijeen. Donderdagmiddag om half drie vindt te Driewegen het af scheid plaats, eveneens in het gemeen tehuis tijdens een openbare raadszit ting. ARNEMUIDEN, 14 September Arnemuidens begroting voor 1956 is in de hedenavond onder voorzitterschap van burgemeester W. H. van der Heide gehouden raadsvergadering vastgesteld. Tegelijk werd een wijziging hiervan vastgesteld, waardoor het begrotingstekort komt op f 33.200,Aan de mi nister van Binnenlandse Zaken werd een verzoek gericht om verhoging van de algemene uitkering uit het gemeentefonds voor het dienstjaar 1956. Naar de mening van de raad zal in 1956 nog een aantal urgente kapitaalswerken moeten worden uitgevoerd. Zij betreffen de bouw van een bijzondere lagere school, de bouw van een gymnastieklokaal (inclusief gymnastiektoestellen) en de bouw van een brandweergarage met slangendroogtoren. Hierdoor zal het begrotingstekort toenemen met 36.500,zodat dit dus op 69.700, komt. De heer J. Allaart betuigde er zijn met een wijziging van de begroting op spijt over, dat in de begroting geen x- -T'- -:ix- subsidie is opgenomen voor het jeugd werk. Ook zag hij graag de vermake lijkheidsbelasting bij sport verdwijnen. De burgemeester antwoordde, dat er plannen bestaan voor het jeugdwerk. Ook zal gesproken worden over een verlaging van genoemde belasting. De heer J. L. Joosse (S.G.) plaatste de opmerking „Is het jeugdprobleem 1) Is het juist, dat de voorzitter van het „Bestuur voor de visserij op de Zeeuwsche stromen” deze functie heeft neergelegd en dat nog geen nieuwe voorzitter is benoemd? 2) Zo ja, acht de minister het in verband met deze vacature dan niet gewenst, in overleg met zijn collega van landbouw- visserij en voedsel voorziening, de bevoegdheden van genoemd bestuur dusdanig te wijzi- nemig uiuis Krijgv. ne auiuacmsiicci, gen, dat het visserijbeleid voor de jhr D. Radermacher Schorer te Leer- Zeeuwse stromen wordt overgedragen aan de directie visserijen, opdat aan de uitzonderlijke situatie op de Zeeuwse stromen een einde kan ko men? Ja, dat dachten we wel. Het gaat weer goed met deze September maand; de maand van vriendschap voor „Zeeuwsch Dagblad”. De eerste nieuwe abonné’s zijn al weer binnen. Er zijn altijd van die vluggerds, die zeggen: dat karweitje doen we eerst even af. En prompt kwamen hun nieuwe abonné’s terecht op de afdeling abonnementen van ons bied. Zó mogen wij het graag zien. Zij, die om toezending verzochten van enige exemplaren van onze pakkende propagandafolder, hebben die inmiddels al ontvangen. Dat wordt direct door ons behandeld, want dit werk heeft haast. Immers, die vnendschapsmaand telt maar uitgerekend 30 dagen. En dan willen wij met z n allen er uit halen, wat er in zit. Die dertig dagen moeten danig worden uitgebuit. Ook nu al blijkt hoe die vriendschap voor „Zeeuwsch Dagblad” stijgende is. Dat scheelt al veel met die eerste keer, toen de September maand als de „vriendschapsmaand voor ons blad” uit de bus kwam. Dat is heel erg prettig. En het stimuleert. U en ons! Voor Uw nieuwe abonné wilt U onderstaande bon wel gebruiken? Reeds vooruit veel dank voor Uw blijken van vriendschap. MIDDELBURG, 14 Sept. Het waren in hoofdzaak weer allemaal nv tredingen van het verkeersreglement, waarover de wnd Kantonrechte?? Middelburg, mr A. Veenhoven, zijn vonnis moest uitspreken. r e Op 23 Augustus b.v. had de 54-jarige landbouwer J. M. uit Gapinge met bromfiets te Grijpskerke over een afgesloten weggedeelte gereden !k t'ln daar nooit!” zei hij en verklaarde totaal onbekend te zijn met de plaatselrt situatie. Na de eis van de Ambtenaar van het O.M., mr T. Lebret, f 1 C 2 dagen, liet hij zich in sappig dialect „Das-toch-nog-a-raek-vin’k!” ontval!?8 De Kantoonrechter was het wel een beetje met hem eens en maakte er f of 2 d. van. SINT MAARTENSDIJK, 14 Sept. Op Zaterdag 17 September zal te Sint Maar tensdijk een muziekfestival plaats vinden, waaraan alle muziekcorpsen van het eiland Tholen zullen medewerken. BRANDWEERGARAGE. Op de bouw van een brandweer garage kwam burgemeester Van der Heide even terug. Er bestaat wellicht nog een goede mogelijkheid een ge deelte van de oude openbare school te benutten. Dit zou uiteraard minder kosten met zich brengen. Bij de rondvraag stelde de heer Joosse voor degenen die zich voor een woning hebben laten inschrijven, een bericht van ontvangst te zenden. De gemeentesecretaris, de heer Geluk, vond, dat de betrokkenen op hun beurt ook weer een ontvangstbericht van hun ontvangen bericht van in schrijving moeten sturen. SANERING. Naar aanleiding van een vraag van de heer B. van Hemert deelde de voorzitter mee, dat Arnemuiden over GOES, 14 Sept. Blijkens de staats courant is voor het tijdvak van 15 Augus tus 1955 tot 1 October 1956 aangesteld als leraar in tijdelijke dienst aan de Rijks- landbouwwinterschool te Schoondijke ir W. G. M. van den Brand te Teeffelen. MIDDELBURG, 14 Sept. De minister van Verkeer en Waterstaat, mr J. Algera, heeft zich bereid verklaard aan te zitten aan het diner van het Verbond van Ver enigingen voor Veilig Verkeer op Woens dagavond 28 September a.s. in Hotel „De Burg”. De volgende dag wordt in het Schuttershof het congres gehouden. goed. Toen hij, met het benodigde in de arm, terugkeerde, nam hij de kort ste weg en reed daardoor over het Bellamypark in de verboden riirich ting. Hij toonde zich tevens een waardige vader van de servieskast want hij stak zijn arm niet uit bij het veranderen van richting, wat zelfs de leek onder deze omstandigheden nos wel een klein beetje verstandig kan vinden. Verkeerstechnisch is hij ui teraard dubbel fout geweest, hetgeen hij ridderlijk bekende. De eis was 2 x f 5 of 1 d., het vonnis 2 x f 4 of 1 d. meerderd met de kosten van over dracht. Het oude gebouw Londense kaai 13 zal in gebruik moeten blijven. Hier in kan worden gehuisvest het perso neel, dat in het bijzonder met de zeeweringen bemoeiing zal hebben, terwijl eventueel de technisch amb tenaar in de dienstkring Walcheren hierin zijn bureau kan vestigen. In hun toelichting delen Ged. Sta ten mede, dat de Provincie na 1 Februari 1953 nog nauwer in contact is gekomen met de voorbereiding en uitvoering van werken aan de zee weringen, terwijl de Deltawet verdere werkzaamheden voor de Provinciale Waterstaat zal meebrengen. Ook hier voor zal personeel in dienst moeten worden genomen. Thans doet zich de mogelijkheid ver- voor een geschikt pand te kopen BRUINISSE, 14 Sept. De gehele mosselvissersvloot was Dinsdagmor gen -vroeg bij zonsopgang gecon centreerd op de Grevelingen nabij Scharendijke, waar, naar bekend "'as geworden, een mosselzaadbank aan wezig moest zijn. Bekend was ook dat de hoeveelnein zaad, die daar was gevallen niet groot was en zodoende kon door ieder ook maar een beperkte hoeveelheid wor den gevist. Maandag 12 September was 000 vissers uit Zierikzee en Yerseke reea gevist naar mosselzaad in de Laagr van Renesse. Sommigen beweerden, dat dit ea dag te vroeg was, daar officieel mosselzaadbanken eerst Dinsdag®0 gen voor de publieke visserij w\lt!L opengesteld. De oude kwestie oi Laagte van Renesse moet worden g rekend tot de Zeeuwse stromen tot de territoriale kustwateren, senij hierin een rol te spelen. Ook in de Laagte van Re»es.. heeft men tot dusver nog slec ne hoeveelheden mosselzaad ont“ Het zaad schijnt hier echter oe van kwaliteit te zijn, dan dat van. Bank bij Scharendijke; dit laatste vat nl. veel kokhanenschelpem m Dinsdag was het weer te ruw in de Laagte van Renesse te vi Het uitzaaien van het zaad °P^a mosselzaadpercelen onder de wa Bruinisse in de Grevelingen'0 als altijd een imposant gezicht. -o- Aan A. Meert, chauffeur bij de Pi° ciale Stoombootdiensten in Zee u, de eremedaille in goud verleend, den aan de Orde van Oranje-Nassa MIDDELBURG, 14 Sept. - Ged. Staten hebben de Prov. Sta ten voorgesteld over te gaan tot aankoop van het pand Rouaanse kaai 43 te Middelburg voor huis vesting van de dienst van de Prov. Waterstaat. De aankoopkosten be dragen f30.000.—. Voor werk zaamheden om het gebouw voor de dienst in orde te maken wordt een bedrag van 37.500.— begroot, terwijl de nieuw aan te schaffen meubilering en stoffering f 7500.— zal kosten, zodat de totale kosten f 75.000.— zullen bedragen, I U moet ze eens proeven

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 2