alles men over Duitsland waren in reis, maar... In West-Duitsland weet Adenauers Na de oorlog 200.000 kinderen zoek „Verdediging van Jungschlaeger door Nederlander mogelijk’’ EDEN IN ATOOMPAK i" elke een en van Najaarsbeurs heeft een goed zakelijk verloop i Sj wl Ook thans vinden Langste wereld diplomatieke trein ter arriveerde in Moskou er nog maand 500 hun familie terug Doorbraak in Brabantse Biesbosch verklaarbaar ’s-GRAVENHAGE, 10 Sept. Op vragen van het Tweede Kamerlid Van Meel heeft minister Algera geant woord, dat door het hoge water van 8 en 9 Augustus j.l. in de Brabantse Biesbosch (0.87 m. hoger dan nor maal) een dijk van één der polders is doorgebroken. Waterschapsbenoemingen in Zeeland Ook in Groningen: goedkopere electriciteit Exposanten zijn tevreden Deviezenregeling voor gezelschapsreizen Helicopters voor Nieuw-Guinea Soepeler houding bij toelating van Nederlandse werkkrachten? pagina 3 .EEUWSCH DAGBLAD Over kalfsoesters fc. 3 Rode Kruis werk Moeizaam van Meer kopers, minder kijkers Vice-voorzitter Indonesische V,N.-delegatie i Minister antwoordt Kamerlid 2 =3 I en vijf geboden THEEZETTEN Vijf geboden Verbond van Nederlandse Werkgevers Eén geval Nog te klein Ledikant er I P- I WEDSTRIJD IN Alles was vergeefs Foto’s zeggen niet veel Mevrouw M. meende direct van de foto haar vermiste dochter te herken nen. De zaak wordt nu uitgezocht. Het herkennen van foto’s zegt niet veel. Er zijn gevallen geweest, waarin liefst zes moeders bereid waren er een eed op te doen, dat één en hetzelfde kind haar kind was. In tien jaren kan een kind zeer sterk veranderen en er is een he melsbreed verschil tussen een kleine zuigelinge en een half-volwassene. Vóórdat echter een kind aan de ver moedelijke ouders wordt teruggegeven, vindt een uitvoerig medisch onderzoek plaats, hetgeen zeer belangrijk is voor de vaststelling of inderdaad verband tussen het kind en de vermeende ou ders bestaat. F v>5 - M i w o- gebied van atomische wapens V/. r i •ift huis van l en ig Van alle honderd Duitse correspon denten wisten de lezers reeds de eerste dag in welk hotel zij logeerden, op welke kamer zij sliepen en tegen wel ke koers zij hun marken hadden inge-- wisseld. Schandelijk duur waren de roebels deze keer bijna het dubbele van de toeristenprijs, die enkele weken zonder dat er ook maar van enig spoor sprake is. lica om' oJ >en,j ge. is e 3 11 ■t a mi. ge. St j: 1 n 3 rui. te i n.| :ic. an. jkal -all tal ;.n| jjaandag 12 September 1955 Kruis geregistreerd en kreeg daar zelfs een naam „Barbara S.” Het is mogelijk, dat deze „Barba ra” inderdaad het dochtertje is van mevrouw M„ die nadat zij in 1943 in een kliniek in Berlijn aan een doch tertje het leven schonk, toen zij uit het ziekenhuis werd ontslagen, van haar woning niets meer dan een puinhoop terugvond. Door deze schok werd de jonge moeder ernstig ziek. De baby werd opgenomen in een kinderhuis, dat naar Opper-Silezië werd geëvacueerd. Nn November 1944 heeft mevrouw M. haar dochtertje al daar nog bezocht, het was ernstig ziek. Zij wilde het direct meenemen, maar de gezondheidstoestand van de kleine stond dit niet toe. Zij moest het tegen haar wil in het kinderhuis laten. De Britse eerste minister Sir An thony Eden, steekt zich hier in een beschermend pak alvorens een rondgang te maken door de fabriek en de bijgebouwen van het cen trum voor het onderzoek op het wereld” twee vliegtuigen, honderd en twintig manschappen en ruim honderd journalisten o ver gekomen. het ’zer erk der] ■had een za-l er- het de iciel ca- rakl ne-l elf.' rni-j j 1 e- I ver I <d. I vel I .en I an I iet I net I x-r I de I strijden worden gehouden in 19 plaatsen. Zowel huisvrouwen als leerlingen van middelbare en huishoudscholen nemen deel aan deze krachtmetingen. Op 20 Sep tember zullen de eerste dames zich tot de strijd aangorden te Delfzijl en wanneer op 2 Novem ber te Meppel de jury voor het laatst uitspraak heeft gedaan, zal men gereed zijn voor de finale, die ongeveer half November er te Groningen zal worden „gezet”. gebied van atomische wapens te Aldermasoon in het Engelse Graaf schap Berkshire. Rechts staat reeds „ir.gekapseld” de direc teur van het centrum Sir William Penny. GRONINGEN, 10 September Op grond van de bedrijfsuitkomsten van het electriciteitsbedrijf der provincie Gro ningen hebben Gedeputeerde Staten be sloten tot verlaging’ per 1 September ’55 van de electriciteitstarieven voor ver schillende groepen van verbruikers die in de provincies Groningen en Drenthe rechtstreeks bij dit bedrijf zijn aangeslo ten. Voor de aangeslotenen met een stroomverbruik beneden 6.000 kilowatt uur per jaar (kleinverbruikers) zal bo vendien een verdere verlaging der ta rieven worden doorgevoerd als gevolg van het vervallen van de omzetbelasting voor deze groep. Voor de voor tariefsverlaging in aan merking komende verbruikers, niet val lende onder de groeps kleinverbruikers, komt de tariefsherziening bij de thans geldende prijsverhoudingen gemiddeld neer op een vermindering der kosten van het electriciteitsverbruik met 5% voor de kleinverbruikers met 8 wat voor deze laatste groep overeenkomt met een verlaging van 1,2 cent per kilowatt-uur. Ten aanzien van de kleinverbruikers, aangesloten op eigen netten van gemeen ten met uitzondering van de gemeente Groningen, zullen Gedeputeerde Staten zich wenden tot de maatschappij laag spanningsnetten te Groningen om ook voor hen tot een dergelijke verlaging te komen. Volgens dezelfde berichten heeft de Russische politie ook al een steen des aanstoots gevonden. Adenauer heeft namelijk zijn eigen ploeg van „Krimi- nalbeambten” meegenomen, dertig man in totaal, zodat er voor de Russen zelf niet veel meer te beveiligen zou zijn. Een beetje boos is men in Moskou, wanneer men een Duitse journalist mag geloven, over het feit, dat de Bondskanselier en zijn minister van buitenlandse zaken het nodig hebben gevonden hun ellenlange Mercedes- wagens te laten overkomen. De Russen hebben namelijk een vloot van glan zende Zis-wagens, in diplomatieke uit voering, beschikbaar gesteld en zij vin den, dat de Duitsers niet moeten doen alsof zij hun Mercedes beter en be trouwbaarder vinden. Bepaald onaangenaam heeft zelfs dr Adenauer het gevonden, dat een verte genwoordiger van een der even sensa tionele als ongeloofwaardige Duitse middagbladen vijf geboden uit zijn duim heeft gezogen, die aan alle Duitse reizigers zouden zijn meegegeven. Zij zouden nergens mogen praten, want alom hingen microfoons, die zelfs op vijfhonderd meter afstand elk gesprek zouden opvangen. Het hotel „Sowjets- kaja” zou van onder tot boven met ge heime luisterposten zijn voorzien. In taxi’s rijden zou absoluut verboden zijn, daar men niet weet waar een Mos- kouse taxi heen kan rijden. Om van het nachtleven maar niet eens te spre ken. Ofschoon het bestaan van de vijf geboden natuurlijk niet meer dan een mop is heeft het „Bundespresseamt” het nodig geacht het bericht zeer for meel te dementeren. ’s-Gravenhage, 10 Sept. - - Het Ver bond van Nederlandse Werkgevers zal op 6 en 7 October in Utrecht zijn alge mene ledenvergadering houden. In de middagvergadering van 6 October zal de voorzitter, de heer T. J. Twijnstra zijn jaarrede houden. Daarna zal mi nister S. L. Mansholt spreken over „Op het raakvlak van industrie en land bouw”. De volgende ochtend is gewijd aan bedrijfsbezoek. Aan de daarop vol gende lunch zal prof, dr J. M. W. Mi- latz, directeur Van de stichting reactor centrum Nederland, spreken over „Kernenergie: baanbreker naar een nieuwe industriële toekomst”. BONN, 10 September. Het legertje van Duitse journalisten, dat bonds kanselier Adenauer op zijn Moskcuse reis vergezelt, heeft zich tot dusverre onledig gehouden met breedvoerige beschrijvingen van de goede zorgen, die de in de afgelopen dagen gesloten orders. In verschillende consumptieve groepen op het Vredenburg blijkt de reeds bij de voorjaarsbeurs waargenomen tendens van een toenemende vraag naar het kwa liteitsproduct aan te houden. Grote be langstelling wordt aan de dag gelegd voor nieuwe types en betere uitvoeringen electrische kachels, fornuizen en stofzui gers. Verscheidene standhouders in de radio en televisie afdeling op de parterre van de Vredenburggebouwen gaven te ken nen, dat deze najaarsbeurs voor hen be ter was dan die van vorig jaar. De con centratie van radiomerken schijnt een stimulerende uitwerking te hebben op de verkoop. Sieraardewerk is de eerste dagen goed verkocht. Enige exposanten bleken reeds te zijn volgeboekt. De vooruitzichten voor export op dit terrein zijn veelbelo vend te- oordelen naar de contacten die met inkopers uit Australië, de Verenigde Staten, Denemarken en België zijn ge legd. Voor handgeweven stoffen was belang stelling uit de Verenigde Staten, West- Duitsland en België. In de lederwarensector zijn geen op vallende orders geplaatst. Hier wordt volgende week een grotere druk ver wacht. Op h'et Croeselaanterrein ontmoeten de exposanten van Intern transportmate- rieel, die buiten en in de hal zijn opge steld, een goede vraag naar de arbeids besparende bedrijfsvervoermiddelen, die daar zijn bijeengebracht. De efficiencygroep in de Bernhardhaï trekt doorlopend geïnteresseerde bezoe kers, niet alleen industriëlen, bedrijfs leiders, hoofden van dienst en admini strateurs, maar ook vertegenwoordigers van grote instellingen en scholen, die zich een overzicht willen verschaffen van al het moderne materiaal dat er op dit gebied aan de markt is. Eén geval uit de vele duizenden: „Naam: onbekend. Geboortedatum: on bekend, waarschijnlijk in 1942. Blauwe ogen, blond haar. Het kindje, een meis je, werd in Februari 1945 ergens in Pommeren door een op terugtocht zijnde soldaat aan een langs de weg staande boerenvrouw, eveneens op de vlucht, gegeven met de woorden: „Vrouw neem dit kind, ik weet niet, Al deze kinderen waren te klein om zelf iets over hun afstamming of ou derlijk huis te vertellen, hoewel op de kaarten alles, zelfs de meest onsamen hangende mededelingen van de kinde ren over hetgeen zij zich menen te herinneren uit hun kinderjaren, wordt genoteerd. Er was een kleine jongen, die beweerde, dat zijn achternaam „Mintochta” was. Later bleek, dat de grootmoeder van de jongen haar doch ter, de moeder van het jochie, steeds met „min tochta” (mijn dochter) aan sprak. Van al deze kinderen werden de foto’s afgedrukt op de plakkaten, die overal waar veel mensen bijeenkomen, in stations, in wachtkamers en in de bureaux In de gemeentehuizen werden opgehangen: Van vele kinderen wer den na moeizaam zoeken en het na gaan van ieder spoor de ouders gevon den. Desondanks bevinden zich thans nog 25.000 kinderen in weeshuizen of bij pleegouders en nog 26.000 kinderen Dat de hogere waterstanden binnen dit gebied gedurende de laatste decen nia een neiging tot verhoging verto nen, moet waarschijnlijk o.m. worden verklaard uit het ophogen van lage ka den en kadegedeelten binnen de Bra bantse Biesbosch zelf en uit de wer ken van de Maasverbetering, waartoe ook behoorde de verruiming en ver dieping van de Amer. Omtrent dit - complex van vraagstukken als geheel worden^ door hun moeders gezocht, is een diepgaand onderzoek gaande. j j_z .pg doorbraak was een gevolg van de omstandigheid, dat een in December 1954 in de kruin van de dijk ontstaan gat nog niet was hersteld. Andere, juist herstelde kadevakken, waar het grondwerk nog niet voldoende is gezet of waar de bekleding en begroeiing nog niet aan de te stellen eisen vol doen, zullen de eerste tijd nog kwets baar blijven. Het is niet bekend, dat de polders in de Brabantse Biesbosch andere risi co’s zouden lopen dan voor de polders in dit gebied steeds hebben gegolden. voor het welzijn van de welhaast tachtigjarige kanselier en zijn gevolg zijn getroffen. De Duitse krantenlezers weten nu bijvoorbeeld in alle geuren en kleuren wat er in de beide Duitse diplomatieke vogels tussen Bonn en Mos kou gegeten en gedronken is. De geroosterde kalfsoesters waren met gevulde ganzenlever bedekt. De Liebfrauenspaetlese stamde uit 1953 en uit de buurt van Worms. De bladen hebben zelfs foto’s gepubliceerd van het uitladen van Adenauers koffers uit zijn Mercedesauto, een plechtigheid, die zelfs belangrijk genoeg bleek om een speciale radioreportage te verlangen. Welke tijdschriften er in het vlieg tuig van de kanselier te lezen lagen, weten de krantenlezers nu ook, even als zij zijn ingewijd over het uiterlijk der spijskaarten. Op de voorzijde was een roos gedrukt en het hoofd van de Lufthansa-stewardessen, de schone Ur sula Tautz, heeft de eerste „rosa da mascene celsiana” met charmante ges te aan de kanselier aangeboden. Uit Moskou is gerapporteerd, dat de directie van het aan de Duitse delega tie toegewezen hotel „Sowjetskaja” in derhaast nog een extra lang ledikant in Adenauers slaapvertrek heeft moe ten schuiven. Sommige reportages schetsen de verbazing van Russische beambten over de omvang van de Duitse dele gatie en de grote zwier, die zij ten toon stelt. Daarbij herinnert men er aan, dat de Oostenrijkers weinige maanden geleden met een simpel tweemotorig vliegtuig óverkwamen om hun staatsverdrag af te halen. De Duitsers zijn met een hele trein, „de langste diplomatieke trein ter ’s-GRAVENHAGE, 10 Sept. In de Staatscourant is een algemene vergun ning van de Ned. Bank gepubliceerd, waardoor het voor ingezetenen, orga nisatoren van gezelschapsreizen, moge lijk wordt reisdeviezen aan te kopen op naam van de reisleider ten behoe ve van de reisleider en de deelnemers. Bij de aankoop moet de organisator een door hem getekende verklaring overleggen. Deze wordt door de de- viezenbank gewaarmerkt en terugge geven. Bij vertrek uit en terugkeer in Nederland moet deze verklaring door de reisleider worden getoond, nadat daarop de in- en uit te voeren devie zen zijn vermeld en deze opgave door hem is getekend. De organisator is verplicht binnen drie dagen na terugkeer van de reis leider de deviezen aan een deviezen- bank te verkopen en de verklaring twee jaar lang in zijn administratie te bewaren. Wanneer een reis veertien dagen na aankoop van de reisdeviezen nog niet is aangevangen, moeten de deviezen eveneens weer aan een bank verkocht worden. Per persoon mag niet meer dan f 1000 aan reisdeviezen worden medegenomen. geleden gold, toen het Duits voetbal elftal in Moskou verslagen werd. In Moskou profiteren de Oostduitse cor respondenten. Hun Duitse mark, die het in de Berlijnse wisselkantoren nooit verder dan vier Oostelijke mar ken tegen een Westelijke mark heeft gebracht, geldt in Moskou voor gelijk waardig aan de Westelijke. De grote vrees der Duitsers is, dat dat ook zo zal blijken te zijn met de Oostduitse regering ;t- I al it I '11 I Van half September tot half November zal worden uitgemaakt wie in de provincies Friesland, Groningen en Drente, het beste thee zet. De wedstrijden staan onder auspiciën van het Theebu- reau voor Nederland te Amster dam. De drie provinciale kampi oenen, zullen medio November de theepot” tegen elkaar opnemen voor de afvaardiging naar het landelijke kampioenschap. In totaal zullen thee-zet wed- tussen beide landen noodzakelijk is. Als één van de maatregelen waardoor Nederland een bijdrage zou kunnen leveren tot het scheppen van een be ter klimaat noemde dr Hanifah het be teugelen van daden van Westerling en van anti-Indonesische organisaties. UTRECHT, 10 September De na jaarsbeurs kenmerkt zich door een strikt zakelijke sfeer. Het bezoek bestaat voor namelijk uit detailhandelaren en inko pers, die omdat er minder kijkend pu bliek is, op rustige wijze hun zaken kun nen doen. De exposanten, die van hun kant bij de geleidelijke loop van het be zoek de gelegenheid benutten hun klan ten uitvoerig in te lichten verklaren over het algemeen tevreden te zijn over (Van onze Westduitse correspondent.) HAMBURG. Toen de oorlog ten einde was en de chaos in volle omvang zichtbaar werd, bleek, dat liefst 200.000 kinderen in Duitsland hun ouders zochten resp. door hun ouders werden gezocht. Zo’n 200.000 kinderen, van de pasgeboren zuigeling tot de schoolgaande H.B.S.-er, die door het oorlogsgewoel van huis en haard verdreven, rondzwierven. Sindsdien is een groot aantal van deze kinderen weer „terecht” ge komen. Vaders en moeders, ooms en tantes werden teruggevonden en ruim 90.000 kinderen werden door bemiddeling van de zoekdienst van het Duitse Rode Kruis in de afgelopen tien jaren weer met hun ouders en familieleden herenigd. Ook thans nog worden gemiddeld per maand 500 gevallen opgelost. Het grootste deel van deze gevallen I wat ik er mee aan moet”. De boerin betreft kinderen, die in 1945 nog heel nam het kind, het werd bij het Rode klein waren. Kinderen, op wier kaart"-!-i-J -J in de enorme karthoteek van het Rode Kruis staat te lezen: „Naam: onbekend. Voornaam: onbekend. Geboren: waar schijnlijk omstreeks 1941 of 1942 of 1943”. Daarbij dan een foto, genomen op het moment dat het kind als „ge val” werd geregistreerd en een foto van het kind nu. De korte levensge schiedenis op die kaart spreekt boek delen: „Werd als vrouwelijke zuigeling in Januari 1945 op de spoorbaan bij Schwerte (Roergebied) gevonden; het schijnt, dat een paar uur tevoren al daar een trein met vluchtelingen heeft gestopt”, of, „het kind werd in Januari 1945 door een onbekende aan een vrouw in een vandaar vertrekkende vluchtelmgentrein gegeven”, of „werd na een bombardement in de armen van een dode vrouw, van wie de per sonalia onbekend zijn, gevonden”, of „werd als zwaargewonde baby op straat gevonden”. derlandse werkkrachten. Met inachtneming van de voorwaar- flen> dat aan de in elk land geldende normen van veiligheid wordt voldaan dat ook ^et economjsche belang van ndonesië wordt gediend. Dr Hanifah liet hierop volgen, dat beter klimaat in de Nederlands- .“oonesische veKïoudirsgen niet alleen .e kwesties, maar ook voor de Piossing van andere vraagstukken DEN HAAG, 10 September Twee grote, voor de B.P.M. te Brits-Borneo bestemde helicopters zijn thans per schip onderweg naar Nederlands Nieuw-Gui nea, waar zij voor het eerst zullen wor den gebruikt voor het overbrengen van een complete boorinstallatie van de kust van het eiland Salawati naar de hoor plaats in het oerwoud. De helicopters worden een dezer dagen door de N.V. Nederlandse Nieuw Guinee petroleum- maatschappij te Sorong verwacht. Helicopters worden door de Koninklij ke Shell-groep reeds In drie delen van de wereld gebruikt: In Venezuela, in Brits Borneo en in de gebieden rond de Perzische Golf. Bij Doha, in laatstge noemd gebied, worden binnenkort twee in Engeland gebouwde helicopters, die voor noodlandingen op zee met drijvers zullen worden uitgerust, In gebruik ge nomen voor het vervoer van mensen en onderdelen van de kust naar de boor torens in zee, op enkele kilometers af stand daarvan. In Januari 1945 kreeg mevrouw M. telefonisch van de leidster van het kin derhuis de verzekering, dat alle kinde ren tijdig zouden worden geëvacueerd als er gevaar zou dreigen. Toen de kin deren niet kwamen en de moeder naar Silezië wilde reizen, reden daarheen geen treinen meer. Het was frontge bied. De Russische troepen stonden aan de Oder. Dat is meer dan tien jaar ge leden. In die tien jaren heeft mevrouw M. onafgebroken naar haar dochtertje gezocht. Er zijn echter nog steeds tal van pleeggezinnen, die door de oorlog ver kregen kinderen nog niet bij de auto riteiten hebben aangemeld, die hun „vondeling” als hun „eigen kind” uit geven. Soms ontvangt het Rode Kruis vertrouwelijke mededelingen, soms verspreekt een vrouw zich wel eens te genover haar buurvrouw Mevrouw M. meende in Remscheid een spoor van haar dochtertje te heb ben gevonden. Zij begaf zich daarheen met haar intussen uit krijgsgevangen schap teruggekeerde echtgenoot. De betrokken pleegouders weigerden haar binnen te laten en verstopten het kind. De rechtbank werd te hulp geroepen, die besliste, dat een medisch onder zoek, met bloedproeven, moest plaats vinden. De pleegouders weerden zich met hand en tand. Tenslotte 'bracht het medisch onderzoek aan het licht, dat het betrokken kind niet het doch tertje van mevrouw M. was. Toen viel de aandacht op een vonde lingetje in een Westduits kinderhuis. Het meisje, dat de soldaat aan de boe rin gaf. Mevrouw M. had medegedeeld, dat haar dochtertje buitengewoon grote oren had en een moedervlek on der een oog. Eenzelfde kleine moeder vlek hebben haar man en haar zes jaar geleden geboren tweede dochtertje. Het vondelingetje, Barbara S„ die in middels dertien jaar is, heeft ook zo’n moedervlekje. En zij heeft tamelijk grote oren. De gelijkenis tussen „Bar- bara S.” en het tweede dochtertje van mevrouw M. is inderdaad opvallend. Mocht blijken, dat het vondelingetje van de boerin inderdaad het door me vrouw M. gezochte dochtertje is, dan is één ouderpaar weer gelukkig gemaakt. Voor vele duizenden kinderen en voor vele duizenden moeders zal dit geluk niet zijn weggelegd. Voor die 25.000 kinderen èn die 26.000 vrouwen, die zich telkens weer afvragen waar hun kind is, zal de oorlog nooit ten einde zijn. ’s-GRAVENHAGE, 9 Sept. Bij K.B. zijn benoemd in de provincie Zeeland: met ingang van 12 November 1955, tot dijkgraaf van de Borrenbroodpolder de heer J. van Sluis te Brouwershaven; Tot plaatsvervanger van de dijkgraaf van de Egbert-Petruspolder, de heer A. Prince, te Wolf aartsdijk; Tot plaatsvervanger van de dijkgraaf van de Klein Molenpolder, de heer A. E. Boènne, te Graauw; Met ingang van 1 November 1955: tot lid van het bestuur der waterke ring van de calamiteuze polders Hoofd plaat te Thomaes de heer E. P. M. Thomaes te Hoofdplaat; Met ingang van 1 November 1955: tot lid van het bestuur der waterke ring van de calamiteuze polders Oost- Beveland en Wilhelmina (Z.B.) de heer A. M. Boot te Wolphaartsdijk; tot gezworene van de Karelpolder de heer A. Butijn Johz te Krabbendijke; tot ge zworene van de polder Zonnemaire, de heer A. J. Deïst, te Zonnemaire; tot raad voor de Polder Walcheren de heer C. Hollhuyzen te Middelburg; tot gezworene van de heer Jansz- polder de heer M. Marcusse te Kamperland; tot gezworene van het waterschap St. Philipsland, de heren A. Chr. Wisse en J. A. Stols beiden te St Philipsland; tot gezworene van de Kreekrakpoldef de heer J. P. van Win- gen te Rilland Bath en tot gezworene van het waterschap Poortvliet de heer J. J. Hage Lzn te Poortvliet. Tot ge zworene van het waterschap Oud Vos- semeer, P. W. C. van Westen, Oud Vossemeer; Tot gezworene van de Zd- Kraayertpolder, A. C. Meulenberg, te Nieuwdorp; tot gezworene van het wa terschap Kruiningen, C. van Iwaarden, te Kruiningen; tot lid van het bestuur der waterkering van de calamiteuze Vlietepolder, J. C. van Maldegem, te Wissekerke; tot lid van het bestuur der waterkering van het Calamiteuze wa terschap Bruinisse, C. A. Hanse, te Bruinisse. SCHIPHOL, 10 Sept. „Als in het verleden de indruk is gevestigd, dat ondanks de Indonesische zelfstandigheidspolitiek de Indonesische houding je gens het Oosten vriendelijker is geweest dan jegens het Westen, dan dient deze indruk te worden weggenomen. De balans in de buitenlandse politiek van Indonesië moet in evenwicht zijn” Dit heeft de vice-voorzitter van de Indonesische delegatie naar de V.N., dr Abu Hanifah, die enkele dagen op doorreis van Djakarta naar New York in ons land heeft vertoefd, kort voor zijn vertrek naar de Ver. Staten op Schiphol verklaard. Wat betreft de verhouding tussen Indonesië en Nederland deed dr Ha nifah de volgende mededelingen: 1- Het is zeer wel mogelijk, dat een verzoek van de Nederlandse rege ring een Nederlandse advocaat de verdediging van Jungschlaeger te doen voeren, in Djakarta goed zal worden ontvangen. 2- Een soepeler houding van de Indo nesische autoriteiten kan worden verwacht bij het toelaten van Ne-

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 3