Een bezoek aan 'n meubelfabriek Con F OUDER JDNGE DGEH w Van ut met melk L meer mans H II I/?!!)#' PUZZLE ïA Deugdelijk, degelijk en mooi /j Steur leeü deel var. deputate bui«nla node va jan hel om »r beschik van Prl reeds éi na riin UIT MIJN KLAS Bert en zijn kleine kameraad W A Als ik rijk was ik wist wat ik kocht I" Ie DE VANDAAG EENS r KRUISWOORDRAADSEL r> r Een aanwinstvoor de - De eerste en reeds jaren de beste Is C H V •••nu II Deskundige leiding Machines R IN DE MAAND: V V Eduard van Beinum blijft Voor de vrouw Naar de fabriek Dubbele vreugd Oplossing vorige puzzle V Film over Vincent van Gogh Grote Bij beltentoonstelling langzamerhand zullen de ^Jluchtige zomertoiletjes weer hun plaats moeten gaan inrui men voor de meer „degelijke’’ kle dij. Welnu, wat denkt U van deze vlotte rok? Een soepelvallende stof is hiervoor uitermate geschikt, daar dan de ruim klokkende voorbaan prachtig zal vallen. Deze wordt in de taille smal gehouden en loopt breed klokkend uit met twee platte plooien. Wanneer men de paar zij- plooitjes in de taille inperst, ver hoogt men hiermee het effect van de slanke taillelijn. Middenachter heeft de rok een klokkende naad. Om het geheel een grappige noot te doen verkrijgen zet men op het voorpand twee knoopjes, die precies onder de sluiting van de ceintuur vallen. De benodigde stof hiervoor bedraagt 2.60 m. A 90 cm. breed, terwijl de patronen verkrijgbaar zijn in de ma ten 42, 44 en 46 (maat 40 op be stelling). ingezonden mededeling (Adv.) DIRECTII MtECTO Ingezonden Mededeling (adv.) melk. op aan HOEVEEL VITAMINE D? Op de verpakking van deze producten staat aangegeven hoeveel vitamine D er aan toegevoegd werd. Deze hoeveelheid De Nederlandse Zondagsschool Vereni ging houdt in de komende maanden elf regionale najaars-conferenties. Op 15 Oc tober is Middelburg aan de beurt. Het onderwerp der conferenties is „Waarheid in onze vertelling”. V en vastgehouden, vandaar dat men het ook wel calciferol of kalkdrager noemt. Zorgt U daarom niet alleen voor vol doende vitamine D, maar ook voor ge noeg kalkrijk voedsel, melk (eventueel in de vorm van karnemelk of yoghurt) en kaas. U weet het: kinderen tot 12 jaar H li ter melk daags, aanstaande moeders 1 liter en iedereen tenminste één boterham met kaas. 0 de het L cur Zee em: nie een vro nas de riei I we Fr: het di C ei I nog zo L< van Lon van W.C Azii Aus dig dat I Publicatie Nederlands Zulvelbureou, s Gravenhage Het meeste van de oogst is al binnen, maar toch is ook het weer klaargeleg-' de land goed om te bezien. Om het eens in huisvrouwentaai te zeggen: die haast spiegelgladde akkers dwingen bewondering af voor het vakmanschap dat eruit blijkt en het is alsof van de grond een sprake uitgaat van de be reidheid der gulle Zeeuwse aarde, die telkens een zo veelvoudige vrucht voortbrengt. Je bent al kijkend en pra tend in Vlissingen voor je er erg in hebt. Daar was het pech, want de boot was net vol dus een beurt overslaan. Na ja.... gedeelde smart is halve smart. hartelijke groet terug krijgt. Toch hoop ik, dat we de klant cp onze school houden, want het Is net een te zien, wel, dan weet je ineens ook grondig hoe de zaak in elkaar gezet wordt. Vandaar aller enthousiasme om onze Zeeuwse meubelfabriek te gaan bezien. gaterda; Als je als huisvrouw op zulk een volslagen vreemd gebied als een fa briek gaat omdolen is het fijn deskun dige leiding mee te krijgen. Dan „zie” je inderdaad ook de dingen. Anders loopt je gevaar veel over het hoofd te zien. fabriek, maar wellicht daarom te in teressanter om te zien. Natuurlijk komen er machines aan te pas, doch bij veel komt het op echte vakbekwaamheid voor hen, die ze bedienen, aan. Uiterst secuur gaat het toe, als stuk voor stuk de kleine brokjes hout uit blokjes en latjes worden weggesneden. Met diep res pect heb ik verzucht: „Wat komt daar veel aan te pas, voor we op een goede stoel kunnen gaan zitten”. Voor ik vanavond in mijn schrijf boekje neerstreek, heb ik mijn stoel met andere ogen bekeken. Nu spreek ik maar van ’n stoel, maar u begrijpt, dat er meer in de fabriek vervaardigd wordt. Jammer genoeg heb ik geen technische kennis om alles te vertellen over de vervaardiging, maar toen we in dat gedeelte van de fabriek kwamen waar de meubels stonden, die klaar waren, ja.... toen dacht ik „Als ik rijk was..., ik wist wat ik deed”. Ik zou een keus geheel naar mijn zin ma ken! Verrassend prachtige meubelen zagen we. Misschien denken op dit ogenblik wel velen met een beetje heimwee aan dat Marokkaanse dres soir. Ik zal vast niet alleen zijn die dat doet. Bovendien zullen we, niet één uit gezonderd, ook deze vaste overtuiging hebben, dat meubelen uit onze Zeeuw se fabriek meer dan één geslacht kun nen duren zonder te vervelen. Wat pleit voor deugdelijkheid en vorm schoonheid. Mocht iemand in een ver borgen vakje van de portcmonnaie een rijke vondst doen, denk dan eens over zo’n prachtige antieke kast! Jammer dat klokken zulke doordra- vers zijn op bepaalde tijden, anders liepen we nog in de fabriek rond te dolen om nog eens weer de stukken van onze „keus” te bekijken. We moesten echter verder en lieten de fa briek achter ons, dankbaar denkend aan de prettige ontvangst daar. Doch ook buiten genoten we weer van ons Zeeuwse landschap, dat tegen de avond een diepere schoonheid verkreeg. NEEM PER MAK DRIEKWART KAN o Bert kijkt dan een beetje beduusd naar moeder, wat die er van denkt, want zelf weet Bert geen raad met dit geval. Stel je voor, Wolletje heeft echt opgespeeld tegen hem. Dat is nog nooit zo gebeurd ’s morgens. Eigenlijk moet moeder een beetje lachen, want je kunt aan alles merken, dat Wolletje slecht te spreken is, en dat is grappig genoeg voor zo’n kleine prul. Bert vindt er anders niets grappigs aan. Hij probeert nog eens om zijn vriendje aan het verstand te brengen, dat het tijd wordt om er uit te komen. Wol letje krult zich nog eens lekker in el kaar, doet de oogjes dicht en zegt niets meer. Moeder troost Bert en zegt, dat die luilak straks wel uitgeslapen zal wezen, als Bert eerst maar een dikke boterham heeft opgegeten. Nou, die gaat dan maar op zijn gewone plaatsje naast moeder zitten, maar hij vindt nergens aardigheid meer aan. Wat heb je aan een vriend, die er zulke rare kuren op na houdt. Maar Wolletje zal het nog bonter maken vanmorgen. Zo erg zelfs, dat moeder er ook geen raad meer mee weet. Doch dadelijk na het eten neemt ze Bert mee naar de tuin, omdat ze met Dijkstra, de tuinman, nog wat be praten wil over een paar soorten bloe men, die ze graag geplant wil hebben. Als Bert eenmaal in de buurt van Dijkstra is, zal die hem wel aan het werk zetten en dan kan Wolletje zijn kwade bui uitslapen, denkt ze Het gaat precies zoals moeder denkt. Dijkstra heeft een mooi werkje voor zijn kleine knecht. Bert’s eigen krui wagen moet er aan te pas komen en het duurt niet lang of Dijkstra en Bert gaan samen aan de slag. Toch gaat Bert eerst eens vertellen, wat Wolletje heeft uitgevoerd vanmorgen. O, Dijk stra begrijpt er alles van, want die heeft thuis wel twéé honden. Moeder ziet wel, dat de zaken in de tuin best in orde zullen komen, daarom kan zij nu rustig in huis haar werk gaan doen. Mientje is boven aan het werk en moeder stapt de kamer in om alles van het morgeneten naar de keuken te brengen, waar zij dan zal afwassen. Moeder lacht weer als ze de kamer in stapt, want ze denkt aan die kleine brombeer, en ze vraagt zich al af, hoe lang het zal duren eer die zijn slaapje nu uit heeft, maardan lacht moe der helemaal niet meer, want wat die Het Maastrichts Stedeltfk Orkest is het Limburgs Symphonieorkest ge worden. Tijdens een plechtige bijeen komst in het Stadhuis van Maastricht is het M.S.O. door B. en W. plechtig overgedragen aan de Stichting Lim burgs Symphonieorkest. De muziekopleiding op de scholen laat veel te wensen over. Met de steeds toenemende „Radlosport” noemde de heer C. H. Honig, voorzitter van de Kon. Nederlandse Zangersbond, dit de voornaamste oorzaak van het kwij nend bestaan van verscheidene zang koren. Verder pleitte de voorzitter op de jaarvergadering van deze Bond, die deze week werd gehouden, voor af schaffing van de vermakelijkheidsbe lasting. V Naar alle waarscl’^ilijkheid zal een film worden gemaak*. over het leven van de grondvester van de Padvin- dersorganisatie, Lord Baden-Powell. Tot hoogleraren aan de Rrjksacade- mle voor beeldende kunsten te Am sterdam zijn benoemd Walter Clénen, Otto B. de Kat en Charles F. Roelfsz en tot buitengewoon hoogleraar Ja cob M. Luttge. solo-instrumenten met WIJZE VAN BESTELLEN. Plak aan de adreszijde van een brief kaart naast en buiten het frankeerzegel het verschuldigde bedrag aan geldige De c< om de5 maar h< de Frar treft in dere m ruimd dit te 1 den zu baar w Het I band Geref. I al wat ring v het lai zeer g I Vellen ter eei I kerkvi I van d< I daan. I Stam, I den H I laatste I van b I tigt, n I fouter I de bei I geen De ken, i bepaa welzij I het I van 1 bruik De ken predi wisse geen derti. Vei arbei tenla Lopend langs nuchtere loodsen, waan stapels, en stapels balken en platen tri plex liggen, zou ons inzicht nog niet verrijken, maar dat gebeurt wel, als er bij verteld wordt, welke bewerking eerst nodig is om het hout zover klaar en droog te maken, dat het de fabriek mag binnenkomen. Nu er toch de kans toe was, werd er ijverig gevraagd en we wilden wel eens graag horen, of we bij het goede eikenhout, ook weer de kans liepen geplaagd te worden door de houtworm. Toen we in deze geschiedenis weg wijs waren geworden, stapten we ae fabriek binnen. Neen; het is geen grote 1 Eduard van Beinum, de dirigent van het Concertgebouworkest is op het verzoek van het Philharmonisch Orkest te Los Angeles om zijn vaste dirigent te worden niet ingegaan. Ook andere aanbiedingen uit Chica go, Hollywood, New York heeft de Amsterdamse dirigent van de hand gewezen. Wel zal hij in de wintersei zoenen voor een langere periode als gastdirigent in Amerika optreden. Met ingang van het nieuwe cursus jaar zal aan deze academie voor beel dende kunsten een proefklasse wor den ingevoerd ter vervanging van het toelatingsexamen. In deze klasse wor den de candidaten onderzocht op hun bekwaamheid. Toelating tot de proef klasse, die als een propaedeutische af deling kan worden gezien, geschiedt op grond van ingeleverd werk. Prof. Willi Baumeister, die zich na de tweede wereldoorlog tot een der vooraanstaande abstracte schilders ontwikkelde, is op 66-jarlge leeftijd te Stuttgart overleden. Ter gelegenheid van het feit, dat Jacobus van Looy honderd jaar gele den te Haarlem werd geboren, zal in het huis van Looy te Haarlem een tentoonstelling worden gehouden on der de titel: Jacobus van Looy en zijn tijdgenoten.” |~7 Ik jaar opnieuw lijkt het of de I’ zomer nauwelijks is begonnen wanneer we ons alweer moe ten opmaken om de winter onder ogen te zien. Beperk Uw voorbereidingen voor koude tijden niet tot het uit de mot tenballen halen van Uw wintergar- derobe: er moeten nog andere voor zorgsmaatregelen genomen worden. De zomer was het seizoen, waar in wij volop genoten van zon, licht en lucht. Onze huid werd erdoor ge bruind: wij deden er gezondheid mee op. Door de inwerking van be paalde zonnestralen in de huid werd in ons lichaam vitamine D gevormd, het vitamine, dat een belangrijk aan deel heeft in de opbouw en het her stel van het beenderstelsei. Dit vita mine is voor volwassenen van be lang: voor kinderen is het onont beerlijk. Wat nu, wanneer de zon meer en meer verstek laat gaan en kou en regen een steeds belangrijker plaats in het weerbe richt innemen? Volwassenen behoeven zich daarover niet veel zorgen te maken. Vermoedelijk is hun behoefte aan vitamine D niet zo groot en komen zij, als ze voldoende van de buitenlucht blijven profiteren, wat dit betreft aan hun trek. Voor kinderen en aanstaande moeders ligt het geval echter anders. Juist door de betekenis, die vitamine D heeft voor de beenderenopbouw is het voor hen noodzakelijk in minder gunstige jaarge tijden te zorgen voor extra toevoer van dit vitamine. Omdat er vrijwel geen voedsel bestaat, dat van nature rijk is aan vitamine D, zijn ze aangewezen op praeparaten als le vertraan en vitamine D-druppels, dan wel op levensmiddelen, die kunstmatig gevitamineerd zijn, zoals margarine, be- Na deze verkwikking met brood en zuivere zeelucht waren we klaar en verlangend om naar Sluis te gaan voor een bezoek aan de meubelfabriek. Nu kun je eerst wel denken: wat gaat nu een Plattelandsvrouwenvereniging in een meubelfabriek doen? Wel: kijken natuurlijk en wat ligt er eigenlijk meer voor de hand, want het is immers de vrouw, die bij de inrichting van het huis (over geld niet gesproken) het be langrijkste woordje spreekt. Men kan nu wel tegenwerpen, dat deze bezoek sters al lang een ingericht huis hebben. Dat is wel zo, maar wie wil, als het fi nancieel mogelijk is niet eens ver nieuwen en bovendien: er zijn toch ook wel huwbare dochters in de kring? t)an wil je als vrouw eii moeder wel eens zien wat er te koop is en als je dan een kans krijgt een meubelfabriek (Vervolg van andere pagina) op de bank. Hij snikt, maar schreeuwt niét. Een ogenblikje laat ik hem snik ken en zeg dan, terwijl ik voorzichtig ztjn hoofd aan zijn kuifje optrek: „Kijk es naar mijn horloge, Roel”, wat hij prompt doet .„Als jij vijf minuten heel netjes gaat zitten, kijla, dan is dat wij zertje naar hier gelopen, dan mag jij naar huls. Maar eerst moet ik zien, dat jij stil kunt zitten”. Roel hikt en snikt nog wat na, maar..;... zet zich in de houding. Eten paar maal kijk ik demon stratief op njjjn horloge en Roel mag ook kijken of de wijzer er al is. Bij elke contróle, in die vijf minuten, zit hij meer rechtop. Op de seconde af wordt mijn £|?vangene ontslagen. Met bedaar de pasjes loopt hij het lokaal uit, ter wijl ik sommetjes nakijk. Bij de deur zegt de ex-givangene op bedeesde toon: „Dag- juffrouw”, waarop hij een wordt uitgedrukt in I.E. (Internationale Eenheden) Als U nu weet, dat kinderen, evenals aanstaande moeders, ongeveer 500 <i 800 LE. nodig hebben, kimt U zelf berekenen of U deze hoeveelheid haalt met de voe ding of dat U Uw toevlucht moet nemen tot extra praeparaten. Wanneer U b.v. margarine georuikt, die 40 I.E. per gram bevat, dan zou met een dagelijkse hoeveelheid van 10 A 15 gram (waarmee 3 i 4 boterhammen be smeerd worden) al een behoorlijke hoe veelheid vitamine D worden opgenomen. U zult er echter zander hulp van lever traan, gevitamineerde melk of gevitami neerde biscuits niet komen, al zult U er een kleinere hoeveelheid van nodig heb ben dan wanneer U de boterhammen be smeert met boter of margarine, die 10 dan wel minder I.E. per gram bevat. Over het algemeen zal men het gebruik van gevitamineerde levensmiddelen aan trekkelijker vinden dan dat van lever traan. Wanneer Uw dokter echter lever traan heeft voorgeschreven, moet U daar voor in de plaats beslist geen andere vi- tamine-D rijke producten gebruiken. Het is overbodig naast de levertraan ook nog eens een plaats in te ruimen aan levens middelen, die vitamine D bevatten. Bedenk, dat kinderen tot hun 18e jaar de hele winter door vitamine D hard no dig hebben. Aanstaande moeders behoren het gedurende alle maanden van de zwangerschap te gebruiken. NIET ALLEEN VITAMINE D! Vitamine D kan slechts werkzaam zijn wanneer er tevens voldoende calcium (kalk) en phosphor in de voeding voorko men. Het behoort n.l. tot de taak van dit vitamine ervoor te zorgen, dat kalk in het beenderenstelsel wordt opgenomen Bij ons werd blijkbaar de gedeelte smart dubbele vreugd, want we „had den het knus in de bus!” Enkelen za ten heel plezierig in de bus „onder moeders paraplu”. Of het dan was gaan regenen? Helemaal niet, maar achter het glas kun je zelfs van het zo geliefde zonnetje te veel krijgen. Voor Ons gevoel was de volgende boot bin nen recordtijd aanwezig en toen zetten we al varend de tocht voort, een ver andering die doordat we gauw even een kopje koffie pikten gewaardeerd werd. In Zeeuwsch Vlaanderen was voorlo pig Cadzand het doel. De tocht erheen langs aardige wegen is aanbevelens- waardig en het Cadzandse strand is onder het licht van een zoele Septem- berzon verrukkelijk. We hebben er een kostelijk uurtje voor genomen om er „frisse zeelucht en een boterham te happen”. stellingen onder rembours worden niet aangenomen en de patronen worden niet geruild. De Redactie heeft geen patro nen in voorraad, ’t persoonlijk komen af halen heeft dus geen zin. HORIZONTAAL: 1. Boze kabouter, vruchtengelei; 2. melkschaap, Chin, maat; 3. stuk, gebouw; 4. slede, hout< hakkersgereedschap, spie; 5. maan* stand, lidwoord, voegwoord, zangnoot; 6. voedsel, aanslibbing, reeds; 7. nopje, bewijs; 8. klein persoon, rijwiel- automobiel-industrle; 9. grappenmaker, bestuurder. VERTICAAL: 1. Deel van een aal fuik, omhakken; 2. rondhout, dwaas; 3. opstaande scheepswand, onvermengd 4. bovendien, tenen mandje, pers, voor naamwoord; 5. Chin, maat, getijde, ver laagde toon, zangnoot; 6. rivier in Ha‘ lië, ongebonden, edelgesteente; 7. W«‘ dingstuk, sluierdoek; 8. kuisheid, lag* kant van een schip; 9. oude vochtmaat, varkenshok. HORIZONTAAL: 1. Korf, plak; 2. begerig; 3. la, baton, er; 4. aal, tam; vis, den; 6. elk, vel; 7. ar, sober, ilsl 8. degelijk; 9. dolk, klam. VERTICAAL: 1. Kalf, hard; 2. baai erd; 3. re, basis, el; 4. gal, kog 5. zet' bef; 6. rot, vel; 7. 11, nader, ijl; 8. genie lijk; 9. kort, asem. In September 1956 zal het 25 jaar geleden zijn, dat Eduard van Beinum als dirigent aan het Concertgebouw orkest werd verbonden. In verband hiermee heeft het bestuur, op verzoek van de dirigent Sem Dresden, Hans Henkemans en Hans Kox een opdracht! paalde biscuits en’—inenkele”getallen gegeven voor 4-1 orkest. T7 anmorgen bijtijds opgestaan, huis en haard heel netjes, maar eenzaam, achtergelaten om er weer op uit te trekken. Vandaag was ik niet alleen, die alle dierbare levende en andere have achter liet, want we waren met ons vijftigen als Christelijke Platte landsvrouwen zo luchthartig en zorgeloos. Het begin was al dadelijk zo mooi onder de stralende Septemberhemel. De bus was in Goes bijna vol, maar toen we bij Lewedorp de laatsten van ons gezelschap hadden binnengehaald, was elk plekje bezet. We hadden beslist alle gedachten aan alles wat we achterlieten Uit onze gedachten verban nen.... om enkel te genieten van het ogenblik, prettig gezelschap en de wijde blik op ons prachtig Zeeuwse landschap. postzegels en adresseer deze aan de Re dactie van het „Zeeuwsch Dagblad”, Lan ge Vorststraat 90, Goes. Aan de andere zijde vermeldt U Uw naam, adres en woonplaats, maat en nummer (No. 198) van het gewenste model. Plak nooit meer dan voor 1, postzegels op een briefkaart, want wat meer geplakt wordt is waardeloos. Be- Op het ogenblik worden in de Dui- vendrechtse studio’s opnamen ge maakt voor de vervaardiging van een eerlijke en waardige film over het le ven van een van Nederlands be roemdste schilders, Vincent van Gogh. De film wordt gemaakt door de M.G.M., een Amerikaanse film maatschappij. De film zal voor het grootste deel daar worden opgenomen, waar van Gogh werkelijk heeft gewoond en ge werkt: In Arles, dat in de afgelopen 60 jaar sinds van Gogh’s dood nauwe lijks is veranderd, in het sanatorium te St. Remy, in Auvers-sur-l’Oise, waar zelfs een opname wordt ge maakt van het korenveld van Gogh’s laatste schilderij. In Holland worden de opnamen gemaakt over het leven van Van Gogh in zijn jonge dagen en in België zal de camera de Borrinage vastleggen, waar de schilder tussen de mijnwerkers leefde. Ter herdenking van het feit, dat de vermaarde Bijbel van Gutenberg jaar geleden voltooid werd, word' thans in het Gutenberg-museum e Mainz een tentoonstelling van Bijbel gehouden. Op deze tentoonstelling zijn meer Bijbels verenigd, dan ooi. zijn getoond. Men vindt er nabootsin gen van de oudste bekende Bijoo’ fragmenten uit Londen en Rome, of ginele handschriften, evangelaria en hoofdzakelijk uit het tijdperk vaIL“k vijfde tot de vijftiende eeuw. U zijn er verschillende Bijbels uit eerste jaren van de boekdrukkuns APELDOORN, 7 Sept. Op Dondeij dag 22 September des morgens om elf zal prof. W. Kremer in de aula de theologische school der Christen Gereformeerde Kerken te Apeldoorn rectoraat overdragen aan prof, dr Oosterhoff van Apeldoorn. rakker nu uithaalt is veel erger dan zijn kwade bui. Moeder is daar net zo maar gauw met Bert weggestapt en liet alles no? op de tafel, een schaaltje met worst een stukje kaas en nog meer. Moeder heeft er niet aan gedacht dat dit kwaad zou kunnen, want Wolletje heeft nog nooit kans gezien om op een stoel te springen, omdat die nog 20 jong en klein was. Maar nu.... nu staat Wolletje boven op vaders stoel en met de twee voorpootjes steunt hij op de tafel. Vlak voor hem staat het schaaltje met worst en moeder ziet al te goed, dat er heel wat plakjes ver dwenen zijn. Moeder zegt enkel op een strenge toon: „Maar Wolletje, wat is dat nou?" En opeens schiet die rakker van de stoel af en draaft naar zijn mandje. Hij krult zich weer stijf in elkaar, legt zijn kopje op zijn rug en doet de oog. jes stijf dicht. Hij denkt zeker, dat moeder hem dan niet ziet, als hij zelf zijn oogjes dicht doet. Dat kunstje helpt hem niet veel, want moeder pakt hem uit zijn mandje en.... zet hem weer op vaders stoel. Dan krijgt die boosdoener een standje van belang. Brrrr, dat valt niet mee en Wolletje begint te rillen, dat al zijn witte krul- letjes meetrillen. En hij kijkt zo zielig naar moeder, dat die hem maar weer gauw op de grond zetten moet, want ze wil niet laten zien, dat ze eigenlijk moet lachen om het doodongelukkige snuitje van de booswicht. Wolletje loopt met voorzichtige stapjes naar de deur. Hij wil gauw de kamer uit, want dat heeft hij nog niet meegemaakt, dat moeder op zulk een boze toon tot hem praatte. Dan kan hij toch maar beter bij Bertje in de tuin zijn. Moeder doet de deuren voor hem open en eenmaal buiten de kamer zet Wolletje het op een draf. In de tuin voelt hij zich veiliger. Bert kijkt ver baasd, dat Wolletje nu toch weer zo gauw bij hem komt. Dat zal hij eens aan Dijkstra vertellen. Heel gedwee loopt Wolletje achter Bert aan en hij heeft nu helemaal geen praats meer. Maar wat zal straks Bert raar opkij ken als hij hoort hoe het komt dat Wolletje zo zoet is opeens. Bert zal het een naar geval vinden, want hij kan het óók niet hebben als moeder kwaad op hem is en vanzelf. Wolletje denkt er net eender over. Wat wil je anders verwachten? --o-- of ik over de borstelige kuif heen oud grootje zie, die dit vraagt. Als de jonge mevrouw Zwart dat eens wist. Ze zou vast zeggen, dat ik ook onder de plak van oma zat, al heb Ik dat oudje van mjjn leven niet gezien. Mijn beste nichtjes en neven, Als je iets zo heel vriendelijk ge vraagd wordt, en je kunt het verzoek inwilligen, wat doe je dan....? Na tuurlijk proberen de vragers of vraag sters hun zin te geven, hè. Dat ga ik nu ook doen, al moet ik daarvoor mijn afspraak over onze wedstrijd onderst boven gooien. Eigenlijk zouden jullie vandaag de uitslag moeten lezen, maar ik kreeg van twee kanten het verzoek om uitstel, want, zo schreef er een uit onze raadselfamilie: „Ik wil toch echt nog graag aan de wedstrijd meedoen hoor tante, maar het was al door zulk mooi weer en dan vergeet je het schrijven. Maar als het mag, ga ik nog hard aan het werk om op tijd klaar te komen”. En een ander had veel langer mogen blijven logeren, dan eerst was gedacht en kwam zodoende Ook al tijd te kort. En ja.... nu heb ik mijn hand maar eens over mijn hart gestreken en krijgen jullie nog een weekje er bij. Ik dacht, met al dat mooie weer heb ik ook wel eens een paar dagen wat werk laten liggen dus kon ik die verzoeken zo goed be grijpen. Maar nu ben ik echt weer heel gewoon aan de slag hoor. Nu wacht ik op die paar laatkomers. Mis schien gaan er nu nog wel meer nicht jes en neefjes naar de pen grijpen, om hun vacantiebelevenissen op papier te brengen. We zullen zien. Op het ogen blik is het weer zulk fijn weer. Wat zouden die achteraankomertjes nu gaan doen? Ik geef na volgende week niet langer uitstel hoor. En nu alle maal veel groeten van jullie tante TRUUS. Boerimietje te Domburg. Het is al tijd fijn om dicht bij het strand te wo nen, maar met dit heerlijke weer van de laatste tijd, is het wel dubbel heer lijk. Ik geloof, dat ik haast de hele dag in het water zou zijn. In je opstel las ik wel, dat jij er ook van genoten hebt. Korenbloempje te Serooskerke. Nu je overgegaan bent, komt het einde van de schooltijd aardig in het zicht. Ge lukkig dat de meester weer gauw uit dienst komt, want het is voor de an dere meesters niet zo leuk om zo’n dubbel stel van jullie woelwaters te hebben. Die logeetjes uit Rotterdam boffen dan maar, dat ze op zo’n mooi plekje mogen komen logeren. Die heb ben het vast wel naar hun zin gehad. Een middagje in Middelburg is echt gezellig, hè. Doe ik ook wel eens graag. Zo je ziet, is er nu nog tijd voor mee doen met de wedstrijd. Edelweis te Colijnsplaat. Wat een dikke brief was dat van jou. Je had ook heel wat te vertellen over je vacantie. Nee, ik zet dit niet in ons hoekje hoor. Ik heb er zelf ook nog plezier in gehad, toen ik het verhaal van die Engelsman las. Heel goed herinner ik me, dat ik ook van wal moest steken en een Engels gesprek voeren. Ik kreeg toen het ge voel of ik ook van een hoge paal een duik moest nemen. Gaat het goed, dan gaat het goed, dacht ik. En als je een maal bezig bent, valt het wel mee. In ieder geval is het al veel waard, als je van weerskanten begrijpt, waar over het gaat. Je rapportcijfers zijn schitterend. Als je zo door gaat, slaag je vast volgend jaar.

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 8