KAMERLEDEN KWAMEN ZEEUWSE VISSERIJPROBLEMEN BESTUDEREN Van 1 n Tekort een Goese Floralia-tentoonstelling is zeker een bezoek waard 7/r. V j M bedrijfskapitaal maakt sanering der onmogelijk Geperforeerde dam in Ooster- Schelde kan oplossing Kinderfloraüa-tentooU' stelling te Middelburg aan garnalenvloot Zoek het in sanering en ver nieuwing van de vloot zijn Nive-cursussen in Zeeland te Vlissingen begonnen Nieuw sportveld te Lewedorp-Nieuwdorp 17 Sept in gebruik Tuinfeest te Kloetinge trekt veel belangstelling uitslag g|: Mi Bh -d Vrijdag 9 September 1955 ZEEUWS CH DAGBLAD Vrij heer L. P. Burgemeester A. C. Door burgemeester Ten Kate geopend won Jan Ligthartschool wisselbeker I sla] sie: vat vat A. het jui: 1 Van Renesse met de auto naar het strand Faillisementen Uit de tijd Naar Noord-Beveland? Oesterverzending is begonnen Chr. Bakkers op Walcheren vergaderden Ook de Grevelingen mag niet worden afgesloten Het oordeel van de van Oorschot: Wisselbeker definitief naar Zuidsingelschool I Bij afsluiting volledige schadeloosstelling Sanering Willemsen van Yerseke Pagina fa* A g lik Kg n l -s iii Ingezonden Mededeling (Adv.) o- Ingezonden Mededeling (adv.) de de prijsuitreiking plaatsvinden. (Adv.) Ingezonden Mededeling aardige prijs de 1100 uitgereikte i i i i i Collecte. De collecte ten bate van de A.V.O. heeft te St. Annaland in Au gustus ƒ34.23 opgebracht. Bü de Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren is van een onbekende een gift van duizend gulden binnengekomen voor de uitgave van een tweede deel documen- tatie-materiaal, betrekking hebbend op de verhouding tussen kerk en dieren bescherming. te ""tot ’s middags 5 uur. Van 4 tot 5 uur de de zi m fc g< vt D C 5 1 I 1 1 18. zoi M< se: gi op 15 kc ht sii nl nac z.i ove B. adi 1 hel lan no< dai Ne GOES, 8 Sept. De gemeente Renesse heeft de A.N.W.B. zijn plan voorgelegd ter verbetering van de verbinding van Renesse met het strand. De gemeente is ni. van plan om naast de zgn. „Laone” een nieuwe weg aan te leggen, waardoor een verbinding, bestaande uit twee rij banen ontstaat, waarop éénrichtingver- keer zal worden ingesteld. De A.N.W.B. heeft zich volkomen met dit plan kunnen verenigen, te meer daar thans de landschappelijk zo fraaie hout wal niet behoeft te worden aangetast. Wel heeft de Bond voorgesteld om ter hoogte van de Burg. Scholderslaan deze houtwal te doorbreken ten behoeve van het verkeer naar de Rampweg. Voorts heeft de A.N.W.B. een indeling van het parkeerterrein aan het eind van de „Laone” voorgesteld, welke het moge lijk maakt hier vier rijen van elk 50 auto’s op te stellen. De Bond acht het ge wenst dat tussen de rijen bomen worden geplant ter bescherming van de auto’s tegen de zon, en dat als afscheiding tus sen weg en parkeerterrein struikgewas wordt aangebracht. Uitgesproken. J. Bakker, Gapinge, gem. Vrouwenpolder, beherend Vennoot van de Commanditaire Vennootschap Zeeuw se Lichtmetaal Industrie „Zelimé” aldaar. Voorts schreeuwt het vraagstuk der so ciale verzekering om een oplossing. De bestaande maatschap-verhouding op de garnalenvloot zal een loondienstverhou- ding moeten worden, wil de vloot niet geheel ontvolkt geraken. De bedrijfsre sultaten laten thans niet toe, dat de pre mies worden opgebracht. Een ander spe ciaal de mosselvisserij betreffend vraag stuk is dat van de pacht der visgronden, de z.g. mosselpercelen. Gestreefd wordt door de Zevibel naar een pachtwet, ana loog aan die voor de landbouw. De Staat verpacht de percelen, het Visserijbestuur voor de Zeeuwse Stromen regelt de ver pachting, maar de positie van de pachter is vrij renteloos. De organisaties zijn niet in het Visserijbestuur vertegenwoordigd. Hier moet ’n einde komen aan de eenzij dige regeling van rechten en plichten van de pachter. De lijdensweg, afgelegd om redelijke pachtreductie te verkrijgen in verband met het waardeloos worden der mosselpercelen door de parasiet, stemt nog bitter. (Het verslag van de rede van drs R. Cambier hopen wij Zaterdag te plaatsen). belangrijke gebied rond de Ooster-Schel- de. Bovendien mag de regering als de veiligheid haaf zó na aan het hart ligt niet wachten op de uitvoering van het Deltaplan, dat pas over 25 jaar geheel gerealiseerd zal worden. Alleen dijksver- hoging kan op betrekkelijk korte termijn voor Zeeland uitkomst brengen. Of dit het Deltaplan doorkruist of niet mag geen rol spelen. Wat de verzilting betreft zei hij, dat deze in Zeeland niet zo’n grote rol speelt. „Men gaat in landbouwkringen te ver door alle water in Nederland zoet te wil len maken en dat ten koste van een an dere tak van bestaan, n.l. die der visse rij”, aldus de heer Willemsen, die zich afvroeg, of het principieel juist is van de regering een maatregel te verlangen, waardoor de één bevoordeeld wordt, ter wijl het de dood van een ander betekent. Bovendien is het nog een open vraag, of de Ooster-Schelde wel zoet te maken zal zijn met zijn 40 tot 50 meter diepe geulen. Daarna schetste de burgemeester in so bere bewoordingen de gevolgen voor de visserij, als aan het rhythme van eb en vloed in de Ooster-Schelde een halt wordt toegeroepen, als het water zijn zilte smaak gaat verliezen. Dan krimpt de garnalenvisserij nog meer in, omdat een deel der paai- en visgronden verlo ren gaat. Dan gaat de bloeiende oester- en mosselcultuur en handel te gronde en wordt niet alleen aan enkele duizenden mensen, die direct bij deze cultures be trokken zijn, het dagelijks brood ontno men, maar gaan eveneens welvarende gemeenten als Yerseke, Bruinisse en ook voor een deel Tholen een zeer donkere toekomst tegemoet. Maar Zeeland behoeft zijn visserij niet te verliezen. De heer Willemsen dacht aan een geper foreerde dam tussen Noord-Beveland en Schouwen, een dam met grote openingen, die eb en vloed voldoende doorlaten en bij hoge waterstanden gesloten kunnen worden. Tenslotte verklaarde de heer Willem sen op het standpunt te staan, dat ook de Grevelingen niet afgesloten mag wor den terwille van de waardevolle mossel percelen, die daar zijn gelegen, en in het belang van Bruinisse. i Door sanering en vernieuwing der Zeeuwse vloot ontstaat de mogelijkheid, dat ook de Zeeuwse visser door deelne ming aan de haringvangst zijn bestaans mogelijkheden vergroot. De havens van Vlissingen en Breskens kunnen zonder bezwaar deze schepen opvangen. Bij deze omschakeling is echter volle dige medewerking van de overheid een eerste vereiste. De Visserijnota spreekt van 25 der kosten voor rekening der belanghebbenden, maar in dit geval mag aanspraak op volledige vergoeding wor den gemaakt. De derde suggestie was verplaatsing der vissersvloot naar Colijnsplaat op N.- Beveland. Er zullen hier heel wat voor zieningen moeten worden getroffen en de outillage zal geheel vernieuwd dienen te worden. Maar een groot bezwaar is, dat hier slechts van een tijdelijke oplossing sprake is, aangezien deze haven na afsluiting der Ooster-Schelde binnen de grote dijk zal komen te liggen. In visserskringen is ook de gedachte ontstaan een nieuwe haven te maken aan de Noordwestkust van Noord-Beveland. Men staat hier echter niet onverdeeld gunstig tegenover. Bij deskundigen leeft de mening, dat er aan een haven op deze plaats vele bezwaren kleven. GOES, 8 Sept. Het Nederlands b stituut voor Efficiency organiseert is. komende winter een aantal cursussen ::i Vlissingen. Deze cursussen behandel..! het onderwerp interne bedrijrsorgatiisat.a H en zijn eensdeels bestemd voor barer, e.i werkmeesters en anderdeels voor hg: I leidinggevend personeel. De cursus, i I worden gegeven in discussievorm, lel eerste bazencursus is inmiddels cp 6Se,.| tember in Hotel Noordzee Betdevard I gonnen met een bespreking van het u: I derwerp „De ontwikkeling van hetI derne bedrijf”. De onderwerpt,! voer rl komende bijeenkomsten zij:, oD I Taak van de Baas”, „Arbckb heden”, „Werkmethode ondeidt..II studies en tarifiëring” en ..Planning" 0? I 9 September begint in het Slrandte’xa I Vlissingen een cursus voor tdii.ui. I ders. In de loop van deze cursus ui t I worden behandeld; „de structuur van u I organisatie", „principes van hot ergara I seren”, „verkoop, productie en inker:, I „de administratie” en „persineiisvr;:,- I stukken”. I Dat er aan de veiligheid van Zuidwest Nederland iets moet worden gedaan zal niemand ontkennen. Maar verschil xvan mening bestaat er over de vraag, of de radicale afsluiting der zeegaten het enig zaligmakende geloof is en wanneer de Deltacommissie van oordeel is, dat de afsluiting de enige weg is ter afdoende bescherming van de Zeeuwse en Zuid- hollandse bevolking, dan zou onze rege ring schromelijk tekort schieten tegen over de bevolking van Zeeuwsch-Vlaan- deren en Zuid-Beveland en een deel van Walcheren, die aan de Wester-Schelde grenzen, door langs deze stroom met dijksverhoging genoegen te nemen. De heer Willemsen weigerde te geloven, dat de regering de veiligheid van de in woners der gebieden rond Wester-Schel de en Nieuwe Waterweg van minder be lang zou achten dan de economische be langen, die hier bestaan. Maar aan de andere kant moest hij concluderen, dat, als deze beide belangrijke gebieden door dijksverhoging veilig gesteld kunnen worden, dit zeker kan voor het minder YERSEKE, 8 September. De ver zending van oesters is vandaag begon nen. Er zijn ongeveer 100.000 stuks verzonden. De kwaliteit is voor de tijd van het jaar zeer goed. Met de groei valt het over het algemeen mee. MIDDELBURG, 8 Sept. In de ver gadering der afdeling Walcheren van de Chr. Bakkerspatroonsbond gaf de voor zitter een overzicht van de situatie, zoals die zich ten aanzien van het bakkerijbe- drijf heeft ontwikkeld. Toegelicht werd het standpunt van de regering met be trekking tot de broodprijzen, alsmede dat van de Bakkerijstichting, terwijl ook de nieuwe CAO en de bloemprijzen aan de orde kwamen. De heer G. Izeboud bracht verslag uit van de jaarvergadering van de Bond. Naar de op 18 September te houden forumvergadering te Utrecht werden afgevaardigd de heren A. v. d. Broeke te St. Laurens en F. Ovaa te Vlis singen. Heel wat vragen werden inge diend. er-Erfcchei- vicars de MIDDELBURG, 8 Sept. Op de tweede dag van hun driedaagse trip ter bestudering van de inge wikkelde en veelsoortige visserijproblemen in ons land zijn een 30-tal leden van de Eerste en de Tweede Kamer op bezoek in Zeeland geweest. Gis teravond arriveerden zij per extra trein in de Zeeuw se hoofdstad, waar zij in verschillende hotels de nacht doorbrachten. Ook in Domburg logeerden en kele Kamerleden. Vanmorgen 9 uur was het al ver zamelen in de Statenzaal om onder te duiken in de specifiek Zeeuwse visserijvraagstukken. Voordat er gelegenheid bestond om vragen te stellen en opmer kingen te maken, hebben vier Zeeuwse sprekers hun visie gegeven. De Vereniging tot Bevordering der om enige aandacht aan deze jaarlijkse tentoonstelling te schenken. Hierna maakte de heer Goudzwaard de prijzen bekend. De beker voor de schoolprijs ging ditmaal naar de Jan Ligthartschool en wel voor een buitengewoon fraaie fuchsia van Adri Blanken. De beker was voordien in het bezit van de Her vormde School (2 x). School A en School B (2 x). In de Dahliawedstrijd behaalde de heer D. Fokke met 48 punten de eer ste prijs en de wisselbeker, de heer G. Bakker met 47 punten de 2e prijs en de heer P. Hermes met 45 punten de 3e prijs. Bij de vrije inzendingen was de eer ste prijs voor de Fa Gebr. Everse. De wedstrijd Dahlia’s in vazen werd als volgt beoordeeld: 35 vazen: le' prijs D. Fokke; 15 va zen le prijs en beker J. van Harn; 20 vazen le prijs J. A. v. d. Guchte; 10 vazen le prijs G. Bakker. Reeds de eerste avond kwamen ve len een kijkje op deze tentoonstelling nemen. De fraaie inzendingen o.w. van de Dienst Plantsoenen en van de V.V. „Zuid-Beveland” trokken eveneens veel belangstelling. GOES, 8 Sept. Op Zaterdag 17 September a.s. wordt het nieuwe ge meentelijke sportterrein te Lewedorp/ Nieuwdorp in gebruik genomen. De officiële ingebruikneming vindt te 2 u. plaats door de burgemeester der ge meente ’s-H. Arendskerke in tegen woordigheid van de leden van het ge meentebestuur, sportbonden, -vereni gingen en andere genodigden. Om half drie vangt een voetbalwed strijd aan tussen Lewedorpse Boys en Nieuwdorp; terwijl om kwart over vier Swift I uit Middelburg een korfbal- wedstrijd speelt tegen een Bonds- twaalftal van de Zeeuwse Korfbal Bond. Het nieuwe sportterrein, dat gelegen is tussen Nieuwdorp en Lewedorp aan de Molenweg, bestaat uit een voetbal veld en een korfbalveld; terwijl een goed ingericht kleedlokaal niet ont breekt. Aan dit nieuwe sportveld bestond reeds geruime tijd grote behoefte. Zo wel de V.V. Lewedorpse Boys als de V.V. Nieuwdorp had n.l. sinds enkele jaren niet meer de beschikking over een eigen veld, zodat de thuiswedstrij den elders moesten worden gespeeld. -o- Burgemeester Willemsen zei in zijn rede o.m., dat er bjj de Zeeuwse vissers geen bezwaren zouden rijzen, wanneer het ontwerp Deltawet het Staatsblad nim mer zou bereiken en op zijn weg daarheen verdwaald en vergeeld zou raken tussen de vele administratieve papieren van het Ministerie van Waterstaat. Om alle misverstand te voorkomen wees h(j erop, dat de Zeeuwse visser zich enkel verzet tegen de radicale afsluiting van de Ooster-Schelde, die zijn bestaan tegelijk vernietigt. te zijn openingswoord. Hij zag in deze tentoonstelling en vooral in het in zenden van de schoolplanten een prachtig middel om de jeugd liefde voor de plantenwereld aan te kweken. Hij dankte dan ook de organisatoren en sprak de hoop uit, dat velen deze tentoonstelling zullen bezoeken. De heer Goudzwaard ging hierop, in zijn dankwoord nog even in en ver telde dat de organisatoren hopen op een bezoek van minstens duizend mensen. Want de vereniging wil graag de schoolkinderen een aardige prijs geven voor hun werk. Hij kondigde aan, dat vanaf Vrijdag een fraaie orchidee in bloei te bezich tigen zal zijn. De heer Goudzwaard dankte voorts de Kon. Ned. Natuurhistorische Ver eniging die met een fraaie stand be langstelling voor de natuur tracht op te wekken voor haar medewerking. Hij uitte enige critiek op enkele bloe misten, die zelfs de moeite niet nemen GOES, 8 Sept. Burgemeester mr W. C. ten Kate van Goes heeft van avond in Zaal Krijger de traditionele Goese bloemententoonstelling geopend. Beide zalen zijn omgetoverd in sprook- jestuinen, waar men de fraaiste bloe men kan bewonderen. De voorzitter van de organiserende vereniging, de heer K, Goudzwaard, sprak in zijn welkomstwoord zijn teleurstelling uit over de geringe deelname voor de dahliawedstrijd. Van de 20 deelnemers stuurden maar zes hun planten. De schoolplantjes daarentegen leverden een succes op. De jury, die toch wel heel wat gewend is stond er verbaasd over. Van de 1100 uitgereikte planten kwamen er 827 terug en dat is veel. Hierna sprak burgemeester Ten Ka- Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Emmer- derveen, J. van Hartingveld, te Wehe; naar Lochem, Fr. va Heyden te Lippenhuizen. Chr. Geref. Kerken. Tweetal te Gouda, J. P. 1 Haarlem en B. Bijleveld loos. GOES, 9 Sept. Het Marktveld te Kloetinge was gisteravond prachtig verlicht. Lange rijen gekleurde lamp jes wierpen een sprookjesachtig schijnsel over de gazons, de bloemen en het water van „de Vaate” en schijn werpers zonden hun stralen naar de zo fraai gerestaureerde kerktoren. Honderden inwoners en bewoners I van omliggende gemeenten genoten van het tuinfeest, dat door de muziek vereniging „Excelsior” en de „Kloe- tingse Middenstandsvereniging” wordt georganiseerd .en ook vanavond en Za terdagavond ongetwijfeld nog velen naar deze gemeente zal trekken. Er is wel eens gezegd, dat Kloetinge toch eigenlijk maar een dood dorpje is geworden en dat het met de mid denstand, zacht gezegd, „stilletjes loopt”.... Welnu dit tuinfeest bewees het anders. Men kwam niet alleen om aan de vele attracties mee te doen en zo het instrumentenfonds te ver sterken maar ook om eens te kijken wat de winkeliers te koop aanboden. En de winkeliers die er waren maak ten heus geen slechte zaken. De feesten begonnen met een voet balwedstrijd tussen de Middenstanders en de Gemeente-ambtenaren. De mid denstanders wonnen met 52. Er zit dus overtuigingskracht genoeg in. Men genoot voorts van een goed concert door „Hosanna” uit Goes ge geven en ook „The Happy Cowboys” zongen gezellig een aantal nummers. Voor de twee nog volgende avonden staan er nog heel wat aantrekkelijke punten op het programma en er zal ongetwijfeld nog menig kwartje ver dwijnen in de uniformpot. Waar het per slot van rekening ook om begon nen is. De heer Lpckefeer moest al in het begin van zjjn openingswoord vaststellen, dat de uitslag van de parlementaire beschouwingen en beslissingen rond de Visserjjnota geen bevrediging heeft geschonken. Zeer zeker is de kust- en binnen visserij er mager afgekomen. Hij meende, dat in het geheel van de Nederlandse visserij de Zeeuwse een bescheiden, maar niet onbelangrijke plaats inneemt. De garnalenvloot is verouderd. Zeer vele schepen moeten noodzakelijk door nieuwe en grotere worden vervangen, teneinde tot een rendabele en lonende be drijfsvoering te kunnen komen. Ook moet worden gestreefd naar meer economische bedrijfsmethoden, naar coöperatief inko pen van bedrijfsbenodigdheden. Het visserij-onderwijs staat nog in de kinderschoenen, maar dit alles neemt niet weg, dat het grote probleem is gelegen in het tekort aan bedrijfskapitaal als gevolg van de onmogelijkheid tot het kweken van reserves. Het saneren van de vloot kan slechts met krachtige hulp van de regering worden geëffectueerd. „Wij gevoelen er weinig voor om even tueel tweedehandsschepen te gaan sane ren. Wij kunnen ons niet verenigen met het niet uitkeren van een slooppremie voor oude, in te leveren schepen. Wij zijn huiverig voor de hoge rentepercentages voor leningen bij de Herstelbank”, aldus de heer Lockefeer, die van oordeel was, dat er groter werk moet gebeuren, omdat ook de uitrusting der schepen verbete ring behoeft en de schepen zodanig moe ten worden, dat omschakeling op zeevis serij mogelijk is. De haringaanvoer aan de Zeeuwse haven Breskens, die zeer belangrijk is, biedt voor de Zeeuwen een perspec tief, mits zij daartoe economisch in staat worden gesteld. Geels te te Noor^' MIDDELBURG, 8 Sept. - Vanda:’ I en morgen wordt in de Graanbeurs :e Middelburg de jaarlijkse teiitoonst:.- ling van „Kinderfloralia” gehouden, georganiseerd door de afd. Walcheren van de Kon. Mij. voor Tuinbouw- j3 Plantkunde. Van de in Mei van d;t jaar aan leerlingen van Middelburgse scholen afgegeven 2446 plantjes wer den er 496 ingezonden, hetgeen eva 20 procent betekent. De dorpen decoi I het beter: van de 323 afgegeven pb1’-' jes prijken er thans 155 in de Grab- beurs, bijna 50 procent dus. b- kwaliteit van het ingezondene kan vuj goed genoemd worden. Zo werden ed groot aantal le en 2e prijzen toe^' kend. De wisselbeker voor de delburgse scholen werd voor de derce maal in successie gewonnen door Ned. Herv. School aan de Zuidsinge> die de trophee thans haar blij vend ei gendom kan noemen. De „Zuidsinge school” presteerde het, om 60 proce- van de ontvangen plantjes in te zen den. De wisselbeker voor de dorp^ ging voor de eerste keer nai; de Chr. School te Meliskerke. Vrijdag is de tentoonstelling n0^ bezichtigen de entree is vrij - R A 5 Lllir ZcU Krabben en peuteren smet en geneest deft» GENEESMIDDEL TEGEN Wife "STfe Si® HUIDAANDOENINGEN Jgjjg» VLOEISTOF - BALSEM ZEEP De heer Van Oorschot hield zich speciaal bezig met de problemen, die er voor de visserij ontstaan, als het Veeregat en de Zandkreek zijn af gesloten en Veere als vissershaven zal ophouden te bestaan. Het gaat om 20 tot 22 schepen. Ook voor een aantal vissers uit andere Zeeuwse plaatsen zal de oester- en mossel cultuur in de Zandkreek verloren gaan. Dit betekent een verlies van jaarlijks minimaal 6 ton. De gemid delde opbrengst van de visserij op garnalen enz. was over de jaren 1952, 1953 en 1954 f 464.000— plus f 35.000— aan z.g. puf. Naar de mening van de heer Van Oorschot zal bij afsluiting volledige schade loosstelling moeten volgen. Ter oplossing der problemen zijn enige suggesties gedaan, waarvan de heer Van Oorschot er vier besprak. Allereerst de verplaatsing van de vloot naar Vlissingen en Breskens. Als bezwaar wordt genoemd, dat de vaartijden vanuit deze plaatsen naar de visgronden veel te lang duren: heen en terug acht uur. Ook wordt ge vreesd voor overbevissing, indien de vis sers uit Veere op dezelfde gronden gaan vissen als hun collega’s uit Breskens, Vlissingen en België. Waf het eerste bezwaar betreft was de heer Van Oorschot van mening,* dat schepen met grotere capaciteit en snelheid de moeilijkheden voor een deel kunnen ondervangen, waardoor de gronden rond de Roompot hiet verloren behoeven te gaan. Indien het tweede bezwaar juist Zou zijn, dan zou dit betekenen een vermin dering van welvaart. De gemiddelde op brengst per schip bedraagt jaarlijks 23.00,Trekt men hiervan af de vaste kosten, dan bedraagt het gemiddel de inkomen per man 3.000,Met dit alles voor ogen kwam de spreker tot de tweede suggestie, n.l. sanering en ver nieuwing der schepen. Daardoor zullen de welvaartsmogelijkheden toenemen. Dit is reeds gebleken uit het feit, dat na 1945 de haringvisserij in het Zuidelijke ge deelte van de Noordzee van niet geringe betekenis is geworden. In het seizoen 1954-1955 werden te Breskens 7.404.536 kg haring aangevoerd en te Vlissingen 300.000 kg. De opbrengst was 1.786.600, Op een enkele uitzondering na waren het vissers uit Urk, Texel en Scheveningen, die in het seizoen Breskens als thuisha ven hadden. Zeeuwse Visserijbelangen, de Zevibel, trad op als gastvrouw en reeds in zijn openingsrede bepaalde de voorzitter, burgemeester A. L. S. Lockefeer, het hoge gezelschap bij de moeilijkheden, die er op visserij- gebied in deze provincie bestaan. De secretaris van Zevibel, drs R. Cambier, gaf als tweede een econo mische beschrijving van de Zeeuwse visserij, waarna de heer L. P. van Oorschot als voorzitter der Zevi- bel-commissie voor het Drie-eilandenplan de actuele problemen rondom de afsluiting van Veeregat en Zandkreek aan de orde stelde. Burgemeester A. C. Willemsen van Yerseke besprak tenslotte de funeste gevolgen van het Deltaplan voor de oester- en mos- selcultures. i.. Si 1 «F-

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 2