üet VELPON voor Eén aanrijding: vijf chauffeurs het hekje AKKERTJES Hieuw fruitteelt - gebied bij Haamstede belooft veel GEEN TWEE ZEEUWSE KAMPIOENEN IN „DEN BOSCH" Maar toch één landskampioene: Andrews Ondanks de verwachtingen van Kwekers Kotterdamsch Philh. Orkest op 22 September naar Goes werkten graag aan de sanering mee Addy van Annie’* won Een kostbare minuut voor vrouwelijke kantoorbediende Watersnoodmuseum te Stavenisse Peulvruchtencentrum Zaterdag in bedrijf Landbouwer uit Waarde prachtig veulen (Van een onzer verslaggevers). ’s-HERTOGENBOSCH, 7 Sept. Voor de 40-jarige landbouwer W. Kootstra uit Waarde was het van daag een goede dag. Want hij won de hoofdprijs in de aan de Nationale Tentoonstelling ver bonden wedstrijd: „Wie wordt kampioen?” Voor deze prijsvraag waren vele duizenden oplossin gen ingezonden. Die van de heer Kootstra behoorde tot de 46 goe de. Hij won het veulen Dora van Egchel, die zo jong als ze is nauwelijks vijf maanden met haar moeder Jeanette van Jans- lust honderd dagen lang op de E 55 te pronk heeft gestaan. Zeeuwsche Polder en Waterschapsbond naar Zierikzee Maag en ingewanden zijn dikwijls eigenwijs Uw maag is maar erg klein, in led- I toestand niet langer dan uw hand I niet breder dan twee vingers. ba„ei> I dag uit wordt daar 3 kilo vochten voedsel verwerkt. Als u dit gevoel; I orgaan overbelast of als het in d I knel zit, bij zittend werk of doI nauwe kleding, kan het zijn taak niet I meer behoorlijk vervullen. Onver. I teerde voedselresten hopen zich I in maag en ingewanden. Een nare I smaak en beslagen tong, hoofdp™ een loom en landerig gevoel het I zijn in 9 van de 10 gevallen nood. I signalen van uw spijsvertering. I direct Andrews bruisend Gezond- I heidszout, twee lepeltjes op een <>]y I water, om maag en ingewanden een handje te helpen. Want Andrewi I bevat - in smakelijke en prettige tornI de geneeskrachtige stoffen die j I nodig hebt om storingen in de spijs, vertering op te heffen. Donderdag 8 September 1955 ZEEUWSCH DAGBLAD Do Pagina 2 V Kantonrechter Middelburg Waarom toch? Beroepingswerk «SS helpen direct! Op Zaterdag 17 September a.s. Proeven met beregening j’-'o ttesL Miniatuur verwacht 180.000ste bezoeker ■a fneezonden Mededeling (adv.) t i i 8 HAAMSTEDE, 6 I 1 I i i i en Symphonie Op een perceel van 5 ha kunnen twee mensen goed werken. Zij hebben er een dagtaak. Rondom de percelen staan de windschermen reeds geplant. eigendom van Mare. d’Hoore te Sluis, R. J. de Milliano en J. C. J. van de Velde te Kamperland. De eigenaars krijgen een prachtige kristallen bo kaal. Ingezonden Mededeling (Adv.) Vraag de juiste soort s e t e z 2 Ingezonden Mededeling (Adr.) zie je er geen 1 I 1 6C aa Z er an hi h< ai f. 1.65 per bus. G» JONOHUOUOUI GOES, 7 Sept. Het Rotterdamsch Philharmonisch Orkest onder leiding van Eduard Flipse zal Donderdag avond 22 September een concert ge ven in de Grote Kerk te Goes. Als solist zal optreden de pianist Cor de Groot. Het concert begint om half acht. Op het programma staan de Ouver- “_In het. duingebied bij Haamstede, midden -7 O C™ waarin op verschillende plaatsen waaiervormige fonteinen spuiten. Het SANERING Na de ramp nam de belangstelling voor dit gebied toe, óók voor de fruit teelt. „Hier was toch veel meer van te maken” ,zei men en zo ontstond het plan het gebied te gaan saneren. Nu is saneren en alles wat eraan vastzit een gevaarlijk woord. Maar de eigenaars van de percelen wilden wel MIDDELBURG, 7 Sept. Zaterdag 10 September a.s. of uiterlijk de daar opvolgende Maandag gaat de eerste machine, die men thans bezig is op te stellen, in het Peulvruchtencentrum te Middelburg draaien. Dit is een machi ne, die de peulvruchten reinigt. De peulvruchten, waarvan de eerste reeds aangevoerd zijn, kunnen dus hun eer ste bewerking ondergaan. De officiële opening van het gebouw zal vermoe delijk in het begin van October plaats vinden. zuster die fietste; zelf bereed zij een brommer. „Iedere minuut kan het ge beuren!” zei de Kantonrechter en dis cussieerde nog wat na over de duur van een minuut. Het gebeurde op 21 Augustus, toen de zusjes van ’t strand terugkwamen. De eis was f 15.of 3 d., het vonnis f 10.of 5 d. GEHEUGENSTOORNIS. Bepaald vriendelijk was de 23-jarige administrateur J. S. uit ’s-Heerenhoek in de nacht van de 23 Augustus niet tegen de Rijkspolitieman, die consta teerde, dat zijn achterlichtje niet brandde. „Je hebt me rot laten schrik ken!” beet hij hem toe. Tegen de Kan tonrechter zei hij, dat hij met bran dend achterlicht uit Goes weggereden was. Te Heinkenszand was van ’t hel dere rood niets meer over. „Kwam U uit een café?” vroeg mr Moolenburgh Irm, toen hij zei, zich niets meer van Ingezonden Mededeling (Adv.) ft Namens de drie Centrale Land bouworganisaties heeft de voor- zitter van de Zeeuwse C.B.T.B., de heer C. de Putter uit Axel, de prijs uitgereikt. Nog drie Zeeu wen wonnen een prijs in deze wedstrijd, n.l. A. C. L. Brooijmans te Oud-Vossemeer, L. Vos te Zou- telande en I. Verhage te Koude- kerke. In gezelschap van de Rijkstuinbouw- consulent voor Zeeland en West-Bra- bant, ir J. J. van Hennik, de land bouwkundige van de Commissie Wa terbeheersing en Verzilting, ir J. A. van ’t Leven, alsmede de heren H. van Toledo, vertegenwoordiger van de meewerken. Zij verkochten hun grond aan de Stichting Beheer Landbouw gronden, die er toen mee kon gaan werken. De Grontmij en het Bureau Herverkaveling gingen aan de gang en zo ontstond een gebied tussen de Hoge- en de Lage Zoom, dat voor de fruitte lers een volkomen nieuw gebied werd. De Lage Zoom werd naar het Oosten verlegd, er kwamen mooie rechte wegen door en er ontstonden prachtige percelen, die niet kleiner werden dan 5 ha. MIDDELBURG, 7 Sept. Zoals ge meld zal de algemene vergadering van de Zeeuwsche der- en Waterschapsbond op Zate. September a.s. in de Con certzaal te Zierikzee worden gehouden. Vastgesteld zullen moeten worden de jaarstukken over 1954, alsmede de begro ting over 1955, terwijl er een voorstel aan de orde komt tot wijziging der statuten en het huishoudelijk reglement. O.m. is het noodzakelijk gebleken de contributie te verhogen. Ook wil het bestuur het aantal bestuursleden beperken tot negen en het aantal leden van het dagelijks be stuur terugbrengen, hetgeen het meest bevorderlijk is voor een vlotte gang van zaken. Aan de beurt van aftreden zijn de bestuursleden J. Klompe te Renesse, A. P. Kostense te Biervliet en C. H. M. Plasschaert te St. Jansteen. Zij zijn her kiesbaar en het bestuur heeft drie aan bevelingen opgemaakt, waarop hun na men voorkomen, evenals die van de he ren C. A. Boogerd te Noordwelle, P. L. de Meijer te IJzendijke en H. A. A. Baron Collot d’Escury te Kloosterzande. Na afdoening der huishoudelijke zaken zullen spreken mr dr Th. F. J. A. Dolk, dijkgraaf van het Waterschap Delfland en directeur der Unie van Waterschaps- bonden, over de toekomst .van het water- schapsbestel, ir L. Eelkema, hoofd van het bureau van uitvoering Herverkave ling Schouwen, over de herverkaveling op dit eiland, en de heer J. Klompe, voor zitter van het Waterschap Schouwen, over de ramp van Schouwen-Duiveland en hoe herhaling daarvan te voorkomen. Na de gemeenschappelijke maaltijd in het Huis van Nassau volgt een excursie over het eiland (met bezoek aan de dijk- dichtingsplaats te Ouwerkerk) en een ontvangst door het dagelijks bestuur van het Waterschap Schouwen' te Burgh. MIDDELBURG, 7 Sept. Als pionnen werden Woensdag voor de Middel burgse Kantonrechter, mr J. Moolenburgh, de getuigen over het juridische schaakbord geschoven, toen de aanrijding tussen de chauffeurs E. M. K. een 22-jarige Belg, te Sas van Gent woonachtig en de 21-jarige Klo.e- tingse chauffeur G. C. K., op 7 Juni van dit jaar op de Groeneweg te Kruiningen, behandeld werd. Beiden vervoerden klei en reden af en aan. Toen de Belg met een lege wagen op de terugweg was over de smalle Groe neweg heeft hij zich aldus het tegen hem opgemaakte proces-verbaal „zodanig gedragen, dat hij de verkeersveiligheid in gevaar bracht”. De vrachtauto’s schoten dicht langs elkaar en kwamen met de beide achterste gedeelten in botsing. „U had halt moeten houden”, kreeg hand gelegd op de schouder van haar da man uit Sas van Gent van de Kan tonrechter te horen, hetgeen door de Kloetingse chauffeur, die getuigde, nog eens onderstreept werd. De be weringen van deze eerste getuige wer den door de tweede getuige, de chauf feur J. D. van D. uit Amersfoort, be vestigd. De derde chauffeur, die voor het hekje kwam, was een getuige a decharge, de 42-jarige G. L. v. E. uit Westdorpe. Deze sprak de bewering van de getuige, dat er een afspraak bestaan zou hebben, die inhield, dat de lege klei-auto’s op de dammen zou den uitwijken en stoppen, tegen. De ambtenaar van het O.M., mr T. Lebret, zei, dat K. uit Sas van Gent te hard gereden had en eiste f40.of dagen. De verdediger, mr F. W. Adriaan- se, bracht naar voren, dat er wel een uitwijk-afspraak bestond voor de zeedijk, maar niet voor de Groene weg. Als stille getuige wees mr Adri- aanse op de ligging van het spoor, dat door de banden van de auto’s getrokken is. Dit spoor bewees, aldus de verdediger, dat de man uit Klóe- tinge links had gezeten. Mr Adriaan- se geloofde, dat hierop vrijspraak zou moeten volgen. Nogmaals wer den de getuigen gehoord en kreeg de verdachte het woord. Maar de Kantonrechter achtte het tenlastege- legde bewezen en vonniste f40. subs. 15 d. hecht. DUUR MINUUTJE. „Het was een kwestie van een mi nuut”, verdedigde de 37-jarige kan toorbediende, mej. A. L. A. uit Mid delburg zich. Zij had te St. Laurens de Er daagt weer licht voor de fru,. telers in Haamstede. Wie nu de 27 nieuwe percelen ziet, die daar ge reed liggen kan maar nauwelijks meer beseffen, dat in November -o- GOES, 7 Sept. Met ingang van vandaag geldt voor tomaten, die naar West-Duitsland worden geëxporteerd een exportprijs van 27 cent per kg. Tomaten die beneden deze prijs op de veiling zijn gekocht mogen niet naar West-Duitsland worden vervoerd.^ Deze minimumexportprijs van 27 ct per kg geldt tot 15 September. Met in gang van 16- September wordt de mi nimumprijs dan verlaagd tot 20 cent per kg. Deze bepaling is gemaakt door na Bedrijfschap voor Groenten en Fruit in verband met de lage prijzen op de tomatenmarkt. DE KAMPIOENSKEURING. En de jury’s bij de hengsten de heren H. Boonen uit Neer en D. J. de HartogJager uit Herveld en bij de merrièn de heren Ant. de Schutter uit Heiningen en Mare. d’Hoore uit Sluis hadden het niet gemakkelijk. Bij de hengsten waren 12 candidaten, waar van er drie overbleven, nl. Nico van het Zwartewater, Quarré en Maurits van Geneind van L. Crombag e.a. te Beek. Twee Limburgers dus tegen één Zeeuw. Drie dieren, die reeds lang van zich deden spreken. De jury wikt en weegt.... Dan stapt Maurits de baan uit. De span ning stijgt en stijgt.Quarré moet nog een keer stappen. Nóg blijft de beslissing uit. Het dier stapt onbe wogen voort. De Limburgers slaan zich de handen stuk. Van de tribune komt iemand omlaag om maar niets te missen. De eigenaars van de die ren staan zich te verbijten. Dan.... stapt de jury af op de heer Simons. Limburg juicht. De vlag gaat in top. Zeeland haalt spijtig de schouders op. Quarré prolongeert zijn reserve- titel. BIJ DE „DAMES”. Bij de „dames” moeten 23 candida ten voor de jury draven. Vijftien Zeeuwen zijn er bij. Drie blijven er over: Addy van Annie van Osw. Kerckhaert, Olga van Moerkapelle en Lies van Ender. Zeeland tegen Zuid- Holland en Limburg. Zuid-Holland verliest. Lies van Ender valt af. Het Zeeuwse vertrouwen stijgt. En wordt niet beschaamd. Addy wordt tot kam pioene verklaard. DE DEMONSTRATIE. Als de middagdemonstratie begint is geen plaats meer onbezet. De beide kampioensdieren worden voorgesteld. De eigenaars krijgen van de voorzitter der Kon. Vereniging Het Nederland- sche Trekpaard, de heer J. A. Stols, Agrarische Commissie op Schouwen- Duiveland en zelf ook tuinbouwer, J. Vroegop, ass. bij de Landbouwvoorlich- tingsdienst, tijdelijk werkzaam bij de herverkaveling en de heer J. A. v. d. Weele, eveneens tijdelijk bij de herverkaveling werkzaam en ass. bij de tuinbouwvoorlichtingsdienst, heb ben wij een kijkje genomen in dit nieuwe gebied, dat tachtig ha groot is en waarin ook een proeftuin van 5 ha is aangelegd. tentoon- hun trophee, De ereronde. We zien het stelling niet klagen. Want in de ru briek Hengsten met afstammelingen was het „Nico van Annie”, de zwart- schimmel van C. A. Dekker te Axel, die de eerste prijs won. En ook de eerste prijzen voor de fokgroepen en vierspannen van één eigenaar kwamen weer in Zeeuwse handen. In die van Stallen de Dobbelaere te IJzendijke. Zeeland mag niet mopperen. De paardenfokkerij is er springlevend on danks de voortschrijdende mechanisa tie. De eerste dag leverde een heel werk. Het keuren van 400 paarden is een hele kluif. Maar vandaag ging het om de kampioenen. Dan heerst er hoog spanning. Dan kijken de fokkers met strakke wangen naar wat de jury zal doen. zijn ontploffing tegen de politieman tl herinneren, f 4.of 2 d.; de eis waS f5.— of 2 d. BEHALVE DE SLAGER, Iedereen was te Serooskerke (W.) door de wachtmeester L. van de Rijks- politie gewaarschuwd, aldus de slager J. G. uit dit dorp. Maar hij was ver geten geworden, hetgeen de politieman achteraf betreurd had, verklaarde G, tegenover de Kantonrechter. Uiteraard had G. er zelf ook aan moeten den ken. Onder St. Laurens was hij uit eindelijk bekeurd, op de 10e Juni. De omstandigheden in aanmerking geno men, maakte mr Moolenburgh van de eis f 10.— of 2 d., f 6.— of 3 d. DE DUPE. De 57-jarige tuinder L. J. uit de zelfde gemeente moest zich voor de zelfde nalatigheid verantwoorden, Ook hij was de 10e Juni te St. Lau rens „voor de bijl gegaan”. Hij be riep zich er nu op, dat hij reeds in April het kentekenbewijs had aange vraagd en wimpelde de schuld af op het langzame malen van de ambte lijke molens. „Ik ben de dupe ge worden van de verkeersinspectie in Den Haag!” stiet hij uit. De Kanton rechter vond, dat hij zich met de jeep zonder kentekenbewijs beter niet op de weg had kunnen vertonen, „Mijn bedrijf moest doorgaan!” zei J. Via f 10.— of 2 d., werd het f6,- of 3 dagen. De Goese kantoormachinehandelaar J. V. d. G. was op 12 Juli bekeurd, om dat zijn auto in de Magdalenastraat stond geparkeerd, binnen tien nieter van een straathoek. Dit is echter voor zijn woonhuis. Tevens is de Keizer straat, waarmee de hoek wordt ge vormd voor vrijwel alle verkeer afge sloten. Van de Kantonrechter kreeg hij dan ook te horen, dat via een aanvraag voor ontheffing hier voortaan wel ge parkeerd zal kunnen worden. Voorlo pig kostte het hem nog f 10.of 2 i (conform). STAVENISSE, 7 Sept. Zo moge lijk nog dit jaar zal te Stavenisse een bescheiden watersnoodmuseum wor den gesticht. De plannen hiervoor wor den op het ogenblik voorbereid door burgemeester L. A. Verburg, die voor het museum een plaatsje hoopt te kun nen vinden in het nieuwe gemeente huis; dat op 1 Januari in gebruik zal worden genomen. Naast een uitgebreide collectie foto’s, krantenknipsels e.d. hoopt burgemeès- ter Verburg o.a. een maquette van „Oud-Stavenisse” en een van „Nieuw- Stavenisse” te kunnen plaatsen, die door hem zelf vervaardigd zullen wor den. Eerstbedoelde maquette zal de mogelijkheid moeten bieden de inun datie van 1 Februari 1953 na te boot sen. Het museum is enerzijds bedoeld als documentatie voor het nageslacht, terwijl het anderzijds het aantrekken van vreemdelingen beoogt. o- Hoogwater Vrydag 9 Sept.: Vlissingen: 6.24 u. 1.88 m., 18.50 u. 1.93 m. Terneuzen: 6.55 u. 2.05 m., 19.18 u. 2.10 m. Wemeldinge: 8.04 u. 1.68 m., 20.24 u. 1.65 m. Zierikzee: 7.43 u. 1.49 m., 20.06 u. 1.46 m. tussen de verdorde weilanden, ligt een kleine’ oase, een frisse groenejfek’ waarin op verschillende plaatsen waaiervormige fonteinen spuiten. Het gras is er mals als boter en er staan bieten, die trots hun stevig blad verheffen. c.;.“.eze V?8® een Proefveld en eigendom van de Commissie Waterbeheer sing en Verzilting en het Rijkstuinbouw-consulentschap in Zeeland. En het is een trots bezit. Want hier wordt bewezen, dat men door „beregening” zelfs on zandgronden mooie opbrengsten kan verkrijgen. P De teelt van fruit in Schouwens Westhoek is oud. Men vindt hier een strook grond, die destijds behoorde aan kleine boeren, die er het grasland hiel den maar de moed niet opbrachten om het te bebouwen aangezien de kwali teit absoluut niet deugde. Deze strook grond bleek echter voor de fruitteelt uitstekend geschikt te zijn, vooral ook omdat men er practisch geen nacht vorst kent. Voor de ramp had men hier 400 ha fruitteeltgebied, dat echter zeer versnipperd was en waarin ook een zekere verdroging werd geconsta teerd. Chr. Geref. Kerken. Tweetal te Biezelinge, C. J. Ph- bering te Assen en M. Vlietstra Eemdijk. Geref. Gemeenten. Beroepen te Kampen (vac. A. Ver hage), W. C. Lamain te Grand Rap® (V.S.). GROOT VERSCHIL Het zijn mooie rechte kavels, waarin de fruitkwekers straks hun woningen kunnen zetten en een heel verschil met hét fruitteeltgebied in de buurt van Renesse, waarvoor een zelfde plan in bewerking is. Wie deze twee gebieden ziet, kan begrijpen, dat men op Schouwen trots is en dankbaar voor de manier waarop men dit heeft aangepakt. Maar voor we het nieuwe gesaneerde gebied introkken toonde men ons het klein beregeningsproefveld. Ir v. ’t Le ven vertelde hier, dat onder het duin gebied een schijf zoet water ligt van zeker 100 meter dikte. Met een motorpomp onttrekt men nu zoet water aan deze schijf en bespuit men met een beregenings-installatie de proefperceeltjes. Nu kost zo’n berege nings-installatie geld. Vijf en twintig gulden per meter voor het boren tot op 20 meter diepte en zeven gulden per meter aanvoerbuis. Het bespuiten zelf vergt zo’n honderd vijftig gulden per jaar. „Maar” zo zei Ir Van ’t Le ven, „kijk maar eens naar het verschil. Dit is een beregend en dit een niet be regend perceeltje. Het verschil was duidelijk. De gronden, waarop deze kleine proeftuin lag, zijn zeer droogtegevoelig en ze beslaan een enorme oppervlakte, n.l. duizend hectare. „Van deze dui zend hectare zal ongetwijfeld een grote het Pianoconcert no. 5 in Es gr. Ludwig van Beethoven en ten- de Eerste Symphonie van Ingezonden Mededeling I Gun u geregeld 's morgens vroeg even tijd voor een heerlijk bruisend glas Andrews. Dan functionneert van binnen alles weer vlot en gaat u I met méér plezier aan het werk. 1953 nog jonge tuinders un - delen van ons land hier kwat om de rommel te helpen °Pru!”jje en glas te rapen van de verm broeikassen. beste wat Nederlands paardenfokkerij te bieden heeft. Dan leidt de heer C. A. Dekker uit Axel zijn trots naar voren: „Nico van Annie”, prijswinnaar in de klasse hengsten met afstammelingen. Hij ont vangt de zilveren wisselbeker. De heer Bruinst te Middenmeer stapt met An nie van Nico naar de baan; de merrie met afstammelingen, die eveneens overtuigend haar prijs: de medaille van H.M. de Koningin, won. Daar draaft het vierspan van Stal len de Dobbelaere voor het publiek, dat juicht en juicht. In het midden de driejarige Sabine, plaatsvervangster van haar onlangs overleden moeder Ninette. De heer Den Dobbelaere moet bij de burgemeester van Den Bosch komen en ontvangt de wisselbeker van de gemeente. Van de heer Stols krijgt hij een plaquette. Nog één prijs wordt uitgereikt. De heer Massey van het Ardense stam boek heeft namens dit stamboek voor zichzelf het dier uitgekozen, dat het meest het Ardense type be nadert. Het is de tweejarige bruin schimmel Constaud van de Heihof, MIDDELBURG, 8 Sept. Van daag wordt de 180.000ste bezoeker op „Miniatuur Walcheren” ver wacht. De poorten van het kleine Walcheren zullen vermoedelijk Za terdag 1 October worden gesloten. Uiteraard hoopt men hoewel dit een open vraag is voor die tijd de 200.000ste bezoeker te kunnen no teren. Onder de bezoeken in groeps verband staat nog een rondgang door de advocaten, die op 16 en 17 Sep tember a.s. hun landelijk congres op Walcheren houden, op het program ma. weg voor de neus van „Olga van Moerkapelle” die overigens met recht het reservekampioen- HET GROTE FEEST. Maar toen begon toch het grote feest, de „show” die jaarlijks duizenden naar de veehallen trekt. De merriën van 2 aar en ouder, de merriën met afstam melingen, de fokgroepen en de oud- kampioenen, de hengsten, de vier- en achtspannen. Tsa, daar draafden ze, de dieren die hun eigenaars zo’n vreugde doen beleven en niet alleen de eige naars, ook de tallozen, die het zagen. De Leida’s, Betsies, Udines, de Mon- na’s. Zonder en met veulens, die op hun hoge benen als jongejuffrouws belachelijk mal liepen te doen. De Ni co’s van Annie, van Ella en van Ste- geshof met hun Georges, Moustic’s en Urbain’s. Prachtdieren allemaal. Ja, het was weer een grote dag voor de Trekpaardfokkerij. (Van een onzer verslaggevers). ’s HERTOGENBOSCH, 7 September. De drie en twintigste nationale Trekpaardententoonstelling in de Bosse Veemarkthallen, waaraan niet min der dan vierhonderd paarden uit de beste stallen van ons land deelnamen, heeft, ondanks de hoog gespannen verwachtingen, géén twee Zeeuwse suc cessen opgeleverd. „Quarré”, de vijfjarige zwart-schimmel van Stallen de Dobbelaere uit IJzendijke, die töch als dè candidaat werd beschouwd, moest het afleggen tegen de 7-jarige „Nico van het Zwartewater”, eigendom van Kind. Mart. Simons te Grubbenvorst. Feest dus in ,,’t Bronsgroen eikenhout” voor de kampioen. Maar voor de kampioensmerrie ging toch de Zeeuwse vlag in top. „Addy van Annie”, de zevenjarige bruinschimmel van Osw. Kerckhaert Zn te Westdorpe, zuster van de nationale kampioen 1949 „Nico van Annie”, haalde de titel van de Gebr. van de Velde, schap verdient. Zeeland mag over deze ture „Tannhauser” van Richard JWag- ner, 1—-1 van slotte Brahms. Dit zal het derde concert zijn dat de Z.V.U. in samenwerking met en kele Goese ingezetenen organiseert. Het ligt dan ook in de bedoeling van de Z.V.U. om ieder najaar een groot concert in Goes te doen plaats heb ben, zodat een waardevolle traditie wordt gevestigd. In het voorjaar zal dan als regel een groot concert wor den gegeven in Middelburg. Zoals het vorige jaar zal het Rotter damsch Philharmonisch Orkest ook dit jaar een concert geven voor de jeugd. Het programma van dit concert, dat ’s middags om half drie begint, is mo derner van opzet. Zo wordt geopend met „Variaties en Fuga op een thema van Gounod” van Willem Andriessen en staan verder op het programma „Eglogue” van Henri Rabaud; „Moldau suite” van Smetana en tenslotte de Ouverture „Tannhauser” van Richard Wagner. oppervlakte gespaard moeten blijven voor natuurschoon en recreatie, doch we hopen de mensen aan te tonen, dat er meer kan groeien dan enkel wat verdroogd gras”, aldus Ir Van ’t Leven. „Maar als” zo was onze vraag, „nul glfl 1®gig, Wf&ggi iedereen zo maar water aan de grond gaat onttrekken, komt men dan niet in conflict met de waterleidingmaat schappij?”. „Ja”, was het antwoord, „als dat gebeurt, zal het beregenen geregle menteerd moeten worden door bij voorbeeld iedereen een bepaalde tijd toe te staan om te besproeien” Wanneer men echter weet, dat het beregenen vaak gebeurt met sproeika- nonnen, die een halve hectare tegelijk „bewerken”, kan men begrijpen, dat ’t onttrekken van water op grote schaal toch voorzichtig zal moeten gebeuren.

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 2