aan PUï 1 PE SMOKKELEN, CAFÉRITTEN EN MISHANDELINGEN In Pakistan wordt kolossaal hard gewerkt Et Middelburg sluit zich aan bij ziekte kostenregeling gemeentepersoneel BILIS” TE GOES BEGONNEN blie t een Spencer. van voor nieuw Laat Rui krijg Rus Wiener Sangerknaben naar Zierikzee Kaas bij de borrel en... Dat gaat Een Jong land met immense moeilijkheden Nive-activiteiten in komende seizoen Opdracht tot ontwerpen van plannen politiebureau Een opleiding, die in de eerste plaats geen school is fl 1 1 1 1 1 u 1 naar Den Bosch toe Voor meisjes van „ZONNEBLOEM” EN „MATER AMA Gecombineerde zitting van Middelburgse Politie- en Economische Politierechter Bij Oranjezon komen nieuwe pompputten Drs Th. J. Westerhout vertelde KERK Waar zijn onze 1 7 tot 20 jaar KRU WIELRENNER REED OVER KAT HOEDEKENSKERKE ft 31 Begrotingszitting op 25 October Carillon en lunch Op - W Woensdag 7 September 1955 ZEEUWSCH DAGBLAD Ingezonden Mededeling (adv.) In Turn-Top Etui ■i ’i de 5 i Qurmacp TOBACCO COMPANY (*.V. Wij weten wel beter dan onze kaas te f verschieten. Kaas bij de borrel bijvoor- beeld is een genot dat een traditie werd. En - alle goede dingen in drieën steek daar nu eens een Spencer bij op, j de sigaret die het beste de Virginia- traditie vertegenwoordigt. S Dit merk op elk doosje Spencer waarborgt U de onveranderlijke kwaliteit in de zomermaanden tijdens een va- cantie ook bijeenkomen om de onder linge band te bewaren. Op- en ondergang van Zon en Maan: Donderdag: Zon op 6.02 u„ onder 19.13 u. Maan op 21.50 u„ onder 13.52 u. GOES, 6 Sept. De 16-jarige wiel renner M. Traas uit ’s-Heerenhoek is vanmiddag, toen hij naar huis reed op het rijwielpad bij ’s-Heer Hendrikskin- deren over een kat gereden. Hij kwam daarbij zodanig te vallen, dat hij een sleutelbeen brak en naar het zieken huis te Goes vervoerd moest worden. Raad. Vrijdagavond a.s. hoopt de raad te vergaderen. TOKU sterie v vandaag panners worden ling van deur in lijst kon generaal opperbe ger in Oesjirog over de China, raal-ma AMSTELSTAD 6 vm. te Nagoya. BOSCHFONTEIN 2 nm. te Aden. EENDRACHT p. 6 n. Haifa. JÖHAN VAN OLDENBARNEVELT v. Rotterdam. LEERSUM p. 5 Quessant n. Houston. MAASDAM 6 te New York. NESTOR 6 te Rotterdam. ORANJE 6 n. Colombo. SALLAND 5 nm. n. Montevideo. SLAMAT 6 te Livorno. WATERMAN 6 vm. te Wellington. WILLEM RUYS 6 te Suez. LOOSDRECHT 6 te Boulogne. MOORDRECHT 5 n. Mena Al Ahmadi. De „Wiener Sangerknaben” zullen Donderdag 29 September a.s. onder auspiciën van de Z.V.U. in de Nieuwe Kerk te Zierikzee een concert van geestelijke liederen komen geven. waarde van de auto bedroeg ongeveer 1000. Mede omdat B. inmiddels weer een nieuwe auto aangeschaft heeft, veroordeelde mr Van Empel hem tot 1000 of twee maanden met een proef tijd van drie jaar. De auto krijgt hij uiteraard niet weer. ©VeR. KLÉINS GENOEGENS D^S LEVEh/5 het voorstel tot aansluiting bij de gemeenschappelijke regeling ziekte- Na afweging van het pro en contra voorstel van B. en W. prijzenswaardig, maar wees erop, dat de schoolbesturen volgens de wet recht kunnen doen gelden op het gevraagde, hetgeen nodig is door de grote toevloed van leerlingen. t DE KEERZIJDE Dit alles klinkt erg somber, maar de médaille heeft ook een lichte keerzij de, aldus de heer Westerhout. En dan moet in de allereerste plaats worden gezegd, dat er kolossaal hard wordt financieringsproblemen in de kleine onderneming en de kostprijsbereking in het kleine bedrijf. De vergaderingen zullen worden gehouden in Zierikzee, Goes, Middelburg, Vlissingen, Oost burg, Terneuzen en Hulst. wat huiverig tegenover het voorstel, omdat hij meende, dat bouw ten koste zou gaan van de woningbouw. Nu dit niet het geval blijkt te zijn, wilde hij voor stemmen, al onderstreepte hij nog eens de suggestie van verbouw van een oud pand. Er komen er straks heel wat vrij en het zal moeilijk zijn er een bestemming voor te vinden. HUURKOOP De raad besloot voorts een huur- koopsysteem voor koelkasten in te voeren. De heer Kaland bepleitte aan sluiting bij het centraal bureau van afbetalingsbedrijven, de heer Hesse- link meende, dat de voorwaarden ge rust iets strakker kunnen zijn, de heer Schot meende, dat hier geen taak voor de gemeente ligt en de heer Wattel wees erop, dat met name in flats een koelkast practisch niet te missen is. Wethouder jhr mr T. A. J. Schorer vond aansluiting bij het centraal bu reau niet nodig: de bedrijven kennen de mensen wel. De tarieven mogen ze ker niet ongunstiger zijn dan die van het provinciaal bedrijf. Tenslotte be streed hij de mening, als zou een koel kast in het algemeen luxe zijn. De heer Schot stemde uiteindelijk tegen. Het op door bra al of nie willigers meensch toegezeg actiecom tegenwo en politi de inzan organise straatcol MIDDELBURG, 6 Sept. Dat het nauwelijks acht jaar jonge Pakistan voor immense moeilijkheden staat bij zijn opbouw en ontwikkeling is al heel vaak gezegd in tal van artikelen en reportages. Maar nog meer raakt men daarvan onder de indruk, wanneer iemand, die enige tijd in dit land heeft vertoefd, vertelt van wat hij ondervond en meemaakte. Dat was o.a. drs Th. J. Westerhout, die op verzoek van de Ver. Naties in het kader van de tech nische hulp aan de minder-ontwikkeld e gebieden daar vier maanden sociaal werk in de breedste zin van het woord heeft verricht. Hij vertelde er van middag over voor de Middelburgse raadsleden en een aantal hoofdambte naren, met hun dames, in de trouwzaal van het Stadhuis. In sobere bewoordingen schetste drs Westerhout de momentele situatie. Pa kistan bestaat uit twee op zo’n 1500 kilometer van 'elkaar gelegen delen. In alle opzichten is er een tegenstel ling tussen deze twee gedeelten: het klimaat, de taal, de bevolking enz. West Pakistan telt circa 37 millioen inwoners, Oost Pakistan ongeveer 43 millioen op een aanzienlijk kleinere oppervlakte. Van de bevolking kan 14 procent lezen en schrijven. Drs Wester hout schetste de verhouding tussen Hindoes en Moslims, besprak ’t kaste- systeem, dat de ontwikkeling van het land ernstig remt en vertelde ook iets over de positie van de vrouw. Eén der meest sprekende problemen is dat der vluchtelingen, waarvan het aantal op 12 millioen wordt geschat, maar dat nog elke dag. toeneemt. In zeer korte tijd groeide hierdoor de be volking van de hoofdstad Karachi van 300.000 tot 2 millioen zielen. De hy giënische omstandigheden laten zeer veel te wensen over, evenals de huis vesting. MIDDELBURG, 6 September. Voor de Economische Politierechter, mr P. van Empel, stonden Dinsdag de veehandelaren A. v. B. en T. D. G. uit, Hulst, die in de nacht van 12 op 13 Juni onder Nieuw-Namen gesnapt waren, toen zij in een auto opeengepakt 44 beesten, waaronder een groot aantal nuchtere kalveren, vervoerden. „Dat gaat naar Den Bosch toe”, zeiden ze tegen de commiezen, die echter niet zo vlot van aannemen waren als het „zoete lieve Gerretje” uit het onvolprezen lied. Meer dan vijftig dagen zitten zij thans reeds in het Huis van Bewaring, hetgeen hen wellicht tot andere gedachten heeft gebracht, want voor de Politierechter kwam het tot een bekentenis. Van B. zei, dat hij voor een vreemde opdrachtgever de beesten (voor ƒ75.naar de grens moest bren gen. G. zou hierbij als helper gefungeerd hebben. De mening van Mr J. L. Andreae de Officier was, dat de heren de bekennende verdachten spe len, doch over de kern van de zaak de sluier laten hangen. „Zij leven van de smokkel”, was zijn oordeel. Hij memoreerde de vele malen, dat Van B. en G. reeds met de politie en justitie in aanraking zijn geweest. Tevens hadden zij ditmaal ook nog geknoeid met een nationaliteitsbewijs. „Dit alles past in het kraam van de heren Van B. en G.”, zei de Officier. Hij eiste zes maanden gevangenis-1 van de verdachte, die hij straf, waarvan vier onvoorwaardelijk, 1 twee voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en verbeurdverklaring van de auto en het vee, tegen ieder van de verdachten. De verdediger, mr Nederveen Roermond, trok de waarde van de aan vullende verbalen in twijfel. Hij voer de aan, dat het overtuigend bewijs ge leverd is, maar het wettige niet. „Deze kleine mannetjes zijn zwaar geknakt”, vervolgde hij. „Wij heb ben hier niet te doen met formele smokkelaars”. Hij wees er verband op, dat zij geen ’s-GR bij zonde bate de: vier w< week v met Za datum. De z< heer C. serie be stelling, de is, ge coop te stoken kerbesti waarde: heeft e Voor de 31 Dece van de verdachte, die hij voor de uit oefening van zijn legaal bedrijf niet kan missen. B. had uit nood gehan deld. Zo hangt hem als een zwaard van Damocles ook nog steeds een fikse J gewerkt om de achterstand op elk ge bied in te halen. Industrieën worden werkelijk uit de grond gestampt en reeds bezit Pakistan het grootste jute- verwerkende bedrijf van de hele we reld. Dank zij de hulp en de steun van Amerika, van particuliere ondernemin gen en van de Ver. Naties worden er op grote schaal dammen en krachtsta- tions gebouwd en worden er enorme irrigatiewerken aangelegd. Wegenbouw is een ander onderdeel van het grootse ontwikkelingsprogramma. Wat zijn eigen werk betreft vertelde drs Westerhout, dat de groep, waarin hij werkte, o.m. tot taak had de bevol king rijp te maken om zichzelf te ont wikkelen en voor zichzelf te zorgen. Het meest opvallende daarbij was steeds weer, dat de eerste vraag be trekking had op het onderwijs voor de kinderen. En steeds opnieuw was er een spontane bereidheid om zelf scholen te bouwen. Nadat een groot aantal foto’s, die de heer Westerhout in Pakistan had op genomen, was getoond, dankte burge meester mr dr N. Bolkestein hem har telijk voor zijn interessante en boeien de causerie. MIDDELBURG, 6 Sept. Burge meester Bolkestein deelde in de raads vergadering mede, dat op Dinsdag 11 October a.s. de begroting voor 1956 in officieuze zitting zal worden behan deld en dat op Dinsdag 25 October d. a.v. de officiële behandeling zal ge schieden. De raadsvergadering van Dinsdag 4 October is verzet naar Vrij dag 7 October, aangezien de burge meester op de 4e nog niet terug is uit Rome, waar hij het internationale con gres van gemeenten gaat bij wonen. -o- MIDDELBURG, 6 Sept. Tijdens de rondvraag in de raadsvergadering heeft de heer L. J. Breel (Arb.) ge vraagd of nu alle moeilijkheden met het carillon vergeven en vergeten zijn, zodat de heren leveranciers konden worden uitgenodigd voor de lunch, zo als de heer Breel in de krant had ge lezen. De burgemeester antwoordde, dat er na de (vele) klachten vrij veel is verbeterd. Zolang het carillon nog niet was opgeleverd, kwamen alle re paraties voor rekening van de leve ranciers. Er moest nu eenmaal een punt worden gezet. Volmaakt zal het carillon zeker niet zijn, maar het gro te voordeel van het moderne systeem is, dat zeer eenvoudig andere liedjes kunnen worden opgezet. Er wordt een verzameling banden aangelegd, die voor speciale gelegenheden gebruikt kunnen worden. Tenslotte deelde de burgemeester mede, dat thans een ambtenaar van gemeentewerken is be last met het in orde brengen van even tuele kleine onvolkomenheden. GOES, 6 September Vanavond zijn in de vakschool voor meisjes te Goes het „Zonnebloem”-werk en de R.K. Mater Amabilis school begonnen. Meisjes van 1720 jaar krijgen door middel van deze cursussen een alge meen vormende opleiding, die haar voorbereiden op haar taak later, voor namelijk als huismoeder. Voordat het „Zonnebloem”werk begon hadden de meisjes, het be stuur en de docenten zich verzameld voor een korte bijeenkomst. Namens het bestuur sprak eerst de heer L. Pieterse een kort inleidend woord. De leidster van de „Zonnebloem”, wika C, Best wees de meisjes er in haar toespraak op, dat deze opleiding in de eerste plaats geen school wil- MIDDELBURG, 6 Sept. Het pro gramma van de afdeling Zeeland van het Ned. Instituut voor Efficiëncy zal het komende seizoen voor een groot deel zijn gericht op de activiteiten van de Prov. Contactcommissie Productivi teit, die in diverse streekcentra discus- sie-avonden gaat organiseren voor on dernemers met o.m. als onderwerpen: „Waarom en hoe de productiviteit te bevorderen! Kostprijsberekening en administratie, Intern transport en op slag, Werkvoorbereiding. Dé afdeling wil trachten tussen beide instellingen een verband te leggen. De in de discus siegroepen behandelde onderwerpen zullen bij een georganiseerd bezoek aan enkele grote bedrijven in Zeeland worden geïllustreerd. Bovendien zijn de onderwerpen voor de NIVE-lezingen zó gekozen, dat zij meestal een afron- 1 Jig vormen op het behandelde in de discussiegroepen. De volgende onder werpen zullen, ook met het oog op het kleine bedrijf, worden behandeld: or ganisatie van het intern transport, ma- gazijnbeheer, werkvoorbereiding, het kleine bedrijf, verkoop en productie, s-GRA1 Lnsvejg' I gieatels k pit raat «nhulP e Hulpverle; I pe opk I laatste w I yererugo* I gers over' I oude ong* I resultaat I den verk< I sleutelge I bestemd- I Maar d I kleini bec I jets b«- 1 I opbalers I ontvangsi I kost twe I malen da I gegeven, I brengst I leveren. IEr zal I worden i I maar zor I op zichz' I Aan het I een vern I voor ver I heim, m; I kend ge: gen zijn Hori sterk vi ‘ads sts dwee; 5 slede, solide; 1 VERi gevoel 1 Rondsla tuls; 5. Morvei ^chterb «nopt, i Eli, K ^deiyk; Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Nigtevecht, toez. M. v. d. Bosch, cand, te Den Haag. Bedankt voor Nieuwerkerk aan de IJsel, J. Vermaas te Bodegraven, die ons meedeelt, dat hij niet is aangezocht als zendingsdirector van de Geref. Zendingsbond. Bedankt voor Opheusden en Tholen, C. Treure te Ederveen. Chr. Geref. Kerken. Tweetal te Wormerveer, K. J. Vele- ma te Midwolda en C. Verhage te Broek onder Akkerwoude. Evang. Lutherse Kerk. Bedankt voor Tanganyka als zen- dingspredikant, L. G. Chr. Grabandt te Leeuwarden, CAFERITTEN. De draglinemachinist G. T. H. uit Renesse reed op 26 Mei te Brouwers haven in een sloot. „Er is het nodige aan de gezellig heid gedaan”, merkte mr Van Empel op, toen bleek, dat hij verschillende café’s „gedaan” had. De zaak werd bij verstek behandeld; de grondwerker J. A. K. uit Renesse, die in de auto zat, getuigde. Conform de eis werd H. ver oordeeld tot 1 maand voorw. met een proeftijd van twee jaar, ƒ75 of 15 d. en 6 maanden ontzetting uit het recht een auto te besturen. De welbespraakte vertegenwoordi ger J. J. H. werkzaam voor een fir ma, handelend in het Schiedamse vocht en te Rotterdam woonachtig, had onder Serooskerke op Schouwen met zijn auto slingerend over de weg gereden. Hij verklaarde, dat hij naar zijn lichtknopje moest zoeken. Zeven consumpties had hij op die avond van de 4e Juni gebruikt, zei H. Zijn werk gever, de heer v. d. H., verklaarde, dat hij „één van zijn matigste mensen was”. De Officier vertelde, dat de bloedproef 1,95 had aangewezen, „veel en veel te veel”. Het vonnis luidde 100 of 20 dagen èn drie maanden niet achter het stuur. STIKKEN ER AF. De 24-jarige los werkman A. v. d. G. uit Hansweert had op 23 Juni van dit ;aar met een dronken kop zijn vriend en diens moeder mishandeld. Aanvan kelijk was hij met zijn vriend aan de boemel geweest, maar deze streek al spoedig door bemiddeling van zijn moeder de vlag voor de alcohol, ’s Avonds ging v. d. G. nog „even” naar zijn vriend, die ruw uit Morpheus’ ar men werd weggerukt. J. v. E., die getuigde, werd eerst door v. d. G. uitgescholden en daarna afgedroogd. Ma kwam er tussen en kreeg ook klappen. „Ik heb haar mis schien een duwtje gegeven”, zei de man met de loszittende grote handen. „Ie sloeg m’n moeder de stik ken van der oot”, zei de mishandelde Van de eis 30 of 6 dagen) maakte 50 moeten betalen of 6 da?en hij ƒ40 of 8 dagen. het beton moeten gaan zitten. MIDDELBURG, 6 Sept. De gemeenteraad heeft vanmiddag zonder dis cussie een crediet toegestaan van 95.000 voor de uitbreiding van het aan tal pompputten in het waterleidinggebied te Oranjezon. Hij ging ook accoord met het voorstel tot voorbereiding van de bouw van een nieuw politiebureau en verleende daartoe een crediet van 10.000. De meeste tijd werd besteed aan I kostenvoorziening gemeentepersoneel. ging men uiteindelijk accoord met het Mr P. van Empel, (C.H.) opende de rij van sprekers, opmerkend het een bewijs van goed beleid te achten, dat de ziekenfondsen hun arbeidsterrein zo veelomvattend mogelijk willen ma ken, waardoor de verzekeringsvoor- waarden zo gunstig mogelijk kunnen zijn. De heer Van Empel kon de criti- sche aantekeningen van de Federatie van Ziekenfondsen goed begrijpen en vroeg zich af, of de beweerde meerde re zekerheid voor de ambtenaren een offer van 6 mille der gemeente wel waard is. Het leek hem wat na-ief te denken, dat men door toetreding tot deze aparte groep zovele voordelen zal hebben en hij meende, dat straks de zelfde bezwaren zullen blijken als die er bij de huidige regeling zijn. Volgens de heer J. S. Hoek (A.R.) zit de moeilijkheid allereerst in de te genstelling tussen de departementen van Binnenlandse Zaken en Sociale Zaken. Ook hij vond het niet juist een apart fonds te stichten en deelde me de, dat de argumenten der Federatie wel indruk op hem hadden gemaakt. Van tegenovergestelde mening was de heer A. J. Kaland (C.H.), die zei, dat de Rijksoverheid haar plicht op dit punt niet voldoende verstaat en dat het voorstel dus de enige mogelijkheid is om iets voor de ambtenaren te doen. De heer A. J. Schot (S.G.), verklaarde zich principieel tegen verzekering, maar had als bijkomend bezwaar, dat de betrokken ambtenaren niet meer vrij zijn: zij moéten nl. deelnemen aan de regeling. en ^"^ending in dit gebruik hadden gemaakt van een pantser wagen. Mr Nederveen achtte de 52 dagen, die de beide smokkelaars reeds gezeten hebben, een straf die zwaar genoeg is. Hij pleitte voor een vonnis in de trant van „Ga heen en zondig niet meer!” Dit zou volgens hem opbeurend, opvoedend en heil zaam werken. Mr Van Empel was het niet met hem eens. Zijn uitspraak was vrijwel overeenkomstig het vonnis, met dit verschil, dat van de zes maanden ge vangenisstraf drie maanden onvoor waardelijk zijn, met aftrek. HET BOTERDE NIET. Reeds eerder had de bakker E. T. B. uit Nieuw-Namen 800 boete moeten betalen voor zijn botertochten, in het kader van de Benelux. Ditmaal was hij op klaarlichte dag gesnapt. Hij had bekend in de loop van een half jaar zo’n 10.000 kg boter gesmokkeld te hebben. Mr Andreae vroeg een maand voor waardelijk met een proeftijd van 3 jaar, benevens 1000 boete subs, twee maanden hechtenis, plus verbeurdver klaring van boter en auto. Mr Nederveen pleitte voor de auto HET ANTWOORD Wethouder A. J. Berenpas verdedig de het voorstel. Hij schetste de feite lijke situatie, waarbij ambtenaren, die meer dan f3750.verdienen zich niet vrijwillig kunnen verzekeren bij het ziekenfonds. Particuliere verzekering vraagt veel geld. Dat de gemeente ambtenaren zelf provinciale zieken fondsen hebben opgericht, is de schuld van de Rijksoverheid, die al jaren na laat de knoop door te hakken. De z.g. interimregeling ziektekosten voldoet vaak niet. Aangezien Zeeland maar 1400 gemeente-ambtenaren telt, was combinatie met Zuid-Holland noodza kelijk. Nadat burgemeester Bolkestein nog gewezen had op het eindeloze getreu zel der twee departementen en had medegedeeld, dat alle ambtenaren-or- ganisaties voor de regeling waren, werd het voorstel aanvaard met de stem van de heer Schout tegen. EEN MOEILIJKE BENOEMING Voordat de raad tot onderwijzeres aan school C mej. C. A. Wondergem benoemde, was er tot tweemaal toe een besloten vergadering geweest. In eerste instantie maakte zowel de heer M. A. L. Hubregtse (Arb.) als de heer B. A. Hesselink (VVD) ernstig be zwaar tegen het ontbreken van een voordracht en het noemen van slechts één naam. Wethouder Kögeler ver klaarde, dat B. en W. dit deden mede op advies van het schoolhoofd en de inspecteur. De heer Hubregtse vroeg daarop een besloten vergadering. Na de heropening stelde hij voor een tweede naam aan de voordracht toe te voegen, maar de burgemeester aanvaardde dit niet als zijnde in strijd met de wet: er was n.l. geen voor dracht, doch slechts een aanbeveling. Toen de heer Kaland daarop voor stelde het voorstel aan te houden, merkte dé burgemeester op het dan maar beter te achten opnieuw in beslo ten vergadering te gaan, opdat de raadsleden nu precies konden zeggen wat zij van de candidaat vonden ONDERWIJSVOORSTELLEN Een aantal voorstellen tot het ver lenen van medewerking ex art. 72 der LO-wet werd aangenomen. De heer Schot verklaarde de indruk te hebben, dat men het onderste uit de kan wil hebben. Het gaat om allerlei gewone leermiddelen, die met enige goede wil best uit art. 101 bestreden kunnen worden en wees op andere schoolbe sturen, die de zuinigheid betrachten. Wethouder Kögeler vond dat laatste de zijn, maar wel een hechte gemeen schap, waarin zowel docenten als leerlingen hun eigen verantwoorde lijkheid dragen. Mej. W. C. West- steijn riep de meisjes als gasten in haar school een hartelijk welkom toe en sprak de hoop uit dat zij zich als gasten spoedig thuis zouden voelen. Na deze bijeenkomst begonnen de lessen. Hiervoor had er nog een korte bij eenkomst plaats gehad van de „Mater Amabilis”school. Hier hadden het woord gevoerd de heer W. J. M. Vroo- me, Deken R. M. A. Nieveen van Dij ken en mej. Weststeijn. Aan elke opleiding nemen 48 meisjes deel. De cursus duurt 3 jaar. Twee avonden per week wordt les gegeven gedurende 24 weken. Er wordt onder richt gegeven in koken, naaien, kinder verzorging, opvoedkunde, handenar beid en woninginrichting. Voor de „Zonnebloem” behandelt Wika Best levensvragen. Bij dit onderwijs blijft het niet, want het ligt in de bedoeling dat de meisjes "wk POLITIEBUREAU Bij het voorstel omtrent het politie bureau waarschuwde de heer I. van Loo (Arb.) voor verbouwing van een oud pand. Dit valt altijd tegen en daarom is het beter een nieuw gebouw te zetten, liefst met het front naar de Dam, zodat de graanbeurs moet ver dwijnen. De heer M. Wattel (A.R.) stond eerst Iedereen weet dat er wel eens met spek wordt geschoten. Wist V dat er ook wel eens met kaas is geschoten Bij een gevecht tussen een Vruguees en een Bra ziliaans oorlogsschip raakte de munitie van de Uruguees op. De kapitein liet de kanonnen laden met Edammer kaasjes en de Braziliaan nam de benen, bang voor een geheim wapen. BLOEDENDE VLEUGELS,I Hetzelfde karakter zij het zonder! alcohol droeg het treffen tussen! mevr. A. J. de K.S. en de heer LM,! v. S. uit St. Maartensdijk. S. liep achter het zoontje van mevr. I De K. aan. De telg zocht bescherming! onder moeders vleugels. Deze vleugeh I werden tot bloedens toe geslagen, al-| dus het slachtoffer. D.w.z. de neus-j vleugels, zij kreeg nl. enige fikse sla-1 gen in het gezicht. „Hoe is de toestand I nu?” vroeg de Politierechter. (De I kemphanen wonen naast elkaar). „Ik I praat nog niet”, zei mevr. De K. De I klap is dus op 16 April nogal aange-l komen. S. moet ƒ15 betalen of 3 da-1 gen gaan zitten. EEN WEEK KABEL I Gedurende een week had de les I werkman P. S. uit St. Maartensdijk I aan de kust bij St. Annaland als-1 maar kabel van de P.T.T. meeger.o-1 men. Dit bracht hem in totaal f 86.20 1 op. Ter ..zitting bleek, dat de justitie I nog een ander appeltje, betreffende I zoekgeraakte kippen, met S. te schil- I len had. 25 of 5 dagen, benevens I 3 maanden voorw. met een proeft. I van 3 jaar, alsmede ondertoezicht- I stelling van de reclassering, was het I vonnis. I GOEDE FRITES- I E. P. D. J. uit Nieuw-Namen had in I de loop van enkele jaren voor WOO I schulden gemaakt. Hij stak het op ho- I welijksmoeilijkheden. „Ik was I goed in m’n hoofd”, zei hij, „maar ik I heb nu goede frites!” Conform de eis, I 4 maanden voorw. met een proeftijd I van drie jaar en ondertoezichtstelling I alsmede de voorwaarde, dat de scha- I den binnen anderhalf jaar worden af' I gelost en er in deze tijd geen nieiw8 I gemaakt worden, werd hij veroordeelt I De 40-jarige C. J. de L. uit Baar- I land wilde op de avond van de 6e J®1 I nog enige dingen met zijn burgernee>- I tér gaan bespreken. Hij belde eenzaat maal, doch er werd niet opengedaan. Toen liep hij naar de achterdeur, waarvan de gemeente-ontvanger, I heer B. v. D„ die getuigde, hem korte tijd later zag terugkomen. Het bleek, dat de ruit van de achter- deur was stukgeslagen. De L. zei zio I hiervan niets te herinneren. I Mr Andreae sprak van een sta I kaart van vernielingen, hiiisv^' I breuk enz. ..Voorts stipte de Off‘c‘ I aan, dat de verdachte het feit me’ I kent, maar het ook niet positief o kend had. 25 of 5 d. conform. KENNIS' I „Vuile stinkende N.S.B.’er! mej. E. A. L. R. 41 jaar en zeese één van haar geliefde ken I sen naar het hoofd geworpen. De k nis had haar eerst een schuldennw ster genoemd, voerde zij aan. II „U weet Uw tong slecht in bedv-- - te houden”, zei mr Van Empel en gaf haar de raad eens naar eeri slot uit te zien. Overeenkomstig 25 of 5 d„ werd zij veroordeel Onder toezicht van de uitvoeid de K. uit Hardinxveld had een t rige smeerj ongen op Schouwen 1 een dragline een P.Z.E.M.-kabe II nield. Men moet 24 jaar dragline te besturen. Honderd g 1 of 20 d. was het vonnis (confon i De aannemer van betonwerken uit Haarlem had op 3 Mei te ƒ1 j j. I met een auto gereden, terwijl J bewijs voor bepaalde tijd "-1 3 trokken. Deze periode is tbamj II zoon. Mr Van Empel vond het ook bar. maanden verlengd. TeveirntySh£n I het beton moeten gaan zitten- I drie jaar en verbeurdverklaring Damocles ook nog steeds een Belgische boete boven het hoofd. De uit

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 2