Fleurig ruiterfeest op terreinen B Oranjezon van naar UIT ZEELAND’S STEbd M $£),e Radio U L Olympia stuurde Scampolo met 5-3 nederlaag naar huis „ONS GENOEGEN” te Vlissingen vierde 65-jarig bestaan Li Geslaagd sportfeest te Krabbendijke Nieuwtjes van alle eilanden WARDENBURG VAN NELLE Goes-Veteranen kampioen Zomeravondvoetbal BRUINVIS Wandelmarsen op >tVrederust,r BURGERLIJKE STAND Herv. predikanten namen afscheid van Nisse zware shag! Middelburg Zierïkzee 7 holen 7 erneuzen KERK r Crediet voor centrale w akkc kers gem twee Enkele clubs lieten verstek Van der Slikke, gecombineerd kampioen dressuur en springen verwarming ’s-GRAVENPOLDER, 26 Aug. - In B dezer dagen gehouden raadsvergaderbH besloot de raad tot het aangaan van e:’B geldlening ad 450.000 ter aflossing rijksvoorschotten en ter financiering -,>■ nieuwe kapitaalswerken. Bergplaats voor brandspuit I MELISKERKE, 26 Aug. Tijdens tiB onlangs gehouden raadsvergadering heejB de raad, na toelichting van de heer Ce H Smit, directeur van Bouw- en Woning. toezicht, besloten een woning te bomvejB op een aangekochte herbouwplicht. VoorjB zal een bergplaats voor de brandspuit gebouwd worden. I gaan Koninklijke onderscheiding voor de heer v. d. Plassche ZEEUWSCH DAGBLAD Commissaris der Koningin inspecteerde Met receptie gala-concert en 9- Raad ’s-Gravenpolder K5 Mijngas ‘Restauratie van stadhuis Korfbalcompetitie hervat O.- EN W.-SOU BURG Zwemkampioenschappen TITELS NAAR loollecte dierenbescherming Miniatuur naar 170.000 Automatisering van de telefoon Voetbal, Korfbal en Gymnastiek Bromfietser gewond bij ongeluk YERSEKE ARNEMUIDEN IS VAN' Jjaan EIERVEILING en bezoekende Scampolo. be- ea en de over— W. A. TELEVISIEPROGRAMMA NCRV: 20.15 Journ. en weerber. 20.35 Filmprogr. 20.50 „De man van de kleine lettertjes”, spel. 22.05 Dagsluiting. VISMIJN VEERE, 26 Augustus 1.971 kg Ex- portgarnalen 82245; 51 kg Tong 135 —287; 2 kg Rog 18. Maandag 29 Augustus 1955 F*.' die «tul aan' exp Ijk. ven volt OP uit ken „1 van D met aan der pen. en de prij: Dat Als mer aan OP atai L hen B zijn van Dt cies een de s 5 Ti zeshi ren Toen mun dom Ni zich leest na, heer heef staa ter staa tege B' bete zich de 1 mln In t van boei 8ce[ „1 «Ige „1 woc jaai half proi inle half kilo pro< H Er juls de kerl Ven fers 1,1 „1 leve Ik e 26.0i in 1 kroi kror Op 1 Sept. a.s. zal het gasbedrijf op geheven en omgezet worden In ea gasdistributiebedrijf. Dan zal het mijn gas zijn intrede doen. In verband met de restauratie van het stadhuis zullen de raadsvergaderin gen en voltrekking van huwelijk» plaats vinden in het voormalig distribu tiekantoor in de Brugstraat. De secre tarie wordt ondergebracht In een pao! in de Hoogstraat. lit. kal. 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Gr. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.40 „Lichtba ken”, caus. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 11.00 Voor de huisvrouw. 11.30 Gr. 11.50 „Als de ziele luistert”, caus. 12.00 Angelus. 12.03 Land- en tuinb. meded. 12.33 Gram. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en Kath. nieuws. 13.20 Promenade ork. en solist. 14.00 Kamerork. 14.45 Gram. 15.30 „Ben je zestig?” 16.00 Voor de zie ken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Voor de jeugd. 17.40 Beursber. 17.45 Regeringsuitz.: Rijksdelen Overzee: Dr. 3. W. Brink: „Delfstoffen van Suriname”. 18.00 „Dit is leven”, caus. 18.15 Gram. 18.20 Sportpraatje. 18.30 Dansork. 19.00 Nieuws. 19.10 Instr, trio. 19.30 Avondge bed en liturg, kal. 19.45 Gram. 20.40 Act. 20.55 De gewone man. 21.00 „Uit het boek der Boeken”, caus. 21.15 Alt en piano. 21.40 Kamermuz. 22.20 Gitaar-trio. 22.55 Gram. 23.00 Nieuws. 23.15-24.00 Gram. winning de beide punten mee naar huis, waardoor zij een plaatsje op de ranglijst klommen. In de 3de klasse A werd slechts een wedstrijd gespeeld. BKC stuurde Swift 4 met een 61 nederlaag naar Middel burg terug. Swift 5 besloot de competitie in de 3de klasse B ongeslagen, want de kam pioenen wonnen ook hun laatste wed strijd van Animo 3 (92). TOP 2 liet Zuidwesters 2 vergeefs wachten. In de 3de klasse C kwam Kats weer wat dichter bij de titel. Ditmaal moest Zeelandia 2 er op eigen veld met 39 aan geloven. In de 3de klasse D scoorden Blauw Wit 2 en Scampolo 3 elk vier maal. Bij de B-adspiranten maakte Swift Lenig een vergeefse reis naar Souburg, want Zuidwesters A verscheen niet. Bij de C-adspiranten bleef Olympia ongeslagen en Burgerlijke stand. Geboren: Abraham, z.v. A. Verhage en M. M. van der Meer; Machiel, z.v. J. v. Schijndel en. M. Steke- tee; Johannes L„ z.v. C. Overweel en M. den Engelsman; Willem N., z.v. W. N. de Jong en P, Overgaauw; Anthonius, MIDDELBURG, 27 Aug. Het is tijdens de Zeeuwse zwemkampioen schappen wel enigszins anders gegaan, dan men algemeen gedacht had. Niet Middelburg is met de meeste titels naar huis gegaan, maar Bruinvis uit Sas van Gent. Overigens was het ver schil erg gering, want Bruinvis ver overde zes kampioenschappen en Mid delburg vijf. De twaalfde titel ging naar Schelde uit Terneuzen. Een der hoogtepunten was de 100 meter vrije slag heren, die door de Middelburger Dirkse werd gewonnen. Hij maakte een tijd van 1.09. Een tweede verrassing was het jeug dige Bruinviszwemstertje W. de Bruyn. Zij maakte op de 100 meter vrije slag dames een tijd van 1.22.9. Mej. J. van Eeiiennaam uit Souburg was in staat op de 200 meter schoolslag dames, die een overwinning werd voor Raymonde Vergauwen, Annie Cornelisse te klop pen. De gedetailleerde uitslagen hopen we morgen te plaatsen. De collectie ten bate van de Ned. Ver eniging tof Bescherming van Dieren heeft het bedrag van f 236 opgebractt gezet, want de wedstrijd was nog slechts kort aan de gang toen de Ber genaars reeds een 31 voorsprong hadden. Nog voor de thee wisten de De Miniatuur, waarop ’s avonds „Oefening Baart Kunst” uit Hoofd plaat, gedirigeerd door de heer J. Hen- nekeij, concerteerde, trok Zaterdag 2000 bezoekers. Vooral in de avond uren trokken velen naar het kleine Walcheren. De muzikanten uit Hoofd plaat kunnen op een geslaagd concert terug zien: de populaire klanken, wel ke zij met veel bravour en verve aan hun instrumenten ontlokten deden ve len aandachtig toeluisteren. Het bezoekcijfer van „Miniatuur Walcheren” bedraagt thans ongeveer 169.000. VROUWENPOLDER, 27 Aug. Tegen de duinpanorama had vandaag op de terreinen treffen der Zeeuwse ruiters plaats. Het was ook ditmaal een evenement van belang, dat de aanwezigen vier uur lang in zijn ban heeft gehouden en waar van de parade van alle deelnemende paarden en ruiters met de vaandels der verenigingen, en de daarop volgende inspectie door de Commissaris der Koningin, jhr mr A. F. C. de Casembroot, demonstreerde, tot welk een bloei deze in Zeeland nog jonge sport in de tien jaren na de oorlog is gekomen. GOES, 27 Aug. In de zomeravond- voetbalcompetitie, rayon Goes, is het elftal der Goese Veteranen kampioen geworden. De Veteranen versloegen Zaterdag in de kampioensmatch het elftal van Gemeentewerken. Met dit kampioenschap werden de Veteranen voor de tweede maal eigenaar van de wisselbeker. De voorzitter van de afd. Zomer- avondvoetbal Goes, de heer J. C. Kos ter heeft de beker uitgereikt, alsmede San iedere speler een herinneringsme- daille. Namens Gemeentewerken heeft de directeur van deze dienst, de heer J. Oranje het elftal gelukgewenst en aanvoerder M. J. C. de Kok een krans overhandigd. De voorzitter van „Goes”, de heer Mos bood aan de heer De Kok bloe men aan die ze, als blijk van waarde ring voor deze laatste en zeer spor tieve wedstrijd aan de aanvoerder van het elftal Gemeentewerken, de heer L. Back overhandigde. achtergrond van het fraaie van Oranjezon het jaarlijkse Ned. Herv. Kerk Beroepen te St. Maartensdijk, toei J. van Rootselaar te Wijk bij Heusde» Bedankt voor Bruchem en KerkW; J. van Rootselaar te Wijk bij Heusda voor Workum, J. E. L. BrummelW te Westervoort. te w, het Voor VE hl ee d. ri- hard Vorige week is door de P.T.T. gonnen met de aanleg van de kabels voor de automatisering der telefoon. Binnen afzienbare tijd zal Tholen auto matisch op ’t telefoonnet worden aan gesloten. KRABBENDIJKE, 27 Aug. Met een aardige partij voetbal, een vooral na de rust spannende korfbalwedstrijd, met gymnastiekdemonstraties en een gecostumeerde voetbalontmoeting heeft Krabbendijke vandaag zijn sport feest gehouden. Opmerkelijk was, dat er voor de voetbalwedstrijd maar ma tige, voor de korfbalwedstrijd een ge ringe belangstelling bestond en dat al leen de gecostumeerde voetbalwed strijd drommen toeschouwers naar het sportveld wist te trekken. Met een rondgang door het dorp en enkele pittige marsen op het terrein „blies” Concordia dit sportieve festijn in. En direct daarop traden de Krab bendij kse rood-wit-blau wen en de voetballers van R.B.C. III in het veld. De Roosendalers gingen met een 71 nederlaag naar Brabant terug. Voor de rust wisten Vergouwe en J. Kriekaard Jacz. te scoren en na de rust volgden doelpunten van Vergouwe, J. Kriek aard Jacz. en Ganseman (3 maal). Krijeveld wist voor R.B.C. de eer te redden. Inmiddels was op het andere terrein de korfbalwedstrijd ViosD.H.J. uit Bergen op Zoom begonnen. Het was een vrij gelijk opgaande strijd, waar bij de bezoekers technisch de meerde re waren. Dit technische overwicht VLISSINGEN, 27 Aug. De Koninklijke Harmonie „Ons Genoegen” te Vlissingen vierde Zaterdag haar 65-jarig bestaan, ter gelegenheid waarvan des middags in „Britannia” een druk bezochte receptie werd gehouden, en des avonds in de concertzaal een gala-concert. Het hoogtepunt van deze viering lag ongetwijfeld bij de uitreiking van de koninklijke onderscheiding aan de heer v. d. Plassche, die ruim 60 jaar dile- tant-muzikant is, waarvan 45 jaar bij de Kon. Harmonie „Ons Genoegen”. Daarvoor ontving hij uit handen van de burgemeester, mr B. Kolff, de ere medaille in brons, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. volgd door de voetbalclub „Vlissingen” bij monde van haar voorzitter, de heer A. W. Levering. Onder de vele aanwezigen, die deze receptie bezochten merkten wij op het vrijwel voltallige college van B en W, de heer A. Schout, lid van Ged. Sta ten, de gemeente-secretaris, de heer A. de Beyl, de heer J. W. Hupkes, direc teur der Kon. Mij „De Schelde”, te vens beschermheer van „Ons Genoe gen”, en mr J. Nieuwenhuisen, direc teur Prov. Stoombootdiensten. Na afloop van de receptie maakte de Kon. Harmonie een wandeling door de straten van Vlissingen. Des avonds werd in de grote concertzaal van „Britannia” een uitstekend verzorgd gala-concert gehouden waarvoor ook grote belangstelling was. Zaterdagavond raakte de bromfiet ser J. K. gewond bij een botsing met een personenauto, bestuurd door J. B. uit Scharendij ke. Het ongeluk ge beurde op de hoek Verre Nieuwstraat- Melkmarkt. K. kwam met zijn brom fiets te vallen en liep daarbij een her senschudding en een hoofdwond V Dokter Vleugel Schutter, die eerste hulp verleende bracht het slachtof® per auto naar zijn woning. De polite onderzoekt de schuldvraag. Schouwse Ruiters, Dreischor. Klasse licht: 1. Walcheren, Nw. en St. Joos- land; 2. Juliana Ruiters, Zaamslag. Dressuurproef voor viertallen: Klas se licht: 1. Noord-Beveland, Wisseker- ke; 2. Walcheren, Nw. en St. Joosland. Demonstratie aangespannen ponnies: 1 S. Meyers, Sej-ooskerke; 2. J. Koole, Serooskerke; 3. H. Maljaars, Oostka- pelle. Springconcours, onderdeel van het kampioenschap dressuur-springen: 1. L. B. H. van der Slikke met Etcetera; 2. J. Munters met Boy; 3. H. Kruisbeek met Katja. Idem dressuurproef: 1. L. M. Moermond met Bonzo; 2. Mevr. J. Bom met Joy. Eindklassement: 1. Van der Slikke; 2. Moermond. Concours tweespannen tuigpaarden aangespannen: 1. L. J. Boone; 2. B. Meyers; 3. A. Maljaars. Klavertje drie: I. Oranjeruiters, Willemstad; 2. Noord Beveland, Wissekerke; 3. Oranjeruiters II, Willemstad. Eilanden-Springcon- cours, waarbij van alle deelnemende verenigingen twee ruiters worden ge vormd, die elk individueel het opge stelde parcours rijden: 1. Oranjerui ters, Willemstad; 2. Noord-Beveland, Wissekerke. Individuele dressuurproef voor het provinciaal dameskampioen- schap: 1. Mevr. M. Bom met Joy; 2. Mej. E. Kruisbeek met Cobi; 3. Mej. A. L. van Hoeve met Johnny. Burgerlijke stand. Geboren: Jan J., z.v. M. J. Lamper en F. Wiskerke; Cornells J. J., z.v. P. Butler en E. Mol; Jan Chr., z.v. L. A. Minnaard en C. de Koster; Wil lem D. J„ z.v. P. C. van Oosten en A. C. Nelis; Hendrika J., d.v. I. van der Jagt en M. Nieuwenhuize. Ondertrouwd: A. H. Pols, 36 j. en E. R. Koivulehto, 24 j. te Helsinki; J. D. Kosten druk 24 j. en P. van Boven, 36 j.; P. H. de Kramer, 24 j. en J. H. van de Sande, 23 j. te Breskens. Gehuwd: D. J. Nijssen, 19 j. en M. Rid- derhof, 21 j.; F. A. van Gilst, 29 j. te Middelburg en W. J. van den Bosch, 25 j.; J. D. Kosten, 24 j. en P. van Boven, 36 j. van der Hooft overleden. In de leeftijd van 86 jaar overleed in het te huis „Rozenoord” te Sluis de heer J. J. van der Hooft. Van 19091939 was hij gemeentesecretaris van St. Kruis, Hij bekleedde voorts tal van functies: ont- va.nger-griffier van de Aardenburgse Havenpolder, Biezenpolder, Bewester- Eedepolder en Grote en Kleine Boom- polder. Op kerkelijk gebied vervulde hij de functie van ontvanger-griffler der Doopsgezinde Gemeente. Van 1923 tot 1931 had hij voor de Prot. partij zit ting In de gemeenteraad, waarvan laatste vier jaar als wethouder. Zaterdagmorgen is het stoffelijk schot ter aarde besteld. Raad vergadert. Dinsdagmiddag om twee uur zal de raad van Arnemuiden in openbare vergadering bijeenkomen. Op de agenda staat o.m. het voorstel tot opheffing van het veer over het nekanaal. Voorts zal de gemeentebe- Oioting voor 1956 aangeboden worden. DE RESULTATEN De voornaamste resultaten waren: Springconcours klasse B: 1. Van Oeveren met Tarzan; 2. Van der Werf met Bento; 3. Steendijk met Winston. Individuele dressuurproef klasse B: Eerste groep: C. Steendijk met Win ston; 2. J. van Oeveren met Prins; 3. Mej. E. Kruisbeek met Cobi. Tweede groep: 1. Mej. J. Steendijk met Hans; 2. C. A. Dees met Lady Marja en J. Stols met Derk-Jans. Eenspannen tuigpaarden aangespan- *ïien: 1. L. J. Boone met Durebiel; 2. C. A. J. de Vlieger. Dressuurproef voor achttallen om ’t prov. kampioenschap, klasse midden: 1. Oranjeruiters, Willemstad; 2. Geboren: Lucia A. M., d.v. E. P. M. Maas en A. A. van den Bruele; Adrie P. L., z.v. W. P. A. Kalle en M. C. de Zeeuw; Nellie A., d.v. A. D. Riemens en A. N. Verpoorte; Hendrik D., z.v. G. D. werd vrij spoedig in doelpunten om-] Schooff en H. C. de Lavoir; Martinus J., z.v. P. C. Bakker en M. Dees; Willem L., z.v. B. G. P. van den Berge en J. E. Boeije; Leornardus J. M., z.v. L. J. Mul- laert en C. M. Ingels. Ondertrouwd: W. Koster, 25 j. te Zwol le en L. D. Scheele, 20 j.; A. J. Schihnan, 25 j. en E. M. Moes, 18 j. Gehuwd: C. G. Meeusen, 25 j. en E. J. Riemens, 24 j. Overleden: A. Scheele, 79 j., echtg. v. M. de Putter; F. de Bree, 73 j.; E. de Foo ter, 69 j„ echtg. v. P. de Roo; A. Meer- tens, 75 j., echtg. v. S. Riddering. Geboren: Josephus I., z. v. P. Sijs en B. M. Kalle; Licia C., d. v. J. J. Vinke en A. Hofman; Pieter J„ z. v. J. Diele- man en M. M. Jansen; Jeanette, d. v. P. C. Aangeenbrug en A. Visser; Mariëtte F., d. v. J. W. Pieters en J. Schipper. Ondertrouwd: J. H. Balnikker, 21 j. B. E. de Bruijne, 21 j. Gehuwd: A. F. C. Schalkens, 26 j. te St. Jansteen en L. J. Loof, 24 j.; C. H. H. Wisse, 28 j. en F. M. Maat, 20 j.; A. Die- leman, 26 j. en J. P. Verhelst, 25 j. Overleden: S. Frelier, 71 j., e. v. H. van Schijndel; E. C. M. Daelman, 78, j. M. J. van. de Wege, 56 j., e. v. W. A. Riemens. Ter ta£el kwam verder het advies vyH een deskundig bureau inzake de herstel werkzaamheden, die verricht dienen worden aan de centrale verwarming. werkzaamheden vergen een bedrag 9000,Na ampele discussie bes., raad dit crediet te voteren. De heer Tissing (Gem. Bel.) vroeg slotte naar de stand van zaken met tsH trekking tot de gasvoorziening. De vcv, zitter deelde hem mede, dat de enqu&B momenteel gestaakt is, daar andere nig. H gelijkheden naar voren zijn gekomen. I -0- I Raad Meliskerke I Burgemeester Huysmans zal voor deH gemeente zitting nemen als bestuursla in de Stichting Werkplaatsen Walcheren De S.G.P.-fractieleden nemen hoofde. lijk de fraudeverzekering inzake het 1» I heer van gemeentegelden voor hun re- kening tot een bedrag van 6000 in vei-B band met bezwaren tegen de verzekeritjB De legesverordening voor jachtaktes B Middelburg, 27 Aug. Minimum- werd gewijzigd: kosten jachtakte ?xB prijs voor pluimveehouders 2,39 per logeerakte 5,— en kleine jachtakte J kg. f 3,50. BERGEN OP ZOOM, 27 Aug. Voor de achtste maal zijn vandaag door de Wandelsportvereniging „Op Stap” van de inrichting „Vrederust” wandeltochten georganiseerd over af standen van 15 en 25 km. De W.S.V. Hansweert was verte genwoordigd met een groep van 21 deelnemers(sters); W.S.V. Kruinin- gen met 15 man; W.S.V. Biezelinge met 16 man; Op stap met 28 deel nemers (sters); GeWa (Gestichts Wacht) uit Breda met 12 man o.l.v. brigadier C. de Waal, de Wandelen de Krabben uit Bergen op Zoom met enige individuelen; in totaal 150 deelnemers. Voorafgegaan door de Chr. Muziek vereniging „Euphonia” vertrokken de deelnemers om drie uur vanaf het ont- spanningsgebouw waar eerst Ds v. d. Berg een. hartelijk woord had gespro ken. Krabbendijkenaars deze voorsprong echter te reduceren en dank zij hun enthousiasme op gelijke voet (33) te brengen. Met deze stand kwam tevens het einde. Nadat Concordia wederom een rond gang door het dorp had gemaakt vroe gen de meisjes en damesgymnasten van „Sparta” de aandacht van sport- minnend Krabbendijke. Op brug, paard en evenwichtslat demonstreer den zij hun kunnen. Tot slot betraden 22 in de gekste kleren gestoken inwoners het veld om een gecostumeerde voetbalwedstrijd te spelen, waaraan zelfs een E.H.B.O.- wagen uitgerust met de modernste me dische apparaten en voorzien van brullende sirenes aan te pas kwam. „Vooruit” uit Waarde besloot deze dag met een concert op de tent. z.v. J. van Eijkeren en S. Lobbezoo; Ru dolf M„ z.v. M. Nieuwdorp en P. M. M. Moor; Cornells, z.v. T. v. d. Horst en M. J. Groene wegen; Pieternella W., d.v. A. v. Sorge en N. Harthoorn; Johannes, z.v. W. Kasse en N. Eckhardt Ondertrouwd: J. J. Versprille, 28 j. en M. M. van Dijk, 27 j. Gehuwd: P. Reedema, 23 j. en P. W. Caljouw, 19 j.; F. J. Venrooij, 32 j. en P. van Boekhout, 28 j.; J. W. Hendrikse, 24 j. en J. L. van de Schelde, 22 j.; A. C. Houtekamer, 49 j. en C. M. van der Est, 47 j.; M. A. Andoetoe, 29 j. en S. S. Kie- meney, 20 j.; E. F. de Jong, 23 j. en J. C. Dourlein, 21 j.; J. Janse, 24 j. en L. S. W. van Soelen, 26 j.; M. C. van Flierenburg, 34 j. en L. D. de Grave, 22 j.; H. M. de Bruijn, 41 j. en J. van Sorge, 40 j.; A. Arendse, 28 j. en P. Koppejan, 29 j.; L. F. Kuijs, 25 j. en T. Andela, 19 j. Overleden: W. Ovaa, 90 j„ wedn. v. J. Willemse. DINSDAG 30 AUGUSTUS HILVERSUM I (402 m.) AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.30 Voor de vrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Gram. 11.15 Kookpraatje. 11.30 Alt-mezzo en piano. 12.00 Marinierskapel. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.35 Pianoduo. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Amus. muz. 13.55 Koersen. 14.00 „Les Saltimbanques”, opera. 14.50 Gram. 15.00 Voor de vrouw. 15.15 Cello en piano. 15.45 Gram. 16.30 Voor de jeugd. 17.15 „De dierenwereld en wij”, caus. 17.30 Dans- muz. 18.00 Nieuws. 18.15 Pianospel. 18.30 R.V.U.; „Het faillissement van de weten schap”, door prof. R. Broekman. 19.00 Pa ris vous parle. 19.05 Gram. 19.15 Lichte muz. 19.50 Journ. 20.00 Nieuws. 20.05 „The Mikado”, operette. 21.30 „Trilogieder Misdaad”, hoorspel. 22.30 Kamerkoor en ork. en sol. 23.00 Nieuws. 23.15-24.00 Gr. HILVERSUM II (298 m.) KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed en NISSE, 28 Aug. Het was vandrf een unieke dag voor de Ned. Herv. meente van Nisse. Beide predika*’;/ ds J. van Oyen en vicaris Strik" preekten namelijk afscheid. In morgendienst nam ds van Oyen scheid met enkele tekstwoorden u Cor. 13. In zijn preek legde hij de druk op de Drieënige God. dienst sprak hij een afscheids" o.m. tot de gemeente, kerkeraad, voogdij. „ik. In de avonddienst nam vic. J werda afscheid. Hij preekte naar leiding van Jesaja 40 vers 8 b. preek richtte hij zich o.m. tot de t-:. meente, kerkeraad, kerkvoogdij. Van Oyen en het hoofd der De consulent dr Klijn, sprak predikanten toe en liet de gem staande Gez. 117 zingen. De wedstrijden en demonstraties be gonnen na een openingswoord van de burgemeester van Vrouwenpolder, de heer A. de Kam. Uiteraard genoten de springconcoursen de grootste belang stelling der aanwezigen. De individu ele titels waren voor J. J. M. van öeveren met „Tarzan” en L. B. H. van der Slikke met het paard „Etcetera”, welke laatste het gecombineerde pro vinciaal kampioenschap dressuur en springen op zijn naam bracht. EEN PYRAMIDE Maar ook de meer „technische” nummers waren het aankijken ten vol le waard. Zo zagen we een aardig Staaltje dressuur door een jeugdvier- tal, dat diverse gangen, van stapvoets tot galop, deed uitvoeren, zulks onder leiding van mevr. Van den Bosch, als tastructrice. Dan waren er demonstra tes van aangespannen ponnies en kon men ook zien, hoe een nog niet bere den paard werd aangespannen en Voorbereid op zijn taak. Een gedurfd Staaltje leverden zes leden van de L.R.V. „Noord-Beveland” uit Wisse kerke, die een pyramide vormden op een tweespan. Mevrouw Bom toonde met „Joy” haar enorme bedrevenheid In de individuele dressuur en won in dit nummer met glans de provinciale damestitel. Een waardig slot vormde het eilan- den-springconcours, dat pas na over springen tussen drie ploegen in het voordeel der „Oranjeruiters” uit Willemstad welke bij de Zeeuwse bond is aangesloten werd beslist. In zijn openingswoord herinnerde de voorzitter, de heer F. Naerebout, aan het wel ^n wee van „Ons Genoegen” in de afgelopen jaren, waarna de bur gemeester van Vlissingen, mr B. Kolff, zich in hartelijke bewoordingen tot het bestuur en de leden richtte. Hij sprak daarbij de hoop uit, dat de harmonie zonder welke wij ons Vlissingen niet kunnen denken, op de ingeslagen weg voort mag gaan. Zich richtende tot de heer R. v. d. Plassche verklaarde hij, dat het zes tigjarig jubileum als dilettant-muzi- kant bij de regering niet onopgemerkt is gebleven, zodat het Hare Majesteit behaagde, de eremedaille in brons ver bonden aan de Orde van Oranje Nas sau, uit te reiken voor dit bijzondere jubileum. Ontroerd dankte de heer v. d. Plassche voor deze hoge onderschei ding. De dirigent, de heer P. de Rooy, merkte op, dat geen enkele jonge kracht in staat is de heer v. d. Plas sche op muziekgebied te overtreffen! De vrouwen van de leden offerden ge- zamelijk, zodat enkele muziek-instru- menten en een tambour-maitre-stok als jubileum-geschenk werd overhan digd. De heer J. Marijs bood namens de -ozonder verliespunten woningbouwveren. „Gemeenschappe nen de kop door een 60 zege pp het lijk Belang” een geschenk onder cou- vert aan, welk voorbeeld werd ge- GOES, 27 Aug, Na een maand onderbreking is Zaterdagmiddag de korfbalcompetitie hervat, zij het nog met een beperkt programma. Niet al leen kwamen er enkele onverwachte uitslagen uit de bus, maar bovendien lieten enkele ploegen verstek gaan, hetgeen hen op twee winstpunten in mindering komt te staan. In de 1ste klasse kwam de verras sing van Olympia, dat Scampolo met een 53 nederlaag naar huis stuurde. Hierdoor is de club uit Zaamslag vrij wel uitgeschakeld. De Poel zag zich op eigen veld met 57 geklopt door Tjo- ba en deelt nu de onderste plaats met Zeelandia. In de 2de klasse A kwam Swift 2 bij Elto maar net met de hakken over de sloot (45), maar de Middelburgers bleven met flinke voorsprong aan de kop, terwijl Elto de tweede plaats moest afstaan aan Vopo. TOP drukte Eendracht nog wat steviger op de on derste plaats, want de club uit Tholen moest met een 71 nederlaag naar huis. In de 2de klasse B zorgde Animo voor een verrassing, want het stuurde Vitesse met een 32 nederlaag naar huis. De Souburgers behielden door deze overwinning hun goede kansen. Hekkensluiter Dios wist zelfs tegen Togo 2 de kans niet te grijpen. De Goesenaren namen na een 35 over- Ingezonden Mededeling (Adv.) F

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 2