d enthousiast over ons Oefenende straaljager zouden herhaaldelijk te laag vliegen Dean Acheson landschap is voor en Nederlandse en Belgische straaljager neergestort Aftrek loonbelasting ouderdom en invaliditeit Duitse vakbonden hebben ar beiders niet in de hand m Minister overweegt maatregelen tegen communistische meerderheid Finsterwolde Felle brand in Bossche houtopslagplaats Door melkpoedervergif- tigiog nu 31 doden Betere salarisregeling voor omroeppersoneel Zijn echtgenote is beroepsschilderes ZEEUWSCH DAGBLAD Russen laten tien De stakingen in Hamburg Nieuw model werkgeversverklaring ten Ongelukken bij de oefening ,,Loco Waarom de nachtrust verstoord? Inzittenden gedood; meisje vrij ernstig gewond Schade meer dan half millioen Bewondering Japanners vrij Zaak Jungschlager Getuige Swartjes erkent geschreven brieven Herwaardering kost en inwoning en afschrij ving woonhuizen 15 procent Druk op komende loonbesprekingen Nieuwe tarieven loonbelasting K.L.M. koopt moderne oefencockpit Parijse politie op zoek naar dodelijke bom Dode en twee gewonden bij aufo-ongeluk DINTELOORD, 26 Aug. Een per soon werd gedood en twee anderen zwaar gewond, toen een personenauto vanochtend bij Dinteloord slipte, van de dijk vloog en in een sloot terecht am- van wa- Detachement landmacht naar Suriname Twee meisjes te Rotterdam in haven verdronken Oude vrienden k -Ifi mI pagina 3 Jina jI Zaterdag 27 Augustus 1955 Bevolking lichtelijk ontstemd schooi -f ie t. i. J rr De minister van binnenlandse zaken heeft nu het Tweede Kamerlid de heer .e s Ie i. n c- e- ING. Poel van portJ elind er B, n zij r het irak- h in men voile be- ircm eker Van zocht estuJ lenen gaar] r gel d hij id te vad om] aan idrild trek] ndenj Oofl geno] op ’t 1* de et, in JDElt heg •stanl 01 lorin tod Blow eeld I’ n stu dheid rilled Dool hoopt ’eran] Nederlandse nationaliteit en sehijnt tijdens een kort en hevig on weer twee maal door de bliksem te zijn getroffen. Het toestel steigerde enige tijd in de lucht voordat het ex plodeerde en de stukken zich in de grond boorden. De wrakstukken zijn niet ver van het slot Asperen terecht gekomen. Uit de modderkuil, die het wrak in de bodem maakte steken slechts een paar wielen omhoog. De in zittende kwam om het leven. EINDHOVEN, 26 Aug. Vanochtend omstreeks half acht is in het kerk dorp Acht nabij Eindhoven een Belgische straaljager neergestort, bij welke ramp de twee inzittenden, de piloot en een waarnemer, beiden om het leven kwamen. Het 16-jarige meisje M. Brugmans uit Acht, dat per fiets op weg was naar haar werk, werd door een scherf tegen het achterhoofd geraakt, en vrij ernstig gewond naar een ziekenhuis in Eindhoven vervoerd. Er is voor haar geen levensgevaar. Het verongelukte toestel i-gadJ ’firi.lJ at>ne3 feed J ndeJ ’’’feel lid dan keren de heer en mevrouw Acheson naar de V.S. terug. landschappen. Aan de Rivièra zullen penseel en palet weer ter hand worden genomen. Maenen, in antwoord op de door hem betreffende deze kwestie gestelde vra gen, dat de houding van de meerder heid van de Raad van Finsterwole te laken is. De gang van zaken in het bestuur van deze gemeente vervult hem met zorg. De minister volgt de ontwik keling nauwlettend en overweegt langs welke weg een meer bevredigen de oplossing kan worden verkregen. De minister zal niet nalaten maatre gelen voor te stellen, mocht overhoopt de noodzaak zich daartoe doen gevoe len. lh .511- e os irri- i :i los. t VLill HOS be- f.L.S aar een de oor ion jan ide "eti at h( 'n za PROTESTEN. De luchtmachtstaf in Den Haag ontving naar aanleiding van dit voorval verscheidene telefoontjes en verweerde zich met de opmer king, dat de vlieger in het kader van de oefening opdracht had, on gemerkt voor de waarnemers van de luchtwachtdienst en buiten het bereik van de radar, op een ge steld doel aan te vliegen en met zijn toestel zo laag mogelijk diende te blijven. DEN BOSCH, 26 Aug. In de nacht van Donderdag op Vrijdag heeft door on bekende oorzaak een felle brand gewoed in de houtopslagplaats van Van Swaay- Gips, waarbij ongeveer 2509 kubieke meter gecreoseerd hout verloren ging, een kraan en een electrische winch, alsmede twee spoorwagons, met hout ge laden, een prooi der vlammen werden. De schade wordt op meer dan een half millioen begroot. De brand begon in een opslagplaats van geteerde palen en verspreidde zich over het gehele terrein. Op de opslagplaats was ongeveer 6.000 a 7.000 kubieke meter hout aanwezig en enkele teertanks die in het begin gevaar liepen te gaan branden. De brandweren van Tilburg en Vught werden ter assistentie opgeroepen en met ongeveer dertig stralen werd de laaiende vuurhaard aangepakt, die tegen half zes in de ochtend zo goed als geheel was ge doofd. De heer Acheson kon, na enkele da gen hier te zijn geweest, nog maar een voorlopige indruk geven. Een prachtig land, zo zei hij. Hij heeft van het land- schap, aan dek van de boot van de heer Stone, genoten. Grote bewonde ring heeft hij ook voor het economi sche herstel en voor de wilskracht van het Nederlandse volk. We proberen het gesprek toch nog even op het politieke vlak te krijgen, maar Dean Acheson laat zich niet ver leiden ’n mening over de buitenlandse politiek te geven. Toen hij zijn ambt neerlegde, besloot hij niet meer in het openbaar over de politiek in discussie te treden. Ik heb met vele ministers samengewerkt en ken velen van hen zeer goed, ik ga het ze niet moeilijk maken, door thans over de politiek in debat te treden. Overigens komt er in het najaar een boek van hem uit, waarin de fundamentele vraagstukken van de buiten- en binnenlandse poli tiek der V.S. worden besproken. En de „new look” van de Russen? zo wordt gevraagd. Ik ben van mening, dat de werkelijke fundamentele ver schillen die er tussen de Oost en West bestaan, niet zo gemakkelijk en vlug veranderingen ondergaan. Overigens zal die „new look” ook in zijn boek worden aangeroerd. -o- LONDEN, 26 Aug. Rusland heeft aan Japan de namen verstrekt van tien Japanners, die binnenkort zullen worden gerepatrieerd, zo melden ge zaghebbende kringen te Londen. De lijst met de tien namen is Don derdag overhandigd aan de Japanse delegatie naar de Russisch-Japanse vredesonderhandelingen. dert vele maanden ernstige geschillen en stond de bedrijfsraad al lang op voet van oorlog met de bedrijfsleiding. Het wordt als een verontrustend te ken beschouwd, dat de vakbonden, on danks de reeds lang voor heel de bondsrepubliek aangemelde eis voor een loonsverhoging van twaalf procent voor de metaalbewerkers, klaarblijke lijk de arbeiders niet meer zo vast in de hand hebben als tot dusverre werd aangenomen. Het is in feite de eerste keer, dat de Duitse arbeiders tot acties op grote schaal buiten de vakbonden om zijn overgegaan. Men is er dan ook van overtuigd, dat de wilde acties voor loonsverhogingen sterke druk zulen uitoefenen op de voor de komende maand in Bonn aan- gekondigde besprekingen tussen rege ring, vakbonden en ondernemers over het loonvraagstuk. -o- DJAKARTA, 26 Aug. Op de Vrijdag gehouden zitting in de zaak-Jungschlager heeft de verdedigster, mevrouw Bouman, fotocopieën overgelegd van de twee brie ven, die getuige Swartjes tijdens zijn ver blijf in de gevangenis heeft geschreven. Deze brieven waren reeds Donderdag ter sprake gekomen. Getuige Swartjes, die enige tijd gele den is veroordeeld tot gevangenisstraf wegens roof en in gevangeniskleding ver scheen, erkende deze brieven te hebben geschreven. Een ervan had hij uit vrije wil geschreven, de andere onder dwang van zijn medegevangenen. Hij noemde thans de inhoud van de twee brieven on zin en zeide niet meer te begrijpen, waar om de eerste uit vrije wil was opgesteld. Getuige verklaarde, dat hij in de stille uren met zijn gedachten had gespeeld en dat het niet zijn bedoeling was geweest de brieven naar buiten te smokkelen. Hij voegde er aan toe bang te zijn geweest voor de NIGO, omdat hij geloofde, dat deze overal geïnfiltreerd was, zowel bp de politie, als in de gevangenis en bij de staatspolitie. De volgende zitting zal op 1 September worden gehouden. DEN HAAG, 26 Augustus In de Staatscourant van vandaag zijn, onder meer in verband met de jongste belastingverlagingen, een aantal uitvoerings beschikkingen van de staatssecretaris van financiën gepubliceerd, waarvan we de belangrijkste hieronder in het kort vermelden. In de eerste plaats is een nieuw model voor de werknemersverklaring vast gesteld. Dit houdt hiermede verband, dat van 1 September 1955 af werk nemers en gepensionneerde werknemers, die 65. jaar of ouder dan wel in valide zijn, in bepaalde gevallen vermindering van loonbelasting kunnen krijgen door middel van een aftrek op het loon van f 52,per maand of f 12,per week. Voor de zgn. ouderdomsaftrek komen in aanmerking werk nemers van 65 jaar of ouder, mits zij of ongehuwd zijn (en niet duurzaam gescheiden van hun echtgenoot leven) of recht hebben op kinderaftrek. Voor de zgn. invaliditeitsaftrek komen in aanmerking invalide werknemers, die jonger zijn dan 65 jaar, mits zij of in de hoogste tariefgroep (groep 18) vallen, of gehuwd zijn (en niet duurzaam gescheiden van hun echtgenoot leven), of recht hebben op kinderaftrek. slag is genomen tweederde van het oude tarief en éénderde van het nieuwe tarief zodat dat voor 1956 en volgende jaren zal gelden. Tevens zijn voor de loonbelasting nieuwe tarieven vastgesteld, die van 1 September 1955 af toepassing vin den. In overleg met de Sociale verzeke ringsraad zijn voorts de vaste bedra gen voor de waardering van kost en inwoning uit dienstbetrekking herzien. Deze herziening houdt verband met de omstandigheid, dat reeds vele jaren lang ondanks de stijging van het prijs peil de normen op het oude niveau zijn gehandhaafd. Nu sedert de laatste vaststelling de prijzen van voedings middelen met ruim 30 en de huren met ruim 40 zijn gestegen is het ook uit een oogpunt van een gelijke fiscale behandeling, niet langer verantwoord de te lange waarderingen te bestendi gen. Overeenkomstig de toezegging bij de parlementaire behandeling van de be lastingvoorstellen is voor de inkom stenbelasting de afschrijving op woon huizen, die niet behoren tot het be- drijfs- of beroepsvermogen van de be lastingplichtige, met ingang van 1955 verhoogd van 10 tot 15 van de huur waarde. kwam. In de wagen zaten vijf bachtslieden, die op weg waren Oudenbosch naar Dinteloord. De gen wérd zwaar beschadigd. De operaties geschieden, doordat een groot aantal vrijwillige krach ten die hun posten in de lucht wachtdienst innemen, dit slechts voor en na hun dagelijkse werk tijd kunnen verrichten, voorname lijk in de prille ochtend- en vroege avonduren. En dit is voor de bur gers allesbehalve aangenaam. Zo scheerden dezer dagen reeds om zes uur in de morgen enige straal jagers laag over de Zeeuwse ste den, waardoor tallozen' uit hun vreedzame slaap werden opge schrikt. Om in de meeste gevallen niet meer aan nieuwe rust toe te komen, omdat het inmiddels dag was geworden. En in de avond zijn het voornamelijk de jonge kinde ren, die door het gegier de slaap niet kunnen vatten of indien zij nerveus van aanleg zijn, slechts met de grootste moeite in bed zijn te houden. De order is, dat de vliegtuigen minimaal op 300 meter hoogte moeten blijven, maar wij hebben zo de indruk, dat dit in de practijk wel even anders is. Een straal vliegtuig, komend uit Zuidelijke richting, „nam” om kwart voor ze ven Woensdagmorgen even Vlis- singen. De hoogte van dit vliegtuig was volgens ooggetuigen lager dan de huizen van de Boulevard De Ruyter. Op het allerlaatste moment trok het toestel op, anders waren er ernstige ongelukken gebeurd. Onze mening wordt gestaafd door dit bericht, dat in de avond van Woensdag een straaljager boven het stille strand van Scheveningen rakelings over een aantal baders raasde en deze mensen de schrik van hun leven bezorgde. Het moge begrijpelijk zgn, dat men oorlogsomstandigheden zo trouw mogeiijk wil nabootsen, een feit is, dat volgens verklaringen van deskundigen de straaljagers evengoed op iets grotere afstand van kust en druk bevolkte centra kunnen opereren. De commandant van de lucht macht dient onzes inziens dan ook streng toe te zien op het laag vlie gen boven steden, dorpen en de in deze zomertijd zo druk bevolkte stranden. Het is zeer geruststellend te weten, dat er dag en nacht wordt gewaakt voor de veiligheid van ons volk en het is ook hele maal niet zo erg eens een keer wakker te worden van overvlie gende toestellen, maar de betrok ken autoriteiten mogen niet verge ten, dat de psychologische uitwer king op de bevolking in de gesig naleerde gevallen ongunstig is en dat er wel buitengewoon dringen de motieven moeten zijn om de mensen de schrik op het lijf te ja gen! BONN, 26 Aug. De wilde stakin gen in Hamburg en Kassei en de door de vakbonden ondersteunde staking der bouwvakarbeiders in Noord-Duits- land houden nog steeds aan. De tot gis teravond laat gevoerde onderhande- lingen over een terugkeer der ruim twintigduizend stakende arbeiders zijn zonder resultaat gebleven. Veeleer dreigt een uitbreiding der staking, daar ook onder de arbeiders der scheepswerven in Bremen een ernstige wervenonrust heerst. De beide Ham- burgse werven, die door de staking zijn stil gelegd, de Howaldt werf en de Stuelcken werf, hebben hun hele personeel ontslagen, doch het wordt zeer betwijfeld of deze maatregel in druk op de stakers zal maken. Deze weten zich door het nijpend gebrek aan arbeiders in een zeer sterke posi tie. De hardnekkigheid, waarmee de wil de stakingen, ondanks alle pogingen van de vakbonden om de arbeiders te doen terugkeren, voortgaan wordt in Bonn opgevat als een waarschuwend teken. Men is er weliswaar van over tuigd, dat de aanstokers der stakingen in communistische gelederen moeten worden gezocht, doch anderzijds over weegt men, dat de parolen der leiders zeker niet door zovele arbeiders ge volgd zouden zijn, wanneer niet een zeer grote mate van ontstemming over de loonsverhoudingen zou bestaan. In het bijzonder bij de locomotievenfa- briek van Henschel in Kassei beston den, zoals door de vakbond en door de socialistische minister van arbeid van het land Hessen verklaard werd, se- Een aantal gedelegeerden van de Geneefse Atoomconferentie heeft een be zoek gebracht aan het Britse atoomcentrum te Harwell in Berkshire. Op deze foto zien we een Britse ingenieur, die aan de gedelegeerden de plan nen uitlegt van de experimentele zwaar water reactor. Tweede van rechts onze landgenoot J. Pelser. Een werknemer wordt als invalide beschouwd indien hij tengevolge van ziekte of gebreken vermoedelijk in het eerstkomende jaar minder dan éénderde zal kunnen verdienen van hetgeen met hem vergelijkbare ge zonde werknemers kunnen verdie nen. De aanspraak op ouderdoms- of in validiteitsaftrek wordt beoordeeld naar de toestand op de eerste dag van elk kwartaal. Of een werknemer per 1 September 1955 recht heeft op ouder doms- of invaliditeitsaftrek wordt dus beoordeeld naar de toestand op 1 Juli 1955. Aangezien de werkgever de ouder doms- en invaliditeitsaftrek slechts mag toepassen, indien de werknemer een werknemersverklaring bij hem heeft ingeleverd, waaruit blijkt, dat recht op deze aftrek bestaat, moet iedere werknemer, die beoordeeld naar de toestand op 1 Juli 1955 daarop recht kan doen gelden, bij zijn werkgever een werknemersverklaring van het nieuwe model aanvragen en deze vóór de eerste loonbetaling na 31 Augustus 1955 ingevuld bij hem in leveren. Vervolgens is voor het jaar 1955 het tarief voor de inkomstenbelas ting vastgesteld, waarvoor als grond- BoJ bsicli] ’1' E, nog, I8"’ La. DEN HAAG, 26 Aug. De beman ningen van de K_L.M„ die in 1957 met de nieuwe Douglas DC-7c toestellen de lucht ingaan, zullen een training voor deze machines krijgen in een zg. Flight simulator. Dit is een getrouwe copie van de cockpit van de DC-7c en deze is dus voorzien van alle instrumenten, die in de practijk aanwezig zullen zijn. Ook als de DC-7c vliegtuigen, waar van de K.L.M. er tien heeft besteld, eenmaal in gebruik zijn, zal deze „vluchtnabootser” nuttige diensten blijven leveren. Het nieuwe apparaat wordt in October door de Curtiss Wright fabrieken afgeleverd. PARIJS, 26 Aug. De politie alhier is momenteel op zoek naar een geslo ten radio-actieve „bom”, die de dood kan veroorzaken van een mens, die hem vier minuten in zijn bezit heeft gehad. De „bom” is een kleine loden cylinder met een radium capsule, die Donderdag uit een fabriek nabij het vliegveld Le Bourget is verdwenen. Als de dief dicht in de nabijheid van de cylinder blijft, zal hij binnen 18 mi nuten in zulk een mate worden besmet dat hij er aan zal sterven, doch als hij de cylinder zou openmaken en de ra- diumcapsule er uit zou halen, zou hij in slechts enkele minuten dodelijk worden besmet. Wordt de bom niet direct gevonden, dan zal hij toch lange tijd gevaar blij ven opleveren voor eventuele vinders. De radio heeft een waarschuwing uit gezonden. PEN HAAG, 26 Aug. De voormalige minister van Buitenlandse Zaken fan de V.S„ Dean Acheson, die Woensdag in gezelschap van zijn echtgenote in ons TOKIO, 26 Aug, In aansluiting op ons bericht van gisteren over de aan wezigheid van arsenicum in melkpoe der, waardoor verscheidene Japanse abies ziek werden, kunnen wij thans eaedelen, dat het aantal doden tot 1 B gestegen. Meer dan 2000 kleine «nu.ren zijn zlek Bij het ingestelde onderzoek naar de - -Ppeder zijn sporen van arsenicum krn?ïtro^en in de kalk die in de fa- De ,aan de poeder was toegevoegd. Ve H was afkomstig van een gr°e- die aan een mijn van arsenicum- «’onosulfide grensde. DEN HAAG, 26 Augustus De leden van twee fracties van de Raad van Finsterwolde, die de grootst mo gelijke minderheid in de Raad vor men hebben aan de burgemeester een brief gezonden, waarin wordt meegedeeld, dat men overweegt het lidmaatschap van de Raad op te zeg gen, en in de toekomst de vergade ringen niet meer bij te wonen. Men wil dit doen uit protest tegen het anti-democratisch en onbehoorlijk optreden van de communistische meerderheid in de Raad. ‘■"■'X eze week is boven grote delen van ons land de lucht- 1 machtoefening Loco gaande, welke Nederland en België gezamenlijk hebben opgezet. Het ligt buiten onze com petentie over het wel dan niet noodzakelijke van de opzet der operaties te oordelen, maar toch zijn er enige dingen, waarover wij minder enthousiast zijn. Het verongelukte toestel was om is van half zeven opgestegen van het vlieg veld te Bevekom in Beligë. Door onbe kende oorzaak had het zich op enige afstand van Eindhoven van de formatie, waarin het vloog, afgeschei den. Het toestel, dat deelnam aan de oefening Loco vloog volgens ooggetui- geverklaringen zeer laag, zulks ver moedelijk wegens het zeer slechte zicht. Men uitte op het Eindhovens vliegterrein de veronderstelling, dat de Meteor op een gegeven ogenblik te laag is gekomen en de grond heeft ge raakt. De machine kwam terecht in het bouwland langs de spoorlijn Eindhoven Den Bosch en brandde geheel uit, zodat men de kentekenen niet kon on derscheiden. Eerst later werd het dui delijk, dat er sprake van een Belgisch toestel was. Bij het raken van de bo dem sloeg het met een zware explosie in honderden stukken uiteen. De res ten werden over grote afstand ver spreid. De bovenleiding van .de spoor lijn werd enigszins beschadigd, doch het treinverkeer kon ongehinderd doorgang vinden.^ TOESTEL Vanavond om kwart over acht is een tweede toestel dat aan de oefening deelnam tussen Acquoy en Asperen van 10 meter hoogte neergeston. Het AMSTERDAM, 26 Aug. Met het s.s. Bonaire zijn vanmiddag uit de hoofdstad 46 militairen der Konink lijke Landmacht, allen specialisten van verschillende onderdelen, naar Surina me vertrokken. Het detachement, waarbij vier officieren zijn, staat on der commando van de kapitein der grenadiers H. Meyer uit Ede. De mili tairen gaan voor drie jaar naar de West, waar zij een andere groep spe cialisten zullen aflossen die met de „Cottica” in October huiswaarts keren. AMSTERDAM, 26 Aug. Het col lege van Rijksbemiddelaars heeft van daag de nieuwe salarisregeling voor het gehele omroeppersoneel (program- mamedewerkers, technische-, admini stratief- en huishoudelijk personeel) goedgekeurd. In verband met de zeer lange duur van voorbereiding bijna vijf jaar is de toepassing van deze regeling pér 1 Juli 1953 toegestaan. Van principiële betekenis is het, dat bij geiijkwaardige arbeid geen verschil meer in beloning tussen mannelijke en vrouwelijke medewerkers wordt ge maakt. Door de nieuwe regeling is het sala rispeil vrij aanzienlijk verbeterd, spe ciaal voor de tot nu toe zo sterk ach tergebleven groepen, de maxima wor den nu op belangrijk lagere leeftijd bereikt en de beloning is in een juiste verhouding tot de aard van de arbeid gebracht. De functie-indeling geschied de op basis van werkclassificatie in voor alle employé’s geldende salaris groepen. Hoofd- en handarbeiders, tot een bepaalde rang, zijn dan ook in de zelfde salarisgroepen ingedeeld. -o- ROTTERDAM, 26 Aug. Gister avond zijn de 12-jarige C. Driessen uit Haarlem en de 9-jarige J. C. de Roode uit Rotterdam bij het baden in een in- steekhaven van de Spaanse haven ver dronken. De meisjes, die met een tante uitwaren, dwaalden al badende af en raakten in dieper water met voor- noemd noodlottig gevolg. ANGra DO HEROÏSME, 26 Aug. bievi- ^potorig Amerikaans amphi- A,:nkegtu^ ’s Donderdagavond op de ^nnaistop neergestort. Alle vijf be- wnningsleden van het toestel, dat op A£rii,Wat van -Argentinië naar Noord- kwamen om het leven. I 'n"ons land is aangekomen, zal tot volgende week Vrijdag, als gast van de I Canadese ambassadeur en mevrouw Stone, in ons land verblijven. Dan gaat I |,ct Amerikaanse echtpaar een dag of vier naar Parijs, waarna het een weekje 1 jj Zuid-Frankrijk zal blijven. Eind September volgt dan nog een weekje in I landen, en Dean Acheson was ruim 30 jaar ge- I leden al eens in ons land. Hij was bij I een Amerikaanse firma van advocaten I en het geval wilde, dat zij zich had te I belasten met een arbitragezaak tussen Noorwegen en de Ver. Staten, welke I jn het Vredespaleis werd behandeld. I Zo kwam Dean Acheson als jong ad vocaat in 1922 naar Den Haag, waar I jjjj 2 maanden vertoefde. Er werden fietsen geleend en de advocaat Dean Acheson en zijn collega’s trokken per fiets naar het Vredespaleis. Fietsen hadden hij en zijn vrouw in de Ver. Staten reeds gedaan, maar dat is daar op het ogenblik „too hard work”, ver telde de Amerikaanse oud-minister. Ook in Frankrijk hebben de heer en mevrouw Acheson vroeger al eens het plan opgevat een fietstocht van vier dagen te ondernemen. Na 10 mijl had mevrouw Acheson een stijve knie, waarna verder maar van de trein ge bruik gemaakt werd. Er werd nog meer over fietsen verteld, zoals over een fietsplan, dat in Bermuda misluk te, omdat de verkeerde weg werd ge nomen De heer Acheson en de Canadese I ambassadeur, de heer Thomas A. Sto ne, zijn oude vrienden. De heer Stone kwam in 1927 naar Washington, bij de inrichting van een Canadese legatie. De tegenwoordige gouverneur-gene raal was toen gezant. De heer Stone was het jongste lid van diens staf. Mevrouw Stone is uit Washington af komstig en was eveneens een der ken nissen, zodat beide families al heel lang bevriend zijn. Het echtpaar Ache son heeft met de familie Stone al een en ander van ons land gezien. De tap toe Delft roemde hij en met de boot van de Canadese ambassadeur is hij naar Haarlem gevaren, waar men het Frans Halsmuseum bezocht. Er zullen nog meer musea volgen, want mevr. Acheson kent de Nederlandse oude meesters, maar heeft ook grote belang stelling voor de modernen en voor het werk van de jonge schilders. Zij is schilderes van professie. Alleen tijdens de ministeriële ambtsperiode van haar man was zij dat niet, maar thans wordt er alle aandacht aan het schilderen be steed. Zij hield reeds enkele tentoon stellingen van haar werk in New York, waar zij in Januari een tentoonstelling zal houden van een 25-tal werken. Een bijzondere voorliefde heeft zij voor

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 3