jNieu Onderwijs in Vlissingen kampt met gebrek aan plaatsruimte Sportterrein te Kapelle volgend najaar in gebruik Critiek op begrotingswijziging van Dienst Bouw- en Woningtoezicht Reuzen-walvis 'Jonas' naar Zeeland Welgedane landbouwer zocht het in het culinaire Vlissingen en Scarborough delen de punten VEEL VRAAG NAAR FRUIT Donderdag 25 Augustus 1955 ZEEUWSCH DAGBLAD Na-oorlogse toestand keert weer terug Op parkeerterrein bij sportveld verrijzen twee barakken als noodoplossing! VLISSINGEN, 24 Aug. Bijna elf jaar na de bevrijding zullen er in Vlis- gingen opnieuw noodscholen moeten verrijzen om zodoende alle leerplichtige kinderen onderwijs te kunnen geven! De snelle groei van de Vlissingse be volking heeft zo'n toeloop van leerplichtige jeugd tot gevolg gehad, dat de bestaande scholen overbevolkt raken. En daar op korte termijn geen nieuwe gcholen kunnen worden gebouwd, zal moeten worden overgegaan tot de bouw van noodscholen. Het gemeentebestuur heeft daarvoor thans een op lossing gevonden: de barak van gemeentewerken zal, ingedeeld in 3 lokalen voor het Openbaar Lager Onderwijs gereed worden gemaakt. Maar ook het Christelijk onderwijs kampt met ruimtegebrek. De barak, waarin de ge meente-secretarie van Vrouwenpolder tijdelijk gehuisvest is geweest, is aan gekocht en zal in twee klassen worden ingedeeld en beschikbaar worden ge steld voor het Chr. onderwijs. De beide barakken komen bij elkaar op het parkeerterrein bij het gemeentelijk sportveld te staan. Zowel de Jacob Catsschool (open baar onderwijs) als de Oranjeschool (christelijk onderwijs) zijn te klein. De Jacob Catsschool wordt nu terug gebracht tot een normale zesklassige School, terwijl er een nieuw school- §ebouw moet komen, voorlopig met rie klassen. De bouwplannen daar- Voor werden ingediend, doch in af wachting van de goedkeuring en uit voering ervan, moeten noodmaatrege len genomen worden. Met de Oranje- School staat het precies eender. Per 1 September a.s. zou men over twee lokalen meer moeten kunnen beschik ken, maar die zijn er niet. TIJDELIJKE OPLOSSING. Het gemeentebestuur vond uitein> delijk een tijdelijke oplossing, barak van Gemeentewerken aai Nieuwstraat is vrijgekomen en kon Worden gebruikt. Er zouden drie plassen voor het openbaar onderwijs in kunnen worden ondergebracht. De gemeente kon ook beslag leggen op de barak in Vrouwenpolder, waarin twee klassen voor het Chr. onderwijs kunnen worden gehuisvest. Dit alles echter in afwachting var de bouw van de benodigde lokali teiten. Dat de noodscholen op het par keerterrein bij het gemeentelijk sportterrein worden geplaatst, heeft verschillende oorzaken. In de eerste plaats wenste het gemeentebestuur mede door het toch al grote gebrek aan bouwgrond, geen grond beschikbaar te stellen om de barakken te plaatsen. Boven dien zullen de gebouwen na jaar vermoedelijk toch weer kun nen worden ontruimd en ze moe ten dan een andere bestemming hebben. Welnu, op het parkeerter rein nemen ze geen kostbare bouw grond in beslag. Maar er zat ook nog een andere gedachte voor: i neer de barakken als „school" zijn uitgediend, kan de zaak worden ingebracht in de Stichting Sport- belangen, opdat ze kunnen worden benut door de Vlissingse sport wereld. Mogelijk is ook, dat buurt verenigingen, speeltuinverenigin gen e.d. er gebruik van kunnen maken voor hun werk. In ieder ge val staat nu al vast, dat de barak ken op de duur een bestemming krijgen voor sportdoeleinden, of andere vorm van ontspanning. 15 SEPTEMBER. Hoewel men gehoopt had de ba rakken op 1 September a.s. geheel Ingezonden Mededeling (Adv.). Wéér dat schroeiend, brandend maagzuur. Tijd voor 'n paar Bennies! stillen.Totdat een paar Rennies red ding brachten. Onmiddellijk! 'n Won der die Rennies. U gebruikt ze toch ook? In iedere apotheek en drogisterij verkoopt men U Rennies graag. Op 8, 9 en 10 September Braderie te Kloetinge K? .TINGE, 24 Augustus. Op 8, 9 en li' /cember belooft het echt gezellig te v. -..en in Kloetinge, want op deze data organiseert de muziekvereniging „Excelsior", vermoedelijk in samenwer king met de middenstandsvereniging een braderie ten bate van het instrumenten- Thans is men druk bezig met de ver koop van loten (hoofdprijs bromfiets)Op de laatste avond (10 September) zal de trekking plaats vinden. De plaats, de braderie wordt gehouden is Marktveld. Er zullen kraampjes e.d. geplaatst wor den en tevens zullen het Marktveld de toren feestelijk worden verlicht. Naast het rad van avontuur zijn er i pieer attracties: o.a. het hoofd van jut Schiettent. Het is de bedoeling, dat iedere avond de zusterverenigingen zullen concerteren. De corpsen „Hosanna" uit Goes, „Ons Ge noegen" uit Kapelle en „O.K.K." uit We- pieldinge hebben hun medewerking toe gezegd. Op de eerste avond zal waarschijnlijk een voetbalwedstrijd worden gespeeld bissen het secretarie-personeel en de mid denstand. „Excelsior" zorgt daarbij voor ae muzikale omlijsting. KINDERVERLAMMING TE BERGEN OP ZOOM? BERGEN OP ZOOM, 24 Aug. Uit het gezin U. H. in de Lijsterbesstraat is «en vierjarig kind op advies van de huis erts naar het algemeen Burgergasthuis overgebracht. Men vermoedt, dat het een geval van kinderverlamming betreft. rakken komen tegen elkaar te staan, doch krijgen ieder een eigen ingang. Alleen de toegangsweg en de speel plaats is gemeenschappelijk bezit. De lokalen voor het Chr. onderwijs zijn 5,88 bij 7 meter. Een hall met toiletten vormt de scheiding tussen beide lokalen. De lokalen voor het openbaar onderwijs zyn 5,88 bij 7.74 meter. De gemeenschappelijke speelplaats zal ge heel betegeld worden. En kan het gebeuren, dat over enkele weken de na-oorlogse toestand in Vlissingen toch weer terugkeert. Kinderen, die in barakken onderwijs moeten ontvangen, omdat de perma nente scholen overbevolkt zijn. Men kan alleen maar hopen, dat de goed keuring der bouwplannen niet al te lang op zich laat wachten en deze noodoplossing inderdaad slechts voor een jaar en zo mogelijk korter, zal moeten gelden. Fracties bij elkaar Voor het eerst zagen we Dinsdag avond de raad in de nieuwe opstel ling. Het oude vertrouwde beeld, de raadsleden zittend volgens leeftijd, was verdwenen en in de plaats daar van zaten de fracties nu bij elkaar. Hoe ziet de samenstelling aan de raadstafel er nu uit? Naast de voor zitter aan de linkerzijde zit de AR.- fractie, daarnaast de man van Scho- re, dan zien we de P.v.d.A.-fractie, die wordt geflankeerd door. de V.V.D.-er. Hiernaast zit de man van de S.G.P. en tenslotte is het de CJH.U.-fractie die de rij sluit, waar na de secretaris de kring compleet maakt. Iets vertrouwds ging heen maar ongetwijfeld zal de opstelling z(jn nut hebben. Werkzaamheden verlopen gunstig Waar blijft de verlichting voor Schore? KAPELLE, 24 Aug. In de Dins dagavond gehouden raadsvergadering in het nummer van gisteren publi ceerden we reeds het een en ander heeft de voorzitter o.m. medegedeeld dat de aanleg van het nieuwe sport terrein gunstig verloopt. Het voorstel van B. en W. om voor de voltooiing hiervan f 30.000 beschikbaar te stellen het vorige crediet van f 10.000 is geheel verbruikt werd met de stem van de heer De Waard (S.G.P.) tegen aangenomen. Het terrein zal het volgende najaar voor gebruik gereed zijn. Bij het punt straatverlichting zie pag. 2 van het nummer van gis teren slaakte de heer Goud (Scho re) de verzuchting: „Er komen daar van de veiling tot aan de rijks weg zoveel nieuwe masten te staan, houdt er een paar uit en zet die op Schore, wantdaar is het donker. Er is zelfs een lantaarn weg gegaan en daar is nooit een andere voor in de plaats gekomen". De heer Van Hoorn kon met de verlichtingsplannen accoord gaan, maar vroeg zich toch af: „Lopen we niet het gevaar dat er straks ook een straatverlichtingsbelasting komt. De algemene politieverordening werd gewijzigd in die zin, dat het voortaan verboden is om putten te dempen of veranderingen daaraan aan te brengen zonder vergunning en W. Het bestuur van de Bijz. school te Kapelle ontving in totaal een bedrag van f 6138,35 voor de aanschaf var meubilair en leermiddelen. Van het Burgerlijk Armbestuur wer den de twee armenhuizen in de Oost straat aangekocht voor straatverbre ding. De kosten van de twee woningen zijn f 1000.— Het ligt in de bedoeling te zijner tijd de straat te verbreden en e.v.t. het plantsoentje door te trek ken, maar de heer Van Hoorn vroeg: „Laten we toch niet teveel plantsoen tjes krijgen, want die we hebben lig gen er schandalig bij De voorzitter deed vervolgens dc prettige mededeling, dat met alle eige naars van sloten in de Biezelingse- straat overeenstemming is bereikt over het dempen hiervan en dat dit nog dit jaar zal gebeuren. Het dijkwater wordt ingezaaid met koolzaad BRUINISSE, 24 Aug. Het dijk water, de vroegere arm van de Gre- velingen, die vorig jaar werd inge dijkt, zal zo spoedig mogelijk met koolzaad worden ingezaaid. Thans is men bezig grond „zaaiklaar" te ma ken. Greppels worden getrokken en een gedeelte is reeds geploegd. Tijdens de rondvraag wees de heer De Waard op het grote belang van een goede en brede weg door de Vierwe- gen de verbinding van de Zak van Zuid-Beveland met de Rijksweg. In een tijdsbestek van vier weken zaten vier auto's in de sloot Verder vroeg de heer De Waard naar de verkoop aan de Rijksweg op Zondag. De Kroon heeft hieromtrent nog niet beslist, zo zei de voorzitter. De heer Goud wees op een fout, die gemaakt is bij de uitvalsweg, welke nu niet meer dan 50 cm komt langs de woning van de heer Hoekman. Het is daar geen wonen meer, zo zei het raadslid. Oesterkwekers hadden goed seizoen BRUINISSE, 24 Aug. De oesterbroed- val voor dit seizoen is afgelopen. De be trokkenen, de zgn. pannenleggers en de oesterkwekers, die hebben geprobeerd het in het water zwevende oesterbroed op te vangen door het uitzaaien schelpen, kunnen terug zien op een goed seizoen. Gedurende de ongeveer 8 weken du rende periode van de broedval schommel de de watertemperatuur van 17 tot 19 graden, soms iets te koud, maar meestal juist voldoende om de larven tot ontwik keling te doen komen. Het warme weer van begin Augustus was oorzaak, dat ook toen de broedval nog gunstig was, zelfs beter dan in de eerste, koudere, periode. Was de watertemperatuur voor de ont wikkeling van de oesterlarven hoog ge noeg, voor de ontwikkeling van de wekker van de schelpziekte was zij te laag. Nu de watertemperatuur stijgt is In raad van Grijpskerke „Gemeenten weten niet waar ze aan toe zijr;| GRIJPSKERKE, 24 Augustus. Dezer dagen vergaderde de raad I leiding van burgemeester Bouwman. Een begrotingswijziging van h li stuur van de Dienst Bouw- en Woningtoezicht op Walcheren, waarin d omslagregeling tot uitdrukking komt, ontmoette bij de heren Francke u?* Ton (A.R.) en Vlieger (A.R.) bezwaren. De gemeenten, die kapitaals» f' uitvoeren weten zodoende niet, waar ze aan toe zijn. De heer FranckiT greep niet, hoe zo iets kan en vond het geen zakelijke regeling. Hij 'J dat men deze hogere kosten moet omslaan over alle gemeenten, Onl" 1 heren Ton en Vlieger wensten dit niet te accepteren. s ij De voorzitter vertelde dat ook J en W. zijn geschrokken van deze gekomen declaraties, maar er weinig aan te doen zijn. .Hij toe de bezwaren kenbaar te mak intensivering van deze schelpziekte zeker te verwachten. Gelukkig zijn tegen de verwekker van deze schelpziekte bestrijdingsmiddelen bekend. Expositie in Vlissingen en Middelburg MIDDELBURG, 24 Aug. De reuzen-walvis „Jo nas" zal morgen, Vrijdag, In Vlissingen te bezichti gen zijn, waarna dit bij zonder dier In de volgende dagen in Middelburg wordt tentoongesteld. In Vlissingen vertoeft „Jonas" op de Nieuwe Markt (bij de Engelse Kerk) en In Middelburg op de Markt. .Jonas" Is een geprepa reerde reuzen-walvis. In alle 1 Einden waar het dier tot nu toe op zijn West- europese tournee ver scheen, trok deze unieke expositie veel belangstel ling. Het beest Is 20 meter lang en weegt 58.000 kg. Direct nadat „Jonas" op 11 September 1952 nabij Tronsjhem in Noorwegen was gevangen, werd het enorme dier met 7000 1. formaline geprepareerd. Deze behandeling bleek af doende en men begon hier na met de tentoonstellings- reis, die nu al bijna drie jaar duurt en een su vol verloop heeft. De reuzen-walvis wordt vervoerd op een 24 meter lange trailer, die hiertoe speciaal In Nederland gebouwd. De deskundige toelichting wordt per ge luidsband in de tentoon stellingstent gegeven. Voor de zoveelste maalhet verkeer Middelburgse Kantonrechter gaf een kilo vlees cadeau MIDDELBURG, 24 Aug. Voor de Middelburgse Kantonrechter, mr J. Moolenburgh stond Woensdagmorgen de welgedane 46-jarige landbouwer P. de K. uit Westkapelle, die op 18 Juni van dit jaar in zijn woonplaats op het „dreef je" naast de verkeersweg zijn auto geparkeerd had. Hij deed dit na het invallen van de duisternis en ontstak de lichten niet. Mr Moolenburgh tracht te de man aan het verstand te brengen, dat het feit, dat de auto op het voetpad geparkeerd stond, de overtreding niet minder maakt. „Dat is een verschil van mening", zei De K., waarom de heren in toga eens hartelijk lachen konden. De Ambtenaar, mr T. Lebret vroeg f15. subs. 3 d. hechtenis. De Kantonrechter drukte De K. nogmaals op het hart dergelijke parkeermethoden voortaan achterwege te laten. De welgedane landbouwer-chauffeur beloofde dit. „Het is mij te duur", zei hij, „ik had er liever vlees voor gekocht!" „Dan moet U niet bij mij wezen!" kaatste mr Moolenburg terug en von niste f 10.of 5 d. hechtenis. „Dan houdt U nog vijf gulden voor vlees over!" zei de Kantonrechter. Dit was een van de vele verkeers overtredingen, die vanmorgen de Kan tonrechter te Middelburg passeerden. De garagehouder M. H. de P. uit Sou burg was op 16 April j.l. met zijn auto 'n de buurt van het Souburgse .Zwaantje" naar links uitgeweken. Van de andere kant uit de rich ting Vlissingen naderde de 41-jarige verzekeringsagent H. S. uit Oostkapel- le met zijn motor. Deze kon de auto niet meer ontwijken en schampte de wagen. Zijn arm werd hierbij ge kneusd en voor de Kantonrechter ver klaarde hij, dat dit lichaamsdeel nog steeds pijnlijk is. De P. verklaarde, dat hij moest uitwijken voor een groepje spelende kinderen. Hij voerde voorts aan, dat de motorrijder nog een eind weg was. Hij zei, niet hard gereden te hebben. „Hoe ver is een eind? An derhalve meter?" vroeg de Kanton rechter en concludeerde, dat De P. links reed en S. rechts hield. Mr Le bret noemde het een „lelijke over treding" en eiste f 40 of 8 d. De P. werd conform de eis veroordeeld. WEGZITTER Tot drie maal toe zei de zonder be roep zijnde H. J. uit Roosendaal dat hij „al dertig jaar langs "de weg zat". Hij moet dit echter enige tijd zonder een nieuw, geldig kentekenbewijs op zijn motorrijwiel gedaan hebben, want op 5 Aug. jl. werd hij te Kloetinge ge snapt. In het verbaal stond, dat het kenteken niet behoorlijk zichtbaar was geweest. J. zei thans, dat het er hele maal niet opzat. „Dan was het toch niet behoorlijk zichtbaar!" bracht de Kantonrechter hem aan het verstand. „Geen commentaar meer" zei mr Moo lenburgh toen het mannetje nog tegen sputterde, nadat hij van de eis van mr Lebret (f 10.— of 2 d.) f5.— of 3 d. gemaakt had. ZONDER REM De vertegenwoordiger H. S. uit Ka pelle reed op 9 Juni met zijn bromfiets zonder deugdelijke voorrem onder Kloetinge. Toen hij gegrepen werd, was hij op weg naar de rijwielherstel ler. 's Ochtends had hij het geconsta teerd, 's middags wilde hij het laten repareren. De Kantonrechter zei moet ééns naar de reparateur" en het pleitte voorts voor S., dat de rem bij zijn terugkeer hij werd toen weer gecontroleerd inderdaad in orde was. Het vonnis luidde f 4.of 2 d. Hetzelfde euvel werd op dezelfde datum aan de motor van de loodgieter J. J. P. uit Ovezande geconstateerd. Na bijstelling bleek de voorrem onmiddel lijk in orde. Dit kostte hem f6.of 3 dagen, maar hij zal tevens f 10. moeten betalen of er vijf dagen over moeten denken, omdat hij, zoals hij „niet van lawaai houdt". Zijn claxon werkte nl. niet. In het verbaal stond, dat hij gereden had „zonder hoorn met vaste toonhoogte enz."; minder welluidend gezegd: de accu was stuk. EIGENWAARDE De monteurs P. S. Uit Vlissingen (19 jaar) en M. K. H. B. uit Souburg (18 jaar) kwamen getuigen tegen K. T. B. uit Goes, die verstek liet gaan. Met een vaart van 60 km per uur waren zij met S. als chauffeur en B. als duopassagier op een motor ge zeten op 7 Mei op een gevaarlijk De voorzitter deelde mede, dat li raadsbesluit tot gunning van de t«1 herbouwwoningen aan de heer P \?',f raven door G.S. is goedgekeurd, t vijf woningwetwoningen zijn jn bouw en de bouw vordert goed. Afwijzend werd beschikt oF au™_ dieverzoeken van de Kath. Tehuizen en het Hum. Thuisfront ij, stichting „Vrederust" zal jaarlijks' e;!_ subsidie van f 10 krijgen. Voor J rundveefpkdag in September te delburg werd f 10 beschikbaar geste, Een voorstel van B. en W. tot W onbewoonbaar verklaren van de ning Meliskerkseweg 5, bewoond demi de .heer Moelaert had niet ieders in. stemming. Enkele leden kunnen i met het voorstel accoord gaan, indi{u_ bij de Inspecteur wordt aangedrongenl op meer bouwvolume. Tenslotte we met het voorstel accoord gegaan. B. en W. werd machtiging verleend! tot het aangaan van een kasgeldlenw| van f 100.000 voor de financiering va! de woningbouw. Naar aanleiding van enkele via gen over de plannen voor de bout van de ambtswoning deelde de voot.m zitter mede, dat er weinig vaart ril zit. In Mei zijn de voorlopige plan. 1 nen al ingediend, maar de gemeentiB waqht nog op antwoord van G.S. RONDVRAAdi In de rondvraag informeerde de I heer Francke naar de twee in de ge-1 meente geplaatste wegwijzers in de Jacob Cats weg en bij de vroegere Pop-1 pendamseweg. „Zijn deze van gemeen-1 tewege geplaatst?" De voorzitter kou I een bevestigend antwoord geven. Del kosten kunnen uit de bestaande begro-W tingsposten worden betaald. De heet J. I Francke vroeg waar de opslagplaats! van het Wegschap Walcheren zal won! den gebouwd. Deze komt in de Peke-I linge in de omgeving van de boerderij I van de heer C. Riemens, zo bleek uit het antwoord. Waar zijn AXELDIJK 23 Curagao-Rio de Janeiro, INDRAPOERA 24 te Semarang. NIEUW AMSTERDAM 24 te Rotterdam. OUWERKERK 24 te Rotterdam. SIBAJAK 23 Kaap Race-Halifax. COTTICA 24 te Paramaribo. ORANJEFONTEIN 24 te Las Palmas. j BOSCHFONTEIN 23 Tanga-Zanzibar. GROOTE BEER 26 te Rotterdam verw. kruispunt van de Rijksweg te Goes op de tegemoetkomende auto van K. T. B. gereden. De schuld berustte bij K. B., die conform de eis tot f 60.— of 30 dagen veroordeeld werd. Hoe het alle maal precies gebeurd was, konden de getuigen niet vertellen, want beiden raakten door de val bewusteloos en wisten niets anders, dan dat de auto „plots uit het niets opgedoemd was Op de vraag van de Kantonrechter of S. behalve de reparatiekosten voor zijn motor nog andere schade op de verdachte wenste te verhalen antwoordde S.: „Ja, schade aan jm- zelf". „Bent U veel waard in 9* eigen ogen?" vroeg mr Moolenburgh- Hierop kwam de vader van de ge vallen motorrijder naar voren om een civiele vordering van f1450.— m te stellen. Hiervoor zal hij echter het verhaal voor de burgerlijke rechter moeten doen, en dan maar procédé Na twee ontmoetingen VLISSINGEN, 24 Aug. Als eerste singen en Scarborough heeft de Engel van de sportontmoetingen tussen Vlis- se gasten een overwinning opgeie singen en Scarborough vond die tussen Van de 26 partijen wonnen &o ®(n de athletiekploegen plaats. De Engel- Daardoor is de stand Het gaat best met de afzet van het zomerfruit dat thans grote hoeveelheden op de lingen wordt aangevoerd. Dank zij het warme weer is er elke dag op nieuw grote vraag naar deze pro ducten en de handel is hierdoor vlot en er worden hoge prijzen betaald. Er is thans geen sprake van een overstelpend groot aanbod. De oogst is tot op heden redelijk maar niet bijzonder groot. Zeer grote kwantums worden er da gelijks geplaatst op de binnenlandse markten en ook met de export loopt het niet slecht. Naar België gaan da gelijkse zendingen appels en peren Engeland is een afnemer van peren en ook naar Ierland worden regelmatig partijen verladen. Verder is ook West- Duitsland een goede afnemer. Op de Zeeuwse veilingen komen dag- aanvoeren van 60 tot 70 ton appels en peren per veiling maar hier kent men geen afzetzorgen zoals die er op ande re jaren wel eens konden zijn. Als er eens wat doordraait is het Dank zij hel warme weer fruit van inferieure kwaliteit. Bij de appels zijn de Yellow Trans parant weer op en ook van de Perzik rode zomerappel is de grootste aanvoer voorbij. Hiervoor, in de plaats komen nu weer de Mank's Codlin en de Zi geunerin. Laatstgenoemd ras wordt bijzonder veel gevraagd voor de Belgi sche markt: grif betaald men voor de goede kwaliteit prijzen van 60 tot 70 cent per kg. Bij de peren komt thans het ras Clapp's Favorite naar voren, terwijl de Précose de Trévoux weer over het hoogtepunt is. De prijzen van de Précose bleven steeds hoog. De goede kwaliteit is niet dikwijls beneden 40 ct per kg ver kocht. Zelfs de mindere kwaliteiten en de kleine maten noteerden meestal nog van 25 tot 30 cent per kg en de jaren dat deze kwaliteiten waardeloos waren liggen nog maar even achter ons. Wel een bewijs dat niets wisselvalliger is dan de fruitteelt. Een gelukkige omstandigheid is ver der dat de smaak van het fruit over het algemeen bijzonder goed is. Voor een goede smaak is veel zon nodig. Het jaar ontbrak het hieraan en er 1 veel over geklaagd dat het fruit niet zo fijn smaakte als anders. Nu echter is de smaak bijzonder goed en dat zal ook ongetwijfeld de vraag naar fruit stimuleren. sen waren aanzienlijk zwakker dan hun gastheren en zij wisten op slechts twee nummers de eerste plaats te be zetten. In vele gevallen kwamen zij er zelfs voor de tweede plaats niet aan te pas en het werd dan cok een stevige 52—34 zege voor Vlissingen. De En gelse overwinningen werden bevoch ten op de 100 meter heren door D. Re gan en op de 200 meter dames door E. Tate. De voornaamste uitslagen waren: 100 meter heren: 1 D. Regan 11,9; 2 G. de Pagter (V.) 12; 3 H. Luitwieler (V.) 12; 100 meter dames: 1 W. Cij- souw (V.) 13.1; 2 M. Brearley (S.) 13.9; 3. R. Jessop (S.) 13.9; 400 meter heren: 1 A. de Rijke (V.) 55.3; 2 S. Huygh (V.) 59; 3 J. Corsey (S) 1.07; Hoogspringen dames: 1 W. Cijsouw (V) 1.40; 2 Bea v. d. Weyde (V) 1.40; 3. M. Breaerley (S) 1.30; Discuswerpen heren: 1 M. Grootjans (V) 37.71; 2 G. de Pagter (V) 29.67; 3 D. Regan (S.) 20.87; 800 meter heren: 1 A. Bilius (V) 2.4.2; 2 Staf Dobbelaere (V) 2.4.2; 3 J. Snowdon (S) 2.9.2; 200 meter da mes: 1 E. Tate (S) 31.2; 2 J. Howe (S) 31.3; Hoogspringen heren: 1 H. Luit wieler (V) 1.55; 2 D. Kinman (S) 1.50; 3. A. de Rijke (V) 1.50; 4 x 100 meter heren: 1 Vlissingen 47.8; 2 Scarbo rough 53.8; 4 x 100 meter dames: 1 Vlissingen 1.4.7; 2 Scarborough 1.7.5. De tafeltenniswedstrijd tussen Vlis- a twee sportont moetingen precies gelijk (2—2). Zeeland SportCOAK 1— VLISSINGEN, 24 Aug. - Op n der velden aan de Baskenburgseweg Vlissingen speelde Zeeland Sport e oefenpartij tegen het elftal van COAK uit Middelburg.In de eers helft waren de Vlissingers beslist si ker en nadat Keulemans en Jam een goede scoringskans hadden ge" wist Kentin de score te openen U In de tweede helft kwamen de mi"1*' ren fel opzetten en na een kwart* spelen bracht Barnhorn de op gelijke voet. Vijftien minuteri». namen zij zelfs door de Kraker d ding, maar kort voor het einde z linksbuiten Boot met een fraaie kop voor de gelijkmaker (2—2). Op- en ondergang van Zon en - Vrijdag: Zon op 5.41 u., onder u. Maan op 15.41 u., onder 23.21 u. Hoogwater Vrijdag 26 Aug.- Vlissingen: 7.36 u. 1.48 m., 20-02 'u m. Terneuzen: 8.03 u. 1.66 m., 2 m. Wemeldinge: 9.04 u. I-36 njg' 21.26 u. 1.26 m. Zierikzee: 8.45 u. 21.07 u. 1.08

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 2