L Raad Kloetinge stelde begroting voor 1956 vast Voddenkoopman duelleert met hinderwet en kantonrechter ZOUTELANDE STAAT VOOR GROTE PROBLEMEN KAVEEWEE voor gezond roken „Ons Genoegen” bestaat volgende week vijf en zestig jaar P' en Bijdragen Polder Walcheren gemeenten niet omhoog ^ytEWEE BADDER Er moeten 29 panden verdwijnen Wat zal er als schadevergoeding uit de bus komen? Jubileum wordt gevierd met receptie, galaconcert en muzikale rondgang VLISSINGEN, 16 Augustus. De Kon. Harmonie „Ons Genoegen”, een begrip in de Scheldestad zal Zaterdag 27 Augustus a.s. haar 65-jarig bestaan vieren. Het kranige korps zal op die dag zeker niet over belangstelling hebben te klagen en terecht: het vervult in Vlissingen een functie van betekenis en er gebeurt niets op het gebied van feesten of herdenkingen of „Ons Genoegen” levert een werkzaam aandeel in het slagen der evenementen. Op 27 Augustus zal des middags een receptie worden gehouden in „Brittannia” en des avonds zal, eveneens in „Brittannia”, een galaconcert worden gegeven. Tussen de bedrijven door zal een rondgang worden gemaakt. i voor Na veel wikken sluitend Br b: Centrale opslagplaats komt in Grijpskerke Corsages voor bezoekers der Miniatuur en wegen Panamese order „De Schelde” Wethouder en advocaat namen het voor hem op ZEEUWSCH DAGBLAD Donderdag 18 Augustus 1955 Wat doet de gemeente Middelburg nu? Annexatie zal zeker niet doorgaan Het kranige Vlissingse korps p K en van VOETBALCOMPETITIE START 3 SEPTEMBER «Vaar zijn onze schepen Uitbreidingsplan Begroting 1956 Wegschap Walcheren sluitend Het tempo Zaterdagelftal toch naar Goes De vergoedingen Beheersgrens Plannen: het stichten een jeugdkorps VOOR DE HOGE Ra.J De Kantonrechter sprak van eeiB „verboden toestand” en vroeg aan of hij nog iets te zeggen had. jpB zei M„ „het is toch toegestaan!” Pl 1 pafjlna 5 ra OB 'n Bijzonder robuuste sigaar, de pnbetwlsle leider Van de 22 cl» klasse. DE CIJFERS De gewone dienst sluit met een to taal bedrag van f 347.438.De kapi- taaldienst heeft aan inkomsten een be drag aan van f 59.911.en aan uitga ven van f 74.311.Een nadelig saldo dus van f 14.400. Het programma voor de uitvoering van werken bevat de volgende punten: U proeft 't bij de MIDDELBURG, 17 Aug. De voet balcompetitie van de K.N.V.B., afde ling Zeeland, zal, voor wat betreft het Zaterdagvoetbal en het juniorenvoet bal, beginnen op Zaterdag 3 Septem ber a.s. INDRAPOERA 17 te Surabaja. NIEUW AMSTERDAM 16 te Boston. SIBAJAK 16 te Le Havre. WILLEM RUYS 18 te Tj. Priok verk. ENA 17 te Curasao. ORANJE 17 te Southampton. WATERMAN 16 Curacao-Cristobal. •'OJIAIRE 16 te Amsterdam. 71. Al scha ten 1 de l cier, orde op 1 zuil, heid cier ging heb zal beëi drij lich van ker van geli 1 lan wo de vre ex] sië dei dei te hij ov lar de: sië lei I 7. i ple za; zoe ret Wf die air 1 usi boi ge< 59 Het pand aan het Oostkerkplein fun geert als inningskantoor en niet als op slagplaats, omdat de lompen in de re gel vlug doorverkocht worden. De Kantonrechter noemde het echter „in strijd met de bepalingen”. De heer M. was al meer voor hetzelfde feit voor geweest en mr Moolenburgh zei naar aanleiding hiervan, dat dit teveel als een bagateh’behandeld is. M. zelf voer de aan, dat een verbouwing, waardoor het pand aan de eisen van de hinder wet zou voldoen, op zijn minst op tweeduizend gulden zou komen. „Voor In de nieuwe uitbreiding van Zoute lande wordt het de gemeente kenmer kende stratenplan behouden. Het ligt MIDDELBURG, 17 Augustus. Het bestuur van het Waterschap Wegschap Walcheren is erin geslaagd de begroting voor 1956 sluitend te krijgen zonder dat de bijdragen van de gemeenten en de Folder Walcheren samen een bedrag van f 300.000.-behoefden te worden verhoogd. Hoewel het moeilijk blijft een prognose te geven verwacht het bestuur, dat het totaal der uitgaven bij een behoorlijk wegenonderhoud niet belangrijk hoger zal zijn dan voor 1956 het geval is. Bovendien is het niet uitgesloten, dat de middelen van het Wegschap in de toekomst in belangrijke mate zullen toenemen, indien het thans door de commissie-Oud gedane voorstel inzake wegenftaanciering tot wet zal worden verheven. Uit de begroting blijkt, dat met het onderhoud der wegen in 1956 op de zelfde voet zal worden voortgegaan als in 1955 het geval was, wanneer deze werkzaamheden zijn uitgevoerd, het wegennet in een aanmerkelijk betere staat zal verkeren dan de laatste jaren ooit het geval was. Dit betekent, dat de achterstand, welke aanvankelijk op dit terrein bestond, reeds ten dele wordt ingelopen. OPSLAGPLAATS Op de begroting is een bedrag van f 16.000.geraamd voor de bouw van een centrale opslagplaats te Grijps kerke. Dit bedrag kan uit de kapitaals- dienst gefinancierd worden. Dat de bijdrage van de Polder Wal cheren en de gemeenten op f 300.000. kon worden gehandhaafd is mede te danken aan het feit, dat een bedrag van f 16.388.van de reserve voor wegenonderhoud kon worden aange wend. Deze reserve bedraagt thans nog f 41.923.De practijk heeft reeds uit gewezen, dat het vormen van een re serve niet alleen gewenst, doch zelfs noodzakelijk was, aangezien het niet steeds mogelijk zal zijn het totaal der uitgaven op ongeveer f 300.000.per jaar te houden. Wat de financiën verder betreft wordt opgemerkt, dat de verwach ting gewettigd is, dat de onderhan- delingen, die worden gevoerd in ver band met het onderhoud van de be plantingen, op de duur bepaalde fi nanciële voordelen voor het Weg schap zullen opleveren. De post on voorzien is slechts f 10.000.groot, maar er wordt op gewezen, dat de begroting nog voldoende ruimte biedt voor het doen van eventuele nieuwe uitgaven. De burgemeester verwachtte in het algemeen geen moeilijkheden met de onteigeningen. Veel zal natuurlijk af hangen van de hoogte der schadever goeding en zeker ook van het tempo, waarin kan worden voorzien in nieu we woningen. Aan de gemeente zal dit heus niet liggen, want wat haar be treft kan er direct gebouwd worden op daarvoor in het uitbreidingsplan aangegeven plaatsen. Er is al een zgn. wenszitting gehou den, waarin de eigenaren, wier panden straks onder de slopershamer zullen vallen, hun verlangens naar voren konden brengen ten aanzien van de plaats voor hun nieuwe huis. Beslis singen zijn nog niet genomen, maar het ziet ernaar uit, zo zei burgemees ter Kodde, dat in het algemeen de ge- uite wensen wel vervuld zullen kun nen worden. MIDDELBURG, 18 Aug. Tussen 3000 en 4000 corsages zullen vandaag door jongedames in Walcherse kleder dracht worden aangeboden aan de be zoekers van Miniatuur Walcheren. Alle corsages zijn gemaakt van bloe men, die op de Miniatuur hebben ge staan. Het initiatief gaat weer uit van de Vereniging „De Nederlandse Bloe misterij”. De gewone dienst telt aan inkom sten en uitgaven ƒ321.308,48. Op de post onvoorzien staat een bedrag van ƒ1819,32. De kapitaal- dienst laat een nadelig saldo van ƒ60.108,16 zien. Vanzelfsprekend kwamen de raadsleden met hun ver langlijstje. We doen een greep: speelplaats voor kleuters; verbetering van Kerk plein, Marktveld, muziektent, ge meentehuis (het is te klein), herstel Molenweg; Lewestraat en onderbe zetting van secretarie. 25.000 vierk. meter herbestratings- werk (f 21.250.80.000 stuks klin- kerkei inkopen f 14.400.3000 m opsluitband inkopen en verwerken (f 10.950.700 kub. m. zand leveren en verwerken (f 4200. Voor het herstel van asfaltwegen is nodig 2000 vierkante meter koudasfalt- dek vernieuwen (f 7.000.en 45.000 vierk. m dichtingslaag aanbrengen op de weg WestkapelleAagtekerke Grijpskerke (f 24.750. Algemene werken: 2500 m verkeers- strepen aanbrengen (f 1375.en 20 stuks schamppalen kopen en plaatsen (f 300.In totaal een bedrag van f 84r225.— Harmonie Orkesten, waardoor deze beker definitief bezit werd. Op een concours te Amsterdam in 1946 werden niet min der dan 7 eerste prijzen behaald. In de afgelopen 65 jaar stonden er vier diri genten voor het korps. De eerste was Baljeu (tot 1896) stafmuzikant van de Garde Republicein, tot 1906, O. Bekker, van 1906-1934, C. Govaerts, stafmuzikant van het derde regiment infanterie en van 1934 tot heden de bekende P. de Rooij. TOCH REPETITIES. Gedurende de bezettingsjaren zagen de weinig overgebleven leden toch nog kans, ondanks de schier onoverkomelijke moei lijkheden, als bombardementen en eva cuatie, te repeteren. Zo kon het gebeuren, dat een week na de bevrijding „Ons Ge noegen” weer door de Vlissingse straten marcheerde. En in Maart 1945 kon worden vol daan aan het verzoek van burgemees ter Van Woelderen te spelen bij de ANDERE PUNTEN. De andere punten van de agenda gingen vlot onder de hamer door. Afwijzend werd beschikt op subsi dieverzoeken van het Humanistisch Thuisfront, Johanna-Stichting en Bond tegen het vloeken. Aan de heer J. M. Traas werd eer vol ontslag verleend als lid van de commissie tot wering van schoolver zuim en aan de heer A. van de Velde als gemeentewerkman, in verband met het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd. De heer G. Proos werd m.a.s. benoemd tot gemeentewerkman. De huur van verscheidene woning wetwoningen zal met vijf procent ver hoogd worden. De begroting van het B.A. voor 1956 werd goedgekeurd. Tenslotte werd het voorstel een ver zoek aan de minister van Binnenland se Zaken te richten voor verhoging van de algemene uitkering uit het ge meentefonds, aangenomen, zodat uit voering kan worden gegeven aan ver schillende urgente kapitaalswerken. RONDVRAAG. De heer Leys had klachten over on derwoning van verscheidene woningen in de Prins Bemhardstraat en de heer van Liere (CH) zag graag een om heining rond het plantsoentje Kapel- sewegTervatenseweg. De heer Bui tenhuis was het opgevallen, dat een rapport van B.B. aanwezig was. „Waarom is er geen rapport van de verrichtingen van de brandweer?”, zo vroeg hij. B. en W. zullen dit nader onder ogen zien. DJA1G het wel koloniali jjederlar Zo kaï Djakarta geleden Hij dt bewaren dat Wes het lnd< De pr heid ee punten moet d< den sar mogelv karn°> enighei ontstaa: elemen ken, er dat er nesië t< neerges roeid. Verv volk e: den en lopen bouwe Ovei gende Soeka: voor Nieuw voor 1 van k algem hij, zicht moete dat D terug; dat e meer Ter dat zullei tige t in de bedoeling aan een nieuw plein een nieuw gemeentehuis te stichten, waarvoor het plan zal worden gemaakt door het Architectenbureau irs. Rot huizen en ’t Hooft. Ged. Staten heb ben het betrokken raadsbesluit reeds goedgekeurd. Het zal verrijzen op maagdelijk terrein. In de buurt zal nog VLISSINGEN, 17 Aug. De N.V. Kon. Mij „De Schelde” en de Ned. Dok- en Scheepsbouwmij hebben van een vooraanstaande Panamese Rederij opdracht ontvangen voor de bouw van tien, respectievelijk acht vrachtsche pen van twaalfduizend ton laadvermo gen. De schepen zullen zijn van het open shelterdektype. Zij zullen wor den afgeleverd in de periode 1957 tot 1961 en zullen worden uitgerust met Scheide-Sulzer, respectievelijk N.D.S. "—fork motoren. In de loop der jaren wist „Ons Genoe gen” heel wat successen te boeken: zo won het in de jaren 1919, 1920 en 1921 de wisselbeker van de Zeeuwse Bond van KLOETINGE, 17 Augustus. De raad van Kloetinge heeft waarschijn lijk als eerste gemeente in Zeeland vanavond de begroting voor het jaar 1956 vastgesteld. Geen wonde,:, dat alle raadsleden vol lof waren over de vlotte aanbieding en dank brachten aan het college van B. en W. en het secretarie-personeel voor het werk, dat zij voor de gemeente hebben ge daan. „Als het beleid in de toekomst gevoerd zal worden, zoals tot heden gedaan is, zal de annexatie zeker niet doorgaan”, zo verklaarde de heer Leys (Arb.) en verscheidene raadsleden lieten zich in dezelfde geest uit. GOES, 6 Aug. In tegenstelling tot hetgeen een der dagbladen weet te melden, als zou de wedstrijd, die het Ned. Zaterdagmiddagelftal Za terdag a.s. tegen het Zeeuws elftal te Goes speelt, wederom niet door gaan, kunnen wij mededelen, dat dit bericht volkomen uit de lucht gegre pen is. „Het is in deze vacantietijd onmogelijk gebleken een representa tief Zaterdagelftal op de been te brengen. Deze wedstrijd is voorlopig verschove’n naar het komende voor jaar. Alsdan zal men zich over een eventuele datum nader beraden”, zo zegt het bericht. De K.N.V.B. heeft ons echter met klem verzekerd, dat de wedstrijd on der alle omstandigheden doorgaat. Wel is het niet mogelijk met het volledig Zaterdagmiddagelftal uit te komen. Zeven spelers van het eltfal, dat on langs tegen Frankrijk speelde zijn in ieder geval van de partij. Dezer dagen zal de officiële samenstelling van het Zaterdagmiddagelftal bekend gemaakt worden. ontvangst van Koningin Wilhelmina. Bij het zestig jarig bestaan schonk de bevolking spontaan nieuwe uniformen en ontving „Ons Genoegen” het predi- caat Koninklijk. In 1945 werd de drumband opgericht. Deze telt nu 20 man, het korps zelf 50 man. PLANNEN. Er bestaan thans plannen tot het oprich ten van een jeugdkorps, waarvoor al jon gens zijn ingeschreven. Tot September kan dit nog gebeuren en daarna gaat het bestuur met de ouders praten over de mogelijkheid het jeugdkorps en bloc in te schrijven bij de Zeeuwse Muziekschool, omdat men van oordeel is, dat een ste vige theoretische ondergrond van het allergrootste belang is. Na de oorlog is er nog gesproken over fusie met St. Caeciïia. Het bestuur van „Ons Genoegen” heeft hiervoor niet ge voeld: naar zijn mening is er alle plaats voor twee korpsen in een stad als Vlis- singen. Er werd toen alle medewerking verleend om St. Caeciïia door de moei lijke tijd heen te helpen. 40 DIENSTJAREN. Vier leden hebben thans meer dan veertig dienstjaren. Het zijn de grote trommelslager J. Ova (49 jaar), de saxo phonist R. van der Plassche (46 jaar), de b-bassist J. Leclercq (43 jaar) en de pistonist A. Prinsen (41 jaar). Vijf muzi kanten hebben meer dan 25 dienstjaren. Het zijn de clarinetisten A. Milot en F. Naerebout, de huidige voorzitter, de saxo- phonisten M. Cranendonck en J. Corve- leijn, alsmede de alt-horenblazer J. van Gelder. Er is op het punt van de schadever goedingen nog niets concreets mede te delen en burgemeester Kodde, kan wat dit betreft niet veel waardering op brengen voor het tempo, waarin wordt gewerkt. Dat er een vergoeding uit de bus zal komen krachtens de Onteige ningswet staat natuurlijk wel vast, maar wanneer er geen speciale rege lingen worden getroffen, dan zal het er voor vele eigenaren niet zo roos kleurig uitzien. Het gemeentebestuur tracht te doen wat het kan, maar zoals gezegd: wat eruit zal komen weet nie mand. De Commissie Van Nooten, een gespecialiseerde commissie voor het uitvoeren van taxaties, is zowel door de Polder Walcheren als door het gemeentebestuur ingeschakeld en heeft de meeste taxaties al verricht. Dat zich daarbij heel wat puzzles voordoen ligt voor de hand. Het laat zich aanzien, dat de ver goedingen, die de eigenaren-bewoners uiteindelijk zullen ontvangen, gunsti ger zullen zijn dan die van de eigena ren-verhuurders. Op die vergoeding zullen de eigenaren elders moeten herbouwen. Het is nu maar de vraag hoe groot het verschil zal zijn tussen de vergoeding en de herbouwkosten. Kunnen de betrokkenen dit uit eigen middelen opbrengen, dan kun nen zij rustig gaan bouwen zonder dat zij over bouwvolume behoeven te be schikken. Gelukt dit niet, dan zullen andere maatregelen getroffen moeten worden, want de gedupeerden moeten tenslotte een huis hebben. Het zal dan Ook een absolute noodzaak zijn, dat de gemeente de beschikking krijgt over extra bouwvolume. „Het ideaal zou zijn”, zo meent bur gemeester Kodde, „dat er behalve de Qnteigeningsvergoeding een bouwpre- tnie wordt gegeven plus zodonig ren teloze voorschotten, opdat de mensen tenminste in staat zijn te bouwen en hun zelfstandigheid te bewaren. Ge beurt dit niet, dan is het zeker niet uitgesloten, dat sommigen die zelf standigheid verliezen en dat is toch wel èl te ingrijpend. Bovendien kun nen de hiervoor nodige bedragen op de millioenen, die het plan kost, niet van doorslaggevende invloed zijn”. Omtrent dit vraagstuk, dat ook in enkele andere gemeenten speelt, richt te de Ver. van Ned. Gemeenten kort geleden reeds een adres aan de rege ring. Na veel wikken en wegen is het gelukt de begroting sluitend te krijgen. Deze kwesties hebben de volle aandacht van B. en W„ zo kregen de raadsleden te horen. Wethouder Schipper deelde nog mede, dat de post straten en wegen erg sober is gehouden, maar dat de verbetering van de Molenweg op het eerste plan staat. Wethouder Reijnhoudt kon desge vraagd vertellen, dat de benoeming van een gemeente-geneesheer voor 1 Januari 1956 tegemoet gezien kan worden. Daarna werd de begroting zonder hoofdelijke stemming aange nomen. Voorts is er een zgn. beheersgrens gemaakt, die verder landinwaarts ligt. Tussen beide grenzen bevindt zich een zóne, die min of meer bevroren wordt. Dit kan voor hen, die hier hun eigen dommen hebben, voor-, maar ook na delen meebrengen. De woningen kun nen voorshands blijven staan, maar de moeilijkheid is, dat wanneer zij nog eens ooit moeten worden afgebroken eventuele uitbreidingen, verbou wingen of verbeteringen niet voor schadevergoeding in aanmerking zul len komen. In deze zone liggen de volgende panden en gronden: Langstraat 41, al de panden tussen de Timmermans- ZOUTELANDE, 17 Aug. Het standpunt van het gemeentebestuur is vanaf het begin duidelijk geweest. Het wenst niet te beoordelen of en in hoeverre het nodig is het zeeweringsplan uit te voeren, maar wel is het van oordeel, dat wat kapot gaat moet worden vergoed en bovendien, dat het aesthetisch aanzien van Zoutelande moet worden gehandhaafd.” Dit zei ons burgemeester D. Kodde in een gesprek over de velerlei problemen, waarvoor zijn gemeente staat, nu zulke ingrijpende plannen op het punt van uitvoering zijn gekomen. Ingrijpend inderdaad: in totaal zullen er 29 panden moeten verdwijnen. Daarvan heeft de Polder Walcheren er 16 over te nemen als directe consequentie van de verzwaring der zeewering en de gemeente 13 om te kunnen komen tot een aanpassing van de gewijzigde omstandigheden, o.m. voor de aanleg van een nieuwe straat. een boerderij moeten worden verkre gen. Ook voor Willibrordusput zal een nieuwe plaats gevonden moeten worden. Gedacht wordt aan een punt schuin tegenover de kerk, vlak naast de nieuwe duinovergang, die hier naar alle waarschijnlijkheid zal komen in plaats van de overgang, die er nu nog even verder ligt. Zoals uit hetgeen werd opgemerkt reeds blijkt moet er onderscheid wor den gemaakt tussen hetgeen direct voor de uitvoering van het zeewering- plan nodig is en voor hetgeen daar mee verband houdt of eruit voort vloeit. Voor het eerste doel zijn nodig de woning Duinstraatje 10, enige ter reinen achter de panden aan de Lang straat tot en met dat van de heer P. de Korte, Langstraat 12, garage Steur, Langstraat 8, 6 en 12 en vervolgens aan de andere kant van de Langstraat, alles vanaf de Smidsstraat tot aan het Kerkplein. Verder aan de duinzijde de Willibrordusput, de muziektent, het transformatorhuisje, de bakkerij Van de Vreugde, Hoogte 4, 7 en 8, Noorder- vroon 1 en 5 en pension Hage. Dit al les valt binnen de zgn. uitvoerings- grens. Hoogwater Vrijdag 19 Aug- ,j Vlissingen: 2.37 u. 2.47 m„ 14-50 u. m. Terneuzen: 3.06 u. 2.51 ui-, 2.59 m. Wemeldinge: 4.30 u. 1’ 16.49 u. 1.78 m. Zierikzee: 4.20 u- o Op- en ondergang van Zon en jg Vrijdag: Zon op 5.29 u., onder u. Maan op 7.40 u., onder 20.U» m., 16.33 u. 1.52 m. straat en de Smidsstraat, die aan de Langstraat grenzen, ook de nummers 4 en 6. Verder de Vuurdoorn, de hui zen van wijlen E. MachielseLouwer- se en bode Minderhoud, het pand Kerkplein 44 en Westkappelseweg 10, een strook grond van de Westkappelse weg tot aan de Molenweg, een deel der Schutweide, de gebouwen en een groot deel van de gronden van M. Verhage, een deel van de tuin van de heer K. Labrujère, een deel van de grond der heren P. Leijnse en I. Nieu wenhuize aan de Langstraat, de ach terste delen van de gronden van de heren M. Janse en Ant. Francke, alsmede een klein deel van de tuin van de wed. J. van Sluijs Cijsouw, een groot deel van de tuin van de groentenhandelaar Melis, de woning van de heer W. Flipse, een deel van de tuin van wed. J. Melis de Witte, een tuingedeelte van post bode Louws, een deel van de grond van de heer K. de Wolf, de grond van de heer H. Melis en een deel van de tuin van de heer A. Adriaansej te ein digen bij de Langstraat 9. eerste trekt i.22cu Voordat „Ons Genoegen” in 1890 werd opgericht, bestond er een andere muziekvereniging van dezelfde naam, die in 1874 werd opgericht maar in 1888 uiteenviel. Het vaandel van deze vereniging bevindt zich nog in het ge meentemuseum. Bij de heroprichting werden vooral protestantse Vlissin- gers lid. In 1893 ontstond de R.K. muziekvereniging St. Caeciïia. Tot de oprichters van „Ons Genoegen” be hoorden o.a. F. Naerebout, H. Frenks, N. van Hoorn. De eerste voorzitter was de heer Winkelman. MIDDELBURG, 17 Augustus. Het enige delict, dat geen betrekt het verkeer had, was het in strijd met de hinderwet geëxploiteerde 4 pakhuis van de heer B. F. M. aan het Oostkerkplein te Middelburg- .’"’M rest hadden de overtredingen, die de Kantonrechter te Middelburg V°Ot M Moolenburgh, Woensdagmorgen behandelde alle iets met de zo gematt! te overtreden bepalingen van het verkeersreglement te maken, tke!iik| Bij behandeling van de zaak tegen de genoemde voddenkoopman fun. de Middelburgse wethouder, de heer L. J. van ’t Westende als getuig» zei o.m. dat het algemeen bekend is, dat de heer M. toestemming heeft 11 zijn bedrijf op het Oostkerkplein uit te oefenen. De heer Van ’t West 1 voerde verder aan, dat over het bedrijf van de heer M., die al jaren in het J zit, nimmer klachten zijn binnengekomen. '3k kleinhandelaren is er in geen 4? I over een hinderwet gesproken” De Ambtenaar van het OnpAl Ministerie, mr T. Lebret zag het ‘Sj juridisch en gaf M. de raad zo mogelijk naar iets anders om te J en vroeg f 10.— subs. 2 dagen hechtJ De verdediger, mr P. c. Adrij» voerde aan, dat hier sprake was stilzwijgende toestemming van wethouder. „Het vinden van een nieu» pakhuis behoort tot de onmogeliiu den. Weet U soms een oplossin.»— vroeg hij de Kantonrechter, hoewelVB toegaf, het ónmogelijke van deze vn'!B in te zien. Als laatste troef gooide mr Adriaa.B se het feit op tafel, dat de herbowB plicht van de heer M. aan de gemeeiB te verkocht is, waardoor voor de vod denkoopman de mogelijkheid »B nieuw pand te laten zetten ontnom, B is. M. had bij deze verkoop op eenB rantie gerekend, zijn pand aan htfl Oostkerkplein te kunnen handhavtt.B maar B. W. had nooit een posiwB antwoord gegeven. Kantonrechter: „Een mondeliwB vergunning geldt niet!” M.: „Vergunning krijg ik m| niet!” Kantonrechter: „Hebt U verderH nog iets te zeggen?” M.: „Ik zou graag willen, dat iB op dezelfde voet voort kon gaan!” I Kantonrechter: „Drie gulden twee dagen hechtenis; nu moet uB Uw consequenties trekken, and J wordt U weer verbaliseerd!” I M.: „Ik ga er niet mee accoordlB Voor de Hoge Raad dit geval!” 1 VERKlJ De 74-jarige J. D. K. uit Kortgeral had wel een oud, maar geen geldi’B kentekenbewijs, toen men hem dit ’s-Heer Arendskerke vroeg. Hij retdl daar met zijn motorrijwiel. Tegen del Kantonrechter zei hij, er niets vange-l weten te hebben. Mr Lebret vroeg!lil of 2 dagen. ’t Valt me tegen” zei K„ waarop de Kantonrechter vroeg: „Had U ge dacht, dat het hoger was?” en f jol 3 d. vonniste. Dezelfde overtreding maakte d: waterbouwkundige J. K. uit Billard- Bath, die onder Kruiningen aanziji jasje getrokken werd. Voor hem was het tarief f 7.50 of 4 d. „Ik vond het onpractisch” zei de IJ- jarige Vlissingse melkslijter J. A. S. die op 9 Juni j.l. toen hij met zijn m- torbakfiets vanuit de Scheldestraat de voorrangsweg Paul Krugerstral ingereden was, zonder bij de streep - dit is hier verplicht te stoppen. „Er was geen verkeer” pleitte hij, maarw Moolenburgh zei „Verkeer of goto verkeer, men moet daar stoppen!' „Niemand doet het!” zei S. „U wed niet hoevelen hier voorkomen of schil ken!” kreeg hij ten antwoord. MrMw- lenburgh maakte tenslotte van de eis van f 20 of 4 d. f 10 of 5 d. Op dezelfde dag maakte H. van D. uit Souburg, die op „De Schelde’ werkt, op dezelfde plaats dezelfde overtreding. „Het bord is me nog ned opgevallen” zei Van D. en hij voegde daaraan ‘toe, dat hij zo goed als stil gestaan had, want men stond op dag reeds in de rij om een bekeuring in ontvangst te nemen. Van D. sloot zich verder geheel bij de voorgaande overtreder aan, want hij zei „Er is niemand, die stopt”. „D® I zou U het voorbeeld moeten geve» antwoordde mr Moolenburgh en niste ook hier f 10 of 5 d. DURE SCHOIDES Acht gulden of 4 d. luidde het nis tegen mej. W. J. M. van IV. w Middelburg, die op 1 Augustus j.l. 1®’ zusje haar schouder geboden had, tH zij zelf op eèn bromfiets bewust gebeurd en zeer gevaarlik kreeg de jongedame van de Kanton rechter mee. W. B„ een grondwerker uit Klevers- kerke had op 10 Juni van dit jaar jP de Kleverskerkseweg gereden, ter-1- hier een verplicht rijwielpad naast Hij voerde tot zijn verdediging aan.® het die dag nog al druk geweest op het fietspad. Hij had voorts paar zakken achterop zijn rijwiel, p- een. „Men mag niet voor het ei? gemak bewust wettelijke hePa'n;X I overtreden!” en met de mededei. dat hij f 6 moet betalen of drie dage moet gaan zitten, kon hij gaan. Een babbelziek verpleegstertje Vlissingen, mej. C. A. M. had het w 6 Juni j.l. met haar vriendin op hoek van de Walstraat en de f»1 wendijk zo druk, dat zij totaal gat richting aan te geven. .I# „Zeg het ook maar tegen vriendin!” was het commentaar de Kantonrechter. Zij kan v>eI, den betalen of mag er twee o s over denken. I trek!

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 2