Ind L r Scheepswerf te Hansweert draait op volle toeren FEESTELIJK WISSEKERKE VERWELKOMDE BURGEMEESTER J. VAN HALST Stavenisse houdt op 30 September wederopbouwdag en een succes loc PI Tijdelijke helicopterverbin- ding Zeeland-Rotterdam Chefariiie A ULO- en LO-school misschien eind 1956 gereed Drie ach Vlj Ook in Geersdijk en Kamperland hartelijk ingehaald De opdrachten stromen binnen over aanbesteding Nai Con ood’ Zomeravondvoetbal Programma thans bekend Zeeuwse Polder- en Waterschapsbond Schooljongens richten geweldige ravage aan De ringrijderij op Middelburgs Molenwater Basis voor verdere beraadslagingen blijvend helinet is gelegd Vlissings elftal staat voor zware taak C.C.C.-wedvlucht Klassiek van opzet, met zuilengalerijen Engelse sportmensen maakten bustrip MH Woensdag 17 Augustus 1955 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina V/oensd; Hij kent de problemen Ongeveer 100 personen uitgenodigd Na bewogen geschiedenis een Tl fort ben Dick van Rijn naar Schelde- bekerwedstrijd JO DE ROO EERSTE IN STAMPERSGAT Vergadering te Zierikzee op 17 September In garage te Axel Hoev MMIIIII I Afgraven en vervoer van klei naar Schouwen i Bestrijding van pijn belangrijk verbeterd! Aan verbetering der middelen tot be strijding van pijnen en griep, is doo» geleerden in de gehele wereld onop.' üoudeKjk gewerkt en er zijn belangrijke resultaten bereikt! y, Bouw burgemeesterswoning te ’s Heer Arendskerke Geslaagd Opdrachten van grote werken Van de Singelstraat naar de Olmenlaan Beroepingswerk En volksdansten op Het Plein in Den Haag B5! Ingezonden Mededeling (Adv.) ver. aan: de 3T 29 3B 27 55 DJj wegei beker een n dag z Het Boluti Guin< nomi: strijd van krach raten De justit rige ochte proct maat mem staat: hand In besla binet ken. zijn l ber i in he heid hand bijee kom< OOK NIEUWBOUW Hoewel reparaties dus de hoofdzaak zijn en wel in verband met het feit, dat men nog niet over voldoende vak- VLISSINGEN, 16 Aug. Voor de zomeravond-voetbalcompetitie werden in de afgelopen week slechts twee wedstrijden gespeeld, beide te Vlis- singen. In afdeling A kwam Coal ’52 weer wat dichter bij de titel door een stevige 103 zege op WW. De stand is nu: Coal ’52 1219; Uiterton 1115; GPC 11—14; VAW 11—14; PVS 12— 3; VST 9—6; WW 12—4; SBLV 10—3. In afdeling B had kampioen PZEM weinig moeite met MWK, dat met een 5—0 nederlaag naar huis moest. De stand is hier: PZEM 9—17; MWK 10— 11; PVS II 9—9; VAW II 9—8; VAW III 10—5; Coal’ 52 II 7—4. VLISSINGEN, 16 Aug. De be kende radio-reporter Dick van Rijn zal a.s. Zaterdag bij de 14de interna tionale Scheldebekerwedstrijd aanwe zig zijn. Voor het eerst in de geschie denis van deze zwemwedstrijd zal een radio-reportage worden gemaakt. maaltijd gebruiken, waarbij gelegenheid zal zijn tot het houden van toespraken. Na de maaltijd zal burgemeester L. A. Verburg de door hem vervaardigde film „Stavenisse der zee ontrukt”, vertonen. Het betreft hier de première van deze film. W nale Van nerv mid< 30 verb 47 s] baar -59 grov —66 67— haar 78— f BEROEMDE GENEESMIDDELEN IN ÉÉN TABLET STAVENISSE, 16 Aug. Te Stavenisse zal op 30 September a.s. een wederop bouwdag worden gehouden. Voor deze wederopbouwdag zullen on geveer 100 personen worden uitgenodigd, namelijk regeringsvertegenwoordigers, provincie- en gemeentebestuurders, verte genwoordigers van adoptie-gemeenten en verder afgevaardigden van instellingen die hebben medegewerkt aan de weder opbouw der gemeente Stavenisse. Hier onder worden medebegrepen degenen, die zich tjjdens de rampdagen 1953 verdien stelijk hebben gemaakt. In verband met de plaatsruimte en ver dere organisatie is het voor het gemeen tebestuur onmogelijk over te gaan tot uit nodiging van allen, die bij de wederop bouw van Stavenisse betrokken zijn ge weest. Na de offciële ontvangst der genodig den door het gemeentebestuur volgt een rondgang door de gemeete, waarbij aller eerst een bezoek aan de rampbegraaf- plaats zal worden gebracht. Verder zullen o.a. enkele nieuwe woningen worden be zocht, terwijl naar alle waarschijnlijkheid tevens de eerste steen van de nieuwe kleuterschool zal worden gelegd. Hierna zullen de genodigden met het gemeentebestuur gezamenlijk een warme MEDEWERKING „Toch hebben wij over de medewer king van het gemeentebestuur van Kruiningen niet te klagen”, vervolgt hij.- „Als er maar een woning vrij te maken is, tracht men die voor de werf beschikbaar te stellen”. Dat het de werf niet aan opdrachten ontbreekt blijkt wel uit het feit, dat men deze week de 350se opdracht heeft ingeschreven. Drie schepen lagen thans op de helling en twee op ’t zgn. „zand” ervoor, terwijl nog twee ande re vaartuigen lagen te wachten voor de sluizen. Het zijn meest schepen van 100700 ton, waaraan werk te doen valt. Roer-reparaties en vernieuwin gen, het lichten van dekken en onder houdsbeurten. GOES, 16 Aug. De Zeeuwse ama- teur-wielrenner Jo de Roo uit Schore heeft gisteren in Stampersgat een fraai succes geboekt. De Roo wist de aldaar verreden course over 120 km te win nen dank zij een vlijmscherpe eind spurt waarbij hij acht rivalen achter zich liet. Jacq. Looyen werd 2e. De tijd van de winaar was 2 uur 57 min. Bij de nieuwelingen won Suijker- buijk uit Nispen terwijl Verstraete uit Eede zich als 3e wist te plaatsen. Bij Geersdijk riep, aan de gemeen tegrens, de heer J. Bosselaar namens een comité van ontvangst, de burge meester en zijn familie een welkom toe. Met de muziekvereniging „Apol lo” voorop, reed men naar de kom van Geersdijk, waar de heer J. Dingeman- $e, namens deze gemeenschap, een welkom sprak. Namens de Oranjever eniging sprak de heer Bosselaar; diens dochtertjes Koos je en Lenie boden Mevrouw Van Halst bloemen aan. Na mens de kleuterschool te Geersdijk voerde de heer J. Kastelein het woord. Hanneke de Haze bood eveneens bloe men aan. Namens de Chr. Vrouwen vereniging „Dorcas” sprak Mevrouw J. Lansen een gelukwens. Een nieuwe bloemenhulde volgde; ditmaal van de Geref. M.V. Na een dankwoord van burgemeester Van Halst zongen de kleuters nog enkele liedjes. Deze bij eenkomst werd geopend met het Zeeuwse volkslied en besloten met het Wilhelmus. MIDDELBURG, 15 Aug. De alge mene vergadering van de Zeeuwse Polder- en Waterschapsbond zal te Zie rikzee worden gehouden op Zaterdag 17 September a.s. Daarin zal het woord gevoerd worden door mr dr Th. F. J. A. Dolk, directeur der Unie van Wa- terschapsbonden, over de toekomst van ons waterschapsbestel, door ir L. Eel- kema, over de herverkaveling op Schouwen-Duiveland en door de heer J. Klompe, voorzitter van het Water schap Schouwen, over de ramp van Schouwen-Duiveland en hoe herhaling ervan te voorkomen. De vergadering wordt gevolgd door een gemeenschap pelijke maaltijd, waarna tot besluit een excursie wordt gehouden o.m. naar het laatst gedichte dijkgat te Ouwerkerk. lieden beschikt de mensen werken overigens uitstekend, zegt de heer De Klerk wordt toch voor de werf te Terneuzen werk voor nieuwbouw uit gevoerd. In de loods wordt druk gewerkt aan het voorste gedeelte van een 2000 ton ner, die op de werf in Terneuzen in aanbouw is voor een Franse rederij. Men maakt hier de dubbele bodemsec- ties en alle dwarsschotten. Ook de spanten worden door dit nevenbedrijf compleet afgeleverd. De onderdelen worden dan met een bak snel naar Terneuzen vervoerd. De werf heeft twee hellingen, één van 100 meter die binnenkort verlengd wordt met 30 meter, en één van 110 meter. „We liggen hier prima”, zegt de heer De Klerk nog, „en kunnen alles uit België opvangen. Mochten we het werk niet aankunnen, dan kan niet al leen de werf in Terneuzen nog bij- springen, doch ook de werf van de Ge- br. de Klerk in Kruispolderhaven”. Doch men kan het werk wel aan. Het bewijs werd vorige week nog geleverd. Donderdags kwam er een schip op de helling, dat twee nieuwe roeren moest hebben geteerd moest worden en waaraan nog meer kleinere karweitjes moesten worden verricht. De schipper wilde Vrijdags weer va ren, want dan had hij een vracht. Wel nu: hij kwam Donderdag al van de helling en kon zodoende nog een reisje tussen door maken. Daar praten die schippers onderling over. Het is de beste reclame, die een werf hebben kan. GOES, 16 Aug. Enkele schooljon gens de politie is er nog niet achter kunnen komen wie het zijn hebben in de garage van de heer R. te Axel een geweldige ravage aangericht. Uit baldadigheid hebben ze een voor de garage staande tractor gestart. Dit voertuig moet in de versnelling heb ben gestaan, want het reed dwars door de garagedeuren heen en ramde ook nog een in deze garage staande luxe auto. De schade is zeer aanzienlijk. -o- MIDDELBURG, 16 Aug. De Com missaris der Koningin in Zeeland, jhr mr A. F. C. de Casembroot zal persoon lijk de bekers van II. M. Koningin Juliana en H.K.H. Prinses Wilhelmina uitreiken na afloop van de traditionele ringrijderij op het Middelburgse Mo lenwater op Donderdag 18 Augustus a.s., die jaarlijks onder auspiciën van de V.V.V. georganiseerd wordt. ’s Morgens om half negen zullen de eerste ringen reeds gestoken worden op een baan voor de Schouwburg. Er zal slechts in één baan gereden wor den, hetgeen- ongetwijfeld het volgen van de wedstrijd zal vergemakkelij ken. Des middags om twee uur zal be gonnen worden met net rijden om de wisselbekers, hetgeen er in totaal vijf zijn. Tevens is er dit jaar een beker beschikbaar gesteld door de firma Jac. CJarijs te Middelburg, die direct in volledig bezit van de winnaar zal zijn. De beker van mr P. C. Adriaanse kan dit jaar afgereden worden, indien de Oostkapelse ringrijder P. Brouwer kans ziet de thans in zijn bezit zijnde trophee cp afdoende wijze te verdedi gen. Zoals ieder jaar, zal er ook dit maal weer een damescomité zijn, dat uitmaakt, welkj paarden het mooist versierd zijn. De heer De Klerk lacht ook als hij dit verhaal vertelt. „We worden lang zamerhand bekend als een snel afle verende werf”, zegt hij niet zonder trots. Buiten klinkt een vrolijk lied van de arbeid; het sissen van de las- en snijapparaten, hamerslagen en de zware motor van een rijdende kraan- wagen. De werf in Hansweert heeft een be wogen geschiedenis achter de rug. Vijf verschillende eigenaars zijn er failliet •op gegaan. Maar op de achtste Juni van het vo rige jaar begon deze werf opnieuw te draaien, nu als nevenbedrijf van de N.V. Terneuzense Scheepsbouw Mij. Men begon met twintig man personeel, welk aantal is uitgegroeid tot vijf en vijftig mensen, allen uit de omgeving. „Maar we hebben wel werk voor honderd vijf tig man”, zegt de heer De Klerk. „De orders komen regelmatig binnen en personeel is er ook vol doende te krijgen. Maar het ont- H< 9. r; tast, 23. V< tam, 11. f 21.: NAAR WISSEKERKE. Toen was het de beurt aan Wisse- kerke, waar de burgemeester om streeks kwart over twee arriveerde. Voor het gemeentehuis bracht men het gezelschap een muzikale hulde. De feestelijk versierde raadszaal was overvol toen wnd. burgemeester G. P. Leendertse de bijeenkomst opende en na voorlezing van het Kon. Besluit een Welkom sprak. Na zijn toespraak, waarin hij ook Mevrouw Van Halst betrok hing hij de nieuwe burgemees ter de ambtsketen om. Burgemeester Van Halst zeide, na dank gebracht te hebben aan H. M. de Koningin, de minister van Bin nenlandse Zaken en de Commissaris der Koningin, te hopen op een even goede samenwerking als voorheen. Hij besloot zijn aandachtig beluister de toespraak met de woorden: Moge Gods zegen rusten op ons allen, bij het werk dat ons wacht. Voordat men de officiële raadszitting sloot spraken namens de onderschei dene dorpen de heren C. J. de Smit uit Wissekerke, J. Dingemanse uit Geersdijk en M. J. Bustraan uit Kam perland. Namens de gemeente-arbei- ders bracht de heer A. M. Westerweele een gelukwens uit. NOG MEER GELUKWENSEN. Een rij van sprekers volgde. Het waren burgemeester A. A. Schuit van Kortgene, de heer S. J. van Dijke uit Kapelle namens de Ver. van Burge meesters en Secretarissen op Noord en Zuid-Beveland, de districtscomman dant der Rijkspolitie, Majoor W. H. van Ballegooijen de Jong; ds H. L. Boonstra, Ned. Herv. predikant te Wis sekerke; de heer J. J. Salomé namens de Prov. Waterstaat; de heer A. I. Janse namens de polderbesturen; de heer G. M. F. Bom namens de Kring Noord-Beveland der Z.L.M.; de heer J. Bosselaar namens de Ned. Agrari sche Bedrijfsbond; de veearts C. J. Hoek namens de Keuringsdienst van Vee en Vlees; de heer F. C. Warren namens de afd. Gemeentewerken; de IJMI recherc resteer dam e wordei zaamhi Hoogo’ ijzer t< Dit bij he: het sc. ten h< duizen Amste zijn a: leverd ■Liegen pijnen en griep 20 tabletten 85 „i HET INTERIEUR In beide gebouwen komt op de be gane grond een ruime hall, waarin een plaats is vrijgelaten voor een to neeltje. Eerst lag het in de bedoeling deze hall hoger te maken, door ook de verdieping te benutten, doch dit zou te veel ruimte gekost hebben. Om nog meer ruimte uit te sparen heeft men voor de toiletten aparte trappenhuizen geprojecteerd, waardoor er drie series boven elkaar geplaatst kunnen wor den. De gebouwen, die platte daken zul len krijgen, worden uitgevoerd in rode baksteen. Er zal veel glas in de ge bouwen verwerkt worden, zodat er steeds voldoende licht in de lokalen kan komen.Vloeren en daken krijgen een geluiddempende en warmte-iso- lerende laag, hetgeen o.a. door eerst genoemde kwaliteit vruchten zal af- De N.R.C. tekent hierbij „Wanneer de E 55 op 3 September sluit, behoort de periode van het ex periment tot het verleden, maar het succes, dat er mee bereikt is zal on getwijfeld een goede basis zijn voor verdere beraadslagingen over de wij ze waarop de tijdelijke lijn nog eens zal kunnen uitgroeien tot een blij vende. Het reeds behaalde succes strekt tot dubbele verheugenis, in de eerste plaats voor alle initiatiefne mers en in Zeeland en in Rotter dam, die op grond van hun inzicht zijn blijven ijveren voor een proef neming en die thans hun vertrouwen zo duidelijk bekroond zien”. GOES, 16 Aug. De kansen voor een permanente helicopterlijn tussen Zeeland en Rotterdam zijn niet bepaald ongunstig, zo menen we op te maken uit een onderhoud, dat een verslaggever van de N.R.C. de zer dagen had met de heer Ralph G. E. Mayer, die na in Geneve, Frank en Salzburg, de Sabena te heb- vertegenwoordigd, enkele maanden geleden naar Rotterdam is gekomen als regionaal directeur. De ter gelegenheid van de E 55 tij delijk ingelegde helicopterverbinding tussen Zeeland en Rotterdam heeft ’n veel groter succes opgeleverd dan wij ooit hadden mogen verwachten, zo zei de heer Mayer, die vervolgde met te zeggen, dat de laatste weken de toe loop zeer groot is. In vrijwel geen en kel toestel is nog een plaats vrij. Van Vlissingen uit is al een sugges tie gekomen om de diensten (thans driemaal per week, namelijk op Don derdag, Vrijdag en Zaterdag) te ver dubbelen in die zin, dat het tpestel na aankomst zou terugkeren voor een tweede vlucht. De heer Mayer verklaarde zich ook verrast over de belangstelling, welke er blijkt te bestaan om van Rotterdam uit per helicopter naar Zeeland tè rei zen voor familiebezoek, uitstapjes etc. „De tijdelijke lijn was in de eerste plaats gedacht als aanvoerlijn voor dé E 55 van Zeeland uit en wij hadden niet gerekend op een dergelijk grote interesse voor vluchten naar Zeeland. Toch is het tijdstip, waarop naar Zee land wordt gevlogen niet bijzonder gunstig: het vertrek is pas laat in de middag. Desondanks moeten nog wel eens mensen teleurgesteld worden”, aldus de heer Mayer. GOES, 16 Aug. Door de Ned. Hei- demij is namens de Herverkavelings- commissie aanbesteed het afgraven van klei in de Oostelijke tak van de derde petroleumhaven op de Welplaat bij Spijkenisse en het vervoeren van deze klei naar afgeslagen gronden op Schouwen-Duivland. Ingeschreven werd als volgt: Gebr. Van de Heuvel, Werkendam f 800.100; Fa J. van ’t Verlaat, Har- dinxveld f 824.500; Fa J. Dekker en Zn, Papendrecht f 829.000; Fa H. de Jager en Co, Sliedrecht f 852.000; Aanm. Oosterwijk N.V., Rotterdam f 893.000; Fa N. de Oude en K. P. de Jonge, Zie rikzee f 975.000; Fa Gebr. P. J. en B. P. Kleinjan, Rotterdam f 995.000; J. Boe- le, Rotterdam f 1.184.760. In da eerste plaats heeft men ontdekt? hoe de oorzaak van pijn nauwkeuriger kan worden bestudeerd. Hierdoor is het 4 mogelijk geworden om betere middelen te vinden. Het bleek, dat de werking vart een der meest gebruikte geneesmiddelen belangrijk kon worden verbeterd, door toevoeging van nieuwe middelen. Deze combinatie werkt bijzonder weldadig en krachtig, ook dan, wanneer andere mid* delen falen. Zij heeft millioenen mensen in de gehele wereld al baat gebracht en doet werkelijk wonderen! ff GOES, 16 Aug. Vandaag is aan besteed de bouw van een burgemees terswoning te ’s Heer Arendskerke. In geschreven werd als volgt: Fa M. Verburg en Zn, Wolfaartsdijk f 42.200; C. Priem, Lewedorp f 40.460; Fa C. Beenhakker en Zn, ’s Heer Arendskerke f 40.900; Fa K. Fraanje en Zn, Lewedorp f 42.900; J. F. Hop mans, Goes f 40.423; J. P. van der Lin de, Kattendjjke f 42.855; A. Blanken- burgh, Nieuwdorp f 40.400. In de eerst volgende raadsvergadering zal over de gunning beslist worden. NEW ^alter’ van de f aetiviteii van Au op een I klaard, vangen 1 munistis de Ame Hij ze voor ee sche in’ en dat commisi zullen t VLISSINGEN, 16 Aug. Het Vlis sings elftal, dat Zaterdagmiddag in Engeland tegen Bromley FC uitkomt, staat voor een zware opgave, want de Engelsen hebben dit seizoen een bij zonder sterke ploeg, welke getraind wordt door Jimmy Brown, de voor malige middenvoor, die bij het Vüs- singse publiek geen onbekende is. Zs spelers kwamen al eerder tegen Vlis singen uit. Het zijn rechtsback Rav.ie, rechtshalf R. Sheen, spil L. Wager, rechtsbuiten R. Hill, middenvoor B. Studley en linksbinnen R. DunmalJ. De overige spelers zijn doelman W. Lloyd, linksback D. Chantrey, links half L. Locke, rechtsbinnen A. Ault en linksbuiten B. Kinsey. Rechtshalf Sheen speelde voor Kent, spil Wager speelde vier jaar geleden in het Engelse amateurselftal tegen Nederland en linkshalf Locke kwaï» drie maal voor het Schotse amateur- elftal uit. Ook rechtsbuiten Hill speel de voor Kent en rechtsbinnen Ault werd eerder gekozen voor het Engelse amateurelftal, terwijl middenvoor Studley de huidige middenvoor is van het Engelse amateurteam. -o- GOES, 16 Aug. De wedvlucht vanuit Arras, waaraan werd deelgeno men door de verenigingen, die vliegen in C.C.C. (Concours Combinatie Cen trum)-verband, heeft een slecht ver loop gehad. Bijna alle deelnemers had den met verliezen te kampen. De uitslagen van de wedvlucht met jonge duiven waren: Goes: 1 E. Harinck; 2 Gebr. Tilroe- 3 en 6 J. Bakker; 4 D. Wijs; 5 en 1Ó M. B. de Munck; 7 U. I. van Bemden: 8 G. de Hond; 9 J. van Dalen. Wolfaartsdijk: 1 P. Dieleman; 2 en J C. v. d. Velde; 3 en 8 A. Walhout; 4 J. Verstelle; 5 J. Tholenaar; 6 Joh. Eggebeen; 7 P. A. van Loo; 10 Jac. Eggebeen. Borssele-Nieuwdorp: 1 J. School meester; 2, 3 en 5 P. Deurloo; 4 C. Duynkerke; 6 en 8 Verr. Krijger; 7 J. Duynkerke; 9 F. Dekker; 10 A. Ge- schiere. ’s-Heer Arendskerke-Heinkenszand: 1, 5 en 6 A. Almekinders; 2 en 31 Paauwe; 4 M. Beenhakker. Wemeldinge: 1, 4, 5 en 6 R. van de Berge; 2, 7 en 8 P. Tolhoek; 3 Gebr. Van Stel; 9 en 10 P. C. Vuyk. OUDE DUIVEN. Goes: 1, 5 en 6 H. J. v. d. Broek; 2 en 7 A. Heijnsdijk; 3 en 4 G. de Hond; 6 W. Louisse; 8 M. J. van Liere. Wolfaartsdijk: 1 J. Verstelle; 2, 4 en 5 Joh. Eggebeen; 3 A. Walhout. Borssele: 1, 2 en 3 W. L. Walhout. De C.C.C.-uitslagen hopen we mor gen te publiceren. heer N. D. v. d. Heijde namens het secretariepersoneel; de heer C. Kete laar namens de Oranjevereniging en de heer J. A. van Pagée namens de brandweer. Burgemeester Van Halst bleek een man die snel kan besluiten. Hij dankte de sprekers gezamenlijk en bekortte daarmee de bijeenkomst aanmerkelijk. Men was er verheugd over want het was snikheet gewor den in de kleihe raadszaal. Zeer velen hebben daarna van de gelegenheid gebruik gemaakt hem en zijn echtgenote nog eens met een handdruk geluk te wensen en per soonlijk steun toe te zeggen. DE FEESTELIJKHEDEN. Toen begon het feest pas goed. In de Voorstraat werden touwen gespan nen en volgden de wedstrijden waar aan jong en oud kon meedoen. De mu ziekvereniging „Apollo” maakte een GOES, 16 Aug. Te Rotterdam is geslaagd voor het examen nuttige handwerken mej. J. Boone te Kruinin gen; voor coupeuse slaagde Trix Hen- nekij te Krabbendij ke en voor costu- mière Suzan Benou, Truida Staal en Nellie de Kok te Krabbendijke en Koos Vermerris te Rilland. WISSEKERKE, 16 Augustus. Vandaag was het feest in Wissekerke, waar men in de heer J. van Halst, een nieuwe en toch vertrouwde burge meester kreeg. Wissekerke kan zich gelukkig prijzen want burgemeester Van Halst kent de problemen als geen ander. Twee jaar is hij loco-burge- meester geweest, doch nu werd hem de ambtsketen officieel omgehangen. De talrijke sprekers, die hem kwamen gelukwensen herinnerden aan zijn „vorige ambtsperiode”, waarin hij vele problemen tot oplossing bracht. Maar er wacht nog meer; straks komt het Drie-Eilanden Plan en ook dat Zal ongetwijfeld vele vraagstukken doen rijzen. De feestelijkheden begonnen met een hartelijk welkom in Geersdijk en werden voortgezet in Wissekerke, waar de installatie plaats vond en waar men tot laat in de avond feest vierde. Doch ook Kamperland kreeg haar deel. Hier vond des avonds een welkom plaats en werd een openluchtfeest ge houden. DELFT, 15 Aug. Aan S. A. San ders’ aannemersbedrijf N.V. te Delft zijn de volgende werken opgedragen: Het uitvoeren van werken tot ver lenging van de Westkapelse zeedijk van de polder Walcheren voor f645.000; het verzwaren en verhogen van de Noordelijke zeedijk te Ooster- en Sir Jansland op Schouwen-Duiveland voor f396.000; het aanleggen van de rondweg om Poortvliet voor de prov. Zeeland voor f 522.000, en het maken van een uitloopwerk met revelleiding door de dijk bij Ouwer kerk voor het gemaal op Schouwen- Duiveland voor f229.000. rondgang en de zangverenigingen „Hosanna” en „Zang en Vriendschap” traden op. Ook de „Apolloband” deed van zich horen en vrolijkte de avond op met gezellige muziek. Inmiddels had om half zeven te Kamperland een ontvangst plaats, op geluisterd door muziek van „Ons Ge noegen” en „Nicoleen”. Vanaf de mu ziektent werd de nieuwe burgervader toegesproken door de voorzitter der Oranjevereniging, de heer I. Ligthart- Schenk en in „Renata” vond nadien een gezellige bijeenkomst plaats, waar ook nog vele toespraken werden ge houden. Een openluchtfeest, waaraan verscheidene radio-artisten mede werkten, besloot deze dag. MIDDELBURG, 16 Augustus. Toen bleek, dat de kosten van een v bouwing van de bestaande localiteiten van de Chr. School aan de Sin 1’ straat het besluit om het lager onderwijs in een nieuw gebouw aan d Olmenlaan te gaan geven, was reeds genomen erg hoog zouden wortl besloot men ook voor het ULO-onderwijs op dezelfde plaats een nieuiv bouw te laten verrijzen. De Middelburgse architect, ir F. H. Klokke, werkt' de plannen uit en de beide een 10- en een 8-klassige scholen’ werd 6 Maandag aanbesteed. Ruim een jaar na de gunning, die zo spoedig mogerï plaats zal vinden, zullen de gebouwen gereed komen. 8 iJ“ Eén van de voordelen van het feit, dat de scholen bij elkaar komen te staan, is b.v. de gezamenlijke centrale verwarming, terwijl in de toekomst een gezamenlijk gymnastieklokaal ge bouwd zal worden. Oorspronkelijk zou het (ene) ge bouw in het verlengde van de Olmen laan komen. Thans zullen de gebou wen loodrecht op de laan worden ge plaatst. De voorgevels worden tegen over elkaar gebouwd. Hiertussen blijft een plein van ongeveer 25 m breed. Beide scholen krijgen dezelfde klas siek van opzet zijnde gevel. Voordat men de gebouwen via de hoofdingang kan betreden, zal men een zuilenga lerij moeten passeren. Vier betonnen zuilen, die wit geschilderd zullen wor den, zullen op deze wijze de hoofdin gang markeren. werpen, wanneer er gezongen n,no( worden. Tenslotte krijgen de gebouwen all wat een moderne school dient te h ben, zoals een ruimte voor leermidd len, een kamer voor het hoofd en verblijf voor de leerkrachten. De ULO school krijgt twee klassen meer een tekenlokaal en een natuurkunfe lokaal. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Terneuzen, A. P. Nauta te Elkerzee; te Moordrecht, J. van Leeuwen te Witmarsum. Geref. Kerken. Beroepen te Oosterend, J. H. Heinen, cand. te Hilversum; te Zijldijk, G. oe Ruiter te Tjuchem. Aangenomen naar Dokkum, H. Ho- genhuis te Onnen. Bedankt voor Middelstum-Kanter-- H. Willems te Augustinusga; voor B£!' kel-Rodenrijs, W. Baas te Urk. Geref. Kerken (art. 31). Bedankt voor Houston (Canada), I Scholte te Nieuwleusen. Chr. Geref. Kerken. Beroepen te Steenwijk, T. Brienen, cand. te Werkendam. j Aangenomen naar Murmerwoude, J. Rebel, cand. te Rotterdam, die dl dankte voor Aalten, Deventer, Em Mussel en Zierikzee. MIDDELBURG, 16 Aug. - De En gelse sportmensen uit Folkestone heb' ben vandaag de sport even de sport ge' laten en met hun Zeeuwse collega’^ een bustocht gemaakt naar Zuid-Hol land. Niet minder dan zeven bussen herbergde het sportieve gezelschan dat des morgens vanaf de Markt veb trok. De eerste pleisterplaats was Breda, welke stad bezichtigd werd En gels sprekende explicateurs zorgden m de bussen voor de nodige onder, houdende toelichtingen. Via Rotterdam ging het naar Den Haag, waar de maaltijd genuttigd werd en de Engel se volksdansers op Het Plein nog een demonstratie gaven, die van Haagse zijde veel belangstelling trok. Op Boulevards van Scheveningen werd nog enige tijd aangenaam doorge bracht. T IET zo heel lang geleden wilde een schipper van een binnenvaartuig I zijn schip laten repareren. Het was een karwei, waaraan zeker vier weken werk zat. Maar de schipper vroeg een levertijd van drie weken. Want een week meer of minder betekent voor de binnenvaart geld. De meeste werven boden aan het in 5 tot 6 weken te doen. De scheepswerf te Hansweert van de N.V. Terneuzense Scheepsbouw Mij bood aan het in vier weken te doen. Toen kwam er een concurrent, die óók in vier weken beloofde gereed te zijn. „Dan doen wij het in drie weken”, zei de 25-jarige bedrijfsleider W. de Klerk van de werf Hansweert. De concurrenten lachten: „Dat lukt nooit” en de schipper: „Dat wil ik dan zwart op wit hebben”Welnu: hij kréég het zwart op wit. Het schip was binnen drie weken klaar breekt ons aan woningen”. Het is een bekende klacht.

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 2