Hi voor göbriiiksters i Visserijfeesten te Breskens begonnen met regen en onweer vrouweiijke administratieve kracht f5.25 Zeeuwsch Dagblad V Hoeveel merken cigaretten zijn er? om Vele activiteiten van Nive in Zeeland Zes metselaars ontvingen diploma Oesterverzending eerst op 9 Sept* a*s* Algemene Vergadering Ploegwedstrijd Zeeuws kampioenschap Groots vuurwerk tot besluit pinsdag Dinsdag 16 Augustus 1955 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina Deze Castella-producten doen allemaal mee: 1' BRENGT DE NAAM ER IN! AC Knip de KA BRl w Trel Uit i Was T. 1 tlitsi Ron berj Tholenaar behaalt eerste prijs Rijkswerkplaats voor vakont wikkeling op vakexamen DONDERDAG 25 AUGUSTUS 1955 Op Zaterdag 24 September De heer J. Allewijn plotseling overleden Ringrijderij te paard op Zaterdag 3 September 1955, C< Binnen 2 weken bezorgt de post u een Castella-spaarkaart thuis, die u recht gaat geven op een paar gratis nylon-kousenHet is zo eenvoudig, voortaan Castella te laten zorgen voor uw nylons. Begin vast de Castella-kopjes te sparen, die u op de verpakkingen van onze Castella-artikelen vindt. Plak de kopjes op uw spaarkaart, zodra u deze in huis heeft. Dan is het begin al gemaakt! Iedere volgeplakte spaarkaart geeft u recht op een paar schitterende, eerstekeus, kwaliteitskousen, zoals u ze zelden zelf kooptZe zijn even voortreffelijk als de Castella-producten, die ook stuk voor stuk van een zeldzame kwaliteit zijn! Winkelprijs: ■Kt (iinfl ,v lonkou.se ^Stella Bedenk, wat dagbladreclame vermag Waarschijnlijk weet niemand het juiste aantal. Maar veel kunt U er zo opnoemen Waarom Voor al Uw familieberich ten het aangewezen adres: „Zeeuwsch Dagblad” Deze Castella- Spaarkaart wordt binnen 2 weken bij u bezorgd! Castella Ba by balsem verzacht, ge neest helpt! Per doos 75 ct. (Castella-kop- je onder het deksel). Castella Vaatwas Castella Wolwas Castella Schoonheids- zeep Sterkt en ver jongt de huid. Gemaakt met de fijnste oliën. Tijdelijk twee voor 53 ct. Castella Scheerzeep Bevat het be roemde baard- wekend Reci- nit. Geweldig licht scheren Per staaf 55 ct. Castella Tandpasta Geeft 12 uur gebitsbescher- ming door het anti-enzym. Tubes van 47 en 75 ct. Castella Shampoo Geeft uw haar een zeer diepe glans.Per zakje 25 c. (Castella- kopje op de achterzijde). Castella Scheercrême bevat het be roemde baard- wekend Reci- nit. Voordelig! Prijs per grote tube f 1.05. In Bella 3 uu heer tentc iaat” 5 vot atri sel: de nai Castella Babyzeep de zachtste overvette kin- derzeep, die er in de wereld bestaat. Per stuk 45 ct. Castella Parels U vliegt door de was heen! Het wasmiddel voor de mo derne vrouw. Per pak 42 ct. Castella Actief Wit Het opzienba rend. zelfwer kend wasmid del. Het enige metActiefWit. Per pak 42 ct. Castella Overvette Babypoeder In strooibus 90 ct.(Castella- kopje onder deksel). Per bij vul zakje 35 ct. Castella Spécial Onze wonder baarlijk schui mende, milde schoonheids- zeep. Per stuk 32 ct. Wo< KOPP' dag t' leden Castella Dagcrême voor 'n goede make-up. De ideale onder grond voor uw poeder Per tube 70 ct. i daj ter Ier hei tev het Oo eei 1 ter eet de Ve L. G te I het dee G Sep ben yoo j.l. E” alg. gin óp V Vli wa: dez Hel kei got 4 Zo zien de Castella-kopjes eruit, die u uit onze verpakkingen moet knippen. Begin nu reeds, dan is uw spaarkaart straks snel val De goor flaga éen beiai Ht KI Bist Aen, Seri: Rooi ten van Brui Aid; «De krot yan èen Ti lopi hert bou Lan Dij) W K Gro $er. Seei tal zus' tem Castella Huidcrême een sublieme sportcrême. Per doos 90 ct. (Castella-kop- je onder het deksel). MIDDELBURG, 13 Aug. Zes metse laars hebben vanmorgen het diploma ge kregen, nadat zij gemiddeld een opleiding van zes maanden hadden gevolgd aan de Rijkswerkplaats voor Vakontwikkeling. Zij zijn hierdoor volwaardig vakman ge worden. Tijdens een bijeenkomst in de Werkplaats zijn de diploma’s officieel uit gereikt. De heer J. K. Dijkema wees in zijn welkomstwoord op het mooie van deze opleiding: van ongeschoolde arbeider in korte tijd een behoorlijk vakman. Hij reikte daarna de diploma’s uit. De voorzitter van de examencommissie, de heer Th. J. Schuitemaker, sprekend namens de drie werkgeversbonden uitte zijn grote waardering over deze oplei ding. Wat de Rijkswerkplaats aflevert be hoort tot het allerbeste. De heer J. van der Hout te Vlissingen voerde het woord namens de bonden van de werknemers in het bouwbedrijf. Hij onderstreepte de grote noodzaak van deze opleidingen. Namens de hoofdinspecteur-directeur van het Districtsbureau Arbeidsvoorzie ning sprak de heer Meyer. De geslaagden zijn: A. M. Hilleman te Middelburg, G. de Poorter te Oostburg, M. Pouwels te Westkapelle, C. Wisse te Souburg, L. Wisse te Souburg en W. Wisse te Grijpskerke (met lof). Omdat er adverteerd Bevat Silkoli- ve Handlotion voor fluweel zachte handen en polsen. Per pak 25 ct. BERGEN OP ZOOM, 15 Aug. Zater dagmiddag werd door burgemeester ir L. A. H. Peters aan de geslaagden van het leerlingexamen van de Stichting Vakop leiding Bouwbedrijf te Bergen op Zoom in de Hollandse Tuin het diploma uitge reikt. Er namen aan het vorige week ge houden schriftelijke en mondelinge exa men 19 leerlingen deel; allen slaagden. De heer A. Schot uit Tholen wist de eerste prijs te behalen met 38 punten van de 50. Hij werd door de burgemeester gecom plimenteerd. De heer Schot was de enige Zeeuw, die aan deze cursus te Bergen op Zoom deelnam. Mr P. W. Meylink, Notaris te Middelburg zal Donder dag 25 Augustus 1955 8 uur n.m. in het Notarishuis, Koe- poortstraat, aldaar, in het openbaar verkopen: het woonhuis met schuur tje en tuin, Klein Vlaan deren 22 te Middelburg, groot 1.18 Are. Zakelijke lasten f 33.56. Ontruimd te aanvaarden 1 September a.s.. Bezichtiging Vrijdag 19, Woensdag 24 en Donderdag 25 Augustus van 1012 en 24 uur, op toe- __i verkrijgbaar ten kantore Lange Noord- straat 37. Castella Nachtcrème reinigt de po riën van dc huid en voedt deze, terwijf u slaapt Per tube 70 ct. Ideaal voor uw nylons en uw fijne lin gerie. wollen jumpers, etc. Per pak 41 ct. GOES, 14 Aug. Sinds de laatste tach tig jaar was het strijk en zet, dat de oesterverzending, zowel naar binnen- als naar buitenland, begon op 15 Augustus. Dit jaar mag echter niet eerder dan op 9 September a.s.' worden begonnen met het verzenden van dit zeeproduct. Voor deze datum mag zelfs in eigen land geen oestertje verzonden worden. Dat men over deze maatregel zeer verontwaardigd is, valt te begrijpen. -o- „Moordrecht’' gestart voor eerste proefvaart VLISSINGEN, 15 Aug. Het Turbine- tankschip „Moordrecht”, op de werf der K.M. De Schelde gebouwd en tewaterge- laten op 23 April is vanmorgen zijn eerste proefvaart begonnen op de Noordzee. Zaterdag verwacht men het schip weder om aan de werf terug. Hebt U daar al eens over nagedacht? Doe dat eens. Het zal U overtuigen, dat met Dagbladadvertenties uitstekende resultaten worden bereikt van de Vereniging tot Christelijke Verzorging van Geestes- en Zenuwzieken in Zeeland, op ok? 14.30 uur, op de Inrichting „Vrederust” te Bergen op Zoom. AGENDA: Behandeling van het voorstel tot het verlenen van een machtiging aan het bestuur tot het aangaan van een le ning, eventueel het doorgeven van deze lening df het zich garant stellen ten aanzien van een lening, ten be drage van f 450.000.ten einde mede te kunnen werken aan het stichten van een neurosenkliniek. De „Moordrecht” heeft een lengte van 176.48 m., een breedte van 22,5 m. en een diepgang van 9.30 m. De grootte is 20.000 ton en ’t is eigendom der Rederij Ph. van Ommeren N.V. te Rotterdam. GOES, 15 Aug. Op initiatief van de L.J.G. zal op Zaterdag 24 Septem ber in de Wilhelminapolder een ploeg wedstrijd gehouden worden. Naast de Ir.J.G. zullen aan deze wedstrijd deel nemen de Z.L.M., C.B.T.B., N.C.L.B. en C.J.B.T.B. Het aantal deelnemers zal afhanke lijk zijn van de animo in de deelne mende organisaties, die alle de beste ploegers uit de verschillende gebieden van Zeeland zullen zenden Aan deze wedstrijd kan met paarden en trekkers worden deelgenomen. De rubriek van de trekkerploegen is on derverdeeld in rondgaande en wentel- ploegen. In 1953 werd alleen door de L.J.G. voor eigen leden een dergelijke wed strijd georganiseerd. Vorig jaar werk te de C.J.B.T.B. mee. Het doel van de ze wedstrijden is vooral het juiste ge bruik van de werktuigen te demon streren en de prestaties op te voeren. Het is de laatste jaren gebleken dat de belangstelling voor deze wedstrijden steeds toeneemt. Landelijk wordt de laatste jaren een kampioenploeger aangewezen, doch daar de deelnemers door de provinci ale organisaties worden aangewezen vindt op provinciaal niveau geen krachtmeting plaats. De bedoeling is nu ook ploegers, die voor het landelijk kampioenschap niet in aanmerking komen een kans te ge ven. gen. In het gemeentelijk vismijn-lokaal werden tegelijkertijd demonstraties ge geven over het gebruik van vis. Bij de eerste demonstraties sprak de voorzit ter van de Vereniging Zeeuwse Visse rij Belangen (Zevibel) de heer A. L. S. Lockefeer, een inleidend woord. In de namiddag werd op de Wester- schelde een zeilwedstrijd gehouden. Men kon voorts genieten van een par tij damesvoetbal, een wielerwedstrijd voor jongens tot 14 jaar en voorts van talrijke goede concerten op verschil lende plaatsen in de gemeente. Een groots vuurwerk aan de haven besloot deze dag. regelmatig voor wordt ge Hoogwater Woensdag 17 Vlissingen: 1.06 u. 2.20 m., 13.24u. m. Terneuzen: 1.36 u. 2.36 m., W. 2.38 m. Wemeldinge: 2.55 u. 15.21 u. 1.83 m. Zierikzee: 2.44 u. m., 15.05 u. 1.57 m. MIDDELBURG, 15 Augustus. Op de leeftijd van 68 jaar is Zondagmorgen plotseling overleden de heer J. Allewijn, sedert vele jaren een bekend schoen- handelaar, maar daarnaast een actieve rol spelend op kerkelijk en algemeen christelijk gebied. De heer Allewijn was lange tijd voorzitter van het col lege van ouderlingen, en notabel, even als secretaris-penningmeester van de commissie voor de Bogardzaal en voor zitter van de kiesvereniging „Opdat zij allen één zijn”. Veel bekendheid ver wierf de ontslapene door zijn activiteiten voor de N.C.R.(adio) vereniging, waar van hij correspondent was, secretaris van de Provinciale Commissie en lid van de Verenigingsraad. De begrafenis is bepaald op Woensdagmiddag a.s. op de algemene begraafplaats. BRESKENS, 13 Aug. De korte, maar hevige regen- en onweersbuien, die zich vanmiddag boven West Z.- Vlaanderen hebben ontlast, bezorgden Breskens en de vele belangstellenden, die deze gemeente bezochten, waar voor de derde achtereenvolgende maal de visserijdagen worden gevierd, een te leurstelling. De dag begon namelijk met een op tocht van praalwagens, begeleid door muziekcorpsen uit Maasdijk, Breskens, Arnemuiden en Souburg; een prachti ge stoet, waaraan zeer veel werk was besteed en waarvan de jury getuigde dat zij mooier was dan vorig jaar. Naast enkele scheepjes, zag men twee maal Neptunus uitgebeeld, éénmaal zittend op een haast levensgrote wal vis en éénmaal vergezeld door zijn hele familie, waarbij de kinderen in een reusachtige mosselschelp zaten. Ook sprookjes waren te bewonderen. Een prachtstuk vormde een levensgro te helicopter met echt wentelende wie ken. Kort na het vertrek de stoet had nog maar enkele straten gehad barstte een onweersbui los, die de hon derden belangstellenden in allerijl een goed heenkomen deed zoeken. Geluk kig kon men de fraaie wagens op tijd onderdak brengen, ’t Zou zeker jammer zijn geweest als de wagens bedorven waren, want de Bressianen en de ge meente hebben diep in de portemon- naie getast om de feesten te doen sla- Ringx ijusinj te paard te Vlissingen Zeeuwse Ringrijdersvereniging organiseert in samen werking met V.V.V. te Vlissingen, de Middenstandscen- trale en Horecabedrijven een in de gemeente Vlissingen Deelname is opengesteld voor leden van de Z.R.V. Inleg- geld f 7.50. Prachtige wisselbekers voor de grote finale o.a. van ge meente Vlissingen en V.V.V. Vlissingen. Ook wordt er een kleine finale gereden. De opgave is opengesteld tot en met 27 Augustus a.s. Opgegeven kan worden bij de volgende adressen: B. Arendse te Gapinge; P. Brasser te Kleverskerke; W. Brand te Domburg; P. Flipse te Koudekerke; Joh. Mal- j aars „Plantlust” te Oostkapelle en het Kantoor van V.V.V., Coosje Buskenstraat, Vlissingen. pe wi pelft bl< lalr Het jen- yllddeb van P 2 als volg! 2. De C porenz. Guizemj C. TZ ever, J- ter decl iyacht, rlg: 8-, «j’ransi» 2, A. E Wed1 pe I wedvlui zijn: 1- Bue, 4 pe i duiven J' G'l( 3 en V gestege raven; Met R. DU Bos; t Rorsta 9. M. Voo: vlucht zijn: j raven; ger; 4 10. Cl oude i M. W W. Di ven; I MIDDELBURG, 15 Aug. Verschenen is het verslag over het eerste vereniging jaar 1954-1955 van de afdeling Zeeland van het Ned. Instituut voor Efficiency. Er blijkt in dit jaar al heel wat te zil11 gebeurd en uit hetgeen wordt beschreven mag de conclusie worden getrokken, dat de belangstelling voor het werk der af deling in korte tijd zeer is toegenomen. Het verslag maakt melding van alle sa menkomsten, die werden belegd en van de onderwerpen, welke door deskundige sprekers aan de orde werden gesteld. Zeer belangrijk wordt genoemd, dat de ondernemers elkaar tijdens de samen komsten regelmatig spreken. Zo worden contacten gelegd, die voor alle part1)6 hun nut kunnen afwerpen. Men krijg tijdens deze ontmoetingen gelegenhei problemen met elkaar te bespreken, h£ geen vaak zeer verhelderend kan werken, omdat men dan gebruik kan maken de ervaringen in andere bedrijven, vens blijkt bij deze uitwisseling van er varingen vaak, dat een ander bedrijf sp ciaal is geoutilleerd voor bepaalde werk zaamheden, zodat men profijt kan tre ken van het inschakelen van dit voor de eigen productie. Het ledental afdeling heeft zich niet onbevredigd" ontwikkeld, zoals blijkt uit de cljie Zomer 1954 waren er 9 persoonlijke en 6 bedrijfsleden, zomer 1955 waren 31 persoonlijke leden en 45 bedrijfsle Het hoofd van het ge meentebestuur van Yerseke geeit hierbij ter voldoening aan het bepaalde in artikel 37, vierde lid der Woning wet, openbare kennis van de nederlegging ter gemeente secretarie ter inzage voor een ieder, vanaf 16 Augustus tot en met 29 Augustus 1955 van het door de raad dezer gemeente op 12 Augustus 1955 vastgestelde plan tot herziening van het uitbrei dingsplan in onderdelen 1948 met bijbehorende bebou- gangsbewijs, wr-.gsvoorschriften ex arti kel 39 der Woningwet en uitvoerige kaart. Yerseke, 15 Aug. 1955. Het hoofd van het ge meentebestuur voor- noemd, A. C. WILLEMSEN, Gevre. d voor ons kantoor te Goes Boekhoudkundige kennis strekt tot aanbeveling. Eigenhandig geschreven sollicitaties te zenden aan Stationsweg 12 te Goes. FA A. DE JAGER—TOLHOEK GOES MIDDELBURG VLISSINGEN ■7)1 4

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 4